Birdwingo (ex-Tatrym)

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa aviceN »

Áno, alpaca zarába na PFOF, prakticky rovnako ako Robinhood, čiže keď využívajú ich API, možno im z toho niečo kvapká + max 1€ za transakciu. Euro k euru, ono sa to nazbiera.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Glogol »

Kosa napísal: Št 28 12, 2023 2:06 pm Napr, sporenie čo uvádza, tak peniaze budú konvertované do usd, investované a klientovi bude vyplácaný čistý úrok mesačne v dobe, ktorá platí teraz, vo výške 4 % netto už po zdanení. .....
Ta konverzia je fakt alebo domienka ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
rastislaf
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Ut 21 10, 2014 10:07 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa rastislaf »

Glogol napísal: Pi 05 01, 2024 9:24 am
Kosa napísal: Št 28 12, 2023 2:06 pm Napr, sporenie čo uvádza, tak peniaze budú konvertované do usd, investované a klientovi bude vyplácaný čistý úrok mesačne v dobe, ktorá platí teraz, vo výške 4 % netto už po zdanení. .....
Ta konverzia je fakt alebo domienka ?
je to fakt, vsetky depozity v EUR su v momente pripisania na investicny ucet konvertovane do USD
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 77 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Alpaca v najbližšom období spustí opcie.
ro_so
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 05 01, 2022 9:47 am

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa ro_so »

Vraj sa tu dajú nakúpiť BITCOIN ETF (resp. americké ETF). Je to pravda? Je v tom nejaký háčik?
Poďla ich instagramu vraj poplatok od 19.1 bude pri nákupe týchto etf 1,49% z ceny, minimálne 2,99 eur. Celkom dosť.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Joki »

Dal som príkaz na 10ks IBIT.
Tak asi až od toho 19.1. budú platiť tie poplatky, čo uvádzaš.
Prílohy
IMG_0437.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa aviceN »

Áno, Hano to presne tak písal na FB v skupine, že je tam "promo" cena, ktorá sa následne dvihne. Potom ho zmazali, zrejme skrz reklamu.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Croven »

aviceN napísal: Št 18 01, 2024 5:22 pm Áno, Hano to presne tak písal na FB v skupine, že je tam "promo" cena, ktorá sa následne dvihne. Potom ho zmazali, zrejme skrz reklamu.
majú to aj na stránke napísané https://www.birdwingo.com/cz/bitcoin-et ... birdwingo/

Nerozumiem tomu, aké náklady tretích strán, prečo nákup tohoto ETF je drahšií ako hocijakého iného US ETFka.
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Mna zaujima jedna vec. Ako moze Birdwingo ponukat americke ETF, a teda aj to BTC?

Je mi jasne, ze ked si clovek otvori ucet u americkeho brokera, tak to asi mozne je. Ale tu mam vztah so slovenskym/ceskym OCP nie?

https://www.europarl.europa.eu/doceo/do ... 45_EN.html
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa aviceN »

Presne toto som sa ho opýtal na FB, odkázal mi, že mu mám napísať hello@birdwingo.com, tam sa vie rozpísať. V krátkosti to spojil s Alpacou, že im to umožňuje.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Hmm, zaujimave. Ak zistis viac, daj prosim vediet.

Podla mna to nema nic spolocne s tym, akeho mas partnera na nakup, ale ako si ohodnoteny ako zakaznik - a teda retail.

A ak by to bola Alpaca, tak kde su moje cenne papiere - v USA alebo s WEM na Slovensku?
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 554
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa MiBi »

Ak to spravne chapem v pripade Birdwingo vyuzivas sluzby americkeho brokera - ALPACA - v aplikacii je aj dokument: Alpaca Customer Agreement.
A investicie su tiez u ALPACA, vztahuje sa na ne americky system ochrany a regulacie.
Prílohy
alpaca-zmluva.pdf
(242.67 KiB) 21 stiahnutia
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa aviceN »

Podľa mňa v USA, keďže hovorí o SIPC ochrannej schéme, ktorá u nás nie je.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Zo stranky

V Birdwingo sú peniaze chránené vo výške $500 000 (približne 460 000 € alebo 11 miliónov Kč) na každý účet vrámci SIPC schémy poistenia. Samozrejme, klientské a firemné peniaze sú vedené oddelene. Zároveň všetky akcie, ETF a podielové fondy v Birdwingo sú napísané priamo na Vaše meno. Omnibus štruktúru alebo netransparentné CFD produkty u nás nenájdete.

Ak by sa stala nepravdepodobná možnosť zániku Birdwingo, Vaše peniaze sa Vám v plnej výške vrátia alebo v prípade záujmu dostanete možnosť presunu Vašich aktív do inej spoločnosti, ktorá po nás prevezme aktivity. Na všetko dohliada Slovenská národná banka a americký regulátor FINRA.



Ale aj tak na to uprimne neviem prist. Co s tym ma teda WEM
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa aviceN »

Aby bol Birdwingo (Tatrym) pod NBS, je evidovaný ako viazaný finančný agent pod WEM (čo je regulované o.c.p.) na našom trhu.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Croven »

aviceN napísal: Pi 19 01, 2024 8:49 am Presne toto som sa ho opýtal na FB, odkázal mi, že mu mám napísať hello@birdwingo.com, tam sa vie rozpísať. V krátkosti to spojil s Alpacou, že im to umožňuje.
To je fajin a nie je to na škodu mať možnosť kupovať US akcie, ale podla mňa strašne veľa ľudí nevie o tej dedickej dani - či už vlastnením US akcií alebo ETFiek. Som zvedavý ako by toto riešilo Birdwingo, pretože ja som sa Andreja na to pýtal asi pred rokom, že ako by sa moja žena dostala k môjmu portfóliu a dostal som odpoveď: "Môžem však neoficiálne potvrdiť, že ak by k situácii došlo, proces bude fungovať úplne rovnako ako pri Vašich terajších investičných produktoch a týmpádom sa netreba báť akejkoľvek navyše komplexity." - to vypadá ako keby netušil, že existuje nejaká estate tax, ktorá už začína od 10 000USD a túto sumu naozaj nieje problém nasporiť.

https://www.investopedia.com/articles/p ... w-much.asp
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Skusali ste to niekto hladat aj tu

https://brokercheck.finra.org/search/ge ... h/firmgrid

Lebo ja k tomu neviem dopatrat
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Croven »

niktoalebokadekto napísal: Pi 19 01, 2024 12:42 pm Skusali ste to niekto hladat aj tu

https://brokercheck.finra.org/search/ge ... h/firmgrid

Lebo ja k tomu neviem dopatrat
Tam Birdwingo nenájdeš podla mňa, ale nájdeš tam brokera Alpaca ktorého Birdwingo využíva.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 77 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Croven napísal: Pi 19 01, 2024 10:15 am
aviceN napísal: Pi 19 01, 2024 8:49 am Presne toto som sa ho opýtal na FB, odkázal mi, že mu mám napísať hello@birdwingo.com, tam sa vie rozpísať. V krátkosti to spojil s Alpacou, že im to umožňuje.
To je fajin a nie je to na škodu mať možnosť kupovať US akcie, ale podla mňa strašne veľa ľudí nevie o tej dedickej dani - či už vlastnením US akcií alebo ETFiek. Som zvedavý ako by toto riešilo Birdwingo, pretože ja som sa Andreja na to pýtal asi pred rokom, že ako by sa moja žena dostala k môjmu portfóliu a dostal som odpoveď: "Môžem však neoficiálne potvrdiť, že ak by k situácii došlo, proces bude fungovať úplne rovnako ako pri Vašich terajších investičných produktoch a týmpádom sa netreba báť akejkoľvek navyše komplexity." - to vypadá ako keby netušil, že existuje nejaká estate tax, ktorá už začína od 10 000USD a túto sumu naozaj nieje problém nasporiť.

https://www.investopedia.com/articles/p ... w-much.asp
nemať tam potom viac ako 55000USD v CP alebo ak tam bude viac tak dať rodine pokyny ako odpredať CP a následne urobiť prevod do banky na účet zosnulého majiteľa tie peniaze následne banka zablokuje až do dedičského konania alebo mať účet v Revolut prípadne Wise. Pokiaľ by sa dali kupovať priamo US dlhopisy štátne, komunálne alebo korporátne tak tie nepodliehajú estate tax.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Croven »

Baba Jaga napísal: Pi 19 01, 2024 12:52 pm nemať tam potom viac ako 55000USD v CP alebo ak tam bude viac tak dať rodine pokyny ako odpredať CP a následne urobiť prevod do banky na účet zosnulého majiteľa tie peniaze následne banka zablokuje až do dedičského konania alebo mať účet v Revolut prípadne Wise. Pokiaľ by sa dali kupovať priamo US dlhopisy štátne, komunálne alebo korporátne tak tie nepodliehajú estate tax.
Jasné aj to sa dá, akurat neviem ako moc to je legálne :D
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 554
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa MiBi »

Ak to mam porovnat ALPACA je nieco ako u nas EIC, nepredava produkty priamo koncovym zakaznikom, ale ponuka platformu pre 3. strany, ktore cez nu mozu ponukat investovanie pre koncovych zakaznikov. Birdwingo je len jedna z nich.
Dalsi co pouzivaju Alpacu su napr.
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

MiBi napísal: Pi 19 01, 2024 1:14 pm Ak to mam porovnat ALPACA je nieco ako u nas EIC, nepredava produkty priamo koncovym zakaznikom, ale ponuka platformu pre 3. strany, ktore cez nu mozu ponukat investovanie pre koncovych zakaznikov. Birdwingo je len jedna z nich.
Dalsi co pouzivaju Alpacu su napr.

No lenze Lightyear je registrovany a musi splnat vsetky poziadavky podla EU.

Birwingo je appka napojena na WEM a tiez asi nekupuje priamo od Alpacy, ale len cez Bienwille capital. Alebo sa mylim?

Co teda neviem pochopit, ked dam prikaz na nakup...tak akym smerom to ide? Birwingo - WEM - Alpaca? Alebo Birdwingo - WEM - Bienwille - Alpaca?
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Croven »

niktoalebokadekto napísal: Pi 19 01, 2024 2:24 pm No lenze Lightyear je registrovany a musi splnat vsetky poziadavky podla EU.

Birwingo je appka napojena na WEM a tiez asi nekupuje priamo od Alpacy, ale len cez Bienwille capital. Alebo sa mylim?

Co teda neviem pochopit, ked dam prikaz na nakup...tak akym smerom to ide? Birwingo - WEM - Alpaca? Alebo Birdwingo - WEM - Bienwille - Alpaca?
Birdwingo má API na Alpacu, takže appka Birdwingo priamo komunikuje s Alpacom brokerok (podla mňa dosŤ podobné ako T212 s IBKR). Teda ak myslíš nákup akcie/etf.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 554
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa MiBi »

americke akcie a ETF nakupuje Lightyear cez Alpacu, oproti Birdwingu ma navyse moznost investovat aj na EU a UK preto zodpoveda aj EU regulacii
Screenshot 2024-01-19 144238.jpg
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Americke ETF sa tam nedaju kupit. Len US akcie idu cez Alpacu.

Dneskajsi diskusia zacala o tom, ako sa daju kupit americke ETF v Europe, kedze bez nejakeho workaroundu to nie je mozne (co viem)
MarianM
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 06 03, 2024 10:51 am
Has thanked: 3 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa MarianM »

Ak by niekoho zaujimali Smart Savings.

Komunikoval som viackrat priamo s podporou Birdwinga:
Smart Savings je zalozené na dlhopisových ETF, kde podkladovým aktívom sú USA vládne dlhopisy so splatnosťou 0-3 mesiace.
Konkrétne iShares 0-3 Month Treasury Bond ETF (SGOV).
Nie je žiadny horný limit vkladu :) 4 % je čistá úroková sadzba, už zdanená, bez žiadnych poplatkov navyše. Tu by som len spomenula, že všetky prostriedky sú držané v amerických dolároch (USD) a úroková sadzba podlieha sadzbám centrálnych bánk - ak by sa centrálne banky rozhodli úrok meniť, Birdwingo musí zmenu nasledovať. Ak by sa úroková sadzba menila, každý klient o tom bude informovaný. Na voľné peniaze sa stále viaže ochrana 500 000 USD (~450 000 EUR) na užívateľa.
Ku daneniu by som povedala, že výnosy zo Smart Savings a z dividend sú už zdanené a dodatočne ich daniť netreba.
Tu Roman z Birdwingo. Smart Savings sú danené zrážkovou daňou priamo v USA. Môžete túto položku uviesť v daňovom priznaní. Dôležité je dodať, že počas Birdwingo registrácie sa automaticky vypĺňa tkz. formulár W-8BEN, ktorý zamedzuje dvojitému zdaneniu medzi USA a Európou. Spomínam to preto, aby ste dividendy zbytočne nezdanili dva krát.
Z toho mi vychadza, ak som to spravne pochopil ze Smart Savings funguje na principe vyplacania dividendy z vyssie uvedeneho ETF na mesacnej baze, ktore je uz zdanene 15% pri zdroji v USA co moze byt problemove, kedze samotne danenie dividendy z ETF je relativne problemove.

Ked som sa ich, ci teda princip Smart Savings je vyplacenie dividendy z predmetneho ETF, tak som dostal taku klasicku odpoved:
Ďakujeme za priložené linky. Radi by sme Vám v tejto veci bližšie pomohli ale nie sme daňoví poradcovia a týmpádom nemôžeme dávať oficiálne daňové rady. Zároveň, daňová situácia každej osoby spomedzi našich užívateľov sa môže líšiť a bez dôkladnej analýzy by sme si nemohli byť istí, že dávame správnu radu.
Môžem Vás iba odkázať na portál finančnej správy, ich infolinku pre styk s verejnosťou na čísle 0484317222 alebo na kvalifikovaných daňových poradcov.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Croven »

MarianM napísal: Št 07 03, 2024 11:17 am
kedze samotne danenie dividendy z ETF je relativne problemove.
a to už prečo?
MarianM
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 06 03, 2024 10:51 am
Has thanked: 3 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa MarianM »

riesilo sa to v tejto teme viewtopic.php?p=145792#p145792

@Croven resp. ak si to riesil tak ako?
Croven
Gold Member **
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 47 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Croven »

MarianM napísal: Št 07 03, 2024 12:16 pm riesilo sa to v tejto teme viewtopic.php?p=145792#p145792

@Croven resp. ak si to riesil tak ako?
Rozumiem, podla mňa dividenda z ETF je to isté ako dividenda z akcie, je to proste dividenda z cenného papiera, ktorú som dostal zdanenú a ďalej nebudem daniť. Možno sa mýlim ale.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 77 times

Re: Birdwingo (ex-Tatrym)

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Croven napísal: Št 07 03, 2024 12:22 pm
MarianM napísal: Št 07 03, 2024 12:16 pm riesilo sa to v tejto teme viewtopic.php?p=145792#p145792

@Croven resp. ak si to riesil tak ako?
Rozumiem, podla mňa dividenda z ETF je to isté ako dividenda z akcie, je to proste dividenda z cenného papiera, ktorú som dostal zdanenú a ďalej nebudem daniť. Možno sa mýlim ale.
Áno je to dividenda z akcie. ako som písal v inom vlákne ETF,BDC aj CEF sa riadia zákonom Investment Company Act of 1940
ETF tak ako aj BDC a CEF sú RICs, alebo Regulated Investment Companies, for tax purposes musia vyplatiť 90% príjmov investorom. Ak sa podľa tohto zákona riadia BDC firmy tak každé ETF je vlastne samostatná firma (právnická osoba) zoberie od teba peniaze emitovaním CP ( investor nákupom CP) a spravuje ho za odplatu to robia presne aj BDC firmy. ClosedEndFunds, dokonca môžu vydať aj dlhopisy a prioritné akcie a aj BusinessDevelopmentCompanies (Spoločnosťi pre rozvoj podnikania) čiže aj to čo vyplácajú je dividenda žiaden iný výnos z CP.,ale DIVIDENDA. Ja to budem presne tak deklarovať v DP ako dividendu.
Dostal už niekdo z Birdwinga papier na daňové priznanie? Nechce sa mi tlačiť výpisy za jednotlivé mesiace tak sa pýtam či už niekto dostal ten sumár.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"