JUGGLER napísal: ↑Ut 27 06, 2023 6:36 pm
andre napísal: ↑Ut 27 06, 2023 3:38 pm
Spravil som narychlo backtest vykonnosti indexov v noci vs. den a vyzera to super, cela vykonnost len v noci, ani s poplatkami to neni zle. Akurat posledne 2 roky to uz nefunguje.
Aj mňa to v minulosti zaujalo. Volá sa to Night effect. Vznikli k tomu ETFs..
https://www.nightsharesetfs.com/
Zatial sú tri.
Mal som to poznačené v trading ideách a keďže prešiel rok tak som sa pozrel na performance toho najhlavnejšieho ETF na SP500.
Keď som zistil, že to nightshares ETF je za posledný rok cca -8% a ETF USA +15%..vymazal som to z dobrých nápadov
Ale môžem povedať toľko, že z mojích pozorovaní by to malo fungovať diskrečne a to tak, že otvoríte po close ked dobre zverejní nejaká velká firma ( toho týždna bude napr. NKE ) a vyberiete zisk z futures ( alebo SPY, či QQQ ) ešte pred open (najlepšie doobedu).
...zvykne to byť hore doobedu a ked sa Amerika prebudí už to klesne...
Juggler, nieje dôvod túto stratégiu vymazávať z dobrých nápadov. Dokonca si myslím, že je to jedna z najlepších stratégií čo som pozoroval. Ale treba ju aplikovať trochu inak. Rozoberiem trochu obšírnejšie. Dlhé roky som pozoroval akciu AMD a než som ju prvýkrát kúpil a čo som ju niekoľko rokov držal a trejdil tak denný graf som sledoval niekoľko rokov. Aj keď som mal robotu na jednom monitore, vždy na druhom mi šiel graf AMD. Keď bola akcia v cene 2 USD až 6 USD, tak sa v drvivej väčšine opakovalo 5 celodenných paternov, skrátka bolo 5 možností, ako sa bude cez deň vyvíjať graf. Najlepšie na tom bolo, že už počas prvých 15 minút po otvorení sa dalo odhadnúť aký je to patern a ako bude vyzerať zvyšok dňa. Takto to išlo až do obdobia, kým do AMD nevstúpila Mubadala (máj 2016). Od tohto obdobia to už bolo ťažšie, paternov bolo viac a narúšal sa priebeh. V celom tomto období boli pohyby v premarketoch a afterhours dosť malé, väčšie boli, len keď boli dobré správy pre AMD. Avšak počas riadneho dňa sa cena akcie vedela posunúť výraznejšie, skrátka boli pekné plné sviečky (či už zelené alebo červené). Všetko sa zmenilo, keď AMD bolo pridané do SP500. To bol pre mňa úplný šok. Ako keby som pozoroval úplne inú akciu. O AMD sa začalo viac písať a hovoriť, oveľa viac analytikov v nej videlo potenciál, ale moc hore ísť nemohla, lebo výraznejšie zisky boli vtedy hudba budúcnosti, ale nadšenie investorov sa prejavovalo vo vysokých premarketoch. Afterhours boli väčšinou relatívne ploché. Takže sa veľakrát stalo, že akcia otvárala výrazne vyššie, ale počas dňa už nerástla, skôr sa pohybovala v priebehu dňa v užšom pásme a na sviečke bol vidieť úzky knot a tenké bruško (sviečky boli viac DOJI). Ešte sa to viac vystupňovalo, keď bolo AMD pridané do Nasdaq-u. V roku 2018 som AMD veľa trejdoval a väčšinou držal 2-3 dni. Neskôr som si uvedomil, že v drvivej väčšine AMD nakupujem v AH a predávam v premarkete aj keď to bol viacdňový obchod. Potom som sa nato zameral a uvedomil si, že úplne najvýnosnejšia stratégia pri AMD by bola ho jednoducho večer v AH kúpiť (prípadne tesne pred close alebo za close cenu) a na druhý deň v premarkete predať (povedzme o 14-tej). Krása tejto stratégie bola v tom, že sa to dalo automaticky aplikovať a človek nemusel riešiť fundament ani TA. Aj keď malo AMD za daný deň nakoniec červenú sviečku, premarket býval v drvivej väčšine zelený.
Záver: Odporúčam sa na túto stratégiu zamerať ani nie tak na Nasdaq alebo SPY, ale na technologickú akciu, ktorá má veľký potenciál budúcich ziskov, no v najbližšom čase ešte zisky rásť nebudú a to úplne najhlavnejšie je, že bola nedávno pridaná do SPY alebo Nasdaqu. Sám plánujem túto stratégiu v budúcnosti aplikovať.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett