AKO SPOĽAHLIVO SCHUDNÚŤ

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 522
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 116 times

Re: AKO SPOĽAHLIVO SCHUDNÚŤ

Príspevok od používateľa duves »

Mat nejake kilo navyše nie je hanba. Problem je, sa nehybať.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: AKO SPOĽAHLIVO SCHUDNÚŤ

Príspevok od používateľa wladas »

duves napísal: Ut 12 03, 2024 1:30 pmKedže behavať nemôžem (mam atrozu kolien), tak sa chystam po lete kúpiť tacx neo2T.
Nemam nic proti cyklotrenazerom ale nad eliptickym si nepremyslal? Tiez bikeujem, nie som kompatilny s behom a s eliptickym trenazerom som spokojny.
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 522
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 116 times

Re: AKO SPOĽAHLIVO SCHUDNÚŤ

Príspevok od používateľa duves »

Može to byť zaujimave, no skor by som to musel vyskušať niekde vo fitku. Myslim, že sa tam tiež vyvíja tlak na chrupavky, i ked to nie nie take drasticke ako beh.
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 522
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 116 times

Re: AKO SPOĽAHLIVO SCHUDNÚŤ

Príspevok od používateľa duves »

Screenshot_20240325-173035.png
Posledna noc, tep počas spánku na minime 41 tepov
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1001
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: AKO SPOĽAHLIVO SCHUDNÚŤ

Príspevok od používateľa wladas »

duves napísal: St 13 03, 2024 8:42 am Može to byť zaujimave, no skor by som to musel vyskušať niekde vo fitku. Myslim, že sa tam tiež vyvíja tlak na chrupavky, i ked to nie nie take drasticke ako beh.
Tak je tam sice cela vaha tela, ale nie su tam ziadne narazy. Nohy sa hybu plynulo rovnako ako pri bike-u
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4325
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: AKO SPOĽAHLIVO SCHUDNÚŤ

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Najlepšie je včleniť viacej pohybu priamo do denných aktivít, tj napr tým že človek začne viacej chodiť pešo. Chôdza je fantastická aktivita, pretože sa dá vykonávať v podstate kdekoľvek a človek na ňu nepotrebuje žiadne špeciálne vybavenie ani kondíciu ani nijako zvlášt nezatazuje chrupavky či kolená. Jedina nevyhoda je, že chodit treba pomerne dlhý čas a pravidelne aby to malo viditelný efekt.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: AKO SPOĽAHLIVO SCHUDNÚŤ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: Št 04 04, 2024 7:02 pm Jedina nevyhoda je, že chodit treba pomerne dlhý čas a pravidelne aby to malo viditelný efekt.
Nemám rád nekonečné chodenie po rovine. Dovolím si tvrdiť, že dlhé chodenie po rovine nepriaznivo zaťažuje aj kĺby, aj chrbticu.
Ale zrejme je to individuálne. Kým ja po 15-20km stuhnem a bolia ma kĺby, ľudia so správnym držaním tela a menšou váhou môžu chodiť celý deň.

Ja mám rád výhľadové výstupy - teda chôdzu do kopca v prírode a v cieli ked vidím Tatry a Kráľovku.
Obľúbil som si nordic walking s palicami, ktoré majú špeciálnu rúčku a umožňujú prenos veľkej záťaže z nôh na hornú časť tela - hore kopcom i dole kopcom.
Tým pracuje i horná časť tela, hlavne chrbtica, ramená, tricepsy a priľahlé partie. Dôležité pre tých, ktorí trávia za PC (alebo mobilom ) mnoho hodín...

Chôdza do kopca je super a palice ju vylepšujú na úroveň bežkovania na lyžiach (bežkovanie je podľa mňa dokonalý šport ).
V lete však za najideálnejší šport v prírode (čo sa týka šetrenia kĺbov) považujem cyklistiku. A samozrejme plávanie.

Na zimu som mal doma stacionárny bycikel, ale daroval som ho: nemal som trpezlivosť sedieť len tak a krútiť pedálmi...
Mám doma aj bežecký pás - pre mňa rovnaká nuda... skúsim ešte pred neho nainštalovať nejakú obrazovku

V lete uznávam jedine pohyb v prírode. Bývanie som si vždy vyberal tak, aby som mal veľmi blízko do prírody. Les je môj pes.

P.S. Kto sa chystá do Brdárky - jedného z najčarovnejších kútov Slovenska - čerešne tam budú rozkvinuté cca za týždeň.
Prílohy
dnesnyvystupzBrdarky.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"