Kde kúpiť zlato

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dobrý deň,

vopred by som sa Vám chcel poďakovať za veľmi dobrú stránku a takisto fórum. Prišiel som sem len pred nedávnom, ale za ten čas som si stihol všimnúť, že je tu mnoho, ale fakt mnoho, užitočných informácií a môžem Vám s určitosťou povedať, že budem Váš stály návštevník.

Na začiatok však mám jednu otázku ohľadom kúpy fyzického investičného zlata a rád by som si nechal poradiť od viac skúsených užívateľov, preto sa Vás pýtam, do ktorej sekcie by som tento topic mal zaradiť.

Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.

S pozdravom
robo2512
asi najlepšia možnosť bude kúpiť zlato v rakúskej mincovni vo Viedni:
http://www.austrian-mint.at/shop_lokale?l=de" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrej napísal: Munze Osterreich, hned pri Staddparku, prides, kupis, zaplatis, odides. Kupujes to spolu s danou, ktora je v Rakusku 20%. Nic dopredu nenahlasujes, a pre radovo stovky unci nie su ziadne obmedzenia - predavaju to v puzdrach po 20 unci.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa Andrej »

Tá daň sa vzťahuje na striebro, zlato je samozrejme bez dane.

Ďalšie info: http://bullionpage.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa Myk »

http://www.proaurum.at" onclick="window.open(this.href);return false;

Da se nakupovat v eshopu a nechat si to poslat. Zalezi ale jake mnozstvi, pro vetsi uz bych jel asi do Vidne.
Zasilkova sluzba byla sice ok a zbozi dorazilo dle objednavky, ale chlapik nechtel ani obcanku, podepsal jsem kus papiru a vyfasoval krabici od bot. Kdyby u me byl na navsteve soused a otevrel dvere, tak by mu to v pohode predali. Nebo si dokazu predstavit, ze kdyby si manik spletl cislo baraku, tak by soused mohl mit moc hezke prekvapeni.

Co ale bylo na eshopu velmi pozitivni, ze jsem zaplatil prevodem a nemusel jsem vozit cash. Dokonce standardne fixnuli cenu tusim na 3 dny a pak mi prodlouzili mi fixaci ceny o dalsi 2 dny, protoze jsem prevadel pres devizovou spolecnost a trvalo mi to dele. Takze i pro osobni odber muze byt zajimave v pohodli domova cihat na cenu, pak udelat objednavku a do dvou tri dnu si k nim dojet.
robo2512
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 19 07, 2010 5:26 pm

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa robo2512 »

Ahojte,

najprv by som sa vám chcel poďakovať za doterajšie odpovede. Pomohli ste mi.

No skôr som chcel otázku nasmerovať iným smerom. Pochádzam totiž z vých. Slovenska a cestovať do Viedne by bolo pre mňa asi trochu nákladné a navyše, neviem po nemecky.

Chcel som sa spýtať na váš názor ohľadom tejto stránky, resp. spoločnosti
http://www.zlate-cihly.cz/Zlato_Numisma ... estice.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zlate-slitky.cz/Z_Investicni ... _Mince.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Počuli ste o nej? Táto firma ma sídlo v Prahe a vo Vsetíne. Počul som od zopár ľudí, že majú s ňou skúsenosti a vraj je zatiaľ všetko v pohode. Garantujú výkup od nich zakúpeného zlata, nie však všetkých, ale ja by som pravdepodobne kúpil toto: http://www.zlate-cihly.cz/ZZS_Zlata_cih ... _gramu.htm" onclick="window.open(this.href);return false; a to garantované je.

Myslíte si, že by bolo dobre objednať si to na dobierku? Študoval som tieto stránky, ešte skôr, tak si nie som úplne istý, či sa dá platiť aj v hotovosti pri dobierke, ale tuším hej.

Moja investícia do zlata by pravdepodobne bola v hodnote asi 5000 EUR. Niečo pre mňa (študent) a samozrejme, vačšia časť pre rodičov, ktorým chcem týmto pomôcť.

Neide mi o zhodnotenie investícií, ale skôr o zachovanie hodnoty.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa Myk »

Porovnej si ceny zlate-cihly a proaurum.at a pri cene 130 Eur za kuryra (to maji cenu za 1kg cihlu, mensi vaha mozna vyjde mene) se ti to vyplati nechat si to poslat z rakouska. Komunikuji anglicky, kdyz jim posles mail, tak ti ochotne reknou, kolik by to stalo poslat na Slovensko.
Na 100g je rozdil min 200 Eur.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa filip glasa »

to zlato z rakúskej mincovne má najnižšie prirážky na zlato aké je v okolí dostať. Dodáva ho na Slovensku aj Tatra banku, ale tuším v objemoch nad 3000 EUR. Treba sa spýtať v miestnej pobočke na oddelení privátneho bankovníctva.
vjnck
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 17 09, 2010 12:58 pm

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa vjnck »

Dobrý den,

jaké pozitiva má kupovat fyzicky zlato a pak jej uchovávat někde po trezorech? Proč si raději nekoupíte zlato elektronicky? Jednak ušetříte a druhak můžete použít páku,jakou bude libo. Navíc cena unce je jasně dána, žádné příplatky kromě spreadů a uplně jednoduše můžete mít otevřenou pozici...?

V případě zájmu mě kontaktujte, rád vám s tím pomůžu, celý nákup bude trvat asi 10 sekund.

Zdraví

Vojta
david1
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 21 08, 2010 10:29 pm
Been thanked: 2 times

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa david1 »

Fyzicka kupa zlata ma vyhodu ked by prisla nejaka vacsia kriza. Nikde nemas zaruku ze tvoj certifikat by v takomto pripade nestratil hodnotu, ak padne spolocnost co ho vydala. V tvojom pripade skor hras na spekulaciu a obchodovanie so zlatom na burze. Pri fyzickej kupe ti ide o uchovanie hodnoty na velmi zle casy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sranda, koľko ľudí premýšla o kúpe zlata.
Skúste predať zlato, keď potrebujete rýchlo peniaze.
Teraz každý nakupuje. Skúste si predstaviť, čo bude keď sa každý rozhodne predávať...
Som zvedavý ako to dopadne zo zlatom. Zatiaľ je to fajn investícia a uznávam, že aj v minulosti bola...ale stále sa mi pripomínajú slová starého burziána ,,Coho je svět znalý, to mě nerozpáli...,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa seven »

dopyt po zlate je, ale podla mna este neprisla ta prava zlata horucka.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa Honzajs »

Zlatá horečka tu ještě není.
Až ta bude vrcholit, všude bude "zlato je věčné", "nový rekord zlata", lidé se v diskusích na webu budou chlubit, že ještě sehnali pár gramů fyzického zlata... potom bude čas prodat drahé kovy.
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa neviditelny »

filip glasa napísal:to zlato z rakúskej mincovne má najnižšie prirážky na zlato aké je v okolí dostať. Dodáva ho na Slovensku aj Tatra banku, ale tuším v objemoch nad 3000 EUR. Treba sa spýtať v miestnej pobočke na oddelení privátneho bankovníctva.
Cez Tatru by som to určite nekupoval. Ceny u nich lietajú dosť divne. Garantujú prirážku 5%, ale zrazu ak nie ste klient privátneho, tak je to 7,5%, pri vačších až 10% a viac a nedá sa z toho vysomáriť. Ak kupovať, tak Argor Heraeus. Aj Rakúska mincovne si to necháva u nich vyrábať. Sú síce 25% vlastník argoru, ale v Rakúsku okrem mincí nevyrábajú žiadne tehly. Všetko je Swiss.
K čertu s tým - podme na to
.m@rty
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 11:41 am

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa .m@rty »

Zdravim,
som novacik v investovani,mal by som zaujem nakupit investicne zlato.Ohladom toho by som mal par otazok.Nasiel som si stranku kde toto investicne zlato predavaju aj vykupuju zlatatehla.sk ,mal by som zaujem nakupit za cca. 2000 € pre zaciatok ,postupom casu mozno aj viac.Oplatilo by sa mi to?? Aka by bola ziskovost za 1 rok pri sucasnom tepme rastu ceny zlata ?Od coho sa odvija cena zlata na trhoch ?? Dakujem za vsetky odpovede a poznamky.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa Tibor »

Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Kde kúpiť zlato

Príspevok od používateľa mircof »

http://www.ekka-gold.cz/sporeni-ve-zlate-3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"