Anketa na rok 2023

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo by ste uvítali na webe ako-investovať.sk ?

Porovnania brokerov a poskytovateľov sporení do ETF.
30
12%
Recenzie brokerov a ich platforiem.
26
10%
Viac analýz k témam financií a investovania.
18
7%
Rozhovory so zaujímavými ľuďmi z fóra, aby sme sa lepšie spoznali.
25
10%
Rozhovory so zaujímavými ľuďmi z brandže.
18
7%
Články venované osobným a rodinným financiám.
15
6%
Články venované stavbe a testovaniu obchodných a investičných stratégií.
10
4%
Seriál článkov o technickej a fundamentálnej analýze.
14
6%
Seriál článkov venovaný investovaniu do ETF.
17
7%
Viac článkov k téme nehnuteľností.
8
3%
Ukážky z tradingu a investovania v platformách.
9
4%
Články o úspešných traderoch a investoroch/fondoch.
13
5%
Nejaké edukačné videá k rôznym finančným témam.
8
3%
Nejaké zaujímavé grafy, čo inde na internete nenájdem.
22
9%
Viac rôznych ekonomických a finančných kalkulačiek.
10
4%
Viac aktívnych diskutujúcich na fóre.
9
4%
Viac reklamy a PR článkov.
0
Žiadne hlasovania
Iné (konkretizujte prosím v diskusii čo Vám chýba).
1
0%
 
Celkom hlasov: 253

tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@ALL: dávam k dispozícii hlasovanie. Max počet odpovedí, ktoré môžete zvoliť = 5.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Zatiaľ veľmi zaujímavé výsledky :) V podstate 3 top sú: brokeri, rozhovory s ľuďmi z fóra a zaujímavé grafy :like:

:pozor: Pridajte sa svojim hlasovaním ďalší, nech máme čo najviac hlasov! :potlesk:
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Pribúda to, dajte názor aj ďalší. Odpovedalo dokopy len cca 20 z nás (zaokrúhlene 100 odpovedí / 5). :)
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa Fund »

...dalo by sa viac zvyraznit anketu ak sa objavi na fore? je to tu trosku schovane.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Fund napísal: Po 20 02, 2023 7:34 am ...dalo by sa viac zvyraznit anketu ak sa objavi na fore? je to tu trosku schovane.
Ahoj Fund, žiaľ teraz už nie :/ By sme prišli o všetky výsledky, už som to v minulosti raz tak upravil a hlasovanie sa resetovalo. Na budúce budem na to myslieť. Ale počkaj, niečo ešte vyskúšam...

EDIT: lepšie? Je to teraz ako oznámenie pre celý portál :)
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa Fund »

tomáš virdzek napísal: Po 20 02, 2023 6:14 pm
Fund napísal: Po 20 02, 2023 7:34 am ...dalo by sa viac zvyraznit anketu ak sa objavi na fore? je to tu trosku schovane.
Ahoj Fund, žiaľ teraz už nie :/ By sme prišli o všetky výsledky, už som to v minulosti raz tak upravil a hlasovanie sa resetovalo. Na budúce budem na to myslieť. Ale počkaj, niečo ešte vyskúšam...

EDIT: lepšie? Je to teraz ako oznámenie pre celý portál :)
...jasne urcite lepsie,bolo to schovane pod zalozkou "Informacie o diskusii" intuitivne by som tam anketu vobec nehladal,tiez som na nu narazil nahodou :) teraz narazi na nu kazdy :like:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa Ladis »

My bychom uvítali na webe ako-investovať.sk
:idea: Keby tu zmizol mobing. Prestalo tu ubližovanie ostatným členom fora. Prestala sa tu publikovať performance ostatných členov fóra. Prestali tu ľudia publikovať akcie, ktoré majú iní ľudia z fóra, keď to vie len človek sám.

:idea: Už mnoho rokov tu niekoľko ľudí publikuje, ako hlboko v mínus mám akcie, ktoré vôbec nemám.

:idea: Každý tu môže publikovať, ktoré on sám má akcie a ako sú v plus alebo v mínus.
Nikto tu nesmie publikovať akcie od niekoho iného a ich mínus alebo plus, keď to nikto nevie, pretože akcie boli mnohokrát prikúpené a zlacnená priemerná nákupná cena.

:idea: Je nutné, aby zmizol z fóra mobing, ubližovanie ostatím, urážky, ohováranie, zosmiešňovanie, oznamovanie performance akcií ostatných členov fora.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa Glogol »

Ladis, za mobbig nemoze forum ani internet. mozu zan ludia co pisu. Na druhej strane ludia co sa prezentuju parcialnymi uspechmi v investovani, ci uz vytrhnutymi spolocnostami z portfolia alebo vytrhnutym casovym horizontom si o mobbing (alebo kritiku alebo konfrontaciu alebo porovnanie ) priam koleduju. Ale aj tak ho neschvalujem - osobne sa snazim drzat zasady ze najlepsia je ignoracia a nereagovanie.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Pheggas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 14 01, 2023 9:54 am
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa Pheggas »

Mňa by zaujímala excel kalkulačka s grafmi kde by som videl všetky výpočty, možno aj s nejakým popisom prečo sa to počíta daným spôsobom, na čo si dávať pozor napr. pri tvorbe svojej kalkulačky a podobne. Nie každému sa chce nonstop chodiť na X stránok aby si vypočítal niekoľko vecí.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj Pheggas, neviem či som Ťa správne pochopil, myslíš to tak, že spraviť nejakú kalkulačku na webe a okrem webového spracovania tam dať aj verziu v exceli, aby si videl vzorce? Ak som zle pochopil, daj nejaký konkrétny príklad :)
Pheggas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 14 01, 2023 9:54 am
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa Pheggas »

Nemyslel som webovú verziu. Skôr ju spraviť v exceli a potom zavesiť buď sem na fórum alebo spraviť o tom príspevok na blogu ako investovať :) . Ak by sme sa chceli posunúť ešte o niečo ďalej, spraviť pre tú kalkulačku aj GitHub kde by jednotliví contributori podávali pull requesty čiže by na tom nemakal jeden človek ale viacerí - práca komunity. :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Pheggas: vieš mi v skratke vysvetliť čo je ten GitHub? Vďaka :) Znie to lákavo, ale neviem ako to funguje, a tiež, na čom by vlastne makali vicerí, keď by tá kalkulačka bola hotová.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa Adammd »

Nieco ako ulozisko zdrojoveho kodu roznych programov, doplnkov programov....je to pre programatorov, okrem ineho mozes diskutovat o problemoch atd

https://cs.wikipedia.org/wiki/GitHub
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Vďaka za vysvetlenie Adam :)
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa JanH »

Vraciam sa k tomuto vláknu porovnanie brokerov, recenzie brokerov. Téma ktorá získala najviacej hlasov. Mohli by sme @tomas @juggler @all dať dokopy zoznam brokerov, ktorí su pre naše pomery zaujímaví a postupne pozbierať nejaké ucelené info k tomu. Klady a zápory. Výsledok by mohol byť vo forme článku. Čo vy nato? Resp. návrhy?
Osobne sa mi páči aj ten návrh rozhovory so zaujímavými ľuďmi z fóra (formou článku otázky->odpovede).
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Jano: dík za obnovenie :) Jo toto má byť aj pre mňa priorita, aspoň niečo z tých oblastí sem dodať, spraviť doplniť. Bral som to vždy tak, že na to budem sám, takže som sa nevedel celkom rozhodnúť čo. Všetko to pochopiteľne nedám. Čiže ak bude nejaká pomoc z Vašej strany/ kohokoľvek, budem Vám veľmi vďačný :)
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa vladko11 »

Nevidím v ankete ani jeden hlas, ktorý by žiadal témy o voľbách, domácej ani zahraničnej politike, o obrane a bezpečnosti a pod. Napriek tomu sa tu príspevky na tieto témy pravidelne objavujú.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Vladko: spravíme anketu aj k tejto téme. Sám cítim ako nevyhnutnosť to spraviť, takže potom na tú anketu nezabudni :)
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 306
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 56 times
Been thanked: 65 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa Truncus »

Ja by som privítal, keby diskutujúci aspoň čiastočne odhalili podstatu svojho edge a know how v tradingu alebo investovaní...
Alebo aspoň také ich príspevky o vývoji v čase.

Ale to sa najskor nestane, pretože sú to tvrdo vydreté záležitosti... :D

A privítal by som aj anketu o zakázaní politických diskusií, ktoré len rozdeľujú diskutérov a oberajú o čas a myslím si, že sem nepatria, toto nie je mienkotvorné fórum a ani politické...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa rmaly »

JanH napísal: Ut 03 10, 2023 9:42 pm Vraciam sa k tomuto vláknu porovnanie brokerov, recenzie brokerov. Téma ktorá získala najviacej hlasov. Mohli by sme @tomas @juggler @all dať dokopy zoznam brokerov, ktorí su pre naše pomery zaujímaví a postupne pozbierať nejaké ucelené info k tomu. Klady a zápory. Výsledok by mohol byť vo forme článku. Čo vy nato? Resp. návrhy?
Osobne sa mi páči aj ten návrh rozhovory so zaujímavými ľuďmi z fóra (formou článku otázky->odpovede).
Pod toto sa podpisujem... Idealne, keby to bolo nejak "zive"... Za mna pouzivam Fio, tak k tomu viem dodat info k clanku ak treba - ak by to niekto vedel zkompilovat do ucelenej podoby (nieco ak Jugglerov uzasny zoznam 24 sposobov investovania do ETF)...

Dalsi "zivy" zoznam by mohol byt napriklad appiek / programov (mobil / PC) na trackovanie portfolia (napriklad finance yahoo na mobile, alebo portfolio performance na PC, Delta apod)...
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

rmaly napísal: Pi 15 12, 2023 5:28 pm
Pod toto sa podpisujem... Idealne, keby to bolo nejak "zive"... Za mna pouzivam Fio, tak k tomu viem dodat info k clanku ak treba - ak by to niekto vedel zkompilovat do ucelenej podoby (nieco ak Jugglerov uzasny zoznam 24 sposobov investovania do ETF)...

Dalsi "zivy" zoznam by mohol byt napriklad appiek / programov (mobil / PC) na trackovanie portfolia (napriklad finance yahoo na mobile, alebo portfolio performance na PC, Delta apod)...
@rmaly: vďaka za reakciu, poďme to teda zbierať a dávať dokopy. Písať to môžem aj ja sám, len budem potrebovať info. Napíšem Ti SS, môžeme to pilotne skúsiť s Tebou ak si za :)

PS: pridanú hodnotu viem do toho pridať aj sám tým, že si vždy vyskúšam u každého brokera aj demo, čo zhodnotím, len sa obávam toho, že to moje hodnotenie bude pochopiteľne možno trochu subjektívne... Skúsim ale vymyslieť nejaké objektívne (merateľné) kritéria...
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahojte,

s @rmaly sme sa spojili, naposielal mi viac vecí k FIO, a hneď som si uvedomil, že FIO má čo si pamätám aj Martin7 a určite aj ďalší a tak ma napadlo spraviť to FIO ako akéhosi pilota na začiatok, ako nám to bude fungovať a potom by sme pridali aj ďalších a ďalších.

Riešením by bolo spraviť nejaký sharovaný dokument, kde by som spravil nejakú štruktúru, podľa ktorej by sa naplnilo najskôr to FIO a potom aj ďalší. Problémom je, že keď ten dokument takto verejne sprístupníme komukoľvek, je nám asi jasné, že sa môže nájsť kopa "dobrákov", ktorí nám tam vpíšu kadečo :mrgreen:

Preto uvažujem nad 2mi riešeniami.

1. že to budem nahadzovať len ja a sprístupním to na pozeranie komukoľvek
2. že to sprístupním na úpravy aj vybraným osobám, napr. rmaly a Martin7 kvôli FIO, a potom ďalším zas kvôli iným brokerom.

Pri tej dvojke ma iba napadá, ako sa to dá sprístupniť len vybraným osobám? Cez mail, nejaké heslo? Má s tým niekto skúsenosti prosím?

Nemám s tým žiadnu skúsenosť, takže dík moc za rady :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

tomáš virdzek napísal: Ut 19 12, 2023 11:53 am Preto uvažujem nad 2mi riešeniami.

1. že to budem nahadzovať len ja a sprístupním to na pozeranie komukoľvek
2. že to sprístupním na úpravy aj vybraným osobám, napr. rmaly a Martin7 kvôli FIO, a potom ďalším zas kvôli iným brokerom.

Pri tej dvojke ma iba napadá, ako sa to dá sprístupniť len vybraným osobám? Cez mail, nejaké heslo? Má s tým niekto skúsenosti prosím?

Nemám s tým žiadnu skúsenosť, takže dík moc za rady :)
Nahras si to na Google Disk. Na uploadnuty dokument kliknes pravym tlacitkom a v nastaveniach zakliknes, ze dokument moze prezerat akakolvek osoba, ktora ma odkaz. Skopirujes si odkaz a posles ho mailom/spravou komukolvek, o kom chces, aby ked nan klikne, sa mu otvoril subor na tvojom Gmail disku.

Ak mas gmail ucet, tak Google disk najdes medzi Google ikonkami (9 bodiek - 3x3 - vedla tlacitka "Prihlasit sa"). Byva to taky trojfarebny trojuholnik.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa iosephus »

Dá sa to cez google disk odomknúť len na vybrané gmail adresy, nikto iný.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Anketa na rok 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

iosephus napísal: St 28 02, 2024 8:09 pm Dá sa to cez google disk odomknúť len na vybrané gmail adresy, nikto iný.
Zaujimava poznamka.
V tom prvom pripade, uzivatel, ktoremu prisiel odkaz, vobec nemusi mat gmail ucet vytvoreny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"