Bayer

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Sperhak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 27 10, 2023 11:07 am
Been thanked: 1 time

Bayer

Príspevok od používateľa Sperhak »

Zdravím, myslíte že je dobrý čas investovať do akcii Bayer, teraz sú na 5 ročnom minime. Ja Bayer vnímam ako stabilnú farmaceutickú spoločnosť takže rátam že odteraz by mali už len stúpať. Čo myslíte vy?
PS: boli by to moje prvé akcie a zdá sa mi to ako dobrá príležitosť využit nízku nákupnú cenu.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Bayer

Príspevok od používateľa JanH »

Urob si názor tu:
https://www.boerse-online.de/nachrichte ... 44426.html
Vyberám z článku:
Bayer je stále zaťažený masívnymi dlhmi, pričom jeho vlastný prevádzkový výsledok sa výrazne scvrkol. Spolu s vysokou mierou nevyhnutných investícií do farmaceutickej divízie ide o toxický koktail, ktorý by mohol viesť aj k zrušeniu dividendy.

Okrem toho, 40 000 otvorených súdnych sporov v USA je stále Damoklovým mečom visiacim nad spoločnosťou, a preto môže trvať roky alebo možno nikdy neuspeje, kým Bayer nájde cestu späť na svoje staré maximá.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Bayer

Príspevok od používateľa JanH »

Sperhak napísal: St 06 12, 2023 3:38 pm Zdravím, myslíte že je dobrý čas investovať do akcii Bayer, teraz sú na 5 ročnom minime. Ja Bayer vnímam ako stabilnú farmaceutickú spoločnosť takže rátam že odteraz by mali už len stúpať. Čo myslíte vy?
PS: boli by to moje prvé akcie a zdá sa mi to ako dobrá príležitosť využit nízku nákupnú cenu.
Sperhak, ako si dopadol? Nakupil si? Bohuzial, potvrdilo sa co som pisal a akcie od zaciatku roku padli o 10% kvoli sudnym sporom a z toho vyplyvajusim pokutam.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Bayer

Príspevok od používateľa MiBi »

29.1.2024
Americké súdy nariadili spoločnosti Bayer zaplatiť pokutu vo výške 2,25 mld. USD po tom, čo porota vo Filadelfii rozhodla, že produkt Roundup dcérskej spoločnosti Monsanto spôsobuje rakovinu. Analytici tvrdia, že toto rozhodnutie podčiarkuje riziká, ktorým spoločnosť čelí v súvislosti so súdnymi spormi v širšom meradle.
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Bayer

Príspevok od používateľa osamely chodec »

MiBi napísal: Ut 30 01, 2024 9:58 am 29.1.2024
Americké súdy nariadili spoločnosti Bayer zaplatiť pokutu vo výške 2,25 mld. USD po tom, čo porota vo Filadelfii rozhodla, že produkt Roundup dcérskej spoločnosti Monsanto spôsobuje rakovinu. Analytici tvrdia, že toto rozhodnutie podčiarkuje riziká, ktorým spoločnosť čelí v súvislosti so súdnymi spormi v širšom meradle.
to odskodne maju zaplatit jednemu poskodenemu :o , a dalsich 150000 poskodenych este caka :).
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Bayer

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ale chodte niekam, konspiratori :)
Randap nemoze byt zly, ved ho u nas predavaju je to super, zlozi to vsetko do 3 tyzdnov :)
Okrem toho, zo zapadu sem neprislo nikdy nic zle :)
Odoslané z počítača
Sperhak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 27 10, 2023 11:07 am
Been thanked: 1 time

Re: Bayer

Príspevok od používateľa Sperhak »

Zatial zle lebo som dlho vahal a nenakupil za 32 ale za 35 Avsak nezufam a verim ze sa to spameta ved predsa to spadlo z vyse 50 takze raz sa to tam vrati. Skor rozmyslam ze ked to padne pod 28 tak dokupim. Nejak neverim zeby taka velka firma padla. Pozeram ze roundap asi uz pouzivat nebudem.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Bayer

Príspevok od používateľa iosephus »

Sperhak napísal: Ut 30 01, 2024 6:52 pm Zatial zle lebo som dlho vahal a nenakupil za 32 ale za 35 Avsak nezufam a verim ze sa to spameta ved predsa to spadlo z vyse 50 takze raz sa to tam vrati. Skor rozmyslam ze ked to padne pod 28 tak dokupim. Nejak neverim zeby taka velka firma padla. Pozeram ze roundap asi uz pouzivat nebudem.
Ja len dúfam, že Bayer nie je to jediné čo máš v portfóliu a že základ tvorí nejaké ETF. Lebo "neverím, že by to ešte mohlo padnúť" takých vyhlásení už bolo..
Sperhak
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 27 10, 2023 11:07 am
Been thanked: 1 time

Re: Bayer

Príspevok od používateľa Sperhak »

No popravde su to jedine akcie co mam inak len ETF.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"