prosim o radu s investiciou do 300 000

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
evkajojo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 05 12, 2008 7:29 pm

prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa evkajojo »

Ahojte,s manzelom stale rozprave o nejakom investovani,ale banky to nas velmi nechyta..
pozerala som na nete nieco o investovani,myslim do niecoho a nasla som tam hotel ktory je vo vystavbe.
S tym ze davaju garantovany vynos 7% rocne z investicie ktoru tam vlozite po dobu 3 rokov.
http://www.tatragolf.sk/index.php?page=1
Co si o tom myslite?Myslite ze to je dobra investicia do buducnosti?
dakujem za odpovede
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa osamely chodec »

preco si ten investor asi nepoziada o uver v banke? No preto, lebo na to mu uz banka nepozicia, a tak laka peniaze od ludi.Moj nazor vysoke riziko ze pridete o vklad. To uz radsej 4,5% az 5% v banke na terminak a za to ruci stat.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa JUGGLER »

evkajojo napísal:Ahojte,s manzelom stale rozprave o nejakom investovani,ale banky to nas velmi nechyta..
pozerala som na nete nieco o investovani,myslim do niecoho a nasla som tam hotel ktory je vo vystavbe.
S tym ze davaju garantovany vynos 7% rocne z investicie ktoru tam vlozite po dobu 3 rokov.
Co si o tom myslite?Myslite ze to je dobra investicia do buducnosti?
dakujem za odpovede
Ak by som mal zvážiť investíciu do ,,nejakého hotela,, s ,,garanciou 7% p.a,, tak to by som lepšie spával pri termínovanom vklade na +5%, ktorý po prechode na euro nebudú už ponúkať.
Následne by som sa povzdelával ako a kde sa dá kúpiť LACNÝ finančný produkt, ktorý kopíruje akciové trhy (10x lacnejší ako naše akciové fondy) a trpezlivo by som čakal, kým sa svetová ekonomika ponorí do najväčšej depresie. Už sa ponára, ale nenarazila ešte na dno. Keď narazí, tak by som tých 300k vrazil do akcií a čakal.
Ale keby ma ekonomika nebavila a nedokázal by som sledovať, čo sa deje vo svete, tak pre 300 000 (čo je bohužial velmi obmedzená suma na kúpu nehnutelnosti) by som volil nákup pár kvalitných originálov olejomalieb - slovenskej klasiky.
Poradil by som sa s odborníkom a trpezlivo by som chodil po aukciách a kúpil za maximálne vyvolávaciu cenu.
Všetko, čo som kúpil pred pár rokmi má teraz minimálne dvojnásobnú cenu.
A keďže všetci kvalitní autori sú už mŕtvi, ich diela miznú v súkromných zbierkach a ten zvyšok, čo sa dostane na trh postupne znásobuje cenu.
Ale pozor - takú investíciu treba urobiť pod dohľadom človeka, čo sa vyzná (najlepšie z rodiny).
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Pi 05 12, 2008 8:19 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa filip glasa »

Niečo na tému apartmánov sme už preberali tu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 1ny#p12238

Podľa môjho názoru je úplne najhoršia doba na kúpu apartmánov. Je to asi ešte horšie ako kúpa bytu. Myslím, že je bez šancí obsadiť také veľké množstvo hotelov, penziónov a apartmánových domov aj počas najsilnejšej sezóny. Momentálne je vo výstavbe strašné množstvo snáď v každej lokalite. Celú tú masívnu výstavbu nehnal dopyt po ubytovacích kapacitách, ale ľahká dostupnoť úverov na developerské projekty.

7% výnos nie je možné garantovať. Garantovať sa dá výnos niekde okolo úrokov termínovaných vkladov. Neviem čím to garantujú, ale pochybujem, že tam bude nejaká záruka ak by firma jednoducho nemala na to peniaze. Na druhú stranu 3 x 7% (ak to má trvať tri roky) je obrátene iba 21% zľava z ceny apartmánu. Ja si myslím, že na tých apartmánoch budú musieť dať časom aj vyššie zľavy aby to vôbec predali.

Viď byty - dnes už nie je 10% nič zvláštne a 40% zľava tu už tiež padla.

Momentálne je vklad v banke (ak sa niekde ešte dá fixnúť aspoň na jeden rok 4,5-5% úrok) podľa mňa jedna z najlepších možností.

Inak by som uvažoval o investícií do akcií, alebo akciových fondov (podľa skúseností) a to z dvoch dôvodov:
1. Je možné investovať v relatívne malých čiastkach. A bol by som naozaj opatrný a začal povedzme s 10% portfólia. A postupne zainvestovával ďalej po desatinkách ( trebars po 3 mesiacoch).

Neviem si predstaviť aký veľký majetok by ste museli mať, ak by ste takto postupne chceli investovať do realít a apartmánov ( vždy po poklese kúpiť ďalší byt či apartmán).

2. Akcie to už dosť schytali a veľký prepad majú za sebou (čo samozrejme neznamená, že je na konci). Lenže reality to ešte len čaká.

Veľa firiem dnes vypláca akcionárom slušné divideny a niekedy aj vyššie ako tých 7% na apartmánoch. Pritom je vo vyplácaní dividendy minimálne rovnaká neistota (ak nie nižšia) ako vo vyplácaní toho ich garantovaného výnosu.

Dlhopisom s úrokom 8,3% (Arca - ale je jedno kto by mal byť emitentom), ktoré momentálne ponúka dosť poradcov sa tiež vyhnite. Jediný prípad kedy by som tieto dlhopisy ako tak skusol by bolo, ak by do nich išlo maximálne 1-5% z vášho kapitálu.
pitres
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 24 06, 2009 10:50 pm

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa pitres »

existuje jeden novy produkt - investicne sporenie, vdaka ktoremu mas garantovany min. 10% rocny vynos z tvojich penazi. Je garantovany statom, neviazany a veeeeelmi výhodny. Ak by si chcel nejake info, daj vediet.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pitres napísal:existuje jeden novy produkt - investicne sporenie, vdaka ktoremu mas garantovany min. 10% rocny vynos z tvojich penazi. Je garantovany statom, neviazany a veeeeelmi výhodny. Ak by si chcel nejake info, daj vediet.
Ha ha ha. Pitres. Už ťa máme.
Vyfarbil si sa pomerne rýchlo.
Lenže tu si vpadol do nesprávnej spoločnosti.
Chytrákov, odrbavákov a agentov s teplou vodou tu rýchlo odhalíme.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pitres
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 24 06, 2009 10:50 pm

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa pitres »

Ha ha ha. Pitres. Už ťa máme.
Vyfarbil si sa pomerne rýchlo.
Lenže tu si vpadol do nesprávnej spoločnosti.
Chytrákov, odrbavákov a agentov s teplou vodou tu rýchlo odhalíme.[/quote]

verim, že hovoriš o sebe.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pitres napísal:
verim, že hovoriš o sebe.
Ja otvorene ukazujem ľuďom ako sa dá zarobiť.
S rizikom a vlastnými schopnosťami.
Žiadných 10% p.a. bez rizika neexistuje.
Cigániš ľuďom, aby si im niečo predal a zarobil na nich.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa slimak »

Za 7% by som ani v decembri a to nie hotelu asi nepozical. Hoteli nepojdu a este nie tie co sa len stavaju.
pitres
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 24 06, 2009 10:50 pm

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa pitres »

Ja otvorene ukazujem ľuďom ako sa dá zarobiť.
S rizikom a vlastnými schopnosťami.
Žiadných 10% p.a. bez rizika neexistuje.
Cigániš ľuďom, aby si im niečo predal a zarobil na nich.[/quote]


ty len mysliš, ze jediny kto ma pravdu si ty, vsak.Je mi ta luto...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pitres napísal: Ty len mysliš, ze jediny kto ma pravdu si ty, vsak.Je mi ta luto...
Ja si nič nemyslím.
Ja viem, že investičné sporenie s 10% ročne bez rizika je lož.
A ty to vieš takisto.
Alebo si len hlupák, ktorému to natĺkli do hlavy a ničomu nerozumie.

Keď si sa tu zatúlal s Our group, tak si prečítaj vlákno o nich.
Tam pochopíš o čom je investičné sporenie.
Podla tvojích blbých kecov bez argumentov mám pocit, že si tu už niekedy skúšal ľudí oblbovať a teraz si sa vrátil pod iným nickom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, chalan dal rovnaky post pod viacere vlakna. Presunme teda diskusiu do jedneho. Tu mi ten ich uzasny produkt uz aj opisal:

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 7&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;

Dal som mu tam par otazok, tak si pockajme ako mi odpovie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:Juggler, chalan dal rovnaky post pod viacere vlakna. Presunme teda diskusiu do jedneho. Tu mi ten ich uzasny produkt uz aj opisal:

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 7&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;

Dal som mu tam par otazok, tak si pockajme ako mi odpovie.
Jasné. Kruh sa zužuje.
Chalan tu prišiel predávať produkt, preto píše kade-tade.
Ďakujem za analýzu a objektívnu pravdu.

Takže presúvame sa do:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 7&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

Mno neviem neviem aké máte teda znalosti páni, ale niekoľkí jedinci práve dostali sľúbený výnos po dokončení hotelového komplexu v Dubai. Keď sa s tým prišlo, že investovať do toho, tak som váhal. Nevidelo sa mi to nejak. Ale to je už nejaký ten rôčik. A oni tie výnosy naozaj prišli. Nuž, ušlo mi to. Čo už. Ja len na margo toho, že investovať do takého je blbosť a prečo si investor nevezme úver z banky atď atď....
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Andrej »

Brani napísal:...niekoľkí jedinci práve dostali...
No šak práve, niekoľkí jedinci vždy zarobia 8)
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

Tak pochybujem,že by zrovna títo boli nejakí vyvolení. Napísal som niekoľkí, lebo ja osobne poznám iba niekoľkých. Už ma chytáš za slovíčka. Boli sme skupina asi 6 ludí, ktorým bolo toto ponúknuté. Ja a ešte jedem sme do toho nešli. Ďalší 4 šli. A práve teraz nedávno dostali sľúbené výnosy. Resp ich vklad + veľmi slušný výnos. No a silne pochybujem,že by to bolo ponúknuté iba nám z celého Slovenska, či sveta :wink:
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa jogo »

Brani, BMG mi tiez raz vyplatil zmenku za 10 000Skk.Ale druhykrat uz nestihol... :?

P.S: Niektorym vyplatil aj 7x a ak do toho 8x vstupili, prisli o vsetko.
Prvy vkladatelia zarobia ak vcas vystupia, posledny maju smolu.

P.P.S: Mozno tie nehnutelnosti v Dubaji je seriozny projekt, neviem nic o nom. Ale ak si investor nepozicia od banky za nizsi urok, ale od ludi za vyssi, je to velmi podozrive...minimalne velmi riskantny projekt.
Presne to som si hovoril o BMG a to ma ochranilo od vecsej straty penazi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal:Mno neviem neviem aké máte teda znalosti páni, ale niekoľkí jedinci práve dostali sľúbený výnos po dokončení hotelového komplexu v Dubai. Keď sa s tým prišlo, že investovať do toho, tak som váhal. Nevidelo sa mi to nejak. Ale to je už nejaký ten rôčik. A oni tie výnosy naozaj prišli. Nuž, ušlo mi to. Čo už. Ja len na margo toho, že investovať do takého je blbosť a prečo si investor nevezme úver z banky atď atď....
Typická slovenská dušička.
Práve minula ohromnú investičnú príležitosť.
Dvakrát minieš - tretí krát do toho vrazíš všetko.
A na konci budeš tu budeš vyplakávať s holým zadkom...

Len sa zamysli na tom, prečo by mal byť hotelový komplex v Dubai financovaný z vkladov drobných slovenských investorov...
Je to podvod ako každý iný.
Aj Tourex takto roky vyplácal výnosy a nitky sa zbiehali do Dubaja.
Najprv ťa nechajú zarobiť, potom ťa stiahnu z kože.
Hlupákov je na svete dosť.

P.S. ...mám taký pocit, že Brani tu hádže medové motúziky, aby tu predal slovákom nejaký ,,produkt,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER nič v zlom, ale asi si si zabudol zobrať prášok. Trpíš totiž evidentne paranojou. Nič nepredávam, nič neponúkam. Čo sa týka tej investície, bola to jednorazová investícia na 3 roky ak dobre rátam. A nikto od tých ludí už nič viac nelákal predstav si to. Teraz to vrazili do Forexu cez iného týpka.
A pre mňa predstavuješ typickú slovenskú dušičku ty. Majster sveta, nafúkaný, arogantný. Striedavo žijem Anglicko a Slovensko a človek hneď ako vystúpi z lietadla vie,že je niekde inde.
Neviem od kiaľ si zobral to, že tu vyplakávam o zmeškanej príležitosti. Niekto tu spomínal investovanie do niečoho podobného a tak som pridal svoju skúsenosť. Že netreba byť vždy paranoidný. Takže nabudúce by si si mohol svoje invektívy nechať pre seba.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa jogo »

Brani napísal: Teraz to vrazili do Forexu cez iného týpka.
Co znamena slovne spojenie "vrazili do Forexu"?
Je to dlhodoby nakup nejakej meny,ktora dlhodobo posili voci Euru?
Alebo to zverili nejakej traderskej firme, ktora sa to pokusi zhodnotit tradingom na forexe?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

Ok, pokúsim sa vysvetliť. Jeden dobrý kamoš, ktorého poznám roky a je to čestný človek prišiel pôvodne s tým,že vie o niekom, kto by dokázal zhodnotiť vklad prostredníctvom investície do hotelového komplexu v Dubaji. Tak zorganizoval stretnutie, prišiel týpek, všetko vysvetlil atď, nechal čas na rozmyslenie a o týždeň neskôr sa podpisovali zmluvy. Ja som do toho nešiel, lebo som dosť opatrný človek. Veď čo ak naletel aj on? A koniec koncov v poslednej chvíli si to aj on rozmyslel, lebo radšej vrazil prachy do svojho rozbiehajúceho sa podnikania.
Potom prišiel tento môj kamoš s ďalšou investíciou. Ešte dávno pred tým,než sa objavili prvé plány na vybudovanie nového sídliska v Nitre prišiel s projektom skupovania daných pozemkov. Povedal Braňo, toto organizujem priamo ja, ak chceš, poď do toho. Nakúpime a potom následne odpredáme investorovi so značným ziskom. Ver či never, bude sa tam stavať nové sídlisko v Nitre. Bohužiaľ, vtedy som tolko nemal a tak som do toho nešiel. On áno plus pár ďalších známych. No a aj tak bolo. Neskôr prišiel investor a za pozemky ponúkol veelmi slušný peniaz.
A zhodou okolností, keď som nedávno prišiel ku nemu do kancelárie, tak tam sedeli aj tí, s ktorými som vtedy sedel na prezentácii toho Dubajského projektu. Debatovali tam o tom,že škoda že ten Dubaj sa nedá zopakovať (lebo vraj boli pozastavené investície kvôli kríze), lebo to hodilo slušný zisk a že čo by teda Maroš (to je ten kamoš) navrhoval ďalej. On mi povedal ku tomu tolko, že má prísť jeden chlapík, ktorý bude prezentovať obchodovanie na Forexe a ak chcem, mám ostať a vypočuť si. Ale upozornil, že je tam značné riziko a keďže svoje podnikanie rozširuje, tak pre neho je prvoradé to a radšej investuje zase do toho.
Preto som spomínal toho týpka. Na prezentácii som nezostal, lebo som mal iné plány.Takže čo odznelo na tej prezentácii ti neviem povedať. A zhodou okolností som pár dní na to stretol iného týpka a on mi rozprával o tzv pasívnom investovaní na Forexe. O tom som založil aj inde topic. Keďže som si to dal do súvislosti s tým, čo mi hovoril ten kamoš,že príde jeden prezentovať Forex atď, tak som volal hneď jemu a mi povedal, že je tam riziko značné a že NEEXISTUJE aby mi nejaká firma,čo obchoduje na Forexe garantovala 10% zisk mesačne a okrem toho už vraj aj bez zdaňovania. Je to trochu ťažko takto vysvetliť.
Ale pointa je tá, že nie je všetko podvod ako to tu tvrdia niektorí slovenskí majstri sveta. Len treba vedieť, že s kým máte tú česť a kto s tým obchodom príde. Ten môj kamoš je čestný človek a viem, že by s kravinou za mnou neprišiel. Či už prišiel s Dubajským hotelovým komplexom, pozemkami pri Nitre atď. Lebo on tých ludí ktorí to sprostredkujú dobre pozná a vie,že sú to neni podvodníci. To by si nemohol dovoliť ani on, aby jeho meno bolo spájané s nejakými špekuláciami a podvodmi.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa filip glasa »

Brani napísal:Mno neviem neviem aké máte teda znalosti páni, ale niekoľkí jedinci práve dostali sľúbený výnos po dokončení hotelového komplexu v Dubai. Keď sa s tým prišlo, že investovať do toho, tak som váhal. Nevidelo sa mi to nejak. Ale to je už nejaký ten rôčik. A oni tie výnosy naozaj prišli. Nuž, ušlo mi to. Čo už. Ja len na margo toho, že investovať do takého je blbosť a prečo si investor nevezme úver z banky atď atď....
kukni si nejaké aktuálne info o tom ako na tom sú reality a hotelový biznis v Dubaji a potom táraj nezmysly.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal: Striedavo žijem Anglicko a Slovensko a človek hneď ako vystúpi z lietadla vie, že je niekde inde.
A čo?
Máme sa s toho pokakať?
Že chodíš robiť do Anglicka, lebo nevieš zarobiť na Slovensku?
Už zabudol vôl, že teľaťom bol?
To sú ich hamburgery a pehaté bacuľky lepšie ako naše na Slovensku?
Čo tým chceš vlastne povedať?

Prezentuješ tu investovanie typu ,,jedna babka povedala,,...sám sa neodvážiš do toho vraziť svoje ťažko zarobené peniaze, ale snažíš sa nás presvedčiť, akí múdri su tí, čo vrážajú peniaze do kadejakých pochybných sľubotechien.

Aj ten forex a 10% mesačne sú ďalšie kecy.
A najtrápnejšie je to, že sám cítiš ako to smrdí, ale presviedčaš nás, že nie.
Prečo nevrazíš peniaze do svojho ,,čestného,, kamaráta?
Možno by si už nemusel chodiť zarábať do Anglicka...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Brani, naco striedavo ,prestahuj sa do Anglicka nastalo.S tvojimi nazormi tam rychlo rozsiris rady milionarov. Pro future ,ked budes rozpravat o niecom /forex/ precitaj nejaku literaturu, lebo len trpes nezmysly a ohlupujes ludi, ktori to tu citaju.Prepac, ale bud si velmi naivny a nevzdelany, alebo lovis podobne duse. Btw prave som pristal na Slovensku a je tu dobre. :wink:
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

@Filip glasa
Viem čo viem a videl som, čo som videl. Never vždy všetkému, čo sa píše v novinách. Už milión krát som sa presvedčil, že napísať sa dá všetko ako chceš ty. A ak by si čítal pozornejšie, tak by si vedel, čo som písal v riadkoch ďalej o Dubaji. Ale nevadí, že?

@Juggler
Ty si typický príklad Slováka. Majster sveta, arogantný, nafúkaný, všetko viem a pritom nevieš ani čítať!!!! O tých 10% som sám niečo písal. NAUČ SA ČÍTAŤ a potom mudruj mastersko!!
A keby znova vieš čítať, tak by si chápal,že ja nič NEPREZENTUJEM!!!!! NIČ neponúkam!!! Nič nepredávam!!!! Už ti to píšem druhý krát!!! Písal som len osobné skúsenosti a napísal som ich presne ako sa čo udialo. A len na margo toho, že niekto tu písal kraviny.
A čo chcem tým Anglickom povedať? Asi toľko,že každý kto tam nejaký čas žil a prišiel nazad na SK, tak horko zaplakal nad mentalitou Slovače. Typický príklad malomeštiactva. Nafúkané, arogantné a majster sveta na každom rohu.

@Kocinavi
Takisto ak by si čítal pozorne, tak by si vedel, že o Forexe toho moc neviem. Ale to si asi nechcel pochopiť, aby si mohol dehonestovať,že? Typické slovenské!

A na záver odkaz pre všetkých. NAUČTE SA ČÍTAŤ prosím vás a potom reagujte! Buď ste tak blbí, že nechápete čo človek píše, alebo proste fakt neviete čítať. Ja neviem v akej spoločnosti sa pohybujete a vy neviete v akej sa pohybujem ja. Čiže to čo platí pre vás, nemusí pre mňa a opačne. A už vrchol drzosti je presviedčať ma, že sa niečo nestalo, keď sa stalo a bol som pri tom. To dokáže fakt asi len Slovák :)))))) Kvôli vám teraz si v hlave prepíšem zážitky a skúsenosti. Aby to bolo
podľa predstáv majstra sveta :)))
Typický problém Slovenska. Sťažuje sa tu na aroganciu polície, úradov atď. Ale že každý je pri tom taký istý, to si nikto neprizná. Obdivuje sa tu čistota na "západe" a pritom ten istý majster sveta vyhadzuje odpadky okolo baráku a netrápi ho to. A ku tým investíciám po lopatisticky pre tých blbých ešte raz. Písal som o svojich skúsenostiach. A pointa toho bola tá, že ak chcete investovať do niečoho nie bežného, tak to robte určite cez niekoho, koho veľmi dobre poznáte dlhé roky a ste si istý, že je to čestný človek!!!!
Toľko k tomu majstri sveta!!!
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa jonatanus »

brani my sme tu vsetci boli najdalej v malackach, takze verime ze vsetci mimo slovenska su uzasni a slovaci su sprosti a arogantni, len keby si si teto dristi odpustil a.. mozno sa odstahoval na nake to anglicke forum s milymi a skromnymi anglicanmi.

a mas pravdu v tom ze neni vsetko taketo podvod, len asi 99% a kdo da niekomu peniaze na uzasne vyhodone investovanie typu stavanie hotelu v tramtarii za 10%, tak tomu gratulujem. ako arogantny slovak ho musim rovno oznacit za idiota, keby som bol anglican tak poviem ze vyborne investoval.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

@Jonatanus
Každý má nárok na svoj názor. Každý niečím prešiel a má nejaké skúsenosti. Problém však je, že zatial čo Angličan ti to podá gentlemansky, Slovák ti to podá arogantne a nafúkane a s výrazom majstra sveta. Od obyčajného prechodu cez križovatku až po nejaké to investovanie. Každý čaká, že kedy dobehneme ten západ. Ale od seba začať to nie. Ak sa mentalita nezmení, stále budeme v rovnakých srač*** ako sme aj boli. Ale povedzme si otvorene. Slovák bude radšej poukazovať na slušných policajtov na západe a na tých arogantných u nás, na čistotu na západe a ten bordel u nás. Na milé správanie predavačov na západe a arogantné u nás. Ale NIKTO nezačne od seba!!!
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa jonatanus »

brani pochop jednu vec, existuje milion kadejakych smejdov co ponukaju rovnako "vyhodne" investicie, od uplnych podvodnikov po mozno-ani-on-sam-nevie-jaka-je-to-blbost ludi jak ten pitres co tu nukal garantovanych 10%... pozri si temu o podvodoch, kolko toho existuje a kolko ludi sa nato nachyta.

a my sme tu na to uz alergicki, takze sa necuduj ze ked prides na matematicke forum a zacnes sa hadat ze 1+1=3, tak tam s tebou nebude nikdo slusne diskutovat na 10 stran ze to tak neni. ze tebe kamarat povedal ze na kalkulacke jeho stryka to raz ukazalo ze 1+1=3....
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

Ale to ja netvrdím, že neexistuje milión podvodov a podvodníkov. To 1+1=3 inak nie je najlepší príklad. Aj ja som ich stretol v živote dosť a ešte aj stretnem. A pritom často krát ani oni sami nevedeli, že to čo ponúkajú je napríklad skrytá pyramídová hra. Ja som opatrný človek ako som spomínal inde. Ale tvrdím,že nie vždy a všetko je podvod. Áno, možno 98% je. Ja len tvrdím,že aj na tie 2% človek môže naraziť. Ja som na ne narazil. Ale musí to byť človek, ktorého poznáte veľmi dlho a viete,že je čestný.
A vrchol všetkého bolo, že práve tá typická slovenská mentalita išla mňa označovať za typickú slovenskú dušičku. (Viď Jugglerov príspevok vyššie). Dokonca sa tu plno ludí ani neunúva čítať, čo píšem. V dychtivosti človeka przniť a dehonestovať preskočia celý text a potom píšu hovadiny. Ja som tu nič neponúkal a ani nebudem.
Keby tu chcem oblbovať, tak napíšem, že všade tam som aj ja osobne vrazil prachy a ako mi to strašne moc vynieslo. To by bolo lepšie?? Ja som čestný človek a preto som napísal ako to naozaj celé bolo. A za to si tu nejaký bezcharakterný človek, typický Slovák bez chrbtovej kosti išiel hladkať ego. Ak je taký múdry, tak nech si zistí, že kolko bolo vlastníkov pozemkov pod novým sídliskom v Nitre čo sa ide stavať. Naráta ich max 6. Tolko nás totiž malo do toho ísť. Ja som nešiel už zo spomínaných dôvodov.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Lobista »

Klidek pani, beriete to nejako moc vazne :P .

Brani, napriek tomu, ze mas zrejme pravdu a nie vzdy je vsetko podvod, je podla mna predsa len dobre drzat sa od podobnych projektov co najdalej -- teda ak ich nejdes robit sam cez svoju firmu, nebudes fyzicky kontrolovat tu stavbu, a pod. Aj ten najschopnejsi kamarat moze totiz obcas naletiet :P. Proste, riziko je neumerne moznemu vynosu.

A koniec koncov, sam si napisal, ze si do toho nesiel -- a podla mna si urobil dobre, tak neviem, co tu riesite...
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

Priznám sa, že keby s tým príde za mnou niekto iný a nie konkrétne ten Maroš, tak by som nad tým ani neuvažoval. Ale keďže ho poznám roky a viem,že si na svojej cti dosť zakladá, tak som bol ochotný do toho ísť. Ale kvôli svojej opatrnosti som sa rozhodol nakoniec inak. Tí čo šli do toho, vynieslo im to podľa dohody. Ja som len tým reagoval na predošlý príspevok, kde sa uvádzalo, že je to vždy podvod. Vždy nie je. Aj keď sú to len 2%, už to nie je vždy!
Poznám aj prípady (jeden sa stal človekovi iba pár metrov odo mňa), keď investoval cez známeho a prišiel o všetko. A prečo? Poznal toho známeho iba 5 rokov. To je na investície nezvyčajného charakteru žalostne málo.
Ale problémom tuná je snáď iba to, že málokto číta čo vlastne píšem. Prečíta prvú vetu a potom rýchlo rýchlo dehonestovať toho človeka a znevážiť. Typicky Slovenské. To,že o pár riadkov nižšie píšem to, čo mi on ide vyčítať potom vyznieva dosť tragikomicky. Že sa ten človek potom necíti trápne....
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja som ti len napisal, ze pises o niecom o com nemas znalosti/forex/.Tak ako mozes o tom pisat a vyjadrovat sa k tomu,citujem - teraz to vrazili do forexu-. A pisal som to aby som zdoraznil, ze investovanie do forexu bez znalosti je strata penazi.
Filozofia, ze ak to plati v 2% ,tak je to mozne, je zla a nebezpecna ,hlavne v investovani. Ak budes mat nadchu a lekar ti predpise liek po ktorom len 2% pacientov preziju, ale je to doktor, ktoreho poznas 25 rokov. Asi ho neuzijes. Preco to radis ostatnym.
Ty mas problemy so Slovenskom? V kazdej odpovedi to rezonuje. Asi si nestastny clovek, ked zijes medzi takou slovenskou spodinou, kde je vsetko zle a v Anglicku je to vsetko dobre. Zakoncim citatom z davnych cies, ktory plati a bude platit.
HLUPY KTO VLAST SVOU TUPI Hugolin Gavlovic Valasska skola mravu stodola.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

Ale ja tu nikomu nič neradím. A už vôbec nie Forex. Keďže som sa sám na neho pýtal. Ja som len písal,že nie VŽDY musí byť všetko podvod. Lenže majstri sveta cítili potrebu hladiť si ego.
A inak podla toho hesla, je 90% Slovákov tupých. A to mi dáva za pravdu. Lebo každý sa len sťažuje na niečo. Ale začať od seba, to nie. Angláni majú jednu skvelú múdrosť: You can make your point, without being rude!! A toto na Slovenku nikto asi nikdy nepochopí.
Ako raz povedala známa, čo som jej tu vybavil brigádu. Po návrate domov som sa jej pýtal, že ako sa má. A ona: No skvele. Ešte som len nastúpila na autobus a hneď som vedela, že som už na Slovensku. Skoro som sa dogrcala.
Kto nezažil, nepochopí. Ale inak mne je to v podstate u riti. Ja sa na Slovensku správam ako keby som v Anglii a je to velmi zaujímavé vidieť, ako ludia reagujú. Niekedy je to až úsmevné. Moja vlasť bude vždy moja vlasť. Len škoda,tej mentality ludí, ktorí ju obývajú. Česť výnimkám. Lebo nájdu sa samozrejme aj slušní ľudia.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa jonatanus »

Brani napísal:A inak podla toho hesla, je 90% Slovákov tupých. A to mi dáva za pravdu. Lebo každý sa len sťažuje na niečo.
nestazujes sa tu najviac nahodou ty? :roll:

co mi chces tvrdit, ze mimo slovenska su vsetci ludia "dobri"? trosku preafektovani ale velmi mili americania a podobne? ze nikde inde ti nikdo nevynada? alebo bachorky o podnikani - v zahranici sa platia faktury nacas a podobne? ze tam nikdo neojebava? ze ti anglicania ta ako slovaka povazuju za ubermenscha a su velmi radi ze si knim dosiel?

alebo ze na forach sa vsetci spravaju slusne?
http://elitetrader.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

tebe tu musel niekdo strasne ublizit.
bol som vselikde. zijem tu. preco myslis? pretoze ty si jediny kdo si dokaze nasporit na skyeurope letenku do anglicka?

a ak sme sa zhodli na tom ze te "velmi vyhodne" 10% investicie maju statistiku ze v 98-99% prides o vsetko, preco sa preboha o tom bavime? statistika v kasine je omnoho lepsia a predpokladam ze cloveka co "investuje do rulety" oznacis za idiota. tak preco neoznacit rovno za idiota aj toho kdo da peniaze na 10% vynos z hotela v tramtarii s 98% sancou ze pride o vsetko???

dobry den, chcem investovat do rulety na cervenu
nerob to
ale kamarad investoval a vyplatili mu dvojnasobok, vy idioti slovaci arogantni, vy si len stale na nieco stazujete a pritom kamarad vyhral v rulete
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

Ty tu zas miešaš hrušky s jablkami. A povedal by som ti to asi tak,že na Slovensku je tupých a arogantných majstrov sveta asi tak 80%. Kdežto v Anglii je to 20%. Čiže asi tak nejak mojko.
A aký si si istý, že lietam so Sky Europe. Fascinujúce. Ty vieš všetko. Gratulujem, majstre sveta :lol:
A USA sa vyjadrovať nebudem, lebo som tam nebol nikdy dlhšie ako na týždeň. Z toho sa nedá súdiť nič. Ale ty ako majster sveta iste posúdiš :shock:
Ono to príslovie čo som vyššie písal tebe nehovorí absolútne nič taktiež. Potom to na Slovensku aj tak vypadá.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Brani skus vymysliet aj ine slovne spojenie nie stale to majster sveta. :lol:
A to Paretovo pravidlo v tvojom ponati je prosto uzasne :shock:
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

Tak neviem, či by som to zahrňoval do Paretovho pravidla. To hovorí predsa len o niečom inom. Ak teda vôbec vieš, čo som mal na mysli.
A majster sveta ma jediné napadá, pretože keď sa na takého človeka pozrieš, tak on sa aj tak tvári. A nielen tak rozpráva :wink:
Inak je fascinujúce, ako človek dokáže chváliť ako je to na západe a ako hrozne tu. Ale akonáhle mu poviem, že je to o VŠETKÝCH ľuďoch a preto treba najskôr začať od seba, tak hneď ma začne vyhánať nazad na západ od kial som prišiel :lol:
Človek preto má 2 možnosti. Buď zmení svoje správanie, alebo sa odsťahuje na západ. A tam mu ukážu, že takéto malomeštiacke správanie tam nemá miesto. Jedine ak v prisťahovaleckých štvrtiach.
Je mi jasné,že tu v tomto topicu sa paradoxne sťažujem ja. Ale som si myslel, že keďže je to fórum o financiách, tak sa tu pohybuje distingovaná spoločnosť. Mýlil som sa. Majstri sveta neobišli ani to. Ale asi len na fórach. Lebo v slušnej spoločnosti s takým prístupom by dlho neprežili. A keby aspoň čítať vedeli aaach jaj :(
A práve kvôli takým sa mi potom vždy ťažko obhajuje moja domovina, prečo sa tam vrátiť, pred luďmi, ktorí sa od tial odsťahovali. Tí najschopnejší totiž vždy odchádzali a asi bohužiaľ aj budú. Lebo Slovač sa nikdy nezmení. Ak mi zdochla koza, nech susedovi zdochnú 2 platí už veky a platiť aj bude. Bohužiaľ.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa jogo »

Brani,Brani: Pripadas mi ako Arab, ktory by sa niekde v Maroku na trhu rozculoval, preco tam nemaju pevne ceny ako v Europe v hypermarketoch a keby sa jeho sukmenovci ohradili, tak by im nadaval, ze nevedia, co je to kultura.
Proste my sme take povahy, co na srdci, to na jazyku.Tak si budes musiet na nas zvyknut.Alebo ist do toho Anglicka.
Inac k tym financnym veciam, co si pisal nemam pripomienky.Napisal si svoju skusenost.Za to ti netreba nadavat.
Len ten tvoj prvy prispevok trochu podpichol(takym anglickym sposobom) a uz sa to mlelo.

Napisal si:
Mno neviem neviem aké máte teda znalosti páni, ale niekoľkí jedinci práve dostali sľúbený výnos po dokončení hotelového komplexu v Dubai. Keď sa s tým prišlo, že investovať do toho, tak som váhal. Nevidelo sa mi to nejak. Ale to je už nejaký ten rôčik. A oni tie výnosy naozaj prišli. Nuž, ušlo mi to. Čo už. Ja len na margo toho, že investovať do takého je blbosť a prečo si investor nevezme úver z banky atď atď....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Brani, uz si s tym papagajovanim toho isteho fakt vrcholne trapny
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: prosim o radu s investiciou do 300 000

Príspevok od používateľa Brani »

Holt asi predsa len patrím do tej krajiny gentlemanov :D
Mňa osobne najviac naštartovalo toto:
Citujem Jugglera:
Typická slovenská dušička. Práve minula ohromnú investičnú príležitosť.
.....

P.S. ...mám taký pocit, že Brani tu hádže medové motúziky, aby tu predal slovákom nejaký ,,produkt,,.

Tak tento človek ide mňa označovať za typickú slovenskú dušičku? Práve on? Čo sa správa ako typická Slovač? Čiže ako majster sveta? A to nehovorím ani o tom, že sa mi neospravedlnil za jeho výrok, že niečo sa snažím predať Slovákom. Keby je chlap, tak si dozná svoju chybu, že sa mylne niečo domnieval a nahlas vyslovil. Ale on to neurobí. Lebo nemá charakter. Ale keby sem teraz napíšem, že: Ľudia, zastupujem spoločnosť L-invest (Lakatoš invest :lol: ) a investujte cez nás, tak by bol prvýýý, čo by tu prežíval životný orgazmus a kričal, že on to vedeeel on to vedeeel. Typicky slovenská dušička.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"