Dovidopo sk - webová stránka pre Slovákov za hranicami

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
karamel
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 20 12, 2022 8:28 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Dovidopo sk - webová stránka pre Slovákov za hranicami

Príspevok od používateľa karamel »

dovidopo_sk (nešlo vložiť link) som založil ako centralizáciu ľudí, skúseností a správ zo zahraničia, kategorizovanú podľa krajín. Motivácia bola, že ak sa niekto zo Slovenska rozhodne odísť, resp. obzerať sa po rôznych informáciach ohľadom zahraničia, je pre jedinca ťažko hľadať informácie rôzne po nete. Facebookové skupiny sú rozťahané, ťažko sa tam vyhľadáva, a well... je to facebook. Reddit je ďalšia možnosť kde ľudia veľmi radi zdieľajú svoje skúsenosti zo zahraničia, ale informácie sa tam ťažko dohľadajú a v subreddite r/Slovakia sa rieši všetko možné od štrikovania, cez autá až po politiku a neviem čo ešte.

Na stránke je zatiaľ možnosť:
- Pridania skúseností
- Pridania odkazu pre správu z danej krajiny/mesta
- Odber noviniek/skúseností z danej krajiny/mesta = keď pridá niekto niečo nové, príde notifikácia odberateľovi na mail
- Pridávať komentáre v štýle redditu (strom)
- Pridávanie a hľadanie jázd a spolujázd autom
- Vytváranie chatov s používateľmi, vytváranie miestnosti, a verejný chat pre mestá a krajiny.

Ak si pozriete konkurenciu, tak slovacivosvete_sk alebo krajane_cz. Utvorte si vlastný názor :D

Stále sa snažím to nakopnúť, naštartovať komunitu a vôbec... prísť na to, či to má miesto na trhu.

Keď som sa pýtal na feedback, dostal som na jednej strane aj pozitívne ohlasy, ale aj negatívne a že údajne to nemá zmysel. Skúste sa vyjadriť vy, čo si myslíte?Prípadne nejaké nové veci a zlepšenia?
Díky!

Investoval som do toho viacej môjho času ako peňazí. Vlastne platím iba za doménu a hosting, kedže som web dev a viem si veci spraviť aj sám.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 235
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: Dovidopo sk - webová stránka pre Slovákov za hranicami

Príspevok od používateľa iosephus »

Čo si budeme klamať, obe "konkurenčné" stránky sa evidentne webdizajnom zasekli niekde na začiatku 21. storočia, ale je dizajn to, čo je pre týchto ľudí rozhodujúce? Ja myslím že nie, teraz je pondelok večer a na tej stránke je podľa počítadla cez 800 ľudí, to je komunita, ktorá sa bude dať len veľmi ťažko vybudovať, najmä ak sú to ľudia, ktorí sú tam naučení chodiť roky, takým môže byť jedno, že to tam vyzerá ako v roku 2002. Takže je sa tiež skôr prikláňam k pesimistom, ohľadom takéhoto projektu.
Ale nie som žiaden veľký cestovateľ, verím, že ti poradia aj skúsenejší :)
Používateľov profilový obrázok
karamel
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 20 12, 2022 8:28 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Dovidopo sk - webová stránka pre Slovákov za hranicami

Príspevok od používateľa karamel »

Ďakujem pekne za feedback, ja som osobne mal problémy aj so základnými funkcionalitami ako napr. registráciou, a veľa fíčur na oboch stránkach vôbec nefungujú/nefungovali.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 630 times
Been thanked: 369 times

Re: Dovidopo sk - webová stránka pre Slovákov za hranicami

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

karamel napísal: Pi 14 04, 2023 6:56 pm Ďakujem pekne za feedback, ja som osobne mal problémy aj so základnými funkcionalitami ako napr. registráciou, a veľa fíčur na oboch stránkach vôbec nefungujú/nefungovali.
Ahoj Karamel, sorry nemal som na to čas odpísať ale pozrel som si to a aj som chcel odpísať :)

Úprimne po dizajne by som moc nepozeral, je kopa diskusných fór na šrot a fungujú aj tak, podobne ako toto tu :lol:

Čo mňa tak nejak vyrušuje, resp. čomu nerozumiem je to, čím prilákať návštevnosť a čo mi má ta stránka dať. Diskusné fórum pre všetkých čo dali dovi dopo Slovensku? Ok, čo je nosná téma, resp. nosné témy... Ide mi o to, aby si nakoniec s tým neskončil tak, že to bude mať minimum príspevkov a jediné čo tam bude je doprava z BA a KE do Berlína... Strhnúť ľudí do živej a skutočnej diskusie je problém. Tu napríklad keby nebolo tak cca 15-20 ľudí, celé to môžem zabaliť a takmer 20 ročný content skončí v koši :) A to len preto, že je to vysoko špecializované... Keby si mal fórum o celebritách, zrejme by si sa nemusel starať o content a návštevnosť vôbec.
Wolf
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 19 04, 2021 10:29 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

Re: Dovidopo sk - webová stránka pre Slovákov za hranicami

Príspevok od používateľa Wolf »

Za mňa to má skvelý potenciál, ak by sa na stránke nachádzali praktické rady a návody, ako žiť a podnikať v cudzej krajine. Niečo ako toto: https://bojnansky.com/sk-ako-na-zalozen ... republike/

Alebo podobné:

- Ako založiť živnosť v Česku (v inej krajine)
- Ako je to s poistením
- Ako získať občianstvo
- Aký je v štáte sociálny systém

Presne tento typ informácií https://www.poreseno.cz/prace
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

Re: Dovidopo sk - webová stránka pre Slovákov za hranicami

Príspevok od používateľa rmaly »

Mne sa to velmi paci (aj stranka / content / napad aj dizajn)... Tiez by sa mi pacilo, keby tam expati (slovenski v zahranici) davali navody, ako co robit... obcianstvo, trvaly pobyt, dokaldy, dane, podnikanie, byvanie (ceny), platy apod...
Tak isto aj take geopoliticke realie (kriminalita, ako sa tam spravaju k bielym / zltym / farebnym / zahranicnym)... proste inside info :)
Ja osobne hladam (zatial zlahka) krajinu na dochodok (teplo, relativne lacno / nie o vela drahsie ako na SK)... stabilna politicka situacia (juh Europy, Mauricius, stredna Amerika, mozno Azia...)... takze snad si tam raz najdem to svoje ked sa to rozbehne
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"