Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Hlasovanie Ako-investovať: koho volíte?

Hlasovanie ukončené Ne 01 10, 2023 6:53 pm

1. SMER
5
10%
2. PS
13
27%
3. HLAS
1
2%
4. Republika
2
4%
5. OĽaNO, KÚ, Za ľudí
1
2%
6. SaS
19
39%
7. KDH
3
6%
8. SNS
0
Žiadne hlasovania
9. SME Rodina
1
2%
10. Aliancia
0
Žiadne hlasovania
11. Demokrati
0
Žiadne hlasovania
12. Iná strana
1
2%
13. Nie som rozhodnutý
0
Žiadne hlasovania
14. Nebudem voliť
3
6%
 
Celkom hlasov: 49

Fund
Gold Member **
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 59 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Fund »

wladas napísal: Pi 08 09, 2023 10:24 am
JUGGLER napísal: Pi 08 09, 2023 12:27 amNaozaj? Komu prospeje nekonečná vojna na Ukrajine? Zabíjanie , státisíce mŕtvych a mrzákov, zbrojenie, dodávky zbraní, eskalácia napätia?
Ja som za MIER, tak ako väčšina ľudí na Slovensku. Som za to, aby sa vyjednávalo o mieri. Ked sa bude eskalovať napätie, napr. dodávkami kazetových zbraní, muníciou z uránom, kto bude zodpovedný za prípadný jadrový útok?
Ja som tiez za mier. Bohuzial to tak Rusko ale nevidi. Cize ostava uz len moznost pre UA sa vzdat. Ked ti to pride ako idealne riesenie, OK. Za mna urcite nie.
Jadrovy utok nehrozi. Rusi nie su az tak sprosti.
...Rusi "su" sprosti narod o tom sme sa uz presvedcili
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Jedna vec je zautocit na suseda a druha je urobit kamikadze..
A osobne by som nepisal "Rusi su" ale "Vedenie Ruska je"
Pretoze potom aj my Slovaci sme sprosti narod, ak by nas niekto posudzoval podla "vedenia" politikov...
Tak ako obcan v RU nic nezmeni, nemoze byt vinny za to ze nic nezmeni, system nedovoli zmenu.
Za mna to iste u nas, preto si myslim, ze volby 1993-2023 su len divadlo.

„Ak by voľby skutočne mohli niečo zmeniť, nedovolili by nám ich.“
— Mark Twain
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

S tym "vedenie ruska" suhlasim. Ale toto v nasej politike neplati. U nas vladnu ti co si ludia zvolia.
Inac povedane kvalita politikov je len obraz ludu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Problem je, ze u nas sa voli ten, kto ma najvacsi medialny vytlak.. :)
AKo inak by odbornik na danu vec s perfektnym planom a napadom vladnutia mal sancu sa dostat do povedomia milionom ludom? :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Joki »

Like zatiaľ nefunguje :) tak takto

Skvelé zhrnutie situácie na Slovensku george1 :like:
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Adammd »

To nie je ziadne zhrnutie, ale patlanie sa vo vykaloch pomatencov. Vacsina ludi je slusna, neagresivna, sorry.
Alebo mam napostovat podobne exkrementy progresivcov, praviciarov, lavicarov? Naco. Cui bono?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Vyzivny prispevok chvalim , ale zaroven je otazka na mieste , preco ? Preco sla vlada proti voli ludu? Chcete mat zmluvu s USA a ich vojsko ktore nepodlieha slovenskym zakonom na nasom uzemi? Kde je anketa Tomas ?😁 Ja osobne som bol proti vstupu do NATO aj ked je to davno, nepopieram to a je to uz davno ale hneva ma ze referendum o NATO zmarili , asi vedia preco nepreslo by , de facto de jure , je teda vstup do nato bez suhlasu ludu protipravne ? Protiustavne ? Kto teda stvoril tuto nenavist , proti voli ludu ? Pamataju si este nasi rodicia sovietov v 68 , chceli sme ako narod vymenit rusov za americanov ? Mal niekto z vladnej chunty v programe podpisanie zmluvy DCA , bolo to v programovom vyhlaseni vlady ? Zacal to smer , pozastavil to smer ? Preco ? Strasne vela otazok ale len jedna odpoved opat to rozdelilo slovensko, vyhovuje tu niekomu destabilizacia ?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jogo »

Autor: Jan Benčík. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Chlapi Vy ma fakt bavíte :lol: :lol:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

toho "vojaka" som nikdy v zivote nevidel, neviem odkial ho george mas :) kde surfujes? :)

podla mna je to len nainstalovany trojsky kon.. alebo jeden extremne ojedinely extremista, ktory ma medialny vytlak 0 a tym padom dostane tak 3,5 hlasu.. (a polovica bude neplatna, lebo niekto zle odvoli)..
Odoslané z počítača
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 33 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

Mal so niekedy take zle pocity z toho ako pisu hore. Kamosi ma trochu upokojili ze neboj sa, tych zlych ludi neni az tak moc ako sa zda, len je ich najviac pocut…
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

george1 napísal: Pi 08 09, 2023 3:30 am Juggler, napísal som, že útoky ,kopnutia do Šimečku vidíme teraz medzi sk politikmi ako Fico, Blaha, Uhrík. Napísal som, citujem: "kopnutie do Šimečku , ako od teba.."
Však práve, že si napísal že kopnutie do Šimečku ako odo mňa. :roll:

Takže ja kopem do Šimečku ako Fico, Blaha, Uhrík? Ďakujem za prirovnanie.

Potom keď zistíš, že som Šimečkovi žiadny kopanec neuštedril, vysvetlíš, že preto, že som napísal, že je tridsiatnik.

ALL: Ospravedľňujem sa, že som myslel, že Šimečka je tridsiatnik.

Povedal to niekto v TV debate, tak si to myslel. :oops: Vyzerá mlado.
george1 napísal: Pi 08 09, 2023 3:30 am Táto veta od teba je zhadzovanie mňa, samozrejme nepravdivá. Tvoj krátky pôvodný príspevok som si prečítal a následne naň reagoval.
Ak vyžaduješ slušnosť v diskusii, zamysli sa nad touto vetou, ktorú si napísal o mne a ktorou ma zhadzuješ.
George. Celé mesiace si neprispieval a tvoja prvá veta je: re: Juggler, kopnutie do Šimečku , ako od teba...

Dotklo sa ma to, prepáč. Preto som ti napísal, že útočíš a moralizuješ..

Je dobré, že aj teba sa to dotklo.
Nevyjadruj sa prosím k druhým ľuďom tak ako by si nechcel, aby sa vyjadrovali oni k tebe. Tomu sa hovorí empatia.

Vážim si ťa ako človeka, ty to vieš, ale také veci si treba vysvetliť na rovinu. Úprimne a s rešpektom voči akémukoľvek názoru. Ospravedlňujem sa ti, ked som sa ťa dotkol.

Keď Tomáš založil nové fórum Ekonomika a Politika , potešil som sa.
Pretože predošlé debaty boli stopnuté práve kvôli útokom ad hominem, flejmu, nenávisti a hádkam.
50 členov sa kvôli tomu presunulo do V.I.P sekcie, kde už viac ako 1 rok debatujeme úplne bez problémov, bez útokov, bez hádok.

Vieš čo som si pomyslel, ked Tomáš založil toto vlákno?
Že 99% ľudí dokáže rešpektovať názory iných, ale slušná výmena názorov bude bez flejmu fungovať iba dovtedy, kým neprídu jedinci, ktorí budú podnecovať konflikty.

Je to veľmi jednoduché:
debatujeme o nejakej téme, vymieňame si názory, píšeme informácie, ale neútočíme jeden na druhého.
Nezosmiešňujeme sa neurážame.
Vyjadrujeme sa k obsahu, nie jeden k druhému.
Ak niekto s niečím nesúhlasí, treba povedať svoj názor.


Pod útočením myslím vyjadrenia provokačné, urážlivé, nenávistné vzťahujúce sa na prispievateľa. Aj nepriamo
Pod moralizovaním myslím ideologické poučovanie druhých o tom, ako by mali písať a žiť.

Máme to v podmienkach fóra:

...súhlasíte s tým, že na diskusnom fóre nebudete vytvárať a/alebo podnecovať konflikty, nebudete odosielať provokačné, útočné, urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky

Nerobme prosím z tohto fóra miesto politickej agitácie a vymývania mozgov.
Píšme o tom čo si myslíme a konštruktívne to podkladajme argumentami a informáciami, aby bolo jasné, prečo tak zmýšlame.

Ja dávam lajky každému obsahu, ktorý je pre mňa, obohacujúci, informatívny, nový.
Je mi jedno kto to napíše. Je mi jedno kto ma aký názor a kto koho bude voliť.
Ja som veľmi rád, keď si prečítam niečo prínosné. V takom zmysle sa snažím prispievať aj ja.

Je veľká škoda, že nemáme aj dislajky. Niektorým ľuďom len dislajky ukážu, čo sa druhým nepáči.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

JUGGLER napísal: Pi 08 09, 2023 8:06 pm
Dotklo sa ma to, prepáč. Preto som ti napísal, že útočíš a moralizuješ..

Je dobré, že aj teba sa to dotklo.
Nevyjadruj sa prosím k druhým ľuďom tak ako by si nechcel, aby sa vyjadrovali oni k tebe. Tomu sa hovorí empatia.

Vážim si ťa ako človeka
, ty to vieš, ale také veci si treba vysvetliť na rovinu. Úprimne a s rešpektom voči akémukoľvek názoru. Ospravedlňujem sa ti, ked som sa ťa dotkol.
george1 napísal: Pi 08 09, 2023 8:35 pm Moje slová o kopnutí si do Šimečku asi neboli vhodne formulované, preto som sa ti aj ospravedlnil. Úprimne ti píšem, vztiahol si na seba niečo, čo som naozaj nemyslel tak ako ty si to pochopil, to sa v diskusii stáva.

Za tvoju prácu tu na ako-investovať si ťa vážim
, taktiež ťa rešpektujem, máme iné názory na politiku, to je v poriadku.
Navrhujem uzatvoriť mier, dotkol som sa ťa ja, aj ty si sa ma dotkol, stáva sa... :) Z mojej strany ťa uisťujem, že som nemyslel to tak, ako ty si to pochopil. Každý robíme chyby, ja som evidentne zle naformuloval moje slová, sorry
Hotová cukrová vata chlapi :mrgreen: Ale nie, úplne vážne :like: :beer:

Empatia, ospravedlnenie, uznanie, poďakovanie, priznanie si chyby/omylu atď. atď. - takéto niečo "obyčajné" ale vlastne prirodzené a ľudské (pokiaľ to človek vie a nemá hlavu zatemnenú iba egom) robí z debaty debatu s pridanou informačnou hodnotou (aj z názorovej výmeny či dokonca hádky) a nie zbytočný hejt, flame a odpad.

Ďakujem úprimne obom páni, ste vzorom: prvý písal Juggler, čiže v poradí Jugglerovi a Georgovi za túto ich reakciu. :potlesk:
JUGGLER napísal: Pi 08 09, 2023 8:06 pm Vieš čo som si pomyslel, ked Tomáš založil toto vlákno?
Že 99% ľudí dokáže rešpektovať názory iných, ale slušná výmena názorov bude bez flejmu fungovať iba dovtedy, kým neprídu jedinci, ktorí budú podnecovať konflikty.
Dnes mám fórum myslím si, že lepšie "prečítané" a "naštudované", ako keď som začínal. Ubehli už celé tri roky a spoznal som tu ľudí a hlavných nositeľov diskusie. Mám tu kopu kamarátov, pričom sú veľakrát z dvoch názorových frontov. Chápem oba názorové smery a myslím si, že dokážu spolu normálne komunikovať aj tu. A aj keď sa tu sem tam ostrejšia diskusia/ komunikácia určite zomelie, dnes mám k dispozícii už celkom iný arzenál ako kedysi v začiatkoch na to, aby som tých agentov provokatérov a podnecovačov konfliktov už rozpoznal :mrgreen:
JUGGLER napísal: Pi 08 09, 2023 8:06 pm Je veľká škoda, že nemáme aj dislajky. Niektorým ľuďom len dislajky ukážu, čo sa druhým nepáči.
Máme, aha :dislike:

Stačí to hodiť pod citáciu príspevku, alebo rovno pod príspevok bez jediného slova.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Mám otázku. Vždy boli tie ďalšie a ďalšie voľby tie "najpodstatnejšie" zo všetkých. Nie som taký retardovaný, aby som aj v zmysle textov vyššie nechápal, že tieto voľby budú mimoriadne dôležité práve kvôli smerovaniu SR v otázke zahraničnej politiky.

Moja otázka teda znie, prečo máme v ankete 2 hlasy, že "nepôjdem voliť". Pamätám si jar 2022, kedy na pasy boli fronty :) Dík za vysvetlenie.

PS: možno ešte jedna vec. PS+SAS majú v ankete absolútnu väčšinu hlasov. Tieto hlasy vznikli z fóra a toto fórum má predsa v zásade 2 odlišné názory k zahraničnej politike. Ako je možná potom tá absolútna väčšina/zhoda :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: Pi 08 09, 2023 9:13 pm Máme, aha :dislike:
Stačí to hodiť pod citáciu príspevku, alebo rovno pod príspevok bez jediného slova.
Taký dislajk je už príspevok. Na jednoklikovom ,,thanks,, sa mi páči, že je rýchlym a tichým poďakovaním.

Páčil by sa mi nejaký ,,citrónik,, ktorým ľudia po prečítaní príspevku vyjadria, že sa im to nepáčilo.

Nejde len to dislajk. Ale aj o štatistiku podľa ktorej môžeš hodnotiť/čítať príspevky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

JUGGLER napísal: Pi 08 09, 2023 10:21 pm
tomáš virdzek napísal: Pi 08 09, 2023 9:13 pm Máme, aha :dislike:
Stačí to hodiť pod citáciu príspevku, alebo rovno pod príspevok bez jediného slova.
Taký dislajk je už príspevok. Na jednoklikovom ,,thanks,, sa mi páči, že je rýchlym a tichým poďakovaním.

Páčil by sa mi nejaký ,,citrónik,, ktorým ľudia po prečítaní príspevku vyjadria, že sa im to nepáčilo.

Nejde len to dislajk. Ale aj o štatistiku podľa ktorej môžeš hodnotiť/čítať príspevky.
No dobre, takže citrónik :) Zistím, či je vôbec možné dávať nejakým spôsobom "negatívny feedback", totiž sociálne siete a podobné platformy ako fóra neradi implementujú negatívny feedback.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: Pi 08 09, 2023 10:48 pm Zistím, či je vôbec možné dávať nejakým spôsobom "negatívny feedback", totiž sociálne siete a podobné platformy ako fóra neradi implementujú negatívny feedback.
Zisti. Spýtaj sa súdruhov, či je to dovolené.

tomáš virdzek napísal: Pi 08 09, 2023 10:07 pm Mám otázku. Vždy boli tie ďalšie a ďalšie voľby tie "najpodstatnejšie" zo všetkých. Nie som taký retardovaný, aby som aj v zmysle textov vyššie nechápal, že tieto voľby budú mimoriadne dôležité práve kvôli smerovaniu SR v otázke zahraničnej politiky.
Ja to vôbec tak nevidím. Vybrané média vyvolávajú dojem, že zahraničná politika môže dostať SR von z EU alebo NATO.
V skutočnosti sa podľa mňa boja, že Slovensko sa v zahraničnej politike pridá k Maďarsku a Poľsku.
Česko je už poslušné, preto zmena na Slovensku by obnovila silu V4. To by sa nepáčilo Bruselu.

Je to podľa mňa humbuk, ktorý má odradiť voličov Smeru, Republiky, ĽSNS a iných a priniesť voličov k PS.

V skutočnosti žiadna strana, ktorá môže vládnuť nechce odísť z NATO ani z EU.

Sú to také praktiky z totality: každý kto kritizuje politiku EU je vraj nepriateľ a chce vystúpiť z EU.
V skutočnosti nikto nechce vystúpiť z EU.

Každý kto spochybní politiku Západu vo vzťahu k vojne je tiež nepriateľ a označia ho za užitočného idiota Kremľa.
Toto ked hlásajú naši ľudia, čo prežili komunizmus, tak len viem čo sú zač a že majú totalitu v krvi.

P.S. V Maďarsku sú každé voľby tie najdôležitejšie. Psy brešú a karavána ide ďalej.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si tipnem, že najdôležitejšie volby budú o 4 roky. Mladá generácia si bude vyberať medzi PS a Republikou.
Ak sa Šimečka neujme, na čelo PS postavia Čaputovú. To bude výtlak. Vtedy pôjde o smerovanie Slovenska na dlhú dobu.
Teraz je vláda jasná - bude len to, čo tu už raz bolo. Starí nudní populistickí politici.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Zaujímavé čítanie. Ja sa politike nevenujem skoro vôbec ale tipoval by som, že PS sa buď vôbec nepreškriabe do parlamentu, alebo len tesne. Uvidíme.

PS: Republika nemôže mať už len logicky viac ako cca 10%, nieto si ešte rozdeľovať s PS účasť v parlamente podľa mňa, to je taká malá šanca, že by stávkové kancelárie skrachovali :D

Aha: ale píšeš o 4 roky :)

sorry

PS: Čapútová, teda naša pani prezidentka, si podľa môjho názoru po všetkých skúsenostiach a debiloch čo stretla, nesadne už radšej na žiadnu politickú stoličku.

PS2: A vôbec sa jej rozhodnutiam osobne nikdy nebudem čudovať.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja len dufam, ze v tychto volbach Simecka dopadne podobne, ako kedysi samopasovany "baca" Prochadzka. Ostatne mi je v podstate ukradnute. Volit nepojdem.
Co sa prezidenta tyka, dufam ze nim nebude ani Caputova ani Korcok. Tiez exministra obrany Nada by som uz velmi nerad videl na nejakej vyznamnejsej pozicii.

Dzurina je predpokladam uz odpisany vopred. To uz tam mohol ist rovno Meciar kandidovat. Dzurinda s Miklosom by mali radsej ostat na Ukrajine nadobro, najlepsie niekde pri frontovej linii (Bakhmut/Artemovsk).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Včera som si pozrel správy RTVS, Markízy i TA3.
Všetky riešia čo s migrantami, ktorí zavalili južné Slovensko .

TA3 sa v rámci predvolebného boja pýtala politikov ako to treba riešiť.
https://www.ta3.com/relacia/900653/migr ... -ekonomika
https://www.ta3.com/clanok/900431/migra ... a-politika

Odporúčam si to pozrieť, pretože bežné média nepíšu o názoroch politikov v tejto téme NIČ. Pozeral som DenníkN, Sme, Pravdu, Štandard.

Fico: treba, aby polícia chránila hranicu s Maďarskom (obnovila kontroly). Kritizuje Ódorovú vládu, že nekoná.
Chcel otvoriť schôdzu k migrantom. Vysvetluje, že migranti nás zavalili, lebo Rakúsko chráni svoje hranice, preto idú k nám.

Boris Kollár: treba, aby polícia chránila hranicu s Maďarskom. Kritizuje Ódorovú vládu, že nekoná.

Šimečka: na vine sú poslanci, lebo nechcú otvoriť schôdzu parlamentu, kde by presadili , že migranti nedostanú papier o registrácii.
- na vine je Orbán, lebo nedokáže chrániť Šengen, treba prinútiť Maďarsko, alebo podať žalobu na Maďarsko

Pellegrini: smeje za z toho, čo povedal Šimečka a potvrdzuje, že treba, aby polícia chránila hranicu s Maďarskom. Kritizuje Ódorovú vládu, že nekoná.
Papier migrantom je výhovorka. Polícia vraj nemá povinnosť ho vydávať migrantom. Treba papier len na evidenciu

Sulík, Viskupič - treba, aby polícia chránila hranicu s Maďarskom. Kritizujú Ódorovú vládu, že nekoná. Papier je výhovorka.

Záver: všetci politici sú za okamžité vyslanie polície a vojakov na hranice a obnovu kontroly.
Všetci tvrdia, že papiere nie sú dôležité, lebo sú na evidenciu a stačíá ich nedávať migrantom.

Jedine Šimečka sa vyhovára, že na vine sú papiere, Orbán a poslanci (hlavne SaS) ktorí neotvorili schôdzu.

Pre mňa je záver jasný: progresívci sa boja zasiahnúť a kontrolovať hranice.
Vyhovárajú sa na maďarov, pritom Šengen nie je len záležitosťou Maďarov. Tí boli v minulosti kritizovaní za ploty a ostnaté drôty.
Pred 2 dňami sa rozoberalo, že ploty sa prestrihávajú a cez diery v noci prenikajú do EU .

Ja celý problém vidím v systéme, že EU jednoducho nevie/nechce prijať opatrenia, aby ekonomická migrácia bola zastavená.
To ani nevravím, že sa zatajuje, že ide o ekonomických migrantov ( 90% mladých slobodných chlapcov ) zo všetkých kútov sveta ( kamufluje sa, že so Sýrie, lebo odtial by mohli mať azyl, ale je to lož, lebo tlmočníkovi zo Sýrie nerozumejú ).

Zároveň som hrdý na Slovensko, že z migráciou ukrajincov nemá problém, takže zbytočne nás nálepkujú, že sme ANTI migranti.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JanH »

JUGGLER napísal: So 09 09, 2023 12:14 pm Včera som si pozrel správy RTVS, Markízy i TA3.
Všetky riešia čo s migrantami, ktorí zavalili južné Slovensko .

TA3 sa v rámci predvolebného boja pýtala politikov ako to treba riešiť.
https://www.ta3.com/relacia/900653/migr ... -ekonomika
https://www.ta3.com/clanok/900431/migra ... a-politika

Odporúčam si to pozrieť, pretože bežné média nepíšu o názoroch politikov v tejto téme NIČ. Pozeral som DenníkN, Sme, Pravdu, Štandard.

Fico: treba, aby polícia chránila hranicu s Maďarskom (obnovila kontroly). Kritizuje Ódorovú vládu, že nekoná.
Chcel otvoriť schôdzu k migrantom. Vysvetluje, že migranti nás zavalili, lebo Rakúsko chráni svoje hranice, preto idú k nám.

Boris Kollár: treba, aby polícia chránila hranicu s Maďarskom. Kritizuje Ódorovú vládu, že nekoná.

Šimečka: na vine sú poslanci, lebo nechcú otvoriť schôdzu parlamentu, kde by presadili , že migranti nedostanú papier o registrácii.
- na vine je Orbán, lebo nedokáže chrániť Šengen, treba prinútiť Maďarsko, alebo podať žalobu na Maďarsko

Pellegrini: smeje za z toho, čo povedal Šimečka a potvrdzuje, že treba, aby polícia chránila hranicu s Maďarskom. Kritizuje Ódorovú vládu, že nekoná.
Papier migrantom je výhovorka. Polícia vraj nemá povinnosť ho vydávať migrantom. Treba papier len na evidenciu

Sulík, Viskupič - treba, aby polícia chránila hranicu s Maďarskom. Kritizujú Ódorovú vládu, že nekoná. Papier je výhovorka.

Záver: všetci politici sú za okamžité vyslanie polície a vojakov na hranice a obnovu kontroly.
Všetci tvrdia, že papiere nie sú dôležité, lebo sú na evidenciu a stačíá ich nedávať migrantom.

Jedine Šimečka sa vyhovára, že na vine sú papiere, Orbán a poslanci (hlavne SaS) ktorí neotvorili schôdzu.

Pre mňa je záver jasný: progresívci sa boja zasiahnúť a kontrolovať hranice.
Vyhovárajú sa na maďarov, pritom Šengen nie je len záležitosťou Maďarov. Tí boli v minulosti kritizovaní za ploty a ostnaté drôty.
Pred 2 dňami sa rozoberalo, že ploty sa prestrihávajú a cez diery v noci prenikajú do EU .

Ja celý problém vidím v systéme, že EU jednoducho nevie/nechce prijať opatrenia, aby ekonomická migrácia bola zastavená.
To ani nevravím, že sa zatajuje, že ide o ekonomických migrantov ( 90% mladých slobodných chlapcov ) zo všetkých kútov sveta ( kamufluje sa, že so Sýrie, lebo odtial by mohli mať azyl, ale je to lož, lebo tlmočníkovi zo Sýrie nerozumejú ).

Zároveň som hrdý na Slovensko, že z migráciou ukrajincov nemá problém, takže zbytočne nás nálepkujú, že sme ANTI migranti.
Najskôr medvede, teraz migranti. Čo bude hlavná téma strašenia nabudúce? Jaj mame necelý mesiac pred voľbami, už tomu chápem. Neviem predpovedať vývoj trhov, ale na toto mám odpoveď jasnú. Príchodom zimy počty migrantov radikálne poklesnú a zvyšok čo sa sem dostal sa presunie do Nemecka, Dánska a Holandska…
Síce by sme veľmi chceli byť ekonomicky silný a zaujímavý
, ale smola, Slovensko nie je ani náhodou cieľovou destináciou pre tieto skupiny a ja sa tomu ani nečudujem, takže zachovajme kľud.
Pokiaľ som neprespal zemepis okrem UA nemáme žiadnu ďalšiu nonEU hranicu, takze problém je niekde inde.
A teda Šimecka jediný poukázal na skutočný problém.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JanH napísal: So 09 09, 2023 12:51 pm A teda Šimecka jediný poukázal na skutočný problém.
Súhlasím, že chronický problém je Shengen . Ale o tom debatujú všetci už celé mesiace, takže Šimečka nič nové neobjavil...

V momente ked máš na území tisíce migrantov a valia sa tu ďalší, treba riešiť akútny problém.

Pretože do Nemecka idú cez Česko. Ked Česi zavrú hranice (čo už predtým raz zavreli ) tak tie tisíce ostanú na našom území.
Prílohy
Prezidium PZ.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

,,medzi utečencami sú podľa neho tak dve percentá žien a detí, zvyšok sú mladí muži,,

Čaputovej/Ódorová vláda mohla urobiť husársky kúsok:
uzavrieť hranice a nechať tie tisíce migrantov Orbánovi. U voličov by PS stúplo a zároveň by ukázali malíček Orbánovi :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JanH »

JUGGLER napísal: So 09 09, 2023 1:37 pm ,,medzi utečencami sú podľa neho tak dve percentá žien a detí, zvyšok sú mladí muži,,

Čaputovej/Ódorová vláda mohla urobiť husársky kúsok:
uzavrieť hranice a nechať tie tisíce migrantov Orbánovi. U voličov by PS stúplo a zároveň by ukázali malíček Orbánovi :)
Tento problém je oveľa komplexnejší. Keďže bývam v pohraničí viem, že existuje skupina EÚ obyvateľov, čo hranicu prekračujú aj viacej krát denne (práca, školy, úrady, krúžky). Čo s nimi? Tebe sa to ľahko hovorí, keď povedzme výhody Šengenu využívaš len sporadicky. Neviem, či sa vykonávajú nejaké kontroly, asi áno. Pokiaľ viem, títo ľudia končia v nejakých táboroch a potom postupujú ďalej..
Pre mna ostáva jediným dobrým riešením ochrana vonkajších hraníc. Osobne nechápem, prečo sa toto nekoná a hlavne striktne nevyžaduje. Pravdepodobne naprieky a roztŕžky o eurofondy medzi HU-EK.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jan: bavíme sa o riešení akútnej situácie. Uzavretie hraníc na pár týždňov. Spomalil by si auto na hranici. Nič viac.
zažil si to v covide.

Ked už chceš ísť do hĺbky, tak podstata problému nie je ani v Schengene.
Keď hordy ľudí chcú, budú prekračovať hranice... v EU i v USA - pretože sa im nič nestane. V najhoršom prípade ich len vrátia.
Podstata je v imigračnej politike EU. Ekonomickým migrantom sa to zrejme vyplatí. Aj ked časť z nich nakoniec vyhostia, finančne je to pre nich výhodné.

V najdemokratickejšej a naslobodnejšej krajine sveta USA som osobne na imigračnom úrade v New Yorku bol svedkom ako chlapík kľakol na kolená a prosil aby ho američania deportovali preč. Prišiel do USA ilegálne a nedostal ani cent. Stal sa z neho bezdomovec. Vieš ako to skončilo? Security ho vyprevadila pred budovu...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JanH »

JUGGLER napísal: So 09 09, 2023 2:18 pm Podstata je v imigračnej politike EU. Ekonomickým migrantom sa to zrejme vyplatí. Aj ked časť z nich nakoniec vyhostia, finančne je to pre nich výhodné.
Tu sa zhodneme úplne Juggler. Tiež nechápem tento druh politiky. Lebo Nemecku chýba kvalifikovaná pracovná sila.
A o odbornej spôsobilosť pánov aktuálne prekračujúcich hranice sa dá určite polemizovať. Takze prínos pre krajinu je veľmi otázny.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Tak nevieme kolko z tych imigrantov ktory dostanu azyl sa v Nemecku nakoniec zamestna. Nie prvy mesiac,mozno ani prvy rok, ale z dlhodobeho hladiska. Existuje na to nejaka dobra statistika? Nechce sa mi verit ze by to Nemci nemali tak vypocitane aby nevedeli co robia..
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa miror »

Ta tabulka o prepade hlaosv velmi pekne ukazuje, ze ked Dzurinda spojil pravicu na smerovanie do EU a Nato, bolo najmenej prepadnutych hlasov. Populistom hlasy neprepadnu, lebo sa nepohybuju na hranici zvolitelnosti, maju svoje volicstvo, ktore im uveri. Velkou chybou pravice je, ze sa nevie spojit ale na kazdej malickosti sa pohadaju a zakladaju vlastnu stranu, vacsina prepadnutych hlasov je pravicovych. Keby si niekto po 30 rokoch nasho statu znova uvedomil, ze treba silnu pravicovu stranu - koaliciu, kde sa dohodnu. Este aj ten dzurinda, co to dokazal, ide sam pod hranicou zvlitelnosti - naco to je ?

Na druhu stranu, preco stale ludia veria prieskumom, vzdy to dopadlo vyrazne inak.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

miror napísal: So 09 09, 2023 3:27 pm Na druhu stranu, preco stale ludia veria prieskumom, vzdy to dopadlo vyrazne inak.
Je to spoľahlivejšie ako predpovede ohľadom kapitálových trhov :lol:

Martin Slosiarik z agantúry Focus vysvetlil, že keď sa v roku 2016 pýtali v dotazníku ľudí po voľbách, kedy sa rozhodli za koho zahlasujú, tak tretina to urobila až v posledný týždeň. Tento jav spôsobuje rozdiel v prieskumoch a reálnych výsledkoch.

K tomu treba pridať aj to, že voliči nepopulárnych strán sa hambia povedať koho budú voliť. To bude zrejme za tým, že v 2020 6% Olano vyskočilo po volbách na 25%.

Zaujímalo by ma, či predvolebné prieskumy sa ,,zľahka a nenápadne,, nedajú manipulovať cez databázu tých, čo oslovujú.
Preto by som privítal, aby náš Štatistický úrad (pod dohľadom SAV a pod ) robil prieskumy tiež - zo štátneho rozpočtu. Stačilo by pol roka pred volbami.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Zial az take jednoduche to nie je , nemci viac migrantov brat nebudu a hadaj kam ich vratia ? Vratia ich do krajiny ktora im vydala papiere a tou je Slovensko to je ten najvacsi problem ze su dva modely spracovania migrantov , Dublinsky model ked sa migranti prevezu do oficialnych zachytnych centier a preveruju sa jeden po druhom to trva strane dlho ( kam nasi vicispani dali migrantov?) Do oficialnych taborov ? Nie nie , idu druhym modelom nemeckym ked tzv.humanitarnym modelom vynimka z Dublinskeho protokolu z roku 2015 prevysujuca zaujmi statu a bezpecnost statu, takto podla Lisabonskejo dohovoru dostanu pravo na volny pohyb po shengene , lenze ked sposobia nejaky problem podla dublinskeho dohovoru sa vracaju do statu ktory im povolenie vydam a to je sakra problem pre nasu krajinu .
Migranti by podla pravidiel mali poziadat o azyl v prvej bezpecnej krajine a tou ke turecko ale oni vedia ze nasa vlada to riesi takto salamunsky obchadza Dublinsky protokol a preto vsrtci utekaju po papiere k nam
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Ked politik vie ze konkretna populisticka tema mu pomoze tak nema dovod ju nepouzit. Na vine su ludia ze veria rozpravkam.

george1 napísal: So 09 09, 2023 5:22 pmVýsmechom (u Fica bežným) je fakt, že potvrdenia o pobyte cudzincov vydáva sk polícia na základe zákona, ktorý do parlamentu predložil Kaliňák s Ficom !
Preco vlastne tento zakon schvalili?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

To je problem demokracie, ze volby zakonite vyhravaju vzdy ti najvacsi populisti ktori následne štát stale viacej zadlžuju a tym cely system smeruje k socializmu.

Keď politik ktorý je skutocným odbornikom, reálne opíše situáciu štátu a čo treba urobiť aby sa situacia zmenila, to su všetko vacsinou nepopularne kroky. Kto by ho volil? Minimum voličov. Ale keď populista naslubuje hory-doly, k tomu aspon trochu zabrnká na nacionalistickú strunu a bum hneď je z neho víťaz volieb. A nasledne uz len robí transfer statnych zakaziek k spriatelenym spolocnostiam/podnikatelom. Take jednoduche to je.

Predvolebne obdobie voličov velmi baví, lebo je to konečne čas, keď politici sa zaujimaju, aspon formálne, o občanov.
A voliči maju prijemny pocit ze o niecom reálne aj rozhoduju, čo je samozrejme iba fikcia. Je to take podobne, ako ked sme boli deti a tešili sa že prisiel cirkus.. Zahralo sa predstavenie a potom bol koniec show.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Kedy to bol problem samotnej demokracie tak zapadne krajiny nie su od nas tak vzdialene.
Ked sa ludia rozhodnu ze chcu aby im vladol mafian tak to tak bude.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

wladas napísal: So 09 09, 2023 6:54 pm Kedy to bol problem samotnej demokracie tak zapadne krajiny nie su od nas tak vzdialene.
Ked sa ludia rozhodnu ze chcu aby im vladol mafian tak to tak bude.
Vzdialene z akeho hladiska? Aký parameter mas konkretne na mysli?
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Ekonomickeho. Vzdelanost obyvatelov, hlavne v chapani funkcie statu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

wladas
Ekonomickeho? V zmysle porovnania Svk napr s Nemeckom? Alebo Francuzskom? Talianskom? Alebo s kým?
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

wladas napísal: So 09 09, 2023 6:54 pmod nas tak vzdialene.
Voci vsetkym.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

wladas
rozdiel medzi Západom a Svk z ekonomickeho hladiska je ten, ze Západ má kapitál, zatial co Svk má a /vždy malo a bude mat/ holú zadnicu.
Co sa tyka politikov, tak ti Západní kradnu tiež, len to robia za
1/sofistikovanejsie tj tažšie dokázatelne
2/rozdeluju vačší statny "balík" tj lahšie sa úniky skryjú

Ved sa pozrime pravde do očí: tento narod sa minule volby vzopel k nevidanemu "vykonu" a aby zase nehral celu hru iba Fico oktorom vsetci vieme co je zac, tak zvolili Matovica čo je divadelník zase iného "žánru". Jeden lepsi ako druhy.. Proste zufalstvo. A ktomu minmalne polovica národa pro-ruská.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Nesuhlasim. Staci sa pozriet na Danov. Fungujuci stat.
Nikde netvrdim ze na zapade nie je korupcia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"