Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Hlasovanie Ako-investovať: koho volíte?

Hlasovanie ukončené Ne 01 10, 2023 6:53 pm

1. SMER
5
10%
2. PS
13
27%
3. HLAS
1
2%
4. Republika
2
4%
5. OĽaNO, KÚ, Za ľudí
1
2%
6. SaS
19
39%
7. KDH
3
6%
8. SNS
0
Žiadne hlasovania
9. SME Rodina
1
2%
10. Aliancia
0
Žiadne hlasovania
11. Demokrati
0
Žiadne hlasovania
12. Iná strana
1
2%
13. Nie som rozhodnutý
0
Žiadne hlasovania
14. Nebudem voliť
3
6%
 
Celkom hlasov: 49

JanH
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 170 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

iceberg8 napísal: Ne 17 09, 2023 7:46 am
JanH napísal: So 16 09, 2023 10:29 pm
Martin7 napísal: So 16 09, 2023 10:09 pm Slovan, Truncus, zareagujem zajtra, najneskôr pozajtra podrobnejšie.
Ja osobne som z tohoto vlákna sklamaný. Absolútne sa nepreberajú aktuálne a budúce problémy Slovenska a Slovákov ako zlé zdravotníctvo, zadĺženosť štátu, skostnatelé a nemoderné školsko, ale 99% diskusie je venovaná pseudoproblémom. Najskôr to boli medvede, keď to nemalo vytlak prišlo lgbt a teraz najnovšie starí dobrí overení utečenci, (ktorí na Slovensku nechcú ostať!!!) sa diskusia zacyklila.
Rád by som si vypočul napr. kto má podľa vás najlepšie riešenia na problémy spomenuté vyššie.
Nikto toto nevyriesi, ani PS, podla mna, pretoze kazda strana len hlasi, ze to urobi, ale nikdy nepovie, ako to urobi, na jednu stranu pisu, ze postavia nemocnice, na druhu stranu pisu, ze znizia dane, a z coho tieto dve vysoko nakladne veci zrealizuju?
Zeby pouziju rovnaku formulku ako igor matovic, ze "smer kradol 8 milirad rocne, takze je z coho"? Nezachytil som take nieco, aj ked ja uz politiku nepocuvam tak podrobne..

Zapad vyriesil problemy so zdravotnictvom? Ak sa k nemu porovnavame, a povieme si, ze zapad je liberalny, PS je liberalne, takze volba je jasna, jediny smer ktorym sa da ist je tento, tak zapad je proti nam v buducnosti, nie? Nemam ale osobne pocit, ze by sa tam ludom zilo ako v ropzravke. Skor mam pocit, ze ak maju zdravotny problem, tak idu do bankrotu, aby mali na ucty z nemocnice..

Cize za mna, nikto nema riesnie na tento stav, pretoze kazda strana ktra tam bola kradla, a cito PS zazracne zmeni?
Neverim tomu, ani nahodou, pretoze to by potom museli prestat kradnut aj na zapade a to sa samozrejme nedeje.

Pytal si sa, odpovedal som, takto to vidim ja osobne, slubom uz neverim, pokial nie su zabezpecene zretelne definovanou hmotnou zodpovednostou. :)
Veril by som jedine sam sebe, ale ja nemam vytlak, ani nekandidujem :)
Dovolím si nesúhlasiť. Na určité chronické problémy, možno 75% z nich stačí len politická vôla. Peňazí z Eurofondov a z fondu obnovy je dosť .
Zdravotníctvo:
Bola tu možnosť reformovať zdravotníctvo. (Mimochodom podobnou cestou ide aj Rakusko - centrálne nemocnice, vysoka špecializácia doktorov.) Smer v poslednej fáze otočil a navrh nepodporil. Ich ministerka následne podala demisiu.
Výstavba nemocníc. Pokial štát nato nemá know how zazmluvnil by som napr. Pentu, nech ich postavia podľa ich BORY modelu.
Doprava:
Zavedenie celoslovenskeho cestovného lístka “Klimatiket”. Otázka max. 2-3 rokov pre zavedenie.
Dokončenie diaľnic. Verím, že aj toto je z časti politická téma a prepojenie KE BA sa raz dožijem. Mimochodom obchvat Bratislavy bol dokončený a odovzdaný za pár rokov. Kde je vôla tam je cesta.
Školstvo:
Reforma bola na stole opäť chýbala politicka vola ju presadiť. Mne by stačilo ak by odpadlo zbytočné memorovanie, z časti si štúdium na VS platili študenti sami (viacej by si potom vzdelanie vážili) a integrácia žiakov do praxe počas štúdia.
Trosku na odľahčenie resp. bonus. Výhľad z môjho okna. Toto sme tiež mohli mat pri Nitre, keby nezačali politici strašiť bububu. :palec_dole:
IMG_3790.jpeg
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3997
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A kto to tej Pente zaplati?

Mimochodom, obchod s Pentou ? Myslis tu Pentu, ktora je tak trochu kontroverzna ?

EDIT:
A odkial sa beru peniaze z Eurofondov? :)
Odoslané z počítača
JanH
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 170 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

iceberg8 napísal: Ne 17 09, 2023 8:59 am A kto to tej Pente zaplati?

Mimochodom, obchod s Pentou ? Myslis tu Pentu, ktora je tak trochu kontroverzna ?

EDIT:
A odkial sa beru peniaze z Eurofondov? :)
Áno ta Penta. Nezákonnosť nebola preukázaná súdom. Dokonca sa im museli ospravedlniť. Ale viem o čom samozrejme hovoríš. Možno existuje aj iná spoločnosť s podobným know how na SVK ale neviem o nej. Podľa mna neexistuje.
Mimochodom pochybujem, že v prípade potreby by si Svet zdravia obišiel, kvôli spomínanej kontroverznosti a šiel do štátnej nemocnice keby k tom došlo a mal by si na vyber medzi Bory a Kramáre. :)

O Eurofondoch a koľko ich prepadlo a aká je ich efektivita využívania sú plné internety. Si to môžeš dohľadať.

Ale tu sa už opäť vraciame k nevôli prijať akékoľvek reformné rozdohnutia politikov a len udržiavať status quo. A tento populizmus a pasivita je vo veľkej miere podporovaná ich voličmi. (ľudia sa zmien boja a aktívne ich nevyhľadávajú, skôr naopak).
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3997
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

"Nezákonnosť nebola preukázaná súdom."

Potom mozem volit aj Fica a SMER, nie?

Vsetci su cisti ako lalia.
Odoslané z počítača
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Iceberg ale snad nechce aby tu bolo bezpravie , nemozeme ludi zatvarat ked nie su pravoplatne odsuseni , mali sme tu uz rozne bezpravie posledne roky, to len politici mozu beztresne kazdeho obvinovat ze je mafian alebo fasita, to by sa inak tiez mohla nova vlada zmenit , obvinis niekoho ze je zlodej ? Tak to dokaz alebo nes nasledky lebo ak vies ze niekto spachal trestny cin a neohlasis tol na policii spachas aj ty trestny cin , prial by som si politicky kulturu zalozenu na dokazoch a nie na polulizme , ja viem zijem mimo realitu

Rovnako aj imunitu v parlamente zrusit nech nejaky Osusky netrepe pod zastitou imunity v parlamente ze chce pocut cvrlikat stroncium na cervenom namesti
Naposledy upravil/-a Slovan_sk v Ne 17 09, 2023 10:54 am, upravené celkom 1 krát.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Franto napísal: Ne 17 09, 2023 10:54 am
wladas napísal: So 16 09, 2023 9:11 pm Vdaka nam aspon za Caputovu ze vyvazuje tu parodiu v parlamente.
Slovensko si nezaslúži takú prezidentku. Koľko ľudí na ňu nadáva, pritom žiadny slov. prezident tak nereprezentoval SR ako ona (všetci naši susedia nám závidia). A áno, aj v zahraničnej politike vyberala správne smerovanie.

Čím ďalej tým väčšiu odvahu (a hrošiu kožu) bude musieť mať osoba, ktorá bude zvažovať kandidatúru na prezidenta SR.
Lenze to aspon mne na post prezidenta nestaci , teda v normalnej dobe staci ale nasa prezidentka dostala neskutocnu moc do ruk v podobe uradnickej vlady , ktoru asi ani nechcela
Ja nasej prezidentke zazlievam nasledovne

- menovanie ustavnych sudcov s odvolonim ze nevadi ze niesu odborne pripraveny maju 12 rokov aby sa to naucili

- Matovicove SNP mohla stopnut ako velitelka ozbrojenych sil mohla rozkazom poslat vojakov do kasarni , neurobila to z mojho pohladu to bola chyba

- referendum a podanie ma ustavny sud , toto mala spravit aj so zmluvou DCA s USA ale neurobila to aj ked ju o to opozicia ziadala , tu nepotrebovala nazor ustavneho sudu , od tohto momentu bola v mojoch ociach stratena citlivo vnimajuca

- vypisanie referenda na najskorsi mozny termin ale vyhlasenie predcasnych volieb na najneskorsi mozny termin

- kauza vakciny kde ako hlava statu propagovala sukromne produkty co ako prezidentka nesmie

Je tych bodov viac aj z obdobia jej koncipienstkej praxe ked porusila zakon o nezlucitelnosti funkciia v case praxe podnikala na zivnost

rovnako jej tuhy boj proti pezinskej skladke zacal az ked jej otca odvolali z funkcie vedenia skladky
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Franto napísal: Ne 17 09, 2023 10:54 am Slovensko si nezaslúži takú prezidentku. Koľko ľudí na ňu nadáva, pritom žiadny slov. prezident tak nereprezentoval SR ako ona (všetci naši susedia nám závidia). A áno, aj v zahraničnej politike vyberala správne smerovanie.
Slovensko si nezasluzi taku prezidentku, akou je pani Caputova; budem otvarat sampanske, ked bude opustat urad. Snad ju povysia na hlavu NATO alebo aspon niekde v New Yorku alebo Londyne najdu vhodnu "reprezentacnu" funkciu. Funkciu hovorkyne NATO by pravdepodobne tiez zastavala velmi kultivovanym sposobom.

A ano, volici Petra Pavla u susedov, Morawieczkeho u inych susedov a zopar prezivsich volicov prezidenta Zelenskeho nam ju urcite este zavidia.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 137 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

Franto napísal: Ne 17 09, 2023 11:16 amTu sa cení väčšinou chytráctvo a hrubosť.
Vsak tak by sa dal definavovat priemerny slovak. A politici su len ich obrazom.
Franto napísal: Ne 17 09, 2023 11:16 amAni oni nevedia tvoriť
Opravim ta. SMER vie velmi dobre tvorit. Hlavne take zakony vdaka ktorym sa luxusne nabalia.

Teraz ta v tejto teme ukamenuju ze si nepovedal krive slovo na druhy tabor (pravicu, atd).
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Martin7 »

Franto napísal: Ne 17 09, 2023 11:16 am Fórum o peniazoch a pred voľbami sa tu nerieši to, ktorá strana by mohla byť najprínosnejšia pre slovenskú ekonomiku. Na zamyslenie, nie? Že aj na mieste, kde každý rieši v podstate svoju budúcnosť (aby dobre zhodnotil svoje úspory, vybral vhodné ETF atď.) sa v momente, kedy ide tiež o peniaze a našu budúcnosť, sa riešia iné témy. Témy, ktoré nijako nezasahujú do života ľudí. Odohrávajú sa hlavne v ich hlavách.

To fakt nevidíte, kto tu šermuje s LBTI, potratmi a utečencami? Kto vám dal tie témy na stôl?

Nevadí vám, že sú to práve tí, ktorým ale že vôbec nezáleží na ľudskom živote ani na prosperite slov. občanov? Republika je banda náckov, len si obliekli sako a pripli naň kríž, aby ich volilo viac ľudí (aj kresťania). Už sa zabudlo na to, v akých rovnošatách pochodovali po mestách, čo hlásali, čo majú vytetované na tele a ako hajlovali? Ich čas ešte neprišiel a dúfam, že ani nebudú mať priestor na realizáciu svojich predstáv. SMER je strana, ktorá ukradla Slovákom najviac cez predražené tendre a v časoch hojnosti (ktoré tu boli vďaka Dzurindovým reformám) neodložili nič na horšie časy. Navyše je SMER zodpovedný za to, kam až prehnil systém. Že si už dovolili zabiť aj novinára, keď odhalil ich svinstvá. Premiér Fico, t.j. osoba ktorej bola odovzdaná moc nad krajinou, býval v byte najväčšieho DPH podvodníka až kým na to niekto nepoukázal že to nie je v poriadku, vybral si k sebe šlapku od talianskej mafie atď. Inde vo svete by takého politika poslali voliči do zabudnutia. Na zaplakanie je, akú krátku pamäť tu majú ľudia. Rodičom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej musí byť z toho špatne. Ak sa SMER dostane do parlamentu, Kuciakova práca vyjde na zmar, zbytočne bol odvážny. A zbytočne aj zomrel. Jemu naozaj išlo o lepšie Slovensko. Slováci neocenia dobrého novinára, dobrú prezidentku, dobrého politika. Tu sa cení väčšinou chytráctvo a hrubosť.

Ak niekto vidí na čom je založená Matovičova politika, mal by vidieť aj to, že SMER ani Republika nie sú na tom inak. Ani oni nevedia tvoriť, vedia len nachádzať vinníkov, proti ktorým burcujú ľudí. Je to na plač, že niekto povie "Ako dobre dokáže SMER vládnuť.". Pritom celé to "dobré vládnutie SMER-u" bolo len o tom, že žiadne informácie nepúšťali von (tak ako to je bežné v mafii). Žiadne kauzy, žiadne odhalenia. Len aby mohli nerušene robiť tendre a vykrádať tak štátnu kasu.

Som o tom presvedčený, že voľby dopadnú zle. Z môjho pohľadu ale aj z pohľadu budúcnosti Slovenska. Žiaľ nehrozí zázrak, že by boli vo vláde strany, ktoré by som tam rád videl (Modrí, SAS príp. aj PS). Je až tak zle, že by som bol rád aj keby dávali vládu dokopy s Pelegrinim či KDH. Nehrozí ale ani to. Ľudia sú unavení, sklamaní, vystrašení a zblbnutí. Žiaľ, za pár rokov budú opäť nadávať, ako sa nechali opäť raz oklamať. Len nech to tu títo naši záchrancovia nepretvoria na druhé Maďarsko alebo Bielorusko :pozor: Je tu na to veľká šanca.
To si veľmi dobre napísal Franto. :like:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

Martin7 napísal: Ne 17 09, 2023 4:19 pm

To si veľmi dobre napísal Franto. :like:
Podľa mňa nenapísal. Mne to pripadá ako nárek mimovládkara. Nie je problém to vyvrátiť. Je to podobné, ako sa kedysi prezidentka vyjadrila, že nechápe Slovákov. A ani nemože, keď ju roky živila nadácia a teraz nie zrovna nízky plat prezidentky. Tá v skutočnosti nikdy reálne nepodnikala v dravom konkurenčnom prostredí.
Som však zvedavý, čo napíšeš ty, ako si sľúbil. U tebe je aspoň známe, že dokážeš zarábať na akciách, teda si schopný reálneho logického chápania určitej časti ekonomiky.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

Franto napísal: Ne 17 09, 2023 11:16 am To fakt nevidíte, kto tu šermuje s LBTI, potratmi a utečencami? Kto vám dal tie témy na stôl?
-LGBTI temu nam dala Radičovej vláda, konkrétne ministerka spravodlivosti z Mostu-Hid, keď podpísala Istanbulský dohovor a pokračuje v tom SAS a PS vratane Čaputovej, proti ústavnej väčšine, ktorá tento dohovor 3x odmietla kvôli nejasným formuláciam ohľadom pojmu rod, rodovo podmienené nasilie ap a Čaputová sa 2x vykrúcala, aby toto rozhodnutie parlamentu nemusela poslať príslušnej inštitúcii
-Utečencov nam dala na stôl EU, hlavne Merkelová, a PS nam tu nečinnosťou uradníckej vlády spôsobuje migrantskú krízu o akej sme doteraz na Slovensku ani nesnívali. SAS je v tejto teme hlavne zásluhou Sulíka protiimigrantská.
-Potraty zaviedol Lenin a u nás komunisti roku 1957, teda komunisti nam ich dali na stôl.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Franto napísal: Ne 17 09, 2023 11:16 am Len nech to tu títo naši záchrancovia nepretvoria na druhé Maďarsko alebo Bielorusko :pozor: Je tu na to veľká šanca.
V sucasnosti maju Madari daleko mudrejsiu zahranicnu politiku nez Cesi a Bielorusi lepsiu nez Ukrajinci.

V decembri ked energeticka infrastruktura Ukrajiny bude zase znacne znicena a pod Bidenom a jeho kamaratmi sa zacne triast stolicka s bliziacimi sa US volbami 2024, vtedy sa oci mozno otvoria stale viac ludom...
jogo napísal: Ne 17 09, 2023 6:56 pm -Potraty zaviedol Lenin a u nás komunisti roku 1957, teda komunisti nam ich dali na stôl.
Potraty zaviedli Leninovi komunisti, ale Stalin ich zakazal. Cize komunisti to brali tak, ako sa im to zrovna hodilo.
Sucasne zapadne "progresivne" strany su zasadne za potraty v co najbeztrestnejsej forme.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

Ja uz som zmieremy s tym ze tuto krajinu budu ozobracovat populisti rozkradaci a zlodeji s plnymi ustami pro-rodinnej politiky, socialnej democracie alebo socianosti alebo pomoci ludom budu nadalej veselo kradnut a davat ksefty svojim blizkym oligarchom. Priznam sa ze dnes v kostole ma list biskupov k volbam sklamal. Nic take ze neverte populistom co rozdavaju z vasich penazi, zakazky davaju svojim blizkym, zadlzuju viac a viac vase deti a vnucata. Ako keby som mal volit hocijakeho gaunera zlodeja a klamara len staci ze povie ze je za rodinu a proti lgbti. Su zlodeji maju frajerky a milenky na kazdom rohu tahaju ich do statnych funkcii ale su proti lgbti proti ockovaniu a chcu pomahat a to ma byt to podstatne o co ide v tejto krajine ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: Ne 17 09, 2023 11:16 am Fórum o peniazoch a pred voľbami sa tu nerieši to, ktorá strana by mohla byť najprínosnejšia pre slovenskú ekonomiku. Na zamyslenie, nie?
Že aj na mieste, kde každý rieši v podstate svoju budúcnosť (aby dobre zhodnotil svoje úspory, vybral vhodné ETF atď.) sa v momente, kedy ide tiež o peniaze a našu budúcnosť, sa riešia iné témy.
Riešia to hlasovaním ! :)

Prieskum práve skončil a vyhrala Saska , ktorá má najlepší ekonomický program.
Ak by voľby boli podľa nášho portálu, Sulík by zostavoval vládu a skončil ako predseda vlády !

Takže sa nečudujem, že sa tu hlavne moralizuje a riešia nové tváre ako je PS.
A nič v zlom Franto, ale ani tvoj príspevok veľmi ekonomiku nerieši. Skôr mi pripomína poučné blogy v Denníku N.

Z môjho pohľadu, najprínosnejší pre ekonomiku by mal byť program Sasky. Lenže iba vtedy, keby Saska vyhrala voľby.
Náš portál teda naplnil sny Richarda Sulíka, ale všetci vieme, že ľudia budú voliť ináč.
Budú bilancovať jeho skutky a rozhodnú sa podľa toho, čo Saska dokázala.

Takto bilancujem ja.

2 vláda Smeru: 2012-2016

Výsledok vládnutia Sasky po porážke Smeru v 2010 bol rozpad vlády a predčasné voľby.
V nich Smer získal 44% a vládol sám s 83 poslancami. S nikým nepotrebovali zostavovať vládu.
Smer ovládol štát a takto vznikla MAFIA Smeru, ktorú každý rád kritizuje. Takže kto bol na vine, že Smer vládol 12 rokov?

Keď už Franto spomínaš Kuciaka, v tretej vláde Smeru vládla koalícia Smer, SNS a Most-Híd.
Prezidentom bol Kiska, ministerkou spravodlivosti bola Lucia Žiťnanská a podpredsedami vlády boli Žiťňanská a Pellegrini.

Ako sa ukázalo, Kuciaka nezabil Smer, ani talianska mafia, ale pravdepodobne si vraždu objednal Kočner.
Ten Kočner ktorý bol kamarát takmer so všetkými politikmi. Chránila ho Dzurindová vláda, lebo paktoval so synom prezidenta Kováča (toho dal uniesť Mečiar, nemohli z neho predsa urobiť mafiána). Od Kováča Kočner dostal milosť v kauze Technopol.

Sulík ako predseda parlamentu a člen vlády s Kočnerom 13x raňajkoval, dával mu informácie a preberal s ním citlivé veci (odstránenie Radičovej, volbu generálneho prokurátora, žiadal od Kočnera aby mu preveroval ľudí z SaS, chcel od neho, aby Trnka obvinil Matoviča z trestného činu.).
Kočner bol odsúdený v kauze zmenky TV Markíza. Markízu založil Pavol Rusko ( bol tiež predseda politickej strany a člen vlády za Dzurindu ).
Kočner si tykal s riaditeľom Markízy Václavom Mikom, s generálnym prokurátorom Trnkom, so Sulíkom, so sudcami...pomaly s každým.

Prakticky 30 rokov s podporou politikov, so známosťami na všetkých vplyvným miestach vrátane prokuratúry a sudcov si Kočner zabezpečoval ochranu a beztrestnosť.

Ale posuňme sa ďalej. 3. vláda Smeru (2016-2020) nemusela vzniknúť, keby Béla Bugár (Most-Híd) a Beblavý (Sieť) nezradili.
Ulakomili sa na vládu so Smerom. Bez nich by Smer nevedel zostaviť vládu. Buď by sa skompromitoval vládou s Kotlebom, alebo by boli predčasné voľby.
Keby sa Smeru nepchali do zadku, SaS vtedy mala 12%, OĽANO 11%, Sme Rodina 7%, a KDH tesne neprešlo.
V ďalších voľbách to mohlo dopadnúť dobre.

Poďme k vláde 2020-2023. Matovič+Sulík+Kollár+Za ľudí mali ústavnú väčšinu !!!
To bol zlom v slovenských dejinách, kedy bol Fico odstavený a vláda mohla zmeniť všetko.
Každý nech si urobí svoj vlastný záver: ja zlyhanie poslednej vlády a odovzdanie Slovenska SmeroHlasu pripisujem Matovičovi a Sulíkovi.

Na záver, keďže mám rád fakty a čísla, pozrime sa na všetky ekonomicky ,zlé,, vlády a kolko tu vládli ,,dobré,, vlády.

Označím ich červeno a zeleno.

Slovensko prežilo 6 rokov vývoja, ked dominoval Mečiar ( 1993- 1998 )
Potom prišlo 8 rokov Dzurindu ( do 2006 ). Volil som ich.
Nastavili sme sa na kapitalizmus - doprivatizovalo sa, daňová reforma, zahraničné banky a vstup do EU, NATO. Káuz bolo požehnane aj za Dzurindu.
Potom sme mali 4 roky Fica ( 2007-2010)
Nakrátko, 2 roky tu bola dobrá vláda (ktorú som volil ), ale ktorá fatálne sklamala (rozpadla sa ).
Fico vládol ďalších 8 rokov. ,,Mafia ,,vznikla vďaka pádu vlády kvôli Sulíkovi, pretože Fico ďalšie 4 roky vládol sám ! ( 2012-2016)
Posledné 3 roky bola vláda ,,dobrá?,, ....nuž, asi nie ked sa rozpadla... Dávam teda červenú, lebo Slovensko išlo ekonomicky dolu vodou ... Možno by bolo jedno kto by vládol posledné 3 roky, nemali totiž žiadny ekonomicky efekt.
Takže ak by Smer vládol doteraz, až teraz by sme mali najdôležitejšie voľby. Nie ako sa nám snažia vsugerovať média.

Keď to spočítam, na Slovensku sme mali ekonomicky ,,zlé,, vlády cca 20 rokov a ,,dobré,, vlády cca 10 rokov.

Nie je teda až také jednoznačné, že ,,zlé,, vlády musia spôsobiť ekonomický úpadok.
Najviac ten úpadok podľa mňa spôsobilo rozkrádanie, keď Smer vládol úplne sám po páde vlády Radičovej
Za to treba poďakovať Sulíkovi, že odhlasoval pád vlády, ale aj Dzurindovi, ktorý v zákulisí to zákerné hlasovanie vymyslel.
Na každého starého politika môžeme nájsť toľko špiny, bahna a káuz, že je zbytočné sa nimi zaoberať.
Z ekonomického hľadiska však Slovensko zmenila hlavne vláda Dzurindová, ktorá spravila reformy (ministri financií Smognerová a potom Mikloš).

ČO ĎALEJ?

Nádej na dobrú vládu a ekonomické reformy sa podľa mňa posúva o 4 roky. Terajšie volby nie sú pre mňa dôležité.
Nazval by som ich: zúčtovanie ľudu s vládou, ktorá sklamala.

Z pohľadu týchto volieb nevidím nikoho, kto by ekonomicky pozdvihol Slovensko.

Matoviča ani Sulíka vo vláde nechcem vidieť (najradšej by som bol, keby zmizli z politiky). PS nemá kapacity, ani koaličný potenciál....
Ak by to aj vyšlo, vláda so Sulíkom a Hlasom by podľa mňa nevydržala. A Kollár nechce vládnuť s PS...Povedal, že radšej pôjde do opozície.

Tipnem, že PS sa dostane k rozhodujúcej moci až v ďalších voľbách. PS sa teraz prvý raz dostane do parlamentu.
Šimečka ako líder potrebuje nabrať skúsenosti, vybrúsiť sa. Myslím si, že buď sa vykryštalizuje ako ,,štátnik,, alebo do čela PS v ďalších volbách pôjde Čaputová.

Zo zmien v PS by si mohli zobrať vzor Matovič a Sulík. Ak neuspejú (čo už je jasné teraz), mali by sa vzdať predsedníckych postov.
Zachránili by svoje strany. V takom prípade by som o 4 roky volil Sasku. Ako som volil v 2010.

Po fiasku PS v 2020, keď sa nedostala do parlamentu, najprv vymenila Trubana za Biháriovú, potom ju vymenili za väčší kaliber: Šimečku.
Keď sa PS dostane do parlamentu, bude mať možnosť získať viac voličov. Nie verbálne, ale činmi. Bude mať média za chrbtom.
Nabudúce by PS mohla vládnuť aj sama, alebo zostaviť vládu len so Saskou, tak ako to vyšlo teraz na našom portáli.
Teraz podľa mňa, ktokoľvek bude vládnuť, bude to len príprava na budúce veľké voľby.

P.S. Neviem ešte koho budem voliť, ale viem že to nebude Smer, Hlas, PS, Republika, Saska, ani Oľano, ani žiadnu stranu ktorá nemá šancu byť v parlamente. Nemám žiadneho favorita, zatiaľ som dal hlas KDH. Aj keď nepatrím do ich fanklubu, po 2 volebných neúspechoch by som KDH rád videl v parlamente. V minulosti mala svoj výtlak, v budúcnosti by mohla vyvažovať progresívny liberalizmus.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

2. Prieskum Ako-investovať.sk - prvé kolo bolo ukončené.

Výsledok volebných preferencií ako-investovať. Zúčastnení: 50 hlasov.

Ak by voľby boli v sobotu 16.9. 2023 vyhrala by ich Saska: 16 hlasov = 32%
2. PS s počtom hlasov 13 = 26%
3. Smer s počtom hlasov 5 = 10%
4. Republika s počtom hlasov 3 = 6%

Do parlamentu by sa nedostal nikto viac !

Mimo parlamentu by ostali:
Hlas, Oľano, Demokrati a Modrí/Most-Híd ( všetci s 2 hlasmi = 4% )
KDH a SNS ktoré získali po 1 hlase = 2% )

Žiadna iná strana nedostala hlas a 3 účastníci by nešli voliť.

Vládu v SR by zostavovala Saska (65 poslancov ). Richard Sulík by bol predseda vlády.
Vládol by spolu s PS (53 poslancov ). Šimečka by bol predseda parlamentu.
Vláda Saska + PS by mala najsilnejšiu ústavnú väčšinu v dejinách SR (118 poslancov).
Opozíciou v parlamente by im bol Smer z 20 poslancami a Republika s 12 poslancami.

Dnes nahodím do hlasovania 2 kolo kde budeme voliť iba strany, ktoré sme zvolili do parlamentu:
Sasku, PS, Smer a Republiku.

Včera bol publikovaný ďalší prieskum:

Prieskum agentúry Focus: Oľano a Sme rodina mimo parlamentu. SaS na hranici zvoliteľnosti.
Prílohy
Focus 9.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: Ne 17 09, 2023 9:17 pm Slovensko prežilo 6 rokov vývoja, ked dominoval Mečiar ( 1993- 1998 )
Potom prišlo 8 rokov Dzurindu ( do 2006 ). Volil som ich.
Nastavili sme sa na kapitalizmus - doprivatizovalo sa, daňová reforma, zahraničné banky a vstup do EU, NATO. Káuz bolo požehnane aj za Dzurindu.
Potom sme mali 4 roky Fica ( 2007-2010)
Nakrátko, 2 roky tu bola dobrá vláda (ktorú som volil ), ale ktorá fatálne sklamala (rozpadla sa ).
Fico vládol ďalších 8 rokov. ,,Mafia ,,vznikla vďaka pádu vlády kvôli Sulíkovi, pretože Fico ďalšie 4 roky vládol sám ! ( 2012-2016)
Posledné 3 roky bola vláda ,,dobrá?,, ....nuž, asi nie ked sa rozpadla...
Celkom pekne zhrnutie, lebo kopa politikov aj v politickych debatach vysielanych v TV akoby nechapala chronologiu a ako to poslednych 30 rokov bolo.

Voleni poslanci nebudu rozhodovat iba vo veciach ekonomiky, ale zial vo vsetkych veciach. Cize ak by ste volili ministra financii, poviem si - ok, pozerajte na to kludne z hladiska penazi.
Ked sa ale bavime o ludoch, ktori budu stanovovat zakony pre vsetky oblasti zivota a nie len ekonomicke, pozerat na to ciro z optiky penazi je mozno az zvratene.
Z hladiska ekonomickeho prinosu povedzme si to narovinu su stari ludia a mlade deti v podstate cierna diera na peniaze. Takze nasledne pri rozhodovani sa vyhradne podla tezy "peniaze" skoncime u rieseni ako Osviecim. Akurat ze nie pre jednu narodnost alebo nabozensku skupinu, ale pre ludi nesplnajucich dostatocne kriterium "produktivity".

Co sa tyka listu biskupov, u nas ho ani necitali a co som o obsahu zachytil z masmedii, tak obsah bol velmi opatrny a takmer nic nehovoriaci.


Ked si clovek hlada zamestnanie, posiela v podstate uz len zivotopis. Motivacne listy sa uz nenosia.
Rovnako by to malo byt aj vo volbach. Nech si politicke strany strcia za klobuk ich motivacne listy - resp volebne programy. Do ktorych mozu naslubovat hluposti a hory doly.
Ovela zaujimavejsie su ich zivotopisy - ich rozhodnutia z minulosti. Tam je vidno, co pravdepodobne urobia v buducnosti pri rozhodovani o jednotlivych specifickych temach.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Otvoril som 2 kolo hlasovania, kde môžeme voliť iba strany, ktoré u nás prešli do parlamentu v 1 kole ( nad 5% ).
Sú to strany Saska, PS, Smer a Republika. Hlasovanie potrvá do nedeľe 24 Sep 2023 17:07 hod.

Je to hlasovanie podľa vzoru prezidentských volieb, ktoré sú dvojkolové. Neprepadnú tak hlasy voličov.

Výsledky 1. kola nájdete vyššie. Všetky výsledky nájdete zosumarizované v prvom príspevku vlákna.

Posledné hlasovanie ( 3. prieskum ) bude na budúci týždeň.

Ďakujem za všetky prínosné príspevky a kultivovanú diskusiu. Vymazávam svoj predchádzajúci príspevok s pripomenutím podmienok fóra.
Prosím všetkých, aby ohľadom výmeny názorov mimo témy Voľby z pohľadu ekonomiky si dali tú námahu a písali do témy Voľby z pohľadu názorov.

Celá sekcia Politika a názory o spoločnosti nie je linkovaná z main page , čím nezaťažujeme ľudí, ktorí prichádzajú na portál kvôli investičným a ekonomickým témam.

Nové príspevky nelinkované z main page sa cez rýchle odkazy neobjavujú ako aktívne témy, ale môžete ich sledovať cez neprečítané príspevky.
Každý sa tak môže slobodne rozhodnúť, či chce čítať, alebo zapájať sa aj do inej diskusie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol, wladas, Jaro, Trumpeta: presunul som debatu o II pilieri do II. piliera.
Je to linkované z main page a tam sa to nestratí. Ďakujem za nové info.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Ne 17 09, 2023 9:17 pm Neviem ešte koho budem voliť, ale viem že to nebude Smer, Hlas, PS, Republika, Saska, ani Oľano, ani žiadnu stranu ktorá nemá šancu byť v parlamente.
Vzhľadom na to, že mi druhé kolo nedalo na výber ( ani jednu stranu, čo prešli do parlamentu nechcem voliť a určite pôjdem voliť ), musel som nejak zahlasovať.

Dal som svoj hlas Saske.

V situácii aká nastala u nás na fóre, keby Sulík vyhral voľby a bol predseda vlády, vládol by iba s PS a myslím, že by to potiahli 4 roky.
Z ekonomického pohľadu je to najlepšia alternatíva.

Z pohľadu reality ako to zatiaľ podľa prieskumov vyzerá, Pelé si môže chystať svadobné šaty. Bude drahou nevestou, ktorá sa bude rozhodovať medzi Smerom a PS.
Je vysoká šanca, že Pelé bude premiér ! Neviete niekto aké sú stávkové kurzy na to, že Pellegrini bude predseda vlády? Stavil by som si.

Aj Sulík si bude klásť podmienky ak teda Saska prejde, lebo bez neho to nepôjde. No neviem si predstaviť spoluprácu medzi Saskou a ľavicovým Hlasom.
A už vôbec nie Sulíka ako ministra financií pod predsedom vlády Pellegrinim...

Dnes som pozeral rozhovor s Matovičom. Sulíkovi tiká v kapse ešte jedna bomba:
Matovič tento týždeň potvrdil sľub, že do volieb predloží verejné dôkazy o korupcii Richarda Sulíka a SaS

Zároveň Matovič vyhlásil: „Keď sa nedostaneme do parlamentu, odchádzam z politiky a nikdy sa tam nevrátim,

Som zvedavý.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: Št 21 09, 2023 12:23 am Zároveň Matovič vyhlásil: „Keď sa nedostaneme do parlamentu, odchádzam z politiky a nikdy sa tam nevrátim,

Som zvedavý.
Predsa aj ak by slub nesplnil z jeho strany dobrovolne, mimo parlamentu by bol uz politicky irelevantny, si myslim.

Hlina take sluby ani davat nemusel, ale kedze sa vdaka jeho hrubemu spravaniu KDH nedostalo do parlamentu, bol politicky irelevantny, aj ked akoze z politiky neodisiel.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iosephus »

Na Pellegriniho ževraj 4,25 kurz takže krásna investícia :)

Ja myslím, že Oľano už parlamentom neprejde, ale pre Matoviča to bude krásna príležitosť ako môže hodiť zodpovednosť na voličov, za to, že sami chceli návrat mafie. A či odíde alebo neodíde bude v tej situácii už úplne jedno.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 170 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

Zaujimava statistika ohladne volebnych programov politickych stran. (Priemerny pocet slov jednej A4 je 400-500 slov.)
VP.JPG
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

iosephus napísal: Št 21 09, 2023 9:17 am Ja myslím, že Oľano už parlamentom neprejde,
Ja som prave vsadil posledne peniaze co mi ostali z tipovaciek ze OLANO prejde (aj ked ho nemam rad vo vlade - v opozicii ano ). Kurz 1,75. Urcite vytiahne nieco emotivne posledny tyzden a teraz som videl ze uz ma 8,2%. Idem si nabit dalsiu hotovost a este nieco tipnem.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iosephus »

Glogol napísal: Št 21 09, 2023 11:50 am
iosephus napísal: Št 21 09, 2023 9:17 am Ja myslím, že Oľano už parlamentom neprejde,
Ja som prave vsadil posledne peniaze co mi ostali z tipovaciek ze OLANO prejde (aj ked ho nemam rad vo vlade - v opozicii ano ). Kurz 1,75. Urcite vytiahne nieco emotivne posledny tyzden a teraz som videl ze uz ma 8,2%. Idem si nabit dalsiu hotovost a este nieco tipnem.
Hej všimol som si, že preferencie stúpli.. ale na vzorke menej ľudí, neviem či to má na niečo vplv. Každopádne, rozhodne 30% voličov, ktorí ešte teraz vôbec nevedia koho budú voliť.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3997
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Pripomenuli ste mi triedne tipovacky, ked sme tipovali 1-2Sk na nejake udalosti, ako je Majstrovstva sveta v hokeji napriklad :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iosephus napísal: Št 21 09, 2023 9:17 am Na Pellegriniho ževraj 4,25 kurz takže krásna investícia :)
Čiže funguje to tak, že viem vsadiť 1000 € online a ked bude pele premiér, vyplatia mi 4250 € ?...ked nebude premier, tak prídem o 1000 ?

Dík
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iosephus »

JUGGLER napísal: Št 21 09, 2023 1:02 pm
iosephus napísal: Št 21 09, 2023 9:17 am Na Pellegriniho ževraj 4,25 kurz takže krásna investícia :)
Čiže funguje to tak, že viem vsadiť 1000 € online a ked bude pele premiér, vyplatia mi 4250 € ?...ked nebude premier, tak prídem o 1000 ?

Dík
Ano tak nejak to funguje a navyše daňovo oslobodených 4250€ :D . 4,25 majú na Doxbete podľa tohot článku, ale tak treba preveriť priamo v aplikácii. Ja som na stávky zanevrel :D
https://sportweb.pravda.sk/ostatne-spor ... tne-volby/

Môže to mať niečo do seba, kurzy zostavujú aj podľa počtu už stavených tipov - viac stávkujúcich = viac voličov toho kandidáta.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Bomba, tak ja som sa registroval na TipSport. V zivote by som neveril, ze budem nieco take robit. :D :D :D
Fund
Gold Member **
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 59 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Fund »

...nepridate anketu co by clenovia fora tipovali :)
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iosephus »

A kde vlastne berieme tú istotu, že práve Pellegrini? Ak by skončili na treťom mieste ako v prieskumoch a tvorili vládu so Smerom, prečo by ten post pre seba nechcel Fico? Len kvôli okukanosti?
Navyše na výhru musí byť premiérom s dôverou parlamentu, ak sa nám rozdelí parlament aj spoločnosť na dva tábory je tu šanca na nejakú nestabilitu vlády? Či vyzerá to na veľmi komfortnú väčšinu?
valentin8
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 25 10, 2022 9:42 pm
Been thanked: 12 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa valentin8 »

Zaujimave je hlavne ako sa kurz hybe. Na linkovanej stranke z 19.9 su kurzy na vitazstvo Smeru - 1,50; 1,47; 1,45 a o 2 dni neskor su kurzy 1,70; 1,75; 1,70
Pricom podla dat z tipsportu najviach tipujucich podava prave na smer (az 75%) co by malo tlacit kurz smerom dole, takze to vyzera ze stavkove spolocnosti vyhodnotili ze sa trosku znizila sanca na vitazstvo smeru?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som tam praskol, ze SMER ziska najviac hlasov, za risk 300 EUR mozem ziskat 225 EUR (Kurz som mal 1.75)
Ked uz nejdem volit, nech je aspon nejaka zabava :)

Mozno na tom hype okolo PS este aj nieco zarobim (alebo prerobim ... uvidim). Beriem to tak, ze moju potencialnu vyhru by vyplacali hlavne z vkladov tiperov, co vlozili peniaze na to, ze PS ziska najviac hlasov.
Tip1.JPG
Dufam ze mi budete vsetci drzat palce, aby moj prvy ticket v zivote nedopadol stratou :D :D .
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Št 21 09, 2023 2:48 pm, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3997
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ja by som si za 300eur zasiel radsej na dovolenku :)
tak 2 noci v Tatrach :)


Ale teraz vazne, paci sa mi Tvoje zmyslanie, presne tak sme hrali ako ziaci tu stavkovacku, stavili sme si na prehru SVK, a ak sme prehrali, aspon bolo bolestne, ale ak sme prehrali koruny, tak radost ze SVK vyhralo :)

EDIT:
musim odist od PC, pretoze by som napisal wake me up ked bude kurz 2.00 a aky je tam maximalny limit ktory sa da stavit :D
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja to beriem tak, ze "liberalni" volici su v pasci, lebo ako privela z nich nahadze hlas PS, tak SAS sa nedostane do parlamentu. A cize tento fakt ze nahrava do kariet tomu, aby tip "SMER ziska najviac hlasov" vysiel.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

iosephus napísal: Št 21 09, 2023 2:06 pm A kde vlastne berieme tú istotu, že práve Pellegrini? Ak by skončili na treťom mieste ako v prieskumoch a tvorili vládu so Smerom, prečo by ten post pre seba nechcel Fico?
Istotu nema nikto - preto sa tam davaju len mensie sumy. A spekuluje sa ze fico nepotrebuje vladnut len mat beztresnost -necha si len vnutro a socialnu pracu na rozdavanie. p.s bacha na tipovanie - mam ucet dost vela rokov a nikdy som z toho peniaze este nevyberal stale tam len cca 1x rocne nieco poslem. Aj ked niekedy nieco vyhram neskor to aj tak prehram. Mam kolegu co tomu uplne prepadol a prisiel o vela. Ja som tam za cca 10 rokov spolu dal max 1/2 cisteho mesacne prijmu zo zamestnania. Gambling ma nelaka - ozaj to beriem ako obcasnu zabavu aby bolo o com hovorit a aby som si overil svoje predtuchy. Nerad kecam len tak.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja by som na BREXITe a na volbach Trump/Clintonova prerobil. Este ze som dovtedy nevedel, ako sa na take veci daju tipnut peniaze.

Glogol, nemale sumy sa daju v zivote prerobit aj rozlicne inak nez len tipovanim. Napr. manzelstvom s nespravnou zenou by sa dalo prerobit poriadne vela :D :D

Inak na co ine mimo sportu sa da v tych stavkovkach tipnut? Po volbach budem mozno musiet investovat do niecoho 525 EUR, ked som to tam uz poslal. ... Alebo ze by som pockal do dalsich parlamentych volieb?
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iosephus »

Kto by to bol povedal, že z pragmatických investorov, sa stanú stávkari na fortune :mrgreen:

Príležitostne tam sú aj stávky mimo športu, väčšinou politické.
solc
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2018 10:47 am
Has thanked: 90 times
Been thanked: 40 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa solc »

Budete lutovať, posledný prieskum má PS 25%ˇ, Smer tesne pod 20%, Hlas pod 10%
JanH
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 170 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

solc napísal: Št 21 09, 2023 8:22 pm Budete lutovať, posledný prieskum má PS 25%ˇ, Smer tesne pod 20%, Hlas pod 10%
ahoj Solc. Vieš zverejniť aj zdroj? Tvoje dáta sa nezhodujú so žiadnych aktuálnych prieskumom, čo som mal možnosť dohľadať.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iosephus napísal: Št 21 09, 2023 1:05 pm
Ano tak nejak to funguje a navyše daňovo oslobodených 4250€ :D . 4,25 majú na Doxbete podľa tohot článku, ale tak treba preveriť priamo v aplikácii. Ja som na stávky zanevrel :D
https://sportweb.pravda.sk/ostatne-spor ... tne-volby/

Môže to mať niečo do seba, kurzy zostavujú aj podľa počtu už stavených tipov - viac stávkujúcich = viac voličov toho kandidáta.
Som sa zaregistroval, poslal peniaze a nič - nedá sa staviť. Vraj na premiéra budú kurzy až pred volbami.
Počkám a ked nebude kurz nad 3 tak si pošlem peniaze späť.

P.S.Ked to niekto sledujete, dajte vedieť. Zajtra zabudnem, že tam mám účet. Oni vôbec nevedia kedy nahodia kurzy...povedali že ,,pred volbami,, Majú tam zo 50 stávok na volby, ale mňa zaujíma len stávka na premiéra.

Nový prieskum:
Prílohy
Ipsos.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"