TIPY NA AKCIE 2023

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Som založil nové vlákno a presunul príspevky na akcie, ktoré môžu byť zaujímavé v 2023 a do budúcnosti.
Sem pridávajme diskusiu k daným akciám, takisto ked sa vám vidí niečo zaujímavé.

Nebojte sa dať tip z TRADING (špekulatívneho ) hľadiska, ked si poviete, pri tejto cene sa mi páči na nákup a pri takej na predaj.

Takisto tipy s INVESTORSKÉHO hľadiska, či už firma má dobré fundamenty, alebo je niečím zaujímavá na dlhšie držanie, či na postupné dokupovanie do portfólia.

Rok 2022 orientačne vyhodnotím vo vlákne Tipy 2022

P.S. Účel nie je súťažiť. Účel je navzájom sa inšpirovať a po roku sa obzrieť dozadu, či sa stockpicking oplatí, alebo nie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: Po 13 03, 2023 3:06 pmZIM dnes +21%
Páči sa mi. Pred rokom cena 90 USD. P/E 0,40...eps 37 USD na akciu..také som dlho nevidel.
Akurát, že na budúci rok sú odhady análov len 0,24 :(

Dnes zverejnila. Preto tak vyskočila:

Integrated Shipping beats on top and bottom lines (19.57 ) :
Reports Q4 EPS of $3.44 vs $3.05 Capital IQ consensus; revs of 2.19 bln vs $2.09 bln consensus
Full Year 2023 Guidance: Expect to Generate Adjusted EBITDA of $1.8-$2.2 Billion and Adjusted EBIT of $100-$500 Million
Declared Q4 2022 dividend of approximately $769 million, or $6.40 per share, representing, together with previous distributions made on account of 2022, approximately 44% of the full year 2022 net income
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

george1 napísal: Po 13 03, 2023 6:50 pm Dnes som kúpil BAC - Bank of America Corp. za 29 usd .
Dobrá voľba podľa mňa. :like: Buffetová obľúbená banka.
Jeho druhá najväčšia pozícia v portfóliu. Momentálne 9,2%.
Keď som dobre pochopil tak BRK má v BAC podiel až 12,9%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER
BAC je zdá sa dobrý typ, ale mozno by bolo lepsie pockat s nakupom este. Aktualne cena skoncila na 28,51 USd ale 11.10.2022 bolo 29,77Usd. Nielen z toho by sa dalo predikovat ze cena este klesne. :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa jogo »

george1 napísal: Pi 24 03, 2023 11:43 am Dnes nákup ďalšej várky TOTB - TotalEnergies SE za 51,40 € , Total nakupujem pravidelne už viac rokov. Total je 5. najväčšia energetická firma na svete. Aktuálne cena ide dole v súvislosti s poklesom cien zemného plynu, ropy, + vývoj na trhoch, + recesia. Total medziročne zvýšil zisk, aj dvihol dividendu. Rizikom pre Total sú neočakávané dane vo Francúzsku, pokles cien energií, geopolitické riziká a s tým súvisiace obmedzenia. Páči sa mi rastúci podiel obnoviteľných energií v biznise Total. 66 % tržieb firmy pochádzalo z ropných produktov, 33 % z plynu a malé percento z elektriny. Cieľom Total do roku 2030 je, aby ropa tvorila 30 % príjmov, zemný plyn 50 %, elektrina 15 % a biomasa a vodík 5 %. Ak niekto chce vlastniť akcie TotalEnergies SE kvôli pasívnemu príjmu z divi, pozor na vyššiu daň z dividend vo FR.

V pre-markete dnes dokúpená ďalšia pozícia ESS - Essex Property Trust za 196 USD. REITy čelia výpredajom kvôli zvyšujúcim sa úrokom a problémom v bankovom sektore. Spolu s horšími, rizikovými REITs firmami klesajú aj najlepšie. Rezidenčný apartmánový REIT ESS dividendový aristokrat rozhodne patrí medzi najlepšie REITs. Ak cena ešte viac poklesne, kúpim znova, podľa volného cash :lol:

V pre-markete dnes dokúpená várka JNJ Johnson & Johnson za 151,10 USD. Neverím, že gigant s top rankingom akým je JNJ krachne kvôli hromadným žalobám. Vyrovnania myslím budú kompromisom a súčasné vyklesané ceny JNJ považujem za príležitosť dokupovať dividendového kráľa JNJ

Plánujem dokúpiť viac MSFT Microsoft než mám, čakám na nižšie ceny. Či sa dočkám, neviem :) MSFT biznisom a súvahou patrí medzi absolútne top firmy na svete, ale dúfam že sa dočkám poklesu. Ideálne by som chcel dokúpiť na cenách 200 - 230 USD, cenu MSFT pod 200 by som bral lopatou. Na cenu pod 200 by museli trhy zažiť poriadny medvedí výpredaj.

Nákupom akcií ako dnes si zvyšujem pasívny príjem z dividend. Nekupujem tieto akcie na kratšiu dobu kvôli zisku :D (alebo strate :( ), ale na mnohoročné držanie, kvôli zvyšujúcim sa dividendám.
Nemohol by si na tieto svoje tipy, čo tu dávaš, urobiť nejakú simuláciu v jednom vlákne?
Takto je to neprehľadné, nemám prehľad, ako ti tie tvoje tipy vychádzajú, to by som si ich musel niekde zapisovať a vyhodnocovať, neviem aké veľké pozície otváraš...veď nemusíš byť so svojou simuláciou zaradený do hitparády, ak sa neprihlásiš, A vôbec nechcem, aby táto simulácia kopírovala tvoje úspory.
Chcem len vedieť, aký si analytik, lebo píšeš zaujímavo, ale neviem, aký je výsledok tvojích analýz.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa glengoolie »

som all in, doslova, v TELL. kto chce sa moze pridat teraz bez rizika, sme na 2020 cenach. pripadne v TGB stale cakame na povolenie...uz nejakych 7 mesiacov :D
for the best of times
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa jogo »

glengoolie napísal: Po 27 03, 2023 6:09 pm som all in, doslova, v TELL. kto chce sa moze pridat teraz bez rizika, sme na 2020 cenach. pripadne v TGB stale cakame na povolenie...uz nejakych 7 mesiacov :D
Dal si sa na penny stocks? Wish ti nestačil na poučenie?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
david1
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 21 08, 2010 10:29 pm
Been thanked: 2 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa david1 »

Zdravím, dávam svoj prvý tip.

Minulý tento týždeň som nakúpil GKP za 1,45 GBP. Predpokladám (a zatiaľ to tak aj vyzerá), že politická situácia sa vyrieši a pôjde len o krátkodobý prepad a investičnú príležitosť. Okrem toho si myslím, že do leta porastú ceny ropy, takže cena akcie by mohla ísť nad 2 GBP aj vyššie.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa glengoolie »

jogo napísal: Po 27 03, 2023 6:26 pm
glengoolie napísal: Po 27 03, 2023 6:09 pm som all in, doslova, v TELL. kto chce sa moze pridat teraz bez rizika, sme na 2020 cenach. pripadne v TGB stale cakame na povolenie...uz nejakych 7 mesiacov :D
Dal si sa na penny stocks? Wish ti nestačil na poučenie?
+40% :lol:
obrázok_2023-04-06_171135637.png
for the best of times
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa jogo »

glengoolie napísal: Št 06 04, 2023 5:11 pm +40% :lol:
obrázok_2023-04-06_171135637.png
Pump?.....o par dni uvidíme, či nepríde aj Dump, ako minule pri WISH. Ale ináč načasovanie tipu dobré. :like:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa glengoolie »

Dnes je zrejme jedna z uplne poslednych prilezitosti nakupit Tellurian za vyhodnu cenu(v pondelok su trhy zavrete). Financovanie projektu(dokopy 14.5B) by malo byt poriesene v ramci juna, mozno az jula. Aktualne je marketcap 728M, cize cca net asset value z 1.5B asset value, pretoze kvoli absencii istoty ohladom financovania a ako na koniec bude vyzerat(je to kombinacia bank, partnerov, priamych uverov...) trh nie je schopny firmu ohodnotit z hladiska potencialu, takze vyckava na vyvoj s financovanim. Osobne ocakavam buduci tyzden velke spravy, ale nic nie je iste ani oznamene. Obtyzden, 7. juna je zasadanie investorov kde gro stretnutia bude tvorit zvysenie povolenych akcii z 800M na 1.6B, v oboch pripadoch este plus 100M zalozenych akcii ktore nie su urcene na predaj. Firma ma aktualne 565M akcii na trhu. Firma akcie aktualne nepotrebuje ale ak nezabezpeci financovanie a dojde k najhorsiemu, tak ano. Taktiez su primarne aj urcene na buduce akvizicie a ako ochrana proti prevziatiu firmy(hostile takeover). V kazdom pripade, vsetko zatial naznacuje ze financovanie dospeje do uspeneho konca. Nebudem tu rozpisovat veci ohladom due diligence, to je na kazdom zvlast, ale v najhorsiom by som odporucil kupit aspon par akcii a ked nic tak za dva-tri mesiace predat. Osobne som zainteresovany so 150k akciami na 1.74 priemere. Nedavny Seeking Alpha ocakava v pripade uspesneho zafinancovania v auguste cenu 7.5, ja, v najhorsiom 8 ale verim ze tento rok dosiahneme dvojciferne cislo.

PS: financovanie vyzaduje 14.5B, mame zainvestovane zatial 1.5B vlastne, 1B mame uz dohodnuty za odpredaj pozemku a spetny prenajom na 40 rokov, minimalne traja individualni zaujemci su ochotni pozicat dalsi 1B, banky su ochotne pozicat minimalne 7B, equity partner 2B a neskor dodatocne 3B. Vsetko je to ale na sebe zavysle, takze sa dohody riesia jednotlivo a maju klauzuly o podmienkach pre splnenie, takze na koniec sa to jednym podpisom vsetko aktivuje. Aktualne sa ocakava ze sa najblizsie oznamia banky, to je to co cakam buduci tyzden, kedze idealne by mali velke spravy byt oznamene pred zasadnaim investorov a plan kedy to ma byt oznamene cca sedi na buduci tyzden. Jasne ze to neznamena ze sa tak stane.. opatrnejsi mozu cakat na toto oznamenie a nakupit az po nom pretoze z principu ak banky daju LOI/HOT tak to znamena ze vsetky ostatne veci su uz cca hotove(equity partner...) a zvysok je len drobnost. Takze je to dost na istotu uz potom.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa glengoolie »

Aktualizacia: stale plati co com napisal, minuly tyzden bolo zasadanie investorov, vsetky body boli schvalene. Cize najdolezitejsi bod o zvyseni schvalenych akcii na 1.6B presiel. 333M bolo ZA a 228M PROTI, s tym ze z tych proti bolo 172M ktore sa na hlasovani nezucastnili ale ich nehlasovanie defaultlo do PROTI. Aktivne teda bolo proti len 50M, vs aktivne ZA 333M. 6.6M sa aktivne zdrzali hlasovania.

V poslednom videu Souki potvrdil ze dalsi 1B mezzanine je "earmarked", teda uz je akoby schvaleny, len nic nie je na papiery. Caka sa na banky ktore pravdepodobne vyckavaju na 13-14 jun nasledovny tyzden kedy ma FED stretnutie, ci zvysia urokove sadzby. Konsenzus je ze nezvysia. Ale ak by zvysili zase o 0.25% tak to pre banky to znamena dalsich 17.5M na urokoch rocne, takze sa im oplati vyckat na verdikt. Dufam ze oznamia financovanie tyzden na to, teda 19 az 23 juna. Dolezia informacia je ze jun je este Q2, takze sa predpoklada ze Tellurian bude chciet financovanie, aspon vecsinu, zabezpecit do konca mesiaca prave kvoli Q2 ER aby cisla neboli uplne zle, po tom co zastavili tazenie plynu kvoli nizkym cenam na americkej burze(historicky najnizsia cena plynu, so zapocitanou inflaciou).

Rata sa ze firma zabezpeci dokopy 11.5B z 14.5B potrebnych, vratane 1.5B uz zainvestovanych, a dodatocne 3B potom neskor este poskytne equity partner. Pri 75% zlave a pri aktualnom pocte akcii na trhu je to 10$ na akciu. Konsenzus je niekde okolo 7.5$.
for the best of times
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa hifron »

TELL: množia sa informácie, že v niektorých krajinách sa chystá nielen zákaz varenia pre domácnosti na plyne, ale aj vykurovania, čo by možno schytalo dosť veľké percento spotreby plynu, pretože Green Deal, ale poisťovne na to ešte neskočili, pretože otepľovanie oficiálne neexistuje :D
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Kym USA stihacky vladnu svetu ziaden plosny zakaz pouzivania zemneho plynu nebude, skor naopak...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa glengoolie »

Obrázok

:D

Tellurian update

14.7 je deadline pre $1B mezzanine financovanie ktoreho subjektom je Driftwood pozemok ktory si naspet prenajmeme na 40 rokov. Souki(sef BoD) potvrdil ze dalsi $1B mezzanine je zabezpeceny a ze banky pozicaju minimalne $7B. Cele to vysi na equity partnerovi, ktory musi dat aktualne len $1.8B a neskor dalsich $2.5B(ono sa tie cisla menia takze to nemusi byt presne, to sa dozvieme az ked sa podpise zmluva ze aka bude finalna dohoda). Problem s EP je ten ze oni musia garantovat nase dlhy, takze na tom to cele viazne uz mesiace. Dobra sprava je ze Next Decade($NEXT) zabezpecilo financovanie pre svoj projekt LNG exportneho terminalu Rio Grande, takze to znamena ze v USA je Driftwood posledny terminal do ktoreho je mozne investovat. Skratka investori nemaju na vyber uz. Navyse DW sa uz cez rok stavia, nie je to len projekt na papieri ako vsetky ostatne(aj Rio Grande je len na papieri). Souki slubil ze udrzi minimalne 40% equity pre nas, na rozdiel o $NEXT kde sa caka na zverejnenie ich zmluv ale kde najskor investori pridu o vsetku equity, lebo spravili blby deal len aby to uzavreli.

Predminuly piatok bolo podane 8K kde nam spravca nasich bondov(povodne $500, 166M sme splatili tento rok a este 2 roky 2x $166M) dal vynimku, do dnes, na drzanie hotovosti z minima $100M na $60M. Dnes bolo podane dalsie 8K kde nam dali dalsie dva tyzdne. Co je Pondelok 17.7. Ako som pisal, deadline pre ten lease-back mezzanine je 14.7(piatok). Takze toto momentalne silno naznacuje ze financovanie(minimalne $11.5B dokopy zo $14.5B) bude dovtedy zabezpecene(ono to bude vsetko naraz - mezzanine 1, mezzanine 2, banky, equity partner). Taktiez minuly tyzden vyslo najavo ze Bechtel, ktory stavia Drftwood, dostal poziadavku na obnovenie ceny finalneho projektu aby sme mohli dat FNTP(finalne schvalenie vystavby celeho Driftwoodu) a ze tento financny plan uz bol dodany Tellurianu. Takze to len znovu posilnuje fakt ze sa vsetko blizi do uspesneho konca.

Aktualne je 562M akcii na trhu, pri $11.5B financovani a pri 50% zlave, je to $10 na akciu.

Ano, natahuje sa to ako sopel uz od marca, ale proste tieto multimiliardove dohody sa nedaju poriesit zo dna na den. Takze ak mate nejaky volny cash, stale je cena neskutocne privetiva. Aktualne je cena $1.4. Ja som all in so 149k akciami na $1.73 a -19%.

Tu je drone video z Driftwoodu z pred dvoch tyzdnov cca. Mozete vidiet ze Driftwood nie je len na papieri. A inak co na videu nie je vidiet je 3000 alebo uz 4000 zelezobetonovych stlpov, dlhych aj desiatky metrov, ktore su zabite do zeme na spevnenie zeminy v tejto mocaristej oblasi pre vystavbu vsetkych potrebnych zariadeni.
https://www.youtube.com/watch?v=093CdBc7v_4

PS: taktiez FERC zamietol Lake Charles LNG predlzenie povolenia na export. Ak nezacnu exportovat LNG do 16.12.25 tak im konci povolenie. Takze o dalsi temrinal menej na vyber na investovanie na trhu LNG.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za info. :beer:

Pridám aj ja jeden článok od nezávislého oil field veterána. Článok je z apríla, takže odvtedy prebehlo zdvojnásobenie objemu akcií.
Mňa na TELL odrádza to, že je to čisto plynový hráč. Situácia v USA je taká, že kopa ropných spoločností má plyn ZADARMO ako vedľajší produkt ťažby. Dosť ma odradilo aj to, čo si napísal minule, že Tell pri nízkej cene plynu zastavil ťažbu.
Keď rozmýšlam ako bankár, Telurianu by som určite nepožičal... Bude to na tom, či projekt nájde dosť investorov, ktorí veria, že cena plynu
pôjde hore. Je to neuveriteľné, ale i napriek tomu čo sa v EU deje, je v USA cena plynu historicky najnižšia ( zo započítaním inflácie ).

Tu je článok po preklade:

Spoločnosť Tellurian (NYSE:TELL) je jednou z tých špekulatívnych akcií, ktoré akoby očarili investorov z celého sveta loviacich na dne. Práve jej relatívne nízka cena akcií - 1,36 USD za akciu (nepoviem, že lacná, pretože nemá žiadne zisky, malé príjmy a obmedzené, ale nie bezvýznamné aktíva, čo sťažuje akékoľvek ocenenie), láka týchto "lovcov akcií s pár dolármi k dobru so snami o veľkom úlovku. Sny, ktoré sa zdajú byť s každou tlačovou správou stále vzdialenejšie. Znamená to, že spoločnosť TELL je príliš riziková na to, aby sa s ňou dalo obchodovať? To si povieme neskôr v tomto článku.

Tell má niekoľko presvedčivých aktív. Jedným z nich je lokalita, na ktorej chce vybudovať Driftwood LNG, a zásoby zemného plynu v Haynesville, ktoré ho budú zásobovať. Ďalej je tu jej výkonný predseda a bombastický impresário Charif Souki. Souki je známy najmä tým, že do veľkej miery vymyslel súčasný obchodný model, v rámci ktorého sa vývozcovia a budúci vývozcovia LNG stavajú do radu, aby postavili zámky za miliardy dolárov na stláčanie, chladenie a prepravu neobmedzených amerických zásob plynu na východ. Naposledy sa mu to podarilo, keď viedol spoločnosť Cheniere Energy (NYSE:LNG), ktorá je v súčasnosti najväčším prepravcom LNG, a zmenil ju z režimu odplyňovania, v rámci ktorého sa zahraničný LNG dodávaný do USA predával na naše trhy, na súčasnú konfiguráciu, ktorá posiela náš plyn za oceán.
A nakoniec, čo je možno ich hlavnou devízou, je plne povolený štatút Driftwood LNG, ktorý umožnil spoločnosti TELL dať hlavnému dodávateľovi, spoločnosti Bechtel, obmedzenú výpoveď.

Vznikajúci trh LNG okolo roku 2027
Ako pri každom pohybe ponuky a dopytu po komoditách sa zdroje rozvíjajú, až kým nevznikne prebytok kapacity. Historicky to vidíme v ťažbe ropy a dodávkach plynu a pokračuje to cez hodnotový reťazec až k derivátom, ako je LNG. Dnes to vidíme pri zásobách plynu v skladoch, ktoré tlačia na ceny Henry Hub. Spoločnosť WoodMac predpokladá, že vývozná kapacita LNG v USA sa oproti súčasnosti viac ako zdvojnásobí a v roku 2027 dosiahne až 190 mpta, pričom priame investície dosiahnu viac ako 100 miliárd USD. Práve na tento trh príde Driftwood LNG v prípade, že sa skutočne postaví.

Sean Harrison, analytik spoločnosti WoodMac upozorňuje na vznikajúce konkurenčné tlaky.

"Keďže developeri budú aj naďalej presadzovať viac projektov, konkurencia v oblasti zákaziek na služby bude rásť, čo bude vytvárať tlak na ceny pracovnej sily aj materiálu. To by mohlo spôsobiť ďalšiu infláciu nákladov a oneskorenie niektorých projektov. Kombinácia nízkych poplatkov a rastúcich nákladov znamená, že v prípade niektorých projektov odhadujeme vnútornú mieru návratnosti bez pákového efektu (IRR) na úrovni 5 - 6 %. Na základe týchto výnosov je pre niektoré projekty náročné zabezpečiť financovanie, najmä prostredníctvom zvýšenia vlastného kapitálu," povedal Harrison.

V tom spočíva problém spoločnosti TELL. Zabezpečenie financovania na dokončenie projektu je napokon chýbajúcim článkom ságy TELL. Spoločnosť využíva všetky formy umného kapitálového financovania vrátane zdvojnásobenia objemu vlastného kapitálu na 1,6 miliardy akcií. To však nebude stačiť. V určitom okamihu bude TELL potrebovať ukotvujúce financovanie pre Driftwood LNG.
Téza pre TELL
Ako sme doteraz uviedli, Driftwood má predpoklady na solídny projekt s viacerými kľúčovými faktormi. Medzi ne patrí lokalita svetovej triedy, povolenia, miestny, nízkonákladový zdroj dodávok pre približne polovicu kapacity prvej fázy a vyladený manažment, ktorý pozná podnikanie odpredu aj odzadu. Čo chýba?
Podpísané kúpno-predajné zmluvy-SPA. A, samozrejme, financovanie približne 1/3 z odhadovaných 14 miliárd USD na výstavbu prvej fázy. Chýba hotovosť na vybudovanie prvej fázy a, čo s tým možno súvisí, chýba niekoľko zmlúv SPA, ktoré by umožnili budúce príjmy, na základe ktorých by bolo možné prijímať investičné rozhodnutia. Určite hlavolam.

Pokiaľ ide o SPA, v skutočnosti sa uberali zlým smerom, keď minulú jeseň stratili SPA so spoločnosťami Shell (SHEL) a Vitol. Jej posledná zostávajúca SPA so spoločnosťou Gunvor je údajne na neistom základe. Trend v tomto prípade nie je Soukisovým priateľom.

Keď túto časť uzavrieme, konečne sa dostávame k problému financovania. Ako je uvedené na snímke vyššie, spoločnosť TELL hľadá kapitálových partnerov pre až 40 % podiel vo fáze I. Rýchly pohľad na snímku vyššie ukazuje neštandardnú kapitálovú štruktúru spoločnosti Driftwood. Viac ako polovicu tvorí dlh LT a dlhopisy, pričom peňažný tok z budúceho predaja LNG tvorí približne 15 % a zvyšok zostáva investorom. Výsledok je možno ešte neistejší vďaka ružovým prognózam predajných cien za mmbtu, ktoré obsahuje. Ceny, ktoré sú približne o 25 % vyššie ako nedávne ceny FOB za LNG do Ázie, ako sa uvádza v nedávnom článku v agentúre Reuters. Článok poukazuje na to, že ceny LNG klesli o 82 % od augusta 2022, keď dosiahli najvyššiu úroveň 70,50 USD za mmbtu.

Spoločnosť TELL skutočne nemá žiadnu výhodnú pozíciu, keďže sa nachádza na pobreží Mexického zálivu v USA. Jej náklad sa bude musieť plaviť cez Panamský prieplav, aby sa dostal do Ázie. Nie je to nič horšie alebo iné ako pol tucta ďalších závodov na skvapalnený zemný plyn, ktoré majú byť uvedené do prevádzky koncom 20. rokov. Má však jednu jedinečnú výhodu, Souki.

Čo je nové?
Spoločnosť TELL sa snaží získať investorov a podľa môjho názoru to robí celkom rozumne. Japonsko a India sú veľkými spotrebiteľmi LNG, ktorí majú motiváciu uzatvárať nové dodávky na základe dlhodobých zmlúv. Nie je tiež prekvapením, že spoločnosti z týchto krajín by sa mohli stať kapitálovými partnermi pre budúce dodávky so zľavou. Uvidíme.

Spoločnosť v tlačovej správe tiež spomína, že vedie rozhovory s ropnými operátormi, a tu nevidím rovnakú cestu k realizácii. Ropné spoločnosti sú už samy hlboko zapojené do LNG a presne mi uniká, čo by TELL v tomto scenári priniesol.

Akcie sa trochu zotavili z nedávnych miním po správe, že sa našiel investor pre dohodu o predaji a spätnom prenájme 800 akrov pôdy. Odmena za to dosiahla miliardu veľmi potrebných dolárov. Spoločnosti ako Bechtel neprijímajú IOU alebo vlastný kapitál. Peniaze na stole sú to, čo ich drží pri živote.
Nakoniec, ako už bolo uvedené, spoločnosť TELL podala Komisii pre cenné papiere a burzy žiadosť o zdvojnásobenie objemu kmeňových akcií. Pri súčasných cenách akcií sa tým získa približne miliarda, ale súčasní investori sa rozriedia o polovicu. Na výročnom zhromaždení v júni sa o tom možno bude diskutovať, ale pravdepodobne to bude schválené.

Záver
TELL vykresľuje pochmúrny obraz, ale nie nemožný. V skutočnosti si myslím, že Souki môže zvíťaziť s predajom akciovej pozície v rámci dohody SPA. Momentálne sme pokrytí zásobami plynu,.... Kyvadlo sa však môže pohnúť.
Od výrazného zníženia zásob nás delí jedna krutá európska zima alebo jedno šialene horúce kalifornské leto. Stáva sa to. Ale nemusí sa to stať. V tom je krása tohto druhu investovania. Neexistuje žiadny predvídateľný, racionálny základ; jednoducho vložíte svoje peniaze a sledujete, ako sa koleso točí.

Spoločnosť TELL nečelí žiadnej kríze likvidity, má pol miliardy v hotovosti na účtoch a malý súčasný dlh. V dohľadnej budúcnosti sa môže takto hojdať. Správy o tom, že sa spoločnosti podarilo získať kapitálových partnerov, by boli pre akcie impulzom. Pravdepodobne veľký impulz. Spoločnosť dosiahla úroveň 6,00 USD v polovici roka '22. Obchodovateľná udalosť, ako napríklad prevzatie vlastného kapitálu investorom alebo čerpanie dodávok, by bola katalyzátorom ďalšieho vzostupu.

Spoločnosť je špekulatívnou stávkou, akú len môžete urobiť, ale v pásme nízkych 1 USD je to stávka, ktorá sa v tejto ságe už viackrát vyplatila. To by bol môj návrh, ak ste rybár, ktorý loví na dne, a na TELL sa vám prihovárajú múzy. Vstúpte nízko a zisky vyberajte okamžite, keď dosiahnete svoj cieľ. Opláchnite a opakujte podľa toho, ako sa objavia príležitosti.

P.S. Ja TELL obchodujem presne tak ako píše v závere. Kúpim, ked klesne. Predávam ked vyskočí. Aj dnes som vybral pár stoviek.
Popritom zhromažďujem nejaké vzdialené opcie, keby motyka vystrelila :)
Prílohy
NG 25R.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

TELL operuje v Haynesville Shale hlavne, ked pozeram prave tato oblast teraz zatvara najviac vrtov na plyn. Asi to pre spolocnost teraz nebude lahke obdobie.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...
Prílohy
TELL reuters.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa glengoolie »

Odporucam kupit TELL este dnes lebo zacina letiet uz v premarkete. Dnes mame 8K kde napreduje lease-back dohoda z LOI do zmluvne zavezneho procesu takze to silno naznacuje ze mame partnerov ktorych lender schvalil a preto pokracuju s procesom. Dnes budem konecne na 0 a asi aj v zelenom po velmi dlhej dobe. A ratam ze v cervenych cislach uz nebudem.
for the best of times
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Predpokladám, že si už pod 0 nie na 0. Počuj glen, na čom staviaš vôbec tie svoje tipy, wish Ti nevyšiel, toto vyzerá zatiaľ rovnako pochybne... Na základe čoho to vyberáš? Máš nejaký screener rules?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Spoločnosť Tellurian (NYSE:TELL) -9,6 % v úvode utorkového obchodovania po tom, ako oznámila ukončenie dlhodobej dohody s obchodnou spoločnosťou Gunvor, pričom uviedla, že strany neboli schopné dosiahnuť dohodu o obchodných podmienkach ich dohody o predaji a kúpe; ďalšie vysvetlenie nebolo poskytnuté.

Odchod spoločnosti Gunvor nasleduje po predchádzajúcich odchodoch spoločností Shell a Vitol, takže navrhovaný vývozný závod spoločnosti Tellurian (TELL) na skvapalnený zemný plyn Driftwood na pobreží Louisiany zostáva bez akýchkoľvek dohôd o odbere.

Spoločnosti sa v roku 2021 dohodli na 10-ročnej zmluve o dodávkach 3M metrických ton skvapalneného zemného plynu ročne z Driftwood LNG.

V pondelok spoločnosť Tellurian (TELL) vykázala za 2. štvrťrok podľa GAAP stratu 0,11 USD/akcia pri tržbách 32 mil. USD; počas štvrťroka vyťažila 17,2 mld. kubických metrov zemného plynu v porovnaní s 9 mld. kubických metrov v rovnakom období predchádzajúceho roka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

glengoolie napísal: St 19 07, 2023 2:03 pm Odporucam kupit TELL este dnes lebo zacina letiet uz v premarkete. Dnes mame 8K kde napreduje lease-back dohoda z LOI do zmluvne zavezneho procesu takze to silno naznacuje ze mame partnerov ktorych lender schvalil a preto pokracuju s procesom. Dnes budem konecne na 0 a asi aj v zelenom po velmi dlhej dobe. A ratam ze v cervenych cislach uz nebudem.
Náhliš ešte s nákupom?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čistý Titanic. Dobre že som zdrhol po 1,70 (ked sa dobre pametám.. )
Prílohy
Titanic.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TELL po earnings:
Tellurian (TELL) maintained SELL, PT Lowered to $0.40 at Stifel
Za rok: -81%
Prílohy
TELL....png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa glengoolie »

JUGGLER napísal: Po 16 10, 2023 3:51 pm Čistý Titanic. Dobre že som zdrhol po 1,70 (ked sa dobre pametám.. )
Veru, nie je to pre slabe povahy. Ja stale drzim, podarilo sa mi zvvysit akcie teraz na 164k ale som dolu 60% celkovo. Anyway, i ked je tento trh naprosto sibnuty a strasne vela sa toho deje vsade tak stale som presvedceny ze to zakoncim uspechom. Predsalen ide o LNG a po Quatare ktory je na maximalnej kapacite uz a momentalne v nie dobrej geopolitickej situacii je USA cislo jeden pre dodavky LNG proste, hlavne aj po tom so nam vyhodili do vzduchu nordstream tak je a bude na nich europa skratka zavysla. Absolutne vsetky reporty hovoria o masivnom nedostatku na trhu ktory by uspokojil dopyt a Tellurian je jedina firma ktora doda na trh LNG este tuto dekadu skratka.

Tak ja sa zase ozvem o pol roka :D
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

problem je ze TELL operuje v Haynesville oblasti kde je break even cena vyssie ako 3 usd a cash cena plynu tohto roku bola do 10/2023 pod 3 usd. Oni prestali vrtat nove vrty a ich produkcia klesa spolu s nizkou cenou plynu je to vrazebna kombinacia. Tento vikend sa zasa ocakava ATH produkcia plynu v USA. Proste su drahi a lacnejsie firmy ich drtia.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa hifron »

Treba zrušiť domácnostiam zo zákona možnosť odoberať plyn a spotreba dosť klesne. Náklady nech každému ukážu koľko handrkovania stálo zaistiť vôbec nejaký plyn a či to za to stojí riešiť takéto trable alebo si trh s trocha nápomocou poradí(a možno pumpne trocha aj centrálnu banku vo Franfurkte keď domáca analyticky spí) aby bola trocha nápomocná myšlienkovým trustom keď je v hlave prázdno...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tipujem 60:40 krach. Potom tí, čo odstúpili od spolupráce kúpia projekt za babku... TELL by možno zachránilo to, čo by EU položilo: jedna tuhá zima...

Spoločnosť Tellurian (NYSE:TELL) uzavrela piatkové obchodovanie -19 % po tom, čo sa prepadla až o -35 % a v priebehu dňa sa obchodovala na úrovni 0,49 USD, deň po tom, ako oznámila väčšiu stratu za 3. štvrťrok ako v predchádzajúcom štvrťroku a varovala, že jej finančná situácia vyvoláva "značné pochybnosti" o tom, či spoločnosť môže pokračovať v činnosti.

Spoločnosť Tellurian (TELL) uviedla, že v 3. štvrťroku zaznamenala stratu 65,4 mil. dolárov v porovnaní so stratou 14,2 mil. dolárov v rovnakom štvrťroku minulého roka, keď sa jej príjmy z ťažby zemného plynu tešili výraznému nárastu z vysokých cien plynu spôsobených ruskou inváziou na Ukrajinu, a príjmy za 3. štvrťrok sa znížili takmer o polovicu na 43,3 mil. dolárov z 81,1 mil. dolárov pred rokom.

Spoločnosť uviedla, že k 30. septembru mala v hotovosti 59,3 mil. USD, čo by nestačilo na uspokojenie jej záväzkov a financovanie potrieb pracovného kapitálu na nasledujúcich 12 mesiacov.

"Tieto podmienky vyvolávajú značné pochybnosti o schopnosti spoločnosti pokračovať v činnosti do jedného roka od dátumu vydania účtovnej závierky," uviedla spoločnosť Tellurian vo svojom poslednom podaní 10Q.

Spoločnosť Tellurian (TELL) tiež uviedla, že "vedie niekoľko rokovaní s protistranami o kapitálovom partnerstve a odbere LNG" pre svoj navrhovaný exportný projekt Driftwood v Louisiane v hodnote 14,5 miliardy USD.

Spoločnosť uviedla, že investovala viac ako 1 miliardu USD do vývoja a výstavby Driftwood LNG a naďalej plánuje vyrobiť prvý skvapalnený zemný plyn v roku 2027.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

hifron napísal: So 04 11, 2023 9:43 pm Treba zrušiť domácnostiam zo zákona možnosť odoberať plyn a spotreba dosť klesne. Náklady nech každému ukážu koľko handrkovania stálo zaistiť vôbec nejaký plyn a či to za to stojí riešiť takéto trable alebo si trh s trocha nápomocou poradí(a možno pumpne trocha aj centrálnu banku vo Franfurkte keď domáca analyticky spí) aby bola trocha nápomocná myšlienkovým trustom keď je v hlave prázdno...
a cim by 80% plynofikovane Slovensko podla teba vykurovalo? Inak LNG ma rovnaku uhlikovu stopu ako cierne uhlie.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

JUGGLER napísal: So 04 11, 2023 9:55 pm Tipujem 60:40 krach. Potom tí, čo odstúpili od spolupráce kúpia projekt za babku... TELL by možno zachránilo to, čo by EU položilo: jedna tuhá zima...

Spoločnosť Tellurian (NYSE:TELL) uzavrela piatkové obchodovanie -19 % po tom, čo sa prepadla až o -35 % a v priebehu dňa sa obchodovala na úrovni 0,49 USD, deň po tom, ako oznámila väčšiu stratu za 3. štvrťrok ako v predchádzajúcom štvrťroku a varovala, že jej finančná situácia vyvoláva "značné pochybnosti" o tom, či spoločnosť môže pokračovať v činnosti.

Spoločnosť Tellurian (TELL) uviedla, že v 3. štvrťroku zaznamenala stratu 65,4 mil. dolárov v porovnaní so stratou 14,2 mil. dolárov v rovnakom štvrťroku minulého roka, keď sa jej príjmy z ťažby zemného plynu tešili výraznému nárastu z vysokých cien plynu spôsobených ruskou inváziou na Ukrajinu, a príjmy za 3. štvrťrok sa znížili takmer o polovicu na 43,3 mil. dolárov z 81,1 mil. dolárov pred rokom.

Spoločnosť uviedla, že k 30. septembru mala v hotovosti 59,3 mil. USD, čo by nestačilo na uspokojenie jej záväzkov a financovanie potrieb pracovného kapitálu na nasledujúcich 12 mesiacov.

"Tieto podmienky vyvolávajú značné pochybnosti o schopnosti spoločnosti pokračovať v činnosti do jedného roka od dátumu vydania účtovnej závierky," uviedla spoločnosť Tellurian vo svojom poslednom podaní 10Q.

Spoločnosť Tellurian (TELL) tiež uviedla, že "vedie niekoľko rokovaní s protistranami o kapitálovom partnerstve a odbere LNG" pre svoj navrhovaný exportný projekt Driftwood v Louisiane v hodnote 14,5 miliardy USD.

Spoločnosť uviedla, že investovala viac ako 1 miliardu USD do vývoja a výstavby Driftwood LNG a naďalej plánuje vyrobiť prvý skvapalnený zemný plyn v roku 2027.
ono tych projektov v USA je rozpracovanych vela, len celkom nechapem, kto to bude odoberat ak sa do 2028 ma zvysit USA kapacita terminalov o 80% a uz teraz amici pomaly nemaju kam exportovat a este Rusi budu tlacit svoj plyn Cine.
20231026_itn1.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: TIPY NA AKCIE 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

hifron napísal: So 04 11, 2023 9:43 pm Treba zrušiť domácnostiam zo zákona možnosť odoberať plyn a spotreba dosť klesne. Náklady nech každému ukážu koľko handrkovania stálo zaistiť vôbec nejaký plyn a či to za to stojí riešiť takéto trable alebo si trh s trocha nápomocou poradí(a možno pumpne trocha aj centrálnu banku vo Franfurkte keď domáca analyticky spí) aby bola trocha nápomocná myšlienkovým trustom keď je v hlave prázdno...
Chcel som vyvetrat, neda sa, nejaky dement kuri nejakym palivom, ktore zasvinuje celu oblast dymom.
Pred zakazom plynu by sa mali zakazat najskor vsetky kominy.

Zaujimave, ze toto spinenie ovzdusia EU nevadi, ale auta im vadia.
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"