FINSTECO A JEHO BUDÚCI ETHEREUM/POLYGON TOKEN

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
cryptofanusik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 29 10, 2023 12:15 pm

FINSTECO A JEHO BUDÚCI ETHEREUM/POLYGON TOKEN

Príspevok od používateľa cryptofanusik »

Zdravím Vás,
nedávno som natrafil na ponuku kúpy tokenov firmy FINSTECO, ktorá má stránku zadajte do googla toto slovo: finsteco
Podľa whois bodka com

bola doména zaregistrovaná 11-ho NOV 2021.
Na svojich stránkach FINSTECO v sekcii "o nás" tvrdia, že istá firma FINSYSTEMS LTD. bola založená už v roku 2016 a
poskytuje citujem: "firma sa venuje vytváraniu robustných a spoľahlivých systémov, ktoré uspokojujú potreby obchodníkov a investorov."
Keďže mám obavy o tom, že firma môže tieto údaje ľahko zmeniť na svojich webových stránkach, tak som nechal vytvoriť snapshot na waybackmachine.
Tu je link:

Na platforme linkedin tvrdia, že FIN SYSTEMS LTD zamestnáva 11 až 50 ľudí.
Tu je link:

Ďaľšia stránky, ktoré majú sú tieto:

Všetky ich uvádzané adresy sú virtuálne office adresy!
Kemp House, 160 City Road, London, EC1V 2NX, GB

128 City Road, London, United Kingdom, EC1V 2NX


A teraz to hlavné na ich webe tvrdia, že FIN SYSTEMS LTD bola založená v roku 2016 a že je to aktívna firma, ktorá poskytuje nejaké služby.
No podľa obchodného registra v UK sa veci majú úplne ináč, ako to hovoria oni.
firma FIN SYSTEMS LTD. bola zaregistrovaná 24-ho October 2022 tu je link:


Na mená majiteľov je napojená aj táto firma: FIN SYSTEMS TECH LTD. založená 1-ho OCT 2020


Na tom poslednom linku je webová stránka, obchodný register UK, kliknite na záložku FILING HISTORY a uvidíte to sami!
Total exemption full accounts made up to 31 October 2022
Total exemption full accounts made up to 31 October 2021
Je to niečo ako výkaz ziskov a strát, výkaz aktív a pasív.
Táto firma vykazuje položky o výške do 207 GBP - libier. Najprv som si myslel, že tieto položky sú v tisícoch alebo v stotisícoch. Ale nie
priatelia, ono to naozaj je iba 207 libier!

Ako môže firma, ktorá na linkedin uvádza na svojom profile, že má od 11 do 50 zamestnancov, a ktorá aktívne vyvíja produkty pre brokerov, mať
takýto finančný výkaz??? Pre boha v ktorej firme pracujú tí vývojári? Veď na finsteco, kde je uvedený progres vývoja produktov, takto FINSTECO
musí disponovať hotovou armádou vývojárov, dole nižšie vysvetlým prečo.

Všetky, adresy, ktoré uvádza finsteco sú VIRTUÁLNE OFFICE adresy! Ktoré si môžete kúpiť aj vy za pár stoviek libier ročne.

Áno existuje podobná firma v Nemecku , ale táto firma zamestnáva od 2 do 10-tich zamestnancov.

Na linkedin majú uvedených DVOCH ZAMESTNANCOV!
A vyvíjajú softvér, ale pre SAP klientov a navyše podľa nemeckého obchodného registra sa im nedávno zmenil úverový rating!

Ľudia v dnešnom svete nie je vôbec žiadny problém nájsť za pár desiatok tisíc EUR freelancerov-programátorov na voľnej nohe, ktorí vám spravia
pomocou voľne dostupných open source knižníc(len treba vedieť, kde hľadať) obchodnú platformu, ktorú potom môžete prezentovať ovečkám.


Jedna vec je vyvíjať obchodnú platformu a druhá vec, že vyvíjate aj kompletný backoffice, common reporting managment pre CRS - nahlasovanie transkakcií daňovým
úradom v jednotlivých jurisdikciách, matching engine pre spárovanie obchodov, social trading, scripting indikátorov, trh pre automatické obchodné systémy a indikátory,
manažment retailových klientov, API rozhranie pre vašu platformu, manažment B2B partnerov. Ľudia na takýto projekt by sa neodhodlal ani sám zakladateľ Oracle Corp!

Ľudia, vy keď chcete takéto niečo spraviť musíte mať stovky vývojárov! Prečo? Lebo jedna vec, že niečo si nakódujete na prezentáciu ovečkám A DRUHÁ VEC JE, ŽE ZA TAKÝTO
softvérový balíček MUSÍTE RUČIŤ kapitálom a poistením, pre prípad, že sa vám softvér "zasekne" a vy musíte ručiť za škody, ktoré vtedy vznikajú! Vy musíte ručiť za kód, ktorý
obhospodaruje obchody v miliónoch, v desiatkách miliónov EUR/USD/GBP atď....

Pýtam sa, v ktorej firme sú zamestnaní programátori a vývojári tochto kompletného softvérového produktu?
V tej firme, ktorá vznikla v roku 2020(výkaz 207 libier) alebo v tej firme, ktorá vznikla v roku 2022 a nemá žiadny finančný výkaz. Alebo v nemeckej firme
FINSYSTEMS gmbh, ktorá má na linkedin profile uvedených DVOCH ĹUDÍ! Alebo FINSTECO s.r.o., ktorý bol založený 6-ho Januára 2023, a ktorý na profesia
nemá transparentný inzerát na prácu vo firme - prijíma iba e-maily!
Toto je progres vývoja produktov FINSTECO

Prečo sa nedajú FINSTECO tokeny kúpiť pomocou SMART CONTRACTOV v sieti ETHEREUM/POLYGON? Overenie člena na FINSTECO robí automat, ktorý je na 100% oursourcovaný!
Môžete nakupovať iba ako overený člen a IBA SKRZ SEPA PLATBU! Prečo nemôžem uzatvoriť SMART CONTRACT, ako to robia oveľa kvalitnejšíe projekty?
Firma, ktorá vyvíja komplexný produkt storočia, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani najkrajší muž sveta Changpeng Zhao zakladateľ Binance, ktorý má po ruke stovky miniliónov USD a armádu vývojárov, tak táto
firma nedokáže ponúknuť transparentný predaj cez SMART CONTRAKTY skrz blockchain, hoci vám sľubujú práve ETHEREUM-Polygon tokeny.
Ja som zažil podvody so SEPA platbami, ktoré sa posielali na zberný účet v Belgicku a za 6 mesiacov zmizol aj finančný broker a aj SEPA platby.

Je to teda podvod??? Usúďte priatelia sami!

Tento príspevok som sa snažil napísať čo najobjektívnejšie.

Predtým, než sa zúčastníte akéhokoľvek ICO, tak urobte si svoj vlastný prieskum a buďte mimoriadne prísny na seba!

Ja milujem software development a milujem aj špekulácie na krypte a aj na FX, takže trošku, trošku do toho vidím.

Majte sa.

PS: Odkazy, URL a linky sú v prílohe - je to tento príspevok ale s linkami, nakoľko mi nastavenie tohoto fóra neumožňujú zadávať externé linky.
Prílohy
prispevok-ako-investovat.sk.zip
(3.7 KiB) 37 stiahnutia
cryptofanusik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 29 10, 2023 12:15 pm

FINSTECO A JEHO BUDÚCI ETHEREUM/POLYGON TOKEN

Príspevok od používateľa cryptofanusik »

Dodatok ku FINSTECO:

Celý tento príspevok vo forme súboru *.html aj s odkazmi nájdete v prílohe tohoto príspevku. Odkazy sú ako - target="_blank" - takže sa, automaticky otvárajú v nových TAB-och.
V súbore *.html je kompletný starý príspevok o FINSTECO spolu s týmto príspevkom.

Aby, som svoje tvrdenia ešte ďalej podložil, poďme trošku preskúmať skutočnú firmu, ktorá vytvára riešenia pre brokerov a má vlastnú platformu.
Poďme, hodiť reč o skutočných vývojároch cTrader-a o firme Spotware Systems, ktorá skutočne poskytuje služby na Cypre.
Táto firma bola fundovaná sumou 16 miliónov USD dňa 23-ho mája 2010, založená 26-ho februára 2010. Počet kôl fundácií podľa crunchbase bodka com
bol iba jeden. Podľa calculator bodka net 16M USD v 2010 je ekvivalentom 22.60M USD v roku 2023. Spotware vytvára podľa ich webu tieto produkty:

1.Ctrader - spotové obchodovanie FX

2.C-algo - skripting indikátorov a AOS

3.Ctrade Web a Mobile - to isté ako Ctrader

4.Cbroker - pre kompletný FX manažment



Pre Spotware Systems pracuje podľa linkedin bodka com 88 vývojárov/zamestnancov.

Ak, by ste dnes chceli urobiť to, čo hlása FINSTECO - oveľa komplexnejší produkt - tak by ste potrebovali minimálne to, čo
malo na začiatku Spotware Systems teda aspoň 22.60M USD a viac kvôli o mnoho väčšej komplexnosti ohlasovaných FINSTECO produktov
a vzhľadom opäť na väčšiu komplexnosť FINSTECO produktov, je nutné mať tak dobrú 100-vku/ skôr aspoň 130 špičkových vývojárov a minimálne niekoľko rokov času!

Odkazy pre Spotware Systems:

Inflačný kalkulátor:

Fundácia Spotware Systems na crunchbase bodka com:

Cyperský profil Spotware Systems na linkedin bodka com - 88 vývojárov/zamestnancov:

Koniec dodatku ku FINSTECO.

Otázky na zamyslenie sa ohľadne takzvaných ECN brokerov používajúcich Ctrader/MetaTrader - 4 a 5.

1. Ako je možné pri páke 1:30 s 200 EUR na FX účte zadať LIMIT objednávku na 50 lotov(5M EUR) na EURUSD do ľubovoľného smeru?

2. Prečo sa zadané objednávky LIMIT o veľkosti napríklad 5 lotov vykryté na 180% pri páke 1:30 sa NEOBJAVUJÚ v ORDER BOOK-U na cTrader/Metatrader 4(AOS)/Metatrader 5?

3. Prečo, keď sledujem ORDER BOOK v Ctrader-i, tak aj s voľným okom je možné odsledovať neustále sa opakujúce vzorce v ORDER BOOK-U?

4. Ako je možné vôbec dostať pri LIMIT objednávke sklz - či už negatívny - alebo pozitívny?

Pokiaľ na tieto 4 otázky neviete dať odpoveď - TAK SA NA OBCHODOVANIE/ŠPEKULOVANIE ÚPLNE VYKAŠLITE! - JE TO ÚPLNE TO ISTÉ, AKO BY STE SVOJE PENIAZE
SPLÁCHLI VO WC MISKE, A NA DRUHÝ DEŇ ČAKALI NA TIETO PENIAZE AJ S VÝNOSOM!
Prílohy
prispevok-ako-investova-FINSTECO.zip
(5.42 KiB) 17 stiahnutia
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: FINSTECO A JEHO BUDÚCI ETHEREUM/POLYGON TOKEN

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pekne spracovane a uvadzane aj so zdrojmi.
Na tomto fore ale ak by sa otvorila anketa ohladom crypto, tak tipujem ze vyse 80% z dlhodobejsich uzivatelov fora by nedalo ani par stovak EUR ani do najvacsich crypto burz typu Binance. A uz vobec nie do niecoho mensieho.
Minimalne 50% by v sucasnosti nevlozila do crypta ani cent. Pri tom, v akom stave sa predviedol crypto svet v rokoch 2010-2023.
Moj odhad.

Tak ale mas tu mozno 5% ludi, ktori sa o crypto-svet zaujimaju na tvojej urovni. Cize pre nich to co sa snazis povedat moze byt prinosne.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2845
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: FINSTECO A JEHO BUDÚCI ETHEREUM/POLYGON TOKEN

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ak vidis znaky podvodu, tak nie je dovod sa problemom zaoberat. Proste na to zabudni. Na svete mame plno inych prilezitosti.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
cryptofanusik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 29 10, 2023 12:15 pm

Odoveď pre komentujucih.

Príspevok od používateľa cryptofanusik »

Je super mať spätnú väzbu. Avšak od veteránov, je to priam pocta!

Odpoveď pre rokosak: Aj hej, len som mal trošku viac času, tak som sa podelil o svoje skúsenosti.

Odpoveď pre jaroslav80: Hmm, vlastne ono to je tak, ako píšeš. Ja viem o troch ľuďoch, ktorí sa do tohoto celého rozumejú oveľa viac než ja.
1. Jeden z nich drží bitcoiny asi od 2014, pred rokmi kúpil dom bez hypo, potom som ho pozdravil a pravil mu, super, len potom aj tú daň
od 19% do 25% a aj 14% do zdravotky nezabudni, lebo vieš už máme ten prekliaty CRS(CommonReportingSystem/Standars) systém a vidia všetko
aj v Banskej Bystrici na finančnom riaditeľstve - transakcie skrz FIAT určite, DEX a P2P asi nie.
2. Druhý z nich ťaží od 2013 a predal iba miminum, má mrte jednotiek BTC, ETH, ADA ... a kopu iných krypto pi***vín
3. Tretí z nich pred ESMA reguláciou FX vytiahol od FX brokerov len na bonusoch cez 500K EUR. By ste sa čudovali, aký je ten mocný Excel nápomocný pri manažmente stoviek FX účtov. Väčšina z tých FX brokerov
už dnes neexistuje.

Tak, všetci títo mi povedali, že Initial Coin/Token Offerings sú minimálne na 95% čisté podvody, a veru mali úplnú pravdu!

Problém je v ľuďoch. Nedávno v čakárni sa mi kamoš pochválil, že iný jeho kamoš zarobil 400 násobok na crypte. Hovorím mu kde? No na Binance alebo na niečom takom.
Počúvaj. Na binance je vedených teraz v októbri cez 500 krypto/token sr*čkocoinov. Na svete podľa forbes v júni 2023 je 26 000 verejne obchodovaných krypto/token coinov.
Ak, teda vyhodíme TOP 50 coinov/tokenov, lebo majú už veľkú trhovú kapitalizáciu a šance na 400 násobný zisk sú takmer nula.
Tak nám zostane len na Binance 450 coin/token mincí, či čo to je vlastne. A keď máš Risk Reward Ratio 1:400 a šancu, že to trafíš 1:450, tak to nie je žiadna výhra.
A to sa nebavíme o ďaľších 25 500 coin/token minco krypto neviem čoho, ktoré sa dajú nakúpiť cez kadejaké wallety a DEX-y. A on nechápal. Tak, som mu to vysvetlil ešte podrobnejšie.

Investuješ 450 EUR do 450 krypto/token mincí -- 1 EUR do každej mince/token neviem čoho. A jedna z mincí/token crypto neviem čoho, ti vystrelí o 400 násobok, a zvýšných 449 token/crypto/minco
neviem čoho, ti pôjde do mínusu plus poplatky(dobre tie sa dajú eliminovať z časti skrz bonusov), avšak trhový spread nie veľmi sa dá eliminovať, možno LIMIT-ky. Avšak ručne to nikdy nedáš, možno cez API s vlastným
softvérom... Takže sa to neoplatí, je to čistá lotéria.

Ľudia sa o zlé obchody nepodelia 99.9% a zvýšných 0.01% dokáže ovplyvniť kvantum ľudí, ktorí potom idú crypto, hoci aj z kreditiek s úrokom cez 25%, no problem, však 400 násobok bude nie???

Takže takto nejak, je to medzi ľuďmi a o ľuďoch, ktorí majú veľmi skreslené predstavy o špekuláciách.

Nedávno som videl Polnišovú na Hnojke(v SOS na STV1 bola úžasná), ale teraz, keď v aute repovala, že mám plán, mám plán a potom trápna VUB-ka, že maj aj ty svoj plán a buď pán.. Tak, som sa od smiechu váľal
na zemi, hovorím s vašimi investičnými fondami určite budem pán, ktorý mal ten svoj plán.. hej... Nie, nadarmo prezývali na Wall Street peniaze z dôchodkových/podielových fondov ako monkey money :-))) .. teraz to
už ani nevygooglite.. lebo monkey money už má iný etablovaný význam...

Ľudia zabudnite na banky a aj na ETF od Georga. Založte si napríklad v SAXO alebo v IB-čku - v Honk Kongu alebo v Singapúre investičný účet, raz za rok tam pošlite našetrených 12 x 50/75/100 EUR a šupnite to do ETF, ktoré
teraz nikto veľmi nechce... napríklad spoločnosti, ktoré by mohli napríklad ťažiť Thórium, lebo v Čine sa celkom chytajú, tie thóriové reaktory alebo možno vodík... tak ďalej.. a tak ďalej.. hej.. ako príklad.. len ako príklad

Aj Max Gunther v knihe Curyšské Axiomy tvrdí, že je často lepšie kúpiť to, o čo ostatní nejavia záujem - konkrétne číslo listu 119 českého prekladu. Mám aj anglickú knihu, ktorá je úžasná, avšak
je to skôr britská angličtina, takže aj ja som musel siahnuť po slovníku, ale aspoň som si riadne precvičil prstoklad.
finsteco
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 06 11, 2023 4:36 pm

Re: FINSTECO A JEHO BUDÚCI ETHEREUM/POLYGON TOKEN

Príspevok od používateľa finsteco »

Dobrý deň. Väčšina informácií, ktoré sa prezentujú vo vašom príspevku sú nepravdivé a skreslené. Sme jeden z mála solídnych fintech startupov na Slovensku, sú za tým roky práce, nepríde nám fér, že dôjde niekto kto sa skrýva za prezývkou a virtuálnou identitou a ide niečo hodnotiť bez potrebných znalostí a bez toho, aby si pozrel náš produkt a čo v skutočnosti robíme. Väčšinu vecí, ktoré sú popísané nižšie popisujeme úplne transparentne na našich webinároch, máme verejné AMA sessions kde sa všetky tieto otázky môžete opýtať. Toto je len veľmi zavádzajúci príspevok, plný nepravdivých údajov a vašich interpretácií, ktoré v konečnom dôsledku poškodzujú našu spoločnosť.
Zdravím Vás,
nedávno som natrafil na ponuku kúpy tokenov firmy FINSTECO, ktorá má stránku zadajte do googla toto slovo: Finsteco. Podľa whois bodka com bola doména zaregistrovaná 11-ho NOV 2021.
Na svojich stránkach FINSTECO v sekcii "o nás" tvrdia, že istá firma FINSYSTEMS LTD. bola založená už v roku 2016 a poskytuje citujem: "firma sa venuje vytváraniu robustných a spoľahlivých systémov, ktoré uspokojujú potreby obchodníkov a investorov." Keďže mám obavy o tom, že firma môže tieto údaje ľahko zmeniť na svojich webových stránkach, tak som nechal vytvoriť snapshot na waybackmachine.
Tu je link:
Nerozumieme ľuďom, ktorí niečo komentujú a fakt si o tom neprečítajú viac, a že na to niekedy nestačí klávesnica a google, ale je to dosť na to, aby rozprávali totálne hlúposti. Spoločnosť FinSystems sme založili ešte v roku 2016, nikto nehovorí, že spoločnosť musela byť založená na Slovensku, alebo v UK. Doklady o registrácii spoločnosti zverejňovať nebudeme ak chcete predložíme na súde. Nejak sa stále odvolávate na Spotware, tak sa pozrite koľko firiem majú oni. Nikto tu nejde nič meniť. Hlavná stránka spoločnosti FinSystems je www.fin.technology, vyhľadajte si kedy bola doméma zakúpená, zaregistrovaná, je tam jasne uvedený rok 2016, bolo to tesne po registrácii spoločnosti. Spoločnosť plánuje postupne uviesť 5 produktov, každý má vlastnú doménu. Finsteco je spoločnosť zriadená za účelom predaja nášho tokenu.
Na platforme linkedin tvrdia, že FIN SYSTEMS LTD zamestnáva 11 až 50 ľudí.
Tu je link:
Áno, na našom projekte doposiaľ pracovalo viac než 60 ľudí, nikdy sme netvrdili, že to bolo naraz, ak by ste si pozreli našu prezentáciu, materiály, všade je uvedené, že core team má ca. 15 ľudí.
Ďaľšia stránky, ktoré majú sú tieto:

Kód: Vybrať všetko

Naše stránky 
https://www.fin°technology/ (registrácia 2016-10-05)
https://www.fin°studio/ (registrácia 2018-05-01)
https://www.finsocially°com/ (registrácia 2021-03-26)
https://www.finalgo°trading/ (registrácia 2021-10-29)
https://www.finquants°ai/ (registrácia 2021-10-29)
https://www.findata°services/ (registrácia 2021-10-29)
https://www.finsteco°com/ (registrácia 2021-11-15)
Všetky ich uvádzané adresy sú virtuálne office adresy!
Kemp House, 160 City Road, London, EC1V 2NX, GB
128 City Road, London, United Kingdom, EC1V 2NX

Na mená majiteľov je napojená aj táto firma: FIN SYSTEMS TECH LTD. založená 1-ho OCT 2020
Na tom poslednom linku je webová stránka, obchodný register UK, kliknite na záložku FILING HISTORY a uvidíte to sami!
Total exemption full accounts made up to 31 October 2022
Total exemption full accounts made up to 31 October 2021
Je to niečo ako výkaz ziskov a strát, výkaz aktív a pasív.
Táto firma vykazuje položky o výške do 207 GBP - libier. Najprv som si myslel, že tieto položky sú v tisícoch alebo v stotisícoch. Ale nie priatelia, ono to naozaj je iba 207 libier!

Ako môže firma, ktorá na linkedin uvádza na svojom profile, že má od 11 do 50 zamestnancov, a ktorá aktívne vyvíja produkty pre brokerov, mať takýto finančný výkaz??? Pre boha v ktorej firme pracujú tí vývojári? Veď na finsteco, kde je uvedený progres vývoja produktov, takto FINSTECO musí disponovať hotovou armádou vývojárov, dole nižšie vysvetlým prečo. Všetky, adresy, ktoré uvádza finsteco sú VIRTUÁLNE OFFICE adresy! Ktoré si môžete kúpiť aj vy za pár stoviek libier ročne.
Prepáčte, ale to iba potvrdzuje, že vy ste nečítali nič o našom projekte a ani nerozumiete čo robíme. Produkty, ktoré vyvíjame iba zatiaľ vyvíjame a to od roku 2017. Je to tak zložitý a komplikovaný projekt. Tento vývoj však bol financovaný zo súkromných zdrojov a prebiehal pod inou firmou. Vo vývoji pokračujeme zo získaných prostriedkov a ten ďalej pokračuje pod Finsteco s.r.o. Produkt ešte nie je spustený oficiálne, nikto nikdy nepovedal, že dané služby už poskytujeme, tržby ešte nemáme, ste na veľkom omyle a čo rozprávate je veľmi zavádzajúce. Firma v Londýne je pripravená na to, aby sme po spustení FinStudia spustili office v Londýne. Nerozumiem o čom rozprávate, veď Finsteco je Finsteco s.r.o. a je to normálna firma zapísaná riadne v obchodnom registri.
Áno existuje podobná firma v Nemecku , ale táto firma zamestnáva od 2 do 10-tich zamestnancov. Na linkedin majú uvedených DVOCH ZAMESTNANCOV! A vyvíjajú softvér, ale pre SAP klientov a navyše podľa nemeckého obchodného registra sa im nedávno zmenil úverový rating!
S danou firmou nemáme nič spoločné. To čo sú toto za analýzy? Myslím, že budeme kontaktovať aj danú firmu v Nemecku.
Ľudia v dnešnom svete nie je vôbec žiadny problém nájsť za pár desiatok tisíc EUR freelancerov-programátorov na voľnej nohe, ktorí vám spravia pomocou voľne dostupných open source knižníc (len treba vedieť, kde hľadať) obchodnú platformu, ktorú potom môžete prezentovať ovečkám.
Vy sa v tejto problematike vôbec nevyznáte. Za pár desiatok tisíc eur freelancerov vám pomocou open source spravia obchodnú platformu, ktorú môžeme prezentovať ovečkám? Vy ste človeče mimo realitu. To by tá vaša platforma vyzerala. Vy nemáte predstavu o tom čo robíme a aký zložitý je vývoj tak komplikovaného riešenia. V každom prípade sme to 6 rokov financovali z vlastných zdrojov, je to všetko naše vlastné riešenie, žiadne open-source. Dokumentácia bude mať približne 400-500 strán, máme cez 45 modulov. Nehovorím o tom, že hrubým spôsobom dehonestujete ľudí, ktorí si o projekte načítali trocha viac.
Ľudia, vy keď chcete takéto niečo spraviť musíte mať stovky vývojárov! Prečo? Lebo jedna vec, že niečo si nakódujete na prezentáciu ovečkám A DRUHÁ VEC JE, ŽE ZA TAKÝTO softvérový balíček MUSÍTE RUČIŤ kapitálom a poistením, pre prípad, že sa vám softvér "zasekne" a vy musíte ručiť za škody, ktoré vtedy vznikajú! Vy musíte ručiť za kód, ktorý obhospodaruje obchody v miliónoch, v desiatkách miliónov EUR/USD/GBP atď....
Vy nás obviňujete, že si pripravujeme nejaké nepravdivé veci na prezentácie a klameme ľudí? My prezentujeme hotovú aplikáciu, ktorú ideme o chvíľu spúšťať. Je to software, ktorý plánujeme ponúkať inštitúciám. Čo sa týka druhej časti tak vy ste si asi nikdy nečítali disclaimery a zmluvy pri trading software.
Jedna vec je vyvíjať obchodnú platformu a druhá vec, že vyvíjate aj kompletný backoffice, common reporting managment pre CRS - nahlasovanie transkakcií daňovým úradom v jednotlivých jurisdikciách, matching engine pre spárovanie obchodov, social trading, scripting indikátorov, trh pre automatické obchodné systémy a indikátory,manažment retailových klientov, API rozhranie pre vašu platformu, manažment B2B partnerov. Ľudia na takýto projekt by sa neodhodlal ani sám zakladateľ Oracle Corp!
V súčasnosti pracujeme na dokončení a releasnutí obchodnej platformy FinStudio. Ďalšie komponenty ako je backoffice, trading engine - na tom sa robí tiež, nie všetky časti budú hotové pri releasnutí, to nikde netvrdíme. Ako píšeme všade a hovoríme vo všetkých našich prezentáciach, jednotlivé produkty budeme spúšťať v niekoľkomesačných časových odstupoch. Postupne pôjde Finsocially, FinAlgo, FinQuants a FinData. Common reporting management pre CRS robiť nebudeme, to sme nikdy nikde nehovorili. No vidíte a presne taký projekt robíme. Hlavný produkt je skoro hotový a ide čoskoro von.
Pýtam sa, v ktorej firme sú zamestnaní programátori a vývojári tochto kompletného softvérového produktu?
V tej firme, ktorá vznikla v roku 2020(výkaz 207 libier) alebo v tej firme, ktorá vznikla v roku 2022 a nemá žiadny finančný výkaz. Alebo v nemeckej firme FINSYSTEMS gmbh, ktorá má na linkedin profile uvedených DVOCH ĹUDÍ! Alebo FINSTECO s.r.o., ktorý bol založený 6-ho Januára 2023, a ktorý na profesia nemá transparentný inzerát na prácu vo firme - prijíma iba e-maily! Toto je progres vývoja produktov FINSTECO
Ešte raz, platformu sme vyvíjali z vlastných zdrojov cez inú firmu 6 rokov. Prístup k našim programátorom a vývoju žiaľ nie je možný. Nemyslite si, že najímame ľudí cez Profesiu, vy ste sa asi načisto pomiatli. Na Slovensku nie sú ľudia (česť výnimkám) so skúsenosťami aké požadujeme. Väčšinu tímu outsourcujeme a sú to ľudia z rôznych častí sveta. Z hľadiska vývoja, ktorý je financovaný z predaja tokenu tak ten ide cez Finsteco s.r.o takže je zachovaná plná transparentnosť a to je pane jediné čo vás môže zaujímať. Ako sme nakladali s našimi vlastnými zdrojmi, nehnevajte sa, ale do toho vás nič nie je, akurát si môžete pozrieť výsledok našej práce, za ktorým je 6 rokov vývoja, skoro hotový produkt, ktorý ideme skoro spúšťať. Nemyslite si, že všetky software startupy zverejňujú mená programátorov na stránke, majú zakázané zverejňovať si nás na LinkedIn.
Nenechajte sa zmiasť. Pozrite si ICO podvody na internete, ktoré mali oveľa lepší marketing ako má FINSTECO a ľuďom, ktorí im uverili zostali len oči pre plač. FINSTECO, chce aby sa predovšetkým do predpredaja zapojili slováci a češi, pretože zahraniční kapitál je oveľa ostrieľanejší a toto podľa mňa podvodné konanie, by odhalili, tak do 30-tich minút!
Viete kľudne si pozrite náš produkt. Produkt ide do sveta, nie je to len whitepaper, máme v rukách reálny produkt, ktorý bude určený primárne pre zahraničný trh. Nerozumiem o akom podvodnom konaní tu rozprávate. Keď sa vyznáte v tradingu, keď ste schopný posúdiť našu aplikáciu a čo robíme tak nemôžete rozprávať čo rozprávate. Máme skoro hotový produkt, prečo sa nikde nezmieňujete o našom produkte? Open source za pár desiatok tisíc eur. Má prísť MICA a plánujeme byť fully compliant, tak nech to radšej posúdia regulačné orgány keď to bude aktuálne a nie vy.
Prečo sa nedajú FINSTECO tokeny kúpiť pomocou SMART CONTRACTOV v sieti ETHEREUM/POLYGON? Overenie člena na FINSTECO robí automat, ktorý je na 100% oursourcovaný! Môžete nakupovať iba ako overený člen a IBA SKRZ SEPA PLATBU! Prečo nemôžem uzatvoriť SMART CONTRACT, ako to robia oveľa kvalitnejšíe projekty? Firma, ktorá vyvíja komplexný produkt storočia, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani najkrajší muž sveta Changpeng Zhao zakladateľ Binance, ktorý má po ruke stovky miniliónov USD a armádu vývojárov, tak táto firma nedokáže ponúknuť transparentný predaj cez SMART CONTRAKTY skrz blockchain, hoci vám sľubujú práve ETHEREUM-Polygon tokeny. Ja som zažil podvody so SEPA platbami, ktoré sa posielali na zberný účet v Belgicku a za 6 mesiacov zmizol aj finančný broker a aj SEPA platby.
Je to tak transparentné ako len môže byť. Na verifikáciu používame ten istý systém od spoločnosti SumSub, aký používa aj Binance, ktorú ospevujete. Nerozumiem o čom tu zas rozprávate. Keď si kupujete token tak neuzatvárate smart kontrakty, proste si kupujete token, ktorý samozrejme nejake smart kontrakty má zabudované v sebe. Token si kupujete na burze, priamo cez burzu. Asi vám ušlo, že toto je predpredaj, token ešte nie je zalistovaný na burze, nasledujeme rovnaké štandardy aké platia v celom krypto svete, načo tu hovoríte takéto veci keď tomu vôbec nerozumiete.
Aby, som svoje tvrdenia ešte ďalej podložil, poďme trošku preskúmať skutočnú firmu, ktorá vytvára riešenia pre brokerov a má vlastnú platformu. Poďme, hodiť reč o skutočných vývojároch cTrader-a o firme Spotware Systems, ktorá skutočne poskytuje služby na Cypre. Táto firma bola fundovaná sumou 16 miliónov USD dňa 23-ho mája 2010, založená 26-ho februára 2010. Počet kôl fundácií podľa crunchbase bodka com bol iba jeden. Podľa calculator bodka net 16M USD v 2010 je ekvivalentom 22.60M USD v roku 2023. Spotware vytvára podľa ich webu tieto produkty:

1.Ctrader - spotové obchodovanie FX
2.C-algo - skripting indikátorov a AOS
3.Ctrade Web a Mobile - to isté ako Ctrader
4.Cbroker - pre kompletný FX manažment

Pre Spotware Systems pracuje podľa linkedin bodka com 88 vývojárov/zamestnancov.
Ak, by ste dnes chceli urobiť to, čo hlása FINSTECO - oveľa komplexnejší produkt - tak by ste potrebovali minimálne to, čo malo na začiatku Spotware Systems teda aspoň 22.60M USD a viac kvôli o mnoho väčšej komplexnosti ohlasovaných FINSTECO produktov a vzhľadom opäť na väčšiu komplexnosť FINSTECO produktov, je nutné mať tak dobrú 100-vku/ skôr aspoň 130 špičkových vývojárov a minimálne niekoľko rokov času!
Pane vy absolútne neviete o čom rozprávate. Vy ani netušíte ako začínal Spotware. Tiež začínali s menším tímom avšak na rozdiel od nás, Spotware použil commercial open source platformu Modulus a porušili zmluvu a v podstate nejaké veci ukradli, pamätám si to som na trhu cez 20 rokov, cTrader predstavovali na konferencii v roku 2013 tuším, bol som tam. Poznám majiteľa Modulusu a súd s Modulusom prehrali -

Kód: Vybrať všetko

https://www.businesswire°com/news/home/20130819005854/en/Modulus-Successful-with-DMCA-Take-down-Against-cTraderSpotware 
Vy neviete posúdiť ani Spotware, ani náš produkt, len cez nejaké laické porovnávania, ale nerozumiete sa hĺbkovo technológiam, ani z vlaku ste nevideli náš produkt. My sme startup, nikto z nás neporovnáva CT a MT s Finstudiom avšak z hľadiska funkcionality a kvality riešenia samotného obchodovania sme ďaleko pred týmito platformami, nestavajte CT ako nejaký etalón kvality. Sme stále startup.
Otázky na zamyslenie sa ohľadne takzvaných ECN brokerov používajúcich Ctrader/MetaTrader - 4 a 5.

1. Ako je možné pri páke 1:30 s 200 EUR na FX účte zadať LIMIT objednávku na 50 lotov(5M EUR) na EURUSD do ľubovoľného smeru?
2. Prečo sa zadané objednávky LIMIT o veľkosti napríklad 5 lotov vykryté na 180% pri páke 1:30 sa NEOBJAVUJÚ v ORDER BOOK-U na cTrader/Metatrader 4(AOS)/Metatrader 5?
3. Prečo, keď sledujem ORDER BOOK v Ctrader-i, tak aj s voľným okom je možné odsledovať neustále sa opakujúce vzorce v ORDER BOOK-U?
4. Ako je možné vôbec dostať pri LIMIT objednávke sklz - či už negatívny - alebo pozitívny?

Pokiaľ na tieto 4 otázky neviete dať odpoveď - TAK SA NA OBCHODOVANIE/ŠPEKULOVANIE ÚPLNE VYKAŠLITE! - JE TO ÚPLNE TO ISTÉ, AKO BY STE SVOJE PENIAZE
SPLÁCHLI VO WC MISKE, A NA DRUHÝ DEŇ ČAKALI NA TIETO PENIAZE AJ S VÝNOSOM!
Čo má toto spoločné s Finstecom? Akurát jedno, že ste popísali nevýhody MT a CT. A pri našom FinStudio tieto všetky veci vieme riešiť, ale nikdy sa nevyhnete brokerom a pochybným praktikám, teraz už naozaj miešate. Načo sa do nás navážate keď náš produkt vôbec nepoznáte? Kto má čas na tieto pochybné reči?

Koniec dodatku ku FINSTECO.
Je mi nesmierne, ľúto že slovenský zbedačený národ takto sofistikovane okrádajú podvodníci, ktorí sa spoľiehajú na neznalosť obchodnej angličtiny a nemčiny u Slovákov a našich bratov západne od nás.
Je to teda podvod??? Usúďte priatelia sami!
Takže vy nás nazývate podvodníkmi?

(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebo
d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.
(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.
Tento príspevok som sa snažil napísať čo najobjektívnejšie, avšak musím priznať otvára sa mi "nôž vo vrecku", keď vidím tie ich vysmiate ksichty na prezentáciách pre ovečky.
Predtým, než sa zúčastníte akéhokoľvek ICO, tak urobte si svoj vlastný prieskum a buďte mimoriadne prísny na seba!
Ja milujem software development a milujem aj špekulácie na krypte a aj na FX, takže trošku, trošku do toho vidím.
Vy ste boli na našich prezentáciách? Nezdá sa mi lebo potom, by neboli takéto prízemné reči nakoľko väčšinu týchto vecí vysvetľujeme. Nemôžete o niekom písať takéto články bez toho, aby ste si prečítali viac informácií, informovali sa u nás skôr než začnete zverejňovať takého nepodložené dohady, vaše názory, polopravdy a nepravdivé údaje spájané s tak závažným slovom ako je podvod. Ak ste boli a nespýtali ste sa tak je to len váš problém, na konci každej prezentácie dávame priestor pre otázky. Takisto robíme AMA Sessions kde odpovedáme na všetko verejne. Vy do týchto vecí vidíte fakt len trošku. Ak by ste tým veciami rozumeli tak by ste dokázali reálnejšie zhodnotiť čo robíme. Na prezentáciu by ste sa neodvážili prísť, alebo priamo do očí sa nás tieto veci opýtať tak dôjdite aspoň na webinár.

Ďalšie veci, ktoré tam píšete, neviem čo to má spoločné s nami, vaše analýzy nás úprimne nezaujímajú.
Hovorím si, majú super stránku, opäť obchodný softvér(aká náhoda ;-) - kde sa asi tak inšpirovali vo FINSTECO) tentoraz pre zmenu rovno s AI(so zabudovanou umelou inteligenciou) - to bude predsa pecka, nie?
Dokonca renq bodka io vydalo svoje tokeny! A dokonca niektorí šťastlivci zarobili aj 20%! Ale prečo, je to potom podvod? Veď, tokeny boli uvoľnené! Áno boli vydané, len ten softvérový mega projekt sa nejak zasekol! Ľudia sa začali ozývať na Telegrame a títo ľudia boli správcom telegramového kanála umlčaní a namiesto toho, príspevky sú generované botmi - softvérový program generujúci príspevky. Takže načo sú tieto tokeny, keď nemajú žiadnú vnútornú hodnotu bez skutočného softvérového produktu, ktorý by bol dotiahnutí dokonca. Práve pre toto - som to označil ako ultrasofistikovaný podvod.
Na margo tohto, my produkt releasujeme čoskoro. Je tu reálna aplikácia, ktorú si môžete pozrieť. Pozývame vás na náš reálny event, alebo na AMA Sessions, ktoré sú verejné. Pozývame vás na face to face meeting s našim founderom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"