HEJT

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ninx napísal: Ut 03 10, 2023 10:15 pm
tomáš virdzek napísal: Ut 03 10, 2023 9:46 pm veľký problém, že sa tu nerešpektuje žiaden iný názor v otázke zahraničnej politiky ako 1
pockaj, ako myslis nerespektuje? Netoleruje? Ved si ho mozes dohladat na x miestach, ako som napriklad ja nalinkoval vo svojom prispevku. Alebo mas na mysli taky ten vnutorny respekt, ze si dany nazor ludia vazia? Nuz, to sa neda nadiktovat a ked takuto uctu k spominanemu nazoru ludia nemaju, mozno nie je pre nich relevantny. Podla mna je to prirodzene, tak, ako ti kazdy rozumne navrhnuty pocitac nedovoli spustit softver, co ublizi jeho hardveru, ako ti tvoje vlastne telo instinktami zabranuje ublizit mu, tak sa aj Slovaci obranuju voci nazorom, ktore su v ich neprospech. Jaroslavove nazory su azda rovnocenne v nejakom filozofickom, neosobnom vyzname, no z nasho pohladu idu proti nam samotnym, je prirodzene odmietat ich. NATO nie je iba cudzia skratka, Slovensko je sucast NATO. Nasi vojaci trenuju s dalsimi clenskymi krajinami, zdielame s nimi vybavenie, informacie, plany na spolocnu obranu. Je to najsilnejsie vojenske zoskupenie v historii a hoci to nie je particka anjelov, neexistuje ekvivalentna organizacia, v ktorej by nam bolo slobodnejsie a zaroven bezpecnejsie.

Ano, je relevantne diskutovat o jeho chybach a korigovat jeho smer, lenze jaroslavova kritika je plna kontradikcii. Raz je NATO zle, pretoze je slabe a nic nerobi, inokedy je zase krvilacne, lebo sa montuje aj tam, kde nema. Za takouto kritikou nie je uprimna snaha o zlepsenie nasej organizacie, ale snaha kritizovat ju za kazdu cenu. Kedze geopoliticky axiom je "silnejsi pes jebe", nas patmilionovy narod v strede Europy musi byt ku niekomu prikloneny, a lepsia alternativa pre Slovensko neexistuje. Su to teda prispevky namierene proti zaujmom vacsiny Slovakov. Preco by ich mali respektovat ludia, ktorych zivobytie je zabezpecene do velkej miery aj touto organizaciou a dobre si to uvedomuju?

Ked bude niekto kritizovat kazdy tvoj krok s cielom dehonestovat ta, s omnoho vacsou pravdepodobnostou jeho slova zavrhnes v porovnani s pripadom, ze by ta kritika bola konstruktivna s cielom zlepsovat.
vladko11 napísal: Ut 03 10, 2023 10:45 pm
tomáš virdzek napísal: Ut 03 10, 2023 10:03 pm Máš to mať. Ako Ti to vlákno nazvem?

Neviem, čo tým ale všeobecne dosiahneme, keďže problém ako taký to rieši len kozmeticky a na 1 mesiac? Tu okrem Teba je aj iný problém a to je ten, čo som písal, že sa tu nerešpektuje iný názor ako 1. Potom tu vzniká chaos a hádky, ktoré ľudí proste otravujú. Čo je teda ideálne, pre spokojnosť všetkých? Politiku dať dole úplne? Neviem. Je tu kopa ľudí, čo tu politiku zase chce.
O aký jeden názor ide? Čo to znamená nerešpektuje? Ja som vyjadril názor, že cieľom niektorých diskutujúcich je zahltiť ho politickou propagandou a príspevkami ktoré s témou fóra nesúvisia. To je ten názor, ktorý tu nie je rešpektovaný? Bolo mi odporúčané, aby som fórum rozšíril o ďalšie témy, samozrejme ja tu o politike diskutovať nebudem, nakoľko si ju tu neželám ale budú to iné, možno menej, možno viac toxické. Podľa toho ako budem vnímať záujem.

Ninx, Vladko a podobný. Páči sa mi kontext Vášho uvažovania. Neprispeli ste tu prakticky NIČÍM, ale sem tam si prídete kopnúť, ako aj iní, ako má vyzerať toto fórum. Vy dvaja ste napríklad oproti tomu čo som písal vyššie, príkladom príživníkov.

Čo ste dodali tomuto fóru také cenné aby ste ho mohli drbať a kastovať? Vy dvaja ste tu prišli drbať ako to tu vyzerá, samozrejme, ste ma ako admina zobudili, aby som sa pozrel na to, čo robím zle. A čím ste tu kurnik prispeli VY? Ničím páni, ničím.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Počet príspevkov tých, ktorí najviac kritizujú toto fórum je cca 50. Tomu patternu zodpovedáte cca obaja. Prídete sem nadrbať, po x rokoch, alebo mesiacoch ale neprispeli ste tu ničím. Chcete rozhodovať o tom obaja, čo sa tu smie a nesmie, kto tu má čo písať. Však kurnik píšte. Dávajte nám návody, idei, nápady. Čo nie ste "diskutujúci"? Či ste diskutujúci, len v tom, čo chcete čítať?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Opravte ma o omyle. Ale vy nemáte argumenty. Vy ani tomu Jaroslavovi v argumentoch nestačíte. Však je to tak?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Takže útočíte všetci iba do mňa, aby som ja niečo spravil. Teda ok, úlohu mám. A podľa Vás čo mám spraviť.
Teraz využite napr. Vy dvaja možnosť sa vyjadriť. Vyhodiť ho? Zmazať ho?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

To je cesta? To je to čomu rozumiete a s tým ste skalopevne presvedčení obaja, že toto pomôže?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Demokracia funguje inak chlapci, bez urážky. Ale samozrejme, aj toto fórum sa prispôsobí a bude musieť všetkým novým okolnostiam. Len ste ma fakt všetci sklamali, že politika je to, čo človeku najviac zaťemňuje mozog. Nie diskusia ale politické presvedčenie.

Spravíme tu hlasovanie o politike, keďže politika, tu nemá zmysel za názorovej netolerancie, žiaden zmysel. Otázka ale potom ostáva, načo tu idem ja prispievať nejakým obsahom. S nálepkou putin model, sa mi to vlastne ani nechce.
vladko11
Active Member
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa vladko11 »

@Tomáš Nie, skutočne nemám čas ani energiu argumentovať s niektorými ľuďmi. Prečo by som to robil? Pomôže fóru ak tu budem obhajovať liberálnu politiku, zvyšovanie výdajov na obranu alebo potrebu účinného vymáhania exekúcií? Mňa zaujíma odborná stránka fóra a tieto príspevky rozhodne nie sú to čo tu chcem robiť. Omnoho radšej budem diskutovať o forexe alebo o dôchodkoch ak budem mať čo povedať. Zatiaľ som si tu štyroch ľudí, ktorí majú sústavne politické príspevky zablokoval, takže už sa k nim vyjadriť neviem. Na jednej strane chceš aby sme nekastovali, na druhej sa mám vyjadriť či niekoho z fóra vyhodiť. Nie, ja nikoho vyhadzovať nechcem, nemám na to žiadne právo a ani záujem. Domnievam sa, že politika na toto fórum nepatrí, tento názor píšem už dúfam naposledy a myslím, že s počtom mojich príspevkov to nemá nič spoločné. Ak tento názor získa podporu budem rád, ak nie beriem to ako fakt, že ľudia, ktorých ja blokujem sú pre fórum potrební.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

vladko11 napísal: St 04 10, 2023 10:00 pm Zatiaľ som si tu štyroch ľudí, ktorí majú sústavne politické príspevky zablokoval, takže už sa k nim vyjadriť neviem. Na jednej strane chceš aby sme nekastovali, na druhej sa mám vyjadriť či niekoho z fóra vyhodiť. Nie, ja nikoho vyhadzovať nechcem, nemám na to žiadne právo a ani záujem. Domnievam sa, že politika na toto fórum nepatrí, tento názor píšem už dúfam naposledy a myslím, že s počtom mojich príspevkov to nemá nič spoločné. Ak tento názor získa podporu budem rád, ak nie beriem to ako fakt, že ľudia, ktorých ja blokujem sú pre fórum potrební.
Ty si robíš prdel. Ty napíšeš toto, čo si napísal, že vlastne nevieš? Vieš čo ja neviem, to máš ale väčší potom prúser ako ten svoj. Vieš prečo? Lebo to tu zabalím, keďže mi ako diskutujúci, čo tu rozbehne túto tortúru, odpíšeš takto. To o čom je ako? Ty čosi chceš, ale prídeš sem nie helfnúť ale nadrbať? To je Vaša pomoc komunite, fóru?

Nie, ja nikoho vyhadzovať nechcem, nemám na to žiadne právo a ani záujem.
Prepáč, robíš si srandu? Všetci sa tu rozbehli s Frantom, a je jasné, aké a koho menu sa tu spomína a bude dlhú dobu podávať. Zrazu nemáš pocit, že si toho súčasťou? Však si tu sám do toho zbehol.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Takže keď chceš mať chochmes na budúce. Tak sa nestaraj, do vecí do ktorých Ťa nič nie je. ťa poprosím s tými tvojimi x príspevkami, lebo, nič si tu nepriesol a iba mi komplikujšej situáciu a robíš zbytočný šum v tejto situácii.

Ďakujem.

Teba budem rovno nominovať za diskutéra, alebo skôr vyrívača roka. A Kľudne si do mňa kopnite. Poznám to tu od začiatku, čo som sem prišiel. Do konca roka si rozmyslím, či ma vôbec toto baví.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

vladko11 napísal: St 04 10, 2023 10:00 pm Zatiaľ som si tu štyroch ľudí, ktorí majú sústavne politické príspevky zablokoval, takže už sa k nim vyjadriť neviem.
Odkiaľ vieš potom o ich príspevkoch?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

tomáš virdzek napísal: St 04 10, 2023 8:49 pm jaroslavova kritika je plna kontradikcii. Raz je NATO zle, pretoze je slabe a nic nerobi, inokedy je zase krvilacne, lebo sa montuje aj tam, kde nema. Za takouto kritikou nie je uprimna snaha o zlepsenie nasej organizacie, ale snaha kritizovat ju za kazdu cenu.

Človek, čo napíše toto, nie je v žiadnom prípade hodný demokratických hodnôt, a to s Jaroslavom JA OSOBNE nesúhlasím vôbec a mám s ním problém.
vladko11
Active Member
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa vladko11 »

tomáš virdzek napísal: St 04 10, 2023 10:22 pm
vladko11 napísal: St 04 10, 2023 10:00 pm Zatiaľ som si tu štyroch ľudí, ktorí majú sústavne politické príspevky zablokoval, takže už sa k nim vyjadriť neviem.
Odkiaľ vieš potom o ich príspevkoch?
Blokoval som minulý týždeň na základe doterajšej aktivity. Nastavil som si tiež automatické prihlásenie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Našej organizácie :) Čo by nie. Všeličo som už počul.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

vladko11 napísal: St 04 10, 2023 10:44 pm
tomáš virdzek napísal: St 04 10, 2023 10:22 pm
vladko11 napísal: St 04 10, 2023 10:00 pm Zatiaľ som si tu štyroch ľudí, ktorí majú sústavne politické príspevky zablokoval, takže už sa k nim vyjadriť neviem.
Odkiaľ vieš potom o ich príspevkoch?
Blokoval som minulý týždeň na základe doterajšej aktivity. Nastavil som si tiež automatické prihlásenie.
Prezraď mi tých 4 ludí. Si anonym, o nič nejde.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Mňa, Jugglera, ani dokonca Jaroslava si si zrejme neblokoval.. :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

trochu som napísal ja sám kravinu na záver... nechávam ostatné

Zajtra čakám zaujímavý deň, sledujme všetci.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

HEJT

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Vlákno určené na prenesenie hejtu z fóra.
Ninx
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 14 07, 2021 8:44 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 33 times

Re: HEJT

Príspevok od používateľa Ninx »

tomas, vidim len utrzky z tejto diskusie a z nich posobia tvoje reakcie velmi prehnane. Neviem, na zaklade coho nas s vladkom spominas v kazdom prispevku ako keby sme konali zajedno. Mas pravdu, foru som z poznatkov nepriniesol nic. Nepovazujem sa za autoritu na investovanie, o mojom DCA pristupe je tu (hlavne JUGGLERom) popisaneho dost. Prisiel som sa sem vzdelavat a to o investovani, nie o alternativnych "pravdach" o Ukrajine. Na mojom prispevku mam 8 palcov hore, takze ocividne nie som sam s tymto postojom. Myslim si, ze prave tieto nadbytocne politicke debaty tomuto foru momentalne ublizuju najviac. Robi z uzko specializovaneho a relativne odborneho priestoru propagandisticky echo chamber, akych je na internete kvantum. Preto to navrhujem utat a venovat sa povodnemu zameraniu, teda investiciam. Ak toto vnimas ako rypanie ci hejt a chces tu mat meritokraciu, v ktorej nemozeme konstruktivne kritizovat bez toho, aby sme pre forum nieco spravili, tak ma pokojne zablokuj, bude to obojstranne prospesne. Len pripomeniem, ze som ti pred polrokom pisal, ako sa da opravit jedna drobna chyba v CSS, odignoroval si to. Nevravim, ze zamerne, no co to asi svedci o postoji moderatorov ku technickym zlepsovakom, ktore mozu uzivatelia priniest?

Inak neviem, co ta tak dozralo na slovnom spojeni "nasa organizacia", ak si obcanom Slovenskej Republiky, tak zakonite patris aj do NATO. Co predvadza Jaroslav nie je snaha tuto organizaciu zlepsit, ale hejtovat ju nech sa zachova akokolvek. Jeho postrehy su v priamom rozpore so zaujmami nasej republiky, a v sulade s cielmi tych, ktori nas oznacuju za nepriatelsky stat (teda Ruska). Ak ti na zaklade tychto slov pridem ako clovek nehodny demokratickych hodnot tak sa zmozem iba na "lol".
sablatura
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: NOMINÁCIE: najlepší diskutér 2023

Príspevok od používateľa sablatura »

tomáš virdzek napísal: St 04 10, 2023 9:22 pm Opravte ma o omyle. Ale vy nemáte argumenty. Vy ani tomu Jaroslavovi v argumentoch nestačíte. Však je to tak?
Tomáš skús argumentovať súdruhovi Blahovi na jeho bludy. S tým tvojím Jaroslavom je to to isté.

Mimochodom, argumentovali mu viacerí (a slušne). Napr. takého Franta normálne obdivujem. Dával tu rozumné a vecné príspevky ohľadom politiky. Je mi záhadou, prečo si skôr na Jaroslavovej strane a dokonca teraz píšeš, že mu akože v argumentoch nikto nestačí. To akože vážne ??? Veď tá osoba, keby bola platená priamo z Ríše zla, by nepísala inak.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: HEJT

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Sablatura, Ninx: V otázke zahraničného smerovania našej politiky sa rozhodne hodnotovo zhodujem s tým, čo tu vravíte VY, Franto, George a nie Jaroslav. Napriek tomu sa mi tu dala nálepka, že ma financuje Putin. Vy nechápete ale vôbec, čo sa Vám tu snažím celý čas povedať a popravde som túto snahu už aj vzdal.

Nechajme ale tú debatu tak, nemá žiaden prínos. Radšej som spravil hlasovanie, to má ďaleko väčší prínos.

Tu je hlasovanie: viewtopic.php?f=2&t=25419&p=189990#p189990

Tu rozhodneme, prosím hodte tam svoj hlas, nech je ich čím viac.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: HEJT

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ninx napísal: Št 05 10, 2023 1:19 pm Myslim si, ze prave tieto nadbytocne politicke debaty tomuto foru momentalne ublizuju najviac.

Len pripomeniem, ze som ti pred polrokom pisal, ako sa da opravit jedna drobna chyba v CSS, odignoroval si to. Nevravim, ze zamerne, no co to asi svedci o postoji moderatorov ku technickym zlepsovakom, ktore mozu uzivatelia priniest?
Áno ubližujú, mali mi ruky odpadnúť, keď som tu politiku pustil znova.

Tú chybu by som rád opravil. A ja Ti ďakujem, že si napísal. Problém je v tom, že ju nemá kto spraviť :) Všetko si tu totižto musím robiť sám a keď chcem, aby mi to spravili programátori, vypýtajú si za to 200 eur. Naposledy si za zmenu len jedného SLOVA, dobre počuješ, slova, vyfaktúroval 36 Eur.
Ninx
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 14 07, 2021 8:44 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 33 times

Re: HEJT

Príspevok od používateľa Ninx »

ja to kludne spravim pro bono, je to max na par minut
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: HEJT

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ninx, to by si bol fakt ochotný? :)
Ninx
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 14 07, 2021 8:44 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 33 times

Re: HEJT

Príspevok od používateľa Ninx »

jasne, napis mi spravu
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: HEJT

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Super, ďakujem ozvem sa :like: :pivko:

sablatura napísal: Št 05 10, 2023 1:51 pm Tomáš skús argumentovať súdruhovi Blahovi na jeho bludy. S tým tvojím Jaroslavom je to to isté.
Sablatura: Budem ignorovať, že tu píšeš s "S tým tvojím", neviem aký to malo zmysel, nebudem dnes ale nič riešiť :) Kukni ale sem. Tak predsa som to konečne našiel. Je to reakcia jedného IT odborníka. Myslím si, že situácia dosť podobná tej "našej", keďže píšeš o Blahovi a Jaroslavovi.


telegram.jpg


Sorry ten vrch je nečitateľný, takže ešte jeden obrázok, nech to je vidno.


reakcia1.jpg


Povedal by som: opatrne s tým ako narábame s demokraciou...

PS: a potom si daj do kombinácie túto moju reakciu ešte aj s touto (možno si ju už aj čítal) viewtopic.php?p=190030#p190030 a možno prídeš časom na to, na čo som prišiel aj ja už na jar 2022. A síce, že ak začneš schovávať demokraciu pred nejakými jej hrozbami, udržuješ ju umelo v bubline. A tá sa Ti raz vypomstí tým, že praskne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"