copytrading

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Lukas1387
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 30 01, 2023 5:54 pm
Has thanked: 1 time

copytrading

Príspevok od používateľa Lukas1387 »

Ahojte skúsení obchdníci,
O copytrading-u je na internete toho veľa, no všetko sú to väčšinou sponzorované reklamy.
Nič na túto tému som na fóre nenašiel, iba niečo málo o etoro, že je to vlastne viac-menej ošklbávanie a podvod.
Neviete mi odporučiť serióznu stránku, resp. ak by sa tu našiel konkrétne niekto s dlhoročnými skúsenosťami a dobrými výsledkami, bolo by fajn.
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: copytrading

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Poznám len 2 seriózne. S ukazovaním reality, nie špičky ľadovca, ktorá sa po čase ponorí.

Pre retail : Collective2
Pre inštitúcie: Fundseeder od Jacka Schwagera (tam ale nebudeš mať prístup pokial nemáš napojený účet )

Nenechaj sa nachytať systémami s menšou históriou ako 5 rokov.

Ked nájdeš niečo lepšie ako ETF na SP500, alebo nasdaq 100, príd sa podeliť. Tipujem, že nenájdeš. :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Lukas1387
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 30 01, 2023 5:54 pm
Has thanked: 1 time

Re: copytrading

Príspevok od používateľa Lukas1387 »

V podstate tým hovoríš, že trading nemá taký výnos ako napr. SP500?
Mám zatiaľ založené sporenie do SP500, no nie som si istý, či ten vývojový trend vysoko-stúpajucej hodnoty USA nemá za sebou, či nespomalí napr. na úroveň európskeho, alebo azijskeho indexu. Viem, že cca 90 rokov dozadu malo USA navrch a z hľadiska viac ako 10 rokov sa oplatilo sporiť (veď. 10-14% ppa je dosť), no neviem, či takáto vedúca vysoká pozícia na trhu a tiež vývoj stúpania akcií nebola v určitej miere umelo vytváraná a nebude trvať donekonečna.
Preto sa zaujímam aj iné možnosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"