Hypotekarny poradca

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa Glogol »

Slovan_sk napísal: Pi 30 06, 2023 5:41 pm Mna najviac trapi to ze sa na mna stat pozera pomali ako na milionara , nezdanitelnu cast zaklady dane uz mam asi len polovicu, ale netrapi ich ze platim hypo skoro 500 eur ktore si neviem niak dostat do danoveho zvyhodnenia cize na strane prijmu ma zrazaju lebo je asi pre nich asi vysoky ale nemozem si realne prijem znizit o tu nestastnu splatku hypoteky , na jednu hypoteku by mohol uz niekto dostat rozum a napravit tuto krivdu
To by bolo celkom ok - ze rocne uroky z jednej hypo by isli do rocneho zuctovania ….
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa Glogol »

uhlikova_stopa napísal: Pi 30 06, 2023 4:03 pm Lenze ono to neprejde…
Nahodou som pozeral teraz debatu kalinak pcolinky a som si isty ze v nejakej forme to isto prejde. Vraj ale len tym, ktorym to navysenie sposobi ozaj problemy.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 33 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

[/quote]
Nahodou som pozeral teraz debatu kalinak pcolinky a som si isty ze v nejakej forme to isto prejde. Vraj ale len tym, ktorym to navysenie sposobi ozaj problemy.
[/quote]

Takze nie vsetkym, no iba tym nezodpovednym … to budem na…ny este viac :) lebo mna odfiltruju

No a pri sucasnom stave SK rozpoctu to bude tiez haluz kde na to zoberu
Naposledy upravil/-a uhlikova_stopa v Po 03 07, 2023 7:00 am, upravené celkom 1 krát.
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa miror »

Slovan_sk napísal: Pi 30 06, 2023 5:41 pm Mna najviac trapi to ze sa na mna stat pozera pomali ako na milionara , nezdanitelnu cast zaklady dane uz mam asi len polovicu, ale netrapi ich ze platim hypo skoro 500 eur ktore si neviem niak dostat do danoveho zvyhodnenia cize na strane prijmu ma zrazaju lebo je asi pre nich asi vysoky ale nemozem si realne prijem znizit o tu nestastnu splatku hypoteky , na jednu hypoteku by mohol uz niekto dostat rozum a napravit tuto krivdu
A preco by si si mal znizovat danovy zaklad sukromnou hypotekou ? Ked si ja kupim dom bez hypoteky, tiez si mozem znizit ? A potrebujem byvat rovnako ako ty. Statky kupovane na sukromne ucely nie su na Slovensku danovo uznatelne celkovo, preco by zrovna hypoteka mala byt vynimkou ?
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa Glogol »

uhlikova_stopa napísal: Po 03 07, 2023 6:58 am
....kde na to zoberu
[/quote]
ze bankam - komu inemu.
miror napísal: Po 03 07, 2023 6:59 am A preco by si si mal znizovat danovy zaklad sukromnou hypotekou ? Ked si ja kupim dom bez hypoteky, tiez si mozem znizit ?
je to len ina ( podla mna ferovejsia - kedze nepriama) forma dotacie/bonifikacie. Aj clovek sporiaci si na dochodok v statom podporovanych produktoch je nejako zvyhodneny oproti samosporiacemu vo vlastnom produkte. Ale suhlasim ze idealna je ziadna bonifikacia. Peniaze je kam davat - ved nic verejnopravne poriadne nefunguje.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa JanH »

miror napísal: Po 03 07, 2023 6:59 am
Slovan_sk napísal: Pi 30 06, 2023 5:41 pm Mna najviac trapi to ze sa na mna stat pozera pomali ako na milionara , nezdanitelnu cast zaklady dane uz mam asi len polovicu, ale netrapi ich ze platim hypo skoro 500 eur ktore si neviem niak dostat do danoveho zvyhodnenia cize na strane prijmu ma zrazaju lebo je asi pre nich asi vysoky ale nemozem si realne prijem znizit o tu nestastnu splatku hypoteky , na jednu hypoteku by mohol uz niekto dostat rozum a napravit tuto krivdu
A preco by si si mal znizovat danovy zaklad sukromnou hypotekou ? Ked si ja kupim dom bez hypoteky, tiez si mozem znizit ? A potrebujem byvat rovnako ako ty. Statky kupovane na sukromne ucely nie su na Slovensku danovo uznatelne celkovo, preco by zrovna hypoteka mala byt vynimkou ?
Model znizovania danoveho zakladu sukromnou hypotekou funguje a je overeny model. Je zavedeny napr. v Rakusku. Nie je s tym vobec problem, vsetko sa odvija od prijmov. Preto nejaka bonifikacia a dotovanie zo strany statu+banky je populisticka cesta.
Len na zamyslenie ak by nieco take preslo. Banka je sukromny objekt a aby prezila musi generovat zisky. Co urobi banka ako prve so ziadatelmi s nizsou bonitou? Odpoved je jasna - neposkytne im hypoteku.
Je velmi usmevne, co su slovenski politici schopni vymysliet. Pritom vsetko je uz vymyslene a dokonca odskusane, kedze existuju staty, ktore su vo vela oblastiach pred nami.
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 33 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

No a teraz zase clanok ze uroky pojdu dole a dva dni dozadu ECB povedala ze nemoze este zastavit zvysovanie….tak ako teda? :) kazdy tyzdennina prognoza? :)

https://www.trend.sk/trend-archiv/pokle ... position=1
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

miror napísal: Po 03 07, 2023 6:59 am
Slovan_sk napísal: Pi 30 06, 2023 5:41 pm Mna najviac trapi to ze sa na mna stat pozera pomali ako na milionara , nezdanitelnu cast zaklady dane uz mam asi len polovicu, ale netrapi ich ze platim hypo skoro 500 eur ktore si neviem niak dostat do danoveho zvyhodnenia cize na strane prijmu ma zrazaju lebo je asi pre nich asi vysoky ale nemozem si realne prijem znizit o tu nestastnu splatku hypoteky , na jednu hypoteku by mohol uz niekto dostat rozum a napravit tuto krivdu

A preco by si si mal znizovat danovy zaklad sukromnou hypotekou ? Ked si ja kupim dom bez hypoteky, tiez si mozem znizit ? A potrebujem byvat rovnako ako ty. Statky kupovane na sukromne ucely nie su na Slovensku danovo uznatelne celkovo, preco by zrovna hypoteka mala byt vynimkou ?
Akoze preco ? Preto lebo nezdanitelnu cast zakladu dane mam skoro na 0 ale realne sa moj prijem znizuje o hypoteku ja nechcem nic ine, len aby sa na mna stat nepozeral ako na milionara ktorym nie som , ale aby pozeral aj na to ze mam aj realne vydavky kazdy mesiac a stale rovanke a nie na investicne byty , jednoduche pravidlo jedna hypo na dom , byt kde mas trvale bydlisko , neznizovat nezdanitelnu cast zakladu dane , tych dani aj tak zaplatim dost
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa Glogol »

JUGGLER napísal: St 05 07, 2023 11:10 pm
uhlikova_stopa napísal: St 05 07, 2023 7:22 pm Treba este brat aj do uvahy, ze ak byt stoji napriklad 130k a platis ho cez hypo, tak si ho nekupil za 130k ale za 130k + uroky, a to moze byt aj 230k
Zobrať americkú hypo na prijateľné splátky sa teda oplatí. Samozrejme najlepšie v období nízkych úrokových sadzieb.
su na SK vobec americke hypoteky v ponuke ? Je urok porovnatelny k klasickou hypo ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 33 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

TB ma americke napriklad
xell
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2023 10:34 am
Been thanked: 8 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa xell »

uhlikova_stopa napísal: St 05 07, 2023 7:22 pm
su na SK vobec americke hypoteky v ponuke ? Je urok porovnatelny k klasickou hypo ?
Americkú hypotéku som mal už okolo roku 2008 cez OTP ale úroky boli vyššie a mám pocit že výraznejšie.
Musel by som pohladať papiere k tomu ale po toľkých rokoch je to asi zbytočné.
Pavol Chmela
Active Member
Príspevky: 86
Dátum registrácie: So 15 10, 2022 2:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa Pavol Chmela »

Americkú hypotéku poskytujú takmer všetky naše banky. Vúb je unikát s LTV až do 90%. Jednu dobu boli základné podmienky takmer totožné s účelovou hypotékou, takže sa skoro neoplatilo riešiť dokladovanie účelu. ALE je lepšie mať účelovú hypo minimálne kvôli možnostiam refinancu. VUBka si pravdepodobne takto zamkla u seba dosť klientov....
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Hypotekarny poradca

Príspevok od používateľa Glogol »

Z 585 na 424 ci 474 …pri 100k ? Nie je to nejako malo ? Vsak sa tu spominali 3-4 nasobne narasty…… https://www.trend.sk/financie/bonifikac ... u-nastrahy
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"