Investovanie do dlhopisov (cez fio?)

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
raklofakof
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 15 04, 2023 5:53 pm

Investovanie do dlhopisov (cez fio?)

Príspevok od používateľa raklofakof »

Ahojte, je mozne cez fio nakupovat dlhopisy?
Myslim priamo cez fio apku, nakolko som si tam teraz zalozil ucet, ale v apke mam len moznosti na nejake podielove fondy.. Alebo teda je nutne ist priamo cez ich e-brokera(coz ma mimochodom pekne hnusne UI)?
Na internete som nasiel navod ako to spravit cez ib, no dlhopisy sa mi tam jednoducho nezobrazuju, cize predpokladam ze to je len pre České fio?
Alebo pripadne otvorit sporiaci ucet v czk s 5,5% urokom?
Pripadne poznate nejake lepsie alternativy, ake dlhopisy a kde kupit?
Ďakujem vopred.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: Investovanie do dlhopisov (cez fio?)

Príspevok od používateľa iosephus »

S tým sporiacim účtom v CZK sa to tu už viackrát riešilo, menové riziko na niečom takom je oveľa väčšie než sa môže zdať, nebude to asi dobrý nápad.
raklofakof
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 15 04, 2023 5:53 pm

Re: Investovanie do dlhopisov (cez fio?)

Príspevok od používateľa raklofakof »

iosephus napísal: So 15 04, 2023 7:23 pm S tým sporiacim účtom v CZK sa to tu už viackrát riešilo, menové riziko na niečom takom je oveľa väčšie než sa môže zdať, nebude to asi dobrý nápad.
Tak to iste platí s Fio dlhopismy nie? Sú nakupované v CZK pokial viem?
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: Investovanie do dlhopisov (cez fio?)

Príspevok od používateľa iosephus »

To ti nepotvrdím, neobchodujem tam, ale myslím, že určite v pohode kúpiš v EUR alebo USD.
dany
Príspevky: 23
Dátum registrácie: So 23 01, 2021 10:40 am
Been thanked: 11 times

Re: Investovanie do dlhopisov (cez fio?)

Príspevok od používateľa dany »

raklofakof napísal: So 15 04, 2023 5:59 pm Ahojte, je mozne cez fio nakupovat dlhopisy?
Myslim priamo cez fio apku, nakolko som si tam teraz zalozil ucet, ale v apke mam len moznosti na nejake podielove fondy.. Alebo teda je nutne ist priamo cez ich e-brokera(coz ma mimochodom pekne hnusne UI)?
Na internete som nasiel navod ako to spravit cez ib, no dlhopisy sa mi tam jednoducho nezobrazuju, cize predpokladam ze to je len pre České fio?
Alebo pripadne otvorit sporiaci ucet v czk s 5,5% urokom?
Pripadne poznate nejake lepsie alternativy, ake dlhopisy a kde kupit?
Ďakujem vopred.
Prostredníctvom Fio a cez e-brokera vieš nakúpiť dlhopisy, konkrétne české korporátne dlhopisy na BCPP, vyhľadáš si konkrétny dlhopis, zadáš cez e-brokera nákupný pokyn, zaujímvosť u e-brokera je, že tento zadaný pokyn je potrebné ešte telefonicky potvrdiť cez dealing, hovoria tomu "pustiť na trh"
Takže dlhopisy obchodované na BCPP sa cez Fio dajú kúpiť.

Sporiaci účet v czk s 5,5 % úrokom, výnos OK, menové riziko ? si musíš vyhodnotiť sám, celkový výnos v eurách ti to môže znížiť i zvýšiť.

Medzinárodné dlhopisy vieš kúpiť cez brokera IB, Lynx, Patria.
Tiež cez dealing SK banky ak tám máš na to príslušnú zmluvu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"