Lynx

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa capitalcapital »

stary gambler napísal: Ne 12 03, 2023 6:03 pm dakujem za odpoved, to vsetko viem vsak tam bezne obchodujem , mozno som zle formuloval dotaz, alebo zle pochopil predchadzajuce vlakna o etf fondov, kde ucastnici pisali ze vybrane ETF fondyy sa daju obchodovat ked ich kupujes bez poplatku, ze bez tych 0,12%neplatis, moj dotaz smeroval ci je to mozne aj pri lynx brokerovi alebo nie
Vybrané ETF bez poplatkov .... to je obchodný model brokera Degiro
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa stary gambler »

Adammd napísal: Ne 12 03, 2023 6:22 pm lynx ma poplatok za predaj a nakup u SXR8
zdarma degiro, xtb
dik, za info , aj som to tak predpokladal , ale chcel som si to overit, ucet nebudem menit radsej zaplatim tych , 0,24% za obojstrany obchod-neplanujem drzat dlho
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

NCB.postup reklamcie

Príspevok od používateľa stary gambler »

prosim nema niekto osobnu skusenost s uplatnovanim reklamcii u lynaxu? ako sa to riesi a najma v akom casovom horizonte, konkretny priklad, zadany buy limit dna 17.3. na ticker NBC-bank of amerika v eurach na cenu 25 euro, dna 20.3. v case od 9:15 do 9:40 cena opakovane zliezla pod 25 euro , najnizsia zrealizovana cena bola v tom case za cenu 24,75, cize o 0,25 nizsia ako moj prikaz na kupu, moj prikaz stale nebol zrealizovany, zruba o 10:15 som napisal na podporu ze ziadam dovod presetrit, a odpoved poslat na mail, o 11:10 som dostal na mail odpoved, ze cakuju na vyjadrenie od IB, po vecernej urgencii dnes rano prisla odpoved ze stale caku na vyjarenie od IB. Nie je nejaky cas premlcania na uplatnenie reklamcii, a ako sa riesia v pripade pozitvneho uznania reklamecie-musi broker poziciu na reklamovanej cene alebo ako?, mimochodom v ten isty cas som mal zadany prikaz aj na deutsche bank-DBK, na cenu 8,4 euro , najnizsie cena daneho dna bola8,27, cize len 0,13 centov pod mojim prikazom-tam sa mi prikaz zrealizoval bez problemov na cene 8,4 ako bol zadany prikaz. Pre istotu dany prikaz na NBC som stale nezrusil a aj potrebny objem penazi na nom drzim , aj ked cena je uz davno mimo.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

stary gambler
ja som s nimi v minulosti komunikoval cez email aj cez chat veci riesili velmi rychlo. Pravdepodobne naozaj cakaju na vyrozumenie z IB, standardne je myslim doba do ktorej musia pripad uzavriet 30dni /pripadne ma opravte/
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa capitalcapital »

České akcie u LYNX.
(mail 2.6.2023)
... oznamujeme, že klienti LYNX získávají možnost obchodovat na BCPP (Burza cenných papírů Praha) všechny akcie, které nabízí.
Každý klient LYNX, který má povolení pro obchodování akcií ve střední Evropě, má také přístup na pražskou burzu. V případě, že vám nepůjde odeslat příkaz k nákupu českých akcií, požádejte prosím o povolení prostřednictvím správy účtu.
majciak1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 31 05, 2018 7:10 pm

Re: Lynx

Príspevok od používateľa majciak1 »

Ahojte ak by si niekto otvaral ucet a chcel ziskat 50 eur na obchodovanie zdielam link (ja ziskam taktiez 50eur)
https://lynxbroker.sk/lp/p/otvorenie-uc ... c4ZTA0ZDc1
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa stary gambler »

Ahojte ak by si niekto otvaral ucet a chcel ziskat 50 eur na obchodovanie zdielam link (ja ziskam taktiez 50eur)

treba to trosku upresnit , neziskaas, 50 euro na obchodvanie ako kapital ani nebudes mat zlavu 50 euro z poplatkov za obchod, ale ziskas len zlavu z transakcnych nakladov , to su napr. niektore talianske tituly kde sa uplatnuje okrem poplatku za obchod vo vyske 0.12% este aj poplatok transakcny -dodatocne zanenie podla velkosti obchodu vo vyske 0,1%, alebo neiktore francuzske tituly vo vyske transakcnych nakladov na urovni 0,3% z objemu , pokial taketo akcie neobchodujes , tak neziskas nic, domyselne vymslenie lnyx, za malo muziky velky prinos pre nich , mnohi aj ked im tu zlavu50 euro transakcnu priznaju ju ani nevyuziju , nakolko nezobhoduju taky objem , alebo taky typ obchodu ani nerobia.
xerces
Active Member
Príspevky: 137
Dátum registrácie: Ne 20 06, 2021 12:20 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa xerces »

Trochu som cakal, ze vo svetle toho ako zlacnil IB (resp. odstranil poplatok za necinnost) a ako sa rozmaha XTB, zacne Lynx znizovat poplatky a tym padom nabierat novych klientov. Zjavne ich maju dost a to im staci. Skoda
coosha
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 21 11, 2020 9:13 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Príspevok od používateľa coosha »

Ahojte, neskusali ste niekto presunut ETF pozicie z Lynx do original IBKR? Da sa to vobec?

V Lynxe skusam naklikat "Transfer Positions", je tam potom volba cielovej institucie - su tam na vyber kadejaki brokery a banky (aj slovenske), avsak "interactive brokers" tam nie je. Mozno tym, ze Lynx je technicky IBKR, tak presun do (original) IBKR ani neponuka :/
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa PredsaJa »

coosha napísal: Pi 06 10, 2023 9:02 am Ahojte, neskusali ste niekto presunut ETF pozicie z Lynx do original IBKR? Da sa to vobec?

V Lynxe skusam naklikat "Transfer Positions", je tam potom volba cielovej institucie - su tam na vyber kadejaki brokery a banky (aj slovenske), avsak "interactive brokers" tam nie je. Mozno tym, ze Lynx je technicky IBKR, tak presun do (original) IBKR ani neponuka :/
Je to presne tak, ako píšeš. Tým, že už účet u interactive brokers máš vedený (hoci bol zriadený cez Lynx), tak takýto "medzibrokerský" štandardizovaný presun nie je k dispozícii.
Je potrebné si zadať manuálnu požiadavku cez support, kde spravia takýto presun medzi účtami v interactive brokers. Vtedy mi písali, že to potrvá celé cca 3 týždne (asi 2 roky dozadu), proces som si vtedy ale rozmyslel a ponechal som si aj lynx. Takže celý proces až do konca ti bohužiaľ nepopíšem. Ale každopádne by bolo optimálnejšie zadávať požiadavku z toho účtu, odkiaľ chceš presúvať, tj. z Lynxu účtu na IBKR, aspoň u mňa to v prvom kole mal support problém to pochopiť, hoci som im to uviedol 3x polopate odkiaľ kam chcem prevádzať.
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa mapper »

Myslim ze Lynx ma poziadavku ze 6 mesiacov po zavreti uctu nemozes prejst do IB. Ja som skusal otvorit ucet v IB ale napisalo mi ze mam Lynx a teda musim ziskat ich suhlas. Na zaklade tohto predpokladam ze prevod nakoniec nepojde, no ak sa podari tak daj vediet. Dik.
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Jozki »

mapper napísal: Pi 06 10, 2023 12:55 pm Myslim ze Lynx ma poziadavku ze 6 mesiacov po zavreti uctu nemozes prejst do IB. Ja som skusal otvorit ucet v IB ale napisalo mi ze mam Lynx a teda musim ziskat ich suhlas. Na zaklade tohto predpokladam ze prevod nakoniec nepojde, no ak sa podari tak daj vediet. Dik.
Skus pri registracii zadat inu mailovu adresu ako mas v LYNXe. Ja som to tak urobil a mam aj LYNX aj IB.
Robo_1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 17 11, 2016 11:28 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 18 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Robo_1 »

jj dokonca pri gmaile to vies urobit tak, ze ak mas email tvojemeno@gmail.com, tak tam das tvojemeno+ibkr@gmail.com -> prejdes validaciou a kedze emaily so suffixom + koncia v tom istom mailingovom kosi -> no extra effort.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Vážený klient,

koncom júna ste od nás obdržali vyrozumenie o pripravovanej zmene zmluvy a zmene pobočky LYNX, prostredníctvom ktorej je vedený Váš účet.

Radi by sme Vás teraz informovali, že k zmene pobočky LYNX dôjde už o dva týždne.

Podrobný prehľad zmluvných zmien nájdete v Klientskej zóne LYNX:

Čo to znamená pre Váš účet?
• Všetky prevody aktív sa zrušia a bude potrebné o ne požiadať znovu.
• Nevybavené žiadosti o obchodné povolenia budú zrušené a bude nutné o ne požiadať znovu.

Čo to znamená pre Vás?
• Na strane LYNX dôjde k zmene kontaktnej pobočky pre Vaše otázky.
• Číslo Vášho účtu a bankové číslo pre vklady zostávajú rovnaké.
• Váš účet bude aj naďalej vedený priamo spoločnosťou IB.
• Od okamihu zmeny pre Vás začnú platiť poplatky stanovené novou pobočkou.

Ak budete naše služby využívať aj potom, čo zmeny zmluvy nadobudnú platnosť, súhlasíte s tým, že sa týmito zmenami budete riadiť.

Ak so zmenami nesúhlasíte, máte možnosť zmluvu vypovedať a svoj účet uzavrieť.

V prípade akýchkoľvek otázok nás, prosím, neváhajte kontaktovať.
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa mapper »

dobry sposob ako vypovedat zmluvu a ist do IB :)

mne sa podarilo otvorit ucet v IB podla navodu hore a daju sa presunut peniaze medzi Lynx uctom a IB (ved su to oba IB ucty). Lynx sa zatial nestazoval.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

mapper
v podstate neviem sa rozhodnut co robit. Lebo aktivne uz nebchodujem. Mam tam long pozicie ktore by som chcel drzat 9-12mesiacov a uz nebudem ani dokupovat medzitym. Takze ci ma zmysel menit to na IB.
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa mapper »

Trumpeta1978 ak cakas kvoli danovemu testu tak to asi nema zmysel zatvorit ani presuvat, radsej pockat ten rok.

Mna na Lynx dost prekvapilo ze nemaju v ponuke vsetky UCITS ETF ktore su na IB + niektore dalsie funkcie su nedostupne (napr. pravidelne nakupy).
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Trumpeta1978 napísal: Po 23 10, 2023 4:44 pm mapper
v podstate neviem sa rozhodnut co robit. Lebo aktivne uz nebchodujem. Mam tam long pozicie ktore by som chcel drzat 9-12mesiacov a uz nebudem ani dokupovat medzitym. Takze ci ma zmysel menit to na IB.
Pod akou pobočkou máš teraz účet?
Ja neregistrujem že by mi prišiel takýto oznam.
Velveet
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po 23 01, 2023 7:56 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Velveet »

Mna uz takto prehodili v septembri. Konto som otaval v SK pobocke zo vsetkymi SK nalezitostami k tomu. Jedine co nebolo SK bolo moje nemecke telefonne cislo a nemecka adresa - druhy pobyt. Vtedy to akceptovali a preto mi aj otvorili ucet ako obcanovi SR. Odvedy sa vobec nic nezmenilo. O tom DE telefone a nemeckej adrese vedeli od zaciatku. Aj tak ma kvoli tomu casom hodili pod nemecky Lynx. Na supporte mi povedali v podstate to, co prislo aj v sprave, resp. hore uvadza Trumpeta. Obhajovali dookola, ze sa pre mna v podstate nic nemeni, okrem poplatkov. Ale z nejakeho dovodu tu zmenu urobit museli - to ostalo pre mna tajomstvom, ze preco.
Akurat ma teraz trosku rozhodilo to

Všetky prevody aktív sa zrušia a bude potrebné o ne požiadať znovu

Tomu celkom nerozumiem. /pravdepodobne sa jedna ??? O nejake trvale prikazy, resp transakcie v obdobi, ked doslo k tej zmene/
Ja iba dufam, ze tym prevodom uctu sa nejako neupravil aj rocny danovy test.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

capitalcapital napísal: Po 23 10, 2023 5:25 pm
Trumpeta1978 napísal: Po 23 10, 2023 4:44 pm mapper
v podstate neviem sa rozhodnut co robit. Lebo aktivne uz nebchodujem. Mam tam long pozicie ktore by som chcel drzat 9-12mesiacov a uz nebudem ani dokupovat medzitym. Takze ci ma zmysel menit to na IB.
Pod akou pobočkou máš teraz účet?
Ja neregistrujem že by mi prišiel takýto oznam.
IBIE

mapper
ano, kvoli rocnemu testu

velveet
Ja iba dufam, ze tym prevodom uctu sa nejako neupravil aj rocny danovy test.
na toto to podla mna /dufam/ nema ziaden vplyv, otvorene pozicie urcite zostanu ako su, nemozu ich len tak zatvorit
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Info od LYNX
Tato migrace účtu se týká pouze některých klientů.
U většiny klientů jde o změnu pobočky ve smyslu převedení účtů pod správný master account. To znamená slovenští občané, kteří si založili účet na českých stránkách se přesunou pod Slovensko a naopak. Těchto klientů se to téměř nedotkne, protože Slovensko a Česko spadá pod jednu pobočku.
V případě, že bude některý klient převeden např. pod Německou pobočku, tam už dojde k výraznějším změnám.
Velveet
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po 23 01, 2023 7:56 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Velveet »

Malo by sa to tykat iba poplatkov. Tak mi to bolo zdovodnené aj z nasledovnym linkom

https://www.lynxbroker.sk/poplatky/

A nemecke su tu:

https://www.lynxbroker.de/preise-konditionen/
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

to je zaujimave, lebo som sa prihlasil do konta a tam ziadne nove info ohladom nejakej zmeny som nenasiel
Velveet
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po 23 01, 2023 7:56 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Velveet »

Udeje sa to až po tomo dátume. Najprv to zmigrujú a až potom tam nájdeš info, resp. kontaktnú správu, čo od teba znova chcú
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Velveet napísal: Ut 24 10, 2023 7:59 pm Udeje sa to až po tomo dátume. Najprv to zmigrujú a až potom tam nájdeš info, resp. kontaktnú správu, čo od teba znova chcú
ok, ale to nemohli napisat ze kam sa vlastne bude migrovat? tak uvidim..
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"