Prevod akcii z eic do xtb

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
fanthomas28
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 24 06, 2023 6:48 am
Has thanked: 1 time

Prevod akcii z eic do xtb

Príspevok od používateľa fanthomas28 »

Ahojte,

Je možné previesť akcie z uctu EIC na ucet XTB ?
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Prevod akcii z eic do xtb

Príspevok od používateľa aviceN »

Ahoj,

prevod z EIC von záleží od XTB, podľa tohto: https://www.xtb.com/cz/help-center/inst ... evod-akcii by to malo byť možné. Keď si si už zaplatil cieľovú sumu, nestačí len poriešiť poplatky a pokračovať tam ďalej? Alebo si už naplnil cieľovku a nechceš pokračovať s EIC?
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Prevod akcii z eic do xtb

Príspevok od používateľa JanH »

Tiez by som si na Tvojom mieste EIC nechal na dochodok pokial mas 0% p.a. a na "trejdenie" jednoducho zalozil XTB.
fanthomas28
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 24 06, 2023 6:48 am
Has thanked: 1 time

Re: Prevod akcii z eic do xtb

Príspevok od používateľa fanthomas28 »

Mám tam 3 účty a chcel by som presunúť akcie do xtb kvôli neefektívnosti.
Radšej si chcem akcie kúpiť keď ja chcem a nie fixne ako to je v EIC, samozrejme je tam aj manažérsky poplatok.
Preto sa pýtam, chcem tie akcie presunúť do xtb a spravovať si to sám.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Prevod akcii z eic do xtb

Príspevok od používateľa JanH »

Fantomas- nápis tu na fóre priamo aviceN alebo rovno na pasivneinvestovanie.sk. Z uctu 6-7 sa da urobiť 2-kovy - ten je bez poplatkov. Tento môžeš “zamraziť” alebo pasivne sporoinvestovať na dôchodok. Pokiaľ si už zaplatil vstupný nie je dôvod rušiť EIC.
Pozície ale musíš presunúť za pomoci XTB vid link vyššie, majú aj chat funkciu. Pokiaľ sa s tým nechceš babrať pozície sa predajú a ty si nakúpiš priamo cez XTB.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Prevod akcii z eic do xtb

Príspevok od používateľa JUGGLER »

fanthomas28 napísal: Ne 10 12, 2023 3:27 pm Mám tam 3 účty a chcel by som presunúť akcie do xtb kvôli neefektívnosti.
Radšej si chcem akcie kúpiť keď ja chcem a nie fixne ako to je v EIC, samozrejme je tam aj manažérsky poplatok.
Preto sa pýtam, chcem tie akcie presunúť do xtb a spravovať si to sám.
Stačí poupratovať.
V EIC si zaplatil vstupný poplatok (odmena agentovi ), čím máš predplatenú nejakú cieľovú sumu (napr. 30 000 € ).
O tie peniaze by si zbytočne prišiel. Treba využiť, že máš zaplatenú cieľovú sumu a zrušiť manažérsky poplatok.
V tvojom prípade bud požiadať agenta, alebo ked ho už nechceš, tak zmeniť účet na iného agenta, ktorý zníži manažérsky poplatok na nulu.

Ak nechceš EIC vôbec a máš pocit, že si to budeš vedieť lepšie spravovať sám v XTB, môžeš pozície odpredať a peniaze dostaneš na bankový účet.
Myslím si, že EIC presun neumožňuje a v každom prípade s tvojím účtom môže čokolvek robiť len agent. Čiže on by to musel vybaviť a ty odsúhlasiť.

Ani EIC, ani XTB nie sú bežní brokeri. EIC je primárne veľkoobchodník s fondami a XTB je primárne CFD broker (poľský ).
Obaja majú u nás licenciu o.c.p. teda na nákupy/predaje cenných papierov, ale sú tam veci, pre ktoré podľa mňa presun nebude možný.

Ty nemáš akcie, ale máš fondy. V tvojom prípade zrejme ETF (fondy obchodované na burze ). Najprv musíš vedieť, čo máš a či to môžeš presúvať do XTB.
XTB real cenné papiere robí len okrajovo, má iba obmedzenú ponuku a realizuje to cez tretiu stranu ( myslím, že cez Interactive Brokers ).

S praktického hľadiska je najlepšie sporoinvestovať plne pasívne, to znamená, že sa tým vôbec nezaoberáš.
Len to treba mať nastavené na nulové poplatky, nešpekulovať a dlhodobo sa úspech dostaví.

Ak ťa však svrbia dlane a myslíš, že svojími rozhodnutiami získaš viac, alebo že budeš celý život trpezlivo a disciplinovane dokupovať online, tak OK, založ si ešte separátny účet XTB. Ale EIC kde nemusíš nič robiť, len znížiť poplatky na nulu by som si nechal. Nemusíš ani dôjsť na cieľovú sumu, len si tu možnosť ponechaj.

Ja som obchodník, ale všetci v mojej rodine investujú cez EIC (pri 0% p.a. ).
Voľakedy, ked som potreboval investovať zisky, smeroval som ich do nehnuteľnosti.
Dnes uvažujem, že v EIC v indexovom fonde pri 0% p.a. sa budem angažovať aj ja.
Na staré kolená by som si takú investíciu nechal v ETF, len účet by som zamenil na výplatný a vyplácal si každý rok 4%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"