Ako zacat investovať?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
inotep88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 11 03, 2010 10:21 pm

Ako zacat investovať?

Príspevok od používateľa inotep88 »

Zdravim Vas.Som mlady pracujuci clovek,ktory tuzi dokaziat viac ako ponuka tento nas ekonomicky system.Odoberam casopis Profit aj som si kupil par knih,vyhladavam na nete info o investovani,aj Vasu stranku studujem par dni vzdy vecer po 12 hodinovych sichtach v robote.No stale som nenasiel nic coby mi konkretne poradilo kde zacat.Dufam ze ma usmernite.Vdaka a prajem vela upechov ...
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa spoty »

Ahoj,

mne velmi pomohlo
http://www.cikomodity.com/index.php?act ... zdelavanie" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cikomodity.com/index.php?act ... are-archiv" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.investopedia.com" onclick="window.open(this.href);return false;

potom knihy ako
http://www.polica.sk/jak-se-stat-intrad ... -5620.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.polica.sk/kompletni-pruvodce ... -5617.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.polica.sk/kompletni-pruvodce ... -8806.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a najdolezitejsie demo ucty.. skusaj, rob chyby a hlavne bud vytrvaly :-)
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa laty »

Moj nazor:
knihy od bratov Grimmovcov (financnik.cz) su dobre na lahke vecerne citanie namiesto rozpravok. Na zaciatok ti staci prebehnut ich stranku. Je tam toho kopcom. Potom su dobre knihy od Eldera, Rossa.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Fiko
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 31 01, 2010 1:07 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa Fiko »

inotep88,
Vubec jsi nerekl, o co mas zajem, spekulovat krátkodobe na pár hodin nebo pár dní nebo investovat na 4 roky a víc a zda akcie nebo co.
Value investing blog http://valueakcie.xf.cz
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

kde zacat?... no v kazdem pripade primo u sebe.
jak zacat?
1) nejprve si musis rict, ceho presne chces dosahnout, stanovit si CIL
2) mel by sis take ujasnit, kde se nachazis, jaky je Tvuj START
3) mel by sis NAPLANOVAT cesty, jak se dostanec ze startu do cile
4) mel bys zacit REALIZOVAT svuj plan

Vic Ti tezko nekdo konkretne poradi, kdyz nezna ani Tvuj start, ani Tvuj cil.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
inotep88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 11 03, 2010 10:21 pm

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa inotep88 »

Dakujem Vam za odpovede.Budem sa drzat Vasich rad.Krok za krokom si to budem citat,snazit to pochopit a snad casom aj nieco zrealizovat.A aby som odpovedal Fikovi,tak mojim cielom je mat staly mesacny prijem aspon 1000 euro,pre ktore som ochotny investovat sumu ktora bude potrebna ale chcem si byt isty ze to bude aj fungovat ...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3823
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Aku mas predstavu, o sume ktoru musis investovat, aby si mal priemerny cisty mesacny profit 1000 eur?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa filip glasa »

som ochotny investovat sumu ktora bude potrebna ale chcem si byt isty ze to bude aj fungovat
tak to budes potrebovat cca 300 000 EUR - ak si chces byt isty. Ak chces viac ako 3-4% urok, tak si jednoducho nemozes byt isty.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Jak začít?
Jako první je potřeba udělat analýzu sebe sama. Nic není zadarmo, existuje "magický trojúhelník": výnos, riziko, likvidita. Nikdy nelze mít všechny 3 parametry zároveň ideálně nastavené. Vždy je něco za něco.

http://www.pro-investory.cz/know_how/co ... vestovani/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

inotep88 napísal: A aby som odpovedal Fikovi,tak mojim cielom je mat staly mesacny prijem aspon 1000 euro,pre ktore som ochotny investovat sumu ktora bude potrebna ale chcem si byt isty ze to bude aj fungovat ...

Tak to ti treba asi tak 150 000 eúr na pasívne investovanie, alebo polovicu až tretinu na aktívne investovanie.
Z holým zadkom sa k tomu dá dopracovať len tradingom.

Stály mesačný príjem neexistuje. Žiadna istota neexistuje.

Musíš sa dopracovať k minimálnemu ročnému príjmu 12 000 €, plus mať rezervu aspoň na 1-2 roky dopredu.

To všetko sa dá za predpokladu, že sa ti podarí dosiahnúť stav plne kvalifikovaného investora.

Od pasívneho investora vyššie kvalifikácia nestačí.
Tam už všetko závisí aj od tvojej psychiky.

Čím vyššie príjmy očakávaš - tým vyššie riziko musíš podstúpiť.

Ako kvalifikovaný pasívny investor môžeš očakávať 8-10% p.a. v dlhodobom horizonte, bez záruky.

Jediná istota na 1000 € mesačne bez kvalifikácie a rizika je termínovaný vklad.
Na to potrebuješ 400 000 € (brutto).

Pri termínovanom vklade sa ti však v podstate negeneruje zisk.
Je to preto, lebo úročenie zvyčajne ide v ruka v ruke s infláciou.
3% p.a. v banke pri 3% ročnej inflácii tak znamená, že peniaze si nezhodnotil, len zachránil pred znehodnotením.


Držím ti palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
inotep88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 11 03, 2010 10:21 pm

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa inotep88 »

Vdaka chalani.Konecne som sa zobudil z ruzoveho sna o bocnom pravidelnom prijme.Napriek tomu,cim viac citam o tychto veciach tak tym ma to viac pohlcuje a zaujima.Idem zacat s demo uctom na forexe a postupne dalej a dalej :).Urcite sa Vam este ozvem.Prajem Vam uspech ...
Fiko
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 31 01, 2010 1:07 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa Fiko »

Ako kvalifikovaný pasívny investor môžeš očakávať 20-30% p.a. v dlhodobom horizonte, ako zarábal kdysi Warren Buffett a Peter Lynch s akciemi = strategie value investing.
Value investing blog http://valueakcie.xf.cz
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Fiko /Ladis, preco znizujes svoje "renome" tym ze hlupo klames ?
tych "kvalifikovanych pasivnych investorov" s vynosom 20-30 % p.a. mozes za celu historiu ludstva naratat max na dvoch rukach, aj to mozno prehanam. Ty sam mas vynos za poslednych 10-20 rokov p.a. kolko ? 0 % ? a to mas sam seba za guru. Ci sa to zle rata pri tom dokupovani ? Namiesto toho aby si pisal nieco co ma nejaku hodnotu, pises voloviny.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa jan »

Fiko toto bude trochu off topic,
Buffett prekonaval vyrazne index S&P 500 zahrnajuci aj dividendy prakticky kazdy rok:
za prvych 10 rokov mal len jeden rok v ktorom neprekonal index
v druhom desatroci mu pribudli 2 roky v ktorych neprekonal index
v tretom desatroci nemal takyto rok ziaden
v stvrtom desatroci mal taketo roky 3.
Za prvych 40 rokov prekonal index o viac ako 10 percent dohromady dvadsat krat.
Jeho najvacsia strata bola -20.5 percenta oproti indexu/rok. Iba 4 krat mal vo svojej kariere stratu vacsiu ako -10 percent.

Toto je vykonnost, na ktoru sa odvolavaju vsetci investori.
Aj ti, ktori rok co rok robia stratu, aj ti co cele desatrocia neprekonali index. Fondy, dochodkove spolocnosti. Vsetci, sa chcu hrat na Buffetta. Ludia snivaju a snivaju.
Len nie a nie zhodnotit doterajsie vlastne vysledky a posudit vlastne schopnosti.

Investori, ktori chcu byt ako Buffett, by si mali mozno polozit otazky, kolkokrat uz prekonali index o 10 percent/rocne a kolko rokov zatial neprekonali vobec index? Ake velke boli straty ak vobec nejake boli ... .
Obchodnici, ktori chcu obchodovat casto, by si takisto mali klast otazku, kolko tyzdnov/mesiacov v roku prekonali index o 10% a kolkokrat mali stratu ...

Teda ak sa porovnavat s najlepsim na svete, tak jedine svojimi vysledkami, nie svojimi snami.
Takto priblizne sa da dostat odpoved, ci zo mna bude dalsi vyznamny obchodnik/investor smerujuci do klubu najbohatsich ludi sveta.
gogo956
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 15 09, 2010 7:29 pm

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa gogo956 »

Ahojte, potreboval by som radu od skusenejsich. Vsade sa odporuca investovat do nehnutelnosti a dokonca som cital ze pri nizsom volnom kapitaly je vhodnou kupou garaz v meste. Tak som si povedal, ze to skusim a uz dlhsie obdobie sledujem ponuku v tomto smere. Som ale trochu zaskoceny, nakolko som zistil ze garaze ktore su ponukane v BA su z 90tich percent na nevysporiadanych pozemkoch, tj. vecsinou v dlhodobom prenajme od mesta a tie co maju aj pozemok v OV tak zacinaju niekde od cca15tis € a to sa mi uz ako dobra kupa nezda. Proste kupit garaz bez toho aby v tom bol aj pozemok je podla mna nezmysel a tiez neviem ako su take zmluvy s mestom koncipovane, nemoze si mesto zo dna na den zmysliet ze ju vypovie a hotovo?
dík za kazdy postreh
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa Airmike »

inotep88 napísal:Vdaka chalani.Konecne som sa zobudil z ruzoveho sna o bocnom pravidelnom prijme.Napriek tomu,cim viac citam o tychto veciach tak tym ma to viac pohlcuje a zaujima.Idem zacat s demo uctom na forexe a postupne dalej a dalej :).Urcite sa Vam este ozvem.Prajem Vam uspech ...
nechcem ta odhovarat od forexu, ale je to najkomplikovanejsi a najagresicnejsi trh. tam sa k fixnemu primu 1000 EUR a este k tomu istych dopracujes len velmi velmi tazko a bude to trvat nejaky cas, rataj roky, nie mesiace.
forex je sice najjednoduchsie dostupny, ale je to prave preto ze na nom dokaze zarobit len velmi mala skupina ludi.

na margo 20-30% zisku p.a. zdlhodobeho investovania do akcii ktore su kotovane na burze. je to uplne prestrelene ocakavanie. nerealisticke. doteraz som nepochopil zmysel, preco taketo nezmysli vobec prejdu na fore. to ze jeto pre zaciatocnikov neznamena ze ich mozete hned s fleku tahat za nos chlapi.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako zacat?

Príspevok od používateľa Pette »

gogo956 napísal:tie co maju aj pozemok v OV tak zacinaju niekde od cca15tis € a to sa mi uz ako dobra kupa nezda.
vystihol si to. nemozes kupit za plnu trhovu cenu a potom za trhovu cenu prenajimat, to je automaticky stratove, kedze trh sa na dlhsom horizonte sprava tak, ze vyrovnava ceny - teda v preklade, iba udrziava hodnotu, nie vytvara novu.

teda, ak si kupil garaz 20 rokov dozadu za par tisic, dnes prenajimas za trhovu, tam mas zisk.
ak vies dnes vybavit extra lacno pozemok a lacno postavit, mozes tam mat zisk.

P.S. zisk na urovni 3-4 percenta rocne z kapitalu nie je zisk, to mas terminovany ucet, ktory je navyse bezpecny a bez starosti.

P.P.S. neporovnavajte s biznisom, ktory vybudujete, tam mate viac ako 3-4 percenta rocne z kapitalu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zacat investovať?

Príspevok od používateľa filip glasa »

preco taketo nezmysli vobec prejdu na fore. to ze jeto pre zaciatocnikov neznamena ze ich mozete hned s fleku tahat za nos chlapi.
Fiko=Ladis=Valueinvestor - je to osoba co dokola stale pise to iste. Niktouz nema chut to komentovat.

Garaz: ak kupis vprvom obvode vysporiadanu garaz za 15 000 a prenajmes za 100/mesiac, tak dostanes 8% vynos. To vobec neni zle. Do kalkulacky si hod co sa stane ked ju kupis len o trosku lacnejsie a prenajmes len o trosku drahsie. Teoreticky sa mozes dostat na 10% co je v celku zaujimave. Ale treba sa v tom dost vrtat. ROzhodne to neni tak, ze kuknes 5 inzeratov, kupis, prenajmes a zarabas. Keby to bolo lahke, tak tam tych 8-10% vynosu nebude.
gogo956
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 15 09, 2010 7:29 pm

Re: Ako zacat investovať?

Príspevok od používateľa gogo956 »

Garaz: ak kupis vprvom obvode vysporiadanu garaz za 15 000 a prenajmes za 100/mesiac, tak dostanes 8% vynos. To vobec neni zle. Do kalkulacky si hod co sa stane ked ju kupis len o trosku lacnejsie a prenajmes len o trosku drahsie. Teoreticky sa mozes dostat na 10% co je v celku zaujimave. Ale treba sa v tom dost vrtat. ROzhodne to neni tak, ze kuknes 5 inzeratov, kupis, prenajmes a zarabas. Keby to bolo lahke, tak tam tych 8-10% vynosu nebude.
dakujem za nazor a nechcem sa Ta dotknut, ale pravdepodobne tuto oblast velmi nesledujes :wink: V prvom Bratislavskom obvode totiz garaz s pozemkom v OV do 15tis.€ nekupis za ziadnych okolnosti, aspon ja som taku ponuku za poslednych cca 7mesiacov nenasiel.
Ceny su niekde uplne inde, napriklad dnes rano som si nechal najst vsetky ponuky pre prvy obvod a ponuky su nasledovne: 18500€,26tis.€,30tis€,30tis.€,19tis€. Takze moznosti malo a sumy vyssie ako som ochotny investovat, s tym ze tie najlacnejsie v drvivej vecsine pripadov co som sa v minulosti informoval su bez pozemku v OV. Ak mi povies ze treba skusit okrajovajsie obvody, tak tam ceny tiez nie su nizke,byva to bez pozemku a moznost prenajmu je ovela nizsia ako v obvode prvom..
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ako zacat investovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Gogo: Zakladne pravidlo obchodu je, ze ak chces nieco lacno kupit, musis podat inzerat ty a vyberat si najlacnejsie ponuky.
Ale musis sa v danej oblasti vyznat,aby si nenaletel nejakemu podvodnikovi.
Ten,kto da inzerat,ze nieco predava,nikdy ti lacno nepreda.
Ten, co da inzerat,ze nieco kupuje, nikdy od teba draho nekupi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zacat investovať?

Príspevok od používateľa filip glasa »

napriklad dnes rano som si nechal najst vsetky ponuky pre prvy obvod
v tom je asi ten problém. Takto nič zaujímavé nenájdeš. Chce to skôr oslovovať majiteľov podľa katastra, prípadne lepiť oznamy o kúpe priamo na tie garáže.
Ale aj pri 18 000 - 19 000 to máš ešte slušný výnos 6-7%.

Mimochodom garáže sa tu duskutovali pred dlhými rokmi. Medzitým ceny nájmov nestúpli, ale ceny garáží áno. Tá situácia čo tu niekto popisoval už mohla zaniknúť - čo je celkom bežné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"