ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

pozna niekto sposob ako ziskat realne tolko penazi? :D...som presvedceny ze keby som teraz mal tolko penazi tak investiciou do niektorych akcii by sa dali mnohonasobne zhodnotit
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

10 000 USD - nie je až tak veľký problém to zarobiť. Je to 2000 USD na mesiac a keď to tak strašne potrebuješ, tak sa určite nejaká robota v takýmto potenciálom nájde.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Honzajs »

Jak získat 10 tis US? Z kolika? Na jak dlouho chceš investovat (myslím to, že mluvíš o mnohonásobcích?)
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

nie ze z kolko ja chcem ziskat mimo burzi dako 10 000 usd na to aby som teraz mohol zacat na burze investovat...myslim ze teraz je jedninecna prilezitost na to zacat investovat ked sa v amerike zacina ozivovat ekonomika...niektorym spolocnostiam tak padla hodnota v prepocte na jednu akcie ze ked by sa vratila len an polovicnu hodnotu tak je niekolko nasobny zarobok na tych akciach
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

filip glasa napísal:10 000 USD - nie je až tak veľký problém to zarobiť. Je to 2000 USD na mesiac a keď to tak strašne potrebuješ, tak sa určite nejaká robota v takýmto potenciálom nájde.
taka robota sa mozno najde ale ja mam momentalne len 18 a tento rok idem maturovat cize ziadna robota neprichadza do uvahy...keby som nematuroval tak sa snazim aspon popri skole si nieco najst a dajmetomu si zobrat pozicku a z tych penazi ju splacat...strasne velmi chcem dako ziskat tie peniaze lebo asi tazko sa este niekedy vyskytne takato prilezitost ako je teraz...asi budem muset ist podat loto :D
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

A preco zrovna 10 000 USD? Ved mozes investovat aj s mensimi peniazmi, prip. pravidelne sporit cez fondy. Das tam sice nejake poplatky navyse a nemozes vyberat konkretne akcie, ale lepsie ako nic :D . Do akcii Ti myslim na Slovensku staci aj 1000 Eur na otvorenie uctu.

Este by mozno teoreticky pripadala do uvahy pozicka, ale ako "ninjovi" /no income, no job, no assets :P / Ti ziadna banka u nas za slusny urok nepozicia a este aj na mensie sumy chce rucitela. Sam som to nedavno skusal :D .

Ale aj tak by som si na tvojom mieste az taky isty tym tvojim hodnotenim trhu nebol a za cudzie prachy rozhodne do toho nesiel.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa jan »

Preco prave 10 000 USD by mala byt ta spravna suma na investovanie?
Ak si tak velmi presvedceny o vhodnom case na investovanie, tak investuj 1000 USD.
To je urcite dosiahnutelnejsia suma pre studenta.
A ak vsetko pojde podla tvojich predstav, tak mozes casom na ucet posielat dalsie peniaze.
V ziadnom pripade by som horlivemu zaciatocnikovi neodporucal brat si pozicku na investovanie alebo burzove obchodovanie.
Co este povazujem za prijatelne riesenie ako si docasne zvacsit kupnu silu je velmi, velmi opatrna praca s nakupmi na margin na uz existujucom obchodnom ucte. Ani to vsak nie je odporucanie pre zaciatocnika.
Mimochodom, nie som presvedceny o tom, ze uz nikdy nebude vhodnejsia prilezitost na investovanie. Prakticky v lubovolnom case sa daju najst vhodni kandidati na investiciu.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

hej daju sa aj z 1000 eurami ale to je strasne malo penazi an zhodnocovanie...a ja som si nie isty hodnotenim mojho trhu vsak ja sa o to zaujimam este zhruba len dva mesiace ale keby som mal tie peniaze tak ich dam na dlhodobe investovanie a neriskoval by som ich teraz kym neviem ci sa este ide zlepsit ekonomika alebo co sa ide diat...je velmi pravdepodobne ze sa mylim vsak co som sa za taku kratku dobu mohol stihnut naucit ale citam si kazdy den od vtedy clanky,investujem na fiktivnej burze a riadne ma to zacalo bavit este aj skolu co som chcel sit na informu vysku som si zmenil na financie,bankovnictvo a investovanie (dufam ze sa dostanem lebo zas daky vyborny student nie som)...aj napriek tomu kratkemu casu co sa tomu venujem som presvedceny ze do daktorych fieriem by sa velmi oplatilo investovat
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

jan napísal:Preco prave 10 000 USD by mala byt ta spravna suma na investovanie?
Ak si tak velmi presvedceny o vhodnom case na investovanie, tak investuj 1000 USD.
To je urcite dosiahnutelnejsia suma pre studenta.
A ak vsetko pojde podla tvojich predstav, tak mozes casom na ucet posielat dalsie peniaze.
V ziadnom pripade by som horlivemu zaciatocnikovi neodporucal brat si pozicku na investovanie alebo burzove obchodovanie.
Co este povazujem za prijatelne riesenie ako si docasne zvacsit kupnu silu je velmi, velmi opatrna praca s nakupmi na margin na uz existujucom obchodnom ucte. Ani to vsak nie je odporucanie pre zaciatocnika.
Mimochodom, nie som presvedceny o tom, ze uz nikdy nebude vhodnejsia prilezitost na investovanie. Prakticky v lubovolnom case sa daju najst vhodni kandidati na investiciu.
ja nemam ani 1000 takze je to jedno...a mimo krizi urcite neni tolko oslabenych alebo podhodnotenych firiem an investovanie ako teraz
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa jan »

Postupujes zatial spravne: ucet s fiktivnymi peniazmi, vela citania a ucenia, skola zamerana na investovanie ... .
Aj ked od vysokych skol zameranych na ekonomiu by som si vela ohladom praxe burzoveho obchodovania nesluboval.
Ak chces velmi v buducnosti individualne investovat, tak by si sa mal skor zamerat na ziskanie dobre platenej pracovnej pozicie. Takto najlahsie ziskas startovny kapital.
Spominal si informatiku, kvalitni informatici s perfektnou znalostou cudzieho jazyka si dobru pracu urcite lahko najdu.
A mozno bude tak dobre platena, ze ti investovanie za tie nervy na burze ani nebude stat.
Pre vsetkych velmi mladych ludi je najlepsou investiciou vzdelanie.
Je to aj investicia na ktorej mozu hned zacat pracovat. Vlastne bez akehokolvek vstupneho kapitalu.

Vela stastia
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

ja som sa na tu skolu nerozhodol ist preto aby som sa tam naucil obchodovat na burze ale preto ze ma zacala celkovo bavit akonomik,financie a tak ....a nechcem investovat v buducnosti na burze ja skor chcem na burze zarobit dake peniaze na to aby som mohol skor zacat podnikat alebo neico podobne...mojim snom je(neni to realne ale tak snivat mozem) aby som raz bol nieco na sposob Patrika Tkaca,alebo Jaroslava Hascaka a pracoval v dakej takej firme(alebo taku firmu vlastnil :D) mna informa na ktoru som chcel ist pred tym nikdy dako prehnane nebavila na tu skolu som chcel ist len preto ze som nevedel na co ine by som ja moho ist ael teraz som nasiel nieco omnoho lepsie
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

mna informa na ktoru som chcel ist pred tym nikdy dako prehnane nebavila na tu skolu som chcel ist len preto ze som nevedel na co ine by som ja moho ist ael teraz som nasiel nieco omnoho lepsie
Podla mna je to, aby Ta skola bavila, asi to najdolezitejsie. Problemom ekonomicko-managersko-financnych fakult /kde studujem aj ja :P / ale vo vseobecnosti je, ze kazdy rok chrlia nepreberne mnozstvo velmi rozdielnych absolventov /a stale ich je viac a viac, uz mi to pripada, ze ten titul davaju fakt kazdemu/. Firmy si ich potom filtruju cez veci ako mimoskolske aktivity, praca pocas skoly, uspechy v sutaziach a pod.

Skratka, ak chces robit finance, tak na zaciatku nestaci mat to vyborne teoreticky zvladnute, ale musis firmu presvedcit, ze skratka nie si uplny loser, co pocas studia len chlastal, ale ze si robil aj nieco ine... inymi slovami mat robustne CV :D -- toto pokial viem u informatikov nie je, tam snazi vediet programovat -- co 99% ludi nevie, takze to kazdy zerie :D .
V ekonomickych smeroch musis na svojom CV makat uz pocas studia, aby si chytil ako-tak dobry job, zvlast pocas krizy /ak teda nemas kontakty/. Inak zacnes ako uctovnik. Ale, kym ty skoncis, tak to uz mozno bude lepsie.

Dalsia velka nevyhoda ekonomie/managementu/finance je, ze vsetky dobre miesta su uz obsadene chlapcami, co skoncili cca. 10 rokov pred nami a teraz robia managerov. Mnohi z nich su dost dobri, takze ist hore po career ladder moze byt v buducnosti dost tazke. Kym skoro vsade na zapade maju CEOs vyse 60, nizsi management okolo 40 a zamestnanci sa automaticky posuvaju s vekom vyssie ak su len trochu schopni, u nas ma kopa CEOs okolo 40, nizsi manageri 30 a pod.
Nove pracovne miesta budu vznikat len ak ekonomika bude silno rast, co v najblizsich par rokoch asi nehrozi /neviem, snad sa mylim :D /.
Takze sa budeme musiet sakra snazit, aby sme to dotiahli na tu Pentu :D .


Ale ak ta tie financie bavia a si ochotny sa tomu venovat, tak to odporucam. Neviem ake je to na FBI, ale odporucam uvazovat aj o nasom FM UK, u nas su ucitelia viac "student-friendly" nez na EUBA, takze nie je problem si s nimi o tych financiach pokecat.

Sorry za dlhe OT :D
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:Podla mna je to, aby Ta skola bavila, asi to najdolezitejsie. Problemom ekonomicko-managersko-financnych fakult /kde studujem aj ja :P / ale vo vseobecnosti je, ze kazdy rok chrlia nepreberne mnozstvo velmi rozdielnych absolventov /a stale ich je viac a viac, uz mi to pripada, ze ten titul davaju fakt kazdemu/. Firmy si ich potom filtruju cez veci ako mimoskolske aktivity, praca pocas skoly, uspechy v sutaziach a pod.

Skratka, ak chces robit finance, tak na zaciatku nestaci mat to vyborne teoreticky zvladnute, ale musis firmu presvedcit, ze skratka nie si uplny loser, co pocas studia len chlastal, ale ze si robil aj nieco ine... inymi slovami mat robustne CV :D -- toto pokial viem u informatikov nie je, tam snazi vediet programovat -- co 99% ludi nevie, takze to kazdy zerie :D .
V ekonomickych smeroch musis na svojom CV makat uz pocas studia, aby si chytil ako-tak dobry job, zvlast pocas krizy /ak teda nemas kontakty/. Inak zacnes ako uctovnik. Ale, kym ty skoncis, tak to uz mozno bude lepsie.

Dalsia velka nevyhoda ekonomie/managementu/finance je, ze vsetky dobre miesta su uz obsadene chlapcami, co skoncili cca. 10 rokov pred nami a teraz robia managerov. Mnohi z nich su dost dobri, takze ist hore po career ladder moze byt v buducnosti dost tazke. Kym skoro vsade na zapade maju CEOs vyse 60, nizsi management okolo 40 a zamestnanci sa automaticky posuvaju s vekom vyssie ak su len trochu schopni, u nas ma kopa CEOs okolo 40, nizsi manageri 30 a pod.
Nove pracovne miesta budu vznikat len ak ekonomika bude silno rast, co v najblizsich par rokoch asi nehrozi /neviem, snad sa mylim :D /.
Takze sa budeme musiet sakra snazit, aby sme to dotiahli na tu Pentu :D .


Ale ak ta tie financie bavia a si ochotny sa tomu venovat, tak to odporucam. Neviem ake je to na FBI, ale odporucam uvazovat aj o nasom FM UK, u nas su ucitelia viac "student-friendly" nez na EUBA, takze nie je problem si s nimi o tych financiach pokecat.

Sorry za dlhe OT :D
dik za informacie...len u man je problem aj to ze doteraz som nebol ziadny excelentny student v priemere som sa ucil na trojky a neskoro som si uvedomil aky som vlasne debil ze to flakam cize mna na uplne hociaku skolu nevezmu ale podla toho co som pocul o FBI na EUBE tak tam mam dost velku sancu aj tak...teraz planujem zabrat v maturitnom rocniku a ak vyda tak aj na ciste jednotky sa ucit ...a aj ja som uvazoval aj o managemente zrovna podnikovom ale ked som si pozeral profil absolventa tak ked skoncim FBI tak by som mal zvladat aj dake managerske funkcie a este ako plus mam ze mozem kludne robit aj v bankovnictve ked ine nevyda ale v managemente som prsote "len manager"...ale tak neviem moje uvayovanie je moyno nespravne
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

podnikovom ale ked som si pozeral profil absolventa tak ked skoncim FBI tak by som mal zvladat aj dake managerske funkcie a este ako plus
Profil absolventa je z 90% cisto teoreticka zalezitost pre potreby akreditacie danej skoly :D ... Myslim si, ze vacsina ludi, co ju skonci, nebude dane veci vediet robit ani z polovice :P . A okrem toho, tvoj profil je taky, aky si ho urobis v zivotopise a na interview :D . Vsetky ekonomicke a managerske fakulty prakticky vyucuju rovnaky zakladny okruh veci /matematika, ekonomia, financie, atd./ s tym, ze sa postupne specializujes podla toho, co ta bavi, vo vyssich rocnikoch. Ja napriklad na FM idem teraz na odbor financny management, ktory je z velkej casti totozny s financiami, bankovnictvom a investovanim ako co sa tyka zlozenia predmetov tak personalne /ucia to ti isti ucitelia/.

Btw, teraz v krize v teorii plati, ze lepsie manager, lebo moze robit vsade, nez financik/investor, lebo moze len do banky :D . V praxi je to samozrejme cele blbost, je uplne jedno, co skoncis, aj tak ta budu silno lustrovat pri prijimani a absolvovana skola /pokial nie je zahranicna / bude to posledne, podla coho budu sortovat uchadzacov.

K tomu uceniu Ti odporucam zamerat sa na matematiku a anglictinu, ostatne veci len tak, aby si presiel. Ja som sa ucil vsetko jak drbo, mam maturitu na same jednotky a je mi to cele na *****/******/*** :D . Inak, pohovory u nas na FMUK su sice tazsie, ale zase ta latka je nizsie -- takze nemusi byt uspesnost v matike 100%, ale staci povedzme 25% a zoberu ta. Z roka na rok sa to znizuje :( . Odporucam prihlasit sa na viac fakult a takto diverzifikovat riziko -- z 5 prijimaciek aspon 1 vyjst musia :P .

Tak teda good luck.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:Profil absolventa je z 90% cisto teoreticka zalezitost pre potreby akreditacie danej skoly :D ... Myslim si, ze vacsina ludi, co ju skonci, nebude dane veci vediet robit ani z polovice :P . A okrem toho, tvoj profil je taky, aky si ho urobis v zivotopise a na interview :D . Vsetky ekonomicke a managerske fakulty prakticky vyucuju rovnaky zakladny okruh veci /matematika, ekonomia, financie, atd./ s tym, ze sa postupne specializujes podla toho, co ta bavi, vo vyssich rocnikoch. Ja napriklad na FM idem teraz na odbor financny management, ktory je z velkej casti totozny s financiami, bankovnictvom a investovanim ako co sa tyka zlozenia predmetov tak personalne /ucia to ti isti ucitelia/.

Btw, teraz v krize v teorii plati, ze lepsie manager, lebo moze robit vsade, nez financik/investor, lebo moze len do banky :D . V praxi je to samozrejme cele blbost, je uplne jedno, co skoncis, aj tak ta budu silno lustrovat pri prijimani a absolvovana skola /pokial nie je zahranicna / bude to posledne, podla coho budu sortovat uchadzacov.

K tomu uceniu Ti odporucam zamerat sa na matematiku a anglictinu, ostatne veci len tak, aby si presiel. Ja som sa ucil vsetko jak drbo, mam maturitu na same jednotky a je mi to cele na *****/******/*** :D . Inak, pohovory u nas na FMUK su sice tazsie, ale zase ta latka je nizsie -- takze nemusi byt uspesnost v matike 100%, ale staci povedzme 25% a zoberu ta. Z roka na rok sa to znizuje :( . Odporucam prihlasit sa na viac fakult a takto diverzifikovat riziko -- z 5 prijimaciek aspon 1 vyjst musia :P .

Tak teda good luck.
ja som y matikou nemal nikdy dake problemi aj ked som sa ju neucil tu snad zvladnem ale anglina tak to je uz neico ine tam musim teraz raidne zabrat aby som tu zvladol ...som an nu vzdy sral a anglia sa proste bez ucenai neda naucit ako matika tak som to tym posral...velmi tazke su prijimacky z AJ?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

som an nu vzdy sral a anglia sa proste bez ucenai neda naucit ako matika tak som to tym posral...velmi tazke su prijimacky z AJ?
Pre niekoho tazke, pre niekoho lahke... mne sa zdali dost jednoduche, iba o nieco tazsie ako vtedajsia externa maturita urovne B... Na EUBA je anglictina lahsia ako na FMUK, ale zasa plati, ze musis mat vyssie skore, aby si sa tam dostal nez na FM UK, kde je to tazsie. Ale nic, co by sa nedalo po priprave zvladnut .

Btw, tu anglictinu, ak chces robit niekedy vo financiach/investovani/managemente/biznise proste musis mat plynulu, bez toho to ide velmi tazko. Prakticky vsetko sa uz dnes riesi v Aj, su v nej zmluvy, rokovania, a pod. Takze odporucam zamakat a zainvestovat do nejakeho pripravneho kurzu z Aj, pozerania filmov v anglictine, citania original anglickych knih a novin na nete /to posledne mi osobne fakt dost pomohlo/.

Btw, odporucam Ti predsa len sa pripravit aj na tu matiku, lebo konkretne u nas na FM UK nikoho nezaujima, co je v stredoskolskych osnovach, tie priklady su prosto divoke :D . Na EUBE zasa potrebujes byt hotovy relativne rychlo a nerobit chyby, kedze je to multiple choice. Nehovoriac o tom, ze sa tam obcas zvyknu objavovat nejake pre nich typicke chytaciky. Odporucam, chod si kupit Zbierku na prijimacie pohovory na EUBA z matematiky, ci ako sa to vola, a pocitaj si to. To ta pripravi na FM UK aj EUBA -- minimalne v tom zmysle, ze po treningu uz nebudes robit zbytocne numericke chyby a budes pocitat quasi automaticky, takze sa budes moct sustredit na logicke riesenie toho prikladu. Pripadne chod na nejaky pripravny kurz po vikendoch do nejakeho institutu ako som bol ja :D .
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:Pre niekoho tazke, pre niekoho lahke... mne sa zdali dost jednoduche, iba o nieco tazsie ako vtedajsia externa maturita urovne B... Na EUBA je anglictina lahsia ako na FMUK, ale zasa plati, ze musis mat vyssie skore, aby si sa tam dostal nez na FM UK, kde je to tazsie. Ale nic, co by sa nedalo po priprave zvladnut .

Btw, tu anglictinu, ak chces robit niekedy vo financiach/investovani/managemente/biznise proste musis mat plynulu, bez toho to ide velmi tazko. Prakticky vsetko sa uz dnes riesi v Aj, su v nej zmluvy, rokovania, a pod. Takze odporucam zamakat a zainvestovat do nejakeho pripravneho kurzu z Aj, pozerania filmov v anglictine, citania original anglickych knih a novin na nete /to posledne mi osobne fakt dost pomohlo/.

Btw, odporucam Ti predsa len sa pripravit aj na tu matiku, lebo konkretne u nas na FM UK nikoho nezaujima, co je v stredoskolskych osnovach, tie priklady su prosto divoke :D . Na EUBE zasa potrebujes byt hotovy relativne rychlo a nerobit chyby, kedze je to multiple choice. Nehovoriac o tom, ze sa tam obcas zvyknu objavovat nejake pre nich typicke chytaciky. Odporucam, chod si kupit Zbierku na prijimacie pohovory na EUBA z matematiky, ci ako sa to vola, a pocitaj si to. To ta pripravi na FM UK aj EUBA -- minimalne v tom zmysle, ze po treningu uz nebudes robit zbytocne numericke chyby a budes pocitat quasi automaticky, takze sa budes moct sustredit na logicke riesenie toho prikladu. Pripadne chod na nejaky pripravny kurz po vikendoch do nejakeho institutu ako som bol ja :D .
vdaka za rady....ja sa planujem teraz ucit naplno tu anglinu doteraz bol moj jediny problem ze som an vsetko sral zvladal som skolu na trojky aj ked som sa ucil cez prestavky tak som nemal dovod ucit sa myslim ze ked sa teraz zacnem tak tu anglinu do vtedy dako zmaknem ....nevies inak nahodou na tu tvoju skolu alebo aj na euba ake su zhruba posty prihlasenych a kolko z nich beru? lebo ja to nikde neviem najst jedine to kolko beru najdem aj to nie na kazdej
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

Poviem Ti tak -- oni zoberu niekde fakt takmer kazdeho :D . U nas to byva myslim tak, ze sa zvykne hlasit tak cca. 1800 ludi. Z toho berieme 300 na denne a dalsich mozno 150 na externe. Cize u nas to vychadza tak, ze beriem 1 zo 4. Na Euba su tie pomery prihlasenych voci prijatym nizsie, tam zoberu viacej ludi, takze teoreticky by mali byt tie pohovory u nas prisnejsie, co aj viac-menej su.

Zda sa mi, ze som to niekde videl prehladne spracovane -- bud na nejakych fakultnych strankach alebo na http://www.arra.sk" onclick="window.open(this.href);return false; .

Akurat ze tie cisla dost skresluju, pretoze ak sa prihlasis na 3 fakulty, tak v kazdej z nich figurujes ako prihlaseny, a teda celkovo tie vysledky posobia prisnejsie /viacej neprijatych/ nez v skutocnosti su. Nepoznam totiz cloveka, co by studoval sucasne na 2 ekonomickych fakultach -- este tak ekonomia a pravo sa zvykne robit -- takze aj ked ho prijmu na 2 fakulty, tak nastupi len na jednu a na tu druhu za neho ide nahradnik. To ci tieto veci zohladnuju take statistiky neviem.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Honzajs »

ivan11 napísal: taka robota sa mozno najde ale ja mam momentalne len 18 a tento rok idem maturovat cize ziadna robota neprichadza do uvahy...keby som nematuroval tak sa snazim aspon popri skole si nieco najst a dajmetomu si zobrat pozicku a z tych penazi ju splacat...strasne velmi chcem dako ziskat tie peniaze lebo asi tazko sa este niekedy vyskytne takato prilezitost ako je teraz...asi budem muset ist podat loto :D
není kam spěchat, všeobecný býčí trh má ještě nejméně 3-5 let, spíše však 10 let čas. takže můžeš začít i s mnohem menší částkou a pomalu kumulovat akcie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Honzajs »

Lobista napísal:
Dalsia velka nevyhoda ekonomie/managementu/finance je, ze vsetky dobre miesta su uz obsadene chlapcami, co skoncili cca. 10 rokov pred nami a teraz robia managerov. Mnohi z nich su dost dobri, takze ist hore po career ladder moze byt v buducnosti dost tazke. Kym skoro vsade na zapade maju CEOs vyse 60, nizsi management okolo 40 a zamestnanci sa automaticky posuvaju s vekom vyssie ak su len trochu schopni, u nas ma kopa CEOs okolo 40, nizsi manageri 30 a pod.
Nove pracovne miesta budu vznikat len ak ekonomika bude silno rast, co v najblizsich par rokoch asi nehrozi /neviem, snad sa mylim :D /.
Takze sa budeme musiet sakra snazit, aby sme to dotiahli na tu Pentu :D .
Souhlas s obsazením pozic. Já jsem jeden z těch, co na takové pozici sedí. :wink: A nemám důvod ji pouštět. Proč bych to dělal?
Jít na školu dnes jdu na IT (i o tom jsem uvažoval, byl jsem přijat na informatiku na pražské ČVUT, ale vyhrály finance) nebo na čistou matematiku.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Honzajs napísal:není kam spěchat, všeobecný býčí trh má ještě nejméně 3-5 let, spíše však 10 let čas. takže můžeš začít i s mnohem menší částkou a pomalu kumulovat akcie.
ja s tym celkom nesuhlasim ze sa neni kam ponahlat lebo ak nieake akcie mali pre tym hodnotu napr. 60 a teraz maju dakych 5 alebo mnohokrat aj 1,5 dajmetomu tak o rok je podla mna celkom realne ze mozu mat napriklad 10 alebo 3 a za tu istu cenu nakupim o polovicu menej akcii cize pri dlhodobom investovanie budem mat potom pri predaji o polovicu mensi zisk ako ked by som ich nakupil teraz
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Honzajs napísal:Souhlas s obsazením pozic. Já jsem jeden z těch, co na takové pozici sedí. :wink: A nemám důvod ji pouštět. Proč bych to dělal?
Jít na školu dnes jdu na IT (i o tom jsem uvažoval, byl jsem přijat na informatiku na pražské ČVUT, ale vyhrály finance) nebo na čistou matematiku.
ja urcite chcem ist radsej na FBI jeden dovod je ze ma to bavi a druhy je ze ja chcem v buducnosti podnikat alebo neico take a to sa s informou robi ovela tazsie ako s takouto skolou
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

ja urcite chcem ist radsej na FBI jeden dovod je ze ma to bavi a druhy je ze ja chcem v buducnosti podnikat alebo neico take a to sa s informou robi ovela tazsie ako s takouto skolou
Neviem, ja viem skor opacne -- poznam chlapcov, co studuju IT a podnikaju uz pocas skoly a viac-menej bez kapitalu. V malom, ale da sa.

Kdezto my manageri a podobni bez nejakeho kapitalu nemame viac-menej v com podnikat, a ked by sa aj nieco naslo, tak si rychlo spocitame, ze aj tak na tom budeme jak nejaki auditori alebo nieco podobne niekolko krat lepsie :D .

Takze, vsetko ma svoje pre a proti -- pri finance sa naucis robit suvahu,uctovat, teoreticky aj riadit podnik a pod., ale nebudes mat na zaciatku nejaky ten edge, na ktorom by si to podnikanie postavil /teda ak Ta niekto nezasponzoruje :P/. Este tak mozno tradovat, ale to ta v skole nenaucia, k tomu sa mozno dostanes sam, ale to mozes robit aj ako fyzicka osoba :P.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Honzajs »

ivan11 napísal: ja s tym celkom nesuhlasim ze sa neni kam ponahlat lebo ak nieake akcie mali pre tym hodnotu napr. 60 a teraz maju dakych 5 alebo mnohokrat aj 1,5 dajmetomu tak o rok je podla mna celkom realne ze mozu mat napriklad 10 alebo 3 a za tu istu cenu nakupim o polovicu menej akcii cize pri dlhodobom investovanie budem mat potom pri predaji o polovicu mensi zisk ako ked by som ich nakupil teraz
Jasně, na tohle jsou velmi rozdílné názory. Některé akcie už na dně možná byly, ale které to jsou? Podle mě akciové trhy na dně ještě nebyly.
Svůj přístup mám zde: http://www.pro-investory.cz/aktualni_an ... i_pristup/" onclick="window.open(this.href);return false; a portfolio zde: http://www.pro-investory.cz/moje_portfolio/" onclick="window.open(this.href);return false;
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:Neviem, ja viem skor opacne -- poznam chlapcov, co studuju IT a podnikaju uz pocas skoly a viac-menej bez kapitalu. V malom, ale da sa.

Kdezto my manageri a podobni bez nejakeho kapitalu nemame viac-menej v com podnikat, a ked by sa aj nieco naslo, tak si rychlo spocitame, ze aj tak na tom budeme jak nejaki auditori alebo nieco podobne niekolko krat lepsie :D .

Takze, vsetko ma svoje pre a proti -- pri finance sa naucis robit suvahu,uctovat, teoreticky aj riadit podnik a pod., ale nebudes mat na zaciatku nejaky ten edge, na ktorom by si to podnikanie postavil /teda ak Ta niekto nezasponzoruje :P/. Este tak mozno tradovat, ale to ta v skole nenaucia, k tomu sa mozno dostanes sam, ale to mozes robit aj ako fyzicka osoba :P.
zacat je mozno tazsie ale ked uz zacne tak je podla mna dost pravdepodobnejsie ze clovek s financnou skolou dokaze spravit viac prosperujuci podnik,vie analyzovat vo svojej firme ze co tam je zle,co treba alebo co je dobre a toto asi az tak nezvlada clovek ktory vystuje IT...clovek ktory vystuduje financie ma podla mna vacsie moznosti spravit si podnik v akej kolvek oblasti ktoru povazuje za perespektivnu a na pracu si moze najst ludi ale ten co ma IT ked chce podnikat je okliesteny viac menej na IT technologie alebo nieaky software ...a ked nechce podnikat clovek ktory vystuduje IT ma opdla mna istotu ze zarobi nieakych 50 000 dajmetomu a bude sa drzat niekde pri tom plate stale alebo nieco viac a ten co vystuduje financie sa moze sice stat ze bude zarabat len dakych 20 000 ale ked sa uchyti je dost takych co aj cez 100 000 zarabaju a v IT takych asi vela neni pokial nemas svoju firmu...proste ak je niekto schopny manager,financnik alebo nieco take ma podla man vacsiu perespektivu nadpriemerneho zarobku ako dobry programator
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Honzajs napísal: Jasně, na tohle jsou velmi rozdílné názory. Některé akcie už na dně možná byly, ale které to jsou? Podle mě akciové trhy na dně ještě nebyly.
Svůj přístup mám zde: http://www.pro-investory.cz/aktualni_an ... i_pristup/" onclick="window.open(this.href);return false; a portfolio zde: http://www.pro-investory.cz/moje_portfolio/" onclick="window.open(this.href);return false;
podla mna niektore oblasti este iesu na dne ale financne podniky ako banky atd. mali dno uz niekedy vo february a teraz maju 2 az 4 nasobnu hodnotu akcii ako vtedy aj ked je pravdepodobne ze este opet padnu ale podla mna uz nie an uroven na akej boli
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Honzajs »

Jako vítěz z této krize vyjde jiné odvětví, ne banky. Zatím z žřádné krize nevyšlo jako vítěz odvětví, které bylo těžce zasaženo. K tomu třeba přičíst zvýšenou tregiulaci, která omezí zisky bank. Zisky bank se po skončení krize v lepším případě vrátí do poloviny 90. let minulého století.
Podle mě banky se ještě pod svá minima, nebo na jejich úroveň podívají.
Banky budu kupovat, ale nejdříve si počkám na následující kolečko ala GM: Praktický krach, znárodnění, očištění, opětovné uvedení očištěných bank na burzu. Do těchto nových bank budu ochoten investovat.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

Banky budu kupovat, ale nejdříve si počkám na následující kolečko ala GM: Praktický krach, znárodnění, očištění, opětovné uvedení očištěných bank na burzu. Do těchto nových bank budu ochoten investovat.
Tak to asi budes cakat az do dalsej krizy... Znarodnenie je uz teraz velmi nepravdepodobne.

Realne najpravdepodobnejsie podla mna teraz bude samoocistenie prostrednictvom x-rokov nizkych urokov a vysokych marzi /fat spread ako hovoril ten Japonec/. Nevidim ziadny dovod preco znarodnovat -- staci ak FED v niektorych pripadoch rozsiri prijimany collateral, FASB trosku zjemni regulacie ohladom MTM a FED ohladom capital adequacy a odpisovania non-performing loans. Ak sa napr. budu tvarit, ze non-performing loan, ktora je nesplacana 90-dni sa neodpisuje cela z equity, ale povedzme iba polovica z nej, tak to take horuce nebude :P .
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Honzajs napísal:Jako vítěz z této krize vyjde jiné odvětví, ne banky. Zatím z žřádné krize nevyšlo jako vítěz odvětví, které bylo těžce zasaženo. K tomu třeba přičíst zvýšenou tregiulaci, která omezí zisky bank. Zisky bank se po skončení krize v lepším případě vrátí do poloviny 90. let minulého století.
Podle mě banky se ještě pod svá minima, nebo na jejich úroveň podívají.
Banky budu kupovat, ale nejdříve si počkám na následující kolečko ala GM: Praktický krach, znárodnění, očištění, opětovné uvedení očištěných bank na burzu. Do těchto nových bank budu ochoten investovat.
urcite nevyjdu ako vitazi banky ale podla mna sa urcite nevratia na uroven 90. rokov ved uz teraz maju vacsiu hodnotu akcie ako mali vtedy ...podla mna je proste je uz tato spolocnost naucena na vela penazi a nenecha sa o to len tak obrat vsetci si budu nadalej poziciavat lebo kazdy na zapade je nauceny na isty standard a na horsie sa tazko zvika...jedine v com bude rozdiel ze nedostane uver kazdy a bude to vsetko kontrolovane ale pochybujem ze by to obmedzilo zisky tak aby boli na urovni 90. rokov
...podla mna to bude niekde na 3/4 alebo 1/2 dnesnych ziskov ked uz bude cela ekonomika v poriadku ale asi to nebude v blizkej buducnosti...ale ja sa do toho prakticky vobec nevyznam cize predpokladam ze sa mozem veeelmi mylit
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

ivan - veď si nakúp akcie, alebo nejaký akciová fond za 100-200 EUR a o pár rokov uvidíš ako to dopadlo. Budeš mať reálnu skúsenosť (možno aj zápornú) a tá je cennejšia ako papierový zisk.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

filip glasa napísal:ivan - veď si nakúp akcie, alebo nejaký akciová fond za 100-200 EUR a o pár rokov uvidíš ako to dopadlo. Budeš mať reálnu skúsenosť (možno aj zápornú) a tá je cennejšia ako papierový zisk.
myslis na fiktivnej burze alebo ako?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

Pokial viem, tak broker chce na otvorenie uctu najmenej 1000 Eur... alebo kedysi to byvalo nejakych 20 000 Sk. S 200 Eur sa da robit akurat tak forex :D .
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:Pokial viem, tak broker chce na otvorenie uctu najmenej 1000 Eur... alebo kedysi to byvalo nejakych 20 000 Sk. S 200 Eur sa da robit akurat tak forex :D .
a s tolkymi peniazmi ani nema velmi vyznam zacinat lebo ak ja mam dosahovat aj taky velky zisk ako maju ty najvacsi investori ako napr. warren buffet zo 30% tak to je velmi malo penazi z dakych 500 eur co som ja napriklad videl minimum na vklad ked este ku kazdemu obchodu zapocitam zo 20 dolarov napriklad poplatok za obchodovanie tak kolko musim zarobit na jednom obchode aby sa mi to oplatilo
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

a s tolkymi peniazmi ani nema velmi vyznam zacinat lebo ak ja mam dosahovat aj taky velky zisk ako maju ty najvacsi investori ako napr. warren buffet zo 30% tak to je velmi malo penazi z dakych 500 eur co som ja napriklad videl minimum na vklad ked este ku kazdemu obchodu zapocitam zo 20 dolarov napriklad poplatok za obchodovanie tak kolko musim zarobit na jednom obchode aby sa mi to oplatilo
Existuju aj brokeri, co maju tzv. flat fee --a to hlavne v Rakusku. Takze zaplatis mesacne napr. 25 Eur a to su vsetky tvoje poplatky bez ohladu na pocet vykonanych obchodov. Nad takym niecim rozmyslam ja. Ale velkou nevyhodou je, ze tam je minimalny zostatok uctu nejakych 5000 Eur, alebo dokonca viac.

Inak, na burze sa tradingom s malymi objemami daju urobit aj podstatne vyssie percenta, ako robi Buffett, ale rovnako sa daju aj prerobit :D . Btw, tento rok je SP 500 anualizovane stale nieco vyse 100 % p.a. :D.

Ja som tiez rozmyslal ist do ziveho obchodovania, ale povedal som si, ze s tym malom, co by som naskriabal, by som mohol max tak ist robit Forex a CFD do XTB :P . Nakupovat 10 akcii je trosku trapne :D . Lenze pri papertradingu som to mal tak 50 / 50 s tym, ze ked som chcel urobit lepsie vysledky, musel som pri tom cele dni sediet. A na to ja popri skole a dalsich veciach cas nemam. Navyse, nebolo tam ani slippage a podobne veci zaratane.

Okrem toho som si povedal, ze kebyze teraz prehram na Forexe 1000 Eur, tak ma asi drbne :D. Kdezto, ked to prehram za 2 roky, ked uz budem vonku zo skoly, tak to taka tragedia nebude. Takze teraz sa silno teoreticky pripravujem a cvicim papertrading a zacnem az ked si budem moct dovolit aj nieco stratit :D .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

FIO ti otvorí účet aj so 100 EURami. Podiel vo fonde si tiež môžeš kúpiť za 100 EUR: poplatok je percentuálny, takže je to asi najlepšia voľba.

Oháňal si sa tým ako vzrástli akcie bánk v posledných mesiacoch. Takže len tak pre ten zážitok investuj pár korún reálne a uvidíš ako to dopadne. Inak sú to len reči typu - keby som ja vtedy vsadil na výhru grékov vo futbale.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

filip glasa napísal:FIO ti otvorí účet aj so 100 EURami. Podiel vo fonde si tiež môžeš kúpiť za 100 EUR: poplatok je percentuálny, takže je to asi najlepšia voľba.

Oháňal si sa tým ako vzrástli akcie bánk v posledných mesiacoch. Takže len tak pre ten zážitok investuj pár korún reálne a uvidíš ako to dopadne. Inak sú to len reči typu - keby som ja vtedy vsadil na výhru grékov vo futbale.
nakolko nie som pracujuci clovek tak nemam momentalne zvisnych ani 100 eur takze je to jedno lebo ja som si zatial nic o fondoch necital len o akciach normalnych takze by som neinvestoval do neicoho o com nic neviem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

akciový fond je povedzme 100 akcií v jenom balíčku. Za to že to niekto manažuje tam platíš ročný poplatok a za to že ti to niekto predá zase platíš vstupný poplatok.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

filip glasa napísal:akciový fond je povedzme 100 akcií v jenom balíčku. Za to že to niekto manažuje tam platíš ročný poplatok a za to že ti to niekto predá zase platíš vstupný poplatok.
a podla teba sa viac oplati kupit akciovy fond ako jednotlive akcie?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

no s malými peniazmi určite. Pri tých 10 000 by to už bolo na zváženie, ale pri 100-200 USD (EURách či USD) je poplatkovo výhodnejší fond.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

filip glasa napísal:no s malými peniazmi určite. Pri tých 10 000 by to už bolo na zváženie, ale pri 100-200 USD (EURách či USD) je poplatkovo výhodnejší fond.
ako su vlastne tie fondy vatvarane?vytvara ich spolocnost cez ktoru obchodujem alebo kto?
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"