World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa Lobista »

A nálože boli aj vo veži 7 a všetci dobre vieme, že jedno lietadlo spadlo do pola, či kde to, lebo cestujúci sa vzbúrili. Čo ak to lietadlo malo letieť na vežu 7? Lenže nedoletelo, ale nálože aj tak vybuchli, lebo boli načasované.
Ale to lietadlo, pokial si dobre pamatam, letelo smerom na Washington a nie na New York, ci?
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa Brani »

No teraz si ma dostal. Neviem presne. Lebo ono malo letieť na jedno miesto, ale zmenilo dráhu letu na miesto druhé. Pokial si ale spomínam (matne), tak nikto vlastne presne nevedel, že kam malo namierené. Hmmm. Zaujímavý dotaz toto.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa Brani »

Takže dodatočná otázka. Ak teda spadli veže 1 a 2. Narazili do nich lietadlá, vznikol požiar. Vysvetlenie: Nárazom narušená statika a požiar roztavil zvyšné nosné piliere a preto ten volný pád budovy. Ak hodíte z WTC dolu mincu, dopadne na zem za 9 sekúnd. (za ideálneho bezvetria atď). Budova spadla volným pádom za cca 10 sekúnd. Zaujímavé. Žiadny odpor? No ale moja otázka stojí takto. Do veže 7 nevrazili ani lietadlá, ani tam nehorelo. A i napriek tomu TIEŽ padla volným pádom. Silne pochybujem, že lietajúce trámy z veží 1 a 2 mohli až takto brutálne nahlodať celý skelet veže 7, aby spadla volným pádom.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa Lobista »

budova 7 horela tiez, na niektorych zaberoch to bolo vidiet.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa Brani »

Tak ale určite nehorela tak, ako horela veža 1 a 2. A spadla rovnakým volným pádom.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa nitro »

Sedmicku narychlo odpalili a zabili vela much jednou ranou ked si pozries najomcov v tej budove. Mna by, ale zaujimalo ako to bolo s tym nebyvalym zaujmom o opcie American Airlines den-dva pred demoliciou tych cinziakov. To tiez nevyzera, ze by bolo vsetko s kostolnym poriadkom. :mrgreen:
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa slimak »

Ja som sa o tejto teme napisal(nacital, napozeral) ale inde dost a viac menej ma to uz nezaujima. Ale o tuto cast(akcie leteckych spolocnosti, neviem ci to bolo na trhu v kanade?) som sa nezaujimal, lebo jej nerozumiem. Ale ci to vtedy niekto sledoval, ci by vedel dnes vysvetlit co sa stalo? To by ma zaujimalo.
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa nitro »

To neslo iba o akcie leteckych spolocnosti. Zvysene objemy boli napr aj s poistovnami. Nemozes predsa vsetko fuknut do akcii leteckych spolocnosti. To by bolo velmi napadne. :) Kedze ja som sa trejdingom zacal zaoberat v roku 2003 tak predpokladam, ze v roku 2001 som ani nevedel, ze nejaka NYSE existuje (takze s tymto Ti nepomozem co sa vtedy vlastne v reale dialo..preto ma to tiez zaujalo)
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa slimak »

Ved co sa v tedy dialo sa da zistit podla nejakych informacii. Ja nechcem aby trebars Jugler robil analyzu celeho trhu ci nad tym spekuloval, ale mohol by par hodin obetovat,aj clankom.
Ja sa tomu nevenujem a trhom nerozumiem, a uz som zabudol aj o com to skoro bolo. Keby sa ma spytal syn uz by som mu 5 ci 10 rokov iste nevedel odpovedat.
Ja som sa o teme zaujimal a pisal tu. a ak to nezmazu odkazem na to aj syna.
http://title2.post.sk/forum/showthread. ... adid=33132" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa slimak »

Nasiel som nieco zaujimave a je to o fyzike.


čas pádu veže volným pádom:

408m=1/2*9,81*t2, z toho cas t=9,12 sec.


Zrejme tu pocital za aky cas by spadla volnym padom 9,12 sekundy.

z 10 sec vychádza zrýchlenie
408m=1/2*x*10*10, a=8,16 m/s2


Dvojicky padali vraj 10 sekund. Mozme najst presnejsi.

z 10 sec vychádza zrýchlenie
408m=1/2*x*10*10, a=8,16 m/s2

Snazil sa vypocitat hodnotu a.

odporová sila proti volnému pádu:
m*g-m*a1=m*a
a1=9,12-8,16=0,96m/s2

Takze co spomalilo pad dvojiciek? Nejaka proti sila a ta mala hodnozu 0,96m/s2.
Teda dal do pomeru a jemu sa nezda , ze jedna desatina tiazovej sile je schopna zrutit dvojicky. Je to zaokruhlene(spriemerovane) a mozno nepresne(nepadali 10 s ale 16s.)

Pridam jeho vyklad
odporová sila, ktorá brzdí volný pád je v hodnote cca 1/10 tiažovej sily. Z toho vyplýva, že sila, ktorou pôsobí padajúci vrch na stojací spodok je 1/10 statickej sily.

1/10 tiažovej sily nadrvila betón, železo na kôpku, kde železo bolo roztavené skoro 2 dni od zrútenia.

To je tak presvedčivé, že BUKY ma skor presvedčí o jeho hlúpostiach.


Ja nad tym spekulujem, ze by to aj bolo mozno, na jupiteri? kde g by nebolo 9,16 ale o viac ako 10%? Na planete kde je o 20% vacsia tiaz by zrejme spadli vsetky nase budovy(WTC a podobne naprojektovane, ci aj o 15% tazsie).

Iste vela fyziky, aj 6.stak ZDS by sa na to vykaslal.

Ked hovorime o sile preco zanedbavane hmotnost? Spytal by som sa autora, ale nabalujuce sa podlazia cast hmoty stracali(vypadla), ci sa spomalovala.


Netreba zabudat na zakon akcie a reakcie - co zdemolovalo prve podlazie pod - tak to iste sa odohralo nad.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: World Trade Center 11.9.2001 objednaná bouračka

Príspevok od používateľa jogo »

Niečo pre tých, čo argumentujú, že pri požiari po náraze lietadla do dvojičiek sa nemohla deformovať nosná oceľová konštrukcia.

Par fotiek zo spadnutého garážového domu v Bratislave, kde sa prelomili I-profily pri požiari aut.
Prílohy
IMG_20230606_112235_1.jpg
IMG_20230606_112230.jpg
IMG_20230606_112206.jpg
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"