Účet v banke

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Pepo174
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 11 02, 2024 12:31 pm

Účet v banke

Príspevok od používateľa Pepo174 »

Ahojte.

Viete poradiť bankový účet s kartou kde by bolo bezplatné vedenie učtu a aspoň s nejakým schopným zhodnotením peňazí na učte, kde by mesačne prichádzalo 2000€

Vďaka
mateo.24
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 08 11, 2017 4:22 pm
Has thanked: 1 time

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa mateo.24 »

Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa wladas »

Fio
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa aviceN »

V tomto prípade najskôr Fio banka, sú tam 3% p.a. na sporiacom účte a vieš si tam teda prehadzovať peniaze medzi bežným a sporiacim.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bankový odvod zobral bankám tretinu ziskov. Zmeny v poplatkoch sa začínajú diať:

V prípade VÚB od 1. júla stúpne poplatok zo šiestich eur na sedem eur.
Rovnako stúpne aj poplatok za účet pre mladých a to z doterajších 3 eur na 3,5 eura.

Tatra banka mení svoj cenník od 31. mája. Napríklad päťeurový poplatok za vedenie účtu bude v tejto banke čoskoro minulosťou.
Z piatich eur stúpne na sedem. „Väčšina zmien poplatkov sa týka takých servisných operácií, úkonov a služieb, ku ktorým zároveň existuje bezplatná alebo lacnejšia digitálna alternatíva,“ informuje banka

Súrodenec Tatra banky, čiže Raiffeisen mení poplatky taktiež s účinnosťou od 31. mája. Z 2,50 eur na 4 eurá zvyšuje napríklad každú platbu kartou za stávkovanie, lotériu a hazardné hry.

K zmenám dôjde aj v poľskej mBanke. Od 24. apríla zmenila svoje úrokové sadzby a nielen to. Ako informuje Finančný kompas, od apríla zrušila ponuku fixácie na 7 a 10 rokov a upravila aj podmienky pre získanie zvýhodnenej úrokovej sadzby.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Povedzme si pravdu, banky na Slovensku dojili klientov na absurdne nezmyselnych poplatkoch uz dlho.
Napr taka SLSP, odkial som v momente zaplatenia tohto popatku odisiel.
5 EUR poplatok za vyber v zahranici
2-3% kurzova prirazka
Toto je konkurencny trh?
Figu borovu.
Zahranicne "online" banky to urobia za zlomok, cca do 0.40% hodnoty transakcie od roznych stredovych kurzov..

A tieto banky idu vyplakavat ako male nevychovane decka, ze im niekto zoberie tretinu ziskov?
A co ma potom roniť bezny zamestnanec, ktory nema mozno optimalizovania nakladov cez zahranicne matky, ked plati 50-70% danovo-odvodove vypalne zo svojej prace?

Ale tak, kto che kam, pomozme mu tam, ak ludom tieto poplatky nevadia, tak sa nic nedeje..


K teme
Fio, ja ho mam dlhe roky, neprekvapi ma tam ziadny absurdny a necakany poplatok, jedina nevyhoda je, ze ak je Fio SK klient, ten isty klient nemoze byt v CZ, co je absurdne, a stracaju takto zopar klientov, ktori by mohli generovat nejake zisky.. Musim skusit kontaktovat ich CEOv, ci nevedia toto vyriesit..
Odoslané z počítača
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa JanH »

iceberg8 napísal: So 27 04, 2024 4:24 pm A tieto banky idu vyplakavat ako male nevychovane decka, ze im niekto zoberie tretinu ziskov?
Táto chiméra o “nenažranosti bánk”, ktorá začala byť šírená Ficom je veľmi nešťastná a škodlivá myšlienka, ktorá priamo podkopáva podnikateľské prostredie a deformuje trh. Veď každá firma platí daň zo zisku. (Pre štát je prospešné mať čo najviacej úspešných firiem a milionárov v krajine.)
Nabudúce to môže byť tvoja súkromná s.r.o , ktorá nezaplatí 21% daň z príjmov ale povedzme 40% a len pre tvoje odvetvie. Bude sa ti páčiť nová daň za úspech ? Asi nie.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Polozme si zakladnu otazku, ked trebalo zachranovat banky a nasledne sanovat tuto zchranu bankovou danou ktoru schvalilo v roku 2012 13 krajin v EU bolo to v poriadku ? Neporusovali sa vtedy pravidla ? Alebo to vtedy bolo ok lebo to robila vyspela europa ? Banky maju specificke postavenie v ekonomike a nemozno ich porovnavat s beznou podnikatelskou cinostou , kde ste boli ked sa zachranovali too big to fail banky ? Su peniaze ktore vlozis do banky tvoje? Ak ano preco musis banke oznamovat a prosikat ju ze si chces vybrat vacsi obnos penazi , preco su mechanizmi proti runnom na banky a chrania ich , nevidime nahodou len to co chceme vidiet a zabudame ako sa k bankam spravame v casoch ked sa im nedari ?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa iceberg8 »

JanH napísal: So 27 04, 2024 5:15 pm
iceberg8 napísal: So 27 04, 2024 4:24 pm A tieto banky idu vyplakavat ako male nevychovane decka, ze im niekto zoberie tretinu ziskov?
Táto chiméra o “nenažranosti bánk”, ktorá začala byť šírená Ficom je veľmi nešťastná a škodlivá myšlienka, ktorá priamo podkopáva podnikateľské prostredie a deformuje trh. Veď každá firma platí daň zo zisku. (Pre štát je prospešné mať čo najviacej úspešných firiem a milionárov v krajine.)
Nabudúce to môže byť tvoja súkromná s.r.o , ktorá nezaplatí 21% daň z príjmov ale povedzme 40% a len pre tvoje odvetvie. Bude sa ti páčiť nová daň za úspech ? Asi nie.
Ak budem mat oligopol, ako nase banky, bude mi to uplne jedno..
Nevenujem sa tomu, neviem kolko platia banky, to by chcelo hlbsiu analyzu, jednu velku spominanu banku vidim na finstate cca 24% dan zo zisku..
Treba si uvedomit, ze bankovy sektor je znacne komplikovany, to nie je nejaky robotnik, kde nepotrebujes ani viazanu zivnost..
Tj, nepustia ta medzi seba.. Neotvoris si banky len tak.
A kde su kartove spolocnosti, a ich paraziticky business model, kde ta technicky mozu vypnut aj na zaklade falosneho obvinenia..
PS: je uplne normalne, ze bohatsi ludia platia aj 60% dan v zahranici.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa wladas »

iceberg8 napísal: So 27 04, 2024 4:24 pmNapr taka SLSP, odkial som v momente zaplatenia tohto popatku odisiel.
5 EUR poplatok za vyber v zahranici
2-3% kurzova prirazka
Toto je konkurencny trh?
Viem ze SLSP patri do tych drazsich ale som u nich uz cez 20r a platil som tam minimalne mnozstvo poplatkov.
V zahranici vyber zo skupiny Erste group zadara. Ucet zadara. Kurzovy prepocet maju priemerny, skor mierne podpriemerny (kurz je trhovy a len poplatok zauctuju). V tomto je zas vypalnik CSOB.
Kazda banka ma svoje benefity. Mam este CSOB a Fio a nikde nic neplatim.

Porovnavat to s online zahranicnymi bankami je nezmysel. To nie je pre nich konkurencia.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3991
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 174 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tak ono ja nepotrebujem mramor od podlahy az po strop, taky nezmysel vytvorili banky samotne, ako prve.. :)
To je identicky absurdistan a nezmysel, ako ked mi pride obkladac na BéeMWéčku a vyplakava, ze nezoberiem jeho predrazenu ponuku..
To akoze ja si mozem narokovat na Lambo a pytat nezmyselne sumy od ludi? :)
Ano, mozem, ak zaplatia :D
Existuju ale aj ludia, ktori vedia odhadnut hodnotu veci :)

Preto mam Fio, mBank a staci mi to.. + tie online banky, ktore nepozaduju apčičky a som vysmiaty.. :D

Ale aby sme si rozumeli, netusim aku retoriku pouziva fico, ja ho nepocuvam, nemam na neho cas ani chut.
Ani nebranim nikomu mat zisk, ak je sikovny, ale treba zdravu konkurenciu.
Najviac by si tymto sposobom mohol uctovat zachranar zo sanitky / RZP..

Ale to som zas ja hlupak az prilis offtopic :D
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa wladas »

Este raz, pre nase banky su online banky totalne markantna konkurencia. Priemerny obcan nema sajnu o nejakom Revolute.
Obkladac s BMW ma konkurenta s 15r fabiou :)
Robo_1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 17 11, 2016 11:28 pm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 18 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa Robo_1 »

Pre bezneho cloveka je konurencia Fio. To ze su ludia lenivi zmenit banku je ich problem a za lenivost sa plati. Nieje tu oligopol. Je tu par velkych bank a tie zvysuju poplatky na uroven, pokial im to klienti su ochotni akcpetovat. Ale neznamena to ze sa neda ist inde, kde to je zadarmo.
danno
Active Member
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Št 18 02, 2021 3:18 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa danno »

Pre bezneho cloveka moze byt problem aj Revolut. Niekedy som zachytil ze vraj blokoval ucty s velkymi obratmi, osobne ho pouzivam ale len na mesacnu spotrebu. A teraz vysvetli beznym ludom ze nemaju fyzicke pobocky, a vpripade problemu treba komunikovat mailom alebo telefonicky.
Taky priklad: pouzivam pausal Radost 20€, mam tam vsetko co potrebujem a stoji polovicu co ponukaju konkurencni operatori. Ale nemam pocit ze by ludia masovo knim prechadzali, pritom cena je top.

Pametam si ked tatrabanka este vyplacala nejake to percento za drzanie hotovosti. Teraz odomna pyta este poplatok 5€. Uz som viac krat premyslal ze to zrusim, ale kedze je to primarny ucet tak mam tam platobne prikazy a ulozene rozne cisla uctov v apke a kedze som clovek pohodlny nemam chut to prehadzovat do konkurencie, lebo ich apka je celkom top. Teraz spravili pre decka akciu, zriad ucet a prispeju ti 70€ za rok, tak som dostal aspon maly benefit za platanie :D
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4325
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Účet v banke

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Mbank a 365bank maju ucty zadarmo, mozno aj dalsie banky. Co sa tyka urocenia, tak to je na vsetkych beznych uctoch biedne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"