Prisiel cas na kupu NG ?

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am
Has thanked: 1 time

Prisiel cas na kupu NG ?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Kazdy den sledujem cenu NG ako aj spravy ohladom supplies atd. Analitici su asi 50/50 ohldom vyvoja ceny. Ja sa na to pozeram skor z toho hladiska , ze pri cene $2 sa im proste neoplati tazit ng. Cena by mala byt aspon tych $3 a velke firmy ako shell,bp spravia vsetko preto aby sa tam ta cena dostala.

Je tu niekto kto sa venuje NG dlhsiu dobu ? Co si myslite kupe UNG?
Na zaklade TA , to vyzeara stale ako sell. Ani 15min chart nema buy signal na zaklade MA.
Vacsinou kupujem na zaklade uptrendu , S/R, MA crossovers, RSI , ale zatial to vsetko vyzera ako sell aj ked ta cena je to atraktivna.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Prisiel cas na kupu NG ?

Príspevok od používateľa jogo »

jan7925 napísal: So 01 04, 2023 8:42 am Kazdy den sledujem cenu NG ako aj spravy ohladom supplies atd. Analitici su asi 50/50 ohldom vyvoja ceny. Ja sa na to pozeram skor z toho hladiska , ze pri cene $2 sa im proste neoplati tazit ng. Cena by mala byt aspon tych $3 a velke firmy ako shell,bp spravia vsetko preto aby sa tam ta cena dostala.

Je tu niekto kto sa venuje NG dlhsiu dobu ? Co si myslite kupe UNG?
Na zaklade TA , to vyzeara stale ako sell. Ani 15min chart nema buy signal na zaklade MA.
Vacsinou kupujem na zaklade uptrendu , S/R, MA crossovers, RSI , ale zatial to vsetko vyzera ako sell aj ked ta cena je to atraktivna.
Najprv si pozri, ake je na NG contango-každý mesiac 10%, kým pôjdeš do longu na front kontrakte: https://www.barchart.com/futures/energies
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mikr
Gold Member **
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Prisiel cas na kupu NG ?

Príspevok od používateľa mikr »

jan7925 napísal: So 01 04, 2023 8:42 am Kazdy den sledujem cenu NG ako aj spravy ohladom supplies atd. Analitici su asi 50/50 ohldom vyvoja ceny. Ja sa na to pozeram skor z toho hladiska , ze pri cene $2 sa im proste neoplati tazit ng. Cena by mala byt aspon tych $3 a velke firmy ako shell,bp spravia vsetko preto aby sa tam ta cena dostala.

Je tu niekto kto sa venuje NG dlhsiu dobu ? Co si myslite kupe UNG?
Na zaklade TA , to vyzeara stale ako sell. Ani 15min chart nema buy signal na zaklade MA.
Vacsinou kupujem na zaklade uptrendu , S/R, MA crossovers, RSI , ale zatial to vsetko vyzera ako sell aj ked ta cena je to atraktivna.
Pokud máš správně nastaven "Money Management", neůže tě plyn rozhodit. Já už nastoupil do UNG.
Musíš brát informace na vstup tak "nikdo nic neví a pokud ano, tak lže".

Je třeba si uvědomit, že před rokem a půl byla i ropa zadarmo!! Vše se může opakovat i u plynu. Dokud neteče krev, nic se neděje.
image (1).png
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3847
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Prisiel cas na kupu NG ?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jan7925 napísal: So 01 04, 2023 8:42 am Kazdy den sledujem cenu NG ako aj spravy ohladom supplies atd. Analitici su asi 50/50 ohldom vyvoja ceny. Ja sa na to pozeram skor z toho hladiska , ze pri cene $2 sa im proste neoplati tazit ng. Cena by mala byt aspon tych $3 a velke firmy ako shell,bp spravia vsetko preto aby sa tam ta cena dostala.

Je tu niekto kto sa venuje NG dlhsiu dobu ? Co si myslite kupe UNG?
Na zaklade TA , to vyzeara stale ako sell. Ani 15min chart nema buy signal na zaklade MA.
Vacsinou kupujem na zaklade uptrendu , S/R, MA crossovers, RSI , ale zatial to vsetko vyzera ako sell aj ked ta cena je to atraktivna.

Ahoj jan7925 , pises ze sledujes spravy ohladom supplies, skus byt trosku konkretnejsi , co sledujes, kde to sledujes a ako dlho, k akemu vysledku si dospel? Preco si myslis, ze pri cene 2 usd sa plyn neoplati tazit? Preco prave 3 usd?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: Prisiel cas na kupu NG ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pred 15 rokmi sme si mysleli, že plyn nemôže už klesnúť. A išiel zo 4 USD ku 1 USD.

Plyn má ako komodita 2 problémy:
- prvý, že je vedľajším produktom pri ťažbe ropy ...takže je fakt zadarmo pre tých čo ťažia ropu..a neoplatí sa ťažiť len tým, čo majú vysoké náklady..napr. na bridlicový plyn... Ale zastaviť ťažbu častokrát nemôžeš...a teraz, čo ste zelení nečítajte : potom ten plyn spaľujú do atmosféry ( a robia to stále ). Tak ako niekedy kapitalisti likvidovali potraviny, aby cena neklesla, hoci v Afrike zomierali deti od hladu .

- druhý je kontango ako píše Jogo. Cenu plynu nevieme vysedieť ako napr. ZLATO alebo AKCIE....ak pôjde plyn dlho do boku...tak cez futures budeme neustále strácať...a ked je to 7% za mesiac, tak tá istá cena plynu po dobu 1 roka by nám zožrala účet. Preto som minule dal dlhodobý graf UNG, aby ste videli, že dlhodobo neustále klesá. Oni potom spravia split. Horšie ako pozične trejdovať bežné komodity je už iba trejdovať strach cez VIX.
To vám píšem ja, čo som kupoval opcie na VIX, že skôr, či neskôr vyskočí a ja predsa nemôžem stratiť...a chytil som najkludnejšie obdobie na burze za posledných 30 rokov....VIX padol pod 10 a držal sa tam hádam 1 rok.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"