Stratégia založená na vykonnosti indexov (akcií) v noci vs. deň

Indikátory, pluginy, platformy, obchodné systémy, investičné stratégie, backtesting
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

andre napísal: Ut 27 06, 2023 3:38 pm Spravil som narychlo backtest vykonnosti indexov v noci vs. den a vyzera to super, cela vykonnost len v noci, ani s poplatkami to neni zle. Akurat posledne 2 roky to uz nefunguje.
Šupni ten graf sem, som zvedavý :pivko:
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1295
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 230 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa andre »

Den:
firefox_wcCBq2vaPX.png
Noc:
firefox_tXe0aM7SjR.png
To je bez poplatkov. Pri 10t. vyjdu poplatky cca. 2% p.a., a cim je suma vyssia, tym robia menej. Pri 100t. to je okolo 1%.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: Ut 27 06, 2023 3:38 pm Spravil som narychlo backtest vykonnosti indexov v noci vs. den a vyzera to super, cela vykonnost len v noci, ani s poplatkami to neni zle. Akurat posledne 2 roky to uz nefunguje.
Aj mňa to v minulosti zaujalo. Volá sa to Night effect. Vznikli k tomu ETFs..https://www.nightsharesetfs.com/
Zatial sú tri.

Mal som to poznačené v trading ideách a keďže prešiel rok tak som sa pozrel na performance toho najhlavnejšieho ETF na SP500.
Keď som zistil, že to nightshares ETF je za posledný rok cca -8% a ETF USA +15%..vymazal som to z dobrých nápadov :)

Ale môžem povedať toľko, že z mojích pozorovaní by to malo fungovať diskrečne a to tak, že otvoríte po close ked dobre zverejní nejaká velká firma ( toho týždna bude napr. NKE ) a vyberiete zisk z futures ( alebo SPY, či QQQ ) ešte pred open (najlepšie doobedu).
...zvykne to byť hore doobedu a ked sa Amerika prebudí už to klesne...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1295
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 230 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa andre »

Slovan_sk: mam aj ja takto otvoreny box spread, a viaceri chalani to pouzivaju.

JUGGLER: ked som to pozrel blizsie, tak tam vidno korelaciu, ze to prestalo fungovat ked spustili tie ETF. Vyzera to na out of sample efekt, co nam ukazoval radvan. No, ked som presiel minulost po kratsich usekoch, tak osm nasiel niekolko obdobi, ked to nefungovalo. Takze uvidime, budem to sledovat.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa Martin7 »

JUGGLER napísal: Ut 27 06, 2023 6:36 pm
andre napísal: Ut 27 06, 2023 3:38 pm Spravil som narychlo backtest vykonnosti indexov v noci vs. den a vyzera to super, cela vykonnost len v noci, ani s poplatkami to neni zle. Akurat posledne 2 roky to uz nefunguje.
Aj mňa to v minulosti zaujalo. Volá sa to Night effect. Vznikli k tomu ETFs..https://www.nightsharesetfs.com/
Zatial sú tri.

Mal som to poznačené v trading ideách a keďže prešiel rok tak som sa pozrel na performance toho najhlavnejšieho ETF na SP500.
Keď som zistil, že to nightshares ETF je za posledný rok cca -8% a ETF USA +15%..vymazal som to z dobrých nápadov :)

Ale môžem povedať toľko, že z mojích pozorovaní by to malo fungovať diskrečne a to tak, že otvoríte po close ked dobre zverejní nejaká velká firma ( toho týždna bude napr. NKE ) a vyberiete zisk z futures ( alebo SPY, či QQQ ) ešte pred open (najlepšie doobedu).
...zvykne to byť hore doobedu a ked sa Amerika prebudí už to klesne...
Juggler, nieje dôvod túto stratégiu vymazávať z dobrých nápadov. Dokonca si myslím, že je to jedna z najlepších stratégií čo som pozoroval. Ale treba ju aplikovať trochu inak. Rozoberiem trochu obšírnejšie. Dlhé roky som pozoroval akciu AMD a než som ju prvýkrát kúpil a čo som ju niekoľko rokov držal a trejdil tak denný graf som sledoval niekoľko rokov. Aj keď som mal robotu na jednom monitore, vždy na druhom mi šiel graf AMD. Keď bola akcia v cene 2 USD až 6 USD, tak sa v drvivej väčšine opakovalo 5 celodenných paternov, skrátka bolo 5 možností, ako sa bude cez deň vyvíjať graf. Najlepšie na tom bolo, že už počas prvých 15 minút po otvorení sa dalo odhadnúť aký je to patern a ako bude vyzerať zvyšok dňa. Takto to išlo až do obdobia, kým do AMD nevstúpila Mubadala (máj 2016). Od tohto obdobia to už bolo ťažšie, paternov bolo viac a narúšal sa priebeh. V celom tomto období boli pohyby v premarketoch a afterhours dosť malé, väčšie boli, len keď boli dobré správy pre AMD. Avšak počas riadneho dňa sa cena akcie vedela posunúť výraznejšie, skrátka boli pekné plné sviečky (či už zelené alebo červené). Všetko sa zmenilo, keď AMD bolo pridané do SP500. To bol pre mňa úplný šok. Ako keby som pozoroval úplne inú akciu. O AMD sa začalo viac písať a hovoriť, oveľa viac analytikov v nej videlo potenciál, ale moc hore ísť nemohla, lebo výraznejšie zisky boli vtedy hudba budúcnosti, ale nadšenie investorov sa prejavovalo vo vysokých premarketoch. Afterhours boli väčšinou relatívne ploché. Takže sa veľakrát stalo, že akcia otvárala výrazne vyššie, ale počas dňa už nerástla, skôr sa pohybovala v priebehu dňa v užšom pásme a na sviečke bol vidieť úzky knot a tenké bruško (sviečky boli viac DOJI). Ešte sa to viac vystupňovalo, keď bolo AMD pridané do Nasdaq-u. V roku 2018 som AMD veľa trejdoval a väčšinou držal 2-3 dni. Neskôr som si uvedomil, že v drvivej väčšine AMD nakupujem v AH a predávam v premarkete aj keď to bol viacdňový obchod. Potom som sa nato zameral a uvedomil si, že úplne najvýnosnejšia stratégia pri AMD by bola ho jednoducho večer v AH kúpiť (prípadne tesne pred close alebo za close cenu) a na druhý deň v premarkete predať (povedzme o 14-tej). Krása tejto stratégie bola v tom, že sa to dalo automaticky aplikovať a človek nemusel riešiť fundament ani TA. Aj keď malo AMD za daný deň nakoniec červenú sviečku, premarket býval v drvivej väčšine zelený.

Záver: Odporúčam sa na túto stratégiu zamerať ani nie tak na Nasdaq alebo SPY, ale na technologickú akciu, ktorá má veľký potenciál budúcich ziskov, no v najbližšom čase ešte zisky rásť nebudú a to úplne najhlavnejšie je, že bola nedávno pridaná do SPY alebo Nasdaqu. Sám plánujem túto stratégiu v budúcnosti aplikovať.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1295
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 230 times

Re: Stretávka Ružomberok 2023 - anketa len do 28.4.2023!!!

Príspevok od používateľa andre »

Martin7 napísal: Ut 04 07, 2023 12:58 am
Záver: Odporúčam sa na túto stratégiu zamerať ani nie tak na Nasdaq alebo SPY, ale na technologickú akciu, ktorá má veľký potenciál budúcich ziskov, no v najbližšom čase ešte zisky rásť nebudú a to úplne najhlavnejšie je, že bola nedávno pridaná do SPY alebo Nasdaqu. Sám plánujem túto stratégiu v budúcnosti aplikovať.
Skus dat nejake tickeri. Lebo som pozeral aj viacero akcii a viac menej nikde to nefunguje. Ono to moze byt situaciou na trhu, ze ten rast taha len 5-7 velkych firiem a ostatne idu do strany, alebo klesaju. Tym padom nie su pre tuto strategiu vhodne podmienky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Stratégia založená na vykonnosti indexov (akcií) v noci vs. deň

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Stratégiu som prehodil do osobitného vlákna.

K tomu backtestingu titulov akcií, resp. ETFs by ma zaujímalo, či zahŕňajú unikátne preopen podmienky aké má IB.

To znamená, že už od 10,00 rána nášho času, môžeme nakupovať/predávať akcie, ETFs.

Samozrejme, pokial by šlo o európske verzie amerických ETFs ( či dokonca americké akcie v eurách na xetre), to môžeme trejdiť na europskych burzách aj skôr.

Takisto ak sa rozhodneme trejdiť indexy cez emini, alebo micro futures, tak prakticky 24 hodín denne ( pauza iba 1 hod. pred polnocou ).
Dokonca aj na víkendové gapy vieme využiť tzv. Weekend trading cez CFD.

Pokrytie prakticky 24/7 :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1295
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 230 times

Re: Stratégia založená na vykonnosti indexov (akcií) v noci vs. deň

Príspevok od používateľa andre »

Backtest co som tu dal bol robeny na open a close RTH.

Intraday data na ktorych by sa dali spravit backtesty aj pre ine casy mam pre najvacsie US ETF nejak od 2006, futky ES, NQ, RTY asi len od 2021.

Akcie nemam ale viem stiahnut z IB. Pozrel som nahodne nejake SMALL CAPS tie su tam tak od 2005. Ale data pred 2009 su len RTH, potom nejake su od 15:00–23:00, a najnovsie 15:00-01:00 CET. Pozrel som aj nejake BIG CAPS a tam su novsie 10:00 - 01:00 a starsie 11:00 - 23:00.
Napísať odpoveď

Návrat na "Indikátory, systémy a stratégie"