Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@All:

Pridal som na fórum 2 nových moderátorov. Joki a JanH.

Dôvod:
Joki napísal: St 13 09, 2023 9:42 am Záleží mi aj na fóre, aby tu bola primeraná diskusia a nie plno bulgarizmov a nadávak.
Už dlhodobo sledujem, že im ide presne o toto. Tým nevravím, že iným ľuďom nie. Každopádne obaja sú podľa mojich skúseností aj ľudskí, nekonfliktní a technickí, čo sa na takú "rolu" vyslovene hodí. Jana poznám navyše osobne. Jokiho síce osobne nie, ale v jeho prípade to vôbec ani nepotrebujem a maximálne mu dôverujem, jeho doterajšie účinkovanie tu na fóre mi úplne stačí.

Pridal som ich bez komunikácie tejto veci s nimi. Buď využijú rozšírené nástroje, ktoré im to umožňuje, alebo nevyužijú. Je to iba na nich :)

Vďaka páni za Vaše doterajšie účinkovanie tu + za pomoc s fórom. :potlesk: :pivko: Veľmi si to cením.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Každý z doterajších moderátorov má u mňa úprimnú vďaku a poklonu. :uctievanie:

Tilbur mi najviac pomohol v časoch, keď tu vznikol flame. Jeho prístup k celej veci ma naučil dovtedy nepoznané možnosti, ktoré moderátor/admin má.

Andre mi zas pomohol ako jediný s technickými vecami v administrátorskom rozhraní + s doladením fóra a niektorými programátorskými zásahmi, bez ktorých by toto fórum dnes nebolo také ako je. Mimochodom iba vďaka jeho zásahu je dnes politika aj v režime (subfóre), ktoré sa nezobrazuje na homepage a v rýchlych odkazoch, čo nám veľmi pomáha ;)

A nesmiem samozrejme zabudnúť na toho moderátora (v podstate skôr admina), ktorý tu celé roky robil najviac roboty. Na Jugglera. A tým nemyslím 100vky, 1000ce jeho príspevkov a rád v otázke investovania. Vy to síce nevidíte, ale ja v administratívnom rozhraní áno. Vidím koľko technických krokov/úkonov robí takmer denne pre toto fórum celé tie roky. A úprimne som sám prekvapený, ako dokázal iba s funkciami moderátora udržať celé toto fórum v jeho najťažších časoch.

Takže úprimná vďaka páni samozrejme aj Vám :potlesk: :beer:
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa JanH »

Dik @Tomas.
Z mojej strany sa nic nemeni. Som otvoreny vsetkym nazorom, cervenou ciarou su len pravidla fora. Kedze sa tu vcera sirili rozne grafiky a odkazy, dal by som do pozornosti jeden clanok. V dnesnej dobe dezinformacii velmi dolezita ochrana pred temnymi silami:
https://uniba.sk/detail-aktuality/back_ ... nformacii/
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Výborný link, to s tými obrázkami som ani nevedel, zase čosi nové a využiteľné, vďaka :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

tomáš virdzek napísal: St 13 09, 2023 1:57 pm @All:

Pridal som na fórum 2 nových moderátorov. Joki a JanH.
Nazorovo som s nimi uplne na opacnom konci, ale ak pani budu dohliadat na zredukovanie pripadov, kedy sa zachadza do prilisnej hrubosti, nemam nic proti tomu.
A hlavne ze ste ochotni to robit. Drzim teda palce.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

jaroslav80 napísal: St 13 09, 2023 3:52 pm
tomáš virdzek napísal: St 13 09, 2023 1:57 pm @All:

Pridal som na fórum 2 nových moderátorov. Joki a JanH.
Nazorovo som s nimi uplne na opacnom konci, ale ak pani budu dohliadat na zredukovanie pripadov, kedy sa zachadza do prilisnej hrubosti, nemam nic proti tomu.
A hlavne ze ste ochotni to robit. Drzim teda palce.
Jaroslav: vyberal som ich s plným vedomím toho, že ste názorovo z iného cesta. :)

Ako som však už písal, sú obaja nekonfliktní a podľa mojich skúseností skôr technické typy človeka = nevnášajú do debát žiadne zbytočné emócie a vášne. Diskutujú, nehejtujú a sú tolerantní aj k celkom opačným názorom. To u mňa boduje veľmi.

Dík :pivko:
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Joki »

Ďakujem Tomáš :) a all.

Poprosím ťa v skratke mi napísať, čo bude mojou náplňou, aby som si to ujasnil?

Moja hlavná práca nie je na PC a nie som ani trader tak nie vždy budem k dispozicii online.

Tak len polovičný úväzok :D :D :D
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Joki napísal: St 13 09, 2023 4:50 pm Ďakujem Tomáš :) a all.

Poprosím ťa v skratke mi napísať, čo bude mojou náplňou, aby som si to ujasnil?

Moja hlavná práca nie je na PC a nie som ani trader tak nie vždy budem k dispozicii online.

Tak len polovičný úväzok :D :D :D
Joki: Toto nemá byť v žiadnom prípade trest ani dobrovoľná práca nasilu :lol: Nikto od Teba nič nevyžaduje, ale tým, že tu chodíš dosť často, tak keď si niečo všimneš, vieš to pokiaľ sa Ti dá a chce/to nikto nerieši, to vyriešiť. Čím nás je takýchto viac, tým lepšie, menej je potom toho na nás s Jugglerom / nemusíme si všetko všimnúť atď. :)

Napr. si zober, že niekde uvidíš vulgarizmus, ktorý ale nie je použitý len tak zo srandy, ale je napísaný v jasnom útočnom kontexte. Vieš vstúpiť do príspevku a rovno ho zmazať, poprípade upozorniť ešte aj diskutujúceho na to.

Je tu x funkcionalít, ktoré Ti tu vďaka tomu moderátorstvu pribudli, všetko si to viem s Tebou prejsť, aby si tomu rozumel. V zásade sa nepúšťaj len do takých vecí, ktoré nemáš odskúšané/ im nerozumieš. To časom všetko zistíš, ako sa napr. presúvajú celé vlákna, príspevky atď. Keď s tým ale nemáš skúsenosť, môže sa Ti stať (ako aj mne v začiatkoch), že to pokazíš a potom stráviš hodiny nad tým, kde Ti vlastne prenieslo/zmizli príspevky :lol:

To všetko Ti vysvetlím postupne. :pivko:

Každá aj malá pomoc proste pomôže. Aj maličkosť :)

PS: začne Ti tu ukazovať aj sťažnosti, pokiaľ vzniknú. Môžeš ich vyriešiť podľa toho, ako sa rozhodneš, t.j. vyhodnotíš ich opodstatnenosť/neopodstatnenosť. V zásade sa v tomto smere od nás očakáva férovosť. Pokiaľ sa Ti niečo také ukáže a nevieš, čo s tým, nechaj to proste tak, všimne si to a porieši iný moderátor.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

A ešte som zabudol na veľmi dôležitú vec. SPAM.

Napriek tomu, že nám už dal pokoj, čo nás s Andrem stálo kopu roboty a úsilia, ešte stále si tu nájde cestu sem tam. Spam vieš zmazať celý príspevok a dať tomu spamerovi "ban". Pokiaľ tak urobíš, prosím daj mi krátkou súkromnou správou vedieť ten NICK. Ja si ho v administračnom rozhraní vyhľadám, zabanujem IP odkiaľ prišiel (on sa totiž vie opakovať z tej istej IP len pod inými nickmi) a vymažem ho z databázy natvrdo.

Takýto systém čistenia SPAMU teda ten najprecíznejší a najtvrdší, sa ukazuje ako fakt efektívny. Už nás tu otravuje minimálne, nie ako kedysi, keď tu zahlcoval fórum denne :roll:
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Joki »

Najskôr som zareagoval, źe prijímem ponuku od Tomáša na moderátora, no po sebareflexii som prišiel k záveru, źe sa na moderátora nehodím.

Na fóre je ďaleko viac skúsenejšich a starších diskutérov s prirodzeným rešpektom.

Urobil som unáhlený krok a radśej sa vrátim z kratšej cesty.
Stále ale platí, že mi na fóre záleží :)

Tomáš, prepáč.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Joki nemáš sa za čo ospravedlňovať vôbec :)

Ja som to spravil bez predchádzajúcej komunikácie s Tebou, čiže buď to využiješ, alebo nevyužiješ.

Čiže nič sa nedeje :beer:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Airmike »

dufam ze budu mat dvaja admini pevne nervy. lebo ked si clovek klikne na hlavnu page a rozklikne si politiku (aj ked z hladiska ekonomiky)
tak sa citi ako na dezinfo webe najvyssieho ranku.

Vychvalovat zahranicnu politiku bieloruska a madarska, a kydat na prezidentku. to je totaalny grc.
najlepsie na tom je, ze ludia, ktori tieto nezmysli siria, si myslia ze niecim prispievaju. a ze ty s nimi diskutujes :)

@tomasvirdzeek

vybral si si nerovny boj. vytvaras priestor, investujes realne peniaze a energiu, a frustrovani a ludia , ktori realne nemaju co robit ti forum rozkladaju toxickymi prispevkami. a budu to robit nadalej pokym nebudes svoj priestor chranit. to je to najzufalejsie zo vsetkeho. pretoze cas ktory investuju oni do pisania toxickeho kontentu je lacny, naproti tomu cas vynalozeny na hodnotny content je extremne drahy. je to nerovny boj. toxickych prispevkov bude vzdy pribudat nepomerne viac ako dobreho obsahu. je to boj z veternymi mlynmi. drzim palce
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa JanH »

Airmike napísal: Po 18 09, 2023 3:46 am dufam ze budu mat dvaja admini pevne nervy. lebo ked si clovek klikne na hlavnu page a rozklikne si politiku (aj ked z hladiska ekonomiky)
tak sa citi ako na dezinfo webe najvyssieho ranku.

Vychvalovat zahranicnu politiku bieloruska a madarska, a kydat na prezidentku. to je totaalny grc.
najlepsie na tom je, ze ludia, ktori tieto nezmysli siria, si myslia ze niecim prispievaju. a ze ty s nimi diskutujes :)

@tomasvirdzeek

vybral si si nerovny boj. vytvaras priestor, investujes realne peniaze a energiu, a frustrovani a ludia , ktori realne nemaju co robit ti forum rozkladaju toxickymi prispevkami. a budu to robit nadalej pokym nebudes svoj priestor chranit. to je to najzufalejsie zo vsetkeho. pretoze cas ktory investuju oni do pisania toxickeho kontentu je lacny, naproti tomu cas vynalozeny na hodnotny content je extremne drahy. je to nerovny boj. toxickych prispevkov bude vzdy pribudat nepomerne viac ako dobreho obsahu. je to boj z veternymi mlynmi. drzim palce
Na margo tej zahranicnej politiky. Krajiny, kde sa citia slovaci najlepsie. Prekvapuje to niekoho?
slovaci v zahranici.jpg
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa JanH »

george1 napísal: Po 18 09, 2023 9:15 am JanH - chcem ťa poprosiť (ak je to možné) a prehodnotenie tvojho rozhodnutia. Jednoznačne by si bol dobrý moderátor. Tvoje príspevky aj štýl písania rozhodne o tom svedčia.
@George - splietol si si Joki-ho a mna. By the way, aby to bolo jasne. Moderovanie obnasa na 99% mazanie SPAM-u a omylom odoslanych postov. (Zatial som vykonal 3 taketo akcie).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal: Po 18 09, 2023 3:46 am dufam ze budu mat dvaja admini pevne nervy. lebo ked si clovek klikne na hlavnu page a rozklikne si politiku (aj ked z hladiska ekonomiky)
tak sa citi ako na dezinfo webe najvyssieho ranku.

Vychvalovat zahranicnu politiku bieloruska a madarska, a kydat na prezidentku. to je totaalny grc.
najlepsie na tom je, ze ludia, ktori tieto nezmysli siria, si myslia ze niecim prispievaju. a ze ty s nimi diskutujes :)
@ Airmike : prosím, zamysli sa nad svojím ,príspevkom. . Nerieši nič, len vyvoláva flejm a nenávisť

Nezachytil som žiadne dezinfo, ani vychvalovanie politiky Bieloruska. Nestíhame ale čítať všetko, ani to nie je naša povinnosť.
Oprava dezinformácie: Tomáš pridal 2 moderátorov, nie adminov

Práca moderátora je dobrovoľná a mala by sa týkať dodržiavania témy vlákna a podmienok fóra.
Názory ľudí si netreba pliesť z dezinformáciami. Ak sa dezinformácie objavia, vyjadrite sa prosím konkrétne, alebo nahláste príspevok.

Toto je diskusné fórum, kde si ctíme slobodu slova, slobodu názoru. Kritizovať akúkolvek verejne činnú osobu a politikov nemôžeme automaticky považovať za ,,kydanie,,. To by sa nedali čítať nijaké média, ani pozerať TV debaty. A nemohli by sme mať vulgárnych predsedov vlády.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JanH napísal: Po 18 09, 2023 8:34 am Na margo tej zahranicnej politiky. Krajiny, kde sa citia slovaci najlepsie. Prekvapuje to niekoho?
slovaci v zahranici.jpg
V 20.-30. rokov minuleho storocia sa do Argentiny a USA zo Slovenska vystahovali desattisice Slovakov. Ak potomkov tychto ludi po 100 rokoch stale pokladas za Slovakov, potom by tvoja tabulka sedela. I ked ti "Slovaci" po genetickej stranke maju uz len povedzme 1/8 genov od slovenskych predkov.

Napriklad vo Francuzku mas stotisice ludi, ktori geneticky maju Marocanov alebo Alzircanov predkov. Ale do formulara ti napisu, ze on je Francuz.

Cize pri scitani ludu kopa ludi do formularov pise hluposti.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jaroslav: zváž prosím ťa kontraverzné vyjadrenia týkajúce sa politiky Zelenského. A ked už máš potrebu rozvíjať takéto podružné filozofie, máš k tomu iné vlákna. Uvedom si prosím, že kontroverzné príspevky tohto typu rozvadili fórum a boli na hrane so zákonom. Vymazávam ti celý príspevok ako nevhodný.

george1 napísal: Po 18 09, 2023 11:45 am Juggler, Bielorusko spomínal diskutujúci, v kontexte vychvalovania politiky Bieloruska nad Ukrajinou. Zhadzovanie prezidentky som taktiež zachytil.
Ak je to vo vlákne Volby s pohladu ekonomika - treba nahlásiť. Dvaja moderátori teraz nechodia na stránku, ostali sme len ja a Tomáš.
Joki a janH sa musia naučiť presúvať príspevky a hasiť požiare...čo mne trvalo dlho. Mne tiež pridelili funkciu moderátora bez opýtania.
Robím to dobrovolne. Všetci to robíme dobrovolne - živíme sa niečím iným, máme rodiny, iné povinnosti. Je to charita.

Zhadzovanie akéhokolvek politika, pokiaľ ide o kritiku a názor, to musíme tolerovať. Ináč by sme museli vymazávať aj zhadzovanie Fica.
Najväčší zhadzovači sú predsa bývalí predsedovia vlád - Fico a Matovič. Taká je politika. Buďme radi, že tu sú ľudia relatívne slušní.

Ja nemám problém s nijakýmu názormi pokiaľ sú slušné. Cenzúru, nenávisť a útočenie na ľudí za iné názory som zažil v socializme.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V roku 2023 mi vymazali diskusny prispevok kritizujuci zahranicnu politiku prezidenta Zelenskeho :) .
Ake prekvapive.

V roku 1985 by mi zrejme vymazali prispevok kritizujuci zahranicnu politiku Gustava Husaka.
A v 2023 by mi prispevok kritizujuci zahranicnu politiku prezidenta Lukasenka asi nevymazali.
Skusim si to dat nejako dohromady. Aby sa forum nerozhadalo.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal: Po 18 09, 2023 11:06 am
Airmike napísal: Po 18 09, 2023 3:46 am dufam ze budu mat dvaja admini pevne nervy. lebo ked si clovek klikne na hlavnu page a rozklikne si politiku (aj ked z hladiska ekonomiky)
tak sa citi ako na dezinfo webe najvyssieho ranku.

Vychvalovat zahranicnu politiku bieloruska a madarska, a kydat na prezidentku. to je totaalny grc.
najlepsie na tom je, ze ludia, ktori tieto nezmysli siria, si myslia ze niecim prispievaju. a ze ty s nimi diskutujes :)
@ Airmike : prosím, zamysli sa nad svojím ,príspevkom. . Nerieši nič, len vyvoláva flejm a nenávisť

Nezachytil som žiadne dezinfo, ani vychvalovanie politiky Bieloruska. Nestíhame ale čítať všetko, ani to nie je naša povinnosť.
Oprava dezinformácie: Tomáš pridal 2 moderátorov, nie adminov

Práca moderátora je dobrovoľná a mala by sa týkať dodržiavania témy vlákna a podmienok fóra.
Názory ľudí si netreba pliesť z dezinformáciami. Ak sa dezinformácie objavia, vyjadrite sa prosím konkrétne, alebo nahláste príspevok.

Toto je diskusné fórum, kde si ctíme slobodu slova, slobodu názoru. Kritizovať akúkolvek verejne činnú osobu a politikov nemôžeme automaticky považovať za ,,kydanie,,. To by sa nedali čítať nijaké média, ani pozerať TV debaty. A nemohli by sme mať vulgárnych predsedov vlády.
ja som vo svojich nazoroch konzistentny.
par individui tu siri klamstva a dezimformacie a preto, ze s nimi suhlasis, nechavas to roky tak.
nemienim stracat cas vysvetlovanim a diskutovanim niecoho, co kazdy vidi
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zasmial som sa nad jednym prispevkom citatela dennika New York Times. Pisal, ze druhe najcastejsie slovo zneuzivane na dezinformaciu je "sloboda". A na prvom mieste je podla neho ... investicia.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Glogol »

Rokosák napísal: Ut 19 09, 2023 1:12 am Zasmial som sa nad jednym prispevkom citatela dennika New York Times. Pisal, ze druhe najcastejsie slovo zneuzivane na dezinformaciu je "sloboda". A na prvom mieste je podla neho ... investicia.
asi v us, na SK to je "socialna demokracia" a "pomoc ludom".
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal: Po 18 09, 2023 10:08 pm ja som vo svojich nazoroch konzistentny.
To sú aj náckovia, komunisti, extrémisti, diktátori 😊
Airmike napísal: Po 18 09, 2023 10:08 pm par individui tu siri klamstva a dezimformacie
Bez konkrétnosti sú to z tvojej strany len prázdne frázy a krivé obviňovanie.
Klamstvá a dezinfo predsa treba vyvrátiť, nie? To by mal vedieť každý uvedomelý občan..
Airmike napísal: Po 18 09, 2023 10:08 pm ...preto, ze s nimi suhlasis, nechavas to roky tak.
Názorová jednota neexistuje. Teda existuje len v hlavách tých, čo si uzurpujú patent na pravdu. V minulosti to boli napr. komunisti.

Každý kto mal iný názor bol triedny nepriateľ. Nie si náhodou konzistentný z názormi niektorých, ktorí v minulosti verne slúžili režimu?
Pametám sa, že si nám nejakého spomínal ako svoj vzor... Ale nebudem to rozvíjať. To by som ,,kydal,, a to vôbec nechcem. Každý nech si žije svoj život.
Airmike napísal: Po 18 09, 2023 10:08 pm ...preto, ze s nimi suhlasis, nechavas to roky tak.
Ak tvoja predstava je cenzúrovať názory a vymazávať príspevky, tak máš pravdu – nechávam.
Rôznorodosť názorov, názorovú nejednotnosť, rešpekt k názorom iných , slobodu vyjadriť názor - to považujem za základ demokracie a základné ľudské právo + slobodu. Ako vraví Šimečka st. – vyznávam hodnoty Západu.
Airmike napísal: Po 18 09, 2023 10:08 pm nemienim stracat cas vysvetlovanim a diskutovanim niecoho, co kazdy vidi
Nestrácaj Mike. Musel by si priniesť prínosný obsah, a to vyžaduje čas a námahu.
Najlepšie je prijímať, nič neodovzdávať a sem-tam si prísť ,,grcnúť,, nad tým s čím nesúhlasíš. Easy. :)

P.S. Ešte k téme tohto vlákna: ja som obyčajný diskutér, ktorému boli kedysi pridelené moderátorské práva.
Nikto sa ma na nič nepýtal, len mi to oznámili. Takže je na majiteľoch tohto fóra, aby ma kedykoľvek zrušili, keď sa im moja práca nepáči.

Ja sa snažím moderovať toto fórum čo najlepšie - podľa môjho vedomia a svedomia.
Rovnako sa snažím prispievať tak, aby boli moje príspevky prínosné.
Už len z toho titulu by mal každý kritik najprv prehodnotiť svoj prínos, až potom poučovať iných.

Môj názor.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Airmike »

moja predstava nie je cenzurovat nazory. moja predstava je na odbornom fore sa venovat odbornym temam.

cele toto forum stratilo relevanciu. pred rokmi , kedy sa prestalo snazit prekonat benchmark priemernosti.
takze ano, grcnem si ked vidim , akym obsahom sa tu za tie roky forum zasralo.
politika , politika a politika, a obcas nejake investicne dogmy, 100x vyvratene. a potom hate z bezpecia tohto fora.
zasiteho tam, kde nikto nie je. :)

takto to vidim ja.

a ano, budem kritizovat. mam na to pravo. na toto forum som doniesol tony obsahu. odborneho a nie sracky a politiku.
mozes sa pokojne tvarit , ze si robil to iste, ale politiku ste si sem dovliekli sami, pretoze ste sa nemali s kym porozpravat a mysleli ste si ze to sem patri.
a nie niesi nestranny, ked si tu s chlapcami notujete a kydate na slovensko. pod ruskom slobody slova.

a pisem to hlavne preto, lebo sem chodia aj decka, a mlady ludia. ktori netusia, kto ma realne skusenosti a kto sa len na fore vykecava.
a s blbostami co sa tu vo vacsine docitaju, si vezmu este aj starecky dementnu prorusku propagandu.

moj nazor. preber si to ako chces.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Airmike, pred rokmi si obcas priniesol hodnotny technicky a ekonomicky obsah. Ten obsah si hocikto z registrovanych lahko vyhlada systemom "zobrazit prispevky uzivatela". Pripadne by sa tvoje najhodnotnejsie technicke prispevky mohli nakopirovat aj do jedneho vlakna; niektore som cital aj viac krat a aj s odstupom casu. Ked som potreboval pochopit.

Forum si nekupil. Kym to tu vlastnil Peter Cmorej, jedine moderovanie tu robil myslim iba Juggler a Tilbur vo forme vymazavania zaplavy SPAM botov aby forum aspon prezilo.
Ked to prevzal Tomas Virdzek so spolumajitelmi, mohol si si vsimnut, ze ak nas na mesiace odpratal do neviditelnej sekcie, ze sme mu nerobili naprieky a do verejnych tem neliezli. Maximalne tak raz za cas nieco v teme Cina, Ropa ... kde ludia hladajuci specificky investicny obsah alebo know-how asi tazko zabludia.

Nazory a politika su v sucasnosti vydelene do zopar vlakien, KEDZE TO SPRAVCA TAK DOVOLIL.

Ja som uz pred rokmi navrhoval, aby tu nebola sekcia typu "politika a nazory", ale aby tu boli dve podsekcie:
-dementna proruska propaganda
-dementa proamericka propaganda
A kazdy by svoj offtopic nazorovy prispevok supol do jednej z tych dvoch sekcii.

A zvysok fora mohol byt krasne cisto technicky a ekonomicky.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Airmike: v mnohých veciach súhlasím s Tebou ale v mnohých s Jugglerom. Nejdem konkretizovať, lebo to nemá význam. Povedali ste si svoje. Ja do toho nejdem nič pridávať.

Mimochodom, to čo tu teraz rozoberáte, je už celkom dobrá vnútorná politika, týkajúca sa tohto fóra. Nemyslím našu národnú politiku. A tá ma pochopiteľne zaujíma najviac ako admina.

Poviem len toľko, že ja som nejak hlboko našu slovenskú ani zahraničnú politiku nikdy nesledoval - vôbec to nepotrebujem k šťastiu a životu, lebo riešim denne úplne iné a myslím si hodnotnejšie veci (aspoň podľa mňa). To sledovanie politiky ma tak povediac prinútilo až toto fórum tým, že som sa stal admin a bol tu hneď pri mojom vstupe na fórum vzniknutý konflikt na Ukrajine. Medzi nami, tiež sa ma na to nikto nepýtal, či chcem byť adminom. :)

Spravme kompromis. Všetci.

Voľby celé necháme, ešte aj chvíľu potom a potom sa dohodneme, čo s tou politikou ďalej. Môžeme dať o tom kľudne hlasovať, nech sa vyjadrí celé fórum. V tomto prípade som za VEĽKÉ hlasovanie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

jaroslav80 napísal: Ut 19 09, 2023 10:50 pm
Ja som uz pred rokmi navrhoval, aby tu nebola sekcia typu "politika a nazory", ale aby tu boli dve podsekcie:
-dementna proruska propaganda
-dementa proamericka propaganda
A kazdy by svoj offtopic nazorovy prispevok supol do jednej z tych dvoch sekcii.
Jaroslav: vieš Ty sám až príliš veľmi dobre, že toto by nefungovalo vôbec. Ľudia by behali príspevkami a hejtom z jednej strany na druhú. A dokonca vieš sám veľmi dobre, že tým prvým, kto by to nedodržal, by si bol Ty sám :)

Poznám Tvoje príspevky veľmi dobre. Dokážeš svoj názor na Rusko a Ukrajinu, Zelenského a Čapútovú dať aj do vlákna s názvom bubble meter :lol:

PS: keby sme tu mali vlákno o varení džemu, aj tam Ťa nájdem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

tomáš virdzek napísal: Ut 19 09, 2023 11:03 pm Poznám Tvoje príspevky veľmi dobre. Dokážeš svoj názor na Rusko a Ukrajinu, Zelenského a Čapútovú dať aj do vlákna s názvom bubble meter :lol:
To viem, ale obycajne som ich do tem ako bubble meter daval az ako nasledok oslavnych od na Zelenskeho a Caputovu v takych vlaknach.

Z mojho pohladu by to islo. Striktnym vyhadzovanim netechnickych casti prispevkov do tych dvoch vlakien na to urcenych.
Len tam nastava taky problem, ze osekavanie/odsuvanie NATO propagandy v NATO krajine administratori/moderatori "mimovolne" zanedbavaju a sustredia sa len na osekavanie/odsuvanie Ruskej/Cinskej propagandy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal: Ut 19 09, 2023 10:14 pm
...cele toto forum stratilo relevanciu. pred rokmi , kedy sa prestalo snazit prekonat benchmark priemernosti.
takze ano, grcnem si ked vidim , akym obsahom sa tu za tie roky forum zasralo.
politika , politika a politika, a obcas nejake investicne dogmy, 100x vyvratene. a potom hate z bezpecia tohto fora.
zasiteho tam, kde nikto nie je. :)
...mám pocit, že relevanciu strácaš ty. :)
Airmike napísal: Ut 19 09, 2023 10:14 pm a ano, budem kritizovat. mam na to pravo. na toto forum som doniesol tony obsahu. odborneho a nie sracky a politiku.
:like: Vždy som rád čítal tvoje príspevky. Len posledné roky akoby si nemal čo povedať...
Nikdy si sa nestaral o politiku a tvoje vlákno Úvahy nad nesmrteľnosťou chrústa vyhasína ako ty...

ALL: stačí kliknúť na nick a 2300 príspevkov od Airmika = free education
Airmike napísal: Ut 19 09, 2023 10:14 pm mozes sa pokojne tvarit , ze si robil to iste,
Nerobil. Akoby som aj mohol . Netrejdil som na parkete, nemám skúsenosti z riadenia projektov z miliardovými obratmi, ani som nevytvoril vlastnú burzu.
Ja som len starý nudný trejder, ktorý 23 rokov sedí doma a robí to isté.
Airmike napísal: Ut 19 09, 2023 10:14 pm ale politiku ste si sem dovliekli sami, pretoze ste sa nemali s kym porozpravat a mysleli ste si ze to sem patri.
Omyl. Politika a off topic tu boli populárne od začiatku. Väčšina vlákien bola založená medzi 2007 a 2010. Možeš si pozrieť históriu vlákien.

Politické témy zakladali najúspešnejší ľudia tohto fóra, ktorí dnes vedú firmy s miliónovými obratmi napr. Jonatanus a Filip. Zamysli sa nad tým.

Oni založili témy ako Slovenská politika , Rusko, Kosovo, Politika USA, česká politika, Hugo Čavez, volby 2010, Sasovia, české volby...
Niektoré témy majú stovky príspevkov a státisíce zobrazení. Zakladateľ fóra Filip Glasa nikdy nerobil cenzúru, ani žiadne poriadky.

Tu je najstaršia téma POLITIKA s 1000 príspevkami a 300 000 zobrazeniami.
Klikni a pozri, že už v roku 2007 sa tu rozoberal Šimečkov otec a nikdy-nikto na nikoho za názory nevyskakoval.

To len stupídne média vymývajú mozgy novým generáciám, že musia byť politicky a názorovo jednotní, nálepkovať druhých a hľadať triednych nepriateľov.
Debilné ideológie sa vracajú, ľuďom vtláčajú do mozgov a sloboda ducha sa mení na neslobodu v ideologickej klietke.
Tieto veci vnímajú všetci, čo zažili totalitu. Cítime ten smrad. Necítia ho len tí, čo to nezažili a tí, čo slúžili režimu.
Airmike napísal: Ut 19 09, 2023 10:14 pm a nie niesi nestranny, ked si tu s chlapcami notujete a kydate na slovensko. pod ruskom slobody slova.
Akoby som počul Biľaka. Pod rúškom slobody, triedny nepriateľ rozkladá našu socialistickú zahradôčku. :)
Dobre, že tu nechodí Filip - bolo by mu smutno, keby to videl. Až teraz si uvedomujem aké slobodné časy to boli.
Airmike napísal: Ut 19 09, 2023 10:14 pm a pisem to hlavne preto, lebo sem chodia aj decka, a mlady ludia. ktori netusia, kto ma realne skusenosti a kto sa len na fore vykecava.
a s blbostami co sa tu vo vacsine docitaju, si vezmu este aj starecky dementnu prorusku propagandu.
Aká dojemná starostlivosť! Deti treba chrániť pred transgender ideológiou, nie pred investičnou gramotnosťou.
Kto ti bráni namiesto grcania a písania vulgarizmov písať tu pre deti kultivované príspevky?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Truncus »

Airmike napísal: Ut 19 09, 2023 10:14 pm moja predstava nie je cenzurovat nazory. moja predstava je na odbornom fore sa venovat odbornym temam.

cele toto forum stratilo relevanciu. pred rokmi , kedy sa prestalo snazit prekonat benchmark priemernosti.
takze ano, grcnem si ked vidim , akym obsahom sa tu za tie roky forum zasralo.
politika , politika a politika, a obcas nejake investicne dogmy, 100x vyvratene. a potom hate z bezpecia tohto fora.
zasiteho tam, kde nikto nie je. :)

takto to vidim ja.

a ano, budem kritizovat. mam na to pravo. na toto forum som doniesol tony obsahu. odborneho a nie sracky a politiku.
mozes sa pokojne tvarit , ze si robil to iste, ale politiku ste si sem dovliekli sami, pretoze ste sa nemali s kym porozpravat a mysleli ste si ze to sem patri.
a nie niesi nestranny, ked si tu s chlapcami notujete a kydate na slovensko. pod ruskom slobody slova.

a pisem to hlavne preto, lebo sem chodia aj decka, a mlady ludia. ktori netusia, kto ma realne skusenosti a kto sa len na fore vykecava.
a s blbostami co sa tu vo vacsine docitaju, si vezmu este aj starecky dementnu prorusku propagandu.

moj nazor. preber si to ako chces.
Airmike, ja by som ti odpovedal takto citáciou tvojho príspevku...
Airmike napísal: Ut 06 06, 2023 11:49 am

na margo tvojho napadu a fx vlakna. snazim sa spravat podla vzorcov mudrych ludi. ked prisiel Buffet za Grahamom a ponukol mu, ze unho bude pracovat zadarmo, Graham mu povedal , ze je to neferova ponuka. pretoze prilis nadhodnocuje svoj prinos. ani zdaleka nie som Graham a nikto, kto za mnou prisiel, aby som ho ucil, nie je Buffet. ale Grahamov vyrok je univerzalny. je to ako zakon zachovania energie. ja investujem len vtedy , ked je realna sanca, ze sa mi to vrati. / nijak ma to neposkodi. inac to nedava zmysel. , nakoniec sam pises, ze si to priemerne inteligentny clovek dokaze spocitat a ja verim tom, ze som priemerne inteligentny clovek. pocitam naklady a vynosy. a social pointy neobchodujem.
Čítam tvoje príspevky tu na fóre a aj iných. Iste platí, že si sem dal mnoho odborných názorov (hlavne si nakopol na správny smer) a nikto, kto má aspoň priemerný prehľad nepochybuje o tvojej profesionalite v tom, čo si robil a má o tom vedomosti.
Na druhej strane zásadné know how nepostneš ZADARMO a ani neprichádza do úvahy z tvojej strany edukácia.
Takže nemá zmysel preceňovať tvoju aktivitu a podceňovať druhých, ktorí priniesli tiež množstvo užitočných informácií.
Napríklad JUGGLER, ale aj iní by si zaslúžili skor pochvalu a nie kritiku za svoje príspevky na tomto fóre a všetko free...
Mal by si si to uvedomiť.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Airmike »

@Truncus

to co pises ma jednu zasadnu strbinu. prispevok ktory si sem postol je z roku 2023. a ano v tomto roku mi absolutne nedava zmysel niekoho edukovat
pretoze to nedava ekonomicky zmysel. pre nikoho, okrem potencionalneho recipienta.

know how, ktore som sem pisal pred x rokmi, je podla mojho nazoru ROZDIELOVE. rozdiel v tom , ci ostanes diskutovat na fore o picovinach, alebo sa realne zacnes venovat tradingu.

ak mas pocit, ze potrebujes niekoho pochvalit. tak ho pochval. ale len tym potvrdzujes moje slova. rozdavas social pointy :D
ja nemam potrebu nikoho chvalit. niesom ucitel v skolke
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pridal som na fórum 2 nových moderátorov

Príspevok od používateľa Airmike »

@Truncus

porusil som svoje pravidla, prave som ta v inom vlakne pochvalil:D

ostatnych chvalit nebudem , nie sme v skolke. a nakoniec oni sa vedia pochvalit aj sami :D

ps: ospravedlnujem sa ze som si neprecital emotivne reakcie na moj slobodny nazor.
nemienim stracat ani sekundu svojho casu naviac
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"