Lyoness

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Lyoness

Príspevok od používateľa Apeiron »

Zacina sa nam tu rozmahat tzv. vernostny program Lyoness, kde ludia za nakupy dostavaju naspat 1%, ale zaroven si pod seba registruju dalsich ludi, beru si 0,5% z ich nakupov a potom su tam moznosti ako si kupovat dalsie pozicie a investovat.

Pride mi to ako MLM / pyramida / nebankovka - vysvetlia vsetko len na osobnych seansach a slubuju obrovske prachy.

http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=142992" onclick="window.open(this.href);return false;

Co si o tom myslite?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Apeiron napísal:Zacina sa nam tu rozmahat tzv. vernostny program Lyoness, kde ludia za nakupy dostavaju naspat 1%, ale zaroven si pod seba registruju dalsich ludi, beru si 0,5% z ich nakupov a potom su tam moznosti ako si kupovat dalsie pozicie a investovat.

Pride mi to ako MLM / pyramida / nebankovka - vysvetlia vsetko len na osobnych seansach a slubuju obrovske prachy.

http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=142992" onclick="window.open(this.href);return false;

Co si o tom myslite?
Ja si myslím (na prvý pohľad), že ide o legálny a premakaný MLM systém, ktorý financujú hlavne obchodníci.
Štruktúra 1% pre ,,agenta,, 1% pre dvoch nad ním a 4% pre firmu zaisťuje bohatstvo hlavne ľuďom na vrchole pyramídy (firme).
Agent je ,,trúd,, teda ten , čo zháňa klientov.
Dostane práve toľko, aby sa motival k maximálnemu výkonu.
Tým, čo sa chcú motivovať k zbohatnutiu zrejme poskytujú ,,prémie,, ... robiť nábory, školiť, kúpiť si pozíciu bližšie k vrcholu pyramídy, investovať.
Zrejme pre tieto ,,prémie,, je systém náboru cez ,,večerné seanse,,.
Na Vedľajší a dodatočný zárobok to vyzerá vierohodne , ale na tie prémie, teda ,,slubovanie velkých prachov,, a ,,investície,, by som si dal sakra pozor.
Kolko poznáte milionárov z Amway, Herbalife, Avonu, Oriflame, Say a pod. ?
Raz, asi pred desiatimi rokmi ma kamarát dotiahol na seansu Amway kde bolo asi 5 tisíc ľudí a tam sa na pódiu predvádzali ,,milionári,,.
Bola tam šialená davová psychóza, úplný fanatizmus, tí ľudia boli ako na drogách.
Tipujem, že 99% z nich ako ,,trúdi,, odviedli viac, či menej práce, ale nakoniec to vzdali.
Všetky tie systémy sú prácou pre niekoho iného.
Načo si nad nimi lámať hlavu, keď môžeme vymyslieť niečo, kde podnikáme sami, a 100% zisku si nechávame pre seba?

Ich ,,binárny systém,, MLM definuje wiki takto:

Binary plans: A binary plan is a multilevel marketing compensation plan which allows distributors to have only two front-line distributors. If a distributor sponsors more than two distributors, the excess are placed at levels below the sponsoring distributor's front-line. This "spillover" is one of the most attractive features to new distributors since they need only sponsor two distributors to participate in the compensation plan. The primary limitation is that distributors must "balance" their two downline legs to receive commissions. Balancing legs typically requires that the number of sales from one downline leg constitute no more than a specified percentage of the distributor's total sales.

Podrobne tu: http://www.mlmstartup.com/articles/binaries.htm#what" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa slimak »

ja k teme, ze mozno sa to rozmaha, ale pocul som o tej spolocmosti uz davnejsie(nejaky ten rok(y)).

Nedavno mi ju spomenul znamy, co uz zarobil nejaky peniaz cez mlm. On je ako stvoreny na zarabani na debilinach. Preda ti aj rakovinu, resp. vyuzije prilezitost.
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa Martin52 »

Lyoness je vpodstate rozdeleny na 2 casti: vernostny program a pyramida.

Vernostny program je viazany na siet partnerov lyoness. Na slovensku funguje uz vyse 5 rokov. Z kazdeho svojho nakupu u obchodnika dostanete nazad 1%. Plus ak niekoho zozeniete pod seba mate 0,5% z jeho nakupov a 0,5% z nakupov ludi ktorych priamo zohnal a bodka .... cize to prebuble max 2 levely nad seba a nezaraba na tom nejaky clovek daleko nad vami v pyramide.

Problemom tejto casti su ale samotni partneri - vacsinou su tam registrovane male firmy roztrusene po slovensku a tak ked si chcete nieco kupit cez lyoness, tak nemate velmi kde. Kvalita firiem tiez pokulhava. Dalej partneri robia finty, napr. ked im poviete, ze chcete kupit cez lyoness, nahodia vam vyssiu cenu, ale robia prietahy pri dodavke, proste si snazia kompenzovat fakt, ze museli za vas zaplatit do systemu. Tento stav pretrvava prakticky od zaciatku a zlepsuje sa len velmi pomaly. Aj ked je fakt, ze teraz uz maju serioznejsich partnerov ako je napr. Hypernova, Tesco, OMV, Shell.

Dalej ide 1% z nakupu do systemu (to je oficalny prijem systemu, po odcitani nakladov vlastne zisk zakladatelov). Zvysok platby (zavisi od obchodnika, napr. Hypernova dava 4%) sa vam spori na specialnom ucte. Ked sa na ucte naspori 50 EUR, tak sa vam vytvori "paket". A tu sa dostavame do druhej cati systemu.

Binarny strom (pyramida) z paketov. Vas paket v hodnote 50 EUR sa zaradi do pyramidy, a ked sa pod nim nazbiera 70 paketov, dostanete 450 EUR. Pod vami sa zbieraju pakety od ludi co ste zohnali vy, ale aj od ludi, co su nad vami. Takze nezarabaju iba ludia, co sa pripojili na zaciatku, ale vsetci. Su tam este nejake podmienky, ale nie som v systeme, takze az tak do podrobnosti to nepoznam. Za kazdy paket dostanete peniaze iba raz, takze je zabezpecena rotacia ziskov, postupne zarabaju vsetci, nie iba prvi pripojeni.

Co z toho robi nehorazne lietadlo, je fakt, ze si mozete "paket" kupit - proste zaplatite 50 EUR a ste v strome. Oni na to namotavaju ludi ako na investiciu so ziskom 900%. Predavaju to dokonca v balickoch (po 7 kusov = 350 EUR), to sa vam peniaze rychlejsie vratia, lebo si cast paketov pod seba kupite sami. Vlastne, keby ste si kupili naraz 71 paketov, tak by ste tych 450 EUR mali hned :wink: . Dalej tam existuju hospodarske kategorie, cim vyssia kategoria tym menej potrebujete pod sebou paketov a dostanete za jeden paket 3x tolko. Takisto sa da do vyssej hospodarskej kategorie prepracovat, ale staci si ju proste kupit - najvyssia stoji 2000 EUR.

Tato pyramida by nemusela krachnut, keby bola viac smerovana na vernostny program nez ako investicia. Bohuzial sa deje presny opak.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin52 napísal:
..Co z toho robi nehorazne lietadlo, je fakt, ze si mozete "paket" kupit - proste zaplatite 50 EUR a ste v strome.
Oni na to namotavaju ludi ako na investiciu so ziskom 900%.
Predavaju to dokonca v balickoch (po 7 kusov = 350 EUR), to sa vam peniaze rychlejsie vratia, lebo si cast paketov pod seba kupite sami.

Tato pyramida by nemusela krachnut, keby bola viac smerovana na vernostny program nez ako investicia. Bohuzial sa deje presny opak.
A sme doma.
Výborný príspevok!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

konecne mi niekto vysvetlil ako to funguje :)
Ja som sa s tym stretol asi pred 4-5 rokmi, ked mojej priatelke o tom nejaky ujo basnil asi 4 hodiny a ja som sa toho bohuzial zucastnil.
Asi pred mesiacom a pol mi od nich dosiel nejaky spam, ze zaregistruj sa, tak zo zvedavosti som vyplnil formular. Prisla mi karticka a velky balik vseliakych manualov ala vitajte v Lyoness a zarabajte.

Aj som si si ich prebehol, ale pravdupovediac ten system paketov a hospodarskych tried som nepochopil. Strasne komplikovane je to napisane. No co, vyuzijem karticku na nakupy :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa filip glasa »

tu sú tiež pekné príspevky :lol:
http://www.porada.sk/t79367-l-y-o-n-e-s-s.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://financie.etrend.sk/pravo/nakupny-matrix-12.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tnt
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 17 10, 2007 9:11 pm

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa tnt »

zdravim,

neviete niekto kde z tych velkych partnerov sa da pouzit karta a nie poukazky ?
poukazky su neprakticke ...

ci beru kartu v hypernove, tescu a pod?

vdaka
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa filip glasa »

v tom článku píšu, že nikde..
konspirator
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 12:51 pm

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa konspirator »

Absolvoval som prednasku od LYONESS a som sa musel zasmiat. Po prebrati zveci okolo zliav a poukazok pride na raz druha polovica kde saprezentuje ako sa daju nakupit pozicie od asi 500,- do 50.000,-EUR a cim viacej nakupite tym vacsiu zlavu mate sancu dostat :)

cista pyramida....
Michalek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 29 11, 2011 12:25 am

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa Michalek »

dovolim si zasmiať sa na poslednom príspevku.. aj ked je to stará tema... v sučasnosti sa dá Lyoness využiť už aj u velkych obch. partnerov ako Hypernova, Tesco, Kika, NAY, Baumax a mnoho dalších... som dosť prekvapený z obsahu fora.. predstavoval som si to ako objektivny sumar informacii o biznisoch, poistovnach a roznych spoločnostiach... pravda je pravý opak... znova len kopa domasedov ktorí sa pred par rokmi nechali obabrať na zaklade vlastnej chamtivosti a teraz tu kritizuju system za systemom ... :) divne
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa rmaly »

Michalek napísal:dovolim si zasmiať sa na poslednom príspevku.. aj ked je to stará tema... v sučasnosti sa dá Lyoness využiť už aj u velkych obch. partnerov ako Hypernova, Tesco, Kika, NAY, Baumax a mnoho dalších... som dosť prekvapený z obsahu fora.. predstavoval som si to ako objektivny sumar informacii o biznisoch, poistovnach a roznych spoločnostiach... pravda je pravý opak... znova len kopa domasedov ktorí sa pred par rokmi nechali obabrať na zaklade vlastnej chamtivosti a teraz tu kritizuju system za systemom ... :) divne
no, trosku to pleties. Posledny prispevok nehovoril o tom ci sa da nakupovat u velkych partnerov, ale o tom, ci je to pyramida (a to je, to snad uznas).
A ten prispevok, ktory hovoril o vyuzitelnosti je stary (tusim) dva roky ci kolko, takze vpoho...
Inac keby si si presiel diskusie o Lyoness, tak tak bolo rozoberane, ze ake su realne nevyhody
Michalek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 29 11, 2011 12:25 am

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa Michalek »

no ja som čítal celú diskusiu Lyoness a v iných už nič nie je... dal som do vyhľadávania.. fakt by ma zaujímali tie reálne nevýhody :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa rmaly »

Michalek napísal:no ja som čítal celú diskusiu Lyoness a v iných už nič nie je... dal som do vyhľadávania.. fakt by ma zaujímali tie reálne nevýhody :)
skor tie realne vyhody :)
lebo to co usetris, tak to mozno niekde inde dostanes aj bez karticky = karticka je zbytocna
Michalek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 29 11, 2011 12:25 am

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa Michalek »

no pozri sa.. najprv hovoríš nevýhody, potom výhody.. ja robím Lyoness... rozhodne som sa sem neprišiel hádať.. preto sa ti len v skratke pokusím vysvetliť prečo to aj tak je zaujímavé... z každého nákupu sa ukládajú Zvyšné rabaty.1-24% individuálne od každého obchodu.. je to zazmluvnené čiže obchod je povinný ti túto zľavu dať.. povedzme že urobím nákup za 100eur...v dnesšnej dobe žiadna sláva.. rodinka, 4členovia, jeden nedeľný nákup.. z tohto nákupu sa mi odloží povedzme 10%,teda 10eur......prejde 5 mesiacov a len z mojich nedelných nákupov sa mi nazbiera 50eur.. 50 eur je jedna pozícia v binárnom systéme.. v mojom systéme mám takýchto pozícií desiatky... mám množstvo nakupujúcich ľudí.... ale teraz sa na to pozrime z role obyčajného užívateľa... niekoho kto nemá štruktúru ľudí... jeho pozícia sa osadí niekde do môjho systému a ja ho časom začnem prekrývať... každá pozícia je na to, aby sa pod ňou vytvoril obrat a z toho obratu je následne vyplatená provízia jej majiteľovi... provízia je v hodnote 450eur... čiže danému užívateľovi sa v čase môže vrátiť väčšina jeho peňazí.. samozrejme že to netrvá deň, ani týžden ani mesiac.. môže to trvať aj rok, dva tri... ale peniaze späť dostane.. povedz mi tvoj názor... nie je to výhodné? neoplatí sa maťtu kartu? veď je zadarmo.. z vlastnej skúsensti viem že sa to oplatí
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa rmaly »

Myslim, ze sa to oplati pre prvych pouzivatelov (ako kazda pyramida). Sorac, ale cakat x rokov na nejakych x penazi (chap, tu je ta otazka, ze kolko realne usetris na nejakom nakupe oproti dajme tomu nakupu v nejakom eshope, kde ti tie peniaze rovno "vratia").
Tak isto zo zaciatku (naozaj neviem ako je to teraz) sa nedalo pouzivat kartu (plastikovu), ale nejake poukazky, co bolo vrcholne neprakticke.
Hadat sa ani ja nechcem
Michalek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 29 11, 2011 12:25 am

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa Michalek »

ale kamarát môj... z 50eur 450eur.. to je 900%.. tak o čom sa tu bavíme? aj keby to bolo 10rokov tak je to výhodné... ide len o to či túto možnosť využiješ alebo nie.. toto je klasická veta ľudí.. ja mám čakať na 450eur keď to bude trvať roky? nie nie.... ja si to radšej dám do banky kde budem nakoniec stratový... a tento prístup(nemyslím k samotnému Lyonessu) je jedným z dôvodov prečo sa ľudia majú tak ako sa majú... ľudia by najradšej dali peniaze niekam, kde by sa im zhodnotili niekoľko desaťnásobne a najlepšie by bolo aby to netrvalo dlho.. ale tak kde to sme? :D ja si to viem urýchliť... zarábanie a otáčanie peňazí je "práca" rovnako náročná na prípravu a vzdelanie ako hocijaké iné práce...ale ak sa to raz človek naučí.. z trpezlivosťou a sebazáchovou dosiahne veľa a nakoniec sa bude mať úplne inak ako väčšina
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa rmaly »

Pozri, mne je to jedno, naozaj. Ide mi o to, ze ty sa ma tu snazis presvedcit, ze ten Lyoness je bezkonkurencne najlepsi. Ale napriklad kym 'nasetris' tych 50eur v systeme, tak (kedze musis platit u obchodnikov, co maju zmluvu s Lyoness a ti si to asi napocitaju na tovare) mozes stratit len na prachobycajnej zlave tych 450 eur omnoho rychlejsie.
V kazdom pripade snad uznas aj ty, ze byt na spodku pyramidy urcite nie je to iste ako byt na vrchole pyramidy (co do poctu ludi co mas pod sebou)
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa Martin52 »

Dame si trochu vypoctov ? :wink:

Aby si dostal 450 EUR potrebujes mat 70 pozici v strome pod sebou. To je 70x50 EUR = 3 500 EUR.
Dalej, 70 pozici v binarnom strome je cca 6 urovni (posledna uroven je iba ciastocne plna). Takze jedna pozicia prispieva priblizne na 6 nad sebou vratane tej tvojej.
Tu sumu vydelime 6 a pripocitame tvojich 50 EUR = 3 500 / 6 + 50 = ~695 EUR. Cize 245 EUR ide systemu a 450 tebe.

Teraz aky obrat treba urobit ?
Priklady rabatov je mozne najst na stranke Lyones. Najcastejsie som tam videl - 4% rabat, z toho 2% ihned (cashback za seba a priatelov). Tie 2% dostanu ludia "ihned" (minimalna vyplata je 10 EUR) a do paketu sa teda sporia zvysne 2%. Ale ak sa nemylim aj cashback sa da nechat v pakete a asi to ludia ja tak robia, kedze maju pocit ze na tom zarabaju. Povedzme ze tam daju cely rabat ajeho median je prave 4%.
Obrat musi byt 695 EUR / 4% = 17 375 EUR za kazdy vyhospodareny paket. Avsak prve vyhospodarenie nastane az ked obrat siete pod ucastnikom dosiahne tych 70 paketov+1 paket ucastnika:
71 x 50 / 4% = 88 750 EUR ...

Takze aby sme si to vedeli predstavit:

Ked das 500 EUR mesacne za rodinny nakup u partnerov Lyoness, tak obrat 17 tisic EUR dosiahnes kazdych 2.8 roka.
Ale prva platba bude az ked dosiahnes 88 tisic ... cize asi za 14 rokov ...

Dalej sa pozrime na %.

450 EUR zo 17 375 je 2.6%. Ako som vypocital vyssie, tych 2.6% dostanes za 2.8 roku, cize urok necele 1% rocne.

Suma sumarum, bez toho aby si zohnal ludi pod seba, ktori to cele zaplatia, budes mat zarobok ako na terminaku s 1.2% p.a. - po odpocitani dane.
Takze bud to pouzijes ako vernostnu kartu na nie moc velke zlavy, alebo pyramidu, kde nemozes byt naspodu ...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa rmaly »

to Martin52...
a tak som to presne myslel :) :)
karol ballay
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 27 09, 2013 2:38 pm

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa karol ballay »

V poriadku, ak teda získam pozície tak je možné ze by mi výnosy pokryli aj dovolenku ako sa píše tu: http://webfinancie.sk/podvody-v-lyoness ... nych-ludi/" onclick="window.open(this.href);return false;
SROsUMOM
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 14 12, 2014 4:05 pm

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa SROsUMOM »

Pokiaľ človek pracuje pre Lyoness je lepšie ak by mal vlastnú spoločnosť alebo bol živnostníkom. Je potrebné legalizovať vaše zisky a zdaniť ich.

Je pravda, že dá sa na tom zarobiť, ale tam kde firma vstupy a snaží sa nájsť partnera tak to neprináša úžitok. Skôr práve naopak.
Nikola
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 27 07, 2018 6:21 pm

Re: Lyoness

Príspevok od používateľa Nikola »

Je to PODVOD!!! S odstupom času môžem povedať že ma Lyoness obral o 9000€. Som v ňom už 8 rokov, kúpila som si pozície a balíčky v hodnote 9000€ (aj tu ich úžasnú Áziu) a videla som z tých peňazí prd makový. Nič sa binárne neotocilo a žiadny zisk to neprinieslo. Lyoness je jeden obrovský podvod. A to mi Mia (ich človek ktorý ma oklamal a vytiahol zo mna do Lynessu prachy) tvrdila že stačí aby som pod seba zaregistrovala 4 ľudí ktorý minú pre Lyoness 400 € aby sa stali aktívny a to je všetko čo musím urobiť. Potom mali začať moje peniaze pracovať. Nič sa nestalo. Ľudia, nenalette na tento podvod. Ja som sa z toho aspoň poučila. Nechápem len to, ako môžu ďalej fungovať a takto podvádzať ľudí o peniaze. Treba ich pozatvárať do basy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"