ETF cez ETFmatic.com → AION BANK → FINAX

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: ETF cez ETFmatic.com → AION BANK → FINAX

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Ako ja drzim Finaxu, uprimne, palce. Paci sa mi, ze slovenska firma sa snazi takto prerazit. Ale nebudu to mat lahke - s roznymi sporo investovaniami sa rozsypalo vrece. Aj v nemecku, myslim tam chce Finax otvorit pobocku, je okream Trade Republic aj Sacalable capital, ktory ma za spravu 0.75 pri manazovanych portfoliach, ale vlastnu kombinaciu vies mat aj zadarmo. Odbodbne Invest Engine v Uk je niekde na 0.25 pri manazovanych. Takze ak budu chciet prerazit, podla mna bez znizenia poplatku za spravu to nepojde
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ETF cez ETFmatic.com → AION BANK → FINAX

Príspevok od používateľa aviceN »

Tak na Slovenska je tu Portu ako konkurenčný robo advisor, ktoré na nich tlačí už dlhšie a furt ich to nedonútilo ísť cenovo dole, očividne majú pre mňa nepochopiteľnú konkurenčnú výhodu :)
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: ETF cez ETFmatic.com → AION BANK → FINAX

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Plus teda som aj zvedavy ako skonci pribeh so zdanovanim frakcnych akcii. Lebo pre tie mixy ETF, ako to bolo spomenute vyssie, to moze sposobit problem ako pri Finaxe, tak aj pri Portu
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: ETF cez ETFmatic.com → AION BANK → FINAX

Príspevok od používateľa rmaly »

niktoalebokadekto napísal: Ut 30 01, 2024 8:13 pm Plus teda som aj zvedavy ako skonci pribeh so zdanovanim frakcnych akcii. Lebo pre tie mixy ETF, ako to bolo spomenute vyssie, to moze sposobit problem ako pri Finaxe, tak aj pri Portu
Tiez to sledujes napriklad tu na linkedine tu diskusiu? :)

https://www.linkedin.com/posts/mnalevan ... er_desktop
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: ETF cez ETFmatic.com → AION BANK → FINAX

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Nevidel, ale mam pocit, ze sa z toho stane tema roku. Podobne nieco sa riesi aj v UK, ze do ISA sa nemoze investovat cez frakcie


https://www.fca.org.uk/firms/fractional-shares#
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: ETF cez ETFmatic.com → AION BANK → FINAX

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Inak celkom zaujimave ako pise o tom pan Nalevanko. V Moneyhoon pri investovani frakcie nenakupuju? Dako som sa k tomu nevedel dopatrat na ich stranke
Prílohy
IMG_4362.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"