Zizzy + Axe Capital

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rifek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2020 8:54 pm
Been thanked: 1 time

Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa rifek »

Ahojte,

mate prosim niekto skusenosti alebo investovane peniaze cez tuto spolocnost (https://www.zizzyanalytics.com/)?
Pripadne co si o nich myslite?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rifek napísal: Ut 22 12, 2020 9:09 pm Ahojte,
mate prosim nietko skusenosti alebo investovane peniaze cez tuto spolocnost (https://www.zizzyanalytics.com/)?
Pripadne co si o nich myslite?
Ponúkli ti, že ti budú zhodnocovať peniaze?
To pochybujem. Lebo licenciu na to nemajú.

Môj názor: Zizzy mi pripadá ako menej úspešný projekt v tradingu forexu a futures, ktorého ľudia sa rozhodli radšej predávať vzdelávanie a tipy na trading. Ten predaj vzdelávania a tipov im určite nebude robiť straty :)
Zizzy.JPG
Prečo si to myslím? Môj názor ber z rezervou ako úvodný , urobil som len rýchly research.
Nechcem nad tým tráviť čas, lebo to celé vyzerá bez pridanej hodnoty.

Samotná Zizzy nemá v predmete podnikania nič, čo súvisí s investičnými službami.
AXE Capital Group SE má v predmete podnikania obchodovanie na vlastný účet a investičné služby neposkytované verejnosti

Každý si môže pri eseročke aj akciovke dať obchodovanie na vlastný účet do predmetu podnikania. To ,,SE,, znamená v latinčine Societas Europea = európska spoločnosť – je typom verejnej akciovej spoločnosti, ktorý umožňuje podnikať v rôznych európskych krajinách.

Tak poďme k rýchlemu výcucu...kopírujem len informácie z ich stránky a pridám vlastné poznámky:
______________________________________________________________________________

Zizzy SE
Tvorí partnerstvo s investičnou spoločnosťou AXE Capital Group. Je jedinečná spoločnosť, ktorá má unikátne know-how v obchodovaní na trhu.

TRADING WITH ZIZZY

Obchodujeme s menovými pármi, opciami a futures, prostredníctvom brokerov a priamo na trhoch s vlastným kapitálom. Pracujeme s najvýkonnejším a najmodernejším SW/HW vybavením v hodnote vyše dvoch miliónov eur

Spoločnosť Axe Capital Group SE bola založená v roku 2018 s cieľom inovatívne a moderne obchodovať na svetových burzách. Na dennej báze tvoríme investičné portfólia v rámci globálnych trhov so záberom na všetky dostupné aktíva a obchodovateľné nástroje.
Naše obchodovanie prebieha pomocou plne automatizovaných systémov, kombinujúcich až 120 investičných stratégií. Naše know-how sa opiera o dlhoročné skúsenosti a výsledky profesionálnych traderov s pozitívnymi výsledkami aj v obdobiach krízy.
Ciele spĺňame stratégiou založenou na paralelnom vývoji a opakovaných reverzných testoch všetkých našich dosiahnutých výsledkov. Udržiavame si tak náskok pred samotnou burzou, spolu s nadštandartnými ochrannými protokolmi proti pravdepodobnej strate kapitálu. Výsledkom našej práce sú profitabilné a konzervatívne stratégie čím náš kapitál pracuje na najvyššej úrovni služieb v rámci svetových brokerov.

Naši partneri: XTB broker.

Spôsob otvárania a uzatvárania pozícií sa vykonáva spôsobom plne automatizovaného systému s určitým algoritmom, ktorý zabezpečuje prostredníctvom brokera ochranu našich vkladov vo výške až 95%.

Ako je chránený vklad?
Napriek skutočnosti, že obchodovanie na burzách môže byť rizikové a prinášať so sebou straty, naša spoločnosť pristupuje k správe svojich vkladov zodpovedne a profesionálne. Využívame efektívny a účinný mechanizmus, ktorý chráni naše vklady a investície v maximálnej miere.
Ochrana nášho kapitálu sa uskutočňuje vždy tak, že každý náš obchodný účet u príslušného brokera sa v prípade poklesu automaticky zablokuje čím zabráni prípadným stratám.
Takto zabezpečíme ochranu našich vkladov až do výšky 95%. Následne v prvý kvartál posúvame túto hranicu tak, aby sme dosiahli ochranu 100% výšky nášho pôvodného vkladu.

Prečo Analytika?
Chceme priniesť príležitosti správnym ľudom, v správnom čase na to aby uspeli.

Od roku 2012 sme budovali fond ktorý má dnes pod správou cez 200 miliónov €.

Moja poznámka: taký fond u nás neexistuje...najväčší HF čo poznám má okolo 75 mil (v ČR )....toto tvrdenie mi pripadá akoby niekto z ľudí čo sú okolo toho prišiel z nejakej finančnej skupiny - private equity, kde sa tomu venovali, alebo berú know-how z nejakého plateného zahraničného zdroja, ktorý naozaj spravuje hedge fond, alebo niečo podobné. Nechce sa mi surfovať mená okolo nich: Peter Vlkovič, RNDr.Ján Šofranko, Viktoria Shkinder, Mgr.Zuzana Štarková..a ten chlapík z videa: Peter Béreš.

Snažíme sa zlepšiť povedomie o tradingu ako výnimočnej profesii. Preto prinášame analýzy, nástroje a komunitu pre nováčikov ako aj skúsených traderov.

Od roku 2012 zhodnocujeme majetok pre našich partnerov. Pracuje na tom tím ľudí na čele s naším Automatickým Operačný Systémom na Trading, ktorý nám uľahčuje analytickú prácu.

Tieto obchodné signály sa spracúvajú analytikmi s rokmi skúseností až do výsledných krátkodobých, strednodobých až dlhodobých analýz ktoré viete využiť vo vlastnom tradingu a profitovať na nich.

Náš tím
Zizzy je ekosystém prepojených projektov ktoré sídlia v Košiciach, Bratislava a v Prahe. Neustále vylepšujeme technické ale aj obchodné procesy aby sme priniesli hodnotnú službu a produkty zmenia možno aj váš život k lepšiemu. Za všetkým ale stoja nadšený odborníci ktorý pracujú deň a noc aby pomáhali realizovať vaše sny.

Ak si myslíš že si dobrý trader ktorý dokáže stabilne vytvárať zisk, skalopevným money managementom a skvelou emočnou kontrolou napíš nám. Hľadáme ľudí na prop-trading do nášho tímu v Košiciach, Bratislave a v Prahe.

Moja poznámka: buď sú naivní, lebo s prop-tradingom hľadajúcim ľudí cez inzeráty v SR každý v minulosti vyhorel...alebo sa inšpirovali západnými projektami prop-firiem, ktoré profitujú nie na tradingu, ale na samotných trejderoch. Preberali sme tu firmy ktoré sľubovali, školili, dávali kapitál, platformy a dáta - ale traderi museli dať do toho vlastný kapitál, platiť za kadečo..až ich nakoniec vycicali na kosť a vymenili za iných...

___________________________________________________________________________________________

Zizzy teda predáva tipy ( signály )a vzdelávanie. Taktiež spomína prop trading a vklady.

Podľa Finstatu, ktorý berie info z ročných uzávierok je Zizzy novozaložená firma, ktorá za prvý rok mala tržby 50 000 € a aktíva 1 mil. €
Vlastný kapitál 130 000. Zadlženosť 87%. Podľa toho to vyzerá, že nejakou formou spravuje okolo 800 000 požičaných €...alebo to súvisi s prop tradingom...neviem.

Axe Capital môže obchodovať na vlastný účet. Cez ňu zrejme robia skutočný trading. Ja som sa za dlhé roky nestretol s projektom, ktorý by bol úspešný vo forexe a futures a vyšiel by s tým na verejnosť. Úspešné projekty idú zvyčajne k veľkým súkromným investorom. Málo úspešné sa zvyčajne trápia, alebo vymyslia spôsob ako by zarábali na verejnosti a naivnom retaile.

Neviem či je toto smerodatné, ale vyzerá, že sú stratoví z ročnej uzávierky z Finstatu. Zverejnené je, že v roku 2018 bol zisk +33 000 € a v roku 2019 bola strata: -404 000 €. Ak robia trading na vlastný účet a toto sú ich výsledky, tak žiadne tipy na trading, ani vzdelávanie nestoja za tie peniaze.

Ked chceš byť obchodník a vieš anglicky...na webe sa stretneš s platenými službami s cenou okolo 100 USD za mesiac, ktoré sú kopírovateľné a ziskové. Len to nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad vidí. K ziskovému tradingu neexistuje skratka. Potrebuješ nejaký čas, kým všetkému porozumieš a kým sa dostaneš na mentálnu úroveň disciplinovaného trejdera. Forex a futures sú najťažšie trhy na svete. Zadarmo také trejdy môžeš vidieť u nás, ked si pozrieš setupy Tanga.

Pozerám, že majú zadarmo 30 dní trial. Keby si sa rozhodol vyskúšať trebárs tipy na akcie, príď nám povedať či stoja za 300 € mesačne :wink:

Finstat: Spoločnosť AXE Capital Group SE sa v roku 2019 dostala do straty z 33 638 € na -404 346 € a tržby jej klesli o 83 % na 8 894 €.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presunul som Zizzy do sekcie ,,Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty,,.

Začali nám tu robiť marketing na správu kapitálu, takže sa len potvrdzujú indície, že firma ponúka podozrivé investičné služby.
ja nemám absolútne nič z toho, že naháňam “kunčaftov”.. žiadne provízie či odmeny..len som chcel dať ľuďom novú príležitosť ktorú nenájdu na ulici (nakoľko sa jedná o PRIVÁTNU SPRÁVU kapitalu...Absolútne inak to ludia zoberú keď to uvidia a vypočujú priamo v ich spoločnosti.
JEDINÉ ČO CHCEM TAK NÁJDITE SI ČAS Aspoň jeden z Vás a potom sa vyjadrite v komentároch. Jeden z Vás si nájdite čas, až potom zatracujete. Naozaj, dajte mi prosim jednu jedinú šancu).
Cez google som našiel náborový web Zizzy partners, ktorý jasne prezentuje poskytovanie investičného produktu s predajom cez sprostredkovateľov. Motivuje partnerov vyplácaním mesačných provízii zo ziskov, ktoré Zizzy vygeneruje klientom.

Citujem z webu:

Ako jediná spoločnosť na Slovensku prinášame klientom prémiový produkt spoločnosti Zizzy, ktorý sa teší obrovskej obľube. Klienti Vás budú vďaka vygenerovaným profitom milovať. U nás zarábate spolu s Vašimi klientmi, nie na nich. Odmeny sú vyplácané každý mesiac zo zisku, ktorý sme vygenerovali našim klientom. U nás si postupnou prácou vytvoríte továreň, ktorá Vám bude prinášať zisky každý mesiac. Nemusíte pracovať stále odznova, aby ste si vedeli zabezpečiť bohatý život.

https://zizzy.partners/

Môj záver: z nižšie uvedenej citácie vyplýva, že ľudí vábia na zisk okolo 60% p.a. vraj po zdanení, pričom vyžadujú kapitál aspoň 30 000 €:

Nemám záujem sa tu v komentároch s nikým nijak naťahovať a presviedčať niekoho..preto spomeniem len nejaké základy. Kto má REÁLNE záujem a hľadá možnosť ktorá mu prinesie naozaj zaujímavé čísla nech napíše.. (Rozhodol som sa tak pretože ľudia s nižším kapitálom zvyknú veci dehonestovať..kdežto ľudia s vyšším kapitálom zvyknú byt finančne gramotnejší, otvorenejší novým možnostiam a pod.)

Preto je táto možnosť výhradne pre ľudí s minimálnym kapitálom 30.000€ a viac.

V skratke:
- Ich cieľ je robiť aspoň 5%+ za mesiac
- posledné roky sa darí držať mesačný priemer okolo +10% za mesiac
- RIADNA ZMLUVA
- 95% kapitálu je viazaného priamo na teba a kryje ho samotná BANKA
- svoj vklad môžeš kedykoľvek vybrať
- zisk je už po zdanení

Za rok 2019 + 149%
Za rok 2020 + 145%
Dovolím si podotknúť, že sa jedná o čistý a zdanený zisk pre mňa.

Spomenul som pár dôležitých základov. Kto má záujem, nech sa mi ozve a bodka.
Môj názor: nereálna sľubotechna, ktorá buď funguje ako pyramída, alebo z nadpriemernými výnosmi bude fungovať len krátkodobo. Reálne výnosy akciových trhov sú na úrovni 10% p.a.....pri 20% p.a by šiel palec hore :like: ...pri stabilnom výnose >30% p.a by im ležal všetok kapitál sveta pri nohách. :uctievanie:

Existuje iba jeden človek na svete v kategórii >30%: JIM SIMONS. Nepredpokladám, že ho Peter Béreš dokáže napodobniť. Kuráž ale má. :)
Portfólio je dosť široké, jedná sa o aktívne obchodovanie na burze s tradingom. Rôzne menové páry či komodity takže forex, crypto, futures. Trading je také srdce celej spoločnosti. Forex robí stabilné zisky v priemere 3-5% mesačne. Tie vyššie zisky potom majú zásluhu najmä vďaka crypto. A rozdiel medzi nimi a bežnými tradermi je taký, že sa nepúšťajú bezhlavo každý deň do nejakého obchodu, ale trpezlivo čakajú na vhodnú príležitosť kedy sa trh začne vyvíjať podľa ich analýz či fundamentálnych správ. Obchoduje sa bez páky kde najvyššia možná strata je nastavená na 5%, vtedy sa všetky obchody automaticky zavrú takže nieje možnosť prísť o kapitál. Zmluva je riadne ošetrená kde 95% kapitálu je viazaného na klienta v banke pod jeho špecifickým číslom. Bez poplatkov :) Jedine zisk sa delí 60-40.
Môj názor: Z tejto citácie je zrejmé že berú podiel na zisku vo výške 40%. Poznám iba jedného človeka na svete ktorý v svojom fonde berie toľko..presne 44%/5: Jim Simons :wink:

P.S. Začína to byť zaujímavé, keď jedna firma robí naraz školenia, signály, prop trading i nábor klientov cez sprostredkovateľov. :roll:
Som zvedavý, čo sa z toho časom vyvinie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rifek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2020 8:54 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa rifek »

Ak by niekto chcel vidiet ako svoj produkt predavaju 😁 mozete ich prekvapit otazkami na tyzdnovom webinari (ku ktoremu som sa dostal) kazdu stredu o 18:30
https://zizzy.webex.com/meet/executive
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pridal som komentáre a info k vyššie uvedeným citáciám.
Takisto je potvrdené, že majú ,,investičný produkt,, a robia nábor klientov cez sprostredkovateľov.

Web čo to zastrešuje: https://www.zizzy.eu/
Obchodovanie na svetových burzách: https://axecgroup.sk/
Školenia, signály, prop trading : https://www.zizzyanalytics.com/
Nábor klientov cez sprostredkovateľov : https://zizzy.partners/

Ich činnosť je široká. Začína to byť chobotnica: Prenájom hnuteľných vecí – motorové vozidlá prémiových značiek, Tvorba podnikatelských plánov pre súkromný a verejný sektor, Výstavba DATACENTRA, Administratívne služby a vedenie účtovníctva, Grafický dizajn a marketing
Treading s vlastným kapitálom obchodnej spoločnosti, Spracovávanie finančnej analýzy a dát, Vývoj Startupov vo finančnom sektore
Obchodné a daňové poradenstvo


Čo sa týka trejdingu:

Naša spoločnosť obchoduje na všetkých dostupných trhoch v rámci ponúk Dukascopy Swiss, SAXO Bank a XTB, takže v globálnych rozmeroch výlučne s kapitálom obchodnej spoločnosti. Klientom vždy ponúkame možnosť uzavretia zmluvy na obdobie jedného alebo piatich rokov, a to s možnosťou automatického pokračovania zmluvy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marty_z
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 09 02, 2021 9:55 am

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Marty_z »

Ďakujeme za váš záujem o našu značku a služby.

Myšlienky a tvrdenia, ktoré tu uvádzate, nebudeme vyvracať ani rozoberať, pretože najbližšie roky ukážu, aké možnosti prinášajú moderné technológie v oblasti finančníctva aj mimo neho.

Naši klienti poznajú naše hodnoty, nás aj našu prácu a to nás teší.

Každopádne ďakujeme za spätnú väzbu a budeme neustále pracovať na zlepšovaní našich služieb v očiach klientov aj verejnosti.

Držte nám palce, chystáme veľké veci.

Tím Zizzy
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marty_z napísal: St 10 02, 2021 11:52 am
Myšlienky a tvrdenia, ktoré tu uvádzate, nebudeme vyvracať ani rozoberať, pretože najbližšie roky ukážu, aké možnosti prinášajú moderné technológie v oblasti finančníctva aj mimo neho.

Tím Zizzy
To mi niečo pripomína:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
október 2012 .
Zahájenie predaja licencií robota Event Horizon, prvého robota WSM s umelou inteligenciou
Založenie spoločnosti WSM Investments a.s. so sídlom v Českej republike.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WSM stránka ešte stále funguje: http://www.wsmrobot.com/sk


Boli že sme to za blbcov, ked sme WSM schému už v 2012 označili za megapodvod.
Dokonca nám predajca robotov prišiel prezentovať produkt na investorské stretnutie kde nás bolo 30.

viewtopic.php?f=38&t=4191

Tam sme odhalili ako parazitovali na klientoch: brali 15% podiel na zisku a s CFD brokermi mali affiliate zmluvy, že s každého obchodu dostali spread 2 pipsy, pričom 1 pips zarobil broker. Takéto obchodovanie môže byť istý čas ziskové...lenže účet klienta je vyciciavaný cez poplatky.

Aby WSM klientom zaslepilo oči, potrebovali vykazovať lukratívne zisky. Tak si neskôr zaobstarali ,,vlastného brokera,, a vybraným klientom akože obchodovali cez WSM brokera a dodávali falošné výpisy. Nuž, aby som príbeh skrátil, Ponzi schéma, alebo lietadlo padlo až po 6 rokoch....Straty utrpelo 8000 klientov v ČR a SR a spolu prišli o 2-3 mld. CZK.

Takže áno. Najbližšie roky ukážu aké možnosti prinášajú moderné technológie...

WSM roboti obchodovali s umelou inteligenciou , 24/7 a voči stratám boli istené ! Sľubotechna výnosov fungovala a s vybranými klientami uzatvárali zmluvy o privátnej správe, dokonca s garantovaným výnosom.

POTENCIÁL VÝNOSU

Vďaka neustálym cenovým pohybom na komoditných trhoch sú komodity pre robota zaujímavou príležitosťou pre obchodovanie a predstavujú vysoký potenciál výnosu. Každý dosiahnutý zisk je tzv. „uzamknutý“ a robot vstupuje do ďalších obchodov s vkladom, ktorý je navýšený o predchádzajúci zisk. Klient tak z každého ďalšieho obchodu dosahuje vyššie výnosy..

ZAISTENIE

Unikátnosť robota Commodity General podtrhuje fakt, že všetky jeho obchody sú zaistené proti stratám zmluvnou garanciou, tzv. opciou. Túto garanciu poskytuje spoločnosť World Systems Market, Inc. všetkým svojím klientom. V praxi to znamená, že pokiaľ by pri obchodovaní robota Commodity General došlo ku stratovému obchodu, je táto strata klientovi úplne kompenzovaná.



11/2020: Praha - Soud začal projednávat kauzu Jiřího Kubíčka, který čelí obžalobě z podvodů s takzvanými forexovými roboty se škodou přesahující dvě miliardy korun. Kubíček podvedl celkem 7801 investorů, kterým způsobil škodu v celkové výši nejméně 2,25 miliardy.

Podle obžaloby Kubíčkovy firmy ze skupiny WSM roboty nikdy nevyužívaly. Vyšetřovatelé rozsáhlé kauzy přirovnávají způsob mužova podnikání k tzv. letadlu či pyramidové hře. Podnikatel posílal klientům výpisy z jejich účtů a na webu zveřejňoval informace o údajných obchodech uskutečněných roboty. Získané peníze přitom využil částečně k tomu, aby celý systém udržel co nejdéle v chodu, a částečně pro vlastní obohacení.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/soud- ... il/1953386

Naši klienti poznajú naše hodnoty, nás aj našu prácu a to nás teší.
Každopádne ďakujeme za spätnú väzbu a budeme neustále pracovať na zlepšovaní našich služieb v očiach klientov aj verejnosti.
Držte nám palce, chystáme veľké veci.
Tím Zizzy
Naši čitatelia zase poznajú naše hodnoty. Teší nás keď dobre a bezpečne investujú. Fungujeme 15 rokov a nepametám sa, že by sme nejakému subjektu ukrivdili. Takisto nevieme o happy klientoch, ktorí by niekde dlhodobo prosperovali.

Ďakujeme všetkým čo sa prídu podeliť o skúsenosti. Iba takto vieme vyjadriť svoj názor. :beer:

Držíme palce všetkým klientom !

Tím Ako-investovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update o WSM a ich výnosoch nad 100% p.a. pre verejnosť dávam aj tu:

Reportéři ČT: Investičním robotům svěřili miliardy. Klienti WSM asi naletěli

Tisíce lidí uvěřily, že podnikatel Jiří Kubíček vymyslel geniální investiční nástroj, který pohádkově a bez námahy zhodnotí jejich peníze. V úhrnu mu svěřili miliardy korun. Slibované zhodnocení v desítkách procent ale nepřišlo. Pět let díky tomu dokázal slušně žít, než zasáhla policie. Kubíčkovi klienti se nyní musí smiřovat s tím, že možná naletěli. Hrozí jim, že svoje peníze už nikdy neuvidí. Natáčeli o tom Reportéři ČT.

„Já jsem do toho vložil peníze své rodiny v řádu nějakých vyšších desetitisíců korun,“ řekl klient WSM Miroslav N. Kubíček jemu a dalším sliboval, že se o nic nemusí starat. Jeho roboti za ně prý budou obchodovat. „Nejnovější robot, kterého nabízíme od loňského roku, měl za první rok přes 120 procent zisk,“ tvrdil. Běžně přitom podle ekonomů dlouhodobé výnosy při obchodování na forexovém trhu dosahují jednotek procent.

„Že by někdo dokázal klientům garantovat s minimálním rizikem takhle vysoké výnosy, to je naprostá sci-fi. A kdyby se to té společnosti povedlo, tak by se o ní psalo ve Financial Times, Wall Street Journal, všechny světové agentury by si u pana Kubíčka podávaly dveře, aby s ním udělaly rozhovor,“ okomentoval ekonom Aleš Tůma.

Forexového robota Kubíčkův holding World Systems Market, zkráceně WSM, představil v roce 2012. Prý jde o program, který díky umělé inteligenci umí sám mimořádně úspěšně a prakticky bez rizika obchodovat s měnami na takzvaném forexovém trhu.

Systém fungoval tak, že klient poslal WSM minimálně 500 dolarů, s nimiž měl robot sám obchodovat. Dalších 150 dolarů zaplatil za licenci na pět let. Pokud během tohoto období své peníze nevybral, částku za licenci měl získat zpět. Movitějším klientům nabízela skupina WSM investiční účet, kam museli vložit nejméně 150 tisíc dolarů.

Experti před Kubíčkem varovali

Před Kubíčkem a jeho roboty varovali mnozí lidé z branže. Rozhovor s ním před pěti lety dělal týdeník Ekonom. „On nás pozval na zámek v Bezdružicích, který prostřednictvím jedné ze svých společností koupil. Tam byly desítky vycpaných zvířat z Afriky – od pštrosa přes lva, tygra až po nějakého hrocha. Na zemi tam ležela vypreparovaná uřízlá opičí hlava,“ popsal šéfredaktor Petr Kain.

Podle expertů bylo nedůvěryhodné také Kubíčkovo vystupování a prezentace skupiny WSM. „Pan Kubíček se třeba pyšnil tím, že má kancelář na Wall Street,“ řekl Kain. Tu mohli nejúspěšnější prodejci robotů za odměnu navštívit. „My jsme zjistili, že tato údajná wallstreetská kancelář je taková ta typická místnost, kterou si můžete za pár dolarů pronajmout na pár hodin týdně. Takže to samozřejmě o WSM nevypovídalo vůbec nic,“ dodal Kain.

Mnoho lidí ale Jiří Kubíček přesvědčil. Se svými přednáškami o forexových robotech objížděl Česko, Slovensko i Maďarsko. „Byl velice přesvědčivý. Musím říct, že jsem v tu chvíli vůbec nepojímal nějaké podezření, že by to nemuselo být tak, jak to je,“ vzpomíná klient WSM Miroslav N. Lenka Blažková na investiční účet WSM vložila všechny své peníze. „S tím bylo počítáno, že peníze z WSM půjdou do rekonstrukce chalupy,“ řekla.

Hokejový sponzoring
Klientů bylo tolik, že si Kubíčkova skupina mohla dovolit sponzorovat hokejovou reprezentaci. Dokonce se podle ní jmenovala druhá nejvyšší hokejová liga. Logo WSM nosil i Jaromír Jágr z tehdy druholigového Kladna. Podle mluvčího Českého svazu ledního hokeje Zdeňka Zikmunda probíhala spolupráce zpočátku bezproblémově.

Jenže sponzorství WSM podle všeho nebylo zadarmo. Kubíčkův holding očekával, že i hokejisté a jejich týmy si u něj nakoupí roboty nebo vloží peníze na investiční účet. „Existovaly i určité nabídky této společnosti, abychom vstoupili do jejich projektu, které jsme jako klub nevyužili,“ uvedl ředitel marketingu Madeta Motor České Budějovice Tomáš Kučera. Podle Deníku N ale řada hokejistů peníze WSM svěřila.

Vydělávání robotů je podle policie fikce
Klienti dostávali informace, že jejich vklady se skutečně zhodnocují, a velmi často proto do systému přivedli své rodiny s přáteli. Podle policie však ve skutečnosti nikdy nevydělávali. Po upozornění České národní banky kriminalisté proti WSM zasáhli a v roce 2017 Kubíčka s dalšími třemi lidmi obvinili. Při prohlídkách v kancelářích WSM detektivové zabavili počítače a roboty v nich nenašli, jak líčí obžaloba.

Jiří Kubíček byl již v minulosti za podvod potrestán. Tentokrát tvrdí, že se stal obětí policejního spiknutí a že nic špatného neprovedl. Roboti prý opravdu existují v jeho e-mailové schránce. „Na mém mailu na Seznamu najdete v současné době přibližně 35 robotů, já jsem schopen, na jakýkoliv počítač, vám okamžitě během minuty dát robota do počítače,“ uvedl Kubíček.

Podle policie Kubíček peníze klientů investoval do sebe a svých dalších firem. Klienti WSM podle kriminalistů například nevědomě financovali rozsáhlé nákupy nemovitostí nejméně za 400 milionů korun. Za peníze klientů určené na investice podle policie koupila Kubíčkova společnost WSM Investments tento památkově chráněný zámek v Bezdružicích. Zaplatila za něj 23,5 milionu korun.

Kubíček podnikal také v zemědělství. Právě tam z WSM podle policie nelegálně odteklo nejvíce peněz. Jen poblíž obce Svahy u Plané Kubíčkův agroholding nakoupil louky a pole za 26 milionů korun. Dalších 15 milionů utratil za rozestavěné domky s pozemky v obci Racov poblíž Boru.

Kubíčkovi hrozí deset let vězení
Jiří Kubíček poprvé dorazil k soudu 1. března. Podnikateli hrozí 10 let za mřížemi. „Máme tady důkazy, které důvodně nasvědčují tomu, že se měl dopustit rozsáhlého trestného činu vůči téměř osmi tisícům poškozeným a způsobit jim škodu velkého rozsahu přes 2,2 miliardy korun,“ informoval dozorující státní zástupce Boris Havel.

Kubíček soudci sdělil, že na utrácení peněz klientů WSM nevidí nic divného. „Já jakožto osoba jsem byl i největším klientem. Mezi všemi. Takže jestliže si klient měl právo od nás vybrat peníze ze svých vkladů, tak jsem úplně stejně měl právo si z vkladů vybrat peníze i já,“ bránil se.

Podle ekonoma Tůmy šlo o investiční letadlo. Přesvědčena o tom, že firma funguje na základě pyramidového schématu, je i obžaloba. „Aby vám tenhle systém mohl fungovat, je založen na vyplácení zdánlivých výnosů těm, kteří jsou první, z peněz těch druhých,“ vysvětlil dozorující státní zástupce Boris Havel.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/32 ... i-naleteli
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa andre »

NBS upozorňuje na spoločnosť AXE Capital Group SE

https://ako-investovat.sk/nbs-upozornuj ... -group-se/
Investor-Trader
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 10 10, 2022 1:30 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Investor-Trader »

Marty_z napísal: St 10 02, 2021 11:52 am Ďakujeme za váš záujem o našu značku a služby.

Myšlienky a tvrdenia, ktoré tu uvádzate, nebudeme vyvracať ani rozoberať, pretože najbližšie roky ukážu, aké možnosti prinášajú moderné technológie v oblasti finančníctva aj mimo neho.

Naši klienti poznajú naše hodnoty, nás aj našu prácu a to nás teší.

Každopádne ďakujeme za spätnú väzbu a budeme neustále pracovať na zlepšovaní našich služieb v očiach klientov aj verejnosti.

Držte nám palce, chystáme veľké veci.

Tím Zizzy
So spoločnosťou som sa stretol v minulosti a jediné pravé oslovenie je "PODVODNÍCI". Krásne vybudovaná značka cez darčeky, súťaže na instagrame a sponzoring športovcov, ktorá za sebou zanecháva spúšť v podobe nevyplatených klientov. Ich činnosť nie je nijako regulovaná a podporovaná NBS. Licenciu, ktorú som dostal ukázanú bola sfalšovaná, čo sa dalo rozoznať aj po krátkom prečítaní.

Kto investuje financie a uvidí ich naspäť, tak mal šťastie. Ak je niekto reálny investor a pozná okruh ľudí, ktorí sa tomu venujú, tak aj meno konateľa /spoločníka je veľmi známe a väčšinou je to len terč posmechu a ľútosti.

To čo píšem nie sú žiadne fámy, ale zber informácií od ľudí, ktorí reálne s touto spoločnosťou mali v minulosti niečo spoločné, alebo u nich mali vklad.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Investor-Trader napísal: Po 10 10, 2022 1:40 pm
So spoločnosťou som sa stretol v minulosti a jediné pravé oslovenie je "PODVODNÍCI". Krásne vybudovaná značka cez darčeky, súťaže na instagrame a sponzoring športovcov, ktorá za sebou zanecháva spúšť v podobe nevyplatených klientov. Ich činnosť nie je nijako regulovaná a podporovaná NBS. Licenciu, ktorú som dostal ukázanú bola sfalšovaná, čo sa dalo rozoznať aj po krátkom prečítaní.

Kto investuje financie a uvidí ich naspäť, tak mal šťastie. Ak je niekto reálny investor a pozná okruh ľudí, ktorí sa tomu venujú, tak aj meno konateľa /spoločníka je veľmi známe a väčšinou je to len terč posmechu a ľútosti.

To čo píšem nie sú žiadne fámy, ale zber informácií od ľudí, ktorí reálne s touto spoločnosťou mali v minulosti niečo spoločné, alebo u nich mali vklad.
Dík za info. O nevyplatených klientoch nevieme. Podľa oficiálnych výsledkov sa im však darí:

Spoločnosť AXE Capital Group SE v roku 2021 zvýšila zisk o 40 % na 2,249 mil. € a tržby jej klesli o 36 % na 30 768 €.

https://finstat.sk/52005666

Pritom o nich informovali média:

NBS upozorňuje na ďalšiu podvodnú firmu. Investovanie prostredníctvom Instagramu sa ti tu vypomstí.
https://www.startitup.sk/nbs-upozornuje ... -vypomsti/

https://www.sme.sk/minuta/22889302/nbs- ... l-group-se


aj my: https://ako-investovat.sk/nbs-upozornuj ... -group-se/

Spoločnosť Zizzy SE v roku 2021 zvýšila zisk o 118 % na 39 718 € a tržby jej narástli o 209 % na 682 930 €.
https://finstat.sk/52076326
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
invest-woman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 04 01, 2023 1:42 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa invest-woman »

Upozorňujem na podvodné správanie ZIZZY GROUP p. Bereš Peter. Nedodržané podmienky zmluvy a nevyplatené peniaze!!!
invest-man
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 05 01, 2023 4:09 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa invest-man »

Detto - same sluby uz vyse pol roka a vzdy vyhovorka, preco nevedia vyplatit svojich klientov!
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Mal som tu sťažnosť na posledné 2 príspevky v duchu citujem "To bude daky negative review botik." Aj mňa to hneď podľa tých nickov napadlo, najskôr invest-woman, potom invest-man.

Každopádne cez admina nevidím žiaden súvis (navyše invest-man má seriózny mail rovno na svoje podnikanie), pravdepodobne si ten invest-man len urobil vzorový nick podľa predchádzajúceho príspevku. Ale uvidíme, či to nebude zas len nejaká komédia :)

Nechávam, uvidíme.
Jasminka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 26 01, 2023 2:45 pm
Been thanked: 3 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Jasminka »

tak ja som do Zizzy investovala, moja maklerka/stycna osoba Anna Krčmáriková mi ukazovala krásne grafy s vyše 120 % zhodnotenim, po mojej investicii necakane a bez upozornenia zhodnotenie kleslo o 90%. Ok. Zmluvu som musela ukončiť skôr, hoci to zmluva vyslovene nevyžaduje, odrátali si vysokú pokutu a vyplatenie penazi trvalo nie mesiac, ale 2 a pol. Potom som "naletela" p. Krčmárikovej na inú investíciu, kde je brokerom Peter Béreš. Opäť grafy, opäť neexistuje aby zlyhala, samozrejme, ze som za 90 dní na nej prerobila 2180 eur. ok. aj to sa brokerom stáva, keď investujem idem do rizika. ale to správanie...keď sa už niekoľko týždňov pokúšam p. Krčmárikovej dovolať, dopísať, zľahla sa po nej zem...niečo také ako postavím sa tomu čelom a klientovi vysvetlím, čo sa deje, veru nie....áno, dostala som 1 správu, veľmi profesionálnu: že išla k zemi, je na guľku do hlavy a prerobila aj vlastné peniaze....takže za mňa, táto dáma pôsobí veľmi milo, profesionálne a príjemne, ale ja sa jej už vyhnem oblúkom. moja sprostosť, keď som od nej 1x počula, ako sa "modlí za genialitu p. Berša", mala som utekať,,,,
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Be careful with Zizzy company with head office in Kosice, Slovakia. They have all the signs of finance pyramid. They offer to make an investment with high interest rates (abnormally high). They will show you a lot of beautiful pictures but in fact it is not clear how exactly they earn (and if they earn at all or just redistributing investments from new clients). There are a lot of people who didn’t get their money back and still waiting for the pay outs. Management of the company headed by Peter Beres keeps promising soonest payouts but you will get only promises. They always provide the reasons why you should wait a little bit more. Some people got their money back only with help of lawyers while the company was claiming to have finance difficulties and trying to negotiate the timing and amounts to be paid. However when they welcome new clients they try to show they have a lot of money.
https://dirtyscam.com/report/zizzy/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Filiptrejd
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 28 01, 2023 8:59 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Filiptrejd »

Tato firma ked sa raz zacne vysetrovat a riesit v mediach a vyplava na povrch kolko penazi “zmizlo” a kolko je poskodenych klientov tak to bude este zaujimave
Natalik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2023 11:20 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Natalik »

invest-woman napísal: St 04 01, 2023 1:48 pm Upozorňujem na podvodné správanie ZIZZY GROUP p. Bereš Peter. Nedodržané podmienky zmluvy a nevyplatené peniaze!!!
Dobrý deň,
prosím VáS aj ja som invsetovala do tejto spoločnosti a žial peniaze mi neboli doteraz vrátené. Ide o veľmi vysokú sumu ktorá je pre mňa likvidačná. Bola to pre mňa prvá investícia ktorú mi poradila rodinná príslušnička ktorej som verila na 100%. Pani Krčmáriková sa neozýva, mám sa stretnúť s inou osobou z axe capital grou ale mám veľmi zlé tušenie že peniaze nikdy neuvidím. Prosím poradíte mi čo robiť na koho sa obrátiť?? Ako tu tak čítam tak niesom jedina ktorá má v tej spoločnosti peniaze a neboli doteraz vyplatené. Prosím o každú radu. Ďakujem
Natalik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2023 11:20 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Natalik »

invest-man napísal: Št 05 01, 2023 5:50 pm Detto - same sluby uz vyse pol roka a vzdy vyhovorka, preco nevedia vyplatit svojich klientov!
Dobrý deň, ani mne neboli vyplatené peniaze ktoré som investovala minulý rok do tejto popdvodnej spoločnosti. Ide o veľmi vysokú sumu. Prosím ozvite sa mi ako postupovať. Bola to moja uplne prvá investícia ktorú mi poradila osoba ktorej som dôverovala. Prosím o každú radu. ĎAKUJEM
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja by som to riešil cez advokátsku kanceláriu zo zameraním na vymáhanie pohľadávok, najlepšie priamo v Košiciach.
Zmluvy však musí najprv vidieť advokát. Ľudia sa rozčulujú, ale to, čo ste podpísali musí najprv posúdiť právnik.
Ten vás potom môže na základe splnomocnenia zastúpiť. Ak to odsúhlasia a vedia navštíviť Zizzy a Axe v ich sídle Business centrum Štúrová 27 a vyriešiť to mimosúdne dohodou - to je podľa mňa najlepšie. Ak to nevyriešia dohodou - vedia veci riešiť zrýchlene, elektronicky. Podmienkou je však, že sa na to musí pozrieť odborník a tým je jedine advokát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Natalik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2023 11:20 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Natalik »

JUGGLER napísal: So 25 02, 2023 12:33 am Ja by som to riešil cez advokátsku kanceláriu zo zameraním na vymáhanie pohľadávok, najlepšie priamo v Košiciach.
Zmluvy však musí najprv vidieť advokát. Ľudia sa rozčulujú, ale to, čo ste podpísali musí najprv posúdiť právnik.
Ten vás potom môže na základe splnomocnenia zastúpiť. Ak to odsúhlasia a vedia navštíviť Zizzy a Axe v ich sídle Business centrum Štúrová 27 a vyriešiť to mimosúdne dohodou - to je podľa mňa najlepšie. Ak to nevyriešia dohodou - vedia veci riešiť zrýchlene, elektronicky. Podmienkou je však, že sa na to musí pozrieť odborník a tým je jedine advokát.

Ďakujem Vám veľmi pekne. Uvažujem už nad týmto riešením. Nemienim nečinne sedieť a čakať, takto tie peniaze nikdy neuvidím. Ďakujem ešte raz
Jogi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 13 03, 2023 12:30 am
Has thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Jogi »

Natalik napísal: So 25 02, 2023 8:24 pm
JUGGLER napísal: So 25 02, 2023 12:33 am Ja by som to riešil cez advokátsku kanceláriu zo zameraním na vymáhanie pohľadávok, najlepšie priamo v Košiciach.
Zmluvy však musí najprv vidieť advokát. Ľudia sa rozčulujú, ale to, čo ste podpísali musí najprv posúdiť právnik.
Ten vás potom môže na základe splnomocnenia zastúpiť. Ak to odsúhlasia a vedia navštíviť Zizzy a Axe v ich sídle Business centrum Štúrová 27 a vyriešiť to mimosúdne dohodou - to je podľa mňa najlepšie. Ak to nevyriešia dohodou - vedia veci riešiť zrýchlene, elektronicky. Podmienkou je však, že sa na to musí pozrieť odborník a tým je jedine advokát.

Ďakujem Vám veľmi pekne. Uvažujem už nad týmto riešením. Nemienim nečinne sedieť a čakať, takto tie peniaze nikdy neuvidím. Ďakujem ešte raz
Ahoj,
Prečítaj si súkromnú správu, ďakujem za skorú odpoveď
ABCDEF
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 14 03, 2023 2:25 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa ABCDEF »

Dobrý deň,
taktiež som bol oklamaný a boli mi nasľubované hory doly, začal som riešiť situáciu s právnikom. Ak máte viac info kontakujte ma.
invest-man
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 05 01, 2023 4:09 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa invest-man »

Vec sa ma tak, ze Beres vsetkych oklamal - spreneveril cca 23 mil. EUR z vkladov klientov na kupu a trading krypto (co je hrube porusenie zmluvy a teda doslo ku poruseniu povinnosti pri sprave cudzieho majetku a sprenevere), spravil 2-3 zle obchody a o vsetky peniaze prisiel. Po dlhych mesiacoch klamstiev a zatlkania vysli s touto informaciou von a teda klienti sa k svojim vkladom nedostanu tak skoro. Kedze neboli nijakym sposobom chranene, cela vec je zial tazko pravne riesitelna. Firma pojde do konkurzu, ziaden majetok ani nema a voila Beres si bude spokojne dalej zit. Vymozitelnost prava na SK vsetci vieme aka je ... nehovoriac o tom ze Beres ma EQ na hranici mrtveho chrobaka, takze si chodi vysmiaty a tvari sa, ze je vsetko ok. Pri najhorsom dostane par rokov za mrezami, odsedi si polovicu trestu a pri jeho rokoch ma vo vyhliadke spokojny zivot pred sebou, ked sa dostane na slobodu.

Aktualne sa "snazia" sanovat klientov z inych fondov a tlacia ich do podpisu (podla mojho nazoru) nevyhodnej zmluvy o prevzati dlhu. Ak aj vobec dojde k nejakej sanacii, tak to bude trvat roky a mozno sa z 300-400 oklamanych klientov najde jeden, ktory si to s Beresom vybavi rucne-strucne a je po vsetkom.
Bombino
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 15 03, 2023 7:56 am
Been thanked: 3 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Bombino »

Dobry den, zaujimalo by ma, ako najlepsie postupovat pri podvode takehoto velkeho charakteru. Bude sa riesit hromadna zaloba, alebo ako sa dostaneme ku svojim peniazom??? Cakat 5-10 rokov na vyplatenie aspon vkladov, ktore slubuju (aj ked som pocul, ze by nam mali dat vynosy, ktore boli plus tie, kde budeme cakat na peniaze, no neverim uz nicomu...) je podla mna len oddalovanie neschopnosti plnit si svoje zavazky. Tie peniaze, ktore tam vela ludi dalo z uspor, ci ako ja z uveru, budu mat za tu dobu pre mna polovicnu hodnotu (ak nejake pridu vobec), nakolko budem roky splacat peniaze o ktore sme v tejto "najvymakanejsej investicii a bezpecnej s 95% krytim" prisli!!!!
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Muti »

Nechcem strasit, ale co som poznal podobne pripady, tak to islo do stratena a "investori" prislo o vsetko.
Ak neboli vyplateni na zaciatku problemu, tak potom uz nikdy. Peniaze zmizli, firma "odisla", zodpovednym clovekom bol bezdomovec.
Pripadne ak sa aj obratili na pravnika, tak sudne spory s dotycnou firmou/clovekom trvali xx rokov. Sa cudujem ludom, ze po tolkych rokoch stale naletia na rovnaky trik.

Podobny pripad z roku 2009.
https://zivot.pluska.sk/reportaze/zamer ... ch-policia

Jedna pani sa s nimi sudi a trva to uz skoro 10 rokov s stale nic.
https://otvorenesudy.sk/proceedings/37257?l=sk
invest-woman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 04 01, 2023 1:42 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa invest-woman »

Presne tak, tlačia teraz ľudí do podpisu novej zmluvy z AXE Capital Group SE na Zizzy SE
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Croven »

Nerozumiem tomu, ako takýto prípad može trvať 10 rokov.
invest-woman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 04 01, 2023 1:42 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa invest-woman »

tomáš virdzek napísal: Št 05 01, 2023 8:38 pm Mal som tu sťažnosť na posledné 2 príspevky v duchu citujem "To bude daky negative review botik." Aj mňa to hneď podľa tých nickov napadlo, najskôr invest-woman, potom invest-man.

Každopádne cez admina nevidím žiaden súvis (navyše invest-man má seriózny mail rovno na svoje podnikanie), pravdepodobne si ten invest-man len urobil vzorový nick podľa predchádzajúceho príspevku. Ale uvidíme, či to nebude zas len nejaká komédia :)

Nechávam, uvidíme.
Dobrý deň, nieje to len "negative botik" skutočne sme do spol. Zizzy investovali peniaze nanešťastie, a nemám nič spoločné s invest-men
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Invest-woman: Nemám dôvod pochybovať. S botmi tu mám skúseností dosť :)
invest-woman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 04 01, 2023 1:42 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa invest-woman »

tomáš virdzek napísal: St 15 03, 2023 2:10 pm Invest-woman: Nemám dôvod pochybovať. S botmi tu mám skúseností dosť :)

Pre zaujímavosť, pozrel som cez analytics a toto vlákno je 4. najviac pozeraná téma na fóre od 1.1.2023 a 2. najviac pozeraná od februára dodnes :shock: :roll:
áno, vyzerá to tak, že oklamali veľa ľudí, určite o tom ešte budeme veľa počuť v neposlednom rade aj v médiach.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nemyslím si, že ide o zámerný podvod. Oni tomu proste verili. Vo forexe, v crypte, v derivátoch sa točia obrovské peniaze.
Ľudia ktorí preniknú do tohto biznisu, špeciálne mladí, šikovní ľudia, ľahko nadobudnú pocit, že je len na nich a môžu zarábať toľko peňazí koľko chcú.
Béreš vyzerá ako ambiciózny človek. Pred 10 rokmi bol vo finále Mladý inovatívny podnikateľ 2013

V 2014 ho slovenský Forbes zaradil medzi nominácie 30 pod 30...teda tak ho uvádzal Forbes v programe 2021 kde bol sponzor: Peter Béreš, inovátor a CEO, Zizzy (Forbes 30 pod 30 2014). Pohyboval sa v komunite kde sa mladí ľudia často presadia a zarábajú milióny.

V médiách to veľmi prezentovať nebudú, veď ani na internete nenájdete info.
Keby sme my nezačali diskusiu v 2020, tak bežný človek ani nemá šancu zistiť, že to nemusí skončiť dobre.
V príspevkoch vyššie vidíte, že tí, čo tu prišli prezentovať Zizzy, aj ľudia zo samotného Zizzy vôbec nepochybovali o svojom úspechu.
My tiež nemôžeme taký projekt ihneď odsúdiť, ale môžeme napísať názor.

Bude z toho taká lokálna aféra ako Dávid Gedeon o ktorom máme vlákno Next Level Factory . Sledujte košický Korzár a https://kosicednes.sk/.

Predpokladám, že sa toho chytí nejaký reportér, ked prokurátor dá podnet k vyšetrovaniu...škody vyzerajú byť veľké, tak zrejme aj podnet na väzbu...
Potom bude trvať mesiace kým vyšetrovatelia zhromaždia dôkazy a roky kým bude súd rozhodovať o vine a treste...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

A pritom takova blbost , roky sa o tom hovori BMG invest som chapal , nebol internet ludia tomu verili , dva roky dozadu som na tento Zizzy zazrak upozornoval osobne mojho kolegu, ktory ma presviedcal ze je to v pohode a nedalo sa to vysvetlit ze to je proste podvod , sledoval som tie jeho vypisy co chodili clenom ich klubu proste klasicka schema dnes sme super nakupili a BTC vyskocilo hore a este sme na paku parada , kolega bol presvedceny ze to ja som hater a ze ked chcem moze ma s tym panom zoznamit ze mi to vysvetli, povedal som ze nema co vysvetlovat, ze som si na 100 % isty ze to klakne a pred tyzdnom mi povedal ze ma Zizzy problem a nevie sa dostat k peniazom
mmm
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16 03, 2023 5:05 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa mmm »

Sledoval som vývoj Zizzy/AXE Capital/... počas posledných rokov.

Úvod - lákanie na extrémne zisky s tým, že reálne tie zisky mali byť ešte extrémnejšie len si vlastne zoberie Zizzy nejakú časť a tú investujú do nejakých prospešných projektov. Už si nepamätám presne, ale bolo to asi niečo v zmysle zdvojnásobenia investície a polku zisku si berie Zizzy, polka ostane investorovi.

Bol to od začiatku bullshit: všetko sa prezentovalo tak, že je Peter Béreš nejaký génius, ktorý vymyslel systém, ktorý prinesie buď obrovské zisky alebo prinajhoršom minimálne straty (spomínaných 95 % vkladu malo byť akože bezpečných). Ten človek, bez nejakého vzdelania v odbore, bez skúseností, bez histórie v oblasti investovania mal proste objaviť spôsob ako bezpečne zarobiť obrovské peniaze a nenechal si to samozrejme pre seba a ponúkal túto úžasnú možnosť každému.

Bolo na to naviazaných obrovské množstvo kravín:
- založenie banky pre "finančné produkty zdieľanej ekonomiky pod jednou strechou."
- celosvetové cestovanie pre klientov vďaka technológií blockchain
- výskumný ústav...

Aby sa to držalo nad vodou v očiach klientov, tak začal sponzoring športu, nejakých akcií, videoklipov... Raz za čas sa urobila nejaká akcia na úrovni, výlet do Dubaja. Prezentácia na konferencii o nejakom výskumnom bullshite, rozhovor do časopisu, na webe... To bol skôr pokus prezentovať sa ako úspešná firma v štýle, čo si niekto myslí, že mimoriadne úspešná, dynamická firma má robiť. Ale v základe sa za cca dva roky nič nezmenilo čo by reálne nejaký úspech odzrkadľovalo, projekty 0 bodov alebo sa urobilo nutné minimum (napr. Zizzy Hub), hlavná web stránka "bude hotová čoskoro" (už to budú zo 2 roky čo nemajú web stránku?). Nič sa neposunulo ďalej v logickom postupe prezentácie reálneho biznisu, skôr sa stal opak, viaceré stránky zo siete x prepojených firiem zanikli. Investovanie hlavne cez referencie - na základe odporúčania, kde má jeden človek nahovárať x ľudí a pravdepodobne z toho mal nejaký benefit. Inak napr. Forbes je skôr taká reklama, tam nikto nerieši či je úspech reálny, stačí mať peniaze alebo predstieraný úspech a môže tam mať človek článok o nejakej blbosti ako zabezpečiť istotu v čase neistoty a pod.

Aby sa to držalo nad vodou vo sfére fungovania firmy, zamestnávania xx ľudí (väčšinou podľa všetkého na blbosti typu mobilné aplikácie, točenie klipov, robenie grafiky) a vyplácania ziskov existujúcim klientom, tak sa robili akcie, ktoré mali od klientov vylákať ďalšie peniaze alebo ich motivovať nech nájdu ďalších klientov. Pravidelne mali firmy AXE Capital a Zizzy (a všelijaké podivné odnože) dlhy voči finančnej správe a pod., aj sumy 20000-45 000 €. Plus ako bonus platili mimoriadne vysoké dane z príjmu, 1 milión eur za dva roky, takže na menežovanie základu podnikania a rozvoj zmysluplných projektov asi ľudí nemali. 

Špeciality na záver:
Prehľad klientov AXE Capital, ktorý sa dostal nejakým spôsobom na uloz(bodka)to a visí tam zoznam mien, vkladov, sľúbené zhodnotenie.
https://uloz(bodka)to/file/J4Y7R2t6qSFe/klienti-axe-capital-group-se-skript-terminal-xlsx
https://uloz(bodka)to/file/J4WvL4ub4cbn/klienti-axe-capital-group-se-skript-terminal-xlsx

Zizzy SE, Zizzy DBB SE, AXE Capital Group SE a možno aj iné firmy v posledných dňoch pomenili osoby na pravdepodobne biele kone, po námatkovom preverení zadlžené neznáme osoby bez vyššieho vzdelania/normálnej podnikateľskej minulosti
https://www.orsr(bodka)sk/vypis.asp?ID=450560&SID=4&P=1
https://www.orsr(bodka)sk/vypis.asp?ID=444800&SID=4&P=1
https://www.orsr(bodka)sk/vypis.asp?ID=606236&SID=4&P=1
Takže je na mieste otázka, má zmyslel zmeniť zmluvu z AXE Capital Group SE na Zizzy SE, keď aj Zizzy SE je Bereš + partička bielych koní?

Zdá sa mi, že tento Bereš mal v minulosti zaujímavý prúser v zahraničí, u nás o tom nie je zmienka asi nikde, bol "viceprezident" festivalu, ktorý si vymyslel sponzora, má tam fotku s nejakým bohatým Arabom https://www.20min(bodka)ch/story/vibez-beweismaterial-laesst-zweifel-aufkommen-344326801375 , asi to je naozaj on. Bol tam pravdepodobne aj nejaký finančný podvod, viď iný článok https://web.bielertagblatt(bodka)ch/nachrichten/biel/wie-das-vibez-festival-eine-legende-ausdribbelte a slovenský preklad:
"Napriek rozruchu okolo nelegálneho používania loga Emirates mal na háku troch investorov, ktorí by boli ochotní vyzbierať 9 miliónov eur. Toto sa dá predpokladať, Len: Peter Béres, vtedajší prezident asociácie Seamotion, nielenže oklamal zaangažovanú investičnú banku Tabarak fiktívnymi, šialene nafúknutými číslami záloh, ale podľa Morgensterna oklamal aj samotnú banku.."
"peniaze nikdy neprišli. Hoci Béres vždy ubezpečoval, že všetko bude v poriadku a sumy dostanú, nebolo tomu tak. "Trvalo to celé týždne," hovorí Bozzo, "všetko sa stalo veľmi zvláštne."

Bereš mal na instagrame napriek skoro žiadnemu obsahu 27 000 followerov, to mi príde také, že sa zamyslel, čo má úspešný človek a zariadil si to "skratkou" (kúpou followerov).

Atď atď. Mne to nevychádza na úprimnú snahu zarobiť v oblasti investovania, nejaký projekt mladého ambiciózneho človeka a nejaké zlyhanie čo to potopilo, je to skôr od začiatku tak trochu podvod, predstieranie úspechu...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mmm napísal: Št 16 03, 2023 5:16 pm Sledoval som vývoj Zizzy/AXE Capital/... počas posledných rokov.

Zdá sa mi, že tento Bereš mal v minulosti zaujímavý prúser v zahraničí, u nás o tom nie je zmienka asi nikde, bol "viceprezident" festivalu, ktorý si vymyslel sponzora, má tam fotku s nejakým bohatým Arabom https://www.20min(bodka)ch/story/vibez-beweismaterial-laesst-zweifel-aufkommen-344326801375 , asi to je naozaj on. Bol tam pravdepodobne aj nejaký finančný podvod, viď iný článok https://web.bielertagblatt(bodka)ch/nachrichten/biel/wie-das-vibez-festival-eine-legende-ausdribbelte

Atď atď. Mne to nevychádza na úprimnú snahu zarobiť v oblasti investovania, nejaký projekt mladého ambiciózneho človeka a nejaké zlyhanie čo to potopilo, je to skôr od začiatku tak trochu podvod, predstieranie úspechu...
Dík za info. :like:
Spravil si poriadny kus investigatívy :potlesk:
Good job. :uctievanie:

Ja som sa vyjadroval len k tomu, čo vidíš tu. Sú to viac-menej dojmy. Takisto som videl naživo, že mali kancelárie pri Auparku v KE a reklamu.
Trochu som surfoval po webe zo zvedavosti, ale nič viac som nenašiel .

Takže :like: za ten článok ohľadom podvodu vo Švajčiarsku. Pridávam voľný preklad celého článku:

Ako sa na festivale Vibez zrodila legenda

Sigma, Wyclef Jean, Pelé: festival Vibez v Biel podpísal s nimi zmluvy, ale nezaplatil ich. Čo za tým v skutočnosti bolo, nie je jasné.
Stopy siahajú až k celoeurópskemu finančnému škandálu.

Dňa 19. mája o 13.00 hod. bol koniec. Združenie Seamotion, organizátor festivalu Vibez, ktorý sa konal v júni minulého roka v Bieli, bolo rozhodnutím súdu pre jednotlivé prípady vyhlásené do konkurzu. Mohlo by sa zdať, že sa tým uzavrela posledná kapitola tohto pamätného podujatia.

Morgensternových pol milióna
Výpis z registra exekúcií z apríla tohto roku, ktorý má k dispozícii denník "Bieler Tagblatt", ukazuje, ktoré pohľadávky spoločnosť Seamotion nesplnila. Celková výška pohľadávok je viac ako 3,6 milióna švajčiarskych frankov. Sú medzi nimi aj malé sumy, ako napríklad 377,25 frankov, ktoré požadovala spoločnosť Energie Service Biel pod hrozbou konkurzu. Spoločnosť Fotra Gastro & Service GmbH z Grenchenu požadovala štvorcifernú sumu, zatiaľ čo stavebná spoločnosť Frutiger AG a HC Bienne Gastro AG požadovali päťciferné sumy.

Spoločnosť Morgenstern Group Holding Limited požaduje vyššiu sumu: pol milióna frankov. Za touto požiadavkou sa však skrýva otáznik. Približne zodpovedá tomu, čo Thomas Morgenstern povedal BT v júni minulého roka: že mesiac hľadal v Dubaji investorov pre združenie Seamotion, za čo mu bol prisľúbený honorár 500 000 eur. Táto suma bola odôvodnená tým, že Morgenstern, ktorý pracuje v oblasti nehnuteľností, musel počas tohto obdobia pozastaviť svoje vlastné podnikanie a že obchodné aktivity v Perzskom zálive sú aj tak veľmi drahé. Napriek zmätkom okolo nezákonného používania loga Emirates mal na dosah troch investorov, ktorí by boli ochotní dať do toho 9 miliónov eur. Dá sa predpokladať, že to nebolo len na organizáciu hudobného festivalu, ale aj na ďalší rozvoj súvisiacich informačných technológií, v skratke: aplikácie Vibez (informoval BT).

Peter Béreš, vtedajší predseda združenia Seamotion, však podľa Morgensterna nielenže oklamal investičnú banku Tabarak, ktorá sa na tom podieľala, fiktívnymi, chybne nadhodnotenými údajmi o predajoch, ale oklamal aj samotnú banku. Podľa Morgensterna žiadne peniaze nevidel, a tak sa jeho pohľadávka objavuje v registri pohľadávok. Za jeho verziou príbehu však možno klásť otázniky: Urobil s Béresom spoločnú vec už na začiatku? Výška honoráru aj údajné údaje o predajoch, ktoré uviedol Béres (približne 80 000 jednodňových vstupeniek a viac ako 44 000 trojdňových permanentiek), by mali každého aspoň trochu rozumného pozorovateľa miestnej festivalovej scény ohromiť. Pre Morgensterna by bolo ľahké odhaliť tieto nepravdivé tvrdenia. Obrátil sa na médiá až vtedy, keď ho Béres podrazil?

Takéto otázky pravdepodobne zostanú nezodpovedané. Morgensterna už nemožno zastihnúť na jeho pôvodnom telefónnom čísle, číslo jeho holdingovej spoločnosti v Baare "momentálne neprijíma hovory", na kontaktnom čísle uvedenom v Dubaji odpovedá pán, ktorý tvrdí, že s Morgensternom nemá nič spoločné, a žiadosť o kontakt prostredníctvom jeho právnika zostala bez odpovede. Nie je jasné, či Morgenstern sám podal trestné oznámenie - na otázku jeho právnička odpovedá, že to nemôže potvrdiť.

Starý majster a legenda
Ďalej v zozname: 279 278 frankov je suma, ktorú požaduje spoločnosť Sigma HQ Ltd. so sídlom v Manchestri. Sigma je britské drum'n'bassové duo, ktoré bolo v posledných rokoch skôr ticho. Sigma sa neobjavila na oficiálnom line-upe festivalu Vibez.
"Bolo to všetko veľmi zvláštne"
Luca Bozzo je partnerom advokátskej kancelárie Borel & Barbey v Ženeve. Zastupuje záujmy štyroch uvedených aktérov. Bozzo hovorí: "Existovali právne platné zmluvy so združením Seamotion o angažovaní Sigmy, Wyclefa Jeana a Pelého na festivale Vibez."
Zatiaľ čo hudobníci boli samozrejme určení pre program festivalu, spoločnosť Seamotion chcela angažovať Pelého na VIP podujatie. Mená však nesmeli byť verejne spomenuté, kým nebola prevedená značná časť dohodnutých súm.


Kontakt s festivalom Vibez sa uskutočnil najmä prostredníctvom Petra Béreša. Ten bol členom správnej rady združenia od 19. marca 2019. .V tom čase odstúpil organizátor festivalu Vibez Daniel Meili. Predsedom združenia sa zároveň stal Ivica Petric ako zástupca spoločnosti Finantia AG, ktorá festival financovala. Podľa Bozza boli zmluvy o angažmá Sigmy, Wyclefa Jeana a Pelého uzavreté začiatkom mája, podpísal ich Peter Béreš.

Peniaze však nikdy neprišli. Béres vždy ubezpečoval, že všetko bude v poriadku a že peniaze prídu, ale nestalo sa tak. " Takto to pokračovalo celé týždne," hovorí Bozzo, "všetko sa dialo veľmi zvláštne." V júni sa festival Vibez uskutočnil, samozrejme, bez Sigmy, Wyclefa Jeana a Pelého, ale pohľadávky zostali. "Našich klientov sa to hlboko dotklo," hovorí Bozzo, "máme mandát vyčerpať všetky právne prostriedky."

Dohodnutá náhrada straty
Pre nich nie je dôležitá len nevyplatená platba od Bielu - podľa zvyklostí v tomto odvetví bolo v zmluvách tiež stanovené, že počas tohto víkendu nesmú vystupovať na žiadnych iných podujatiach. Stanovená bola aj kompenzácia pre prípad, že by sa Vibez neuskutočnil. Ani skutočnosť, že mená umelcov neboli uvedené vopred, nie je ničím nezvyčajným: najmä veľké hviezdy si často stanovujú, že môžu byť oznámené až po prijatí dohodnutej zálohy.

Advokátska kancelária zatiaľ nepodala trestné oznámenie, ale plánuje tak urobiť. Prokuratúra kantónu Bern je zrejme aktívna už nejaký čas: podľa Bozza kontaktovala advokátsku kanceláriu už v septembri minulého roka. Borel & Barbey požadovala zmrazenie účtov spoločnosti Seamotion, hovorí Bozzo a zdôrazňuje: "Naši klienti budú bojovať dovtedy, kým sa nedočkajú spravodlivosti."


Aktéri mlčia
To by však mohlo byť ťažké, a to nielen kvôli konkurznému konaniu nad združením. Tento príbeh však vrhá na celý festival Vibez ďalšie svetlo. Opäť sa napríklad vynára otázka, prečo sa pre taký veľký projekt zvolila právna forma združenia. Podľa miestnych zákonov združenie zodpovedá tretím osobám len svojím majetkom - ak nie je stanovené inak. Členovia správnej rady nie sú osobne zodpovední.

Združenie Seamotion to nadbytočne upravilo vo svojich stanovách, ktoré má BT k dispozícii: "Za dlhy združenia ručí len majetok združenia. Osobné ručenie členov združenia je výslovne vylúčené", píše sa v odseku II, článku 6.

Samozrejme, to nie je voľná priepustka pre akékoľvek pochybenia členov správnej rady. Ak sa previnili, sú trestne zodpovední za svoje činy spáchané v rámci činnosti združenia.

Prokuratúra neposkytuje žiadne informácie o tom, či sa v súčasnosti vedie konanie proti Petrovi Bérešovi a Ivicovi Petričovi, pričom sa odvoláva na osobnostné práva dotknutých osôb. Samotní aktéri, podobne ako Thomas Morgenstern, zmizli alebo mlčia: Ivica Petric nie je dostupný prostredníctvom BT, niekoľko žiadostí o kontakt nechal bez odpovede. To isté platí aj pre Petra Béreša. Možno už pred časom opustil Švajčiarsko, slovenský občan sa údajne zdržiava vo východnej Európe. Organizátor Vibezu Daniel Meili, ktorý bol do polovice marca minulého roka členom správnej rady Seamotion, odmietol pre BT incidenty s Vibezom komentovať.

Aký bol účel zmlúv?
Táto epizóda opäť zanecháva mnoho nezodpovedaných otázok. Chcela spoločnosť Seamotion naozaj priviesť do Bielu spomínané hviezdy? Čo o týchto udalostiach vedel organizátor Vibezu Daniel Meili? Slúžili zmluvy, ktoré spoločnosť Seamotion nedodržala, prípadne na iné účely v rámci siete festivalu Vibez, združenia Seamotion a spoločnosti Finantia? Angažmán sa zdá prinajmenšom záhadný: z pohľadu festivalu nemá zmysel registrovať ďalšie veľké mená tak krátko pred podujatím. A v čase, keď Sigma, Wyclef Jean a Pelé uviazli na mŕtvom bode, Vibez Festival už mal zlý pach kvôli zmätkom okolo vymysleného partnera Emirates, ale aj kvôli rozdávaniu lístkov. Keby sa v tom čase oznámilo, že do Bielu príde Pelé, diváci by si pravdepodobne neveriacky pretierali oči.

Pozoruhodné však nie sú len tie položky, ktoré sú zahrnuté vo výpise z registra pohľadávok, ale aj tie, ktoré tam nie sú: Je pravda, že festival Vibez zjavne nezaplatil niektoré faktúry od dodávateľov, a to v celkovej výške dobrých 125 000 frankov. Ale veľké položky, najmä honoráre umelcov, ktorí vystupovali, boli zjavne zaplatené.

Aký bol teda skutočný účel zmlúv so Sigmou, Wyclefom Jeanom a Pelém pre združenie Seamotion a najmä Petra Béreša?
Daniel Meili, ktorý sa stal verejnosti známy ako tvár Vibez, bol v danom čase už podpísaný mimo klubu a aj tak mlčí. Ivica Petrič mal dvojitú úlohu: bol oprávneným signatárom v spoločnosti Finantia a prezidentom organizátora Seamotion - a mlčí. Platí prezumpcia neviny - otázkou však je, či zmluvy mali buď "zdokumentovať" peniaze, ktoré už tiekli medzi aktérmi Vibezu, alebo naopak slúžili na to, aby peniaze mohli prúdiť z Finantia AG do združenia.

Spoločnosť Heads Music LLC v New Yorku žiada takmer štvrť milióna frankov. Ide o nezávislú hudobnú agentúru a rovnomenný label v oblasti černošskej hudby a hip-hopu, ktorý riadi žena. Ak si prejdete zoznam umelcov, všimnete si tiež: žiadny z nich nebol na Vibeze. Najdôležitejším umelcom Heads Music je však zvučné meno, ktorého zenit však tiež leží v minulosti: Wyclef Jean, hip-hopový hudobník, skladateľ a producent, ktorý je širokej verejnosti známy najmä ako člen skupiny Fugees, ktorá zaznamenala veľký úspech v 90. rokoch. Ani on nebol ohlásený na Biel, ani nevystúpil. Sigma aj Wyclef Jean by len ťažko zapadli do koncepcie festivalu Vibez, ktorý výber svojich headlinerov podmienil predovšetkým aktuálnou popularitou medzi mladou cieľovou skupinou na streamovacích portáloch.

Napokon, najväčší kus predstavuje pohľadávka spoločnosti 10 Ten Talent Ltd. v Londýne: požaduje 2,24 milióna švajčiarskych frankov a s ňou spojených ďalších 248 000 švajčiarskych frankov od spoločnosti Sport Licensing International BV v Amsterdame. Ak si pozriete zoznam klientov, budete zmätení: 10 Ten Talent Ltd. zastupuje najmä aktívnych a bývalých futbalistov anglickej Premier League, ale aj žijúcu brazílsku legendu Pelého. Čo to má spoločné s hudobným festivalom?

Celoeurópsky debakel
Vyšetrovanie prokuratúry môže jedného dňa priniesť objasnenie. Zmätok vo Vibez je totiž súčasťou celoeurópskeho finančného škandálu. Ako nedávno informoval finančný spravodajský portál Finews.ch, Vibez sa netýkal len mierne úspešného hudobného festivalu. Vibez bol aj súčasťou debaklu Ruvercap, ktorý zanechal obrovskú finančnú dieru a viedol k odstúpeniu člena predstavenstva banky Graubündner Kantonalbank Thomasa Hubera. Podľa portálu Finews.ch spoločnosť Ruvercap Investment so sídlom v Zürichu uskutočnila "vysoko rizikové financovanie" prostredníctvom pridružených spoločností: "skrachované spoločnosti v Srbsku, banka v Bosne a Hercegovine, údajné luxusné hotely na Balkáne, dodávateľ hnojív v Južnej Afrike."

Ruvercap vložil peniaze investorov do takzvaných súkromných dlhových fondov. "Súkromný dlh je alternatívna forma financovania spoločností. Ak potrebujete investovať, ale nemôžete získať úver od svojej banky alebo nemôžete nájsť investorov prostredníctvom bežných kanálov, môžete získať peniaze od poskytovateľov súkromného dlhu, ako je Ruvercap Investment.

Okrem rôznych subjektov finančného trhu investovali so spoločnosťou Ruvercap aj kantonálne banky Fribourgu a Grisonu a penzijné fondy mesta Zug a kantónu Thurgau. V prostredí záporných úrokových sadzieb sa takéto formy investovania zdali byť atraktívne. Investori do Ruvercapu jednoducho hádzali peniaze, uviedol zdroj pre Finews.ch. Zrejme však prižmúrili oči nad riadením rizík. Ruvercap poskytoval čoraz viac úverov a likvidity podnikom prostredníctvom tzv. sourcing engines: "Tieto spoločnosti zhromažďovali úvery alebo predfinancovanie pre malé a stredné podniky, ktoré Ruvercap následne združoval, sekuritizoval a odlieval do úverových nástrojov, tzv. oddielov. Zdalo sa, že hodnota týchto nástrojov je čoraz pochybnejšia."

Peniaze, ktoré sa potom vrátili, už nakoniec nestačili na obsluhu záväzkov. V lete 2019 boli fondy Ruvercap zmrazené a hovorí sa o diere až do výšky 500 miliónov frankov. A malá časť z týchto miliónov bola aj na festivale Vibez....

Ako spoločnosť Ruvercap prišla do spoločnosti Vibez
Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Ruvercap Marc Clapasson sa v lete 2018 stal členom predstavenstva spoločnosti Finantia.
O niečo neskôr podľa portálu Finews.ch prevzal vedenie spoločnosti Finantia Christian Schmalz, ktorý neskôr pracoval priamo pre spoločnosť Ruvercap. Krátko pred začiatkom festivalu Vibez sa obaja opäť vzdali funkcie. Predseda predstavenstva spoločnosti Ruvercap Jon Turnes pre Finews.ch potvrdil: "Vibez bol klientom spoločnosti Finantia." Medzitým prokuratúra kantónu Zug údajne vyšetruje viacerých hráčov vrátane Clapassona a Turnera, ktorí sú, samozrejme, považovaní za nevinných.

Prečo však peniaze Ruvercapu skončili na hudobnom podujatí? Dôvodom pravdepodobne nebol ani tak samotný festival Vibez, ale technológia aplikácie, ktorá bola preň vyvinutá. To, čo možno zjednodušene nazvať aplikáciou Vibez, bol systém, ktorý mal obsahovať všetky funkcie potrebné na organizáciu festivalu, od predaja vstupeniek cez komunikáciu, platby, interakciu so sponzormi až po správu údajov (informovala BT). Takáto technológia je potenciálne prevratná, pretože doteraz boli prinajmenšom jednotlivé oblasti - napríklad predaj vstupeniek - v rukách iných hráčov, zatiaľ čo s aplikáciou Vibez by bolo všetko v jedných rukách.

Túto technológiu vyvinula spoločnosť Coundco so sídlom v Zürichu, do ktorej "pán Vibez" Daniel Meili nastúpil v roku 2018 ako riaditeľ pre inovácie a určený nástupca zakladateľa spoločnosti. Úspešný festival mal poskytnúť "dôkaz konceptu" tejto technológie. Pôvodným plánom bol údajne veľký koncert s kapelami Coldplay a Adèle, ktorý organizovalo združenie Seamotion pod vedením Daniela Meiliho. Na to však boli potrebné peniaze. Finančník sa našiel v spoločnosti Finantia. Finantia však nechcela dať peniaze združeniu, ale považovala ich za účelovú investíciu do spoločnosti Coundco. Coundco už hľadalo ďalších investorov v rámci ICO (Initial Coin Offering, prvé kolo financovania na báze kryptomien), ale to sa neuskutočnilo, pretože technológia ešte nebola úplne vyvinutá.

Spoločnosť na kolenách
Coldplay a Adèle by boli takzvanými "no brainer": Dá sa predpokladať, že by mali úspech. Lenže: ich angažmán nevyšlo, presné pozadie tejto skutočnosti je nejasné - najmä nie je známe, či s oboma účinkujúcimi boli niekedy uzavreté skutočné zmluvy. Coundco teda podľa informácií BT dlžilo spoločnosti Finantia (ktorú zasa spätne financovala spoločnosť Ruvercap a ktorá, ako už bolo spomenuté, občas fungovala s rovnakými zamestnancami ako Ruvercap) sedemcifernú sumu, ale zatiaľ nemohlo ponúknuť ani plne rozvinutú technológiu, ani výhľadovo napoly zorganizovaný festival.

A potom Meili takpovediac zmenil stranu: Odišiel zo spoločnosti Coundco a v mene spoločnosti Finantia zorganizoval festival Vibez na vlastnú päsť. Jeho pôvodných spolubojovníkov v združení Seamotion, ktorí pochádzali z regiónu, to zaskočilo a stiahli sa. Meili to BT nepotvrdil, ale dá sa predpokladať, že s Meiliho zmenou prešli na spoločnosť Finantia aj práva na technológiu. Príslušný majetok, do ktorého rozvoja spoločnosť Coundco predtým vložila veľa prostriedkov, sa tak stratil - spoločnosť Coundco po usporiadaní festivalu vlani v lete skrachovala.

V rámci spoločnosti Finantia sa však na aplikácii Vibez zrejme veľa nepracovalo. V každom prípade nebola v čase konania festivalu pripravená; napríklad platobný systém zabezpečoval poskytovateľ tretej strany (informoval BT). Pravdepodobne ďalší vývoj by bol úlohou Petra Béreša: Finantia potvrdila BT na jar minulého roka, že Slovák bol prijatý kvôli jeho technologickému vzdelaniu. Béreš však potom upútal viac pozornosti sfalšovanými údajmi o predajoch a údajnou účasťou Sigmy, Wyclefa Jeana a Pelého než s dokončením technológie.

Emiráty: Konanie prerušené
Zaujímalo by ma, či je zodpovedný aj za ten prekliaty príbeh o Emirates. V každom prípade, niekoľko týždňov pred podujatím Vibez Festival vyčaroval leteckú spoločnosť ako prezentujúceho partnera ako kúzelník, ktorý vytiahol králika z klobúka. Presné dôvody sú zatiaľ nejasné. Najpravdepodobnejším vysvetlením je, že predstavenstvo Seamotion muselo vzhľadom na mimoriadne pomalý predpredaj vstupeniek urýchlene konať - zníženie cien vstupeniek na polovicu spolu so serióznou fazónou medzinárodne pôsobiacej spoločnosti sa mohlo považovať za vhodný prostriedok na získanie publika. V každom prípade boli organizátori festivalu na mieste šokovaní, keď sa záväzok spoločnosti Emirates ukázal ako klbko lží a všetky dostupné sily v areáli festivalu museli použiť nožnice a čierne fixky, aby logo Emirates všade odstránili. Treba však tiež poznamenať, že Meili v májovom rozhovore pre BT dôrazne vyhlásil, že so spoločnosťou Emirates sa viedli priame rokovania a že zmluva bola uzavretá na tri roky.

Podľa informácií obchodného súdu je konanie medzi spoločnosťou Emirates a združením Seamotion prerušené - strany rokujú o urovnaní sporu. Zrejme sa však nedostali ďaleko: Vo výpise z registra exekúcií je uvedená pohľadávka vo výške 26 630 švajčiarskych frankov zo strany leteckej spoločnosti, ktorá sa k prípadu už nevyjadruje.

Sťažnosť proti konkurzu
Celkový obraz je ako domček z kariet, ktorý sa zrútil. Coundco je v konkurze, vtedajší aktéri zmizli alebo sa držia v úzadí; v každom prípade opustili príslušné orgány.

Medzitým sa zdalo, že Vibez by mohol nejakým spôsobom pokračovať: V auguste sa spoločnosť Finantia Holding AG premenovala na Vibez Entertainment AG, Ivica Petric bol vymazaný z registra a Marco Rosser sa zaregistroval po boku Daniela Meiliho. Rosser stojí za značkou "We love Techno", organizoval sobotu na Vibez festivale, najúspešnejšiu časť podujatia. Rosser tvrdí, že bol prijatý do predstavenstva takpovediac ako poďakovanie, ale potom sa už od Meiliho nič nedozvedel, preto 31. januára 2020 opäť odišiel. Samotný Meili opustil spoločnosť Vibez Entertainment AG koncom marca.

Začiatkom roka sa v Bieli šírili fámy, že Vibez spája sily so Stars of Sounds a začína v Murtene - Marc Zahnd, organizátor festivalov v Aarbergu a Murtene, to však poprel.

Takže sa všetko skončilo? Nemŕtvi žijú dlhšie. Ivica Petric 7. apríla opustil združenie Seamotion a nastúpil doň Bekim Kumnova, človek blízky Petricovi. Seamotion podal odvolanie proti konkurzu, ktorému bol 4. júna priznaný odkladný účinok. Stane sa tak v prípade, keď sa preukáže, ako je možné uspokojiť dlhy.

Prečo by práve nový aktér mal zrazu opäť získať peniaze na zaplatenie agentúram, ktorých hviezdy sa ani neobjavili; odkiaľ tieto peniaze vzal; komu to slúži a na čo - takéto otázky zrejme zostanú otvorené. Kumnova sa včera nepodarilo zastihnúť na jedinom dohľadateľnom čísle BT.t

https://web.bielertagblatt.ch/nachricht ... sdribbelte
Prílohy
Beres obr.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bombino
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 15 03, 2023 7:56 am
Been thanked: 3 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Bombino »

Najlepsie na tom celom, ze po absolvovani vcerajsieho stretnutia v Zizzy v BA, kde bol pravnik a vysvetlovali ako bude prebiehat sanacia, ako vlastne p. Beres je genialny clovek, ale je "AUTISTA" (ano dobre citate, cele jeho zlyhanie bolo hodene na to, ze autista, ktory mal nase vsetky peniaze pod sukromnou spravou a nikto nevidel, akos. nimi obchoduje a vraj si o sebe myslel az moc, ze NAM dokaze zarobit na krypte a o vsetko prisiel), cize on si to neuvedomoval, ze nam to chcel zarobit spat a tak prisiel o uplne vsetko.... Vraj na nom uz niekto aj robil audit a nema nic, predal auta a majetok a dal to do riesenia sanacie. Vraj vsetky peniaze, podotykam 32 000 000€ vraj suhlasia so vsetkymi pohybmi a vsetko je dolozene a sedi podla jeho verzie. Kazdopadne sa musi 90% klientov dohodnut, ze podpisu zmluvu a nebudu nic medializovat aby sa dostali k svojim peniazom. Vsetko to riadil nejaky pan pravnik, ktory rozbieha uspasny biznis s Beresom, kde nas idu sanovat.... Len do noveho projektu treba vyzbierat 50 mega, aby to do roka bolo vsetko vyplatene. Vcera som tomu vsetkemu veril, respektive videl svetlo na konci tunela, ale ked to tu pisem, uvedomujem si, ze je to nejaka bajka.....
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa osamely chodec »

carovne slovicka: nova TRANZA, len pre klientov, 100% zhodnotenie,100% garancia istiny, len 2 tyzdne do vypredania, posledna tranza ... jak z ucebnice smejdov.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ale treba uznať, že toto im vyšlo: Je to posledná tranža, pri ktorej si klienti idú po 100% za rok !

...už treba len:
Bombino napísal: Pi 17 03, 2023 11:24 am Len do noveho projektu treba vyzbierat 50 mega, aby to do roka bolo vsetko vyplatene.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mmm
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16 03, 2023 5:05 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa mmm »

Teoreticky by to pre súčasných klientov bola dobrá správa, ak by Béreš a spol. zohnali 50 000 000 € na nejaký geniálny projekt a z toho ich vyplatili. Ale bola by zlá správa pre toho, koho peniaze by sa v tých 50 000 000 nachádzali, lebo projekt je s vysokou pravdepodobnosťou ďalší nezmysel/len oddialenie problémov.

K špecialitám pridávam z burzy pohľadávok:
IV. poř. č. 7 – pohledávka za Peterem Bérešem, dat. nar. 9. 4. 1991, bytem Sady nad Troysou, Byster 75 – pohledávka ve výši 7 700 000,00 Kč z titulu Smlouvy o pronájmu hardwarového výkonu k těžbě kryptoměn ze dne 14. 6. 2018, 16. 10. 2018 a 7. 11. 2018.
https://www.burzaspravcu(bodka)cz/inzerat/pohledavky-spolecnosti-g-c-w-europe-se/

Táto pohľadávka existovala ešte v septembri minulého roka.

Keď sa to nazbiera, Béreša už naháňajú ľudia vo viacerých krajinách a ťažko uveriť, že nič nemá (oficiálne možno áno...). Zaujímavá je aj tá stratégia "nekontaktujte médiá ak chcete mať šancu na získanie peňazí, on je chudák autista, ale génius, ďalší projekt bude OK...".
Natalik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2023 11:20 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Natalik »

Zdravím, vidím že veľa ľudí už prišlo nato že ide o veľký podvod. Žiaľbohu , situácia je veľmi zlá... Vidím že je veľmi veľa ľudí ktorí boli oklamaní.. možno by bolo dobré založiť nejakú skupinu napr. na whatsuppe kde by sme si napísali a spoločne podnikli nejaké kroky. Aj keď asi peniaze nikdy neuvidíme, len stále sa stym nedokážem zmieriť a chcem preto aspoň niečo urobiť. Prosím má niekto nejaký návrh?? Poprípade nejaké riešenie???
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"