Myk - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal: Pi 17 06, 2022 4:07 pm 1x SXR8 za 362.02 Eur
Vyplnil se order:

SELL SXR8 za 319,37, profit 54,92USD po odečtení poplatků
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

IVV buy 393,29
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

IVV buy 386,56 - dokup pozice
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

STNE -1 PUT NOV23 12 - výpis opce za 1,1

Už nějakou dobu držím 100ks STNE koupených za 12 a mám proti nim vypsanou OCT CALL 13 za 1,15 (vypisoval jsem před časem, když byla cena STNE > 13). Dohromady to tvoří covered call.

Tenhle výpis je na dokoupení pozice pokud poklesne, pokud ne, seberu jen prémium.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

STNE -1 PU NOV23 11 - výpis opce za 1,15
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

STNE -1 PUT NOV23 10 za 0,95
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal: St 06 09, 2023 9:57 pm STNE -1 PUT NOV23 12 - výpis opce za 1,1

Už nějakou dobu držím 100ks STNE koupených za 12 a mám proti nim vypsanou OCT CALL 13 za 1,15 (vypisoval jsem před časem, když byla cena STNE > 13). Dohromady to tvoří covered call.

Tenhle výpis je na dokoupení pozice pokud poklesne, pokud ne, seberu jen prémium.
uzavření vypsané opce za 0,05.

STNE ohlásilo buyback a cena vyrostla na 13,6. Zavírám opci týden před expirací.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

STNE -
vypsané opce vypršely bezcenné. Celkový profit je 435 za 2 měsíce při celkovém maximálním risku 3200 USD (100 akcií za 1200, 3 vypsané opce s BE 1100, 1000 a 900 USD, call opce byla krytá akciemi)
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

SOL Solana out za 149,95 USDC

Prodána veškerá Solana nakoupená v roce 2022 za ceny 140 až 80. Sol bylo nastakováno za 6% p.a. a teď jsem všechno prodal.

USDC převedu na Eur a pošlu z Binance na účet.

Tím jsem z krypta venku a nemíním se se prozatím vracet. Důvod - ztráta důvěry ve smysl krypta. Solana je síť, která je postavena na poskytování vysokého výkonu, dokáže zpracovat 60000 transakcí za sekundu, transakce stojí pár centů - a za dva roky se neobjevila žádná smysluplná aplikace, která by tenhle protokol využívala. Všechno jsou jen burzy a dex, kde si nadšnci mění jeden coin za druhý, reaálné aplikace nejsou nikde k vidění. Ze slibů, jak je krypto nová přelomová technologie, která bude mít hromadu uplatnění, se nic nerealizuje. Solana je 5. největší kryptoměna. 1 BTC, 2 ETH, 3 USDT. 4BNB (token nebo akcie Binance) 5. SOL
SOLana aktuálně roste, protože roste Bitcoin a hodleři bitcoinu zbohatli a přemýšlí o diversifikaci. Asi část BTC mění na SOL, protože na trhu nic aktuálně jiného není. Je možné, že BTC dál poroste díky ETF, ale i tam jsem přesvědčený, že je to jen hype (hodně dlouhý a bude asi ještě dlouhý), ale ani v BTC nevidím žádný smysl.
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa polovnik »

ok zaujimavy pohlad , dufam ze SOL dojde na aspon svoje minule ATH
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

polovnik napísal: Št 07 03, 2024 9:45 pm ok zaujimavy pohlad , dufam ze SOL dojde na aspon svoje minule ATH
Asi ano, protože ETF na BTC jsou obrovský boost pro příliv peněz do krypta. Proč? Vysvětlí perlička, která se mi stala.
Po prodeji SOL (resp. mSol varianty za USDC) mám na peněžence USDC. Když je chci převést na binance, tak nemůžu, protože nemám dostatek SOL na poplatek za převod. Chybí mi 0,0037 SOL. Když si chci vyměnit část USDC na SOL, tak nemůžu, protože nemám dostatek SOL na poplatek.
Jdu na Binance, nemám tam nic, protože jsem už dříve vybral eura. Chci si dobít 15 Eur (minimum) abych si vyměnil 0,01 SOL na poplatek. Minimální poplatek za vklad je 1 EUR. Binance nabízí vložit to přes Paymonade se slevou jen za 0,5 eur. Kliknu, chce to KYC process. Fotka, dokumenty. Ok, review bude hotové za 3 dny. Pak to budu moci poslat SEPA platbou a půjde to 1-3 dny. Pak pošlu 15 Eur na Binance za poplatek 0,5Eur, koupím 0,01 SOL za poplatek, pošlu ho za 0,0037 SOL na peněženku, pak si z peněženky pošlu USDC na binance za poplatek 0,0037 SOL, pak si vyměním za poplatek USDC na Eura a za poplatek 0,5 Eur na svůj Eurový účet. Pak vyplním daňové přiznání a zdaním zisk vydělaný na držení a prodeji SOL.

Krypto je prý budoucnost :)
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa polovnik »

:)) yes we are still so early ;)
Wolf
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 19 04, 2021 10:29 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Wolf »

Myk napísal: Št 07 03, 2024 9:29 pm SOL Solana out za 149,95 USDC

Prodána veškerá Solana nakoupená v roce 2022 za ceny 140 až 80. Sol bylo nastakováno za 6% p.a. a teď jsem všechno prodal.

USDC převedu na Eur a pošlu z Binance na účet.

Tím jsem z krypta venku a nemíním se se prozatím vracet. Důvod - ztráta důvěry ve smysl krypta. Solana je síť, která je postavena na poskytování vysokého výkonu, dokáže zpracovat 60000 transakcí za sekundu, transakce stojí pár centů - a za dva roky se neobjevila žádná smysluplná aplikace, která by tenhle protokol využívala. Všechno jsou jen burzy a dex, kde si nadšnci mění jeden coin za druhý, reaálné aplikace nejsou nikde k vidění. Ze slibů, jak je krypto nová přelomová technologie, která bude mít hromadu uplatnění, se nic nerealizuje. Solana je 5. největší kryptoměna. 1 BTC, 2 ETH, 3 USDT. 4BNB (token nebo akcie Binance) 5. SOL
SOLana aktuálně roste, protože roste Bitcoin a hodleři bitcoinu zbohatli a přemýšlí o diversifikaci. Asi část BTC mění na SOL, protože na trhu nic aktuálně jiného není. Je možné, že BTC dál poroste díky ETF, ale i tam jsem přesvědčený, že je to jen hype (hodně dlouhý a bude asi ještě dlouhý), ale ani v BTC nevidím žádný smysl.
Je to tak. Existujú na tom ešte hry, hlavne hazardné a kopec podvodov :)

Blockchainu sa dosť venujem v rámci svojho Ph. D. štúdia, takže mám na túto tému prečítaných desiatky odborných článkov z vedeckých časopisov. Vždy sa v nich používa Ethereum, či je to blockchain v IoT, smart homes, supply chain, priemyseľ 4.0 alebo hocičo – vždy sa všetky experimenty kódia a testujú nad Ethereom. Občas ešte Hyperledger, ale to je free open-source platforma a nemá to zisk potenciál – nemá to vlastný token na burze. Občas ešte vidím Bitcoin, ale ten si nechceme zasierať NFT hľúposťami :)

Ethereum som stále moc neprišiel na chuť z investičného hľadiska, oproti Bitcoinu, v ktorom určitú hodnotu vidím, ale po technickej stránke je fakt dobré – funkčné, stabilné a jednoduché na vývoj.

Solanu som nevidel v žiadnom odbornom článku, na žiadnej konferencii, žiadny use-case v nejakej aplikácii, proste nič. Dokonca tá sieť máva výpadky. Blockchainová sieť, ktorá má byť decentralizovaná a distribuovaná na tisícky uzlov po celom svete, takže pokiaľ aspoň jeden z nich beží, musí bežať všetko… má úplny výpadok. Je to úplne mimo a proti celej filozofii krypta, vlastne by to na blockchaine ani nemalo byť možné :D

Bitcoin a Ethereum majú aspoň nejaký fundament, ako bezpečnú technológiu, atd. Na Solane je krásne vidieť, ako moc je investovanie o emóciách, sú to desiatky miliárd $ investovaných iba do FOMO a pekných marketingových rečí.

Gratulujem každému, kto lacno kúpil :) Ten bull-market je na začiatku a Solana by sa kľudne mohla vyšplhať niekoľkokrát vyššie, no otázkou je, kedy budú mať tvorcovia dosť $, prestane ich to baviť a začnú predávať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"