Plyn

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Plyn

Príspevok od používateľa Andrej »

Predpokladam ze teraz sa asi bude dost investovat do plynovych tras mimo Ukrajinu, a mozno aj do inych dodavatelov ako je Rusko. Co myslite?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Plyn

Príspevok od používateľa Ferin007 »

"Problém" (pro investora) je, že ty trasy jsou naplánovaný už poměrně dlouho, takže nic, co by nebylo na trzích zohledněný.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Plyn

Príspevok od používateľa filip glasa »

skôr by som doma investoval do elektrického kúrenia :-)

Išlo by založiť a.s., ktorá by riešila plynové zásobníky, plynovody, a všetko s tým spojené. Teraz sa vláda pôjde roztrhať a bude rozdávať prachy na takéto projekty. Takže môžeme dať dokopy peniažky a postavíme plynovod z Nórska :-)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Plyn

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal:skôr by som doma investoval do elektrického kúrenia
Myslíš elektronickou cigaretu?? :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Plyn

Príspevok od používateľa filip glasa »

topenie - my doma netopíme ako ty. To by sa nám všetko roztopilo :lol:
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Plyn

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Pre mna zacina byt NG velmi zaujimavou investiciou na dlhsi horizont.Dosahuje celkom nizke urovne,budem sledovat spread aj COT reporty pri naznaku otocky urcite nieco kupim .Aj teraz pri tom poklese je spread bull.Mozno by to stalo za pokus...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Plyn

Príspevok od používateľa divak10 »

kocinavi napísal:Pre mna zacina byt NG velmi zaujimavou investiciou na dlhsi horizont.Dosahuje celkom nizke urovne,budem sledovat spread aj COT reporty pri naznaku otocky urcite nieco kupim .Aj teraz pri tom poklese je spread bull.Mozno by to stalo za pokus...
Nesledujem NG, ale nahodou som si vcera /30.4./pozrel tento tvoj prispevok a kukol som tam / NG/ .
Prave vcera/30.4./, sa tam vytvorila na 1H grafe divergencia, tak som do toho skocil aaaa SUPER ... az po 3,500 vyssie som neveril tak som von .
-Uz je to dost dole a este k tomu su tam dve linie, ktore sa stretavaju
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Plyn

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

kukni NYSE:WMB
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Plyn

Príspevok od používateľa jonatanus »

preco je ten plyn taky lacny? uz to sice kupuje kazdy idiot (zajtra cakam ze mi to odporuci matka potom co to bude v spravach na markize), ale asi je naky dovod preco je ta cena taka jaka je - a ten je.............?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Plyn

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jonatanus napísal: uz to sice kupuje kazdy idiot
Dufam, ze u mna urobis malu bezvyznamnu vynimku :wink:
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Plyn

Príspevok od používateľa jonatanus »

ja niesom anglicky gentleman co lieta prezidentskym specialom, ale arogantne tupe stazujuce sa slovenske hovado :lol:


co si ty o tej cene myslis, preco to je tak nizko? mas aj nake "priemyselne insider info"?

moznosti su v podstate 2: bud maju hedge fondy a spol dobre informacie ze ta cena pojde este nizsie ALEBO to zase naky "amarath" vyblil celu poziciu (na margin) a par dalsich fondov snim...

KDO to teraz predava?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Plyn

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tak ja zial som nasetril /Gasparovic nechcel pozicat/ a kupil letenku cez sky europe do tej Anglie a musim ti povedat ze ozaj sme pozadu - im este aj tie prdy zo zadku vonaju nie ako u nas.



Ten plyn v globale nie je najlacnejsi ale je presne na spodnom okraji 15 rocneho stupajuceho kanala.
Ako dlhodobe sporenie s postupnym prikupovanim sa mi zda vhodny.
-je to energia a ta bude mat vzdy cenu
-je ekologicky zhori na CO2 a H2O nevznika tuhy odpad,problem uhlia v tepelnych elektrarnach.
-je otazkou casu kedy ho zacnu masivne pouzivat na vyrobu elektriny a nahradzat ropu a uhlie z dovodu nizkej ceny.
Ale kto predava to ozaj netusim.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Plyn

Príspevok od používateľa jonatanus »

teto videa mi natom vadia, uz o tom vie ozaj uplne ale uuuuuplne kazdy idiot...
http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/player/ ... &ch=633473" onclick="window.open(this.href);return false;

a cena stale klesa

http://futuresource.quote.com/charts/ch ... b=LINE&st=" onclick="window.open(this.href);return false;
mozme dojst na $2? alebo na $1? ved inflation adjusted to je... nepredstavitelne


asi by to chcelo poradne postudovat, na prvy pohlad to vyzera lepsie jak investicia do hotela v dubai ale na druhy skorej jak bmg invest.. too good to be true?

v pripade ze to vydrbalo stopky/margin call nakym hedgefondom by to bolo rozhodne zajimave.. ale v opacnom pripade..

bacteria to nema nastudovane?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Plyn

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://seekingalpha.com/article/147284- ... atural-gas" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"