Trade Republic

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

ibi2525 napísal: St 01 02, 2023 11:28 am Ja som úročenie nezapinal
V tom pripade treba napisat na support, aby si to tam opravili. Toto by mohli mat uz poriesene.
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Teda ešte inak.. Nieže som nezapinal ale takú možnosť ani som nemal zapnúť alebo vypnúť. Viete mi povedať kde konkrétne v apk sa to dalo?
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

ibi2525 napísal: St 01 02, 2023 11:28 am Ja som úročenie nezapinal
Neviem kedy si si presne otváral účet, ja na konci roku 2022. Aby som dostával úroky musel to potvrdiť a schváliť nejaký nový dokument.
V mobile pod záložkou Profile máš históriu všetkých úkonov.
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Otváral som účet 10.1. Dnes som písal na support a odpísali mi že všetky účty od 4.1 to majú už automaticky pri podpisovanie zmlúv. Našiel som že ale keď to človek chce zrušiť stačí napísať mail na support., urobil som zatiaľ mi na to neodpísali.
Tmthyc
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 11:35 am

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Tmthyc »

Ahojte, nechcem zakladať novú tému, uvažujem nad investovaním do ETF nejaký čas už sledujem toto fórum a rozhodol som sa využiť práve tohto brokera, ale nejaké veci mi nie sú jasné a nechcem zbytočne zakladať novú tému.

1. Chcem pravidelne nakupovať fond sledujúci S&P 500 vybral som si ishares Core S&P 500 USD (Acc) ISIN IE00B5BMR087, investičný horizont minimálne 20 rokov, chcem o najnižšie náklady, mesačne viem investovať od 300 do 500 EUR niekedy aj viac.

Hľadal som ten istý fond akurát v EUR keďže mám príjem v EUR a v EIC som našiel pod týmto číslom aj investovanie v EUR, ale žiaľ na trade republic je možnosť iba v USD, ale ja mám účet otvorený v EUR.

Je problém, že budem keď budem investovať do tohto fondu na TR v EUR? Čo z toho vyplýva pre mňa? (výhody, nevýhody). Našiel som ešte od ETF od Amundi v EUR ale tam je TER až 0,15€

2. Čo sa týka diverzifikácie oplatí sa keď by som investoval do S&P 500 aj NASDAQ 100 alebo to je zbytočné?
3. Prípadne ešte vybrať aj iný región ako USA napr Emerging markets?

Ďakujem za rady, snáď som sa vyjadril zrozumiteľne o čo mi ide.
flasher
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 26 01, 2022 12:12 pm
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa flasher »

Tmthyc napísal: Po 06 02, 2023 8:52 pm Ahojte, nechcem zakladať novú tému, uvažujem nad investovaním do ETF nejaký čas už sledujem toto fórum a rozhodol som sa využiť práve tohto brokera, ale nejaké veci mi nie sú jasné a nechcem zbytočne zakladať novú tému.

1. Chcem pravidelne nakupovať fond sledujúci S&P 500 vybral som si ishares Core S&P 500 USD (Acc) ISIN IE00B5BMR087, investičný horizont minimálne 20 rokov, chcem o najnižšie náklady, mesačne viem investovať od 300 do 500 EUR niekedy aj viac.

Hľadal som ten istý fond akurát v EUR keďže mám príjem v EUR a v EIC som našiel pod týmto číslom aj investovanie v EUR, ale žiaľ na trade republic je možnosť iba v USD, ale ja mám účet otvorený v EUR.

Je problém, že budem keď budem investovať do tohto fondu na TR v EUR? Čo z toho vyplýva pre mňa? (výhody, nevýhody). Našiel som ešte od ETF od Amundi v EUR ale tam je TER až 0,15€

2. Čo sa týka diverzifikácie oplatí sa keď by som investoval do S&P 500 aj NASDAQ 100 alebo to je zbytočné?
3. Prípadne ešte vybrať aj iný región ako USA napr Emerging markets?

Ďakujem za rady, snáď som sa vyjadril zrozumiteľne o čo mi ide.
1. na TR nakupujes a predavas len v EUR - (referencna hodnota fondu je USD, cize sa tam asi robi nasledne nejaka konverzia pomimo) tusim JUGGLER to niekde rozpisal v tomto vlakne na strane 2.
2. je tam velky overlap cca. 81% ak sa nemylim takze by si dost nadhodnotil niektore spolocnosti, hlavne tech. sector - je to uz na tebe ako sa rozhodnes.
3. cisto len s S&P podla mna nic nepokazis, ak chces o cosi vacsiu diverzifikaciu tak potom ETF WORLD(EUNL.DE) alebo FTSE ALL WORLD (VWCE.DE), popripade este nejake ine etf alebo ich kombinacie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tmthyc napísal: Po 06 02, 2023 8:52 pm
Chcem pravidelne nakupovať fond sledujúci S&P 500 vybral som si ishares Core S&P 500 USD (Acc) ISIN IE00B5BMR087, investičný horizont minimálne 20 rokov, chcem o najnižšie náklady, mesačne viem investovať od 300 do 500 EUR niekedy aj viac.

Hľadal som ten istý fond akurát v EUR keďže mám príjem v EUR a v EIC som našiel pod týmto číslom aj investovanie v EUR, ale žiaľ na trade republic je možnosť iba v USD, ale ja mám účet otvorený v EUR.
Dobre si vybral, len ťa mýli to USD v názve.

To je fond ktorý investuje do akcií S&P 500 v USD, ale samotný fond sa obchoduje v EUR na nemeckej burze Xetra.
Je to naše najobľúbenejšie ETF ishares Core S&P 500 USD (Acc) v EUR, ktoré poznáme pod tickerom SXR8.

Ked sa investuje do amerických akcií (je úplne jedno, či 500 akcií SP500, alebo 100 akcii Nasdaq100, alebo kupujeme 1 akciu ako Apple, alebo Tesla ) pre ľudí s EUR účtom môže byť dôležité, aby sa pravidelné investovanie robilo v EUR.
Tým sa vyhnú zámene EUR na USD ešte pred nákupom na burze (konverzný poplatok), za ktorý si niektorí brokeri účtuju veľa. Tie EUR aj tak budú zmenené na USD, lebo fond za nich nakúpi americké akcie za USD, ale udeje sa tak vo vnútri fondu za najvýhodnejší kurz.
Ten transakčný poplatok u brokera nie je všade výhodný (niekde je viac ako 1%...napr. u XTB je 0,5% ), ale čo sme zisťovali u niektorých je nízky ( napr. EIC pri pravidelnom investovaní len 0,2%, ale individuálny nákup už môže byť do 1,2% ) a u brokera ako je IB je prakticky žiadny.


Pri TradeRepublic treba pripomenúť, že cez nich možno v EUR investovať aj do amerických akcií..
Ako sme s úžasom zistili, na Xetre sa všetky americké indexové akcie dajú nakupovať/predávať v EUR ( proste to kótujú v EUR a kurz sa automaticky prepočitáva )

Tu je to tvoje ETF čo mýli tým, že má v názve USD, ale obchoduje sa v EUR:
Prílohy
ishares SP500 na Xetre.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Tmthyc napísal: Po 06 02, 2023 8:52 pm 1. Chcem pravidelne nakupovať fond sledujúci S&P 500 ...
... Našiel som ešte od ETF od Amundi v EUR ale tam je TER až 0,15€
Za rovnaké TER ako má Ishares S&P 500 je skôr Vanguard pod tickerom VUAA, tiež TER 0,07%.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ešte si všimnite že dole je max.spread 1,5%. Toľko zrejme dovolujú marketmakerom, aby mali pri kótovaní medzi nákupnou a predajnou cenou. Preto si podľa mňa pri individuálnom nákupe/predaji treba dávať pozor, aby ste to nerobili v čase, ked nie je trh likvidný. Aj Xetra umožnuje obchodovanie po zavretí búrz, takže tam sú tie spready určite vyššie. nenakupujte teda večer, ked nie je v Nemecku pracovná doba, ale cez deň, ked si marketmakeri na burze konkurujú (veľká likvidita = nízke spready ). Ono tie americké ETFs, aj akcie na nemeckej burze ( alebo iných európskych burzách ) nie sú velmi likvidné ( nízky denný objem ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tmthyc
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 11:35 am

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Tmthyc »

Ďakujem, takže som pochopil správne, je na TR je zbytočné riešiť či má fond v názve EUR alebo USD. Verím, že som vybral dobrého brokera na začiatok.
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa ibi2525 »

hokaido napísal: St 01 02, 2023 5:32 pm
ibi2525 napísal: St 01 02, 2023 11:28 am Ja som úročenie nezapinal
V tom pripade treba napisat na support, aby si to tam opravili. Toto by mohli mat uz poriesene.
Odpísali mi že mám to úročenie vypnuté. Neviem si to kde a a ako skontrolovať ale verím že na ďalší mesiac to bude v poriadku.
pannikto
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 10 08, 2022 6:57 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa pannikto »

Neviete niekto ci saving plan je zadarmo aj na akcie, alebo len ETF? Som si nie isty ci pri akciach potom nie je ten settlement 1 euro
flasher
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 26 01, 2022 12:12 pm
Been thanked: 3 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa flasher »

FYI - prevod penazi z SK uctu do TR cez SEPA okamzitu platbu trvalo cca 20minut :beer:
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Ahojte, už som zas trochu odvážnejší a rozmýšľam o postupnom prechode z Portu k brokerovi. Nie je mi ale úplne jasné aké sú vlastne poplatky v Trade Republic. Viem, že v portu mám 0.47% p.a. a tým to hasne.

Pridávam screen keď som skúsil naťukať nejaký saving plan. Nerozumiem tomu veľmi, nevidím poplatok za vklad ani za vedenie účtu ale inak je to pre mňa "španielska dedina"

Ďakuje za objasnenie
Prílohy
Snímka obrazovky (3724).png
Snímka obrazovky (3723).png
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa andre »

Poplatok za vklad ani za vedenie uctu tam nie je ziadny. Skus si precitat cele vlakno, je tam uz kopec infa.
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Skúsil som ale aj tak nechápem :D
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa rmaly »

Ondrej17 napísal: Ut 07 03, 2023 7:14 pm Skúsil som ale aj tak nechápem :D
Tak neviem, ja som to pochopil z precitaneho tak, ze nakup 1 euro ak kupujes kusovky akcie/etf... ak ides cez sporiacu schemu, tak 0...

Zatial sa nepotvrdili ziadne ine poplatky. Skore je otazka, ake tituly mozes kupit...
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Cez appku mi na saving plan ukazuje 1511 ETF vrátane všetkých mojich sedliackych o ktoré mám záujem (MSCI World, S&P 500, NASDAQ). Na každé ETF si treba založiť saving plan zvlášť, takže nejaká stratégia kde sú 2-3 etf v jednom sa ani nedá. No a počet plánov vyzerá neobmedzene. Sú z toho čo som pochopil na 5 rokov a potom neviem či to treba nejak reaktivovať alebo čo.
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa gardenerr »

Daju sa tu kupovat aj frakcie ETF a akcii?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Ne 20 11, 2022 1:14 pm Nákupy v sumách od 1 € do 10 000 € :)
Viac ako 900 ETF sporiacich plánov zadarmo v jednej aplikácii.
Najväčší európsky bezplatný sporiaci plán aj pre akcie
Nastavenie plánu sporenia len v 3 krokoch.. Ťuknite na vybranú akciu alebo ETF.
Rozhodnite sa, ako často chcete investovať. Zadajte sumu, ktorú chcete pravidelne investovať. To je všetko!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa gardenerr »

Super, dik a toto plati aj mimo sporiacich planov? Niekto tu spominal, ze je tam vyber etf trochu obmedzeny a nie su tam napr. Etf od vanguardu alebo ishares.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

...TR ponuka najznamejsie ETF od iShares,Vanguard. (ak potrebujes zistit konkretne etf,napis ISIN,zistime ci ponukaju)
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Screenshot_20230314_090654_TradeRepublic.jpg
Ahoj frakcie sa dajú kupovať aj mimo saving plan. Je tam toho dosť od iShares aj od Vanguard, posielam aktuálny screenshot z appky
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa gardenerr »

Ok, to je super. A ako tam aktualne funguje ten vstupny bonus? Na jesen niekto pisal, ze staci vlozit 150 eur, v januari to uz bolo 1500 eur.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

gardenerr napísal: Ut 14 03, 2023 10:26 am Ok, to je super. A ako tam aktualne funguje ten vstupny bonus? Na jesen niekto pisal, ze staci vlozit 150 eur, v januari to uz bolo 1500 eur.
...pozri si aktualnu ponuku na ich stranke,bonus menia a myslim,ze aj pre krajinu kde otvaras ucet,tam potom najdes aj podmienky,ktore treba splnit
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Aktuálne to vyzerá, že dostaneš akciu zadarmo ak niekoho pozveš. Plus je automaticky zapnuté úročenie na hotovostnom účte a dá sa to vypnúť len cez požiadavku na zákaznícky servis.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa hokaido »

gardenerr napísal: Ut 14 03, 2023 10:26 am Ok, to je super. A ako tam aktualne funguje ten vstupny bonus? Na jesen niekto pisal, ze staci vlozit 150 eur, v januari to uz bolo 1500 eur.
Myslim, ze momentalne nie je ziaden bonus pri otvoreni uctu. Zrejme tu akciu uz ukoncili.
https://support.traderepublic.com/en-sk ... -Promotion
Ondrej17 napísal: Ut 14 03, 2023 12:07 pm Aktuálne to vyzerá, že dostaneš akciu zadarmo ak niekoho pozveš.
Toto sice plati, ale podla aktualnych podmienok, musi pozvany splnit podmienky do 21 dni.
https://support.traderepublic.com/en-sk ... nd-program
The New Customer must deposit up to a maximum of 3,000.00 EUR
into their account and execute up to a maximum of five chargeable buy
orders. The buy order pursuant to Clause 6 of the Terms and
Conditions "New Customer Promotions" shall not be deemed to be be
considered as such a chargeable buy order The respective current
conditions that the New Customer must fulfill in order for the Existing
Customer to receive the Bonus under the Refer-a-Friend program shall
be displayed to the New Customer in the App.
Mimochodom pred par tyzdnami som jeden piatok robil instatny prevod do TR a platba tam nebola pripisana ani v utorok rano. Tak som im napisal, kde su moje peniaze. Odpoved bola, ze sa nieco pokazilo u ich partnera, ktory ma nastarosti spracovanie platieb a celu sumu mi poslali spat na ucet. Niekedy vo stvrtok som ich mal spat. Nasledujuce platby uz presli bez problemov.

Uroky pripisuju priebezne kazdy mesiac a potom buduci rok bude potrebne uviest tento prijem v DP. Ak sa tomu chcete vyhnut, treba poziadat o nepripisovanie urokov cez support, ako pisali ostatni.

Divideny z akcii sa tiez pripisuju priebezne, ktore ale bude znova potrebne uviest v DP, tak ako sa o tom debatovalo aj na inych miestach fora. Aj v tomto pripade je dan zrazena zrazkou ako pri inych brokeroch. Na prvy pohlad to vyzera, ze vo vyske 15%, ale neviem to urcite, lebo tam mam len zlomky.
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa gardenerr »

V jednej recenzii som cital, ze je tam zadarmo len prvy vklad. Pri dalsich je poplatok 0.7%. V inej recenzii bolo uvedene, ze depozit je vzdy zadarmo. Neviete, ako to teda je?
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Croven »

gardenerr napísal: St 15 03, 2023 12:34 pm V jednej recenzii som cital, ze je tam zadarmo len prvy vklad. Pri dalsich je poplatok 0.7%. V inej recenzii bolo uvedene, ze depozit je vzdy zadarmo. Neviete, ako to teda je?
https://traderepublic.com/en-at/pricing

Deposit by credit/debit card/ ApplePay/ Google........0,7% of the deposited amount

Takže SEPA prevod by mal byť zadarmo.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

gardenerr napísal: St 15 03, 2023 12:34 pm V jednej recenzii som cital, ze je tam zadarmo len prvy vklad. Pri dalsich je poplatok 0.7%. V inej recenzii bolo uvedene, ze depozit je vzdy zadarmo. Neviete, ako to teda je?
...ano,prvy vklad cez kartu bol zadarmo,dalsie za poplatok,neviem ci to stale plati,staci si citat vzdy podmienky,maju to vysvetlene pri platbach
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Croven »

Ako prosím funguje ten saving plan?

Zvolím si napríklad 2 ETF (ETV SVET a ETF NASDAQ) a mám možnosť si zvoliť, že chcem aby mi to do ETF SVET išlo 70% a do ETF NASDAQ 30% tzn každý mesiac tam pošlem 100e a 70e pojde do jedneho etf a 30e pojde do druhého etf?
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa gardenerr »

Posielali ste tam niekto uz viac ako jednu sepa platbu? Ci je to urcite zadarmo a poplatok je len za platbu kartou.dik
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Croven napísal: St 15 03, 2023 1:06 pm Ako prosím funguje ten saving plan?

Zvolím si napríklad 2 ETF (ETV SVET a ETF NASDAQ) a mám možnosť si zvoliť, že chcem aby mi to do ETF SVET išlo 70% a do ETF NASDAQ 30% tzn každý mesiac tam pošlem 100e a 70e pojde do jedneho etf a 30e pojde do druhého etf?
Nie, u nich si nastavuješ saving plán samostatne pre každé ETF. Čiže napríklad 70 EUR do jedného a 30 EUR do druhého. Samozrejme si to vieš zmeniť alebo jedno ETF úplne pozastaviť vymazaním príkazu na sporenie.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

gardenerr napísal: St 15 03, 2023 1:46 pm Posielali ste tam niekto uz viac ako jednu sepa platbu? Ci je to urcite zadarmo a poplatok je len za platbu kartou.dik
Áno posielal som aj viackrát za mesiac. Prevodom je to zadarmo.
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Ahojte, ktoré ETF na S&P 500 je najlepšie čo sa týka trade republic?

Mne to vychádza buď na

Lyxor S&P 500 UCITS ETF Acc EUR ter 0.09

iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc USD ter 0.07

Ďakujem pekne
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

Ondrej17 napísal: Št 30 03, 2023 2:46 pm Ahojte, ktoré ETF na S&P 500 je najlepšie čo sa týka trade republic?

Mne to vychádza buď na

Lyxor S&P 500 UCITS ETF Acc EUR ter 0.09

iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc USD ter 0.07

Ďakujem pekne
...jednoznacne iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc USD ter 0.07
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Ondrej17 napísal: Št 30 03, 2023 2:46 pm Ahojte, ktoré ETF na S&P 500 je najlepšie čo sa týka trade republic?

Mne to vychádza buď na

Lyxor S&P 500 UCITS ETF Acc EUR ter 0.09

iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc USD ter 0.07

Ďakujem pekne
Ešte tam je aj: Vanguard S&P 500 UCITS ETF - TER 0,07% - VUAA
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

capitalcapital napísal: Št 30 03, 2023 3:13 pm
Ondrej17 napísal: Št 30 03, 2023 2:46 pm Ahojte, ktoré ETF na S&P 500 je najlepšie čo sa týka trade republic?

Mne to vychádza buď na

Lyxor S&P 500 UCITS ETF Acc EUR ter 0.09

iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc USD ter 0.07

Ďakujem pekne
Ešte tam je aj: Vanguard S&P 500 UCITS ETF - TER 0,07% - VUAA

Ďakujem to som si nevšimol.

Keď už sme pri tom má niekto aj tip na ETF SVET? Lebo tých je podstatne viac na výber.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa Fund »

iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) - ticker: EUNL ter 0,20%
Xtrackers MSCI World UCITS ETF 1C - ticker: XDWD ter 0,19%
Lyxor Core MSCI World (DR) UCITS ETF - Acc - ticker: LCUW (Lyxor prevzalo Amundi) ter 0,12%

Vanguard FTSE All-World UCITS ETF USD Acc - ticker: VWCE ter 0,22%
Naposledy upravil/-a Fund v Št 30 03, 2023 3:28 pm, upravené celkom 1 krát.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Ondrej17 napísal: Št 30 03, 2023 3:22 pm Ďakujem to som si nevšimol.

Keď už sme pri tom má niekto aj tip na ETF SVET? Lebo tých je podstatne viac na výber.
Ja som si tam vybral Lyxor Core MSCI World (DR) UCITS ETF - TER 0,12% - LCUW

Dostupná je aj klasika iShares Core MSCI World UCITS ETF - TER 0,20% - IWDA
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"