Zizzy + Axe Capital

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
valentin8
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 25 10, 2022 9:42 pm
Been thanked: 12 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa valentin8 »

Neviem ci to tu už bolo ale mam info z prvej ruky ze zamestnancom dlzia minimálne 3 platy, myslím teraz it oddelenie
Natalik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2023 11:20 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Natalik »

valentin8 napísal: Pi 17 03, 2023 9:38 pm Neviem ci to tu už bolo ale mam info z prvej ruky ze zamestnancom dlzia minimálne 3 platy, myslím teraz it oddelenie
To je dosť možné, ja mám informácie také že viacerí zamestnanci si stále zastávajú Beresa a neveria tomu že to bol podvod, alebo žeby vedeli lebo v tom idú aj oni. Zamotané....
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Franto: Čo sa tu bude diať uvidíme. Každopádne mňa by veľmi zaujímala jedna otázka. Vie mi prosím Vás niekto vysvetliť, kto sa chytí na sľub 100% výnosu a prečo?

EDIT: Zamýšľal som sa nad tým a ja osobne by som spozornel už pri napr. sľubovaných 10-15% pri korporátnych dlhopisoch. Ešte s vyšším číslom, dokonca so 100% :shock: by podľa mňa v človeku už mala celkom prirodzene zablikať varovná kontrolka, aj keď nemá nejaké veľké skúsenosti s investovaním. Čím to teda je, že evidentne nie? Či len niečo zle čítam, resp. zle rozumiem?..
Natalik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2023 11:20 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Natalik »

Zdravím, chcem poprosiť každeho kto bol podvedený spoločnosťou axe capital group aby mi napísal do správy, ak teda chcete riešiť situáciu. Ďakujem
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa jogo »

tomáš virdzek napísal: Pi 17 03, 2023 11:05 pm EDIT: Zamýšľal som sa nad tým a ja osobne by som spozornel už pri napr. sľubovaných 10-15% pri korporátnych dlhopisoch. Ešte s vyšším číslom, dokonca so 100% :shock: by podľa mňa v človeku už mala celkom prirodzene zablikať varovná kontrolka, aj keď nemá nejaké veľké skúsenosti s investovaním. Čím to teda je, že evidentne nie? Či len niečo zle čítam, resp. zle rozumiem?..
Keď tu vážený člen fóra, ktorý robil profi trading pre viaceré spoločnosti tvrdil, že junior-trader po zaškolení robí minimálne 15% mesačne zisku z prideleného kapitálu a oponoval som mu tu tuším len ja, tak potom sa nemôžeme diviť, že ľudia uveria aj na 100% ročný výnos...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JanH »

jogo napísal: Ne 19 03, 2023 9:17 am
tomáš virdzek napísal: Pi 17 03, 2023 11:05 pm EDIT: Zamýšľal som sa nad tým a ja osobne by som spozornel už pri napr. sľubovaných 10-15% pri korporátnych dlhopisoch. Ešte s vyšším číslom, dokonca so 100% :shock: by podľa mňa v človeku už mala celkom prirodzene zablikať varovná kontrolka, aj keď nemá nejaké veľké skúsenosti s investovaním. Čím to teda je, že evidentne nie? Či len niečo zle čítam, resp. zle rozumiem?..
Keď tu vážený člen fóra, ktorý robil profi trading pre viaceré spoločnosti tvrdil, že junior-trader po zaškolení robí minimálne 15% mesačne zisku z prideleného kapitálu a oponoval som mu tu tuším len ja, tak potom sa nemôžeme diviť, že ľudia uveria aj na 100% ročný výnos...
Jogo, Tomas, mnohi sprostredkovatelia a financni "poradcovia" vyuzivaju mnohe manipulativne metody. Cital som o tom jednu studiu a vysledok bol, ze ludia su statisticky skor ochotny ist do investovania, kde Ti slubia 100% ako do investovania, kde mas slubenych 10%. Dovod je ludska vlastnost, chamtivost. V neposlednom rade je tiez v ludskej povahe snazit sa verit a uverit ludom. "Ved ten úspešný fesak v obleku, co sa ohana tolkymi odbornymi vyrazmi a v kancelarii ma otapetovanu stenu diplomami by ma urcite nechcel oklamat." K tomu uz spominane BUZZWORDS ako: "o 10 rokov nemusite vobec pracovat" ,"zabezpecite rodinu", "vela vasich znamych to ma, chcete byt vy jediny na dochodku chudak"? Urcite to hranici minimalne s nejakom slusnostou, ale je to proste tak. Keby išli s celou pravdou von asi by nezarobili podľa ich predstáv.
Jelka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 02 03, 2023 8:56 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Jelka »

Natalik napísal: Pi 17 03, 2023 9:20 pm Zdravím, vidím že veľa ľudí už prišlo nato že ide o veľký podvod. Žiaľbohu , situácia je veľmi zlá... Vidím že je veľmi veľa ľudí ktorí boli oklamaní.. možno by bolo dobré založiť nejakú skupinu napr. na whatsuppe kde by sme si napísali a spoločne podnikli nejaké kroky. Aj keď asi peniaze nikdy neuvidíme, len stále sa stym nedokážem zmieriť a chcem preto aspoň niečo urobiť. Prosím má niekto nejaký návrh?? Poprípade nejaké riešenie???
áno je nás veľa, dávame dokopy skupinu, aby sme zabezpečili jednotný postup. Skúsime im ešte ponúknuť protinávrh na nimi zaslaný nezmyselný návrh o postúpení dlhu, ktorý určite nepodpisujte a uvidíme....
Bombino
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 15 03, 2023 7:56 am
Been thanked: 3 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Bombino »

Zdravim vas.
Ja som za, aby sa davali dokopy ludia, aj podklady k zacatiu trestneho konania, ale pockal by som!!! Ako slubovali na stretnutiach, uz teraz nemame co stratit, uvidite do par mesiacov, ci sa zacne nieco vracat alebo to podame neskor. Treba mysliet aj dopredu na nasledky, aby sme si tymto krokom neznemoznili navrat penazi uplne. Nakolko nema na firmu Axe nic pisane, firma nemala ani len povolenie obchodovat na burze (ako NBS upozornovala, len nikto si to nepozrel, ani ja nie, lebo som isiel po dovere cloveka, ktory mi to ponukal)...... Cize bral by som tuto moznost ako poslednu, tzv. odplatu p. Beresovi a pokazenie mena, reputacie, medializovanie a pod.
Ja som velky optimista a stale vidim svetlo na konci tunela, cize ak mozem poradit vsetkym co chceme aspon nejake peniaze spat, pockajme...... Uz nas to nic navyse stat nebude.
Dakujem.
Petricek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 21 03, 2023 8:06 am
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Petricek »

Pozdravujem, mam rovnaku situaciu. Absolvoval som stretnutie v pobocke Zizzy v BA a vypocul som si riesenie, ktore ponukaju. Nie som z toho celeho vobec nadseny ale vzhladom na situaciu som rad, ze je takato moznost nakolko to mohlo byt ovela horsie. Samozrejme je tam vela otaznikov a rizik, kvoli ktorym k tej refundacii mozno ani nedojde. Radil som sa vsak aj s pravnikom a navrhol, ze v tejto chvili je lepsie prijat ponukane riesenie ako ist trestnym oznamenim. Skontroloval zmluvu, co posielali a povedal, ze tato zmluva je nasobne lepsie postavena voci klientovi ako ta predosla, pretoze ta povodna bola uplne zle spisana a nechapem preco som to vobec predtym podpisoval. Nakoniec vychadza lepsie ist do tej refundacie ako na policiu, lebo tou sa bud nic nevyriesi alebo za vela rokov a dovtedy je mozne, ze sa peniaze vratia, ved uvidime. Ked sa vsak peniaze nevratia, tak stale bude moznost ist cestou trestneho stihania, dat dokopy vsetkych, ktorych sa to tyka a spojit tak nase sily...
jump
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 21 03, 2023 8:59 am
Has thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa jump »

Predpokladam, ze chcu previest pohladavky na firmu, kde nie su konatelia. Popripade si uvedomili, ze v zmluvach vyslovene klamali, prevadzkovali cinnost na ktoru je nutna licencia na obchodovanie s cennymi papiermi, nakolko prijimali peniaze od nekvalifikovanych investorov.

Sanca, ze bude fungovat novy business plan je 0. Preto je podla mna nezmysel mu verit. Pravdepodobne iba manazuju riziko pripadneho trestneho stihania.
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa vladko11 »

Poskytovanie služieb zmenárne virtuálnej meny
od: 28.08.2021 do: 02.12.2022
Poskytovanie služieb peňaženky virtuálnej meny
od: 28.08.2021 do: 02.12.2022
To sú koncesovane živnosti, na ktoré stačí maturita.
ZZZ0109
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 23 03, 2023 8:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa ZZZ0109 »

Ahojte, je tu este niekto investoval v Zizzy? Dakujem 🥺
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Muti »

Ja sa stale cudujem ludom, ze sa od cias BMG invest nepoucili. A to este boli BMG invest oproti Zizzy iba amateri.
Lebo slubovali len "konzervativnych" 58% a dokonca za zverene prostriedky kupili aj realne firmy, vlastnili realne akcie firiem resp. mali realny majetok (nehnutelnosti). Prejde pomaly 20 rokov a ludia naletia na 120% (vid hore spominana prezentacia od Pitaka, ktoru uz stihol zmazat) , firma bez majetku a vsetko to riadi jeden genius, ktory to robi pre ludi a ich dobro. Nikoho nenapadne, ze keby bol taky zazracny, nikto o nom nevie, lebo jeho system si kupi nejaka firma/banka a v tichosti na nom bohatne. Nikoho tiez nenapadne, ze najvacsi bohaci na svete, najvacsi investori dokazu urobit tak 15% ale tu skryty zazrak zo Slovenska hravo zrobi cez 100%. Ludia sa nemenia, pazravost ich pripravuje o zrak aj o rozum.....
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JanH »

Muti napísal: Pi 24 03, 2023 8:08 am Ja sa stale cudujem ludom, ze sa od cias BMG invest nepoucili. A to este boli BMG invest oproti Zizzy iba amateri.
Lebo slubovali len "konzervativnych" 58% a dokonca za zverene prostriedky kupili aj realne firmy, vlastnili realne akcie firiem resp. mali realny majetok (nehnutelnosti). Prejde pomaly 20 rokov a ludia naletia na 120% (vid hore spominana prezentacia od Pitaka, ktoru uz stihol zmazat) , firma bez majetku a vsetko to riadi jeden genius, ktory to robi pre ludi a ich dobro. Nikoho nenapadne, ze keby bol taky zazracny, nikto o nom nevie, lebo jeho system si kupi nejaka firma/banka a v tichosti na nom bohatne. Nikoho tiez nenapadne, ze najvacsi bohaci na svete, najvacsi investori dokazu urobit tak 15% ale tu skryty zazrak zo Slovenska hravo zrobi cez 100%. Ludia sa nemenia, pazravost ich pripravuje o zrak aj o rozum.....
Nesúďte, aby ste neboli súdení.
Vyssie som opisal, ze tito ludia su dokonali manipulatori. Od toho su tu regulatori a ine institucie, aby sa podobnym pripadom dalo vyhnut. Tusim, ze tento objekt nemal ani licenciu na aktivity, ktore vykonaval. Nie je spravne ukazovat prstom na obete namiesto predatorov. Nikomu tym z tych podvedenych ludi nepomozes..
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Croven »

Video kde je rozhovor s človekom, ktorý pracoval pre podobnú firmu a vysvetluje tam praktiky aké používali na zmanipulovanie ľudí.

https://www.youtube.com/watch?v=xYTrb-U ... ev%C4%9Bci
ZZZ0109
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 23 03, 2023 8:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa ZZZ0109 »

Tito ludia si klientov lakali prostrednictvom etablovanych fin. Institucii. Nebyt toho tak mnoho lidi nenaleti.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JanH napísal: Pi 24 03, 2023 9:25 am Nie je spravne ukazovat prstom na obete namiesto predatorov. Nikomu tym z tych podvedenych ludi nepomozes..
Všetko zlé je na niečo dobré. Muti poukazuje na to, že ,,obete,, sú aj nadalej ľahkoverné, nechajú sa manipulovať a chlácholiť.
Vec vyzerá tak, že medzitým zmiznú dôkazy, firmy sa prevedú na biele kone, zmizne aj zbytok peňazí...

Každý je strojcom svojho šťastia.

Sme upozornili už v 2020, že Zizzy nemôže ponúkať zhodnocovanie peňazí, lebo licenciu na poskytovanie takých služieb verejnosti nemá.

Pred rokom na to upozornila aj NBS a následne média. Už pred rokom !

Napriek tomu sa tu aj teraz objavujú také tvrdenia, že na služby zmenárne a virtuálnej peňaženky stačí maturita... :roll:

Komu niet rady, tomu niet pomoci.

Toto je záležitosť, ktorú teraz môžu riešiť len tí najpovolanejší - právnici. Špecializovaní advokáti, nie hocijakí.

Ja nie som právnik, ale Muti píše, že to video od Pitáka zmizlo. Zmizol dôkaz o tom, že človek, ktorý pozná zákon verboval ľudí do Zizzy.
Prečo vravím, že pozná zákon? Lebo po vzhliadnutí videa Google vypísal, že Juraj Piták z Prievidze je bývalý licencovaný finančný agent.
A každý agent musí mať skúšky ohľadom legislatívy v investovaní, teda neznalosť zákona neospravedľňuje.
Každý finančný agent je zároveň registrovaný v NBS( možno to skontrolovať aj pozadu ) a veľmi dobre vie, že každý subjekt, ktorý poskytuje investičné služby verejnosti musí mať licenciu od NBS + byť pod prísnym dohľadom NBS.

Takže len šikovný a špecializovaný advokát vám definuje aké zákony sa porušovali a porušujú + kto je zodpovedný.
A to nielen trestno-právne, ale od koho sa dá vymáhať/vysúdiť aspoň nejaká čiastka.
Ak tu niekto profitoval a verboval ovce do košiara, netreba ho kryť, ale postaviť pred súd.
S tým sa ale musia vysporiadať tí, čo sú poškodení....veď kto iný by sa mal domáhať spravodlivosti.

Za celé tie roky, čo sledujeme také kauzy môžem povedať, že Slovensko brutálne zmenilo/sprísnilo legislatívu i dohľad.
My naozaj (oproti ČR) máme málo káuz, kde ľudia prídu o peniaze. U nás hocijaký subjekt nemôže vykonávať takú činnosť a platí, že žiadna inštitúcia, žiadny finančný agent, žiadny poradca nemôže nahovárať ľudí na investičné služby ak ich neponúka licencovaný subjekt.

Veď to jasne prezentovala sama NBS už pred rokom:
.
AXE.png
.
Ja by som k tomu dodal, že treba tlačiť na legislatívu, aby NBS nielen upozorňovala. Mala by informovať, že ide o protiprávne konanie a zároveň vyzvať ľudí, aby sa ozvali ( a informovať, kde sa majú ozvať ).

Na základe podnetov, keď NBS už vie, že sa porušuje zákon, mala by ako štátna inštitúcia zariadiť, aby bolo zahájené vyšetrovanie, aby nejaké príslušné orgány konali, zastavili protiprávnu činnosť a zabránilo sa ďalším škodám. Ja sa vždy divím, že celé roky sa nič nedeje..potom sa roky niečo vyšetruje...celé roky prebieha súd a potom už ani niet obetí, lebo každý chce zabudnúť ...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 25 03, 2023 12:10 am Pred rokom na to upozornila aj NBS a následne média. Už pred rokom !
Prečo potom NBS nezasiahla a nedala podnet na príslušné orgány, že toto podnikanie je protiprávne.
Ja keby som si otvoril krčmu bez koncesie, tak všetky možné kontroly by na mňa nabehli. To isté platí, ak si človek otvorí prevádzkareň...viem z rozprávania známeho, čo si všetko užil od hygieny, požiarnikov atď
Len keď niekto nezákonne vyberá peniaze od ľudí na investovanie, žiadné kontroly neprebehnú...zaujímavé.

BMG osem rokov vyberalo od ľudí peniaze a štátne orgány mlčali. A nevyberali potajme, ale nonstop išla reklama v televízii na 40% úrok. Potom, keď sa to prevalilo, zrazu kopec vyšetrovateľov to riešilo niekoľko rokov.
Pozvali ma ako poškodeného na políciu. Hovorím im, čo riešite BMG, tam už aj tak nič nie je, riešte žralokov, ktorí sú teraz aktívny, ale nie, oni stále riešili BMG, Drukos, AVG, firmy, ktoré už skrachovali.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa andre »

Problem je v tom, ze niektore veci sa daju robit aj bez licencie. Zatial nebolo treba licenciu ani na crowdfunding, na obchodovanie s krytom ti staci viazana zivnost, kde je podmienka len maturita co vlastne pisal aj juggler.. vid. https://ako-investovat.sk/na-obchodovan ... a-zivnost/

Ale samozrejme, keby bol zaujem, organy vedia preverit tu cinnost ci naozaj robia len to co im zakon umoznuje bez licencie. Otazka je kolko take preverovanie trva a ci ho spustia sami od seba, alebo len ak niekto poda oficialne nejaku staznost..

Ale klasicky na slovensku je problem vymozitelnost prava aj ked mas jasne dokazy, toboz v takychto "zamotanych" pripadoch.
mmm
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16 03, 2023 5:05 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa mmm »

JUGGLER napísal: So 25 03, 2023 12:10 am
Ja nie som právnik, ale Muti píše, že to video od Pitáka zmizlo. Zmizol dôkaz o tom, že človek, ktorý pozná zákon verboval ľudí do Zizzy.
Prečo vravím, že pozná zákon? Lebo po vzhliadnutí videa Google vypísal, že Juraj Piták z Prievidze je bývalý licencovaný finančný agent.
A každý agent musí mať skúšky ohľadom legislatívy v investovaní, teda neznalosť zákona neospravedľňuje.
Každý finančný agent je zároveň registrovaný v NBS( možno to skontrolovať aj pozadu ) a veľmi dobre vie, že každý subjekt, ktorý poskytuje investičné služby verejnosti musí mať licenciu od NBS + byť pod prísnym dohľadom NBS.
To video mám uložené, možno ho má aj niekto iný, v prípade potreby ho viem dodať. Teraz je vidieť pomerne rýchla fáza zametania, biele kone, miznúce videá, stránky, iné materiály... takže tie najzaujímavejšie fakty sa oplatí zálohovať. ORSR našťastie pamätá, kto bol v ktorej firme, takže napríklad tam stále svieti, že spomínaný Juraj Piták bol priamo vo firme Axe Capital Group SE predseda predstavenstva až do 07.12.2022.

Už tu máme aj poverenie na vykonanie exekúcie, takže niekto sa asi snaží získať peniaze späť týmto štýlom: https://obcan.justice(bodka)sk/poverenia/poverenie?ecli=ECLI:SK:OSBB:2023:6123253832.1
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa vladko11 »

https://www.minv.sk/?poskytovanie-sluzi ... alnej-meny

Poskytovanie služieb zmenárne virtuálnej meny
Prevádzkovanie tejto činnosti je viazanou živnosťou.

Na prevádzkovanie viazanej živnosti musí záujemca o podnikanie získať osvedčenie o živnostenskom oprávnení, ktoré vydáva miestne príslušný obvodný (živnostenský) úrad v postavení jednotného kontaktného miesta (JKM) podľa miesta bydlisko FO alebo sídla PO, alebo podľa adresy miesta činnosti podniku zahraničnej osoby alebo miesta činnosti organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby na základe ohlásenia živnosti.

Na získanie osvedčenia o živnostenskom oprávnení musí žiadateľ splniť všeobecné a osobitné podmienky prevádzkovania živnosti a uhradiť správny poplatok vo výške 15 € (7,5 € v prípade elektronického ohlásenia živnosti) za každú viazanú živnosť.

Po splnení všetkých podmienok môže FO, PO už zapísaná do obchodného registra a PO, ktorá sa nezapisuje do obchodného registra začať podnikať už v deň ohlásenia živnosti. FO s bydliskom v štáte, ktorý nie je členským štátom EÚ, zmluvnou stranou dohody o EHP alebo zmluvným štátom OECD, ktoré nemajú udelený pobyt na území SR, vzniká živnostenské oprávnenie najskôr dňom udelenia povolenia na pobyt.

JKM vydá osvedčenie o živnostenskom podnikaní do 3 pracovných dní odo dňa, keď mu ohlásenie živnosti a výpisy z registra trestov boli doručené.

Všeobecné a osobitné podmienky pre prevádzkovanie viazanej živnosti:

FO alebo PO, ktorá hodlá prevádzkovať viazanú živnosť musí splniť všeobecné a osobitné podmienky prevádzkovania živnosti:

všeobecnými podmienkami prevádzkovania viazanej živnosti sú:
- dosiahnutie veku 18 rokov
- spôsobilosť na právne úkony
- bezúhonnosť (preukazuje sa výpisom z registra trestov)

osobitnou podmienkou prevádzkovania viazanej živnosti je preukázanie odbornej spôsobilosti.
Pozn.:
Splnenie všeobecných podmienok u slovenskej PO: všeobecné podmienky musí spĺňať štatutárny orgán, príp. zodpovedný zástupca, ak je ustanovený, osobitné podmienky musí spĺňať ustanovený zodpovedný zástupca, ak živnostenský zákon neustanoví inak. U podniku zahraničnej osoby musí všeobecné podmienky spĺňať osoba vedúceho podniku zahraničnej osoby a u organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby osoba vedúceho organizačnej zložky podniku.
Výpis z registra trestov: FO s bydliskom a PO so sídlom v SR, na ktorú sa vzťahuje podmienka bezúhonnosti poskytne údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov Generálnej prokuratúry SR. Osoba, ktorá nie je štátnym občanom SR preukáže splnenie podmienky bezúhonnosti výpisom z registra trestov vydaným v domovskom členskom štáte alebo v členskom štáte pôvodu FO, alebo ak sa taký výpis nevydáva, rovnocennou listinou vydanou príslušným súdnym orgánom alebo administratívnym orgánom, alebo ak sa také doklady nevydajú do 2 mesiacov od požiadania, čestným vyhlásením. Doklad nesmie byť starší ako 3 mesiace a musí byť preložený do štátneho jazyka.

Podmienkou prevádzkovania živnosti je splnenie podmienky odbornej spôsobilosti, a to nasledovným spôsobom:

doklad o ukončení úplného stredného všobecného vzdelania alebo
úplného stredného odborného vzdelania
Okresný úrad, odbor živnostenského podnikania vydá osobe spoločenstva osvedčenie o živnostenskom oprávnení po splnení všeobecných podmienok prevádzkovania živnosti a po splnení podmienky odbornej spôsobilosti:

na základe preukázané vzdelania, alebo
na základe priloženého rozhodnutia o uznaní dokladu o vzdelaní, ktoré vydáva Stredisko na uznávanie dokladov o vzdelaní.
Pozn.:
Osobou spoločenstva sa rozumie každá FO, ktorá je štátnym príslušníkom členského štátu EÚ alebo štátu, ktorý je zmluvnou stranou dohody o EHP a Švajčiarskej konfederácie (ďalej len „členský štát“), a každá PO, ktorá je založená podľa práva členského štátu, ktorá má sídlo, ústredie alebo hlavné miesto podnikateľskej činnosti na území týchto štátov.


Doplňujúce informácie k živnosti:

Obsahom viazanej živnosti je poskytovanie služieb zmenárne virtuálnej meny. Poskytovateľom je osoba, ktorá v rámci svojej podnikateľskej činnosti ponúka alebo vykonáva obchody s viruálnou menou, ktorých predmetom je nákup virtuálnej meny za eurá alebo cudziu menu alebo predaj virtuálnej meny za eurá alebo cudziu menu. Virtuálnou menou je digitálny nositeľ hodnoty, ktorý nie je vydaný ani garantovaný centrálnou bankou ani orgánom verejnej moci, nie je nevyhnutne naviazaný na zákonné platidlo, a ktorý nemá právny status meny ani peňazí, ale je akceptovaný niektorými fyzickými osobami alebo právnickými osobami ako nástroj výmeny, ktorý možno elektronicky prevádzať, uchovávať alebo s ním elektronicky obchodovať.

Môže to niekto ešte podrobnejšie pozrieť, či pre vykonávanie takejto živnosti sú nutné ešte iné požiadavky ako ukončená stredná škola.
Jogi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 13 03, 2023 12:30 am
Has thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Jogi »

Bývalý predseda predstavenstva p. Piták je z Prievidze. Nájsť ho podľa adresy je nemožné. Všade je len nejaký obchod kde o ňom nepočuli.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podľa mňa poskytovanie služieb zmenárne, alebo virtuálnej peňaženky je úplne niečo iné.
Chcem zmeniť eurá za nejaké crypto a naopak - OK to je služba. Za poplatok. Rovnaká ako keď chcem zmeniť EUR za USD, CZK a pod.

Lenže oni na základe zmlúv prijímali vklady od obyvateľstva, sľubovali zhodnotenie (výnos ), garantovali limitované straty.
To je podľa mňa jednoznačne neoprávnené podnikanie s porušením zákonov, ktoré upravujú výber vkladov, investičné služby atď.
Nie som právnik - práve preto odkazujem na právnikov, ale čo mám vedomosti, podľa mňa tu vzniklo bezdôvodné obohatenie, možno aj podvod a je možné, že s právneho hľadiska sú tie zmluvy neplatné. Ale ako vravím, toto je doména právnikov - parketa advokátov, my tu toho veľa nevyriešíme.
Na Západe, všimnite si, že takých prípadov sa ihneď chytajú advokátske kancelárie a cez tlačové správy vyzývajú investorov, ktorí utrpeli straty, alebo majú podozrenie na podvod, aby sa im ozvali. Následne takéto firmy ponúkajú právne zastupovanie (vrátane zhromaždenia dôkazov )na základe podielovej odmeny (contingent fee ). Klienti neplatia nič, ale keď advokátska kancelária uspeje má nárok na odmenu ( obyčajne 30-40% z vymožených peňazí) . V SR je podielová odmena advokátov limitovaná zákonom na maximálne 20%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa vladko11 »

Keďže nepoznáme konkrétne znenie zmlúv, môžeme zostať len pri domnienkach. Nevieme čo sľubovali a akou formou. Bolo v zmluve napísané Sľubujem, Sľubujem!? Ako inak mohli poskytovat služby zmenárne, než vybrať od ľudí € a meniť ho na BTC alebo naopak? Boli tam nejaké záruky? Na základe čoho? Alebo len nejaké všeobecné vyjadrenie, že BTC sa zhodnotil za minulé obdobie o XX percent a preto očakávame čosi podobné aj v budúcnosti?
Väčšiu pravdepodobnosť však dávam verzii, že tie zmluvy budú nepriestrelné a vkladatelia už peniaze neuvidia 🙁
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa vladko11 »

Petricek napísal: Ut 21 03, 2023 8:38 am Skontroloval zmluvu, co posielali a povedal, ze tato zmluva je nasobne lepsie postavena voci klientovi ako ta predosla, pretoze ta povodna bola uplne zle spisana a nechapem preco som to vobec predtym podpisoval.
Asi sa netreba pýtať, že pre koho bola uplne zle spisana.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

vladko11 napísal: So 25 03, 2023 2:40 pm Keďže nepoznáme konkrétne znenie zmlúv, môžeme zostať len pri domnienkach.
Žijeme na inej planéte?
Zmluvu tu dal Franto » 17 Mar 2023 16:52 https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=24479
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa vladko11 »

No, jednoducho som ju tu nepostrehol 😳

Zmluvné strany berú na vedomie, že v čase uzavretia tejto zmluvy nie je vopred známe
a určiteľné či Poskytovateľ počas správy mien záujemcu podľa bodu 1. tohto článku zmluvy
dosiahne výnos a v akej výške...
! Teda asi žiadny sľub zhodnotenia a už vôbec nie v desiatkach percent


Čl. IV
Doba trvania zmluvy
..
2. Trvanie tejto Zmluvy sa môže po vzájomnej dohode oboch Zmluvných strán predĺžiť na obdobie
najmenej jedného roka za rovnakých podmienok stanovených v tejto Zmluve. Záujemca musí
svoj záujem na predlžení tejto Zmluvy oznámiť Poskytovateľovi najneskôr 30 dní pred uplynutím
doby na ktorú bola táto Zmluva uzavretá a požiadať Poskytovateľa o uzatvorenie Dodatku
k tejto Zmluve.
! Pozor! Bod 2 nemá žiadne písm. a) ani b)

4. V prípade predčasného ukončenia tejto zmluvy v zmysle čl. IV. bod 2 písm. a) alebo písm. b)
Poskytovateľ vráti záujemcovi aspoň 95% (slovom: deväťdesiatpäť percent) z hodnoty
zaplateného poplatku v eurách na účet záujemcu uvedený v článku I. tejto zmluvy, a to najneskôr
do 30 pracovných dní po skončení tejto zmluvy
! Keďže tam nie je a) ani b) nie je Poskytovateľ povinný vrátiť vstupný poplatok

Toto je môj pohľad na zmluvu. Samozrejme môžem sa mýliť.
jump
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 21 03, 2023 8:59 am
Has thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa jump »

Tvrdia sice, ze budu poskytovat virtualnu menu / penazenku.. Ale v zmluvach v prvom riadku investicia do Forex.

Odcitovat fica, ked nieco chodi ako kacka, plava ako kacka, kvaka ako kacka - bude to kacka.

vladko11 napísal: So 25 03, 2023 5:11 pm No, jednoducho som ju tu nepostrehol 😳

Zmluvné strany berú na vedomie, že v čase uzavretia tejto zmluvy nie je vopred známe
a určiteľné či Poskytovateľ počas správy mien záujemcu podľa bodu 1. tohto článku zmluvy
dosiahne výnos a v akej výške...
! Teda asi žiadny sľub zhodnotenia a už vôbec nie v desiatkach percent
armagedon
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 03, 2023 9:51 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa armagedon »

Pridajte sa k skupine ludi ktori podavaju voci Axe Capital Group podvodnikom trestne oznamenie .Napiste na beresdobasy zavinac gmail bodka com.
Tito ludia pripravili stovky ludi o uspory a dostali do kolien. Je nutne zabranit aby svojim podvodnym konanim dalej manipulovali podkodenych.
Jaro1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 13 03, 2023 1:31 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Jaro1 »

armagedon napísal: Ne 26 03, 2023 7:27 pm Pridajte sa k skupine ludi ktori podavaju voci Axe Capital Group podvodnikom trestne oznamenie .Napiste na beresdobasy zavinac gmail bodka com.
Tito ludia pripravili stovky ludi o uspory a dostali do kolien. Je nutne zabranit aby svojim podvodnym konanim dalej manipulovali podkodenych.
Poslal som Vam overovaci email.
Rad by som tak pomohol aj dalsim aby som im po ovedeni vedel tento sposob odporucit.
Pripadne odporucam kazdemu vyziadat si ovedenie ako som to urobil ja.
Dakujem za pochopenie a tesim sa na odpoved.
armagedon
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 03, 2023 9:51 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa armagedon »

Ano.obrdzal som.aj odpovedal.dik
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa vladko11 »

Pokiaľ spoločnosť bude vykonávať akúkoľvek činnosť, je potrebné mať na túto činnosť v Obchodnom registri zapísaný predmet podnikania. V prípade investičných činností sa predmet podnikania zapisuje na základe Zákona o cenných papieroch a investičných službách 566/2001 Z. z. V prípade obchodovania na vlastný účet sa podľa tohto zákona nevyžaduje licencia NBS.)
Áno, v OR je táto činnosť zapísaná. Obchodovanie na vlastný účet a investičné služby neposkytované verejnosti

Predmetom tejto zmluvy je záväzok poskytovateľa vyvíjať, riadiť obchodno-strategickú činnosť
pri správe mien nakúpených na základe poplatku Záujemcu prostredníctvom platforiem
KRAKEN, COINBASE, HOTBIT či BINANCE, prípadne forexových operácii...
Áno, meny nakupuje a predáva výlučne Poskytovateľ,

Zmluvné strany sa dohodli, že Záujemca uhradí Poskytovateľovi, ktorého vyhľadal sám
a dobrovoľne si zvolil, poplatok na nákup meny, tak ako je uvedené v bode 3. tohto článku
zmluvy, vo výške ......................,-EUR, a to na účet Poskytovateľa
Áno, peniaze sú na účte Poskytovateľa teda Poskytovateľ obchoduje s vlastnými prostriedkami

Povinnosti Poskytovateľa podľa ods. 1 tohto článku zmluvy sa budú považovať za splnené dňom,
kedy Poskytovateľ vráti záujemcovi aspoň 95% (slovom: deväťdesiatpäť percent) z hodnoty
zaplateného poplatku v eurách...

Zmluva sa uzatvára na dobu určitú 1 rok, zdá sa teda, že ak Poskytovateľ do roka nevráti aspoň 95% poplatku, nesplnil si svoju povinnosť. Ale

Trvanie tejto Zmluvy sa môže po vzájomnej dohode oboch Zmluvných strán predĺžiť na obdobie
najmenej jedného roka za rovnakých podmienok stanovených v tejto Zmluve.
Teda Poskytovateľ ak po roku navrátil 95% poplatku, ponúkne Záujemcovi predĺženie zmluvy,

Platnosť a účinnosť tejto zmluvy zaniká:
a) vzájomnou písomnou dohodou obidvoch zmluvných strán,
b) zánikom niektorej zo zmluvných strán bez právneho nástupcu/smrťou
c) uplynutím doby, na ktorú bola uzavretá, ak nedôjde k jej predĺženiu.
Ak by teda Záujemca nesúhlasil s predĺžením, platnosť a účinnosť podľa bodu c) jednoducho zanikne!!! Prípadne platnosť a účinnosť môže zaniknúť aj zánikom spoločnosti.

Dobre alebo som spravil niekde chybu?
Jaro1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 13 03, 2023 1:31 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Jaro1 »

armagedon napísal: Po 27 03, 2023 7:36 am Ano.obrdzal som.aj odpovedal.dik
Dakujem za info aj za informacie o stave prebrane telefonicky.
Budem rad ak spojime sily aby sme podvod odhalili.
A ti co suhlasia nech sa tiez pridaju a doplnia svoje skusenosti do vysetrovania.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa andre »

vladko11 napísal: Po 27 03, 2023 12:20 pm
Dobre alebo som spravil niekde chybu?
1. Kryptomeny nespadaju pod zakon o CP, cize to robit mohli ak mali ten predmet podnikania zapisany.
2. Na FOREX treba licenciu NBS ako OCP, cize aj tuto cinnost aj vykonavali, porusovali zakon o CP - treba na nich podat podnet na NBS

Co sa tyka obchodovania na vlastny ucet podla zakona o CP (cize sa to netyka krypta):
To ze maju peniaze na firemnom ucte este neznamena za obchoduju na vlastny ucet. To potom kazdy kto vezme peniaze od inych ludi a ma ich na ucte by mohol tvrdit, ze su to jeho prostriedky..

Vlastnym kapitalom je zakladne imanie, kapitalove fondy.. a nie pozicky, a ine cudzie zdroje.. https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t ... vah&idc=53

To sa da pozriet v uctovnych zavierkach ako to uctovali. Vase peniaze tam vnidno zrejme ako "Krátkodobé pohľadávky súčet" resp. "Iné pohľadávky": https://finstat.sk/52005666/suvaha?as=2014

Z tej zmluvy ani len neni jasne kolko penazi ste investovali a co vam za ne vlastne nakupili, ake "meny" za aky kurz.. Vy by ste to mali vediet, kedze podla dalsieho bodu v zmluve Vam mali poskytnut pristup k "obchodno–strategickému účtu v elektronickej platforme".

Ak je investovana suma v polozke "poplatok", tak vam za ten poplatok predali vlastne nic?

Cize tie meny su predsa tvoje (nie ich). Kedze si ich cez nich kupil, nie im daroval peniaze.
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa vladko11 »

Rozumiem. Len to chápem trochu inak. Čísla v riadkoch Majetok a Krátkodobé pohľadávky sú dosť podobné. Takže peniaze klientov sú zaradené do majetku spoločnosti? A potom s vlastným majetkom samozrejme obchodovať môžu.
Napríklad u môjho brokera a predpokladám, že tak je to bežné, sú prostriedky klientov vedené oddelené od prostriedkov brokera.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa andre »

vladko11 napísal: Po 27 03, 2023 2:20 pm Rozumiem. Len to chápem trochu inak. Čísla v riadkoch Majetok a Krátkodobé pohľadávky sú dosť podobné. Takže peniaze klientov sú zaradené do majetku spoločnosti? A potom s vlastným majetkom samozrejme obchodovať môžu.
Majetok firmy je v polozke "Vlastné imanie".

vladko11 napísal: Po 27 03, 2023 2:20 pm Napríklad u môjho brokera a predpokladám, že tak je to bežné, sú prostriedky klientov vedené oddelené od prostriedkov brokera.
Ano, presne tak by to podla mna mali uctovat aj oni, kedze podla tej zmluvy spravuju cudzi majetok, nie ich vlastny.

A ak tvrdia, ze meny maju (a ukazuju ich v tej aplikacii) a sucasne tvrdia, ze nevedia vyplatit peniaze, tak sa zrejme niekde stal podvod.
vladko11
Active Member
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa vladko11 »

Klient vložil poplatok na účet spoločnosti. Spoločnosť ho má zaúčtovany vo svojom majetku. Ok, je to ich majetok.
Súčasne sa spoločnosť zaviazala časť z tohto daru vrátiť (prípadne aj časť zhodnotenia) ale podľa zmluvy tak nemusia spraviť hneď ale iba ak klient súhlasí s predĺžením zmluvy ( to môžu robiť zrejme aj opakovane) a ak náhodou spoločnosť nezanikne.
Podľa mňa im zmluva umožňuje peniaze nikdy nevyplatiť 🙁😬 Rád by som sa v tom mýlil.
Čo a za koľko nakúpili, predali, zrejme vidia ich klienti. Ja k týmto údajom prístup nemám.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trestných činov tam bude hromada. Trestno-právne hľadisko (či budú aktéri odsúdení ) však peniaze nevráti.
S pohľadu klienta by som sa spýtal dobrého advokáta, či tie zmluvy sú vôbec platné.
Pri neoprávnenom podnikaní, ak zmluva nemá právny základ, možno je neplatná a došlo k bezdôvodnému obohateniu:

Je neprípustné, aby sa niekto obohacoval na úkor druhého bez toho, aby na to mal nejaký právny dôvod, preto je nevyhnutné, aby ten, kto sa na úkor iného bezdôvodne obohatil, musel obohatenie vydať.

Opakujem, nie som právnik, ale myslím si, že treba hľadať čo najrýchlejší spôsob ako zastaviť konanie aktérov a zmraziť im majetok.
Toto nie sú jednoduché veci a jedine advokáti vedia či sa to dá dosiahnúť rýchlo, najlepšie bez rozhodnutia súdu.

Zbytočne je rozoberať zmluvy. Treba ísť po peniazoch, aby nezmizli. Straty pri obchodovaní nebývajú do nuly...brokeri zastavia straty a žiadajú doplniť peniaze (kolaterál). Ponzi schéma (že do systému dodávam stále viac peňazí z nových vkladov) sa zastavila. Ale to neznamená, že výsledkom je nula.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
armagedon
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 03, 2023 9:51 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa armagedon »

Pridajte sa k skupine ludi POSKODENYCH ktori podavaju voci Axe Capital Group podvodnikom trestne oznamenie .Napiste na beresdobasy zavinac gmail bodka com.
Tito ludia pripravili stovky ludi o uspory a dostali do kolien. Je nutne zabranit aby svojim podvodnym konanim dalej manipulovali A PACHALI TRESTNU CINNOST.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa andre »

Obavam, sa ze podla tej suvahy tam ani neni co zmrazovat.

Kedze su tam zauctovane "Krátkodobé pohľadávky súčet" 43 702 141 € tie peniaze boli zrejme prevedene na inu firmu (snad nie nejaku offshore), ktora ich mala zhodnocovat..

No mozno to tak uctovali voci krypto burzam, ale nezda sa mi to.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"