Pouziva niekto order flow, volume profile a market profiles?

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Pouziva niekto order flow, volume profile a market profiles?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Zdravim , robim day trading a swing trading ale pouzivam hlavne TA , nepouzivam level2 alebo DOM , ale zacal som citat torchu o orderflow , volume profiles etc. Vyzera to zaujimavo ale kurzy a indikatormi stoja okolo $500-750 . Ako ste sa naucili tieto metody a su ozaj tak efektivne?

Zo vsetkych kurzov na youtube sa mi najviac pozdava trader dale , ale zase rozmyslam , ked som schopny urobit co i len 20% rocne nebudem predavat kurzy ale rozbehnem trading firm .

Aj tak nechapem ako moze niekto v praxi pouzivat DOM , cisla sa menia tak rychlo , ze sa mi to zda nemozne v praxi pozuvit. Zatial co order flow kde sledujete delta,cum delta podobne ako to robi chlapik z orderflows na youtube sa mi zda viac pouzitelne v praxi. (orderflows - Michale Valtos predava nefunkcny soft podla ludi z futures forums. -scammer )

Dakujem za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Pouziva niekto order flow, volume profile a market profiles?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jan7925 napísal: Št 16 03, 2023 8:50 am Zdravim , robim day trading a swing trading ale pouzivam hlavne TA , nepouzivam level2 alebo DOM , ale zacal som citat torchu o orderflow , volume profiles etc. Vyzera to zaujimavo ale kurzy a indikatormi stoja okolo $500-750 . Ako ste sa naucili tieto metody a su ozaj tak efektivne?

Zo vsetkych kurzov na youtube sa mi najviac pozdava trader dale , ale zase rozmyslam , ked som schopny urobit co i len 20% rocne nebudem predavat kurzy ale rozbehnem trading firm .

Aj tak nechapem ako moze niekto v praxi pouzivat DOM , cisla sa menia tak rychlo , ze sa mi to zda nemozne v praxi pozuvit. Zatial co order flow kde sledujete delta,cum delta podobne ako to robi chlapik z orderflows na youtube sa mi zda viac pouzitelne v praxi. (orderflows - Michale Valtos predava nefunkcny soft podla ludi z futures forums. -scammer )

Dakujem za pomoc.

ja som cca pred 10 rokmi nastudoval knihu MARKET PROFILE od Tureka, ale realne v tych metodach som nenasiel ziaden edge.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Pouziva niekto order flow, volume profile a market profiles?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Od kedy som tu pisal ,trochu som o tom studoval a ked robite day trading tak to ma svoje vyuzitie ale je to drahy spas.Live full LEVEL 2 od ibkr je okolo $80 ked robite aj opcie. Potom potrebujete nieco ako jigsaw soft co je viacmenej na scalping. Takze commisions vas znicia , a potrebuje mozno mat 50K na day trading aby to malo vyznam .

Ja mam nejaky zakladny level 2 ,ktory nie je plny market depth , ale vidim kolko co traduje takze ono to pomaha ked tradujete market ktory ma maly volume, vidim presne kto ma kolko bid/ask

V ibkr sa to vola booktrader, len opatrne kde na to kliknete lebo je to nastavena tek , ze vam to rovno moze kupit alebo predat priamo z booktraderu .
Axer500
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 02 03, 2024 8:17 pm

Re: Pouziva niekto order flow, volume profile a market profiles?

Príspevok od používateľa Axer500 »

Bože dúfam že žiješ šéfe. :D Ja sa tomuto venujem posledné mesiace a hľadám ľudí ktorí sa buď tomu venujú, chcú venovať alebo najlepšie skupinu ľudí kde si na tom fičia. Neviem ako ďaleko si sa dostal so skúsenosťami alebo či si to vzdal ale dúfam že nie. Nechcem to tu moc rozpisovať ak by si sa náhodou neozval takže ak by si ešte na tomto fóru žil čakám na odpoveď hocijakú odpoveď :uctievanie:
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"