Myslite ze mam nastavene AEGON IZP. Spravne?

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
printerscd
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So 19 06, 2010 4:21 pm

Myslite ze mam nastavene AEGON IZP. Spravne?

Príspevok od používateľa printerscd »

Mam Aegon IZP. Celkovo odvadzam mesacne 50 Eur a z toho je prerozdelenych do sporenia-dynamicky program: 41 Eur a do KRYTIA 9 Eur.A este ze v pripade trvale urazu mam tam nastavenu sumu iba 3333 Eur,zmluva je na 40 rokov,som slobodny moj mesacny prijem je 1600 eur vydavky-400 eur.Uvery nemamMyslite ze treba krytie zvacsit a sporenie zmensit?P.S a co sa tyka vsetkych poplatkou tak neviem absolutne ako to je v AEGON nato ma totis nik neupozornil ako stale a vsade!
Dakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Myslite ze mam nastavene AEGON IZP. Spravne?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

poradte sa so svojim financnym poradcom. Mozno ten Vam poradi zadarmo za Vase modre oci. Ostatnym odporucam neodpovedad, dovod je napisany tu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 838#p35838" onclick="window.open(this.href);return false;
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Myslite ze mam nastavene AEGON IZP. Spravne?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

a co sa tyka vsetkych poplatkou tak neviem absolutne ako to je v AEGON nato ma totis nik neupozornil ako stale a vsade!
Mne ste tvrdili, ze mate svojho finacneho poradcu, s ktorym ste spokojny, tak preco sa nespytate jeho ?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Myslite ze mam nastavene AEGON IZP. Spravne?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

printerscd napísal:Mam Aegon IZP. Celkovo odvadzam mesacne 50 Eur a z toho je prerozdelenych do sporenia-dynamicky program: 41 Eur a do KRYTIA 9 Eur.A este ze v pripade trvale urazu mam tam nastavenu sumu iba 3333 Eur,zmluva je na 40 rokov,som slobodny moj mesacny prijem je 1600 eur vydavky-400 eur.Uvery nemamMyslite ze treba krytie zvacsit a sporenie zmensit?P.S a co sa tyka vsetkych poplatkou tak neviem absolutne ako to je v AEGON nato ma totis nik neupozornil ako stale a vsade!
Dakujem
Pokiaľ máš príjem 1600€ a výdaje 400€, tak poistenie nepotrebuješ, žiadne... Lebo ak budeš PN, budeš dostávať cca 55% z príjmu, čo Ti stačí, a pokiaľ by si zostal trvalo invalidný, tak invalidný dôchodok by sa mal mať tiež v dostatočnej výške, aby Ti pokryl Tvoje výdaje.
Obrázok
printerscd
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So 19 06, 2010 4:21 pm

Re: Myslite ze mam nastavene AEGON IZP. Spravne?

Príspevok od používateľa printerscd »

Mne ste tvrdili, ze mate svojho finacneho poradcu, s ktorym ste spokojny, tak preco sa nespytate jeho ?

Zdaravim.
Som clovek ktory si potrebuje zobrat veci z viac uhlov a nazorou .

Nie ako pred casom ked som si zalozil cele moje portfolio a vedel som onom celkovo velmi malo mozno ma schvalne o v setkom neupovedomili a hl. na poplatky.

Alebo tam islo o provizii kedze to bol mlady zacinajuci poradca kt.bohuzial zmizol a nedal mi o tom vediet.

Najhorsie bolo a je ze nik sa mi neozval celych 6 mesiacov z poradenskej firmi ked som mal problemy a riesil som to sam!...JE TO NORMALNE....? potom ako sa mame staviat k poradcom?

Kedze pracujem v inom odvetvi ako je ekonomika a investovanie zacinam sa iba teraz ucit a vlastne uz sa ucim na vlastnych chybach!

Som mlady clovek a mam cile o kt. som rozpraval aj s poradcami tohto fora .Zaco im dakujem. Aj ked ma asi nepochopili pretoze som chcel poradit ako clovek ku cloveku.

Ano priznavam ze je CHORE lietat po vsetkych spolocnostiac ako napr.poistovne a hladat ktora je naj.

Priznavam ze tak ako financny poradca moze poradit je to najlebsie lebo spolahnut sa na tetu v banke tak to je riziko.

Nechcem aby mi to mali niektory za zle ale ucim sa investovat a chcel som aby mi niekto v tom pomohol pretoze ekonomicka gramotnost je hrozna lebo doplacame potom na svoje TAZKO ZAROBENE PENIAZE.

DAkujem! Peter
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Myslite ze mam nastavene AEGON IZP. Spravne?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

printerscd napísal: Som mlady clovek a mam cile o kt. som rozpraval aj s poradcami tohto fora .Zaco im dakujem. Aj ked ma asi nepochopili pretoze som chcel poradit ako clovek ku cloveku.
Ked si nechas poradit od pravnika, predpokladam, ze ti pride normalne, ze za sluzbu zaplatis.
Ked si nechas poradit od danoveho poradcu, predpokladam, ze tiez ti pride normalne, ze zaplatis.
Tak preco sa divis, ked chce byt financny poradca za svoju pracu tiez zaplateny ?

Nemam problem cloveku poradit tu na fore. Ani cez mail. Ani ked to nie je iba na dve vety. Ale ked si s niekym dopisujem o konkretnostiach dva mesiace a potom sa dozviem, ze rovnake veci riesi s dalsimi X poradcami a mysli to len tak "akoze", tak to je vrcholne neseriozne.

Nech sa ti dari
branno25
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 23 06, 2010 8:31 pm

Re: Myslite ze mam nastavene AEGON IZP. Spravne?

Príspevok od používateľa branno25 »

mate pravdu pan Cmorej.

ale nemyslite si ze vela ludi doplaca na svoju negramotnost a to tak ze poradcovia ich lahko oklamu a ludia takto nato doplatia ze napr.
rusia IZP atd.

Poradte mne aj tu vsetkym ako nebit negramotnym kedze sa zaoberam v inej pracovnej oblasti a nie je to lahke pri takych kvantach informacii v Ekonomike a investovani sa pohybovat.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Myslite ze mam nastavene AEGON IZP. Spravne?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

branno25 napísal:ale nemyslite si ze vela ludi doplaca na svoju negramotnost a to tak ze poradcovia ich lahko oklamu a ludia takto nato doplatia ze napr. rusia IZP atd.
ano, je to tak
branno25 napísal:Poradte mne aj tu vsetkym ako nebit negramotnym kedze sa zaoberam v inej pracovnej oblasti a nie je to lahke pri takych kvantach informacii v Ekonomike a investovani sa pohybovat.
musite studovat. Fora, blogy, literaturu. Ak na to mate cas, nech sa paci. Ak nechcete byt negramotny v prave a mate na to cas, prihlaste sa na pravo. Nech sa paci. Ak na to cas nemate, najdite si odbornika. Len si musite vybrat toho spravneho.

Mnozstvo ludi si mysli, ze najlepsie si to spravia sami. Ci uz dane, pravne veci ("najdem si zakladatelsku zmluvu na internete a zalozim si firmu sam") alebo financne veci ... a odbornu pomoc vyhladaju az ked uz maju pruser. Casto prave vdaka svojmu "selfdoing". Kazdy sa musi rozhodnut sam co je pre neho lepsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"