DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Je po dnešnom vyhlásení mobilizácie v Rusku konečne správny moment všetko predať a minúť to na alkohol a prostitútky v očakávaní jadrovej vojny?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak niekto predava, niekto kupuje. Si si isty, ze chces predat? Sleduj kto kupuje a podla toho sa rozhodni :)
aka Follow the money...
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ondrej17 napísal: St 21 09, 2022 1:19 pm Je po dnešnom vyhlásení mobilizácie v Rusku konečne správny moment všetko predať a minúť to na alkohol a prostitútky v očakávaní jadrovej vojny?
Podla každého priorít, osobne po takychto "radovankach" netuzim. :)
Zachovajme prosím kľud. Co sa ma teraz akoze takeho stat ze Putin vyhlasil nejaku formu mobilizacie? Koniec sveta?
Uvidi sa nieco az potom ked tych ludi najprv "zozbiera", vyzbroji, vystroji, dovlecie na Ua a tam ich bude musiet aspon trochu kŕmiť. Zatial sa este nedostal ani po bod jedna.
To je presne co on chce, aby sa Zapad "poondil". Podlahnut strachu znamena už dopredu prehru.
Prezil som v pokoji niekolkokrat ked mi cele portfolio spadlo o vyse 60percent a nepredal som ani jedinu akciu, naopak, dokupoval som najviac ako som vladal a casom som sa dostal znovu do plusu. Rovnako som pokojny nech si Putin urobi co uzna za vhodne, kazda akcia vyvolava aj reakciu, takze sa aj jej on aj cele Rusko nepochybne docka. :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Moj tip je, ze tych 300k ludi mu tam nenastupi :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Uz dnes vecer su po celom Rusku protesty. A co este len bude ked sa zacnu etnickí Rusi vracat domov do Moskvy a Petrohradu v igelitovych vreciach? Doteraz bojovali viacmenej iba rozne etnicke ruske minority, takze to bolo vsetkym jedno, to sa ale zmení. Zrazu vsetci pochopia ze Rusko nema na Ua poriadnu logistiku a je to cele iba mlynček na maso.
Je to smutne, ale v podstate cim viacej Rusov padne, tym budu aj blizsie totalnemu rozpadu Ruskej federacie na jednotlive republiky. A Rusko na Ua zarucene prehra, lebo reakcia Zapadu/Usa na mobilizaciu bude ze na Ua naleju este viacej zbraní. :)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Prvá vlna mobilizacie sa ma tykat radovych vojakov a poddostojnikov do 35rokov. Nikto ale zatial netusi, kolko bude trvat priprava rezervistov. Ak bude krátka, tak to bude pre nich velmi malo, napriek tomu ze by to mali byt uz vsetci ludia s nejakou starsou skusenostou. Proti nim budu stat Ua vojaci ktori su uz "zabehaní" lebo su na fronte uz niekolko mesiacov priamo v akcii.
Dokonca to vyzera ze Rusko ako prvych zacina posielat na frontu ludi zatknutych pri dnesnych protestoch proti mobilizacii vid druhy tweet.

https://twitter.com/mdorazin/status/157 ... li-8831571

https://twitter.com/DannyWArmstrong/sta ... --kO7wahUg
https://twitter.com/JagathKey/status/15 ... --kO7wahUg
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: St 21 09, 2022 9:44 pm A co este len bude ked sa zacnu etnickí Rusi vracat domov do Moskvy a Petrohradu v igelitovych vreciach? Doteraz bojovali viacmenej iba rozne etnicke ruske minority, takze to bolo vsetkym jedno, to sa ale zmení. Zrazu vsetci pochopia ze Rusko nema na Ua poriadnu logistiku a je to cele iba mlynček na maso.
Tak ako sa Zelenskemu nerozpadla jeho diktatura pri nastoleni plnej mobilizacie a vreciach plnych Ukajincov privazanych do Kyjeva, tak sa ani Putinovi nerozpadne jeho diktatura pri ciastocnej mobilizacii a vreciach plnych Rusov privazanych do Petrohradu a Moskvy. Tak to uz na tomto svete chodi.
Evidentne ma cast Rusov a Ukrajincov nejake nevybavene ucty medzi sebou este od cias zavadzania komunizmu, hladomoru a druhej svetovej. Vojna v Pobaltskych republikach by prebiehala podobne do extremu.
Nie su vsetci ako my a Cesi, co sa vieme rozdelit aj bez vzajomneho bombardovania sa.

Plna mobilizacia Ruska by znamenala 25 milionov mobilizovanych zo 145 milionovej populacie. Sucasna "ciastocna mobilizacia" by mala byt v rozsahu 1,1% z plnej mobilizacie.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal: Po 19 09, 2022 11:29 am
makx napísal: Ne 18 09, 2022 10:16 pm Tak to si trafil presne, ze tato diskusia o zemnom plyne tu je cista hysteria ale vlastne aj vo vsetkych ostatnych temach, kde je len naznak politiky. Reci, ktore sa tu vedu, tak sa predtym viedli v krcme a teraz sa vypisuju na fore.

...je tu minimum ludi, ktori su ochotni vyvracat a ohradzovat sa proti nezmyslom uzivatelov "zapalenych anti-zapad/EU/USA/NATO a obhajovatelov diktatorskych a nedemokratkych rezimov ako v Rusku v Cine" a ak sa niekto objavi tak ich skupina anti rychlo zadupe pod zem na cele s najaktivnejsim a najslavnejsim moderatorom, ktory tu chce kazat o neutoceni ad hominem a pritom sam utoci ad hominem.

:potlesk:

Obrazne (od)povedané
Tymito infantilnymi obrazkami strapnujes len sam seba
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal: Ne 25 09, 2022 11:09 pm ked mi na cislach nieco nesedi (35 nasobok je uz dost od veci ) , vzdy skocim do diskusie
Tym samozrejme nechcem povedat ze 3 nasobne zvysenie je v pohode a ze nebudu problemy.
.....Pane Růžičko, nemůžete jen tak skočit na článek o cenách, napsaný paní co vystudovala dějiny umění a je autorkou knihy Blondýna na cestách a která si plete měsíční a roční spotřebu, nebo bezmyšlenkovitě převzala informace nějakého poplety. 35 si vydělte 12 a vyjde vám skutečné zdražení. .......
Novinky.cz je český spravodajský web založený v roku 1998.
Od roku 2008 bol spolu so serverom iDnes najnavštevovanejším spravodajským webom v krajine.
V letech 2010 a 2011 se jednalo o nejnavštěvovanější zpravodajský server v České republice.

Vlastník: Seznam.cz, a.s.
Nominácie: Křišťálová Lupa – Zpravodajství a publicistika


Páni, hádam nezačneme tvrdiť, že toto spravodajstvo je nedôveryhodné ako konšpiračná alternatíva :lol:
Zrazu zistíme, že všetko sú hoaxy?

V tom článku spovedajú ľudí a bežne majú 5 až 10 x vyššie zálohy. 35x môže byť extrém tak ako bežne vidíme extrémy v TV spravodajstve..že niekomu naúčtovali tisíce ( omylom, krádežou energií, pokazeným meradlom.. )

Podstata nie je v tom, že to musí byť hoax, lebo to písala blondína. Podstata je, či má informácie z dôveryhodných zdrojov.
Pre mňa je najväčšia podstata v tom, že v Nemecku obyčajným ľuďom účtujú tak ako u nás firmám (bežne v telke dávajú ) a to sa odrazí na spotrebe obyvateľstva. Nezabudnime prosím na fakt, že v napr. v USA spotreba tvorí 70% HDP.
Nemecko tvorí cca 30% HDP eurozóny a 20% HDP EU.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa miror »

Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER napísal: Po 26 09, 2022 12:44 amZrazu zistíme, že všetko sú hoaxy?
Vsak sam tvrdis ze mainstream ako je Markiza, Sme, Dennik N je plateny USA a prekrucuju (zamlzuju) pravdu aby to zapadalo do ich narativu.

JUGGLER napísal: Po 26 09, 2022 12:44 amNemecko tvorí cca 30% HDP eurozóny a 20% HDP EU.
A to este len bude fukot ked prestanu vyrabat spalovaky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

wladas napísal: Po 26 09, 2022 8:19 pm Vsak sam tvrdis ze mainstream ako je Markiza, Sme, Dennik N je plateny USA a prekrucuju (zamlzuju) pravdu aby to zapadalo do ich narativu.
Naozaj? Neprekrúcaš trošku? Alebo nepletieš si ma z niekým iným?

Markízu pôvodne vlastnili američania, ale od 2020 je česká.

Ale zaujímalo by ma kde si prišiel k tomu, že tvrdím, že ,,Sme a denníkN sú platení USA,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A kto vlastni toho, kto vlastni Markizu ? :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL: ked sa odchýlime od témy, tak prenášajte diskusiu do denného pokecu.
Stačí dať citovať, skopírovať si to a preniesť ako nový príspevok do denného pokecu.

Musíme myslieť na tých, čo prídu do vlákna o plyne a musia čítať iné veci.

Takže aj toto odchýlenie dnes večer prenesiem tam. Nabudúce bez upozornenia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

hm, zatial zeleny den.. po X cervenych.. zeleny den.. uz to ale poznam, 5 krokov vzad, 1 dopredu, a potom zas 5 krokov vzad :D trhy mi zoberu 10%, potom mi vratia 2% ale dobry pocit, ved je zeleny den :D
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Aj Nord Stream 1 sa sklada fyzicky z dvoch paralelnych potrubi a aj Nord Stream2 sa fyzicky sklada z dvoch paralelnych potrubi.
Z toho, co som sa docital v mediach, obe potrubia Nord Stream1 su poskodene, ale iba jedno potrubie Nord Stream 2.

Navyse Nord Stream 1 bol vyradeny kvoli udajnym "priesakom oleja" na kompresoroch, ktore sa daju opravit len v Montreale a kanadske sankcie taku opravu znemoznuju.
Trumpeta1978 napísal: Ut 27 09, 2022 7:15 pm Je celkom mozne, ze za tym su Usa. Rusi to skor asi neboli, lebo je to ich vlastne potrubie. Ta akcia by mohla zo strany Usa ako urcitá odpoved na Putinovu mobilizaciu. Zaroven Usa vyhovuje Europa co najviac zavisla od americkeho LNG plynu.
Z mojho pohladu je toto najpravdepodobnejsi scenar. Davam tomu tak 80% sancu. Pravdu sa my za nasho zivota uz zrejme nedozvieme. USA+UK+Zelensky by na takej sabotazi ziskali najviac; v horizonte najblizsich mesiacov.

Je sanca, ze je za tym Rusko - asi tak 10% oproti tym 80% USA. Ich cielom by mohlo byt vyvolanie este viac zmatku v EU a prepnutie vyzbrojovania Ukrajiny z EU na druhu kolaj. Vdaka nepokojom kvoli drahym energiam dovazanym do EU z inych zdrojov a naslednym krachom podnikov, nezamestnanosti, straty kupnej sily EUR vo svete...

Ostava 10% pre ine staty. Trebars Polsko alebo pro-Zelenski aktivisti v Nemecku, Dansku, Svedsku.

Prostriedky na zafinancovanie a zorganizovanie takej sabotaze (miniponorka, potapaci, naloze) by dokazala dat dohromady zrejme aj CR; mozno aj SR.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

osamely chodec napísal: Št 29 09, 2022 6:56 pm pre par dnami som si kupil Forbes , letel som na dovolenku a v lietadle sa strasne nudim. Cislo bolo venovane realitnemu sektoru. Zazil som deja vu , rok 2008 Trend, kreslenie samych svetlych zajtrajsov v Slovenskej ekonomike potom prisla realita :). Teraz Forbes tiez vykresluje svetle zajtrajsky v realitach. Moj nazor - developeri maju par mesiacov, kym sa zavrie okno a ceny zacnu vyrazne padat. Za par mesiacou zacnu dobiehat 3-5 rocne fixy a nove budu zaujimave, kde skoncime s urokami ? ja tipujem tak na minimalne 6% taliansky 10y bond uz vcera bol skoro 5%. Takze skuste si drzitelia hypo urobit stres test ak by sa vam naklady mesacne na hypo zvysili o 100% , plus do doho naklady na energie dalsich minimalne 100%. Naklady na potraviny som ani neratal... Ja proste vidim strasne vela volnych bytov a malo kupcov do buducnosti. Ale to sa stava, ze po rokoch sa z trhu predavajuceho stane trh kupujuceho a to teraz pride. Inak ceny cementu, stavebnej ocele, ocele uz prudko padaju a co je horsie uplne zamrzol dopyt.
Cena cementu a zeleza sice klesa, ale.. z ATH.. mne sa zda ze pred koronou boli ceny este nizsie, ako tomu je dnes..
Od akeho momentu padaju a na akej urovni, mas nejake cisla? (orientacne)
Zbeze si pamatam, ze cement 32,5R aky ten "beton je alchymia idem si kupit nejaky akykolvek cement na hobby betonaz" stal 2.5eur/25kg s DPH niekde menej, niekde viac o par centov. Dnes stoji v hobby markete 3.45eur/25kg, mensie stavebniny asi o nieco viac. (skladove zasoby?)
Pred koronou,mozno 2018-19, stalo zelezo tak pomerne blizko k 1eur/1kg, dnes neviem, nekupujem.. ale myslim ze by to bolo okolo 1,20eur najmenej.. (bolo aj 1,50-1,80eur kratkodobo)
Pocitam ceny najlacnejsich predajcov, nie spekulantov, ktori nakupili zelezo na sklad a nevedia sa ho zbavit..

Pytam sa aj preto, lebo teraz z urcitych stran ludia strasia, ze energeticky narocne prevadzky (cementaren aj oceliaren tam asi zapada) budu mat problem s vyrobou, lebo ceny energii.. To by mohlo ceny materialov znovu vysrobovat hore, alebo ani nie ? Ak nebude dopyt, nebude vyroba, neviem, nevyznam sa..

Aj strk isiel hore.. napr taky do betonu 0/22 stal v mojom okoli cca 10eur, teraz 15eur.. (ceny isli hore uz v marci, zatial myslim ze nepadli, musel by som sa ich opytat)
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: Pi 30 09, 2022 3:14 pm Ruský prezident Putin oficiálne anektoval štyri provincie Ukrajiny (18% územia UA ), ako sa všeobecne očakávalo.
A Krym anektoval uz v 2014. Vlada v Kyjeve v sucasnosti ovlada menej nez 80% uzemia oproti februaru 2014.

Na druhu stranu, v juni 1945 Stalin priclenil od CSR k ZSSR zakarpatsku Rus, bez ohladov na to, ze v referende sa trojnasobok miestneho obyvatelstva vyjadril o bytie sucastou CSR nez Ukrajinskej zvazovej republiky - cize vtedy Ukrajinska zvazova republika nejake uzemie ziskala.
Vo Februari 1946 Stalin odclenil Lvov od Polska a pripojil ho k ZSSR - do Ukrajinskej zvazovej republiky. Cize aj vtedy sa pod vladu Kyjeva dostalo nejake uzemie; i ked v tom case vlada v Kyjeve bola podriadena este Stalinovej vlade v Moskve a rozpocet jej neplatila vlada USA.
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa miror »

Ano jaroslav, vlastne si z toho Ukrajina nic nema robit, lebo pred viac ako 80 rokmi im Stalin dal kus uzemia Slovenska. Tak je to v pohode, este ze si to nevysvetlil tomu Zelenskemu. Oprav ma ak sa mylim, nebol to vtedy Sovietsky zvaz, ktory sims Hitlerom rozdelil Polsko a az ked ho Hitler zradil, zacal proti nemu bojovat ? Nezabral to uzemie preto, lebo nemyslel, ze by niekedy samostana Ukrajina vznikla, lebo Ukrajinu Rus zabral este predtym ?

Rad by som videl Teba, keby Ti sused jedneho dna zobral predzahradkunpred domom, ze uz je jeho a bude na nej parkovat. Ved su to vsetko veci v pohode, dokedy sa to netyka Teba, ze ?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

miror napísal: Pi 30 09, 2022 4:56 pm Ano jaroslav, vlastne si z toho Ukrajina nic nema robit, lebo pred viac ako 80 rokmi im Stalin dal kus uzemia Slovenska.
Mirror, ja som napisal historicke fakty a nie pravne alebo moralne nazory, kto kedy smel/nesmel ake uzemie vyclenit alebo pripojit.

Do konca prvej svetovej statiky ako Ceskoslovensko, pobaltske republiky, Ukrajina ... proste neexistovali. Bolo Polsko, bola Habsburska monarchia a bolo carske Rusko. V medzivojnovom obdobi sovieti Ukrajinu vytvorili len ako poloautonomnu cast Sovietskeho zvazu - plne podriadenu veleniu z Moskvy. Co je vidno trebars na hlodomore v medzivojnovom obdobi.
V obdobi 1922-1954 sovietsky vodcovia v Moskve urobili 6 uzemnych zmien, ktorymi podriadenu Ukrajinsku zvazovu republiku zvacsovali. (Poslednou bolo danie Krymu pod poloautonomnu spravu Kyjeva v 1954.)
Ukrajina ako samostatny stat vznikla az v roku 1991, pricom jednou z podmienok rozpadu sovietskeho zvazu bolo, ze vsetky postsovietske republiky museli odovzdat nuklearne zbrane Rusku.
miror napísal: Pi 30 09, 2022 4:56 pm Rad by som videl Teba, keby Ti sused jedneho dna zobral predzahradkunpred domom, ze uz je jeho a bude na nej parkovat. Ved su to vsetko veci v pohode, dokedy sa to netyka Teba, ze ?
To teraz hovoris o zabrani slovenskych vojenskych letisk armadou USA po "demokratickom hlasovani" slovenskeho parlamentu, alebo o zabrani juhovychodnej Ukrajiny armadou Ruska po "demokratickych referendach" v obsadenych oblastiach?

Mocenske hry medzi velmocami su mi lahostajne, kym mna alebo mojho syna Zelensky, Putin, Caputova, Biden alebo Xi nenutia bojovat v jeho armade za jeho financne zaujmy. Ako sa to v poslednom obdobi stalo hromade Ukrajincov a Rusov a polo-Ruso-Ukrajincov.
Existuje totiz hromada ludi na Donbase, ktori maju otca z Rostova a matku z Odesy ... ale len minimum takych, ktori maju jedneho rodica z Londyna, z Washingtonu alebo z Pariza.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

wladas napísal: Po 06 02, 2023 8:36 pm Pri pretrhnuti obchodnych vztahov a roznych retazcov trpia obe strany.
Ale preco ich pretrhli? :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: DENNÝ POKEC - SEPTEMBER 2022

Príspevok od používateľa wladas »

Lebo to chcelo 51% hlasujucich volicov :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"