MINTOS - P2P pôžičky

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JeyJey
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 24 08, 2021 9:02 am

MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JeyJey »

Čaute

Dávam do pozornosti tip využiť referal na Mintos.com účte, momentálne prebieha kampaň do konca Sept., kde každý nový účet cez referal môže získať 50 eur bonus a 1% z priemeru investovanej čiastky. Minimálna suma investovania musí byť 1000 eur.

môj referal link, ak by mal niekto záujem --> "https://www.mintos.com/cs/l/ref/T80Y3C"

treba si založiť účet cez link vyššie.

viď nižšie oficiálne.
"Bonus pro Vás a Vaše přátele

Máte rádi Mintos? Pozvěte přátele a po omezenou dobu oba získáte bonus k Vašim obvyklým výnosům. Dostanete 50 € za každého přítele, který do 30.09.2023 investuje 1 000 € a více

Váš přítel dostane
Okamžitý bonus 50 € za investování 1 000 € a více
A 1% bonus z průměrné výše investic za prvních 90 dní
Pro získání bonusu se Váš přítel musí zaregistrovat a investovat 1 000 € a více do 30.09.2023"
JeyJey
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 24 08, 2021 9:02 am

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JeyJey »

Good news Everyone

Ti co hladaju moznost diverzifikacie, Mintos bude spustat moznost investovat do ETF, zatial tam nie je vela udajov, ale investovanie ma byt bez poplatkov....

https://www.mintos.com/en/etfs-coming-soon/
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JanH »

JeyJey napísal: Ut 19 09, 2023 3:28 pm Good news Everyone

Ti co hladaju moznost diverzifikacie, Mintos bude spustat moznost investovat do ETF, zatial tam nie je vela udajov, ale investovanie ma byt bez poplatkov....

https://www.mintos.com/en/etfs-coming-soon/
Ahoj JeyJey. Doteraz si investoval cisto do poziciek? Vies sa podelit s nejaky realnymi datami od Teba? Resp. blizsie opisat tuto platformu? dik
JeyJey
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 24 08, 2021 9:02 am

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JeyJey »

Ahoj Jan

ja som na mintose niekolko mesiacov na zaklade odporucania kolegu, ktory tam je uz niekolko rokov. (btw ja som vyuzil akciu jeho referalu a je to taky pekny maly bonus na zaciatok.) On je spokojny a dlhoby vynos ma okolo 12.5% rocne hrube. Ja mam zatial za tych par mesiacov okolo 13.7% rocne (prepocitava to, tym,ze som tam este neni rok.) Mintos je najvacsia platforma P2P poziciek ak sa nemylim, a co som si pozeral reviews, tak to vyzera byt solidne, plus je tam krytie do 20k eur. Ja som primarne isiel na odporucanie a hlavne chcel som nieco ine ako akcie a etf, (nejaku formu diverzifikacie som hladal ). Ja primarne riesim akcie, ale tym,ze trh padal a vyhliadky kvoli zvysovaniu urokom neboli ruzove, tak som hladal alternativu. Zaujal ma preto tento koncept a skusenost mintosu kolegu. Odporucam si pozriet videa na youtube, je tam dost nazorov aj strategii ako sa tam zorientovat a na co sa sustredit. Su tam tri zakladne moznosti, bud nechas mintos automaticky investovat na zaklade nejakych preferencii, bud si ty spravis automaticku strategiu podla svojho kluca a nastaveni alebo si manualne vyberas, do ktorej pozicky pojdes. Je to fakt easy. Ja mam nastavenu automaticku strategiu a vyberam si solidne pozicky (podla ratingu a buybacku). Vzdy je minimum 50 eur na pozicku.

Neviem, ci mas este nejake otazky ale fakt zacni youtubom, tam je to aj s realnymi ukazkami ako to vyzera, ked si nalogovany...a podla reviews si spravis nazor. Neviem, ci su tu ini na tomto fore, ktori by ti vedeli sharnut ich skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa iosephus »

Založil som si Mintos v máji čisto kvôli diverzifikácii, mám automatickú stratégiu aktuálne 12,14% per annum.
Vieš mi povedať o akých číslach sa bavíme v čistom? Čo môžem cca od toho očakávať po zdanení.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JanH »

Záujímave je, že prvé zobrazené video na YouTube bolo, prečo do Mintosu neinvestovať :-)
Samozrejme, je to jeden názor z mnohých.. zajtra sa pozriem na tie dôvody podrobnejšie.
https://youtu.be/vlNl3PeBAuU?si=c70Ii0a3FVlIKjvv
Vigrem
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 02 01, 2022 4:07 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa Vigrem »

Od maja tohto roku vyuzivam Mintos tiez, zatial som cca 11% p.a. v pluse. To video je ale velmi zaujimave. Ake mate skusenosti s vyberom penazi, nebol s tym problem?
JeyJey
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 24 08, 2021 9:02 am

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JeyJey »

co sa tyka kolko je to v cistom, tak neviem, este som nevyberal a tym,ze to mam tento rok len par mesiacov, danove sa bude davat az dalsi rok..Niektori to zatial nepriznavaju, co viem....Mintos si nieco strhvava, ale je to malicko, skor ide o to,ze to musis danit, tak neviem, ci sa tam da nieco optimalizovat z pohladu dani. Ale momentalne, neviem, co je lepsia investicia....terminaky zatial vela nedavaju...Pre mna budu akcie/etf vzdy zaklad.

Moj kolega vyberal bez problemov.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa Croven »

Vigrem napísal: Ut 19 09, 2023 8:16 pm Od maja tohto roku vyuzivam Mintos tiez, zatial som cca 11% p.a. v pluse. To video je ale velmi zaujimave. Ake mate skusenosti s vyberom penazi, nebol s tym problem?
Ja som skúsil Mintos, dal som tam 50€ na skúšku, nastavil som si tam ich predvolene portfolio s autoinvest a keď ani po týždni neboli peniaze zainvestované, tak som ich vybral.

Momentálne skúšam Esketit. Min. investícia je 10€, autoinvest tam je, všetko mi tam zatial funguje, ale mám to krátko asi len mesiac.

BTW sledujem tohoto týpka na youtube, rieši ETF ale aj P2P a tu celkom rozobera svoje investície do jednotlivých P2P platforiem a aj ich porovnáva:
https://www.youtube.com/watch?v=WpL7a_2 ... eloColombo

Vo videu rieši esketit, mintos, robocash a iné.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa iosephus »

JeyJey napísal: Ut 19 09, 2023 9:25 pm co sa tyka kolko je to v cistom, tak neviem, este som nevyberal a tym,ze to mam tento rok len par mesiacov, danove sa bude davat az dalsi rok..Niektori to zatial nepriznavaju, co viem....Mintos si nieco strhvava, ale je to malicko, skor ide o to,ze to musis danit, tak neviem, ci sa tam da nieco optimalizovat z pohladu dani. Ale momentalne, neviem, co je lepsia investicia....terminaky zatial vela nedavaju...Pre mna budu akcie/etf vzdy zaklad.

Moj kolega vyberal bez problemov.
Tak skús zistiť od kolegu aký je cca výnos v čistom, je to celkom dôležitá informácia.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JanH »

iosephus napísal: St 20 09, 2023 8:05 am Tak skús zistiť od kolegu aký je cca výnos v čistom, je to celkom dôležitá informácia.
Pri používaní služby Mintos nevznikajú investorom žiadne náklady. Dane sa musia priznať a zaplatiť v krajine vášho bydliska a spoločnosť Mintos preto nezráža žiadne dane. Môžete si však byť istí, že to nebude problém, pretože je celkom jednoduché deklarovať príjmy z P2P platforiem vo vašom daňovom priznaní. Odporúčam vám, aby ste sa pri prvom priznaní poradili s účtovníkom a v ďalších rokoch to môžete urobiť sami.
To znamena, ze zdanenie si kazdy musi menezovat sam vo svojom DP.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JanH »

Tak pozrel som sa na tie rizika. Asi najlepsi clanok co som k tejto teme nasiel. Jednoducho vysvetlene edukativne citanie.

https://jeangalea.com/mintos-review/

"P2P pôžičky sú investíciou s miernym rizikom a musíte si byť vedomí, že pôžičky môžu byť nesplácané. So spoločnosťou Mintos získate záruku spätného odkúpenia, ako sme už spomínali. Najväčšou potenciálnou nevýhodou investovania so spoločnosťou Mintos je teda to, že poskytovateľ pôžičky zbankrotuje. Zatiaľ sa to stalo raz, keď skrachoval poľský poskytovateľ pôžičiek Eurocent."

"Ďalším rizikom je, že v budúcnosti sa zvýšia úrokové sadzby, čo vám sťaží predaj existujúcich úverov s nižším úrokom na sekundárnom trhu, ak by ste to chceli urobiť. Samozrejme, mohli by ste tiež jednoducho nechať úvery bežať a pokračovať v prijímaní platieb až do ich splatnosti.

Pri investovaní na platformách P2P je najlepšie investovať peniaze, ktoré si môžete dovoliť použiť bez toho, aby ste sa dostali do vážnych finančných problémov. Takto minimalizujete pravdepodobnosť, že budete musieť predčasne predať pôžičky, prípadne v čase, ktorý nie je výhodný."
Palo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 8 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa Palo »

P2P pozicky nie su investicie "s miernym rizikom", ale s vysokym rizikom. Pokial si to clovek uvedomuje, tak ok moze inevstovat. Pokial nie, tak bude casom velmi prekvapeny...
Na Mintose prestalo splacat istinu/urok uz kopec spolocnosti (nie iba jedna). Preto treba diverzifikovat medzi poskytovatelmi a nespoliehat sa na na ich rating , ktory tam Mintos uvadza. Pokial si teda investor urobi domacu ulohu, moze dosiahnut zaujimave zhodnotenie.
Je dobre si tiez uvedomit, ze v pripade Mintosu uz z formalnej stranky nekupujes uvery, ale dlhopisy (do ktorych su zabalene uvery), na co treba pamatat pri DP. A Mintos aplikuje aj zrazkovu dan (tusim 5%).
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa iosephus »

Palo napísal: Št 21 09, 2023 8:19 am P2P pozicky nie su investicie "s miernym rizikom", ale s vysokym rizikom. Pokial si to clovek uvedomuje, tak ok moze inevstovat. Pokial nie, tak bude casom velmi prekvapeny...
Na Mintose prestalo splacat istinu/urok uz kopec spolocnosti (nie iba jedna). Preto treba diverzifikovat medzi poskytovatelmi a nespoliehat sa na na ich rating , ktory tam Mintos uvadza. Pokial si teda investor urobi domacu ulohu, moze dosiahnut zaujimave zhodnotenie.
Je dobre si tiez uvedomit, ze v pripade Mintosu uz z formalnej stranky nekupujes uvery, ale dlhopisy (do ktorych su zabalene uvery), na co treba pamatat pri DP. A Mintos aplikuje aj zrazkovu dan (tusim 5%).
Čo to znamená? Stále je to danené ako príjem z kapitálového majetku, alebo sa mýlim?
A áno tá zrážková daň tam naozaj je, stačí si rozkliknúť profit za jednotlivý mesiac.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa iosephus »

Musím pochváliť Mintos, žiadal som o vyplatenie časti účtu vo štvrtok a v piatok na obed som mal peniaze na účte.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JanH »

iosephus napísal: So 24 02, 2024 7:27 pm Musím pochváliť Mintos, žiadal som o vyplatenie časti účtu vo štvrtok a v piatok na obed som mal peniaze na účte.
Iosephus- ako dlho si tam mal investíciu? Vieš sa podeliť o info, aký investičný model si mal zvolený a koľko to robilo %? Dik
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa iosephus »

JanH napísal: Ne 25 02, 2024 6:48 am
iosephus napísal: So 24 02, 2024 7:27 pm Musím pochváliť Mintos, žiadal som o vyplatenie časti účtu vo štvrtok a v piatok na obed som mal peniaze na účte.
Iosephus- ako dlho si tam mal investíciu? Vieš sa podeliť o info, aký investičný model si mal zvolený a koľko to robilo %? Dik
Takmer rok, Mintos Core automatické investovanie, výnos klesal z nejakých 11,5% na 10,5% v priebehu roka, minimum pôžičiek bolo nesplácaných.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 169 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa JanH »

iosephus napísal: Ne 25 02, 2024 11:37 am
JanH napísal: Ne 25 02, 2024 6:48 am
iosephus napísal: So 24 02, 2024 7:27 pm Musím pochváliť Mintos, žiadal som o vyplatenie časti účtu vo štvrtok a v piatok na obed som mal peniaze na účte.
Iosephus- ako dlho si tam mal investíciu? Vieš sa podeliť o info, aký investičný model si mal zvolený a koľko to robilo %? Dik
Takmer rok, Mintos Core automatické investovanie, výnos klesal z nejakých 11,5% na 10,5% v priebehu roka, minimum pôžičiek bolo nesplácaných.
Tých 10.5% musíš ešte daniť či je to očistené?
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa iosephus »

Určite treba daniť, takže 8 - 9% po očistení. Spravia to aj akcie, ale ako diverzifikácia to zatiaľ vyzerá celkom fajn. A ešte aj z časti veľmi likvidné, hovorím z časti, lebo ti nedovolí predať komplet celé portfólio naraz, predalo mi asi 60% hneď, zvyšok predpokladám že boli nové úvery to ešte musím zistiť.
Vigrem
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 02 01, 2022 4:07 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: MINTOS - P2P pôžičky

Príspevok od používateľa Vigrem »

Mintos spusta crowdfoundingovu kampan: https://www.mintos.com/en/crowdfunding/

Zvazujete niekto, ze by ste don investovali? Ja by som tam mozno par tisic dal, zda sa mi, ze je to dobry produkt, ale zaujima ma pohlad ostatnych.
Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"