OLD&RICH - inovatívna stratégia

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Grexacik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 03 12, 2019 10:36 pm

OLD&RICH - inovatívna stratégia

Príspevok od používateľa Grexacik »

Ahojte,

Dostala sa mi do ruk jedna prezentácia ohľadne inovatívnej investičnej stratégie, ktoru ma vo svojej ponuke dss od uniqi.
Čo si o tom myslite? Neviem prečo ale smrdi mi to..
Prílohy
20230227_144954.jpg
20230227_145020.jpg
20230227_145042.jpg
Naposledy upravil/-a Grexacik v Po 27 02, 2023 3:38 pm, upravené celkom 2 krát.
Grexacik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 03 12, 2019 10:36 pm

Re: Uniqua dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Grexacik »

Poplatky
Prílohy
Screenshot_20230227_143955_Samsung Notes.jpg
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Grexacik napísal: Po 27 02, 2023 3:34 pm Ahojte,

Dostala sa mi do ruk jedna prezentácia ohľadne inovatívnej investičnej stratégie, ktoru ma vo svojej ponuke dss od uniqi.
Ahoj Grexacik: Určite nejde o ponuku od Uniqa d.s.s. :) Pozri si obrázky nižšie, je za tým s.r.o. Jedná sa o nejaký "signal service" pre klientov tejto d.s.s., založený na presunoch medzi dlhopisovým a indexovým fondom tejto DSS - viď. popis v obrázkoch. Tento signal service je za poplatky, čo si dal v poslednom obrázku.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1422
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa rmaly »

to vyzera na dobry oje... podfuk :) :)... vyguglil som si ho ... je len na linkedine
https://www.linkedin.com/company/rfe-0i ... ember=true
About
Finančná sloboda na dôchodku s RFE 0I1.
RFE 0I1 s.r.o. vyvinula a zvelaďuje ©️ produkt RFE 0|1.

Čo je RFE 0I1?
Je matematický model, ktorý predpovedá vývoj podkladového aktíva indexového dôchodkového fondu Uniqa d.s.s. a pomáha Vám zhodnocovať II. pilier.

Podkladové aktívum: iShares Core MSCI World UCITSE ETF, ISIN: IE00B4L5Y983

Zriadením II. piliera nám štát umožnil zhodnocovať finančné prostriedky na dôchodok, ale bez návodu ako na to.

Možno sa pýtate: Ale podľa čoho tak mám urobiť zmenu investičnej stratégie? To musím celý deň sledovať dianie na burze? To sa mi nechce – veď sa tomu ani nerozumiem.... Aby ste si s tým nemuseli lámať hlavu, vymysleli sme matematický predikčný model RFE 0I1.

S RFE 0I1 nemusíme pasívne čakať a pozerať sa, ako Vaše peniaze v II. pilieri zarábajú – lepšie povedané nezarábajú, ale vlastným pričinením sa postarať o ich efektívne zhodnotenie.

Prečo RFE 0I1 funguje pre Uniqa d.s.s.?

Uniqa d.s.s. je jediná dôchodcovská správcovská spoločnosť /DSS/, ktorá disponuje automatizovaným systémom prevodov a ich aktualizáciou, ktorý je k dispozícií 24/7.

Ako na to?

2 kroky, ktoré máte plne pod kontrolou:

1. Obdržíte pokyn cez SMS /21.00 a 22.20/
2. Zmenu vykonávate Vy na Vašom konte
https://moja.uniqa.sk

Výzva do akcie

Budem veľmi rád ak mi dáte možnosť previesť Vás s RFE 0I1 k finančne slobodnejšiemu dôchodku.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Dobrý deň,
som rád že sa k Vám dostala moja prezentácia.
Ak budete potrebovať odpovedať na nejaké otázky kľudne ma kontaktujte
0908 934 996

Nejedná o podvod.
Proses je procese schvaľovania NBS a 27.9.23 idem na najvyšší stupeň kvalifikácie Finančné poradenstvo.
Na LinkedIne pôsobím lebo je to najrýchleší kontakt na klientov.

Pekný večer
OldŘich
Pavol Chmela
Active Member
Príspevky: 86
Dátum registrácie: So 15 10, 2022 2:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Pavol Chmela »

Oldřichu ak to myslíš vážne a naozaj sa na to cítiš odporúčam zbúchať vlastný fond. Čo sa týka informácií vo vlákne sa stotožňujem s Grexacikom a jeho zmyslivým vnímaním.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj Palo, čo tým konkrétne myslíš?
Pavol Chmela napísal: Ne 03 09, 2023 9:08 pm Čo sa týka informácií vo vlákne sa stotožňujem s Grexacikom a jeho zmyslivým vnímaním.
Grexacik toho moc nenapísal, skôr dal foto :) Dík.
Pavol Chmela
Active Member
Príspevky: 86
Dátum registrácie: So 15 10, 2022 2:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Pavol Chmela »

tomáš virdzek napísal: Ne 03 09, 2023 9:11 pm Ahoj Palo, čo tým konkrétne myslíš?
Pavol Chmela napísal: Ne 03 09, 2023 9:08 pm Čo sa týka informácií vo vlákne sa stotožňujem s Grexacikom a jeho zmyslivým vnímaním.
Grexacik toho moc nenapísal, skôr dal foto :) Dík.
Že mi to tiež nevonia.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Sorry, že budem dobiedzavý ako mucha a čím Ti to nevonia?
Pavol Chmela napísal: Ne 03 09, 2023 9:16 pm
Že mi to tiež nevonia.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1422
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa rmaly »

A to nevadi, ze sa to ponuka od februara, ale stale je to v procese schvalovania NBS?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

rmaly napísal: Ne 03 09, 2023 10:04 pm A to nevadi, ze sa to ponuka od februara, ale stale je to v procese schvalovania NBS?
@ rmaly: Kde si prišiel na to že od februára?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Autor, pán Kovař ( je to v tých obrázkoch) je transparentný, viete ho čeknúť v obchodnom registri pod RFE 0|1 s.r.o., takisto históriu jeho podnikania za 30 rokov.
Nie je to naivný holobriadok, ale chlap pred 50, majetkovo zabezpečený. Neverím, že by len tak riskoval svoje dobré meno v niečom podvodnom.
Ak robí skúšky na finančného poradcu u NBS, to je najvyšší stupeň odbornej spôsobilosti, s ústnymi skúškami pred komisiou v NBS a min. 7 rokov praxe.

V tejto fáze ja osobne verím scénaru, že pán Kovář má trading systém s ktorým by de facto s licenciou NBS poskytoval investičné služby a legálne inkasoval uvedené poplatky + odmenu 10% hwm. To je v podstate v SR jediná možnosť, aby mohol takto verejne za odplatu poskytovať investičné služby.
Ak urobí tie skúšky bude pravdepodobne jediný licencovaný finančný poradca v sektore kapitálového trhu v celej SR.

Register NBS sa nejak zmenil, že neviem pozrieť štatistiku počtu agentov a poradcov... či ešte stále nemáme žiadneho licencovaného profesionálneho investičného poradcu...dlhé roky sme ale nemali. Rozdiel medzi agentom a poradcom je v tom, že agent je len sprostredkovateľ, kým poradca radí za odmenu. To sa v naších podmienkách veľmi neoplatí...poznám poradcov len v ČR.

Takže čo sa týka transparentnosti a preverovania:
ak sa pán Ing. Oldřich Kovář objaví v registri NBS ako finančný poradca v sektore kapitálového trhu - za mňa :potlesk: a :like:

Druhá vec je, či toto investičné poradenstvo na báze generovania signálov ( pokynov na predaj nákup akcií/dlhopisov ) bude fungovať tak spoľahlivo ako fungovalo od júla 2021 do septembra 2022. Pretože čo sa odvtedy zmenilo je, že dlhopisové fondy sa prudko prepadli a prestali fungovať ako protiváha akcií. Po dlhom čase (vplyvom prudkého zvýšenia úrokovej sadzby) klesali akcie i dlhopisy. Následne od 2023 idú akcie hore, ale nevieme ako si s tým poradila investičná stratégia.

Takže v prvom rade, ak vás tu máme pán Kovář ( RFE 0|1 ) a fakt mienite poskytovať služby verejnosti ako licencovaný investičný poradca, tak by sme potrebovali doplniť vývoj výsledkov do konca augusta 2023.

Za mňa ešte jedna otázka do pléna: ak sa predá indexový dôchodkový fond za menej ako 1 rok, je výnos v II pilieri oslobodený od daní?

P.S.: Vy prezentujete plánovanú výkonnosť 2-3% mesačne, čo je 24% až 36% p.a..
Ak by ste to dokázali hoci len na dolnej hranici dlhodobo, nepotrebujete poskytovať služby retailu, ale môžete rovno spravovať miliardy.
Ako dlhoročný trejder nespochybňujem deklarované výsledky, len pochybujem, že váš systém bude dlhodobo konzistentne prekonávať zmeny na trhu.

Podobnú stratégiu má Pavel Kohout a Michla vo fonde Quant ( cca 25 mil € pod správou), ale výsledky nie sú výnosovo atraktívne ...viď naša investičná hitparáda
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa aviceN »

Len doplním Juggler-a, robí si 3. stupeň na dôchodky 2. piliera a nie na kapitálový trh.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

JUGGLER napísal: Ne 03 09, 2023 11:28 pm Za mňa ešte jedna otázka do pléna: ak sa predá indexový dôchodkový fond za menej ako 1 rok, je výnos v II pilieri oslobodený od daní?
Juggler, toto je druhý pilier, úplne samostatná schéma so svojimi špeci pravidlami a podmienkami, nie kapitálový trh, ktorý riešiš :) Čiže je to vždy bez daní, aj keby si prestupoval z fondu do fondu 100 krát počas 1 roka.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1422
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa rmaly »

tomáš virdzek napísal: Ne 03 09, 2023 10:11 pm
rmaly napísal: Ne 03 09, 2023 10:04 pm A to nevadi, ze sa to ponuka od februara, ale stale je to v procese schvalovania NBS?
@ rmaly: Kde si prišiel na to že od februára?
Snapshoty su z februara tohto roka... tak predpokaldam, ze uz vtedy ponukal produkt...
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa aviceN »

Podľa vzniku s.r.o. by som povedal, že to praktizuje už od roku 2021...
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
bebe814
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 11 10, 2012 9:55 am
Been thanked: 2 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa bebe814 »

Tiez som to davnejsie dostal od znameho ze sa mam na to pozret, vynos ~ 30 % p.a. mu prisiel podozrivy, tak som sa na to kukol a trvalo mi cca 20 min prist na to v com je pes zakopany. Ono podvod to nie je, je tam taky figel, preco to tak vychadza, a fungovat to bude kym sa ten problem neodstrani a k odstraneniu pride tym skor cim to budete viaceri robit.

Ja mam v II pilieri len par susnov, pre mna to je irelevantne, ale par znamych to robi, tak im to nechcem kazit a ani biznis p. Kovarovi tak viac verejne nenapisem.

Ziaden matematicky model za tym nehladajte, ak aj p. Kovar nejaky spravil, bud nevie preco to tak vychadza, alebo to vie velmi dobre a sikovne to vyuziva kym to funguje.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

bebe814 napísal: Po 04 09, 2023 1:34 pm a fungovat to bude kym sa ten problem neodstrani a k odstraneniu pride tym skor cim to budete viaceri robit.
Tiež viem o čo ide, čiže podľa mňa úplná trefa a úplný súhlas. :pivko:
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ďakujem páni, jedná sa o staršiu prezentáciu. Aktualizujem ju mesačne. Kluďne mi napíšte na WhatsApp a pošlem Vám ju.
Pre info NN urobili zosynchronizovanie systému ako Uniqa, čiže aktualizácia je možná už aj pre NN a VUB Generali.
Aby som upresnil idem na skúšky na časť Starobného dôchodkového sporenia, 27.9.2023. Ak urobím tak to pokračuje s ďaľšou registráciou a poplatkami. Začal som v roku 2020. V zásade mi volali z AXY aby som si zmenil stratégiu. Do Marca 2020 2. pilier bol mimo môjho radara. Pre info mám 350 klientov a myslím že sú spokojní.
Pekný večer
Oldřich
Pavol Chmela
Active Member
Príspevky: 86
Dátum registrácie: So 15 10, 2022 2:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Pavol Chmela »

tomáš virdzek napísal: Po 04 09, 2023 1:48 pm
bebe814 napísal: Po 04 09, 2023 1:34 pm a fungovat to bude kym sa ten problem neodstrani a k odstraneniu pride tym skor cim to budete viaceri robit.
Tiež viem o čo ide, čiže podľa mňa úplná trefa a úplný súhlas. :pivko:
Wtf :D mňa by zaújimalo z ĉoho sa to platí tento moneyglitch
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

RFE 0|1 napísal: Po 04 09, 2023 9:29 pm V zásade mi volali z AXY aby som si zmenil stratégiu.
:lol: Páči sa mi tento štýl humoru. Po pravde ale držím palce. Len si dovolím povedať/predpovedať, že stačí len jedna zmena informačného systému na strane DSS a výhoda celkom zmizne, nebojíte sa toho? Časom Vás to tak či tak dotlačí s rastom klientely k tomuto bodu. Nebudem tu vypisovať prečo, ale v skratke pre účely tohto príspevku, suma dnu a suma von sa v ten deň nemusí rovnať a dokonca môže byť proti Vám.

PS: koľko krát už boli podmienky iné ako ste si povedzme želali, plánovali? Len zo zvedavosti. :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Pavol Chmela napísal: Po 04 09, 2023 9:45 pm
tomáš virdzek napísal: Po 04 09, 2023 1:48 pm
bebe814 napísal: Po 04 09, 2023 1:34 pm a fungovat to bude kym sa ten problem neodstrani a k odstraneniu pride tym skor cim to budete viaceri robit.
Tiež viem o čo ide, čiže podľa mňa úplná trefa a úplný súhlas. :pivko:
Wtf :D mňa by zaújimalo z ĉoho sa to platí tento moneyglitch
Ahoj Palo, nerozumiem tomu moneyglitch. Čo tým myslíš? Čo to znamená?
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Mal som 5 sedení s NBS, kde sme prešli model, zmluvy, nastavenia atď. Plus NBS robila v DSS kontroly či niesú zneužívané prevody internými zamestncami.
Rozdiel vidím v precenení Indexu. Indexový fond je naviazaný na ETF, kde vidí rozdiel v performance na dennej báze vs. Uniqa, ale aj tu je zloženie trochu iné. Nie je to 1 to 1. Je to tu k dispozícií 18 rokov, ale zdá sa že sa tomu nikto nevenoval.
Osobne neviem ako funguje systém na strane DSS. Ja použím len uživateľské rozhranie na zadávanie pokynov.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

RFE 0|1 napísal: Po 04 09, 2023 9:58 pm Mal som 5 sedení s NBS, kde sme prešli model, zmluvy, nastavenia atď. Plus NBS robila v DSS kontroly či niesú zneužívané prevody internými zamestncami.
A ako dopadli? Myslím tie kontroly interných zamestnancov :)
RFE 0|1 napísal: Po 04 09, 2023 9:58 pm Rozdiel vidím v precenení Indexu. Indexový fond je naviazaný na ETF, kde vidí rozdiel v performance na dennej báze vs. Uniqa, ale aj tu je zloženie trochu iné. Nie je to 1 to 1. Je to tu k dispozícií 18 rokov, ale zdá sa že sa tomu nikto nevenoval.
Osobne neviem ako funguje systém na strane DSS. Ja použím len uživateľské rozhranie na zadávanie pokynov.
O tom celom to je :wink:
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

O zmene systému počúvam od potenciálnych klientov viac ako 3 roky. Keď sa zmení systém prispôsobím modelovanie a zmeny, aby sme opäť čo najlepšie optimalizovali výnos pre nás.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Pokým nebudem licencovaný finančný poradca, nemôžem pre klientov používať slovíčko: DOPORUČUJEM
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Kontroly neviem ako dopadli. Taký dosah nemám. Bolo to minulé leto.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Jedna spoločnosť, už v tomto spravila úpravu pokiaľ viem. A podľa toho teda, ostáva už len 1 jediná. Mimochodom toto tu bolo vraj historicky na viac miestach, len nie každý si to všimol, lebo by vôbec neočakával, že to existuje.

Držím palce, podľa mňa je to ale len dočasná výhoda.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ďakujem pekne, brú páni, možno dámy
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

tomáš virdzek napísal: Po 04 09, 2023 9:54 pm
Pavol Chmela napísal: Po 04 09, 2023 9:45 pm
tomáš virdzek napísal: Po 04 09, 2023 1:48 pm
bebe814 napísal: Po 04 09, 2023 1:34 pm a fungovat to bude kym sa ten problem neodstrani a k odstraneniu pride tym skor cim to budete viaceri robit.
Tiež viem o čo ide, čiže podľa mňa úplná trefa a úplný súhlas. :pivko:
Wtf :D mňa by zaújimalo z ĉoho sa to platí tento moneyglitch
Ahoj Palo, nerozumiem tomu moneyglitch. Čo tým myslíš? Čo to znamená?
Už som si preložil to slovíčko. Po pravde? neviem na to prísť už sakra dlhú dobu, ale to nielen ja, ale aj človek na slovo vzatý, teda priamo z jednej nemenovanej DSS :) Dlhšie som sa tomu nevenoval, každopádne toto vlákno to oživilo, budem na to myslieť znova.
Pavol Chmela
Active Member
Príspevky: 86
Dátum registrácie: So 15 10, 2022 2:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa Pavol Chmela »

tomáš virdzek napísal: Po 04 09, 2023 9:54 pm

Wtf :D mňa by zaújimalo z ĉoho sa to platí tento moneyglitch


Ahoj Palo, nerozumiem tomu moneyglitch. Čo tým myslíš? Čo to znamená?
Myslel som tým, že je to kvázi chyba systému, na konci dňa sa to musí z niečoho vykryť. Zaujimalo by ma ako....
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Pavol Chmela napísal: Po 04 09, 2023 10:22 pm
tomáš virdzek napísal: Po 04 09, 2023 9:54 pm

Wtf :D mňa by zaújimalo z ĉoho sa to platí tento moneyglitch


Ahoj Palo, nerozumiem tomu moneyglitch. Čo tým myslíš? Čo to znamená?
Myslel som tým, že je to kvázi chyba systému, na konci dňa sa to musí z niečoho vykryť. Zaujimalo by ma ako....

Jj, viem o tom. Vyššie nad Tvojim príspevkom som Ti aj napísal reakciu. Tento bug mi už dávno zamestnal hlavu na veľa hodín a dní. A neviem Ti jednoznačne povedať, kde/či vzniká škoda. Každopádne nikto zákon neporušil, aspoň podľa mňa. Problémom je, ako píšeš, že to niekto zrejme platí. Otázka je kto.
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Ak sa budete mať chuť pridať do RFE01, napíšte mi, 0908 934 996 na WhatsApp a môžete to otestovať. Veľa vody tam neviete namúniť. Viete zmeniť fond z Indexového na Dlhopisový a naopak, prípadne na akciový. Uniqa beží 24/7. Za týždeň viete dať 5 pokynov. Aktualizácia je s dvojďnovým oneskorením. Ja sa snažím predpovedať výsledok nasledujúceho dňa.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Takže ak to správne chápem, nedá sa Oldrichov systém aplikovať na burze...napr. cez futures, alebo opcie na ETfs? :(

P.S. Predpokladám, že investične gramotní ľudia v strednom veku môžu mať v 2 pilieri okolo 40K. Negramotní ,,bondovia,, cca polovicu ...20K.
Jedine z vyššou sumou sa podľa mňa oplatí uvažovať o nejakom modeli ,,aktívnej správy,, ... ináč to fees zabijú.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Je to otestované cez XTB aj na živom ETFku, s veľmi porovnateľnými výsledkami ale poplatky to znižujú. Túto variantu budem rozvíjať ak by došlo k nejakým úpravám v 2. pilieri. Pre info, funguje to aj na 3. pilier s podobnou výkonosťou.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

JUGGLER napísal: Po 04 09, 2023 10:41 pm
Jedine z vyššou sumou sa podľa mňa oplatí uvažovať o nejakom modeli ,,aktívnej správy,, ... ináč to fees zabijú.
Juggler v druhom pilieri nie sú žiadne fees za zmenu jedného fondu za druhý. Inak povedané pre Teba. Tu žiješ v rozprávke. Ale môžeš meniť len dlhopisový fond za indexový, koľko len chceš aj x krát do roka a bez daní a odvodov :lol: Už som Ti písal, že toto je iný svet, ale máš obmedzené možnosti kde investovať. Jedine dlhopisy, lebo index. To že majú nejaké DSS aj akciový či zmiešaný fond, Ťa nezaujíma. Pokiaľ chceš vykonávať nejakú aktivitu, máš na ňu len 2 hraničné nástroje z pohľadu volatility aj výnosu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som myslel fees za ,,aktívnu správu,,.
RFE 0|1 napísal: Po 04 09, 2023 10:44 pm Je to otestované cez XTB aj na živom ETFku, s veľmi porovnateľnými výsledkami ale poplatky to znižujú. Túto variantu budem rozvíjať ak by došlo k nejakým úpravám v 2. pilieri. Pre info, funguje to aj na 3. pilier s podobnou výkonosťou.
U XTB majú poplatky len ETFs vo forme CFD. Ostatné sú zadarmo ( do objemu 100 000 € )
3 pilier výnos podľa mojích vedomostí podlieha zdaňovaniu. Možno držanie nad 1 rok nie, preto som sa pýtal na to pri 2 pilieri.

Ak by to fungovalo bez tej výhody, ktorú vyčiernim v texte nižšie , máte miliardové know-how . Velký investor (hedge fond ) by za to v pohode platil 20% z výnosu hwm.

Uniqa: štatút indexového fondu platný od mája 2023:

...
3. V deň prestupu sporiteľa z dôchodkového fondu do iného dôchodkového fondu alebo v deň zmeny
pomeru sporenia v jednotlivých dôchodkových fondoch, upraví UNIQA DSS evidenciu zápisov na
osobných dôchodkových účtoch sporiteľa, ktoré súvisia s dotknutými dôchodkovými fondmi.
Každý dôchodkový fond, v ktorom sporiteľ pôvodne sporil, sa na tento účel nazýva výstupný dôchodkový fond
a každý dôchodkový fond, do ktorého sporiteľ prestupuje alebo do ktorého má byť presunutá suma
zodpovedajúca aktuálnej hodnote osobného dôchodkového účtu sporiteľa alebo jej časť, sa na tento účel
nazýva vstupný dôchodkový fond.

4. UNIQA DSS je povinná do troch pracovných dní odo dňa prestupu sporiteľa alebo dňa zmeny pomeru
sporenia v jednotlivých dôchodkových fondoch previesť príslušnú časť alebo celú sumu zodpovedajúcu
aktuálnej hodnote osobného dôchodkového účtu sporiteľa, zo dňa prestupu alebo zo dňa zmeny pomeru
sporenia v jednotlivých dôchodkových fondoch, na bežný účet vstupného dôchodkového fondu. Ak deň
prestupu sporiteľa alebo zmeny pomeru sporenia v jednotlivých dôchodkových fondoch pripadne na
sobotu alebo deň pracovného pokoja, za deň prestupu alebo deň zmeny pomeru sporenia v jednotlivých
dôchodkových fondoch sa považuje nasledujúci prvý pracovný deň.

5. V deň prestupu sporiteľa alebo v deň zmeny pomeru sporenia v jednotlivých dôchodkových fondoch
UNIQA DSS odpíše z osobného dôchodkového účtu sporiteľa všetky dôchodkové jednotky výstupného
dôchodkového fondualebo ich príslušnú časť a pripíše taký počet dôchodkových jednotiek vstupného
dôchodkového fondu, ktorý zodpovedá podielu prevádzanej sumy a aktuálnej hodnoty dôchodkovej
jednotky vstupného dôchodkového fondu zo dňa, ktorý predchádza dňu prestupu sporiteľa.

6. UNIQA DSS pri postupe podľa odsekov 3 až 5 dodržiava zvolený alebo povinne upravený pomer sporenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Uniqa začala dávať aj návody ako to funguje pri prevode jednotiek:

Príklad: Sporiteľ má v dlhopisovom fonde majetok, ktorého súčet doposiaľ pripísaných dôchodkových jednotiek (ďalej len „DJ“) predstavuje hodnotu 2000 DJ. Rozhodne sa zmeniť fond a previesť majetok do indexového fondu. Hodnota DJ pre dlhopisový fond v deň prestupu je 0,50 a indexového fondu 1,00. Určí sa hodnota majetku v dlhopisovom fonde ako súčin počtu DJ a hodnoty DJ dlhopisového fondu, 2000 DJ * 0,50 = 1000 EUR. Tieto prostriedky sa v ten istý okamih prevedú do indexového fondu, kde sa za sumu prevodu nakúpi zodpovedajúci počet DJ ako podiel sumy a hodnoty DJ indexového fondu, 1000 EUR / 1,00 = 1000 DJ. Prevodom medzi fondami sa nikdy nemení hodnota účtu sporiteľa v Eurách, mení sa iba počet DJ a to v závislosti od hodnoty jednotky príslušného fondu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Máme k tomu aj nejaký link? alebo pdf? Vďaka!
RFE 0|1
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 03 09, 2023 6:54 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 15 times

Re: Uniqa dss "inovativna" strategia?

Príspevok od používateľa RFE 0|1 »

Je to navod pri pokyne priamo v moja Uniqa, ked zadavate pokyn
Naposledy upravil/-a RFE 0|1 v Po 04 09, 2023 11:56 pm, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"