robota - hedgefund novinár

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa jonatanus »

nasiel by sa tu niekdo kdo je schopny pisat zhruba taketo clanky (samozrejme platene)?
http://www.marketfolly.com/2008/12/hedg ... third.html

toto konkretne je o top hedge fondoch - sledovanie co maju v portfoliach a performance. portfolia sa uvadzaju v 13f filingoch, performance sa da niekde najst..

a aby to nebolo moc jednoduche, tak naviac by sa mi lubilo aj vsetko suvisiace, buffett kupil toto, buffett tu je interview (niekde na nete linka), buffett tuto hento, taky investor toto hento, nake profily polepit z wikipedie, atd..

k tomu insider buying, "prerobit" tabulky na clanky (treba vedet citat form 4), ten kupil toto, ten kupil hento tamto...

a asi ani nemusim dalej pokracovat...

no dobre.. ach jaj. tak ale teoreticky by mohol existovat na slovensku (alebo v cechah) wannabe-wallstreet-hedgefund-novinar. :roll:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa filip glasa »

neviem či je offtopic najvhodnejšia kategória, ale snáď si to tu niekto všimne. Nič vhodnejšie ma aj tak nenapadá. Ale názov témy som ti spresnil.
Možno by som hľadal niekoho skôr v zahraničí - guru.com
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:Možno by som hľadal niekoho skôr v zahraničí - guru.com
to je jasne, ale neverim tomu ze by sa aj tu (na slovensku) nenasiel volakdo sikovny, druha vec je ze to je dost specialne zameranie...

ved len co si spominal tych trend redaktorov, miliony im asi neplatia a uplny babraci to nesu..

samozrejme ze ta sanca je 1:sto milionov, ale co s tym stratim.. asi by to bolo vyhodnejsie jak skusat "presvedcit" toho marketfolly chlapika aby to pisal pre nas, aj ked s tym blogom prd zarobi (zatial, uvidime jak mu to porastie, content ma slusny).

iste ze najlepsie by bolo mat nakeho wsj novinara :lol: ale toto teoreticky moze zvladnut sikovny student, problem je akorat ze sa v tom musi trocha vyznat a hlavne ho to musi bavit/zajimat. aj ked sanca je ~0.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa filip glasa »

študent nemá na pravidelnú prácu čas.
miliony im asi neplatia a uplny babraci to nesu..
no a ty im akože zaplatíš cca 40 + odvody?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:študent nemá na pravidelnú prácu čas.
sak to neni fulltime robota
no a ty im akože zaplatíš cca 40 + odvody?
zalezi za co.. v kazdom pripade za $20tisic rocne v amerike nezaplatis ani novinara ohniku.

kolko ma novinar v trende? a za kolko by robil hodinu denne navyse?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale ak to má mať nejakú tú pravidelnosť, tak sa na študenta ťažko môžeš spoľahnúť. Tak si myslím. Inak Martin Baláž (lobista)by bol dobrý.
v kazdom pripade za $20tisic rocne v amerike nezaplatis ani novinara ohniku.
To ti môže robiť Ind, alebo Vietnamec s dobrou angličtinou a miestnou VŠE lacnejšie ako chlapík z trendu.

Ešte jeden tip - vyučujúci na vysokých školách - voľna habadej, možno prístup k terminálom, záujem aj odbornosť by sa našla.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa Lobista »

Zaujimalo by ma, odkial ten chlapik berie udaje... Robia tie fondy nejaky povinny verejne dostupny reporting, alebo na to ide cez Bloomberg, resp. ako?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa jonatanus »

Lobista napísal:Zaujimalo by ma, odkial ten chlapik berie udaje... Robia tie fondy nejaky povinny verejne dostupny reporting, alebo na to ide cez Bloomberg, resp. ako?
13f je na sec.gov vsetko (kvartalne musia zverjnit vsetky pozicie), napr. toto je buffett
http://sec.gov/Archives/edgar/data/1067 ... 020620.txt
toto su vsetky jeho sec papire
http://sec.gov/cgi-bin/browse-edgar?typ ... 0001067983
(identifikuje sa to podla CIK, to zistis cez search podla company name)

na hedge fund performance napr.
http://www.hedgefund.net (za $195/year)
(predpokladam ze tam je vsetko co treba, nevidel som to este)
mf_sk
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 25 02, 2008 8:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa mf_sk »

Jonatanus, ved si napis soft, co bude taketo spravy generovat. Co je na tom tazke? Nie, ze by sa mi chcelo... :wink:
Naposledy upravil/-a mf_sk v So 06 12, 2008 8:24 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa Lobista »

A za akym ucelom vlastne chces tie clanky robit? Ma to sluzit na porovnavanie hedge fondov medzi sebou, aby sme mohli vybrat najlepsi, alebo to ma za ciel zistovat, ktora akcia ma aky institutional ownership /v tomto pripade by asi boli lepsie mutual funds/ ?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa jonatanus »

mf_sk napísal:Jonatanus, ved si napis soft, co bude taketo spravy generovat. Co je na tom tazke? Nie, ze by sa mi chcelo... :wink:
vygenerujes tabulku, s velkou namahou vygenerujes aj naky velmi nudny/sablonovy clanok, ale nevygenerujes z toho nejaku hodnotu, typu tasr->spravy na markize.
mozem sem dat raw data nepozre si to nikdo, mozem sem dat tabulku nepozre si to nikdo, mozem sem dat neviem jaky screener nepozre si to nikdo, jedine co si niekdo snad precita ked napises ze miller prerobil gate na FRE, ze z lewisa sa stal milionar tak ze kupil za miliardy BSC, ze icahnovi padaju hentake akcie a ze paulson spravil 30% na tom a tom..
A za akym ucelom vlastne chces tie clanky robit? Ma to sluzit na porovnavanie hedge fondov medzi sebou, aby sme mohli vybrat najlepsi, alebo to ma za ciel zistovat, ktora akcia ma aky institutional ownership /v tomto pripade by asi boli lepsie mutual funds/ ?
zaklad by mal byt typu gurufocus - ja som sprosty (resp. nesom tak mudry jak top investori), tak radsej opisem portfolio buffetta, icahna, cohena, atd. resp. minimalne sa mozem pozret co v tych portfoliach maju ako tipy. vidim ze miller nakupuje FRE o 106, predpokladam ze ma na to dobry dovod, zvazim tiez.. (a prerobim gate)

hedge fundy samo-osebe moc ludi nezajimaju ale kazdeho zajima co zajtra kupi buffett. a tych zvysnych zopar top investorov.

vstup: hedge+mutual fondy s ich 13f portfoliami
vystup: co teraz robia najlepsi investori..

napr. valueinvestori nakupuju financials, rogers nakupuje komodity a shortuje financials, atd. to by z toho malo nejak vyplivat.

teda vybrat podstatne fondy (kludne aj mutual fundy, aj ked po millerovi ma nikdo velmi uspesny nenapada) a pisat co kdo z nich nakupuje, prikupuje, predava, pripadne komu to jak dobre/zle ide.. tak aby z toho bola pre investora (mantaka aj borca) uzitocna informacia, teda ne totok
http://www.mffais.com/
http://www.mffais.com/aig.html

nikomu sa nechce studovat tabulky, kazdy chce jasnu odpoved co ma robit.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa Lobista »

Zaujimavy napad, ale pokial viem, tak podobne clanky vychadzaju pravidelne na Bloombergu.
mf_sk
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 25 02, 2008 8:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa mf_sk »

jonatanus napísal:nikomu sa nechce studovat tabulky, kazdy chce jasnu odpoved co ma robit.
Na to je jasna odpoved - ma si kupit tvoju knihu :lol:

Co sa tyka tych nudnych sprav. Treba z dat nahodne vyberat tu najvatsiu katastrofu a porovnat nahodne s najvatsim uspechom a nejake stavnate vyrazy zo zbierky. Samozrejme vysledok mozno este trocha upravit, ale to zvladne aj nejaky brigadnik.

Porovnat vykonnost za posledne obdobie, vybrat uspesneho investora a povedat co kupil + povedat co nekupil a co kupovali vacsinou neuspesni + stavnate vyrazy zo zbierky + mozno este brigadnik. Proste ako Google generuje preklady - na zaklade statistiky urobi preklad textu. Nehovorim, ze sa to da spravit za mesiac, ale da sa to.
mf_sk
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 25 02, 2008 8:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa mf_sk »

jonatanus napísal:kolko ma novinar v trende? a za kolko by robil hodinu denne navyse?
Pocul som od jedneho znameho 30 teuro za hodinu, ale neviem ci to je pravda a ako sa to pocita.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa Andrej »

mf_sk napísal:... 30 teuro za hodinu...
Platit dusevnu pracu hodinovou mzdou? :shock:
To by bola parada, cim pomalsie rozmyslam, tym viac dostanem :lol:
mf_sk
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 25 02, 2008 8:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa mf_sk »

Andrej napísal:Platit dusevnu pracu hodinovou mzdou? :shock:
To by bola parada, cim pomalsie rozmyslam, tym viac dostanem :lol:
Ved preto som napisal, ze neviem ako sa to pocita. Ci je to nejako normovane, cize za clanok dostanu x euro a vydeleno casom to vyjde na tych 30.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hlúposti.
- to čo nakúpili už nie je dôležité.
Aj análi dávajú upgrady až ked majú nakúpené...
Aj podvodníci cez maily a messages dávajú také tipy na trading ked potrebujú, aby im davy tlačili cenu.
- to čo idú nakúpiť ti nikto nepovie ( to by bolo zaujimavé - lebo to dvihne cemu)
- bohovské akcie: pivárne, Target, Dr. Pepper, - to akokeby som behal s balvanom na krku - stratil výhodu, že môžem nakupovať to, čo hedge fondy nemôžu...

Stratil som asi pol roka s hedge fond manažérom - kým som pochopil, že je to truľo a také akcie si nájdem aj sám.
- zaujímali ma insider informácie - a s tými sa truľo nepodelil.

Po tom, čo predviedli hedge fonds tohto roku ma zaujímajú iba tí, čo to prežili v pluse.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa filip glasa »

Jonatanus ale nerieši či je to dobré, ale či to zaujíma čitateľov a návštevníkov webu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:Jonatanus ale nerieši či je to dobré, ale či to zaujíma čitateľov a návštevníkov webu.
OK. Určite ich to zaujíma. Ako zlepšiť biznis - to je dobrý nápad.
Aj z praktického hladiska - ak majú ľudia nakupovať úplné voloviny, tak to sa radsej inšpirovať manažérmi hedge fondov.
Veď amatéri rozmýšlajú asi takto: Nokia je dobrý telefón - kúpim akcie...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa jonatanus »

juggler ma hodnotu tvoj trading log? podla mna ma. pre tych co chcu tradovat tak jak ty.
a podobne ma hodnotu "trading log" buffetta, alebo cohena, pre tych co nechcu daytradovat, ale drzat dlhodobejsie pozicie a nehcu sa babrat s pinkshitmi ani nelikvidnymi (casto fraud) akciami.
(tym nemyslim ze te portfolia musia dobodky opisat, ale mozu tam najst dobre tipy a pokial su to najlpesi investori preto, ze su najslepsi a nemali len stastie, mali by ich pozicie mat v priemere lepsiu vykonnost ako trh)

a to ze to je zverejnene do 3 mesiacov tiez nepovazujem za az taky problem, pretoze vacsinou to kupuju na dlhsie, neni to daytrading ze dneska kupil buffett pivovar a za mesiac ho preda.


ale zajimalo by ma co ty povazujes za hodnotnu informaciu, co by si si ty chcel precitat. urcite sa zhodneme ze vacsina veci na webe co sa tyka akcii su uplne sracky. a nevies si predstavit jak rad by som ponukal nieco co ma REALNU hodnotu, ne "akciovy manual zdarma" a "jak si vydelame na vajickach miliony", ale nieco seriozne, zaco sa nemusim hambit.

ale co tam mam napisat? "vykaslite sa nato, aj tak 99% z vas nema sancu"?

zatial ponukame tooli - mapy, screener, atd. maju realnu hodnotu - setri to cas. ale prakticky to je "len" lepsi srobovak, nespravi to z teba dobreho opravara pracky.

strasne rad by som ponukol napr. education, co ma REALNU hodnotu, ale co to je, vies si to predstavit? nenormalne prachy sa pytaju za nenormlane sracky. 2 dnove kurzy za $5000 a podobne, kde sa vysvetluje ze mas kupit akciu ked sa na grafe vytvori nejaka omalovanka, atd.. absolutne bezcenne informacie. a nezamestnany chudak pride na rekvalifikacny kurz a zacne zarabat miliony dolarov hned od buduceho tyzdna.

ved povedz rovno ty ako uspesny trader - vies si predstavit ze to co vies by si dokazal naucit niekoho ineho?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: robota - hedgefund novinár

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Súhlas.
Ja som si myslel, že hladas cestu na trading...
Ked hladáš cestu ako mať super stránku - tak toto je ten najlepší nápad.
Pre mňa sa nájde ťažko niečo, čo by som tam chcel mať.
Veď soft, čo ja používam je tiež len aplikácia, ktorá mi prehladne generuje všetky informácie z rôznych webov, ktoré ja považujem za dôležité...
Podľa mňa ideš správnym smerom a akýkolvek obsah, ktorý musia ľudia hladat inde ti zvyšuje hodnotu.
Kludne by som tam kumuloval všetok obsah ku ktorému nepotrebuješ autorské práva.
Normálne si tam daj sekciu EDUCATION a do nej práskaj všetko v kategóriách TA, FA, PA.
TA je celkom fajn popísaná na http://stockcharts.com/ ... v minulosti sme používali Technical Analysis from A to Z ale nejak to zmizlo z webu...
zaujimava na TA je http://stockconsultant.com/ ...ked si nie som istý pivotmi z grafov, tak si od nich vypíšem S a R

Velmi zaujimava stránka, ktorá spája všetky message boards je:
http://www.boardcentral.com/

Niekedy, ked neviem nájsť nikde inde kurzotvornú správu, tak
ako posledná inštancia idem pozrieť debaty na message boards..

Neviem, či tam máš short interest ...to som dlho hladal. myslím, že najčerstvejší som našiel na stránkach Nasdaqu.

Od týchto : https://www.smithbarney.com/app-bin/hom ... ageServlet
si v researchi rád prečítam ich analýzy. Su ludia, čo tie isté analýzy publikujú niekde inde a zoberú za to prachy...
Skrátka všetko je na webe zadara, len to treba nájsť.
A ked sa ti podarí to spojiť na tvoju stránku a pridáš tomu ešte niečo plus (a toho tam už máš dosť), čo nevedia nájsť trejderi/investori inde, tak v pohode za to môžeš brať pekné peniaze.
Poznám mnohé stránky, čo berú pekné peniaze ZA NIČ. Napr. za to, že len okomentujú, čo sa deje alebo dialo na trhoch.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"