Hľadanie práce

Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Rok 2022: Nezamestnanosť klesala 11 mesiacov, Slovensko má o 22-tisíc ľudí bez práce menej
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku sa na konci roka ustálila na hodnote 5,90 percenta.
Predpokladam, ze z tych 5,90% neamestnanych je 5,80% ludi bez domova, cize pri takej nizkej nezamestanosti by mali byt páni nezamestnaní a nie HR :)
Mne to naozaj pride ako teoria o vysokej skole - "sprav si titul, bude ti lepsie", lenze ak si ten titul urobi kazdy jeden, tak ci tak bude musiet niekto zbierat smeti.. a.k.a rat race..
Paradoxom je, ze mnohe firmy zamestnavaju take inteligentne opice, ze na beton ich zobrali bez motivacneho listu..
Samozrejme, cest vynimkam, len.. len kiezby to tak bolo globalne, ze ten motivacny list aj nieco "garantuje" :)

Inak, este je v mode pripapaj aj fotku do zivotopisu?
Odoslané z počítača
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Muti »

Jogo predpokladam, ze aj Presov je uz pre teba daleko.
Lebo ak by si fakt silou mocou chcel ist za Operatora u nas sa da.
- Operator vyroby - vstrekolis, je tam nieco viac ako minimalka.
- Technik udrzby na vstrekolisy - teraz nam jeden odchadza, tak mozno za neho by potrebovali nahradu (okolo 900 eur + ine benefity).
- Uplne najidealnejsia by bola volba mixu oboch. raz za cas sa urobi udrzba vstrekolisov a foriem, zvysny cas by sa robilo ako operator na vstrekolise. Tam by tiez uz nebola minimalka ale nieco okolo 900 eur + ine benefity.
Praca je jednosmenkova, od pondelka do piatku (sviatky/vikendy sa nerobi).
Ak by ste potreboval viac info kludne mi naps Sukromnu spravu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Muti napísal: Št 09 02, 2023 9:37 am Jogo predpokladam, ze aj Presov je uz pre teba daleko.
Lebo ak by si fakt silou mocou chcel ist za Operatora u nas sa da.
- Operator vyroby - vstrekolis, je tam nieco viac ako minimalka.
- Technik udrzby na vstrekolisy - teraz nam jeden odchadza, tak mozno za neho by potrebovali nahradu (okolo 900 eur + ine benefity).
- Uplne najidealnejsia by bola volba mixu oboch. raz za cas sa urobi udrzba vstrekolisov a foriem, zvysny cas by sa robilo ako operator na vstrekolise. Tam by tiez uz nebola minimalka ale nieco okolo 900 eur + ine benefity.
Praca je jednosmenkova, od pondelka do piatku (sviatky/vikendy sa nerobi).
Ak by ste potreboval viac info kludne mi naps Sukromnu spravu.
Až dokončia vjazd do Prešova zo severu a odstránia kolóny, tak sa da o tom uvažovať, lebo na vstrekolisoch som sa 3 mesiace zaúčal a musel som odísť kvôli neonkam. Nemôžem robiť pri neónkach, bolia ma z nich oči. Máte LED osvetlenie vo výrobných halách? S tým nemám problém, mam to odskúšané, už aj doma som žiarovky vymenil za LED-lampy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa Muti »

Akurat tento tyzden nam v celej hale menia neonky za LED-ky. Akoby vedeli, ze sa ozves :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Muti napísal: Št 09 02, 2023 9:59 am Akurat tento tyzden nam v celej hale menia neonky za LED-ky. Akoby vedeli, ze sa ozves :D
Aj cestári mi "dláždia" cestu do Prešova, severný obchvat Prešova ma byť tento rok hotový, chystá sa obchvat Sabinova, tento rok bude hotový obchvat Plavnického kopca...normálne ma lákajú späť smerom na Košice.
Nakoniec skončím vo Volve a budem jazdiť na firemnom elektroaute. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jogo napísal: Št 09 02, 2023 4:32 pm
Muti napísal: Št 09 02, 2023 9:59 am Akurat tento tyzden nam v celej hale menia neonky za LED-ky. Akoby vedeli, ze sa ozves :D
Aj cestári mi "dláždia" cestu do Prešova, severný obchvat Prešova ma byť tento rok hotový, chystá sa obchvat Sabinova, tento rok bude hotový obchvat Plavnického kopca...normálne ma lákajú späť smerom na Košice.
Nakoniec skončím vo Volve a budem jazdiť na firemnom elektroaute. :)
Jogo tu na Vychode je prijemne, kurime az v novembri a nie ako u vas na Orave uz v auguste :).
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal: Ne 12 02, 2023 9:03 am Jogo tu na Vychode je prijemne, kurime az v novembri a nie ako u vas na Orave uz v auguste :).
Nie som z Oravy, ale z opačného(východného) konca "Goralska", ale ano, v septembri už kúrim.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa jogo »

Tak sa tu s vami podelím, ako je to so zamestnavaním ľudí vo veku 55+ na Slovensku :)

Robím teraz v Bratislave, prenajal som si izbu, zamestnal som sa a zatiaľ je to ok, až na to, že mi zase hrozia "turnusy" mimo Bratislavy a kvôli tomu budem musieť asi zmeniť zamestnanie, lebo chodiť po ubytovniach, to už není pre mňa. Potrebujem nejaké pohodlie...
Po oslovení firiem v okolí môjho rodiska v okruhu 50km som zistil, že mi nikto ani neodpovie na moju žiadosť o zamestnanie. Potom som zistil v "ukrajinskej agentúre", že oni majú pri každej pozícii udaný aj vek a ľudí 55+ chceli iba v hydinárni. Nakoniec som zistil, že vo firmách, ktoré som oslovil nikdy neprijali človeka vo veku 55+ a svitlo mi, že musím znova "zbaliť rupsak" a ísť na turnusy na "západ".
A tu hneď v prvej firme mi povedali, že vek je len číslo :) , keď som sa divil, že sa ma po telefóne nepýtajú na vek a berú ma do roboty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Hľadanie práce

Príspevok od používateľa hifron »

(Asi platený starší z 2016)článok na Trende: Niečo o výrobe pre Sony v Nitre ako hľadajú sezónnych pracovníkov, ale aj náročnosťou tejto výroby, outsourcingu do Číny z pohľadu japonského šéfa na Slovensku

a tu trocha novší update o prepúšťaní, ale aj zvláštnych chýroch o mimoriadne tvrdých podmienkach(dokonca v zahraničí samovraždy) vo výrobnom odvetví a preorientavávaní fabriky od Sony...

No a najnovšie je aj súboj India-Čína...
Napísať odpoveď

Návrat na "Pracovne ponuky , ponuky spoluprace - trading , investing"