export pokladnicnych blockov do excelu

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Marcelko Es
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 07 08, 2017 12:22 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa Marcelko Es »

Ahojte, dnes som nahodil na web aplikaciu ktora vyexportuje z pokladnicneho bloku excel (CSV) subor s polozkami a ich cenami.

Je to zadarmo a ostane to zadarmo.

Tak mi prislo na um Vam to sem zavesit - ked sa venujete financiam, mozno si robite aj nejake domace uctovnictvo v exceli, pripadne to viete vyuzit inak.

lik: https://blocek2csv.herokuapp.com/
Naposledy upravil/-a Marcelko Es v So 12 02, 2022 3:28 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: export blockov do excelu

Príspevok od používateľa glengoolie »

co ti jebeee, to som nevedel ze sa pokladnicne blocky cele registruju niekde aj s obsahom poloziek. to je haluz. za chvilu aj velkost penisu budu ukladat niekde...

anyway, mal by si si upravit nazov a doplnit ze ide o pokladnicne blocky lebo som nechapal o co ide najprv. za druhe, asi prva polozka ti nespravne zapisuje data lebo mi ukazuje cenu celkom 0 a bez dph 49 pricom to ma byt naopak. ostante polozky su ok. taktiez to zapisuje ceny v centoch, asi by bolo lepsie to prepocitat na cele eura alebo aspon napisat Cena(cent). a do tretice, vypisovat ten kod je dost makacka, chcelo by to mobilnu aplikaciu ktora naskenuje ten QR kod a priamo ho vyhlada v db a vypise tieto veci. i ked asi na to uz nieco bude?

ps: este poznamka - vygenerovany subor by sa mal volat podla toho idcka aby clovek vedel o ktory blocek ide ked to vyexportuje.
for the best of times
Marcelko Es
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 07 08, 2017 12:22 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: export blockov do excelu

Príspevok od používateľa Marcelko Es »

glengoolie napísal: So 12 02, 2022 3:25 pm co ti jebeee, to som nevedel ze sa pokladnicne blocky cele registruju niekde aj s obsahom poloziek. to je haluz. za chvilu aj velkost penisu budu ukladat niekde...

anyway, mal by si si upravit nazov a doplnit ze ide o pokladnicne blocky lebo som nechapal o co ide najprv. za druhe, asi prva polozka ti nespravne zapisuje data lebo mi ukazuje cenu celkom 0 a bez dph 49 pricom to ma byt naopak. ostante polozky su ok. taktiez to zapisuje ceny v centoch, asi by bolo lepsie to prepocitat na cele eura alebo aspon napisat Cena(cent). a do tretice, vypisovat ten kod je dost makacka, chcelo by to mobilnu aplikaciu ktora naskenuje ten QR kod a priamo ho vyhlada v db a vypise tieto veci. i ked asi na to uz nieco bude?
Dik, upravene ;)

no ono to uz je spravene s tou kamerou (https://www.youtube.com/watch?v=z-pcBIShykg), ale problem je v tom, ze kym sa hram na svojom piesocku (localhost) to funguje ale akonahle to dam na web, tak ma heroku blokuje a nedovoli mi pristupovat k uzivatelovim periferiam (kamera, mikrofon, ...) but kvoli tvojej bezpecnosti alebo kvoli tomu ze som nezaplatil :D predsalen je to free hosting

Nerozumiem tomu ze prva polozka je zle, moje bloky to nacitalo dobre, ak to nie je tajomstvo, vies mi poslat ten tvoj blok aby som sa na to pozrel? mozno tam je bug.

Ceny v centoch? opat nerozumiem, mne to pise napr takto:
27.11.2021 16:01:37 TS zemiaky B 2 kg 1 1,69 1,54 1,69 1,54 10 TESCO STORES SR, a.s. 31321828 2020301140 SK7020000317
cize desatinne cisla, bez akychkolve dalsich serepeticiek aby sa tie udaje dali pouzit na vypocty, ak tam niekto chce vidiet znak € tak by mal pouzit format bunky
ps: este poznamka - vygenerovany subor by sa mal volat podla toho idcka aby clovek vedel o ktory blocek ide ked to vyexportuje.
- good point, spravim :)
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa glengoolie »

cislo je O-A009376726C54E7F89376726C5BE7FAE

tu je vysledok - ty mas asi desatiny lebo mas ceny nad euro, tu su vsetky pod 1 euro.
blok.png
fyi - nie je to moj blok
for the best of times
Marcelko Es
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 07 08, 2017 12:22 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa Marcelko Es »

Zvlastne, mne to ukazuje dobre, schvalne som to otvoril v 2 programoch (LibreOffice Calc aj MS Excel) + na mobile som skusal jeden svoj a tiez ok.

Nemas nahodou nastavene "zaokruhlovanie" resp znizenie poctu desatiinych miest? (klik na bunku / stlpec -> cca v strede znizenie / zvysenie desatinych miest)
cals + exel
cals + exel
nastavenie
nastavenie
mobil01
mobil01
Marcelko Es
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 07 08, 2017 12:22 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa Marcelko Es »

glengoolie napísal: So 12 02, 2022 3:47 pm cislo je O-A009376726C54E7F89376726C5BE7FAE

tu je vysledok - ty mas asi desatiny lebo mas ceny nad euro, tu su vsetky pod 1 euro.
blok.png

fyi - nie je to moj blok

:D :D jasne uz chapem kde je problem... Na tvojom obrazku je vidno ze to mas cele poposuvane, v stlpci Predajca mas cisla a predajca (tesco) je mimo.
A to je preto ze moj generator CSV pouziva ako oddelovac buniek ";" a ty si pri otvarani suboru mal zakliknute obe moznosti, oddelovac ";" aj "," preto ti napr aj DPH 20,0 rozbije na 2 bunky 20 a 0.

treba zavriet a otvorit znova so spravnym delimiterom
delimi.PNG
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa glengoolie »

hej, nepozrel som to najprv v obycajnom textaku. je to ok.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa Substance242 »

:-O Ja som asi trochu zaostalý, ale nevedel som že cez nejaké UID (napríklad O-e24484bb51df4e478484bb51dfee474e) si môžem pozrieť celý nákup... wow. (začudovaný pohľad) Parádna vecička, bookmarkujem. :-)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
rollsicek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 05 12, 2022 7:24 pm

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa rollsicek »

Zdravim, zaujala ma táto aplikácia a pravdu povediac zišla by sa mi ta funkcia exportu bločkov do excellu, ale nejako to nefunguje. Hlási aplication error... Robím ja niečo zle, alebo už sa aplikácia stiahla?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Kto ze sa mi to smial, ked som hovoril ze cashless je zly napad pre sukromie, bolo mi povedane, ze banky nevidia nic len sumu? :)
Super napad. Orwell sa musi v hrobe smiat..
:) :) :)
Odoslané z počítača
Marcelko Es
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 07 08, 2017 12:22 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa Marcelko Es »

iceberg8 napísal: Ne 11 12, 2022 4:13 pm Kto ze sa mi to smial, ked som hovoril ze cashless je zly napad pre sukromie, bolo mi povedane, ze banky nevidia nic len sumu? :)
Super napad. Orwell sa musi v hrobe smiat..
:) :) :)
Banka asi nevidi obsah nakupu, len cenu a predajcu - ale kazdy predajca vie co ti predal a musi to posielat na financnu spravu. Ja napr cislo karty nevidim, ale co vsetko posiela pokladnica na centralu tazko povedat.

Takze ano, stale plati pravidlo, ze hambate casopisy radsej v hotovosti ;)
Marcelko Es
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Po 07 08, 2017 12:22 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa Marcelko Es »

rollsicek napísal: Po 05 12, 2022 7:27 pm Zdravim, zaujala ma táto aplikácia a pravdu povediac zišla by sa mi ta funkcia exportu bločkov do excellu, ale nejako to nefunguje. Hlási aplication error... Robím ja niečo zle, alebo už sa aplikácia stiahla?
Heroku ako prevadzovatel priestoru zrusil free hosting aj na mikro aplikacie. Niekedy v Nov. myslim. Teraz riesim viacero inych veci a cele to chcem dat na svoj plateny server, tak tam prihodim aj blocky. Hadam do konca Marca by som to mohol zbuchat
Vandit
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 01 02, 2024 11:46 pm

Re: export pokladnicnych blockov do excelu

Príspevok od používateľa Vandit »

Marcelko Es napísal: Št 02 03, 2023 11:43 pm
rollsicek napísal: Po 05 12, 2022 7:27 pm Zdravim, zaujala ma táto aplikácia a pravdu povediac zišla by sa mi ta funkcia exportu bločkov do excellu, ale nejako to nefunguje. Hlási aplication error... Robím ja niečo zle, alebo už sa aplikácia stiahla?
Heroku ako prevadzovatel priestoru zrusil free hosting aj na mikro aplikacie. Niekedy v Nov. myslim. Teraz riesim viacero inych veci a cele to chcem dat na svoj plateny server, tak tam prihodim aj blocky. Hadam do konca Marca by som to mohol zbuchat
Ahoj, prosim ta kde by som nasiel tvoju aplikaciu. Strasne by som potreboval nieco podobne potrubujem naskenovat blocky a vyhodit data do excelu. Dakujem pekne za pomoc.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"