Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Školenia, eventy, konferencie, stretávky, networking ohľadom investovania a financií
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kedy si urobíme stretávku v tomto roku?

26. až 28. máj - v rovnakom penzióne, čo minulý rok
7
44%
23. až 25. jún 2023 - v rovnakom penzióne, čo minulý rok
7
44%
Iný termín ako vyššie uvedené - iný penzión/ubytovanie.
2
13%
 
Celkom hlasov: 16

radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa radvan »

chalani, ako vidite orientacne prichody do ruzomberka? aby sme vedeli, ako si naplanovat odchod v piatok z BA ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
bebe814
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 11 10, 2012 9:55 am
Been thanked: 2 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa bebe814 »

@PeterC ja ta nahradim minimalne z piatka na sobotu, sa mi v rodine pomenili plany trochu tak aspon ten 1 den mi snad vyda.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@PeterC: nevadí, všetko OK :)

@Radvan: ja prídem zase radšej prvý a o niečo skôr ako ostatní a ako aj minulý rok, aby bolo všetko v poriadku. Tipujem, že okolo 14-15 som tam. Väčšina prišla cca do 18-19 minulý rok.

@Bebe: Super, som rád, že Ti to nakoniec vydalo :like:
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa aviceN »

V piatok idem z KE, ak by mal niekto záujem, mám 3 voľné miesta v aute.

V nedeľu ale pokračujem smer Zvolen, rovnako 3 miesta keď tak.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Používateľov profilový obrázok
BudFox
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2022 1:05 pm
Bydlisko: Bratislava
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa BudFox »

Páni, ak idete zajtra niekto z Ba autom a prichýlite slušného pocestného, tak sa hlásim do posádky. Moje auto odpočíva v servise a nevidím reálne, že ho do zajtra dostanem. Samozrejme idú aj vlaky, takže sa nejedná o žiadny stav núdze. To len keby náhodou.
I don't know. I guess I realized that I'm just Bud Fox... and as much as I wanted to be Gordon Gekko, I'll always be Bud Fox.
www.niesomporadca.sk - ja fakt nie som poradca :D
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa laty »

Chalani, do kedy je v penzione otvoreny bar? Treba zobrat zasobu?
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Čauko laty, bar bol zdá sa mi do 24:00? Ak si zle pamätám opravte ma. :)

ALL: má niekto možnosť zobrať dataprojektor? Bez neho to bude o držku (nemajú ani na penzióne) :roll:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa JUGGLER »

laty napísal: Št 22 06, 2023 1:32 pm Chalani, do kedy je v penzione otvoreny bar? Treba zobrat zasobu?
Ja sa pametám tak, že chlapík bol s nami aspoň do 2-3 rána a umožnil ,,poslednú objednávku,,.
Ale časy sa menia, takže bez záruky.
No hlavne s alkoholom a debatami prichádza chuť na maškrty, takže bodnú čipsy, slané tyčinky, oriešky a pod.

Dávam do pozornosti spomienky zo stretka 2022:
JUGGLER napísal: Ne 26 06, 2022 11:53 pm
Došli sme medzi prvými, odišli poslední, tak to v krátkosti zhrniem, kým to mám v pameti.

Penzión Zuzana - patril nám celý. Ubytko bolo výborné. V piatok po ubytovaní bol posed na letnej terase v nedalekej kaviarni ( Café Bistro chez les Moustiques).Tú sme vďaka ponuke čapovaného Bakalára (desiatky, dvanástky a medovej štrnástky) premenili na piváreň a diskusný klub. Na večeru sme objednali 16 pízz, ktoré nám doniesli už do hotela.
Tam sme mali rezervovaný sud piva a čapovalo sa až do rána. V piatok večer, takisto v sobotu sme mali viacero volných prezentácii s diskusiou. Spomeniem niektoré: Tomáš Virdzek odprezentoval systém identifikácie trhových bublín a extrémne ziskový systém tradingu patternov na indexových futures. Milan Hošek nás vniesol do sveta nákupov poľnohospodárskej pôdy. Andre prezentoval backtesty na ,,lazy,, resp. defenzívne portfolio. Bebe, Fero, Buffett – tradične trading komoditných spreadov, sezonality, edge na tradingu dlhopisov.
K týmto a iným veciam sa vyjadrovali ,,quanti,, - chalani s QuantPedie na čele s Radvanom (škoda len že na 1 noc, lebo práve na druhú prišiel Bebe, ktorý má 20 ročné skúsenosti s najkomplikovanejšími vecami ako sú opcie, spready, oceňovanie rôznych fin. nástrojov, rebalansing, riadenie rizika atd.)

Toto stretko bolo výnimočné aj tým, že medzi nás zavítal dvojnásobný majster sveta v tradingu Ján Smoleň. Prvý, aj druhý večer nám prezentoval viac vecí, štýl akým trejdí, čo trejdí atd. Osobitná vďaka, lebo nechodí k nám na stránku a predsa prišiel !
V rokoch 2019 a 2020 vyhral tú svetovú súťaž v ktorej sa preslávil Larry Williams - legenda tradingu.

Zabrdlo sa do rôznych tém, aj do politiky a legislatívnych zmien - spoluorganizátor bol predsa Peter Cmorej .
Milan Hošek nás neskoro v noci vtiahol do zákutí slovenskej privatizácie a bratislavskej burzy. Kto ostal hore, mohol sa dozvedieť úžasné veci. Milan znova potvrdil, že za jeho svojráznym záhoráckym humorom sa skrýva úžasne informovaný, sofistikovaný a úspešný investor.

V sobotu boli raňajky formou bufetu a okolo 11 odchod do Čutkovskej doliny. Do cieľa – Jelenieho vodopádu sme sa nedostali, nakolko po prvom kilometri hrozila búrka, tak sme sa vrátili do bezpečia koliby Richtárka. Po dobrom obede v salóniku s rýchlou obsluhou sme sa vydali znova na trasu. Šlapali sme pár kilometrov, až kým sme to neotočili pred blatistým terénom. Splnilo to však účel – vyvetrali sme hlavy a pobudli v peknej prírode. Po návrate na hotel pokračovali prezentácie a voľná diskusia až do pol štvrtej rána. Samozrejme, každý podľa svojho gusta. V nedeľu ráno po raňajkách sa to začalo pozvoľna rozchádzať. Organizácia bola výborná ,chlapík čo nás obsluhoval bol ústretový a trpezlivý.

Ďakujem organizátorom a všetkým účastníkom. :like: :potlesk: :beer:
Predbežne som pozrel, že Café Bistro chez les Moustiques ( po slovensky Café Bistro Rínok ) funguje.
Je to blízko hotela, takže bude asi déjà vu a začneme tam v letnej záhrade... :beer:
Prílohy
déjà vu.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Tomas, toho barmana na dlhsie som mal dohodnuteho dopredu s majitelkou. Skus jej cinknut pripadne. Tusim 10e na hodinu sme mu davali. A este aj pivo bolo tusim specialne pre nas. A ked nebo barman, tak sme si capovali sami a davali ciarky, ak si pamatate :) Projektor by nemalo byt treba, maju tam telku ak si pamatate a na tu sme sa pripojili cez HDMI
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Dík Peťo, jj všetko vybavené potvrdené s majiteľkou. Barman zajednaný, Svijany zajednané. Kábel nachystaný :)

:pozor: EDIT: ako kukám z fotiek, tam ale bude treba dlhší kábel ako mám ja, ja mám len 1,5 m HDMI, ak máte niekto dlhší aj zo 3 m, prosím zoberte a napíšte mi, že beriete. Vďaka!
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa Hawk »

Ahojte,

Tomas, zmenila sa mi situacia, prisiel by som taktiez na 2 noci, podla toho co som videl vyssie 2 pristelky su este free :-), taky je stav ? ci si mam nieco pohladat v okoli ?
Prichod asi okolo 20tej

Vdaka
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj Hawk, to ešte kapacitne dávame, dobehni :) :like:
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa Hawk »

Ok vdaka
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa ATHena »

tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili tohtoročnej stretávky v RK. Bola to opäť silná zostava (cca 25 ľudí) a veľmi dobrá parta :)

Opäť som sa spoznal s novými a zaujímavými ľuďmi z fóra + naučil nové cenné veci. Úprimná vďaka všetkým :like:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.
Keďže sme (tradične) prišli prví a odišli poslední, zhrniem spomienky.

Príchod v piatok - ubytovanie Penzión Zuzana. Od minulej stretávky hotel pekne rekonštruovaný na vysokú úroveň. A celý patril nám.
Bola horúčava- ihneď sme zamierili do letnej záhrady Café Bistro chez les Moustiques, po slovensky Kafé Rínok.
Neskôr reštika Čierny kameň a späť do brlohu kde boli prednášky. Potom diskusia až do rána - samozrejme každý podľa gusta.

Sobota - raňajky švédske stoly a i keď sme mali k dispozícii kávovar, partia išla na kávičku do kultovej rodinnej kaviarne a pražiarne Zrnko dobrej Kávy.
Pred obedom jedna časť šla pešo do strediska Hrabovo. Časť za nami dorazila autami . Tam sme posedeli a jedna skupinka sme sa vyviezli lanovkou na Malino Brdo a odtiaľ dali jazdu dole terénnymi kolobežkami. Potom návrat do mesta, návšteva reštiky Familiya (Pizza + Sushi + tradičná slovenská kuchyňa ). Ja som z Milanom vyskúšal spojenie Talianska so slovenskou bryndzou a klobáskou pizza SLOVAKIA: paradajkový základ, mozzarella, klobása, červená cibuľa, bryndza, slanina, oregano, parmezán, cesnakové okraje a k tomu český Prazdroj. Dobré spojenie. Odporúčam. :)

Večer bola nejaká prednáška, ale hlavne voľná diskusia a výmena názorov. Obsluha bola ako pred rokom - hlavne čapované pivo.
Nedeľa - raňajky, rozlúčka, pozvoľný rozchod. Pár skalných sme dali ešte kávičku v ,,Dobrom zrnku,,.

Ďakujem za organizáciu i účasť. :beer:

MišoN: pozývam ťa do hitparády ako som navrhol. Odsúhlas a založím ti vlákno.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa ATHena »

Milan by mohol napísať nejaký report z toho zasadania ČEZu teraz počúvam v rádiu, že tam boli protestovať nejaký eko aktivisti :lol: :lol:
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa aviceN »

Povedz rovno, že ťa zaujímajú detaily, ktoré sa udiali potom 😂
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1295
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 230 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa andre »

Box spread:
https://www.boxtrades.com/

Exchange-listed Options Strategies for Borrowing or Lending Cash:
https://www.optionseducation.org/getmed ... g-cash.pdf
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

BOX tlieskam :) pekne len mala poznamka urcite ste to tam preberali ale hrozi riziko priradenia na short stranach cize len europske opcie ;)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1295
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 230 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa andre »

Jo rozoberali, urcite len europske opcie. Je na to upozornene aj v tom dokumente.

Inak keby niekto chcel riesit tie aukcie, alebo dalsie veci co som tam ukazal nech sa kludne ozve. Nemam problem k tomu poskytnut podklady, backtesty..

Spravil som narychlo backtest vykonnosti indexov v noci vs. den a vyzera to super, cela vykonnost len v noci, ani s poplatkami to neni zle. Akurat posledne 2 roky to uz nefunguje.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

andre napísal: Ut 27 06, 2023 3:38 pm Jo rozoberali, urcite len europske opcie. Je na to upozornene aj v tom dokumente.

Inak keby niekto chcel riesit tie aukcie, alebo dalsie veci co som tam ukazal nech sa kludne ozve. Nemam problem k tomu poskytnut podklady, backtesty..

Spravil som narychlo backtest vykonnosti indexov v noci vs. den a vyzera to super, cela vykonnost len v noci, ani s poplatkami to neni zle. Akurat posledne 2 roky to uz nefunguje.
Ja som tam sice nebol ale raz by som rad siel ked deti podrastu , ale ak to nie je tajomstvo tak to pls zverejni alebo do spravy , ze niekto riesi box ako alternarivu drzania Tbils to som este nepocul velmi zaujimave hlavne ked sa ten box stava sucastou nejakej inej strategie zacinajucej napriklad long strangle . Parada velka pochvala
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 33 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

Boli aj nejake showgirls ako sa patri na stretnutie bohatych?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Nebude pred letom nejake stretko?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj Chodec, môžeme dať opäť pred letom, spravím k tomu aj nové vlákno, už sme sa o tom bavili aj s Peťom C. Otázka je, či to opäť chceme na tradičnom mieste, alebo sa pozrieme po niečom inom/inom mieste?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@All: nahodené k stretávke 2024 sem: viewtopic.php?f=56&t=25605&p=198505#p198505
Napísať odpoveď

Návrat na "Školenia. semináre. stretnutia"