FIO - prevod penazi

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 77 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

rmaly napísal: Ut 05 12, 2023 1:06 pm
Rokosák napísal: Pi 01 12, 2023 1:47 pm SWIFT vylepsil pohyb penazi medzi USA a EU.
neviem nic najst... co konkretne sa udialo, pls?
transfer USD z Fio do USA peniaze odišli ráno o 7:00 a o 12:30-13:30 pripísané na brokerskom účte
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa miror »

Vyzerá to, že Fio je od pondelka v systéme slovenských okamžitých platieb, začali mi na bežné účty chodiť platby z iných bánk v systéme (Tatra,VUB,...) v rôznych časoch dňa tak ako to ľudia uhrádzali.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa rmaly »

miror napísal: St 06 12, 2023 7:11 am Vyzerá to, že Fio je od pondelka v systéme slovenských okamžitých platieb, začali mi na bežné účty chodiť platby z iných bánk v systéme (Tatra,VUB,...) v rôznych časoch dňa tak ako to ľudia uhrádzali.
Ano, tiez som sa divil, ze prisli prachy vecer... ale ani som sa neodvazil dufat :) :)
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 77 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

odoslal som platbu do wise a do revolutu po 1evri a peniaze nenabehli. Ak spustili SEPA instatnt tak by to malo fungovať v rámci celej EU
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa MiBi »

Zoznam ucastnikov systemu rychlych platieb v EU (List of TIPS direct participants) je na adrese: https://www.ecb.europa.eu/paym/target/t ... ex.en.html

Aktualne je z 1.11.2023
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Stasek
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 13 01, 2010 4:42 pm

Re: FIO - prevod penazi

Príspevok od používateľa Stasek »

glengoolie napísal: St 02 02, 2022 9:51 pm
rmaly napísal: St 02 02, 2022 9:43 pm Spravne tomu rozumiem, ze mas fio ucet v USD +> prevadzas usd z multimenoveho v ebrokerovi na svoj fio USD a odtial na Roklenfx?
A ten fio USD ->roklen multimenovy je zdarma prevod?
Tiez ma to napadlo, len som sa obaval, ze ci nebude manipulacia s tymi usd (poslanie) nejak brutalne spoplatnene (akoze manipulujes s USD v Europe). Ak by to fungovalo, tak mega super :)
Mam CESKE Fio. V nom mam USD, CZK a EUR ucty. CZK bol defaultny, lebo cz fio, eur pre bezne veci a usd pre akcie. Ked prevadzam peniaze tak idem:
hotovost -> eur ucet -> roklen -> usd ucet -> ebroker a potom zase ebroker -> usd ucet -> roklen -> eur ucet.

Roklen ma ucty v mnohych bankach, aj vo fio, takze prevod je zdarma a nie je tam ziadna konverzia lebo pre rozne meny maju samostatne ucty.

Stale plati ze cz fio a sk fio maju unifikovane cisla uctov, aj ked spadaju pod samostatne fio entity v odlisnych jurisdikciach, takze z SK fia je mozne previest priamo na cesky fio ucet roklenu akoby lokalne len s tym ze sa pouzije kod banky ceskeho fia.

tu su cisla roklen uctov https://www.roklen.cz/permalink/cs/file ... kovni_ucty
Ďakujem za super radu ako obísť drahý prevod medzi EUR a USD vo Fio banke.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"