Zdanovanie vynosov z akcii po akvizicii spolocnosti

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ARQEROS
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 11 10, 2008 1:10 pm

Zdanovanie vynosov z akcii po akvizicii spolocnosti

Príspevok od používateľa ARQEROS »

Zdravim,
viete pls niekto poradit, ako sa zdanuje vynos z akcii, ak dojde k zluceniu/akvizicii spolocnosti, ktorej akcie vlastnim, s inou spolocnostou?
Povedzme, ze vlastnim niekolko akcii Activision Blizzard, ktore som kupil pred viac ako rokom a Microsoft prevezme Activision za $95 per share. Vznikne mi prijem vo vyske pocet_akcii X $95, od ktoreho odcitam naklady na kupu Activision akcii. Za predpokladu, ze som ATVI nakupoval lacnejsie ako $95, vznikne mi zrealizovany zisk. Ako zdanim tento zisk?
Povazuje sa to za predaj akcii na regulovanom trhu? Alebo sa uplatni § 3 2d?
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... .pismeno-d
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 76 times

Re: Zdanovanie vynosov z akcii po akvizicii spolocnosti

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

ARQEROS napísal: Pi 31 03, 2023 5:40 am Zdravim,
viete pls niekto poradit, ako sa zdanuje vynos z akcii, ak dojde k zluceniu/akvizicii spolocnosti, ktorej akcie vlastnim, s inou spolocnostou?
Povedzme, ze vlastnim niekolko akcii Activision Blizzard, ktore som kupil pred viac ako rokom a Microsoft prevezme Activision za $95 per share. Vznikne mi prijem vo vyske pocet_akcii X $95, od ktoreho odcitam naklady na kupu Activision akcii. Za predpokladu, ze som ATVI nakupoval lacnejsie ako $95, vznikne mi zrealizovany zisk. Ako zdanim tento zisk?
Povazuje sa to za predaj akcii na regulovanom trhu? Alebo sa uplatni § 3 2d?
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... .pismeno-d
pokiaľ vlastníš akcie viac ako rok tak je príjem oslobodený od dane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"