Navrhnutie strategie pri investovanie

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
beno
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 10, 2009 12:56 pm

Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa beno »

Zdravim Vas, kto chce vediet kde a hlavne ako bezpecne investovata vyuzit pri tom nasledovne vyhody:

-ako zabezpecit svoju investiciu
-aby na nu nemal nik iny okrem Vas dosah, (exekutor, DU, ...)
-ako vyuzit danove ulavy (dan z prijimu)
-ako sa vyhnut dedicskemu konaniu (urcit opravnenu osobu)
-ako nastavit techniku investovania, tak aby bol co najvyssi vynos
-ako vyuzit k vynosu aj pokles trhu
-a mnoho, mnoho dalsich dolezitych informacii, ktore su dolezite pri investovani...

Rad to s Vami preberiem, ci uz mailom, alebo aj telefonicky

Beno Milan

0911163131, 0905163131, ing.milan.beno@gmail.com
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ahoj Milan,
niekolko veci:

- ak chces mat aspon teoreticku sancu, ze sa ti niekto ozve, tak napis kto ta zastresuje
- toto: "aby na nu nemal nik iny okrem Vas dosah, (exekutor, DU, ...)" je bohuzial sprostost. Ak budes chciet vediet viac kludne vysvetlim. V tom pripade napis konkretny produkt.
- z tvojho popisu mi je jasne, ze ten super produkt bude najaka poistka, takze rovno ta upozornujem, ze investovanie cez poistovnu je velmi zly sposob investovania.
- a posledna vec: mas naozaj dobry email :)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa Lobista »

aby na nu nemal nik iny okrem Vas dosah
zeby Dubajske dlhopisy ? :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako píše peter, tak to podľa indícií vyzerá to na životnú poistku
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa Lobista »

Teraz vazne -- mne to znie ako nejaky offshore investing niekde v Karibiku, pripadne mozno vo Svajciarsku s moznostami kratenia dani. To sa ale nezvykne ponukat len tak niekomu na ulici alebo na fore :P . Takze asi to bude fakt ta poistka.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa filip glasa »

-ako vyuzit danove ulavy (dan z prijimu)
-ako sa vyhnut dedicskemu konaniu (urcit opravnenu osobu)
podla tohoto je to na 95% poistka
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Filip a Peter majú pravdu.
Exotické kecy a nakoniec z toho bude IŽP.

Podobne si tu prišli robiť reklamu agenti Our Group a dnes je po nich...

Tak to na nás vybaľ Beno.
Prečo cez maily? Tu. Verejne.
Tu môžeš ohúriť stovky potencionálnych investorov.
A keď ti to nevyjde, zmizneš ako gáfor...

Mňa zaujíma hlavne:

-kolko % p.a. mám očakávať
-ako nastavit techniku investovania, tak aby bol co najvyssi vynos
-ako vyuzit k vynosu aj pokles trhu

P.S.
Páči sa mi tá časť reklamy s exekútorom...
Investujte - skrachujte - ale nebojte sa - na čo nesiahne exekútor z toho s nami zbohatnete.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa jozofx »

Tak tipnem si aj ja. Podla tohto:
beno napísal: -ako nastavit techniku investovania, tak aby bol co najvyssi vynos
-ako vyuzit k vynosu aj pokles trhu
by to mohol byt nejaky automaticky trading (cez nejaku offshorku v Karibiku?) :mrgreen:
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

aby na nu nemal nik iny okrem Vas dosah = poistka(aj ked autor asi nieje uplny odbornik)
ako vyuzit danove ulavy (dan z prijimu) = poistka
ako sa vyhnut dedicskemu konaniu (urcit opravnenu osobu) = poistka
ako nastavit techniku investovania, tak aby bol co najvyssi vynos = poistka s roznymi invest. stratgiami co je v podstate kazda
ako vyuzit k vynosu aj pokles trhu = poistka a DCA

Moj zaver, je to poistka. Vsadim na to 1000 eur :)
beno
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 10, 2009 12:56 pm

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa beno »

filip glasa napísal:ako píše peter, tak to podľa indícií vyzerá to na životnú poistku

Ano celu tu nivesticiu riesime pod zastitou IZP, ale cela suma ide do investicnej casti, respektivne by som klamal, do poistenia voci smrti ide 0,01% z celkovej sumy, je tam konkretna osoba poistena na 400Eur voci smrti urazom. Ziadne in e dalsie pripoistenia sa tam neriesia. Poistovna sluzi len na spominane vyhody. A je to cez poistovnu Aviva. U nas na SK nema zastupenie, je to TOP v UK a inych zapadnych krajinach, ale pozrite sami ze ako je na tom... http://www.aviva.com" onclick="window.open(this.href);return false;
A o samotnu investiciu sa staraju spravcovia ako Fidelity, Rothschild, HSBC, Merill Lynch, Franklin Tempteton a dalsi...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jeej, spravny typ, co som vyhral ?

Milan, vies o tom, ze kazde IZP ma takzvane pociatocne naklady ? Tie naklady su v priemere okolo 200 % rocneho poistneho. Po slovensky: prve dve rocne investicie klient uz nikdy neuvidi, lebo idu cele na poplatky. Z toho sa napriklad plati tvoja provizia. Aviva nie je vynimkou. Ze ti niekto narozpraval opak, to sa stava, pozri si napriklad toto vlakno, od tretej stany, prispievatel pitres:

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... anz#p23131" onclick="window.open(this.href);return false;
beno
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 10, 2009 12:56 pm

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa beno »

peter.cmorej napísal:jeej, spravny typ, co som vyhral ?

Milan, vies o tom, ze kazde IZP ma takzvane pociatocne naklady ? Tie naklady su v priemere okolo 200 % rocneho poistneho. Po slovensky: prve dve rocne investicie klient uz nikdy neuvidi, lebo idu cele na poplatky. Z toho sa napriklad plati tvoja provizia. Aviva nie je vynimkou. Ze ti niekto narozpraval opak, to sa stava, pozri si napriklad toto vlakno, od tretej stany, prispievatel pitres:

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... anz#p23131" onclick="window.open(this.href);return false;

Ano co sa tyka tych nakladov tak je to trosku inak, pociatocne podielove jednotky sa tvoria pocas prvych 10 rokov a to priebezne, kazdy rok 11% z rocnej sumy. Takze ked to spocitas, tak je to dokopy 110% a tieto pociatocne podiely maju odkup az po 10 roku. inak ostatne mas odkup kedy chces. Vies kedykolvek odtial nieco ubrat, pripadne pridat, je to flexibilne co sa to tohto tyka...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

beno napísal:Ano co sa tyka tych nakladov tak je to trosku inak, pociatocne podielove jednotky sa tvoria pocas prvych 10 rokov a to priebezne, kazdy rok 11% z rocnej sumy. Takze ked to spocitas, tak je to dokopy 110% a tieto pociatocne podiely maju odkup az po 10 roku. inak ostatne mas odkup kedy chces. Vies kedykolvek odtial nieco ubrat, pripadne pridat, je to flexibilne co sa to tohto tyka...
nepoznam toto IZP, takze asi darmo sa s tebou budem hadat, ale uz len so samej podstaty veci to je kravina :) Uplne jednoducha otazka: z coho sa vyplaca tvoja provizia ? hm ? pociatocne jednotky sa nikdy po ziadnom case "neuvolnuju" ani nemaju odkup, ci ako si to nazval. Pociatocne jednotky sa vzdy postupne umoruju, tz. strhavaju z klientovho uctu. To ze po desiatich rokoch nemas pri "odkupe" pokutu znamena len tolko, ze za tich 10 rokov sa vsetky umoria, tz. strhnu. Ci je to len 110 % ? neviem, ale pochybujem. Aviva ma aj lacnejsie produkty ale aj drahsie. Pozeral som toto:
http://www.t-a-n-k.eu/cs/content/top-flop" onclick="window.open(this.href);return false;
beno
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 10, 2009 12:56 pm

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa beno »

nepoznam toto IZP, takze asi darmo sa s tebou budem hadat, ale uz len so samej podstaty veci to je kravina :) Uplne jednoducha otazka: z coho sa vyplaca tvoja provizia ? hm ? pociatocne jednotky sa nikdy po ziadnom case "neuvolnuju" ani nemaju odkup, ci ako si to nazval. Pociatocne jednotky sa vzdy postupne umoruju, tz. strhavaju z klientovho uctu. To ze po desiatich rokoch nemas pri "odkupe" pokutu znamena len tolko, ze za tich 10 rokov sa vsetky umoria, tz. strhnu. Ci je to len 110 % ? neviem, ale pochybujem. Aviva ma aj lacnejsie produkty ale aj drahsie. Pozeral som toto:
http://www.t-a-n-k.eu/cs/content/top-flop" onclick="window.open(this.href);return false;[/quote]


Jasne, niesme tu nato aby sme sa hadali... Proviziu nam vyplaca Aviva, samozrejme ked klient zrusi zmluvu, provizia sa vracia a provizie su podstatne nizsie ako v nasich spolocnostiach. Kludne Ti viem poslat ten produkt alebo sa vieme aj osobne stretnut. Vies tam robit aj mimoriadne vklady popri tom a pre porovnanie aby si vedel asi kolko mam proviziu z mimoriadky:posledne co klient investoval 40.000 Eur, tak moja provizka bola 130 Eur. Je to najlacnejsi Unit linkovy produkt co sa tyka nakladov pre klienta v Europe...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem, stretnuti mam dost. Nieco o produkte mi poslat mozes, link mam v podpise. Za mimoriadne vklady su slabe provizie aj v ostatnych IZP. Si priamo sprostredkovatel Avivy alebo si v nejakom medziclanku, tz. v maklerskej firme ? Vies, ze ty mas nizke provizie neznamena, ze aj firma ma nizke provizie :)
beno
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 10, 2009 12:56 pm

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa beno »

peter.cmorej napísal:dakujem, stretnuti mam dost. Nieco o produkte mi poslat mozes, link mam v podpise. Za mimoriadne vklady su slabe provizie aj v ostatnych IZP. Si priamo sprostredkovatel Avivy alebo si v nejakom medziclanku, tz. v maklerskej firme ? Vies, ze ty mas nizke provizie neznamena, ze aj firma ma nizke provizie :)

Niesom pramym sprostredkovatelom Avivy, ale tento produkt aviva vyvtvorila specialne pre nas, a to koli obratom ktore v ramci europy robime, sme najvacsia nezavisla financna spolocnost v EU, co sa tyka objemov. Preto podmienky vytvorili specialne pre nas a tento produkt priamo v Avive nekupis a ani u inej spolocnosti takisto.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

takze dostavame sa k podstate veci, kto ta zastresuje ? AWD, OVB, ... ??
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

No kto robí najväčšie objemy v európe? OVB.
Kto má produkty, ktoré nie sú priamo na SK? OVB (deuzsher ring)

Takže je to super mega výhodné investovanie cez IŽP :lol:
Ale tak jasné, treba v čase krízi z niečoho žiť, a čo je najlepšie zaplatené? IŽP bez pripoistení :)

Inak najnovšia pikoška... Klienti jedného OVBáka chceli hypo na 60 000€, on im odporučil vziať 65 000€ aby mali rezervu, s ktorou môžu časom vyplatiť časť hypotéky... A čo spravil s tou rezervou? Dal im ŽP s mesačnou platbou 200€, takže tých 5000€ im vystačí na 2 roky. Potom to môžu ževraj zamraziť a nechať pracovať,,, Silná káva...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

beno napísal:Zdravim Vas, kto chce vediet kde a hlavne ako bezpecne investovata vyuzit pri tom nasledovne vyhody:

-ako zabezpecit svoju investiciu
-aby na nu nemal nik iny okrem Vas dosah, (exekutor, DU, ...)
-ako vyuzit danove ulavy (dan z prijimu)
-ako sa vyhnut dedicskemu konaniu (urcit opravnenu osobu)
-ako nastavit techniku investovania, tak aby bol co najvyssi vynos
-ako vyuzit k vynosu aj pokles trhu
-a mnoho, mnoho dalsich dolezitych informacii, ktore su dolezite pri investovani...

Rad to s Vami preberiem, ci uz mailom, alebo aj telefonicky

Beno Milan

0911163131, 0905163131, ing.milan.beno@gmail.com
Ing. Milan predáva snowboard a prezentuje sa tam ako Bohuš, rozdvojená osobnosť? :lol:
http://sport.bazos.sk/inzerat/2336171/P ... wboard.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.inzeraty.sk/SP/show?sc=14&id=645504" onclick="window.open(this.href);return false;

Neviem, nechať si radiť ako investovať od človeka, ktorý predáva lyže? Hmmm...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ale no tak, zas mu nekrivdi. Ja sa zasa angazujem v rodinnej CK :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa Lobista »

Co chces, vsak pred par rokmi robili poradcov zelovocari stylom, ze cez tyzden robili poradenstvo o tom, aku si vybrat papriku do polievky a cez vikend sa nacpali do saka a isli veselo radit o podielovych fondoch a poistkach :D .
beno
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 10, 2009 12:56 pm

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa beno »

OVB to nieje, riesime to cez Brokernet, oni idu uplne inym stylom ako OVB.

Martinisko.eu napísal:No kto robí najväčšie objemy v európe? OVB.
Kto má produkty, ktoré nie sú priamo na SK? OVB (deuzsher ring)

Takže je to super mega výhodné investovanie cez IŽP :lol:
Ale tak jasné, treba v čase krízi z niečoho žiť, a čo je najlepšie zaplatené? IŽP bez pripoistení :)

Inak najnovšia pikoška... Klienti jedného OVBáka chceli hypo na 60 000€, on im odporučil vziať 65 000€ aby mali rezervu, s ktorou môžu časom vyplatiť časť hypotéky... A čo spravil s tou rezervou? Dal im ŽP s mesačnou platbou 200€, takže tých 5000€ im vystačí na 2 roky. Potom to môžu ževraj zamraziť a nechať pracovať,,, Silná káva...
beno
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 10, 2009 12:56 pm

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa beno »

co sa tyka toho mena Bohus, tak vsetci ma tak volaju ;) to je moja prezyvka, ak mas s tym problem... a co predavam v sukromi tak myslim ze to s pracou nema nic spolocne, som bol ja sprosty ze som sa na to nechal v minulosti nahovorit a teraz mam lyzami a boardami zapratany byt, ale kazdy vystorjil dajaku sprostost za ktoru raz musel zaplatit :)... Ale inak vdaka za reklamu aj na tomto fore, mozno sa tych lyzi zbavim skor ;)

Ing. Milan predáva snowboard a prezentuje sa tam ako Bohuš, rozdvojená osobnosť? :lol:
http://sport.bazos.sk/inzerat/2336171/P ... wboard.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.inzeraty.sk/SP/show?sc=14&id=645504" onclick="window.open(this.href);return false;

Neviem, nechať si radiť ako investovať od človeka, ktorý predáva lyže? Hmmm...[/quote]
Naposledy upravil/-a beno v Ut 20 10, 2009 4:52 pm, upravené celkom 2 krát.
beno
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 10, 2009 12:56 pm

Re: Navrhnutie strategie pri investovanie

Príspevok od používateľa beno »

Pre Tvoju informaciu investom sa venujem uz par rokov, tak uz nieco do toho vidim, samozrejme ze si nemyslim o sebe ze som zjedol vsetku mudrost sveta, kazdy sa mame este co ucit... A co sa tyka tych poistiek, tak to neriesim, myslim si ze poistky su obycajne okradanie ludi, poistovnu vyuzivame len na vyhody ktore ponuka, ale zial do poistenia klienta ide 0.01% z celkovej sumy, klient je poisteny na 400 Eur voci smrti, takze to hovori za vsetko a ziadne dalsie pripoistenia niesu.

Lobista napísal:Co chces, vsak pred par rokmi robili poradcov zelovocari stylom, ze cez tyzden robili poradenstvo o tom, aku si vybrat papriku do polievky a cez vikend sa nacpali do saka a isli veselo radit o podielovych fondoch a poistkach :D .
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"