Partia Quant / Algo traderov hladá fundamental. analytika (viac hláv viac rozumu)

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
prototech
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 05 05, 2023 5:09 pm

Partia Quant / Algo traderov hladá fundamental. analytika (viac hláv viac rozumu)

Príspevok od používateľa prototech »

Čaute. Hladame Fundamentalneho analytika pre high growth akcie. Nie zamestnanca, partaka. (ziadne spolocne investovanie, len vzajomna vypomoc a vymena informacii a signalov z nasej strany)

Sme skupina quant / algotrading programatorov, ale aj traderov (niektori 12+ rocne skusenosti)
máme rôzne automatizované aj polo-automatizované stratégie, ale samotná technická analýza nie vždy stačí (logicky samotná cena nevie predpovedať budúcu cenu aj keď podla sorošovskej teórie reflexivity ju môže ovplyvnovať)

riadime sa pravidlom viac hláv viac rozumu a tak hladáme parťákov, ktorí by riešili jednoduchú fundamentálnu analýzu
(nejaké 3-4 ekonomické údaje firmy a jednoduché porovnávačky po kvartáloch, news, katalyzátory možného raketového rastu, zaškolili by sme, potrebné by bolo prečítať asi 2 knihy a english, prečítali sme ich ale 50 ale vyberáme len tie top), vždy by sme cez náš quant analytický systém dodali zoznam napr 30-40 potenciálnych firiem, ktoré môžu prudko vystreliť.

Okrem toho vieme ponúknuť naše know-how a signály k nákupu máme systémy ktoré dokážu celkom dobre rozoznať kedy akciu skryte cez HFT algoritmy nakupujú veľké fondy, banky (skrývajú aby nevystrelili cenu v ich neprospech veľkým objemom) makroekonomické quant algoritmy a mnoho ďalšieho, chceme to rozdeliť tak, že jedna časť teamu sa sústredí na fundamenty, druhá na technickú/quant analýzu, ďalšia na makro, a následne sy vymienať v stručnosti informácie a nákupné signály - teda analytik povie táto akcia vyzerá dobre lebo... tech/quant analytik povie - vyzerá dobre na základe dát a grafov, ak bude zhoda kupujeme. Pre samotného analytika je taktiež určite lepšie robiť v teame a vymeniť si názory kedže burza ja často veľmi nepredvídateľná, a je ťažké pre jediného človeka obsiahnuť všetko grafy, fundamenty, makro, news atď atď. alebo to môže negatívne ovplyvniť jeho bias a pod. Práve preto retail prehráva a wallstreet fondy zarábajú lebo sa tomu venujú profi a v teamoch! Ak si to rozdelíme stačí sa tomu venovať trebars hodinku raz za dva dni.

Kludne mi napíšte sem, alebo súkromnú správu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Partia Quant / Algo traderov hladá fundamental. analytika (viac hláv viac rozumu)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čauko.
Na stretko koncom júna by mali prísť aspoň na jednu noc chalani z quantpedie.
Oni sa hrabú v hnoji stoviek stratégii (papers ) a triedia užitočné veci od balastu.

Ja mám záujem o nezáväznú spoluprácu/konzultáciu. Kľudne to môžeme prebrať cez SS.
V súčasnosti som na dovolenke a zo 2 týždne budem busy v tradingu earnings, ale toľko času si
nájdem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
prototech
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 05 05, 2023 5:09 pm

Re: Partia Quant / Algo traderov hladá fundamental. analytika (viac hláv viac rozumu)

Príspevok od používateľa prototech »

Ahoj

Prepac za neskorsiu odpoved dlhsie som tu nebol, dakujem za zaujem a napisal som sukromnu spravu s emailom.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Partia Quant / Algo traderov hladá fundamental. analytika (viac hláv viac rozumu)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Chlapi ja mám tiež záujem, zabudol som reagovať :) Riešil som tu bubble meter, tiež sa chcem s tým fundo výskumom pridať :)
prototech
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 05 05, 2023 5:09 pm

Re: Partia Quant / Algo traderov hladá fundamental. analytika (viac hláv viac rozumu)

Príspevok od používateľa prototech »

tomáš virdzek napísal: Ut 23 05, 2023 10:31 pm Chlapi ja mám tiež záujem, zabudol som reagovať :) Riešil som tu bubble meter, tiež sa chcem s tým fundo výskumom pridať :)
Super, napisal som sukromnu spravu
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Partia Quant / Algo traderov hladá fundamental. analytika (viac hláv viac rozumu)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj, niečo sa asi pokazilo, žiadnu som nedostal :) Skús znova, dík.
prototech
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 05 05, 2023 5:09 pm

Re: Partia Quant / Algo traderov hladá fundamental. analytika (viac hláv viac rozumu)

Príspevok od používateľa prototech »

tomáš virdzek napísal: Pi 26 05, 2023 10:41 am Ahoj, niečo sa asi pokazilo, žiadnu som nedostal :) Skús znova, dík.
fuu, pozerám odoslané nie je to tam,, napísal som znova, ak by neprišlo môžeš mi napísať tiež ss. Ďakujem
prinajhoršom si vymeníme maily/tel priamo tu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"