Zizzy + Axe Capital

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Jaro1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 13 03, 2023 1:31 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Jaro1 »

Ojam napísal: St 26 04, 2023 7:27 pm Za tymto "investicnym zazrakom" stoja ti isty ludia ako aj za COPY LEADERS
A kopiruju teda Beresa alebo nie?
Zizzypodvodnici
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 30 04, 2023 12:01 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Zizzypodvodnici »

Pani a damy cele zizzy je jeden velky a velmi podrobne premysleny dopredu naplanovany podvod.
Nie len ze pan Beres ani nevie obchodovat, nevie uz ani klamat.
Klame svoju vlastnu siet, ktorej som sucastou. Nam ako obchodnikom nikdy neukazal realne vysledky, iba take ucty ze aha nasa 95% uspesnost (nuz zadam dva obchody naopak jeden bude uspesny druhy nie, tolko vedy za tym asi nie je )

Zatial co moji klienti prisli niektory o majetok, aj horsie (vztahy..) tak osadenstvo okolo Bereša si nadalej uziva vase peniaze. To vam nevadi?

Co som zistil od nasho sefa a spol, tak ani zamestnancov neplatia poriadne, zato su tam ale stalice ktore su tam dlhe roky a na ktore byt vami si posvietim:

Dominika Majorošová - velmi pochybna postava, ziadna skutocna pozicia vo firme, avsak podla internych informacii jej v roku 2022 Beres daroval nove auto BMW M X3 a udajne byva v novo kupenom byte v Allbeli v Kosiciach napisane na Beresa, ktory stal 300k+ a 4krat rocne chodi na exoticke dovolenky, pritom podla internych informacii jej predosla kariera bola predavacka v jednom butiku a sama prepadla na strednej skole.

Peter Felvidéky - nikto skutocne nevie co tento pan v danej spolocnosti robi, avsak je tam od zaciatku a tiez sa nema zle - firemne auto Audi A8 Long verzia a byva vo firemnom apartmane za niekolko tisic mesacne podla ich webu

Beres nadalej jazdi na autach za statisice, handrach za desattisice, rovnako ako jeho manzelka Barbora, nemaju problem kupovat nadalej kabelky za 20tisic eur. Tak sa uz zobudme vsetci
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Zizzypodvodnici napísal: Ne 30 04, 2023 12:21 pm Klame svoju vlastnu siet, ktorej som sucastou. Nam ako obchodnikom nikdy neukazal realne vysledky, iba take ucty ze aha nasa 95% uspesnost ...
Ahoj, chcem sa zo zvedavosti spýtať.

Píšeš, že si súčasťou obchodnej siete, to ako finančný sprostredkovateľ či inak? Plus ešte otázka, koľko boli provízie za predaj zmluvy?

Dík.
Zizzypodvodnici
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 30 04, 2023 12:01 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Zizzypodvodnici »

5-20% mesacne voci proviziam klientov plus este hlava skupiny neviem kolko ma

tomáš virdzek napísal: Ne 30 04, 2023 12:34 pm
Zizzypodvodnici napísal: Ne 30 04, 2023 12:21 pm Klame svoju vlastnu siet, ktorej som sucastou. Nam ako obchodnikom nikdy neukazal realne vysledky, iba take ucty ze aha nasa 95% uspesnost ...
Ahoj, chcem sa zo zvedavosti spýtať.

Píšeš, že si súčasťou obchodnej siete, to ako finančný sprostredkovateľ či inak? Plus ešte otázka, koľko boli provízie za predaj zmluvy?

Dík.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Dík, ale nechápem :) Píšeš: "5-20% mesacne voci proviziam klientov"... Čo to znamená, že voči províziam klientov? A ešte jedna vec - tá prvá otázka, to si predával ako finančný sprostredkovateľ? Vďaka.
Zizzypodvodnici
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 30 04, 2023 12:01 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Zizzypodvodnici »

Ano sprostredkovatel. Dovtedy som sa venoval financnemu poisteniu. Ja osobne som mal 10%. Je to MLM. Cize klient mal deposit 100k vynos bol 5% tak klient dostal 5k a ja 500eur. Ako odmenu
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ok, čiže nebolo to tak, že si dostal províziu zo sumy v zmluve, ale až z výnosu? To si vôbec dostal nejaké provízie, či vôbec nič, keďže to zrejme nedopadlo dobre ako to tu čítam?
Zizzypodvodnici
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 30 04, 2023 12:01 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Zizzypodvodnici »

Z vynosu, pisem to tu cely cas.
Dostal som akurat tak po hube jedine
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Docela riziková práca ako tak čítam, a ešte ani nič za to? hmm... :roll: Píšeš, že si sa venoval finančnému poisteniu, čo Ťa teda presvedčilo predávať toto? Tie vysoké provízie?
Jogi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 13 03, 2023 12:30 am
Has thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Jogi »

Zizzypodvodnici napísal: Ne 30 04, 2023 2:27 pm Z vynosu, pisem to tu cely cas.
Dostal som akurat tak po hube jedine
Napísal som ti súkromnú správu
Filiptrejd
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 28 01, 2023 8:59 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Filiptrejd »

Zizzypodvodnici napísal: Ne 30 04, 2023 12:21 pm Pani a damy cele zizzy je jeden velky a velmi podrobne premysleny dopredu naplanovany podvod.
Nie len ze pan Beres ani nevie obchodovat, nevie uz ani klamat.
Klame svoju vlastnu siet, ktorej som sucastou. Nam ako obchodnikom nikdy neukazal realne vysledky, iba take ucty ze aha nasa 95% uspesnost (nuz zadam dva obchody naopak jeden bude uspesny druhy nie, tolko vedy za tym asi nie je )

Zatial co moji klienti prisli niektory o majetok, aj horsie (vztahy..) tak osadenstvo okolo Bereša si nadalej uziva vase peniaze. To vam nevadi?

Co som zistil od nasho sefa a spol, tak ani zamestnancov neplatia poriadne, zato su tam ale stalice ktore su tam dlhe roky a na ktore byt vami si posvietim:

Dominika Majorošová - velmi pochybna postava, ziadna skutocna pozicia vo firme, avsak podla internych informacii jej v roku 2022 Beres daroval nove auto BMW M X3 a udajne byva v novo kupenom byte v Allbeli v Kosiciach napisane na Beresa, ktory stal 300k+ a 4krat rocne chodi na exoticke dovolenky, pritom podla internych informacii jej predosla kariera bola predavacka v jednom butiku a sama prepadla na strednej skole.

Peter Felvidéky - nikto skutocne nevie co tento pan v danej spolocnosti robi, avsak je tam od zaciatku a tiez sa nema zle - firemne auto Audi A8 Long verzia a byva vo firemnom apartmane za niekolko tisic mesacne podla ich webu

Beres nadalej jazdi na autach za statisice, handrach za desattisice, rovnako ako jeho manzelka Barbora, nemaju problem kupovat nadalej kabelky za 20tisic eur. Tak sa uz zobudme vsetci

A este z Prievidzkej vetvy si zabudol na Martina Vyorala a Hečka oni sa tiez nechali krasne vydrziavat Beresom.
Zizzypodvodnici
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 30 04, 2023 12:01 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Zizzypodvodnici »

Filiptrejd napísal: Ne 30 04, 2023 4:07 pm
Zizzypodvodnici napísal: Ne 30 04, 2023 12:21 pm Pani a damy cele zizzy je jeden velky a velmi podrobne premysleny dopredu naplanovany podvod.
Nie len ze pan Beres ani nevie obchodovat, nevie uz ani klamat.
Klame svoju vlastnu siet, ktorej som sucastou. Nam ako obchodnikom nikdy neukazal realne vysledky, iba take ucty ze aha nasa 95% uspesnost (nuz zadam dva obchody naopak jeden bude uspesny druhy nie, tolko vedy za tym asi nie je )

Zatial co moji klienti prisli niektory o majetok, aj horsie (vztahy..) tak osadenstvo okolo Bereša si nadalej uziva vase peniaze. To vam nevadi?

Co som zistil od nasho sefa a spol, tak ani zamestnancov neplatia poriadne, zato su tam ale stalice ktore su tam dlhe roky a na ktore byt vami si posvietim:

Dominika Majorošová - velmi pochybna postava, ziadna skutocna pozicia vo firme, avsak podla internych informacii jej v roku 2022 Beres daroval nove auto BMW M X3 a udajne byva v novo kupenom byte v Allbeli v Kosiciach napisane na Beresa, ktory stal 300k+ a 4krat rocne chodi na exoticke dovolenky, pritom podla internych informacii jej predosla kariera bola predavacka v jednom butiku a sama prepadla na strednej skole.

Peter Felvidéky - nikto skutocne nevie co tento pan v danej spolocnosti robi, avsak je tam od zaciatku a tiez sa nema zle - firemne auto Audi A8 Long verzia a byva vo firemnom apartmane za niekolko tisic mesacne podla ich webu

Beres nadalej jazdi na autach za statisice, handrach za desattisice, rovnako ako jeho manzelka Barbora, nemaju problem kupovat nadalej kabelky za 20tisic eur. Tak sa uz zobudme vsetci

A este z Prievidzkej vetvy si zabudol na Martina Vyorala a Hečka oni sa tiez nechali krasne vydrziavat Beresom.

Martina a Filipa trochu dlhsie poznam nez je samotne zizzy, urcite by som ich nehadzal do rovnakeho vreca, nevnimam ze by zbohatli na ukor alebo by si zili ako spominane osoby z toho co som pocul ako si bezstarostne ziju. Na chalanoch vidiet ze im to nie je jedno uz ked sa stretavame.
mmm
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16 03, 2023 5:05 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa mmm »

aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa aviceN »

Je tam paywall, takže preposielam znenie článku:
NAKA začala vo viacerých mestách akciu s názvom Investor, zaisťuje dokumenty v prípade firiem Petra Béreša pre podozrenie z ekonomickej trestnej činnosti.
Ľudia zverili jeho košickej firme Axe Capital Group desiatky miliónov eur, investovaním ich mal zhodnotiť, k peniazom sa však od minulej jesene nevedia dostať.
Advokáti zastupujúci klientov hovoria, že môže ísť o podobný model, na akom fungoval BMG Invest.
Ponuku na možnú záchranu klientom Axe ešte nedávno podávali bývalí vrcholoví bankári Unicredit Bank, pre Béreša pripravovali projekt privátnej banky, ktorý nevyšiel.
Národná kriminálna agentúra (NAKA) robí raziu s krycím názvom Investor pre podozrenie z ekonomickej trestnej činnosti. Týka sa aktivít Petra Béreša a jeho firiem, medzi ktorými je aj Axe Capital Group. Ľudia do nej investovali desiatky miliónov eur vo viere, že ich zhodnotí na finančných trhoch.

„Veril som, že sa vďaka geniálnemu matematikovi dostanem do investičnej ligy určenej pre prominentov. Presvedčil ma, že vďaka botom, ktoré vytvoril na obchodovanie na finančných trhoch, sa mu naozaj výnimočne darí. Lenže teraz je to preč, k peniazom, ktoré som mu zveril, sa neviem dostať, a bojím sa, že to celé bola pyramída,“ hovorí jeden z klientov košickej Axe Capital Group.

[ Skúsení editori Denníka E každý deň vyberajú najdôležitejšie informácie pre podnikanie a investovanie. Objednajte si ranný Ekonomický newsfilter. Vždy ráno o 7:00 sa za menej ako 5 minút dozviete všetko podstatné. Aktivujte jedným klikom sem. ]
Axe Capital Group získala od stoviek ľudí prinajmenšom 50 miliónov eur na obchodovanie pomocou botov – automatizovaného obchodovania podľa špeciálnych stratégií. Tie vytvoril aktuálne jediný člen jej predstavenstva Peter Béreš. Firma sľubovala nadpriemerne vysoké výnosy v desiatkach percent a tie klientom najprv aj vyplácala.

Od minulej jesene sa však ľudia k svojim peniazom nevedia dostať. Jeden z veriteľov už podal návrh na konkurz, súd o ňom ešte nerozhodol.

Ľudia, ktorí sa nechali zlákať na rozprávkové výnosy, dostávali v týchto dňoch ponuku na prevzatie dlhu firmy Axe Capital Group inou Bérešovou firmou Zizzy SE. Riešenie ich situácie im však nevysvetľoval sám, robia to za neho dvaja bývalí vrcholoví manažéri UniCredit Bank – jej bývalý šéf Jozef Barta a vtedajší šéf rizika Vladimír Nagy.

Tí sú manažérmi alternatívneho investičného fondu Zuzzy Fund SCS založeného v Luxemburgu, v ktorom využívajú na obchodovanie Bérešove boty. Fond má byť pozostatkom ich spolupráce s Bérešom, pre ktorého pôvodne pripravovali projekt privátnej banky. Ten však po jeho finančných problémoch stroskotal.

Prípadu investovania cez Axe Capital Group, ktorý sa začal pred piatimi rokmi, sa podľa informácií Denníka E venujú vyšetrovatelia NAKA už niekoľko mesiacov. „V súčasnosti nie je možné poskytnúť k prípadu informácie, nakoľko by mohlo dôjsť k zmareniu alebo podstatnému sťaženiu prebiehajúceho vyšetrovania,“ povedala Karolína Barinková z komunikačného oddelenia Policajného zboru. Aktuálnu akciu NAKA s názvom Investor potvrdila.

„Je to podobný model ako bol v minulosti BMG alebo Horizont,“ myslí si bývalý policajný vyšetrovateľ Július Šáray, ktorý pred rokmi vyšetroval napríklad vraždu Róberta Remiáša. Teraz pôsobí v advokátskej kancelárii, ktorá zastupuje viac ako desiatku poškodených klientov Axe Capital. Je presvedčený, že majetok firmy Axe Capital Group bol vyvedený a prostriedky, ktoré firma od ľudí získala, neboli zainvestované.

Axe Capital Group zakladali v roku 2018 Peter Vlkovič a košický advokát Ján Šofranko, v lete 2021 z orgánov firmy odišli.

Národná banka Slovenska (NBS) upozornila na firmu Axe Capital Group vlani na jar, keď ľudí varovala, že na činnosť na finančnom trhu nemá žiadne potrebné licencie. Centrálna banka dostala od klientov viacero sťažností, no na Axe trestné oznámenie nepodávala. Tvrdí, že vedela, že orgány činné v trestnom konaní už v tejto spoločnosti aj tak konajú.

Dôveryhodnosť si kúpili cez obchodníkov
Spoločnosť Axe Capital získavala prostriedky klientov zmluvami o pôžičkách, ktorými ľudia peniaze zverili Petrovi Bérešovi na „správu mien“. On im dal 95-percentnú garanciu vložených prostriedkov. Potenciálnym investorom často sám ukazoval históriu svojho investovania na investičných účtoch v Saxo Bank. Na nich videli, že jeho boty fungujú a zarábajú.

„Veril som, že je to bezpečné a že riskujem najviac päť percent,“ hovorí klient, ktorý teraz na Béreša podal trestné oznámenie. Keď investoval, získal prístup do špeciálnej aplikácie, v ktorej videl pohyby na svojom účte.“ Až do konca som videl iba to, že peniaze mi zarábajú,“ dodáva. Teraz je presvedčený, že pohyby na účte boli celý čas imaginárne a stal sa obeťou vopred premysleného podvodu.

Axe Capital okolo seba vybudovala štruktúru zhruba dvoch desiatok obchodníkov, ktorí pre Béreša získavali peniaze od klientov. Sľubovali im výnimočne vysoké zisky, pasívne príjmy a spokojný dôchodok. Medzi predajcami boli zrejme bývalí bankári, riaditelia pobočiek, bývali finanční sprostredkovatelia, ktorí už mali svoju klientelu a jej dlhodobú dôveru.

„Vedľa mňa sedeli pri podpise zmluvy dvaja bývalí bankári z nášho regiónu, jedného som poznal už veľmi dlho,“ opisuje ďalší z poškodených klientov. Keď ma o tejto investícii presviedčali ľudia, ktorí riziku rozumejú a roky sa mu venujú, úplne mi vypli kontrolky, hovorí. Petra Béreša mu opisovali ako slovenského Billa Gatesa, ktorý je neskutočne šikovný.

Zveril im veľkú časť majetku, ktorý získal desaťročiami v podnikaní. Neverí, že sa k peniazom ešte dostane. „Dúfam len, že budú potrestaní aj tí, ktorí sa s dôverou investorov pre vysoké provízie zahrali,“ hovorí podnikateľ.

Medzi poškodenými by mali byť aj rôzni vysokopostavení ľudia – majitelia firiem, športovci, politicky exponované osoby i advokáti. Ale aj bežní ľudia, medzi ktorými sú aj takí, čo založili vlastné domy, aby si vzali úver a investovali cez Axe.

Ako sa do toho zamotali známi bankári
Teraz sa poškodení klienti stretávajú s bývalými bankármi z Unicredit Bank. Vladimír Nagy s Jozefom Bartom klientom navrhujú riešenie, ktoré im – ako tvrdia – môže zabezpečiť, že sa k investovaným peniazom ešte dostanú.

Bankári v žiadnej z Bérešových firiem nevystupujú. Nagy však posledné dva mesiace v druhej veži pri bývalom bratislavskom Poluse vysvetľuje klientom Axe, že ak podpíšu zmluvy, ktorými sa ich pohľadávky voči Axe presunú na Zizzy SE , budú postupne do konca roku 2027 uspokojované. A to z výkonnostnej prémie v alternatívnom investičnom fonde Zuzzy, ktorej veľká časť patrí Bérešovi.

S Bérešom sa Denníku E nepodarilo spojiť, finančníci Barta a Nagy tvrdia, že ho zastupujú pred klientmi Axe pro bono, teda bez odmeny. A to najmä preto, aby sa mohol venovať tomu, čomu rozumie, teda botom, ktoré treba pravidelne aktualizovať. Od jeho stratégií podľa nich významne závisia výnosy investičného fondu Zuzzy, ktorý v Luxemburgu založili.

Fond, v ktorom bankári využívajú Bérešove boty, však má byť len pozostatok ich spolupráce s Bérešom. Pre Denník E vysvetľujú, že Béreš si ich najal ešte začiatkom minulého roka ako projektových manažérov, ktorí mu mali pripraviť privátnu banku. On ako človek, ktorý získal veľký majetok obchodovaním na finančnom trhu, mal projekt financovať. Bývalí bankári sa mali dostať do predstavenstva banky.

„Tento projekt vyzeral extrémne zaujímavo, vo finále to mala byť normálna banka,“ hovorí Jozef Barta s tým, že to bola pre neho veľká výzva, pre ktorú odložil bokom iné aktivity.

Barta v minulosti skoro desať rokov viedol UniCredit Bank, neskôr bol napríklad v predstavenstve správcovskej spoločnosti Avanea, ktorej fondy finančne podporili napríklad inovatívne spoločnosti Tachyum či Inobat. Do leta minulého roku bol v predstavenstve IPM InoBat Investment Holding.

Bankári Bérešovi pre jeho plány s vytvorením novej banky poradili kúpu existujúcej platobnej inštitúcie K-Pay, ktorá už mala povolenie od NBS, no činnosť nevykonávala. Zakladal ju Ivan Kubas, aktuálny šéf slovenskej fintech asociácie. Malo to byť lacnejšie a rýchlejšie riešenie ako zakladanie banky na zelenej lúke. Vlani na jar už boli pred podpisom kúpnej zmluvy, no Béreš mal zrazu problémy s peniazmi, finančníkom podľa ich slov tvrdil, že prerobil na kryptomenách. Projekt stroskotal, manažéri prestali od Béreša dostávať odmeny za poradenstvo.

Paralelne s prípravou banky však pracovali aj na vytvorení alternatívneho investičného fondu Zuzzy v Luxemburgu. Dal sa spustiť skôr ako banka, kde počítali s dvojročnou prípravou. Mal byť základom pre jej budúce aktivity. Fond spustili, fungovať začal vlani v septembri.

Béreš s Nagyom do fondu získali prvý milión eur od profesionálnych investorov. Prostriedky zhodnocujú obchodovaním podľa Bérešových botov a on za to dostáva odmenu. Tvrdia, že najmä Bérešov bot na obchodovanie na eurodolárovovm trhu je mimoriadne úspešný, dobre funguje aj pri zlate.

Do fondu však už pridávajú aj ďalšie stratégie, aby sa pripravili na možnosť, že by niekedy v budúcnosti museli Bérešove boty vypnúť.

„Pre nás je dôležitý ako analytik, matematik, v tom je dobrý,“ vysvetľuje Nagy. Ponuka, ktorú pre jeho klientov pripravili, je podľa neho dobrovoľná reštrukturalizácia. „Nekryjeme Béreša ani jeho biznis,“ hovorí s tým, že chcú chrániť len to, čo má v hlave. Spolupráca s ním im dáva taký zmysel, že sa – ako hovorí Nagy – namočili aj do niečoho, čo je jeho historická vec.

Je presvedčený, že ak by ich spolupráca fungovala ďalej, Zuzzy fond má šancu dosahovať také výnosy, aby Béreš klientov z odmeny uspokojil. Fond by síce musel významne narásť na zhruba 50 miliónov eur, podľa Bartu je to však reálne, už teraz rokuje so zahraničnými inštitucionálnymi investormi, ktorí takéto príležitosti vyhľadávajú. Skúsenosti s nimi má z predchádzajúceho pôsobiska v IPM.

Nagy hovorí, že klientom Axe vysvetľuje všetky alternatívy riešenia ich pohľadávky voči Bérešovej firme vrátane tej, že Zuzzy fond prestane Bérešove boty používať. Či už preto, že by to bolo pre neho reputačne ničivé, ak by sa napríklad dostal do väzenia. Alebo ak by prestali fungovať jeho boty, pretože by ich napríklad nevedel aktualizovať. Vtedy by Zizzy SE o výnosy z výkonnostnej prémie fondu prišla.

Podľa Nagya s prevodom dlhu Axe na Zizzy súhlasili už asi štyri stovky oslovených klientov, s ďalšími, najmä z Česka, ešte budú rokovať. Bankári však naznačujú, že z dohody ešte môžu sami vycúvať. „V nejakom štádiu musíme zvážiť, či nás to ohrozuje reputačne alebo nie,“ hovorí Nagy. Pred raziou NAKA sa ešte reputačného rizika neobával.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa aviceN »

Píše aj forbes s preklikom ku nám na fórum.

https://www.forbes.sk/mal-slubne-rozbeh ... truje-naka
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
investori1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 19 05, 2023 10:02 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa investori1 »

A čo tá jeho sieť obchodníkov? Nevedeli že od jesene sa ich klienti nemohli dostať k peniazom? Alebo zámerne tajili tento fakt?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

investori1 napísal: Pi 19 05, 2023 10:06 pm A čo tá jeho sieť obchodníkov? Nevedeli že od jesene sa ich klienti nemohli dostať k peniazom? Alebo zámerne tajili tento fakt?
Tým myslíš presne koho? Finančných sprostredkovateľov?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

NAKA pri akcii Investor zadržala Petra Béreša a Jána Šofranka.
Vyšetrovateľ žiada väzobné stíhanie pre závažný zločin podvodu.


Už je to všade:

Startitup:
https://www.startitup.sk/aktualne-vyset ... -group-se/

Denník N: https://dennikn.sk/minuta/3379374

SITA: https://sita.sk/naka-pocas-akcie-invest ... -sofranko/

Pravda: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... -group-se/

Sme: https://domov.sme.sk/c/23171248/policia ... group.html


P.S. Tí dvaja bankári mi pripadajú ako naivky. Nielenže sa strápnili, ale môžu ich obviniť zo spolupáchateľstva.

Teraz sa poškodení klienti stretávajú s bývalými bankármi z Unicredit Bank. Vladimír Nagy s Jozefom Bartom klientom navrhujú riešenie, ktoré im – ako tvrdia – môže zabezpečiť, že sa k investovaným peniazom ešte dostanú.

...vysvetľujú klientom Axe, že ak podpíšu zmluvy, ktorými sa ich pohľadávky voči Axe presunú na Zizzy SE , budú postupne do konca roku 2027 uspokojované. A to z výkonnostnej prémie v alternatívnom investičnom fonde Zuzzy, ktorej veľká časť patrí Bérešovi.

Barta a Nagy tvrdia, že Béreša zastupujú pred klientmi, aby sa mohol venovať botom, ktoré treba pravidelne aktualizovať. Od jeho stratégií podľa nich významne závisia výnosy investičného fondu Zuzzy, ktorý v Luxemburgu založili.

Béreš si ich najal ešte začiatkom minulého roka ako projektových manažérov, ktorí mu mali pripraviť privátnu banku. On ako človek, ktorý získal veľký majetok obchodovaním na finančnom trhu, mal projekt financovať. Bývalí bankári sa mali dostať do predstavenstva banky.

„Tento projekt vyzeral extrémne zaujímavo, vo finále to mala byť normálna banka,“ hovorí Jozef Barta s tým, že to bola pre neho veľká výzva, pre ktorú odložil bokom iné aktivity.

Bankári Bérešovi pre jeho plány s vytvorením novej banky poradili kúpu existujúcej ... Malo to byť lacnejšie a rýchlejšie riešenie ako zakladanie banky na zelenej lúke. Vlani na jar už boli pred podpisom kúpnej zmluvy, no Béreš mal zrazu problémy s peniazmi, finančníkom podľa ich slov tvrdil, že prerobil na kryptomenách. Projekt stroskotal, manažéri prestali od Béreša dostávať odmeny za poradenstvo.

Paralelne s prípravou banky však pracovali aj na vytvorení alternatívneho investičného fondu Zuzzy v Luxemburgu. Fond spustili, fungovať začal vlani v septembri.

Béreš s Nagyom do fondu získali prvý milión eur od profesionálnych investorov. Prostriedky zhodnocujú obchodovaním podľa Bérešových botov a on za to dostáva odmenu. Tvrdia, že najmä Bérešov bot na obchodovanie na eurodolárovovm trhu je mimoriadne úspešný, dobre funguje aj pri zlate.

„Pre nás je dôležitý ako analytik, matematik, v tom je dobrý,“ vysvetľuje Nagy. Ponuka, ktorú pre jeho klientov pripravili, je podľa neho dobrovoľná reštrukturalizácia. „Nekryjeme Béreša ani jeho biznis,“ hovorí s tým, že chcú chrániť len to, čo má v hlave. Spolupráca s ním im dáva taký zmysel, že sa – ako hovorí Nagy – namočili aj do niečoho, čo je jeho historická vec.

Je presvedčený, že ak by ich spolupráca fungovala ďalej, Zuzzy fond má šancu dosahovať také výnosy, aby Béreš klientov z odmeny uspokojil. Fond by síce musel významne narásť na zhruba 50 miliónov eur, podľa Bartu je to však reálne, už teraz rokuje so zahraničnými inštitucionálnymi investormi, ktorí takéto príležitosti vyhľadávajú. Skúsenosti s nimi má z predchádzajúceho pôsobiska v IPM.

Nagy hovorí, že klientom Axe vysvetľuje všetky alternatívy riešenia ich pohľadávky voči Bérešovej firme vrátane tej, že Zuzzy fond prestane Bérešove boty používať. Či už preto, že by to bolo pre neho reputačne ničivé, ak by sa napríklad dostal do väzenia. Alebo ak by prestali fungovať jeho boty, pretože by ich napríklad nevedel aktualizovať. Vtedy by Zizzy SE o výnosy z výkonnostnej prémie fondu prišla.

Podľa Nagya s prevodom dlhu Axe na Zizzy súhlasili už asi štyri stovky oslovených klientov, s ďalšími, najmä z Česka, ešte budú rokovať. Bankári však naznačujú, že z dohody ešte môžu sami vycúvať. „V nejakom štádiu musíme zvážiť, či nás to ohrozuje reputačne alebo nie,“ hovorí Nagy. Pred raziou NAKA sa ešte reputačného rizika neobával.


P.S. Ten fond je tu: https://www.zuzzyfund.com/fund-key-facts/

Je v ňom 785 000 € (píšu to tam akoby to bolo 785 miliónov ) a je to akciovka kde pravdepodobne každých 1000 € znamená 1 akciu
(789 akcií ). Za sprostredkovanie sa berie 1 až 2% vstupný poplatok ( podla výšky kapitálu ) a je tam 2,5% p.a. manažment fee.
Majú uvedené, že NAV sa vypočitáva mesačne a že NAV k 1.5.2023 je 995.

Fondy obyčajne začínajú s NAV 1000..tak (podľa mňa) fond je vstrate -0,5%.
Tomu by zodpovedal pokles ceny akcií zo 789 akcií x 1000 = 789 000 € ... a teraz je 785 000 € ..to je o 0,5% menej..(môžem sa mýliť )

V sekcii RESULTS nie je nič uvedené pritom fond začal v septembri 2022. Keby bol Béreš génius ako vravia, a bola by pravda, že ,,Bérešov bot na obchodovanie na eurodolárovovm trhu je mimoriadne úspešný, dobre funguje aj pri zlate. tak by jeho výsledky mali prezentovať transparentne a ukazovať celému svetu...takisto by som mu zriadil prepojenie účtu na americký fundseeder a C2...a investori by sa hrnuli.
Celý fond by kúpili američania a uzavreli by ho pre verejnosť. Béreš by sa stal miliardár a vôbec by nepotreboval kapitál...len by programoval a optimalizoval.

Bohužiaľ, naivní bankári prezentujú svetu, že keď získajú 50 miliónov..tak Béreš hravo vráti 50 miliónov len z toho, čo on dostane ako odmenu za trejdenie ! Ako vieme najväčší (a jediný )quantový génius sveta Jim Simons s priemerom 66% p.a. berie okolo 40% p.a. .
Tak kolko berie Béreš?

V sekcii Documents je KID leták v ktorom potvrdzujú vstupný poplatok 1%, manažment fee 2,5%p.a. a performance fee 14,2%:
https://www.zuzzyfund.com/wp-content/up ... nd-KID.pdf

Bankári teda veria, že Béreš splatí 50 miliónov z toho, že bude brať 14,2% zo zisku :)

Zaujímavý je tiež rizikový profil fondu, kde uviedli, že v stresovom scénari môže prísť investor v prvom roku o -37%, ale v ideálnom prípade môže zarobiť 24%. Tieto čísla si zrejme nemôžu vymýšlať, ale musia predložiť nejaké dáta ... 24% p.a. nie je niečo z čoho by sa mali investori zblázniť hlavne keby vedeli, že Béreš prerobil milióny na cryptomenách a má za sebou miliónový podvod vo Švajčiarsku... Ja zíram, že bankári dokázali vôbec založiť fond...ved museli klamať o bezúhonnosti manažéra... v berešovom prípade sa v súvislosti s podvodom vo Švajčiarsku dokonca spomínal Interpol...

V KID letáku je COST OVER TIME a tam sa uvádza že investor má náklady 1 rok: -17,8%...po 3 rokoch 15% p.a. a po 5 rokoch 12,6% p.a.

Buď to teda zle vypočítali s tou performance fee (tá sa berie len zo zisku), alebo to bude podobná búda akú sme videli pri Thomas Lloyd fondoch, že kapitál investorov je sofistikovane zapoplatkovaný až do dvojcifernej výšky...

V informáciách o fonde sú uvedení ako manažment Jozef Barta, Vladimír Nagy, ale ako Fund manager je Zuzzy Fund Management - 1A, Heienhaff, L-1736 Senningerberg, Luxembourg...Tam by som čakal, že bude uvedený Peter Beres. To si ale zrejme nemohli dovoliť...bankári sú podľa mňa tiež v prúseri, kedže Bérešovi radili a zariadovali veci.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Píšu o nás.

Pochybnosti sa dali dohľadať už dávno

Na webovom fóre ako-investovat.sk sa začali od decembra 2020 objavovať otázky na Bérešove firmy Axe a Zizzy s prosbou o informácie od tých, ktorí s nimi majú skúsenosti alebo do nich investovali.

V odpovediach sa zväčša objavovali vážne pochybnosti o reálnosti sľubovaných extrémne vysokých výnosov i zabezpečení ochrany vkladov až do výšky 95 percent.

Už takmer rok a pol pred varovaním NBS sa tam dalo dohľadať aj upozornenie, že tieto spoločnosti nemajú žiadne licencie na zhodnocovanie peňazí.

Prevádzkovateľ stránky presunul v januári 2021 firmu Zizzy do sekcie „Potenciálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty“.

Tím Zizzy reagoval na kritiku a spochybňovanie.

„Myšlienky, ktoré tu uvádzate, nebudeme vyvracať ani rozoberať, pretože najbližšie roky ukážu, aké možnosti prinášajú moderné technológie v oblasti finančníctva aj mimo neho.“

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/23171542 ... -naka.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JanH »

JUGGLER napísal: Ne 21 05, 2023 10:21 pm Píšu o nás.

Pochybnosti sa dali dohľadať už dávno

Na webovom fóre ako-investovat.sk sa začali od decembra 2020 objavovať otázky na Bérešove firmy Axe a Zizzy s prosbou o informácie od tých, ktorí s nimi majú skúsenosti alebo do nich investovali.

V odpovediach sa zväčša objavovali vážne pochybnosti o reálnosti sľubovaných extrémne vysokých výnosov i zabezpečení ochrany vkladov až do výšky 95 percent.

Už takmer rok a pol pred varovaním NBS sa tam dalo dohľadať aj upozornenie, že tieto spoločnosti nemajú žiadne licencie na zhodnocovanie peňazí.

Prevádzkovateľ stránky presunul v januári 2021 firmu Zizzy do sekcie „Potenciálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty“.

Tím Zizzy reagoval na kritiku a spochybňovanie.

„Myšlienky, ktoré tu uvádzate, nebudeme vyvracať ani rozoberať, pretože najbližšie roky ukážu, aké možnosti prinášajú moderné technológie v oblasti finančníctva aj mimo neho.“

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/23171542 ... -naka.html
Otazka je, preco si na dany subjekt NBS a pripadne NAKA neposvietila uz pred dvoma rokmi, ked uz vtedy sa na fore pisalo, ze nemaju licencie - volne dostupne informacie. Nechapem, ako funguje ochrana spotrebitelov, ale chranit naivnych ludi je jednoznacne potrebne.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Nechapem, ako funguje ochrana spotrebitelov, ale chranit naivnych ludi je jednoznacne potrebne.


Nefunguje , ani kauzy ako BMG ... zial na tom nic nezmenili.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Muti »

Tu su projekty na ktore lakal zizzy svojich "investorov"..... (zdroj je z diskusie z clanku na korzari)
https://drive.google.com/file/d/1--_QWR ... oey-r/view
armagedon
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 03, 2023 9:51 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa armagedon »

Teraz ma vyznam vytvorit silny tlak na OCTK, prokuraturu..

Ak mate zaujem pridat sa do najvacsej skupiny poskodenych klientov AXE,ZIZZY,ZORC a tak zadefinovat spolocny postup voci prokurature, voci OCTK

tak napiste na " beresdobasy zavinac gmail bodka com."

Je tu realna sanca potrestat vsetkych tych ktori v tomto podvode boli zainteresovani !A pri trocha stasria aj mozno sanovat cast zdrojov..
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Z toho čo pozorujem a čítam, je veľká časť zlyhania na strane finančných sprostredkovateľov. O tento segment sa kto postará? :)
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa aviceN »

Tomáš, sú niekde materiály, že to predávali licencovaní fin. agenti?
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Muti »

Ziaden biznis plan, odrb od zaciatku.
Pise sa to aj v uzneseni o zobrani to vazby (citacie z noveho clanku na korzar.sme.sk)

"V kauze závažného finančného podvodu košického podnikateľa Petra Béreša je prítomný aj „laxný prístup sofistikovaného investičného mága (samooznačenie sa za inovátora) a bezstarostné nakladanie s miliónmi eur spôsobom, ktorý priemerne zodpovedný človek nepripustí pri nakladaní rádovo s tisíckami či často skôr len stovkami eur“

"Nedisponovali však potrebným povolením na vykonávanie investičných služieb od Národnej banky Slovenska (NBS) a takto vylákané finančné prostriedky „nepoužili na nimi deklarované účely, ale prevádzali na svoje osobné účty, resp. účty spriaznených osôb, ako aj na účty obchodných spoločností nimi ovládaných".
Išlo minimálne o bankové účty dvoch konkrétnych spoločností a štyroch osôb.
Podľa vyšetrovateľa i prokurátora pritom obvinení už pri uzatváraní zmlúv vedeli, že uvedené podmienky nedokážu splniť a že ich splnenie nie je reálne"

https://kosice.korzar.sme.sk/c/23172299 ... estor.html
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Muti napísal: Ut 23 05, 2023 8:54 am Ziaden biznis plan, odrb od zaciatku.
Pise sa to aj v uzneseni o zobrani to vazby (citacie z noveho clanku na korzar.sme.sk)

"V kauze závažného finančného podvodu košického podnikateľa Petra Béreša je prítomný aj „laxný prístup sofistikovaného investičného mága (samooznačenie sa za inovátora) a bezstarostné nakladanie s miliónmi eur spôsobom, ktorý priemerne zodpovedný človek nepripustí pri nakladaní rádovo s tisíckami či často skôr len stovkami eur“

"Nedisponovali však potrebným povolením na vykonávanie investičných služieb od Národnej banky Slovenska (NBS) a takto vylákané finančné prostriedky „nepoužili na nimi deklarované účely, ale prevádzali na svoje osobné účty, resp. účty spriaznených osôb, ako aj na účty obchodných spoločností nimi ovládaných".
Išlo minimálne o bankové účty dvoch konkrétnych spoločností a štyroch osôb.
Podľa vyšetrovateľa i prokurátora pritom obvinení už pri uzatváraní zmlúv vedeli, že uvedené podmienky nedokážu splniť a že ich splnenie nie je reálne"

https://kosice.korzar.sme.sk/c/23172299 ... estor.html

presne tak a to si platime aparat NBS z nasich dani...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

aviceN napísal: Ut 23 05, 2023 6:24 am Tomáš, sú niekde materiály, že to predávali licencovaní fin. agenti?
Avice: Aké materiály myslíš? Stačí si prečítať túto diskusiu + zopár reakcií v investičných skupinách a debatách na facebooku a dôjde Ti rýchlo, že sa to neponúkalo v cukrárni.

Hlavne by ma zaujímalo prečo sa na to pýtaš? :)
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa aviceN »

Pýtam sa len na margo toho, že si napísal "veľká časť zlyhania na strane finančných sprostredkovateľov", preto reagujem, či niekde bolo preukázané, že volali licencovaní sprostredkovatelia alebo vznikli "call centra" a "obchodníčkovia" tlačili investovanie ala vlk z wall street tieto produkty.

Podľa mňa to bol variant B. Či?
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
investori1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 19 05, 2023 10:02 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa investori1 »

Veď tu niekto písal že robil sprostredkovateľa pre Axe a určite aj výpisy z účtov preukážu, či išli odmeny “sprostredkovateľom” alebo mali call centrum
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

O žiadnych call centrách som sa nedočítal, čiže to Ti neviem povedať. Už z diskusie vyššie ale vyplýva, že to poniektorí ponúkali. Či už telefonicky, či osobne, to neviem, ale to je úplne jedno. Každopádne, myslím si, že to je zlyhanie, ak zložíš odborné skúšky a potom dostaneš aj štempel na to, že si profík. Či podľa Teba nie?

EDIT:

Medzi finančným sprostredkovateľom a klientom je vzťah založený na dôvere. Asi sám vieš veľmi dobre o čom píšem, však sa jedná o citlivú vec - o peniaze. Spravíš mu jednu vec, napr. hypo, potom keď je klient spokojný dobehne za Tebou znova, chce poistku a možno aj niečo iné, napr. investovanie. Nemusí byť každý atómový fyzik, či chirurg ale ani sa vyznať do detailov vo financiách, bežný klient to logicky necháva na fin. sprostredkovateľa - dôveruje mu, že sa vyzná lepšie, keď v tom pracuje. Keď budeš mať školu a prax na chirurgiu, pokojne ma operuj lebo Ti plne dôverujem a sám sa do toho nevyznám. Keď máš odborné skúšky a pracuješ s financiami, čo je pre mňa španielska dedina, nechám si od Teba poradiť, však sa do toho vyznáš ďaleko viac. Atď. atď. atď. O tom celom to je. A keď mi poradíš niečo, vďaka čomu sa ocitnem v srabe, chváliť Ťa prepáč nebudem, lebo si zlyhal. A o dôvere už ani nevravím :wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

aviceN napísal: Ut 23 05, 2023 6:24 am Tomáš, sú niekde materiály, že to predávali licencovaní fin. agenti?
V diskusií u nás a z tlače sú indície. Minimálne jeden fin. sprostredkovateľ u nás a 2 bankári z tlače...
Franto napísal: Pi 17 03, 2023 4:52 pm Béreš išiel na to od začiatku lišiacky. Kontaktoval fin. poradcov, ktorí majú prehľad o bonite svojich klientov a sľúbil im vysoké provízie. Nemusel míňať na reklamu, ani vyhľadávať klientov. Fin. poradcovia urobili svoju robotu. Kontaktovali svojich TOP klientov a ponúkali neopakujúcu sa možnosť. Skrátka ponuku, čo sa neodmieta. Kto odmietol, bol za blbého, že si nechal ujsť takú úžasnú šancu.

Však sa tu možno ozvú oklamaní ľudia a poďakujú konkrétnym osobám.

Video, kde robí Juraj Pitak reklamu Bérešovi
https://www.youtube.com/watch?v=aNIAkob1oFo&authuser=0

Tu je zmluva AXE Capital Group SE:
ZZZ0109 napísal: Pi 24 03, 2023 10:07 am Tito ludia si klientov lakali prostrednictvom etablovanych fin. Institucii. Nebyt toho tak mnoho lidi nenaleti.
JUGGLER napísal: So 25 03, 2023 12:10 am
....po vzhliadnutí videa Google vypísal, že Juraj Piták z Prievidze je bývalý licencovaný finančný agent.
A každý agent musí mať skúšky ohľadom legislatívy v investovaní...
mmm napísal: So 25 03, 2023 9:01 am To video mám uložené....ORSR našťastie pamätá, kto bol v ktorej firme, takže napríklad tam stále svieti, že spomínaný Juraj Piták bol priamo vo firme Axe Capital Group SE predseda predstavenstva až do 07.12.2022.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa aviceN »

Dík, musím si to celé znovu prečítať, nech si refreshnem celú situáciu.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
homeinvest123
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 25 01, 2023 11:36 pm
Has thanked: 2 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa homeinvest123 »

Vraj investičný mág. Nebol to bežný podvod, robili to cynicky a perfídne. Čo sa píše v uznesení

KOŠICE, PEZINOK. V kauze závažného finančného podvodu košického podnikateľa Petra Béreša je prítomný aj „laxný prístup sofistikovaného investičného mága (samooznačenie sa za inovátora) a bezstarostné nakladanie s miliónmi eur spôsobom, ktorý priemerne zodpovedný človek nepripustí pri nakladaní rádovo s tisíckami či často skôr len stovkami eur“.

Aj toto konštatuje sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Pamela Záleská v uznesení o jeho vzatí do väzby zo soboty, ktoré nám v anonymizovanej podobe poskytla v pondelok hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Akcia Investor
Národná kriminálna agentúra (NAKA) preverovala Bérešove firmy niekoľko mesiacov a minulý týždeň v stredu i vo štvrtok vykonala akciu s krycím názvom Investor vo viacerých mestách.

Medzi nimi i v košickom sídle spoločností Axe Capital Group SE a Zizzy SE v komplexe Business centre na Štúrovej 27, ale aj v rodičovskom dome v Bysteri (časť obce Sady nad Torysou pri Košiciach), kde má podnikateľ stále hlásený trvalý pobyt.

Cieľom akcie bolo zaisťovanie dokumentov a ďalších dôkazov pre podozrenie z rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti.

Ľudia firme zverili desiatky miliónov
Axe Capital Group SE vylákala od stoviek ľudí podľa Denníka E najmenej 50 miliónov eur na obchodovanie pomocou botov – automatizovaného obchodovania podľa špeciálnych stratégií, ktoré vytvoril Béreš.

Firma za to sľubovala investorom nadpriemerne vysoké výnosy v desiatkach percent.

Vyšetrovateľ NAKA, Odbor Východ, obvinil Béreša z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu podvodu.

Obvinený je aj košický advokát Ján Šofranko, ktorý Axe spoluzakladal a v jej dozornej rade pôsobil do augusta 2021.

Obaja, teda Béreš aj Šofranko, sú obvinení v spolupáchateľstve z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmov z trestnej činnosti.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v piatok návrh na väzobné stíhanie.

Oboch vzala Záleská do väzby z obavy, že budú pokračovať v trestnej činnosti.

Vzhľadom na povahu prejednávaného prípadu zamietla návrh obvinených na nahradenie väzby písomným sľubom či dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Možný ročný výnos? Až do 300 percent
Podľa obvinenia Béreš sám vo vlastnom mene aj v spolupráci s ďalšou osobou spoločne vystupovali v mene troch spoločností (v uznesení o väzbe anonymizovaných), ale prípadne aj ďalších od roku 2018 až doteraz.

„Za účelom vylákania finančných prostriedkov uzatvorili s doposiaľ presne nezisteným počtom najmenej sto osôb zmluvy o sprostredkovaní kúpy a predaja cenných papierov, zmluvy o správe mien, zmluvy o podpore projektov“.

Malo to byť pod zámienkou výhodného zhodnocovania ich finančných prostriedkov „prostredníctvom obchodovania s cennými papiermi, forexovým obchodovaním, obchodovaním so zlatom, obchodovaním s virtuálnymi menami na kryptoburzách, investovaním do startupov s možným výnosom až do 300 percent ročne“.

Peniaze išli aj na ich osobné účty
Nedisponovali však potrebným povolením na vykonávanie investičných služieb od Národnej banky Slovenska (NBS) a takto vylákané finančné prostriedky „nepoužili na nimi deklarované účely, ale prevádzali na svoje osobné účty, resp. účty spriaznených osôb, ako aj na účty obchodných spoločností nimi ovládaných".

Išlo minimálne o bankové účty dvoch konkrétnych spoločností a štyroch osôb.

Podľa vyšetrovateľa i prokurátora pritom obvinení už pri uzatváraní zmlúv vedeli, že uvedené podmienky nedokážu splniť a že ich splnenie nie je reálne.

S takto nadobudnutými finančnými prostriedkami nakladali takým spôsobom, že ich len v marginálnej miere investovali do zahraničných finančných nástrojov.

Režim pyramídovej hry
„Toto obchodovanie nevykazovalo dostatočné výnosy, nezanedbateľnú časť finančných prostriedkov spotrebovávali a spotrebovávajú pre osobnú potrebu, používali a používajú ich na prevádzkové náklady spoločností a veľkú časť prostriedkov využívali na vyplácanie odmien sprostredkovateľov, vyplácanie výnosov a vkladov starším ‚investorom/klientom‘,“ popisuje sa v uznesení sudkyne.

Robili to tak, že na vyplácanie starších používali vklady neskorších „investorov/klientov“ v režime tzv. pyramídovej hry, resp. tzv. Ponziho schémy, čím takto najmenej sto osobám spôsobili škodu vo výške najmenej 6,65 milióna eur.

Ide o zatiaľ políciou zdokumentovanú sumu, ktorá na základe doposiaľ medializovaných informácií zrejme ani zďaleka nebude konečná.

Ako putovali peniaze
V pasáži, venovanej dôvodom obvinenia z podvodu, sú popísané desiatky rôznych peňažných prevodov a aj putovanie konkrétnych súm medzi niekoľkými účtami.

Pre ilustráciu uvádzame prevody, ktoré sa uskutočnili na účte v ČSOB, odkiaľ si jeden z obvinených (zrejme Béreš) vybral viac ako 1 milión eur buď sám (vyše 846-tisíc eur) alebo prostredníctvom inej osoby (takmer 200-tisíc).

Udialo sa tak po tom, čo na tento účet ako štatutár dvoch spoločností preposlal z účtu jednej viac ako 12,5 milióna a z účtu druhej takmer 762-tisíc eur.

Posledných osemnásť prevodov sa uskutočnilo postupne od januára do mája 2021. Teda len niekoľko mesiacov predtým, ako v auguste odišiel advokát Šofranko z dozornej rady Axe, kde je Béreš stále jediným štatutárom.

Až dvanásť výberov bolo na rovnakú sumu 10-tisíc, ale najvyššia sa vyšplhala až na 60-tisíc eur.

Keďže sú účty v uznesení sudkyne anonymizované, nie je jasné, z akých spoločností plynuli financie na súkromné účty.

Z údajov v Obchodnom registri SR je však zároveň zrejmé, že Šofranko nebol v čase prevodov štatutárom Axe a ani ním ako člen dozornej rady byť nemohol.

Vyššie spomínané transakcie pritom vykonával podľa vyšetrovateľa NAKA obvinený ako štatutár spoločností.

Státisíce previedli z firemných účtov a vybrali si ich
Ďalšia transakcia sa popisuje v časti uznesenia, ktorá je venovaná zločinu legalizácie príjmov z trestnej činnosti.

Opäť anonymizovaný obvinený prevádzal peniaze aj na svoj účet v Tatra banke zo svojho iného účtu vo Fio banke, kam putovali z účtov dvoch anonymizovaných spoločností vedených takisto vo Fio banke.

Tento obvinený bol v súdnom uznesení označený tiež za štatutára týchto spoločností.

V každom prípade, vyšetrovateľ vyčíslil získané finančné prostriedky z bankových prevodov i výberov z účtov ako výnos z trestnej činnosti vo forme hotovosti pri podvode na sumu takmer 1,277 milióna a pri legalizácii príjmom na sumu viac ako 800-tisíc eur.

Typické znaky Ponziho schémy
Prokurátor návrh na vzatie obvinených do väzby odôvodňoval veľmi rozsiahlo a dôvodil tým, že doteraz zistené skutočnosti nasvedčujú tomu, že „skutky boli spáchané, majú znaky označených trestných činov a sú dôvody na podozrenie, že skutky spáchali obvinení“.

Z popisu poškodených, prípadne „zamestnancov“ a ďalších osôb popisujúcich fungovanie obvinených, zúčastnených firiem, „investičných“ modelov a „projektov“ vykazuje počínanie obvineného (zrejme Béreša) jednoznačne všetky typické znaky tzv. Ponziho schémy, doplnenej aj o legalizáciu ako nevyhnutnú nadväzujúcu súčasť transformácie výnosov z „kmeňovej“ trestnej činnosti.

Prokurátor: Nebývalá cynickosť, parazitovanie, mamonárstvo
Prokurátor podľa sudkyne Záleskej uviedol, že trestná činnosť obvinených sa má vymykať „bežným“ podvodom v podmienkach Slovenskej republiky, v celom indikovanom rozsahu by išlo o trestnú činnosť nadpriemernej úrovne, blížiacej sa úrovni káuz ako „xxx“ (zrejme BMG Invest, resp. Horizont Slovakia) a podobne.

„V kombinácii s nebývalou mierou cynickosti konania sa nemali štítiť parazitovať“ nielen na majetnejších poškodených, ale „aj na takých, ktorí de facto investovali nielen obrazne svoje posledné úspory či si vzali pôžičky, vrátane takých, ktoré po získaní výnosov im mali slúžiť na uspokojenie ich bazálnych potrieb, napr. bývania cez hypotéku“.

To má podľa návrhu na väzobné stíhanie svedčiť o takej forme hodnotovej orientácie na mamonárstvo a materializmus v kombinácii s nulovými morálnymi zábranami pri dosahovaní bezprácneho zisku, ktoré „svojou mimoriadnou perfídnosťou charakteru takéhoto konania aj jeho rozsahom a ‚kvalitou‘ opodstatňujú použitie represívneho zabezpečovacieho inštitútu preventívnej väzby“.

Ruinovanie životov iných
Prokurátor zdôraznil, že obvinení nemajú zjavne žiadny taký legálny iný príjem, ktorý by im umožňoval viesť život podľa ich predstáv, čo akceleruje ich schopnosť bez zaváhania podvádzať aj ľudí, pre ktorých takéto ich „investovanie“ predstavuje v podstate zruinovanie života.

Ako príklad uviedol negovanie možnosti bývania, naopak, splácanie pôžičiek a hypoték, ktoré si vzali na takéto investovanie, hoci je zrejmá aj neopatrnosť a finančná negramotnosť mnohých poškodených.

Pokračoval, že práve také obete „kovaní“ podvodníci vyhľadávajú a obľubujú.

Nie je podľa prokurátora dôvod pochybovať, že by neváhali pokračovať v takom podvodnom a klamlivom spôsobe života.

Videl aj dôvody na útekovú väzbu
Po výsluchu prokurátor modifikoval návrh vo vzťahu k jednému obvinenému aj o dôvod pre útekovú väzbu.

„Nie je zrejmé, z akého dôvodu obvinený nemá oficiálne nahlásený svoj aktuálny pobyt, tento neustále mení a je dôvod obávať sa, že sa bude vyhýbať trestnému stíhaniu pobytom na neznámom mieste aj preto, že frekventovane cestoval mimo územia Slovenska a má s tým bohaté skúsenosti,“ argumentoval prokurátor.

Zjavne išlo o Béreša, ktorý má aj podľa zistení Korzára stále oficiálne trvalý pobyt v Bysteri na adrese rodičovského rodinného domu.

Od miestnych obyvateľov sme sa dozvedeli, že ho tam prakticky nevídajú a že zrejme „býva v Košiciach“.

Béreš: Tento typ podnikania ešte u nás nie je vžitý
Obaja obvinení pri výsluchu pred sudkyňou pre prípravné konanie využili svoje právo a ku skutkom vypovedali. Zotrvali aj na svojich výpovediach pred vyšetrovateľom po zadržaní v stredu.

Záleská napísala v uznesení o vzatí do väzby, že vyšetrovanú trestnú činnosť v podstate obaja zhodne popreli.

Obvinený, evidentne Béreš, sa vyjadril, že rozumie prokurátorovi, ak označuje jeho konanie na základe popisovaných skutočností ako protiprávne, ale on má na to iný názor.

Ako uviedol, uvedomuje si, že tento typ podnikateľskej činnosti nie je ešte na Slovensku vžitý a veľa vecí bude potrebovať svoj čas.

Zdôraznil, že bol obozretný a konzultoval svoju činnosť aj s právnikmi.

„Zisťoval, čo všetko v rámci firmy povoľuje právny poriadok, ale aj dohľad NBS. Preto nevnímal svoje konanie ako trestnú činnosť a bol prekvapený, že toto konanie by malo byť definované ako trestné činy, pre ktoré je stíhaný,“ dozvedeli sme sa z uznesenia sudkyne, ako sa bránil.

Šofranko vraví o tendenčnosti a účelovosti
Druhý obvinený, teda Šofranko, nepovažuje za dôvodné ani samotné trestné stíhanie a je presvedčený, že žiadnu trestnú činnosť nepáchal, takže nevidel ani dôvod na vzatie do väzby, pretože jednoducho nemá v čom pokračovať.

„Považuje obvinenie a tvrdenia v ňom za zmätočné, tendenčné a účelové. Verzia nazerania na jeho aktivity a jej kvalifikovanie mu prídu nesprávne a najmä predčasné.“

Podľa obhajkyne má snahu škodu nahradiť
Bérešova obhajkyňa uvádzala, že nie sú splnené materiálne ani formálne podmienky väzby.

„Uznesenie o vznesení obvinenia nie je vydané v súlade so zákonom. Pokiaľ išlo o právnu kvalifikáciu konania, obvinený nemohol spáchať trestný čin legalizácie príjmu z trestnej činnosti, pretože už je obvinený z podvodu, a teda nemôže legalizovať príjem pochádzajúci z trestnej činnosti iného, keďže sám čelí obvineniu pre trestnú činnosť, výnos z ktorej mal legalizovať,“ tvrdila.

Podľa obhajkyne neexistujú žiadne konkrétne skutočnosti odôvodňujúce obavu z pokračovania v trestnej činnosti a návrh prokurátora je odôvodnený len čisto hypoteticky.

„Dala do pozornosti, že obvinený má snahu nahradiť škodu a s poškodenými sa aj dohodnúť, čo mal však v úmysle dávno predtým, než mu bolo vznesené obvinenie. Obvinený nebol nikdy trestne stíhaný a ako vyplynulo z výsluchu, vyhne sa vykonávaniu akejkoľvek podozrivej činnosti,“ píše sa v uznesení o väzbe.

Prečo nemá prihlásený trvalý pobyt?
Bérešova obhajkyňa tiež pripomenula, že obvinený vysvetlil dôvody, pre ktoré nemá prihlásený trvalý pobyt.

Uviedol, že sťahovanie je viazané na pôrod manželky a ani zo žiadnych iných skutočností nevyplýva obava, že by sa mal ukrývať alebo vyhýbať trestnému stíhaniu.

Podľa Šofrankovho obhajcu nie sú splnené materiálne ani formálne podmienky väzby, keďže nie sú podložené žiadnymi dôkazmi a rozhodne nepostačuje argument, že vo veci je potrebné vykonať ďalšie dokazovanie.

„Zdôvodnenie návrhu na väzbu je podložené len hypotézami, domnienkami a postavené na nádeji, že sa obvinenému ďalším plánovaným vyšetrovaním snáď niečo podarí preukázať,“ bránil klienta obhajca.

Žiadal tiež, aby súd prihliadol na rodinné pomery obvineného a rozhodol o jeho prepustení na slobodu, lebo u klienta „sú dané výnimočné okolnosti, spočívajúce v jeho postavení advokáta a aj v tom, že je otcom maloletého dieťaťa“.

Pyramídovú hru inovovali

Podľa názoru sudkyne Záleskej vyplynulo z konania obvinených, výpovedí doposiaľ vypočutých obvinených, viacerých poškodených, svedka a aj z množstva doposiaľ zadovážených listinných dôkazov (bankové výpisy, bankové účty, doklady k obchodným spoločnostiam a ďalšie), že sa mali dopúšťať protiprávneho konania.

Jeho podstata má podľa nej spočívať v inovovanom realizovaní pyramídovej hry, vykazujúcej znaky tzv. Ponziho schémy/metódy.

Pokračovala, že ich spolupráca mala byť dôsledne synchronizovaná, mali mať prepracovaný systém slúžiaci na osobné profitovanie plynúce z vylákaného investičného kapitálu.

„Na realizáciu ich jednotlivých krokov mali vo vzťahu k získaniu vylákaných finančných prostriedkov (investícií) využívať svedka a aj ďalšie osoby preposielaním finančných prostriedkov z účtov spoločností, svojich osobných bankových účtov i ďalších zapojených osôb.“

Sudkyňa vysvetlila, že mali dohliadať na to, aby sa zakrývali za iné osoby, aby boli peniaze ťažšie dohľadateľné a mohli ich naďalej využívať vo svoj prospech, teda s maximálnym úsilím eliminovať riziko ich odhalenia a zvyšovať pravdepodobnosť úspechu zameraného na získanie neoprávnenej výhody a jej zlegalizovani.

...atď ďalšie kapiroly v článku...
- Luxemburský fond
- Klamlivé pozlátko luxusných kancelárií
- Laxný prístup sofistikovaného investičného mága


Čítajte viac: https:// kosice korzar sme sk/c/23172299/ako-bmg-milion-hore-dole-cynicky-mag-parazit-mamonar-co-je-v-uzneseni-v-kauze-investor.html
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Upozorňujem ako admin v tejto téme všetkých diskutujúcich na 2 jednoduché veci:

1. rešpektujte prosím pravidlá fóra
2. neočierňujte bez nejakých dôkazov, bez riadneho odôvodnenia

Inak budem musieť mazať.

Vďaka za pochopenie.

PS: aby bolo jasné prečo to robím ako admin, v skratke dávajte si pozor na svoje vyjadrenia, chápem, že je to preexponovaná téma, každopádne existuje aj trestné oznámenie za ohováranie. To len taká malá vsuvka pre všetkých, čo majú držku.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Už je to aj v Novom čase:

Kolosálny podvod ľudí pripravil o celoživotné úspory! Béreš z nich vylákal milióny: Zlyhali kompetentné orgány?

https://www.cas.sk/clanok/2802175/kolos ... X8KaoSkfAw

@Avice: Dovolím si zacitovať z článku: „Prišli sme asi o 40-tisíc eur. Verili sme nášmu dlhoročnému finančnému poradcovi."
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa aviceN »

Dík, už som si dobehol medzery v tejto kauze.
Pevne verím, že všetci pseudosprostredkovatelia, ktorí prznia trh dostanú zaslúžené. Nech je jasné, že keď niekto príde na Mercedese v obleku neznamená automaticky kvalitu.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Muti »

Dalsie info o tom, ako profesionalne lakali ludi (zdroj: korzar.sme.sk).
Je tam sice paywall, ale podstatna cast informacii je tam.

https://kosice.korzar.sme.sk/c/23174837 ... l?ref=njct
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Vďaka Muti. Citujem z článku:

"Vedel zároveň o ďalších sprostredkovateľoch, ktorí získavali klientov pre Béreša a spol., a pochádzali z licencovaného prostredia, teda zastupovali veľké i renomované sprostredkovateľské finančné skupiny.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/23174837 ... l?ref=njct"
armagedon
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 03, 2023 9:51 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa armagedon »

Ak ste poskodeny klient Axe Capital Group/Zizzy
Pridajte sa do najvacsej skupiny poskodenych kde generujeme tlak na rozne organy a zaistujeme ochranu klientov

Beresdobasy zavinac gmail bodka com

Viac v spravach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"