VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15799
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1395 times

VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zakladám tému na výmenu názorov a informácii okolo nastávajúcich parlamentných volieb v septembri 2023.

Je mi jedno kto koho bude voliť. Ja volím prístup ako na burze: urobím si vlastnú analýzu a podľa toho sa rozhodnem.

Najradšej by som bol, keby sa nevolili strany, ale poslanci.
Proste ľudia by mohli zakrúžkovať nejaký počet poslancov a nemuselo by to byť z jednej strany.

Ľudia by sa tak snažili do parlamentu posunúť kvalitných ľudí nezávisle na straníckom tričku.
Tak by sa dosiahlo aj lepšie regionálne zastúpenie.

Určite by som krúžkoval ľudí ktorých poznám, z našej komunity na prvom mieste Petra Cmoreja.

Dokonca pri súčasnom systéme by som aj volil len SaS ( a Petra Cmoreja ), ale SaS, aj Peter majú smolu, že majú na čele Sulíka.
Kvôli Sulíkovi totiž neverím, že SaS je vôbec schopná vládnuť 4 roky...veď už položila tri vlády.

Tak začnem tým najposlednejším klincom do rakvy SaS, čo u mňa zatĺkol Sulík:
JUGGLER napísal: Ut 28 03, 2023 12:57 pm

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23150478/martin- ... -list.html

V článku Sme potvrdili nasledujúce fakty:

Klus opustil SaS, ale chlapsky sa dohodli so Sulíkom, že sa rozídu v dobrom a nebudú si škodiť.
Sulík ho podrazil rozoslaním listov europoslancom, aby mu nedali hlas.
Pritom Sulík pred 2 rokmi Klusa navrhol na danú pozíciu !
Sulík mu tým v podstate zničil kariéru a vyslal signál ostatným okolo neho, že on je boss.
Sulíka už opustilo toľko ľudí ( a potvrdilo, že je hajzel ), že by sa o tom dala napísať kniha.
Celá špina ( aj to, že nejde o odborné ale čisto politické rozhodnutia )vyplávala len vdaka tomu, že SaS odišla z vlády a Klus
potreboval aj nomináciu od Hegera. Čiže Klus by normálne prešiel, kedže SaS nominovalo a Heger tiež.
Lenže Sulík sa rozhodol pre osobnú pomstu...

Ostatné je vo vlákne Slovenská politika.
Mňa to mrzí aj kvôli tomu, že Sulík si neuvedomuje, že zhovaďuje Slovensko aj v zahraničí.
Ako povedal Klus, ked už nejaká krajina niekoho nominuje, špinavé prádlo si perie doma, nevynáša do sveta.

__________________________________

ROZHOVOR S KLUSOM: Verejne podporím každého, kto sa postaví proti Richardovi Sulíkovi

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23150802/klus-ve ... ref=temacl

Remišová kritizuje Sulíka za list o Klusovi, hovorí o malosti a podlosti

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23150719/remisov ... =av-center

Ministerke investícií Veronike Remišovej zo Za ľudí sa nepáči prístup predsedu strany SaS Richarda Sulíka, ktorý sa mal listom obrátiť na viacerých europoslancov výboru a upozorniť ich na reputačné riziko Klusovej nominácie. Sulíkove správanie podľa nej svedčí o "malosti a podlosti."
Posledné marcové prieskumy:
Prílohy
Fokus3 23.png
Fokus3 23.png (42.69 KiB) 2982 zobrazenia
AKO 3.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: VOĽBY 2023

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ut 28 03, 2023 3:34 pm Najradšej by som bol, keby sa nevolili strany, ale poslanci.
Proste ľudia by mohli zakrúžkovať nejaký počet poslancov a nemuselo by to byť z jednej strany.

Ľudia by sa tak snažili do parlamentu posunúť kvalitných ľudí nezávisle na straníckom tričku.
Tak by sa dosiahlo aj lepšie regionálne zastúpenie.
Nefunguje to. Takto to robí Matovič už roky, aj iné strany pozývajú osobnosti na svoje kandiddátky, ale k ničomu to nevedie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som za loteriu, aby sa 150 osob do parlamentu vybralo z jedneho velkeho kolesa, kam sa nahadzu rodne cisla opravnenych volicov.
Lebo zvycajne ti "kvalitni ludia", ktori sa do parlamentu umyselne tlacia, su dost "nekvalitni". Zrejme "nekvalitnejsi" nez nahodny priemer.
vladko11
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: VOĽBY 2023

Príspevok od používateľa vladko11 »

Mikuláš Peksa
@vonpecka
·
Follow
Vážený @Martin_Klus, nedělejte z nás loutky pana @SulikRichard.

Přítomní poslanci Pirátů a Zelených hlasovali proti Vaší nominaci kvůli chybějícímu výběrovému řízení na úrovni slovenské vlády a nedostatečné kvalifikaci v oblasti auditu veřejných financí.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: VOĽBY 2023

Príspevok od používateľa Martin7 »

JUGGLER napísal: Ut 28 03, 2023 3:34 pm Zakladám tému na výmenu názorov a informácii okolo nastávajúcich parlamentných volieb v septembri 2023.

Je mi jedno kto koho bude voliť. Ja volím prístup ako na burze: urobím si vlastnú analýzu a podľa toho sa rozhodnem.

Najradšej by som bol, keby sa nevolili strany, ale poslanci.
Proste ľudia by mohli zakrúžkovať nejaký počet poslancov a nemuselo by to byť z jednej strany.

Ľudia by sa tak snažili do parlamentu posunúť kvalitných ľudí nezávisle na straníckom tričku.
Tak by sa dosiahlo aj lepšie regionálne zastúpenie.

Určite by som krúžkoval ľudí ktorých poznám, z našej komunity na prvom mieste Petra Cmoreja.

Dokonca pri súčasnom systéme by som aj volil len SaS ( a Petra Cmoreja ), ale SaS, aj Peter majú smolu, že majú na čele Sulíka.
Kvôli Sulíkovi totiž neverím, že SaS je vôbec schopná vládnuť 4 roky...veď už položila tri vlády.

Tak začnem tým najposlednejším klincom do rakvy SaS, čo u mňa zatĺkol Sulík:
JUGGLER napísal: Ut 28 03, 2023 12:57 pm

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23150478/martin- ... -list.html

V článku Sme potvrdili nasledujúce fakty:

Klus opustil SaS, ale chlapsky sa dohodli so Sulíkom, že sa rozídu v dobrom a nebudú si škodiť.
Sulík ho podrazil rozoslaním listov europoslancom, aby mu nedali hlas.
Pritom Sulík pred 2 rokmi Klusa navrhol na danú pozíciu !
Sulík mu tým v podstate zničil kariéru a vyslal signál ostatným okolo neho, že on je boss.
Sulíka už opustilo toľko ľudí ( a potvrdilo, že je hajzel ), že by sa o tom dala napísať kniha.
Celá špina ( aj to, že nejde o odborné ale čisto politické rozhodnutia )vyplávala len vdaka tomu, že SaS odišla z vlády a Klus
potreboval aj nomináciu od Hegera. Čiže Klus by normálne prešiel, kedže SaS nominovalo a Heger tiež.
Lenže Sulík sa rozhodol pre osobnú pomstu...

Ostatné je vo vlákne Slovenská politika.
Mňa to mrzí aj kvôli tomu, že Sulík si neuvedomuje, že zhovaďuje Slovensko aj v zahraničí.
Ako povedal Klus, ked už nejaká krajina niekoho nominuje, špinavé prádlo si perie doma, nevynáša do sveta.

__________________________________

ROZHOVOR S KLUSOM: Verejne podporím každého, kto sa postaví proti Richardovi Sulíkovi

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23150802/klus-ve ... ref=temacl

Remišová kritizuje Sulíka za list o Klusovi, hovorí o malosti a podlosti

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23150719/remisov ... =av-center

Ministerke investícií Veronike Remišovej zo Za ľudí sa nepáči prístup predsedu strany SaS Richarda Sulíka, ktorý sa mal listom obrátiť na viacerých europoslancov výboru a upozorniť ich na reputačné riziko Klusovej nominácie. Sulíkove správanie podľa nej svedčí o "malosti a podlosti."
Posledné marcové prieskumy:
Juggler, veď pokojne môžeš voliť SaS a zaškrtni iba Petra Cmoreja a nezaškrtni Sulíka. Tým v podstate vyjadríš názor a svoju voľbu aj na Sulíka.
Pre mňa je SaS úplne jasná voľba a už roky som rozhodnutý, že zaškrtnem Sulíka a Petra Cmoreja. Dlhšie som myslel, že zaškrtnem aj Viskupiča, ale tak strašne dobabral ten zákon na prihlasovanie áut že nemôžem. V SaS-ke je tak veľa šikovných ľudí, že je normálne problém vybrať a zaškrtnúť len štyroch. Inak Peter Cmorej je fakt trieda. Keď pozerám záznamy z parlamentu, on vždy predkladá veľmi rozumné a hlavne nepopulistické návrhy - za mňa jeden z najperspektívnejších politikov čo máme. Dúfam, že raz bude minister financií :palec_hore: (ideálne, čo najskôr :roll:). Čo sa týka kauzy Sulík - Klus, som jednoznačne na strane Sulíka. Nevravím, že Sulík nemá svoje chyby, ale je to jeden z najlepších politikov čo máme. Sulík, Dzurinda a Mikloš je to najlepšie, čo sme kedy v politike mali :uctievanie: . Len vďaka nim som ešte na Slovensku.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Martin7 napísal: Št 30 03, 2023 10:47 pm Nevravím, že Sulík nemá svoje chyby, ale je to jeden z najlepších politikov čo máme. Sulík, Dzurinda a Mikloš je to najlepšie, čo sme kedy v politike mali :uctievanie: . Len vďaka nim som ešte na Slovensku.
Sulik a Cmorej mi nevadia ... ale ludia typu Dzurinda a Miklos su prvotnou pricinou vojny na Ukrajine (podla mojho osobneho nazoru), Putin a jeho kumpani druhotnou. A vojnu na Ukrajine vnimam ako znacne negativnu zalezitost - cize z mojho pohladu Dzurinda a Miklos priniesli Slovensku a Europe daleko viac zla nez dobra.
Mali by teraz v Bachume/Artemovsku stat pospolu v zakope v prvej linii, ked si pred par rokmi nevedeli spocitat dosledky ich cinov.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 994
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 134 times

Re: VOĽBY 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Moj vseobecny nesuhlas so SAS vyrazne stupol (volim na zaklade nesuhlasu k strane, nehladam oblubenca kedze toto nie je Slovensko ma talent).
Ale stale nestupol natolko aby bola pre mna nevolitelna. Je to uz ale velmi blizko ku PS.
Kruzkoval by som aj Klusa keby blbec neodisiel :)
JUGGLER napísal: Ut 28 03, 2023 3:34 pmNajradšej by som bol, keby sa nevolili strany, ale poslanci.
Proste ľudia by mohli zakrúžkovať nejaký počet poslancov a nemuselo by to byť z jednej strany.
S tymto sa rozhodne stotoznujem. Moc kohutov v kurniku je a toto by ich eliminovalo, resp by museli robit viac ustupkov.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

duves napísal: Ne 10 09, 2023 5:04 pm Pekne to vie pomenovať tento pán, sociológ Vašečka, citujem:
Vašečka: Áno, krajina je hlboko rozdelená, to rozdelenie je však skutočne civilizačné. To nie je rozdelenie, aké dnes vidíte napríklad v susednom Poľsku. Tam nenájdete ľudí, ktorí by chceli byť v ruskej sfére vplyvu. Na Slovensku je to vyše tridsať percent ľudí. Nenájdete ľudí v Poľsku, ktorí by sa necítili západní. Keď som pod Vatikánom, tak som západný. Na Slovensku máme vyše päťdesiat percent ľudí, ktorí sa cítia ohrození západnými hodnotami.
Myslim, ze ten pan miesa dve rozdielne veci a vnima ich ako jednu rovnaku vec.
Pochybujem, ze 30% Slovakov tuzi byt v Ruskej sfere vplyvu. Tym (minimalne) 30% Slovakov ale vobec nevadi, ak vojenske letiska na Kryme a vychodne od Dnepra budu pod kontrolou Kremla, nez Washingtonu.

Mas to podobne, ako ked niekto prehlasuje, ze ludia, ktori sa stavali proti odovzdaniu slovenskych vojenskych letisk armade USA pani Caputovou a panmi Nadom a Korcokom tuzili, aby ich vlada SR odovzdala Kremlu. Netuzili. Netuzili ich odovzdat ani Kremlu ani Washingtonu. Pani Caputova, Nad a Korcok akurat urobili nadpracu - ze vojenske letiska, nad ktorymi mali Americania kontrolu len neformalne, odrazu maju nad nimi kontrolu uz aj formalne. A pritom vobec nemuseli mat.

Krasne to zapada do historickeho slovenskeho kontextu, kedy Tisova vlada, Bilakova vlada a Caputovej vlada sa spravali ako vazali odovzdavajuci vsetko vojensky vyznamne ich panom. Pricom Hitlerovci v 1944 a Sovieti v 1968 aspon otvorene prehlasili, ze ak im to miestna kolaborantska vlada nevyda dobrovolne, zoberu si to silou. Ale Americania ani otvorene neprehlasili taky postoj a nasa vlada im to proaktivne dala. Mali aspon pockat, kym Bidenovci zacnu otvorene vydierat. Potom by predstavitelia tej najsej vtedajsej vlady mohli pred Slovakmi aspon povedat - vynucovali si to zubami nechtami a boli velmi silni, tak sme im to teda dali.
Vigrem
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 02 01, 2022 4:07 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 24 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Vigrem »

jaroslav80 napísal: Ne 10 09, 2023 10:46 pm vojenske letiska, nad ktorymi mali Americania kontrolu len neformalne, odrazu maju nad nimi kontrolu uz aj formalne.
Co to znamena, ze mali neformalnu kontrolu? Z coho pramenila a ako sa prejavovala? A od coho sa odvija teraz ich formalna kontrola? Pytam sa normalne, bez akejkolvek ironie alebo postrannych umyslov, kedze nemam vedomosti o ziadnej takej kontrole, ci uz formalnej, alebo neformalnej a chcem sa o tom dozvediet viac.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Joki »

Ja by som Vašečku ako sociológa nespochybňoval;

https://healthcareconsulting.sk/team/michal-vasecka
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nejde ani tak o to, co na v CV, ako o to, kto ho plati ;)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 512
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 121 times
Been thanked: 116 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa duves »

jaroslav80 napísal: Ne 10 09, 2023 10:46 pm .... Bilakova vlada....
Kedy bol Vasil predseda vlády? Nepamätám si. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Joki »

iceberg8 napísal: Po 11 09, 2023 8:36 am Nejde ani tak o to, co na v CV, ako o to, kto ho plati ;)
Už zasa nekonšpirujme, že aj Vašečka je americký agent/ špion a platí ho Soroš :)


P.S. Vyzerá to tak, že mna jediného :D nik neplatí, škoda. Vyzradim aj to čo neviem. Kludne sa môžu zastaviť, porozprávam im kadečo za $.
Naposledy upravil/-a Joki v Po 11 09, 2023 10:00 am, upravené celkom 1 krát.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vigrem napísal: Ne 10 09, 2023 11:30 pm
jaroslav80 napísal: Ne 10 09, 2023 10:46 pm vojenske letiska, nad ktorymi mali Americania kontrolu len neformalne, odrazu maju nad nimi kontrolu uz aj formalne.
Co to znamena, ze mali neformalnu kontrolu? Z coho pramenila a ako sa prejavovala? A od coho sa odvija teraz ich formalna kontrola? Pytam sa normalne, bez akejkolvek ironie alebo postrannych umyslov, kedze nemam vedomosti o ziadnej takej kontrole, ci uz formalnej, alebo neformalnej a chcem sa o tom dozvediet viac.
SR je od roka 2004 clenom NATO - co je vojensky pakt. Armada SR vcetne jej vojenskych letisk sa tym nepriamo dostala pod neformalnu kontrolu vlady USA, kedze dominantnym clenom NATO urcujucim vojensku politiku clenom NATO je vlada USA.

Je to porovnatelna zalezitost ako v sucanosti je Bieloruska armada a bieloruske vojenske letiska pod nepriamou neformalnou kontrolou vlady v Kremli, kedze su s Ruskom vo vojenskom pakte, dominantnym clenom toho paktu je Rusko a vlada Ruska urcuje vojensku politiku toho paktu.

Sucasna formalna kontrola armady USA nad niektorymi objektami vojenskych letisk v Kuchyni a v Sliaci spociva v tom, ze tam uz aj formalne plati jurisdikcia vlady USA a nie vlady SR. Cize vlada SR nema ani len pravo skontrolovat, aky material tam armada USA prevaza alebo skladuje. Mas to uzemie vynate z uzemia SR podobnym sposobom, ako su ambasady (a este ovela tvrdsie), lebo ambasada nie je vojensky natolko chranena ako letecka zakladna.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 11 09, 2023 9:59 am, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Joki napísal: Po 11 09, 2023 9:47 am
iceberg8 napísal: Po 11 09, 2023 8:36 am Nejde ani tak o to, co na v CV, ako o to, kto ho plati ;)
Už zasa nekonšpirujme, že aj Vašečka je americký agent/ špion a platí ho Soroš :)


P.S. Vyzerá to tak, že mna jediného :D nik neplatí. Kludne sa môžu zastaviť, porozprávam im kadečo za $.
Tu nejde o konspiraciu, ale o to ako dnesna politika deli ludi na pro a anti zapadnych. Tj, tento je evidentne pro zapadny. Podla dnesnej politiky neexistuje nic medzi. Mala to byt ironia z mojej strany. Aj tu sa pisalo na fore, ze nie je mozne vybrat si ceresnicky zo zapadu a ceresnicky z vychodu a musime sa delit. Tak delim :)
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Joki napísal: Po 11 09, 2023 12:00 am Ja by som Vašečku ako sociológa nespochybňoval;

https://healthcareconsulting.sk/team/michal-vasecka
Staci ti precitat si:
Súčasná pozícia - Lektor na Paneurópskej vysokej škole, od 2018 - a hned vies, odkial vietor fuka.
Mohol by od americkej vlady a americkych mimovladok dostavat podobne ocenenia, ako sucasna pani prezidentka Caputova.

Joki mimochodom vedel si, ze Zelenskeho stary otec dostaval od sovietskych velitelov v Cervenej Armade vyznamenania za chrabry boj proti nemeckemu Wermachtu a proti ukrajinskym fasistom spolupracujucimi s Wermachtom ... a teraz Zelensky chodieva zobrat do Berlina, aby mu poslali dalsie nemecke Leopardy na boj proti Rusom?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Joki »

iceberg8 napísal: Po 11 09, 2023 9:58 am
Joki napísal: Po 11 09, 2023 9:47 am
iceberg8 napísal: Po 11 09, 2023 8:36 am Nejde ani tak o to, co na v CV, ako o to, kto ho plati ;)
Už zasa nekonšpirujme, že aj Vašečka je americký agent/ špion a platí ho Soroš :)


P.S. Vyzerá to tak, že mna jediného :D nik neplatí. Kludne sa môžu zastaviť, porozprávam im kadečo za $.
Tu nejde o konspiraciu, ale o to ako dnesna politika deli ludi na pro a anti zapadnych. Tj, tento je evidentne pro zapadny. Podla dnesnej politiky neexistuje nic medzi. Mala to byt ironia z mojej strany. Aj tu sa pisalo na fore, ze nie je mozne vybrat si ceresnicky zo zapadu a ceresnicky z vychodu a musime sa delit. Tak delim :)
Boli to hrozienka
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 339 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80

Slovensko je z politickeho aj hospodarskeho hladiska velmi, velmi malý hráč. Preto ani nemôže stáť niekde "mimo", niekde "uprostred" a tváriť sa že sa ho nič netýka. Môže sa len pripojiť k zoskupeniam ktore uz existuju a ktore rozhoduju na šachovnici sveta. A z okolnosti zostava ako najlepsou volbou byt sucastou Nato, pretoze jednak je to pakt ktory ovlada Europu a za druhe je to najsilnejsi vojensky pakt na svete.
Tvrdit ze Slovensko moze dlhodobo existovat ako "vojensky nezavisle" by znamenalo ze velmi rychlo by sa dostalo pod priamy ci nepriamy vplyv Ruska.
Nacionalisticke nazory typu "vystupenie z Nata" su úplne rozprávky demagógov.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Po 11 09, 2023 10:18 am, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mali sme moznosti byt sucastou toho paktu aj bez priameho odovzdania slovenskych vojenskych letisk armade USA.
Zopar nasich vladnych predstavitelov sa ale potrebovalo proaktivne strcit niekomu do zadnice.

No ved ja dufam, ze ludia im to vo volbach spocitaju a ze sucasna opozicia im to este 5000 krat otrieska o hlavu, aby si do buducna zapamatali, ze casto sa taka "pro-aktivita" velmi nevyplaca.

Aktivny blbec horsi ako triedny nepriatel...

Z mojho pohladu su vsetci podporovatelia priameho odovzdania slovenskych vojenskych letisk armade USA a zbrani a municie vlastnenych armadou SR na Ukrajinu uplne odpisani a prajem im len a len politicke smetisko dejin.
Maju sa od susedneho Madarska (hrdeho clena najvacsieho vojenskeho paktu na svete - NATO) este velmi vela co ucit.

__________________

No a samozrejme pevne verim, ze najblizsich minimalne 10 rokov zo ziadneho letiska na Kryme nebude vylietat ziadna F-16. Vnimal by som to ako pre svet daleko vacsiu katastrofu, nez ked z vojenskeho letiska na Kryme vylietava nejake SU-XY.

A cim skor budu Ukrajinci schopni z ich prezidentskeho kresla odstranit Zelenskeho (co sa im zrejme este velmi dlho nepodari), tym lepsie pre nich. Pre beznych 90% Ukrajincov, nie pre "elitu" v Kyjeve a Lvove.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 11 09, 2023 10:37 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Joki »

jaroslav80 napísal: Po 11 09, 2023 10:01 am
Joki napísal: Po 11 09, 2023 12:00 am Ja by som Vašečku ako sociológa nespochybňoval;

https://healthcareconsulting.sk/team/michal-vasecka
Staci ti precitat si:
Súčasná pozícia - Lektor na Paneurópskej vysokej škole, od 2018 - a hned vies, odkial vietor fuka.
Mohol by od americkej vlady a americkych mimovladok dostavat podobne ocenenia, ako sucasna pani prezidentka Caputova.
Jaroslav, ak vieš takto predikovať, že “vieš odkiaľ vietor fúka”, ak ti stačí prečitať, že (Súčasná pozícia - Lektor na Paneurópskej vysokej škole, od 2018) a hneď vieš.

Daj mi radšej nejaký tip :) na akciu, ktorá pôjde :graf:

Diiik
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Joki napísal: Po 11 09, 2023 10:35 am Jaroslav, ak vieš takto predikovať, že “vieš odkiaľ vietor fúka”, ak ti stačí prečitať, že (Súčasná pozícia - Lektor na Paneurópskej vysokej škole, od 2018) a hneď vieš.

Daj mi radšej nejaký tip :) na akciu, ktorá pôjde :graf:

Diiik
Martin Lockheed by mohla ist celkom dobre (ak je umiestnena na nejakej burze), kym bude Biden a ludia stojaci za nim pri moci.

Kym su v USA obchodnici, ktori dokazu vnutrozemskemu statu za mierne problematicku protisluzbu (odovzdanie zbrani na Ukrajinu) predat namorne vrtulniky - tak taki experti urcite neprerobia.
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 512
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 121 times
Been thanked: 116 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa duves »

jaroslav80 napísal: Po 11 09, 2023 10:15 am .....ja dufam, ze ludia im to vo volbach spocitaju.....
Niečo mi hovorí, že to je spoliehanie sa práve na tú časť obyvateľstva, čo žiaľ počítať nevie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

duves napísal: Po 11 09, 2023 10:49 am Niečo mi hovorí, že to je spoliehanie sa práve na tú časť obyvateľstva, čo žiaľ počítať nevie.
Pri priamych konfliktoch s Ruskom si na zapade uz viac krat navravali, ze oni su ti, ktori vedia pocitat --- a prepocitali sa.
Staci si spomenut, ako spraskana sa francuzska Grand Armee vratila z Moskvy do Pariza ... a ako cervena zastava plapolala nad fasistickym Reichstagom v maji 1945.


Ked sme pri tom pocitani, vedel si, ze prave na "pokrokovom" zapade existuju skoly, kde su nuteni ziakov hodnotit farebnym semaforom namiesto v percentach, lebo keby im narovinu oznamili ich vysledok, tak psychicky by to neuniesli? (A hlavne ich rodicia.) A nejedna sa o ziadnych ziakov s vekom pod 8 rokov, kde by sa to dalo vysvetlit ako "skola hrou".
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Joki »

jaroslav80 napísal: Po 11 09, 2023 10:01 am
Joki mimochodom vedel si, ze Zelenskeho stary otec dostaval od sovietskych velitelov v Cervenej Armade vyznamenania za chrabry boj proti nemeckemu Wermachtu a proti ukrajinskym fasistom spolupracujucimi s Wermachtom ... a teraz Zelensky chodieva zobrat do Berlina, aby mu poslali dalsie nemecke Leopardy na boj proti Rusom?
Jaroslav, tu sa ti nevyjadrim.
Na situácii UA máme uplne diametralne odlišný názor a videnie. Je to až moc vzdialené, aby sme diskutovali. Budem sa držať toho, že je to stále investičné fórum.
Naposledy upravil/-a Joki v Po 11 09, 2023 11:20 am, upravené celkom 1 krát.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To je zaujimava informacia a myslienka Glogol.

Zial v televizore a hlavnych masmediach zvyknu davat priestor hlavne prieskumom robenym rozlicnymi Agenturami, ktore samozrejme za urobenie prieskumu musi niekto zaplatit. A kto plati, ma aj sancu trochu deformovat sposob robenia prieskumu (napr uprednostnovanim poctu "nahodnych" respondentov z urcitych okresov, pripadne urcitych vekovych kategorii, pripadne zdrzujucich sa na urcitych miestach).

_________________________________
Joki napísal: Po 11 09, 2023 11:15 am Jaroslav, tu sa ti nevyjadrim.
Na situácii UA máme uplne diametralne odlišný názor a videnie. Je to až moc vzdialené, aby sme diskutovali.


Som si toho vedomy. Na SK vieme mat diametralne odlisne nazory aj bez toho, aby sme po sebe strielali granatmi. Na Balkane a na Ukrajine do takeho stadia este nedozreli.
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 512
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 121 times
Been thanked: 116 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa duves »

jaroslav80 napísal: Po 11 09, 2023 10:57 am Pri priamych konfliktoch s Ruskom si na zapade uz viac krat navravali, ze oni su ti, ktori vedia pocitat --- a prepocitali sa.
Staci si spomenut, ako spraskana sa francuzska Grand Armee vratila z Moskvy do Pariza ... a ako cervena zastava plapolala nad fasistickym Reichstagom v maji 1945.
Veru a až si jednoduchý pospolitý ľud ruska uvedomí, že donekončena umierať za ich oligarchiu, ktorá si užíva liberalnych hodnôt západu, už nie sú už ochotní, vtedy príde na lámanie chleba.
https://www.rferl.org/a/kuzbass-siberia ... 59588.html
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Stavkove kancelarie nevypisuju kurz len podla toho, aka bude pravdepodobnost danej udalosti, ale podla toho, ako kto stavkuje, tj ponuka dopyt.

Pisal som vyssie, samozrejme nikto nereagoval, Slovensko zakazalo zahranicny online gambling, tolko k slobodnej volbe v modernom svete.
Odoslané z počítača
sablatura
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa sablatura »

Nevychádzam z údivu, koľko je tu proruských trollov (však, jaroslav80 ?).Človek by predpokladal, že na tomto fóre budú väčšinou rozumní ľudia. No aj na tomto vlákne som sa ubezpečil, že tu na Slovensku nikdy dobre byť nemôže. Populizmus a obdiv k Ríši zla nič dobré pre budúcnosť neveští.

P.S. Jediný, s ktorým bez výhrad súhlasím, sa mi tu javí Trumpeta1978.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

sablatura napísal: Po 11 09, 2023 1:54 pm Nevychádzam z údivu, koľko je tu proruských trollov (však, jaroslav80 ?).Človek by predpokladal, že na tomto fóre budú väčšinou rozumní ľudia. No aj na tomto vlákne som sa ubezpečil, že tu na Slovensku nikdy dobre byť nemôže. Populizmus a obdiv k Ríši zla nič dobré pre budúcnosť neveští.

P.S. Jediný, s ktorým bez výhrad súhlasím, sa mi tu javí Trumpeta1978.
Ty nevychadzas z udivu a pritom ja som zase uz niekolko rokov plne informovany, kolko vela pro-NATO trollov, aktualne bezbrehych bezvyhradnych obdivovatelov Bidenovej politiky, sa na tomto fore pohybuje. Ktory zrejme po zmene situacie prevratia kabaty podobnym sposobom, ako to porobili v 89-tom.

Ci tipujes, ze Zelensky s jeho sucasnou skupinkou pri moci, budu bojovat do posledneho muza podobne, ako to urobil Ghani v Afganistane v 2021 spolocne s jeho tamojsou skupinkou pro-NATO trollov?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaroslav80 napísal: Po 11 09, 2023 2:14 pm
Ty nevychadzas z udivu a pritom ja som zase uz niekolko rokov plne informovany, kolko vela pro-NATO trollov, aktualne bezbrehych bezvyhradnych obdivovatelov Bidenovej politiky, sa na tomto fore pohybuje. Ktori zrejme po zmene situacie prevratia kabaty podobnym sposobom, ako to porobili v 89-tom.

Ci tipujes, ze Zelensky s jeho sucasnou skupinkou pri moci, budu bojovat do posledneho muza podobne, ako to urobil Ghani v Afganistane v 2021 spolocne s jeho tamojsou skupinkou pro-NATO trollov?

Mna by zaujimalo, kolko z tych dnesnych volicov (napriklad) PS bol v minulosti volicom OLANO a volicom SMERu..

Jedine ze by sme mali 140% obyvatelov Slovenska..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 994
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 134 times

Re: VOĽBY 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Mozno sa volici vystriedali :)
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: VOĽBY 2023

Príspevok od používateľa Joki »

Ja som napr. nevolil ani smer a ani olano.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

iceberg8 napísal: Po 11 09, 2023 3:28 pm Mna by zaujimalo, kolko z tych dnesnych volicov (napriklad) PS bol v minulosti volicom OLANO a volicom SMERu..

Jedine ze by sme mali 140% obyvatelov Slovenska..
Mas to ako s aktualnym ceskym prezidentom Petr Pavlem, ktory v 1985 v pohode vstupil do komunistickej strany, aby nebol potencialne ohrozeny jeho vojensky karierny rast, a teraz je zase silne protiruskym vojnovym jastrabom NATO, zase aby nebol potencialne ohrozeny jeho karierny rast.
Su proste ludia, ktori sa "nestratia v ziadnej dobe", a takych je velmi vela. A v pohode pojdu aj cez mrtvoly.

Ak by behom 10 rokov stihlo USA skolabovat v supereni s Cinou, mozno by bol silnym procinskym politikom v Cesku a stihol by sa naucit aj cinstinu.
Dalsi taky Werner von Braun, ktory dokazal riadit aj vyrobu V2 Hitlerovi aj Saturnu V pre USA pocas superenia o pristatie na Mesiaci so ZSSR.
Joki napísal: Po 11 09, 2023 4:36 pm Ja som napr. nevolil ani smer a ani olano.
Ohadujem, ze volicska zakladna PS nepochadza zo SMER a OLANO, ale zo struktur SDKU a ich potomkov.

OLANO bolo z mojho pohladu zufalym vzdorom casti populacie uniknut SMERu aj "Progresivcom". Aj za cenu, ze isli z blata do kaluze.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 630 times
Been thanked: 369 times

Re: VOĽBY 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Mal som tu sťažnosť na príspevok:
sablatura napísal: Po 11 09, 2023 1:54 pm Nevychádzam z údivu, koľko je tu proruských trollov (však, jaroslav80 ?).Človek by predpokladal, že na tomto fóre budú väčšinou rozumní ľudia. No aj na tomto vlákne som sa ubezpečil, že tu na Slovensku nikdy dobre byť nemôže. Populizmus a obdiv k Ríši zla nič dobré pre budúcnosť neveští.

P.S. Jediný, s ktorým bez výhrad súhlasím, sa mi tu javí Trumpeta1978.
S odôvodnením: "Nahlásený príspevok nesúvisí s témou."

Podľa môjho názoru súvisí s témou. Príspevok má iný problém. Porušuje pravidlá tohto fóra. Nakoľko bol ale reakciou na príspevky, ktoré tiež porušovali pravidlá fóra konkrétne v bode citujem:

3. Ďalej súhlasíte s tým, že na diskusnom fóre nebudete vytvárať a/alebo podnecovať konflikty, nebudete odosielať provokačné, útočné, urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky, používať prihlasovacie meno obsahujúce vulgarizmus alebo posielať a uverejňovať akýkoľvek iný materiál, ktorý môže porušovať ktorékoľvek zákony krajiny, v ktorej sa nachádzate Vy, či v ktorej sa nachádza toto diskusné fórum, alebo medzinárodné právo.

Ste si kvit, príspevok ponechávam.
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 214
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Murosik »

Glogol napísal: Po 11 09, 2023 11:20 am ala prieskumy - citajuc tento clanok som si spomenul na posledne volby a na to ako stavkove kancelarie odhadli vysledky volieb ovela lepsie ako kadejake prieskumy. Prieskumy mali potom ako obycajne x dovodov preco sa zas nastrafii.
https://domov.sme.sk/c/23213879/parlame ... hovor.html

Pretože médiá si prieskumami manipulujú. Ja viem, je to také hoaxové tvrdenie, ktoré je nedokázateľné. Ale zažil som to na vlastnej koži, keď bolo pred voľbami 2016, kedy sa do parlamentu prvý krát dostala ĽS NS. Vtedy sa predpokladalo a v médiách všade písalo, že sú dosť pod 5% a nie je šanca, aby sa dostali do parlamentu (co potencionálneho voliča odradí.

Príklady prieskumov (posledný predvolebný, čo som našiel na SME):

https://volby.sme.sk/pref/1/politicke-s ... 2016-02-18


Deň pred voľbami 2016 som bol na jednom stretnutí, kde bola aj novinárka, ktorá pracovala v jednom z najväčších denníkov a tá tam prítomných nabádala, aby sme išli vsetci voliť, lebo ĽS NS sa dostane do parlamentu a musí sa čo najmenej obmedziť ich vplyv. Vtedy mala v ruke prieskumy, ktoré si dal vypracovať ich denník a musím povedať, že v tom ich prieskume čo mala k dispozícii len ona, tak tam percentá sedeli s reálnymi výsledkami. Tieto výsledky boli len ich interné, lebo den pred voľbami (skor viac) sa nemozu uz výsledky z prieskumov zverejňovať v médiách. LS NS vtedy malo cez 8%. Daleko za štatistickou odchýlkou zverejňovaných prieskumov. A taká sieť, čo mala mať brutálne veľa %, tak tá prepadla. To ma utvrdilo, že médiá si pravdu poohýbajú ako chcú.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Slovo konspiracia a hoax prislo na svetlo sveta aby kategorizovalo a delilo ludi alebo nazor. Existuje len pravda a loz a nieco medzi tym..

Ved je to jasne ako brvno v oku, Enron, WorldCom, Madoff, atd atd, tych je hromada.. A zarucene budu dalsie, ale aj napriek tomu ludia radi delia zivot na "pravdu a hoax".. Deje sa to tu aj na fore.. A vsade inde.. Iny nazor ako ten hlavny = hoax.

Potom maju ludia tendenciu suhlasit len s ludmi, ktori maju rovnaky nazor, ale rovnaky vo vsetkom a to je matematicky nemozne. Pokrok spociva v rozdielnych nazoroch..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 994
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 134 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Sice suhlasim ale tvrdenie ze nejake vacsie medium sfalsuje prieskum je pre mna hoax. Jedna baba povedala.
Staci sa na to pozriet logicky. Su 4 hlavne prieskumne agentury. Ak by sa sfalsoval vysledok z jednej tak by to bolo podozrive lebo ostatne agentury by mali ine vysledky.
Cize by museli spolupracovat na spiknuti. A to uz je paranoja na urovni ze nas tu ovladaju iluminanti a zidojasteria.

Pritom mozne vysvetlenie je tak jednoduche. Ludia sa pri prieskumoch boja povedat realnu pravdu. Mozno sa aj za to hanbia.
A velka cast jednoducho nieje rozhodnuta.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mna by zaujimalo, ako je mozne, ze zapadniar vie hospodarit a Slovak nie?

Mne to zavana sabotazou.. Len neviem, kto to sabotoval, mena su dohladatelne isto, ale akosi sa nic nevysetrilo..

PS: nalejme si cisteho vina, zapad, je hromada podvodov, tunelovani a podobne, zrejme tu malokto cita moje prispevky, dal som sem aj udalosti, dam sem znovu.. Od solistu ako Madoff, a jeho bankarov, ktori isto vedeli, co robi s peniazmi.. az po Enron, medzi nimi aj
ZZZZBest
Centenial Tech
BreX Minerals
WorldCom
Tyco International
HealthSouth
FTX.
Theranos
Ivan Boesky
Wirecard
Wells Fargo
Luckin Coffee
Volkswagen


a neuveritelna hromada malych spolocnosti, aj tu foru znamym, ako je WISH, XELA, Ladisove portfolio, a hromada dalsich "MEME" aj ne"MEME" stocks.

Ale ideme kydat na Slovensko a Slovakov, pretoze tunelovali to co tunelovali a precenovat zapad, ze je top topovka.. Neomylna a treba ich kopirovat.
Odoslané z počítača
sablatura
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa sablatura »

Svata prostoto. Diskusia ako na facebookovom profile súdruha Blahu. Takí Francis, Murosik, iceberg8 a jaroslav80 by tam boli hviezdnymi prispievateľmi.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Joki »

sablatura napísal: Ut 12 09, 2023 4:41 pm Svata prostoto. Diskusia ako na facebookovom profile súdruha Blahu. Takí Francis, Murosik, iceberg8 a jaroslav80 by tam boli hviezdnymi prispievateľmi.
sablatura, teraz si na seba zoslal hnev Titanov :) :) :)
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"