Hľadám si nové miesto pre moje investície

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Envoy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 01 04, 2023 10:29 am

Hľadám si nové miesto pre moje investície

Príspevok od používateľa Envoy »

Ahojte už dlhšie surfujem po tomto fóre našiel som odpovede na veľa mojich otázok, za čo sa Vám všetkým chcem poďakovať, avšak rád by som sa opýtal zopár otázok na ktoré neviem nájsť odpoveď...

Mám 75k portfólio na t212, zloženie portfólia podľa iShares Core stratégie.

Rád by som našiel nejakého iného brokera/spoločnosť, kde by boli moje peniaze bezpečné, a kde sa o ne nemusím starať.
Celkovo ide o 8ks etf ktore tvoria dokopy moje Core portfólio. V t212 investujem mesačne 700€ a ich platforma mi to rozhadzuje podľa percent ako mám nastavení váhu. Tzv. PIE.

Vzhľadom na zabezpečenie peňazí som sa začal pozerať po inom brokerovi, môj ideálny scenár je niečo ako mám v t212, raz mesačne pošlem cash a broker alebo niekto mi to rozhadze alikvotne podľa mojich % nastavení medzi mojich 8 etfiek, vždy rovnako vždy v daný deň v mesiaci. Žiadne deviacie vždy len tých mojich 8 etf.

Sxr8
Iusq
Spy4
Ibte
Is3n
Om3m
Xres
Zprr

Brokeri / spoločnosti
--slsp - neponúka ani 1/2 z toho čo potrebujem

--Ib - účet mám,ponúkajú všetko ale neviem či majú možnosť automatického investovania ako som popísal nižšie

--fio? Údajne sa dajú kúpiť aj americké etf? Ak hej tak by bolo ideál? Lebo k mojim tickerom mam us alternatívy....

Čo by ste mi poradili ? Ďakujem za všetky rady.
Ondrej17
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Re: Hľadám si nové miesto pre moje investície

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Ahoj Trade Republic ma možnosť automatického investovania do ETF keď si nastavíš Saving plan je to úplne zadarmo. Len sa to nedá rozložiť na % ale na sumy do jednotlivých ETF.

O bezpečnosti sa neviem odborne vyjadriť ale dôverujem viac inštitúcií regulovanej v Nemecku ako na slovensku.
Envoy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 01 04, 2023 10:29 am

Re: Hľadám si nové miesto pre moje investície

Príspevok od používateľa Envoy »

Samozrejme, ide mi o to aby som nebol krytý 20k ale aspoň 100k čo je lepší pocit :).

Zároveň na SVK som nenašiel nikoho kto mi vie kúpiť tie moje etf čo mám vybraté....a automaticky mi riešiť nákup /mesačne a rozložiť.
dan_han_
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 09 04, 2023 10:17 pm

Re: Hľadám si nové miesto pre moje investície

Príspevok od používateľa dan_han_ »

Zdravím Vás, máme k dispozícii produkt, v ktorom môžete investovať do ETF fondov s riadeným portfóliom, peniaze len pošlete a už sa o ne stará niekto iný, vy nie. Investícia je rozdelená do 4 fondov,ktoré zahŕňajú americkým trh, európsky trh, globálne diverzifikovaný trh a ázijské trhy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hľadám si nové miesto pre moje investície

Príspevok od používateľa JUGGLER »

dan_han_ napísal: Ne 09 04, 2023 10:23 pm Zdravím Vás, máme k dispozícii produkt, v ktorom môžete investovať do ETF fondov s riadeným portfóliom, peniaze len pošlete a už sa o ne stará niekto iný, vy nie. Investícia je rozdelená do 4 fondov,ktoré zahŕňajú americkým trh, európsky trh, globálne diverzifikovaný trh a ázijské trhy.
My máme...Kto? Sliepky?
Napíš o čo konkrétne ide, alebo zabudni, že tu budeš ľuďom ponúkať anonymné produkty ku ktorým sa nemôže nikto vyjadriť. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Max100
Silver Member *
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 22 times

Re: Hľadám si nové miesto pre moje investície

Príspevok od používateľa Max100 »

dan_han_ napísal: Ne 09 04, 2023 10:23 pm Zdravím Vás, máme k dispozícii produkt, v ktorom môžete investovať do ETF fondov s riadeným portfóliom, peniaze len pošlete a už sa o ne stará niekto iný, vy nie. Investícia je rozdelená do 4 fondov,ktoré zahŕňajú americkým trh, európsky trh, globálne diverzifikovaný trh a ázijské trhy.
Znie to ako:Peniaze len poslete nam a uz sa o ne nemusite starat,lebo uz ich v zivote neuvidite. :D
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Hľadám si nové miesto pre moje investície

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Envoy napísal: So 01 04, 2023 10:32 am Ahojte už dlhšie surfujem po tomto fóre našiel som odpovede na veľa mojich otázok, za čo sa Vám všetkým chcem poďakovať, avšak rád by som sa opýtal zopár otázok na ktoré neviem nájsť odpoveď...

Mám 75k portfólio na t212, zloženie portfólia podľa iShares Core stratégie.

Rád by som našiel nejakého iného brokera/spoločnosť, kde by boli moje peniaze bezpečné, a kde sa o ne nemusím starať.
Celkovo ide o 8ks etf ktore tvoria dokopy moje Core portfólio. V t212 investujem mesačne 700€ a ich platforma mi to rozhadzuje podľa percent ako mám nastavení váhu. Tzv. PIE.

Vzhľadom na zabezpečenie peňazí som sa začal pozerať po inom brokerovi, môj ideálny scenár je niečo ako mám v t212, raz mesačne pošlem cash a broker alebo niekto mi to rozhadze alikvotne podľa mojich % nastavení medzi mojich 8 etfiek, vždy rovnako vždy v daný deň v mesiaci. Žiadne deviacie vždy len tých mojich 8 etf.

Sxr8
Iusq
Spy4
Ibte
Is3n
Om3m
Xres
Zprr

Brokeri / spoločnosti
--slsp - neponúka ani 1/2 z toho čo potrebujem

--Ib - účet mám,ponúkajú všetko ale neviem či majú možnosť automatického investovania ako som popísal nižšie

--fio? Údajne sa dajú kúpiť aj americké etf? Ak hej tak by bolo ideál? Lebo k mojim tickerom mam us alternatívy....

Čo by ste mi poradili ? Ďakujem za všetky rady.
Ešte Birdwingo cez nich môžeš nakupovať US Etfka. Poplatok je 0,49% , z objemu , ale nikdy nepresiahne sumu 1 USD. Pokiaľ je ETFko dostatočne likvidné tak môžeš nakupovať aj zlomkové akcie.
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Hľadám si nové miesto pre moje investície

Príspevok od používateľa aviceN »

Prakticky, na to čo potrebuješ by mohlo spadať do zváženia aj EIC.
Nastavíš trvalý príkaz a podľa % rozloženia ti nakupuje vybrané ETF.
Jediný problém je teda len zloženie fondov, lebo väčšina fondov tam je, no chýbajú 2:

Sxr8 OK
Iusq OK
Spy4 OK
Ibte NIE
Is3n OK
Om3m OK
Xres NIE
Zprr OK
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"