Horizon CSOB Jumper Plus 1

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa Tibor »

Zaujímavý podielový fond, ktorý predáva ČSOB.
http://www.csob.sk/Default.aspx?CatID=372&NewsAMID=57
http://www.csob.sk/LoadFile.aspx?filePa ... Plus_1.pdf

Že by 5 rokov po sebe nebol index Dow Jones Euro Stoxx 50 nad hodnotou z mája 2010, resp. že by naviac v máji 2015 bol pod 50% tejto hodnoty, to sa mi zdá veľmi nepravdepodobné. Cca 8% p.a. za prvý rok (do mája 2011), resp. pri troche šťastia ešte aj za nejaký ďalší rok, to sa mi zdá slušné ohodnotenie podstúpeného rizika.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

Je to konkurenceschopna nabidka odpovidajici parametrum express certifikatu... u certifikatu najdete i trochu vyssi vynos, resp. nizsi azio/spread... fond ma zase vyhodu nizsiho kreditniho rizika.

Alternativou mohou byt i bonus certifikaty, kde je aktualne u indexu Eurostoxx 50 pri 40 % ochrane 10 % vynos, aniz by musel index byt za rok nad dnesni urovni (staci, kdyz behem roku nepoklesne nikdy vice jak 40 %).
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa Tibor »

Jan_Traxler napísal: Alternativou mohou byt i bonus certifikaty, kde je aktualne u indexu Eurostoxx 50 pri 40 % ochrane 10 % vynos, aniz by musel index byt za rok nad dnesni urovni (staci, kdyz behem roku nepoklesne nikdy vice jak 40 %).
Ktorý certifikát konkrétne? Mne sa práve zdalo, že podobné certifikáty sa nájdu ťažko, resp. ja som nenašiel.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

Tibor napísal:Ktorý certifikát konkrétne? Mne sa práve zdalo, že podobné certifikáty sa nájdu ťažko, resp. ja som nenašiel.
Treba tyto: DE000SG0V4F9 (splatnost prosinec 2011); DE000BN0DNQ4 (splatnost cervenec 2011)
Maji sice trochu delsi splatnost nez rok, ale hruby vynos by mel byt 10 % p.a.
Ale je to jen na zaklade screeningu, data jsem neoveroval.

Urcite pujde s podobnymi parametry najit i bonus certifikaty na jine indexy, minimalne na Dax.

Hezky den
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Aj mne sa tento fond celkom paci, vdaka Tiborovi ze to sem priniesol (upozornoval na to aj Trend, ale tam ma to nezaujalo).
Bohuzial, nedokazem posudit kreditne riziko, budu v tom nejake dlhopisy a swapy.

Ak tomu dobre chapem, fond je mozne aj predcasne odpustit za akutalnu cenu podielu a poplatok 1%.

Myslim ze kusok lepsie spracovany letak k tomuto fondu ma ceske CSOB
http://www.csob.cz/WebCsob/Fondy/BE/BE0 ... -LETAK.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Hm, asi si tam nejake peniaze hodim.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa jan »

Dobry produkt pre cloveka, ktory veri v rast indexov.
To kde bude index v tom roku si netrufam povedat. Ale nezda sa mi, ze by mal dovtedy rast 9 percentami rocne, teda tolko ako ponuka tento produkt.
Navyse si myslim, ze podobny vynos pri raste indexu by investovanim spravil len malokto.
A naopak, v pripade straty indexu do 50 percent by len malokto prerobil menej ako povodne vkladal.

Takze je to fer ponuka. Viac takychto produktov by mohlo byt.
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

jan napísal:Viac takychto produktov by mohlo byt.
Vsak takovych produktu je dost. Kazdy druhy express certifikat ma obdobne parametry.
Otazkou spise je, zda ma smysl do takoveho produktu investovat, zda by nebylo lepsi koupit treba vybrane akcie. Protoze vynos 7,8 % (za podminky rustu indexu) neni zadne terno... tedy ja bych s takovym vynosem za aktualni situace spokojeny nebyl.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa Tibor »

ČSOB uvádza Jumper Plus 2 s podobnými podmienkami.
http://www.csob.sk/csob-asset-managemen ... ewsAMID=67
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Otazkou spise je, zda ma smysl do takoveho produktu investovat, zda by nebylo lepsi koupit treba vybrane akcie.
No, ale pri kúpe podkladového aktíva negarantujú pri poklese návratnosť investovanej čiastky.
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Myslia tento index?

Structured Product Merrill Lynch Dow Jones EURO STOXX 50 Index MITTS

9,97
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

http://www.stoxx.com/indices/index_info ... ymbol=SX5E" onclick="window.open(this.href);return false;
BLINKY2 napísal:Myslia tento index?

Structured Product Merrill Lynch Dow Jones EURO STOXX 50 Index MITTS

9,97
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa Tibor »

Vedel by mi niekto vysvetliť, ako fungujú deriváty, ktorú sú podkladom pre podobné produkty? Prečo sa takéto produkty objavujú práve teraz? Resp. s takými podmienkami, ktoré sa zdajú výhodné. Niekde som čítal, že je to postavené na vysokej volatilite dnešných trhov. Ako presne to funguje?
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Horizon CSOB Jumper Plus 1

Príspevok od používateľa radvan »

ten produkt je poskladany z opcii ... v podstate si v tomto produkte short volatility (aj ked nie uplne jednoducho short put opciu napr. ale podstatne podstatne zlozitejsiu kombinaciu opcii) ... ak je vysoka volatilita na trhoch, co je sucasna situacia, je cena tychto opcii vyssia a teda ak nejaku vypises, dostanes vyssiu premiu (fixed vynos)... preto su schopny dodat tak vysoku premiu a preto sa objavuju tieto produkty (lebo standardne zaistene fondy, ktore kupuju call opcie a tymi ziskas participaciu na vynose indexu su naopak drahe a mas maly risk budget, ked chces zaistit na konci obdobia, lebo mas nizke sadzby -> t.j. tieto fondy by sa obtiazne marketingovo predali) ...

ono, expected vynos (t.j. ak si zoberies pravdepodobnost vsetkych tych scenarii v tom rieseni prenasobenu p.a. vynosom) v tomto fonde je rovnaky ako vynos akcioveho indexu minus marza, ktoru si tam dava banka ... je to vsak podstatne viac sexy zabalene ... pre banku je to super, lebo ona si do toho moze skryt marzu aku velku chce ... bezny clovek to neni absolutne schopny spocitat ... on vidi len tych 12% a takto to urcite predajcovia predavaju, kedze ani oni to nevedia spocitat a nechapu vyznam slova expected return ...

zober si historiu DJ30 z finance.yahoo.com od 1927 roku a urob si backtest ... co by sa stalo ak by som zainvestoval 1.1.1927 a kupil by som takyto fond -> aky som mal p.a. vynos ... potom si zainvestoval 2.1.1927, potom 3.1.1927 atd. (staci ti k tomu excel, za 20 minut to mas zbuchane, ak trosku vies robit s excel vzorcami) ... nasledne si pozri v akom percente pripadov by si chytil -50% a viac, v akom pripade si mal 0 a v kolkych pripadoch si mal nejaky vynos (prepocitany na p.a.) ... nasledne si mozes urobit obraz aka je pravdepodobnost ze dosiahnes ten slubovany vynos ... a aky je median tych vsetkych scenarii (~250 dni * 80 rokov - t.j. median tych ~20 000 scenarii) -> co je expected vynos riesenia ... a to nebude 12% :)

ono, tento postup nie je najlepsie proxy, ale pomoze ti to aspon trosku ziskat trosku lepsi obraz o tvojej sanci ...

ta kombinacia toho jak je to zlozene je zlozita ... ak by to bolo riesenie na 1 rok, tak zainvestujes napr. 99% vkladu do rocneho dlhopisu (1% risk budget ti ostane), predas put so strikom na urovni 2587/2 (1/2 DJ STOXX 50) s expiraciou za rok (mas premium), a za to premium a risk budget kupis binarnu opciu so strikom 2587 s expiraciou za rok ... o rok ti dlhopis narastie na 100 (mas zaistene) a binarna opcia ti alebo vyplati vynos aebo nevyplati nic ... tym ze to je na 5 rokov tak mas vyssi risk budget aj vyssie premie ked vypisujes opcie tak to vies vyskladat tak, ze ten vynos ti da vyssi ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"