Aky typ investicie cez brokera je najbezpecnesie?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am
Has thanked: 1 time

Aky typ investicie cez brokera je najbezpecnesie?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Zdravim , Rozmyslam ,ze predam nejake akcie a nahradim to UCITS ktore je skoro tak bezpecne ako cash . Nechcem drzat vyslovene cash na ucte koli moznemu kolapsu brokera. Aj ked je to ibkr , vsetko je asi mozno .
Ake UCITS by som mohol kupit ktore by bolo tak bezpecne , skoro ako cash ??? Som Ok s 2-3% pohybom jednym alebo druhym smerom.
Dlzka drzania mozno 3mes az rok . Mal som iba USD akcie takze mal by som iba USD a asi by som chcel ostat v USD

Pozeral som aj USA etf ktore by som mohol kupit pomocou opcie. Ale tie maju vykyvy TLT,,
SHY nevyzera zle

Dakujem .
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am
Has thanked: 1 time

Re: Aky typ investicie cez brokera je najbezpecnesie?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Co tak Vanguard USD Treasury Bond ETF (VUTY.IR) ?
Neboze aj toto krachnut na nulu alebo 10-20% ?
Neviem toho vela o dlhopisoch
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Aky typ investicie cez brokera je najbezpecnesie?

Príspevok od používateľa andre »

Ked tak by som vyberal nejake long term EUR (kvoli kurzovemu riziku) ETF, pozri si cele toto vlakno https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 86#p179086

A ktomu krytiu u brokera si pozri toto https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 90#p181190
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"